Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kõhuümbermõõt ja kilod RE: Kõhuümbermõõt ja kilod

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Palju cm lisandus Teile rasedusega?
Mul kõhule tuli juurde 19cm ja 7kg.
Hirmuga mõtlen, et saaks ruttu ruttu trenni tegema :)[/tsitaat]

Raseduse jooksul suureneb kaal keskmiselt 10-12 kg võrra.
Kaalu juurdekasv toimub loote arvelt, kes kaalub raseduse lõpuks keskmiselt 3,5 kg.
Platsenta ja lootekestad kaaluvad kokku ~700 g. Sellele lisandub 1,5 l lootevett. See teeb kokku umbes 6 kg.
Emakas kasvab ja muutub ~1 kg võrra raskemaks. Rinnad suurenevad ja teiste organite verevarustus paraneb. See on umbes 1-2 kg.
Verehulk suureneb 1 l võrra.

Seega 9-10 kg kaalu juurdekasv tuleneb otseselt rasedusest.

Ja sina oled, kui palju juurde võtnud? 7 kg? Kuule, midagi on kõvasti puudu, laps vist – u 3,5 kg 🙂

Tüüpiline kaalu pärast põdeja – kui probleemi pole, siis mõeldakse see välja. Või algatatakse kaaluteema puhtalt sellest, et tegelikult teatakse, et enda kaalutõus on minimaalne, aga tahetakse siis natuke kekata sellega. Sellise kaalutõusuga tuled sünnitusmajast suure tõenäosusega välja oma raseduseelses algkaalus.

Huvitav, mis su arst on öelnud? Kui ma olin 35. nädalaks ainult 8 kg juurde võtnud, siis minu arst oli natuke mures, et miks nii vähe. Raseduse lõpuni rohkem kaalu ei lisandunudki (sünnitasin 38. nädalal). Kusjuures arsti murel oli ka alust, laps sündis väikse sünnikaaluga, platsenta ei toiminud hästi. Ei tea, kas sel oli seost minu väiksematsorti kaalutõusuga, aga praegu, kui tuttavatelt olen küsinud, siis paistab nii, et paljudel, kes rasedusega vähe on juurde võtt, on ka väikse sünnikaaluga lapsed – sellest on aga tulnud alguses probleeme söötmisega, kollasusega, veresuhkruga jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.