Esileht Väikelaps Septembrilaps lasteaeda – seletage palun lollile RE: Septembrilaps lasteaeda – seletage palun lollile

Postitas:

on olemas noorem sõimerühm (kuni 2-aastased) ja vanem sõimerühm (2-3-aastased.

sinu septembris sündinud laps sõime ei saa 2-aastaselt. seda võib suhteliselt kindlalt öelda. noorema sõimerühma kohti oli tartus u 110 tk ja nendesse mahuvad ainult okt-nov sündinud lapsed. hea õnne korral ka dets lapsed.

sinu laps saab väga suure tõenäosusega lasteaiakoha vanuses u 2a10k. ehk siis pisut enne 3-aastaseks saamist. selle aja peale peaks küll kohti jaguma.
minu tutvusringkonnas on augusti-septembri lapsed saanud lasteaiakoha vahetult enne 3a saamist.

hetkel ma ei usu, et abi oleks lasteaiajuhataja juures halamisest… väga paljud (enamus) lasteaedasid alla 2-aastaseid üldse vastu ei võtagi.

ka mina leian, et süsteem on ebaõiglane. aga ma ei tea, mis oleks parem… minu lapse rühmas on nt nii, et osad said novembris 2-aastaseks ja osad detsembris 3-aastaseks… niiet nt sinu puhul on ka nii, et sinu 2-aastane sõime ei saa, aga nt novembris sündinud a la 1a9k vana laps saab.

aasta keskel üldiselt sõimekohtasid ei liigu. sedasi öeldi mulle linnavalitsusest. kohti vabaneb ainult selle arvelt, kui keegi kolib, otsustab lapse lasteaiast ära võtta vmt. aga need on väga üksikud kohad. minu lapse rühmas toimusid viimased liikumised septembris.

tartus ei eksisteeri lasteaiapõhiseid järjekordi. niiet lasteaiast küsida ei saa. lasteaedadele antakse nimekirjad linnavalitsuses – on üldine järjekord.. ja see üldine järjekord tähendab seda, et kohta ei pruugita üldse pakkuda soovitud lasteaeda. lasteaiajuhatajad ju tegelikult isegi ei tea, et kes ja kui palju soovijaid neile on. linnavalitsus majandab seda kõike.
kuna nimekirjad tulevad linnavalitsusest, siis polegi ise suurt miskit lasteaias rääkimas käimisega ära teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.