Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Vastsündinule b-hepatiidi süst – teha või mitte? RE: Vastsündinule b-hepatiidi süst – teha või mitte?

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Oot ja tõsiselt kavatsetegi lapsega esimesel kuul või paaril kodus istuda ja teda mitte kellegagi kokku lasta? WOW!!!
Mina nt tean, et minu mees peab tööle minema u nädal peale lapse sündi…Seega ma tean ka seda, et söögi tegemiseks pean minema poodi ja ostma kraami..Muidugi võiks lasta mehel selle ära osta…aga mulle meeldib endale poes käia…Lisaks ei kavatse ma mitte metsavahele lapsega jalutama minna aga kodus oleks ka nõme istuda…Olen linnainimene, seega jalutan äärelinnas ja ehk lähen sõbrannaga kohvitamagi beebi kaasas….
Mul on kodus veel 1 väike laps, kes käib lasteaias…ehk peaksin beebiga üldse eraldi kolima mehest ja lapsest, sest lasteaiast võib ka igasuguseid viiruseid saada(no mitte küll mingeid üliraskeid, aga kindlasti ei ole beebil hea olla silmapõletikus, tuulerõugetes või kõhuviiruses)….[/tsitaat]

Vaata – nende silmapõletike, tuulerõugete ja kõhuviiruste vastu sul keegi vastsündinut ei vaktsineeri ka. Esimesel kuuel elukuul peaks lapsel töötama emalt saadud immuunsus. Seega ei tasu just lahku kolima hakata 🙂
Aga siin kõik räägivadki ju seda, et lähtuma peab oma elustiilist ja lapsest, mitte moevärgist. Kui sinu elustiil sooviks varem vaktsineerimist ja lapsel ka pärast sündi mingeid probleeme pole, siis muidugi vaktsineerida.

Mis puutub sellesse, et uuringutega parimad ajad kindlaks tehtud jne. See jutt on suur ümmargune jama. Piisab väheste maade vaktsiinikavade võrdlemisest, et aru saada – ei ole olemas ühtset ja kõige õigemat. Igatahes 3-päevasele vastsündinule ei süstita enamus maades midagi kõrvalist sisse. Meie lapsed peavad toime tulema juba kahe vaktsiiniga, millest üks on mõttetu, kui just vanemad narkomaanid ole või peres muul moel b-hep haigeid. B-hep on väga nakkav haigus, aga siiski kehavedelike kaudu. Palju suurem on tõenäosus, et üks tavaline laps on mingile vaktsiini koostisosale allergiline kui see, et emmega kohvikus olles mõni kõrvaline isik temaga kehavedelikke vahetada jõuab.
Kui ma aga elaks linnas ja laps hakkab liivakastis käima, siis poleks küsimust ka – süstlaid võib mänguväljakutelt leida ja sealt on tõenäosus b-hep leida üpris korralik. Sellega ei tasu oodata, kuni laps hakkab suguelu elama. Lööb koolis kellelgi hamba veriseks, endal sõrmenukid veriseks ja ongi risk olemas. Lasteaias ka hammustatakse ja lüüakse vahel päris korralikult.
Tuberkuloosi levimine on meie silmale nähtamatum ja seega vaktsineerimine varem vajalik.

Need minu vaated. Igaüks otsustagu ise, kuidas temale parim.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.