Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Vastsündinule b-hepatiidi süst – teha või mitte? RE: Vastsündinule b-hepatiidi süst – teha või mitte?

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]jaa ütleks veel sed ka et, tehke omale ka need süstid köigepeale. ega meil ei ole kellegil kehtivat vaktsiini ju. Need mis lapseeas tehtud-nende mõjuon juba ammu kadunud. Vaadake kuda möjub. Suuremale lapsele on kergem teha-ta vötab selle vastu kergemini[/tsitaat]Loomulikult olen ma vaktsineeritud. Tuberkuloosi vastu vaktsineeritakse ainult üks kord sünnitusmajas, see vaktsiin kaitseb lapsi tuberkuloosi dissemineerunud vormide ja tuberkuloosse meningiidi eest. Täiskasvanuid tuberkuloosi vastu ei vaktsineerita.

B-hepatiidi vastu lasksin end vaktsineerida kohe arstiteaduskonna esimese kursuse sügisel, eriti kuna meedikud kuuluvad automaatselt riskirühma.

Mõistagi olen 10 aastat pärast eelmist vaktsineerimist uuendanud difteeria-teetanuse vaktsiini ja lasknud ühe korra uuesti teha leetrite-mumpsi-punetiste vaktsiini (soovitatakse nõukaajal vaktsineeritutele, sest tollased vaktsiinid olid kahtlase kvaliteediga).

Tänavu olen epidemioloogilist olukorda arvestades lasknud end vaktsineerida A-hepatiidi ja läkaköha vastu.

Igal aastal teen loomulikult hooajalise gripivaktsiini.

Ning mõistagi on mu lapsed graafiku järgi vaktsineeritud (kuna mingeid vastunäidustusi pole neil olnud).

Küsimus on ilmselt suuresti selles, et mina tõesti TEAN, mida, kuidas ja miks erinevad vaktsiinid organismis teevad, ning seetõttu pole mind kuigi lihtne igasugu jaburate kollijuttudega hirmutada. Peale selle tean ma küllalt palju ka haigustest, nende tüsistustest ja levikust meie ühiskonnas, et mitte muutuda lihtsalt lohakaks ja hoolimatuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.01 13:51; 13.01 14:00; 13.01 14:07; 14.01 12:22;
To report this post you need to login first.