Esileht Pereelu ja suhted 10 aastat koos ja pole valmis abielluma

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 83 )

Teema: 10 aastat koos ja pole valmis abielluma

Postitas:

Olen oma kaaslasega ligi 10 aastat koos olnud ja siiani pole mind naiseks palutud. Olen mitmeid kordi talle maininud, et tahan lapsi saada ainult abielus olles. Kuid, kui ühel õhtul küsisin, et kuidas ta meie tulevikku ette kujutab, siis vastuseks sain, et võiksime varsti maja osta ja lapsed saada. Ühesõnaga abielu ei mainitud üldse, kui selgitasin, et minu jaoks on see tähtis, siis hakkas rääkima, et laste saamine on palju suurem samm ja see näitab, et tahab olla ainult minuga terve elu. Lisaks abielu pidavat olema iganenud traditsioon ja üleüldse tal polevat aimugi olnud, et ma tahan abielluda. Mul loomulikult oli nutt lahti, kui ta ütles, et abiellume, kui mõlemad selleks valmis oleme. Ma vastasin, et, kui peale 10 aastat valmis pole, siis seda ei juhtugi. Järgmisel päeval elukaaslane tegi ilusa õhtusöögi meile ja rääkis, et ta ikkagi tahaks minuga abielluda (ei teinud abieluettepanekut) ja ma olen kõigest valesti aru saanud.

Ma olen nii kohutavalt pettunud ja kõigest nii halb tunne nagu oleksin selle lubaduse abielluda temalt välja pressinud. Muidugi olen ka vihane enda peale, et varem ennast selgemalt ei väljendanud abielu osas. Selline tunne nagu oleksin need aastad lihtsalt maha raisanud. Viimased paar aastat olen tundnud, et kohe-kohe tuleb ettepanek, aga nüüd tuleb välja, et ta isegi pole selle peale mõlenud ega tähtsusta seda.

Viimastel päevadel olen isegi mõlenud, et tahan lahku minna, sest tahan olla inimesega, kes teab, et mina olen see nö. õige, kellega tahetakse abielluda.

Mingit küsimust polegi. Tahtsin sellest anonüümselt välja kirjutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.01 00:10; 17.01 13:02; 17.01 13:14; 17.01 16:59; 19.01 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oleksid võinud ju ise selle ettepaneku teha, kui mees muidu sinu jutust aru ei saa. Siis oleks vähemalt vastuse saanud. 🙂 Aga tegelikult mina ei näe suurt probleemi (eks ta tuju rikub jah, et mees ei mõista), kui mees tegudega näitab välja, et tahab sinuga kokku jääda, siis saate abiellutud ka. No ei ole jah kõik mehed nii romantilised, et korraldaks mingi piduliku ettepaneku ja laskuks põlvele… Ja nüüd kohe oleks see ettepanek halvasti välja ka kukkunud, eksju? Anna veel natuke aega ja kirjuta, kuidas läheb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 00:45; 18.01 23:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõistan su tundeid ja hästi oled need kirja pannud.
Meil jookseb üheksas aasta.
Kõik sama, olen jutuks teinud viimastel aastatel ja tunnen ennast alati peale seda jutuajamist nii pettununa, et hakkan nutma. Pean lahkuminekuplaane jne. Siis üritan ennast lohutada, et vahet pole, muidu on ta ideaalne mees, ainuke häda ongi see, et ta mind naiseks ei palu.
Ma isegi ei tahaks abielluda, ma tahan, et tema seda tahaks! No ja tegelikult sõrmus võiks ka ikka sõrmes meil olla – see tähendab niivõrd palju minu silmis.
Eriti nõmedalt tunnen ennast puhkusereisidel, täiesti haledalt kohe, sest kõigil ülejäänud perekondadel on sõrmused sõrmes. Meil on minu laps ka kaasas ja kõik kohalikud ja turistid ju näevad, et me oleme selline “pere” kus mees ei ole mind naiseks võtmiseks kõlbulikuks pidanud..

Eile oli meil jälle sel teemal suurem jutuajamine (õigemini mina pidasin monoloogi), õhtu lõpuks olin päris joogine, hakkasin lõpuks nutma (nagu alati) ja tema lihtsalt ütles selle peale, et noh, aga lähme paneme nimed kirja. Nii ei saa ju, ma tahan saada temalt “seda tunnet”, mitte et lähme teeme siis ära. Ta teab väga hästi, et kuskil korra poole aasta tagant tuleb mul see hoog peale, et võtan teema üles. Vihastasin seekord eriti ja teatasin, et Yksikmees on jälle vaba, et vot võtan sellega ühendust – ta on vähemalt niipalju normaalne, et võtab naiseks, mitte ei ela niisama kokku.

Tegelikult on aga lihtsalt nii kurb ja nõme tunne, et kuidas ma siis mehevalikuga selles osas nii mööda panin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile oli meil jälle sel teemal suurem jutuajamine (õigemini mina pidasin monoloogi), õhtu lõpuks olin päris joogine, hakkasin lõpuks nutma (nagu alati) ja tema lihtsalt ütles selle peale, et noh, aga lähme paneme nimed kirja. Nii ei saa ju, ma tahan saada temalt “seda tunnet”, mitte et lähme teeme siis ära.

Mina sinu asemel võtaks pakkumisest kinni ja paneks nimed kirja. Vähemalt kuu aega enne planeeritavad pulma peaks ju avaldused sisse viima. Sealt edasi hakkab ehk ka mees rohkem emotsiooni üles näitama. Kui tal on pigem suva, saadki ise otsustada kui suurel-väikselt tähistada. Usu mind, tegelikul pulmapäeval on mehel emotsiooni ja ärevust juba küllaga. Ning pärast seda kõike on teil sõrmused sõrmes ja perel ühine nimi.

Mõnikord on meestel vaja konreetset tegutsemisjuhist. Kui sinu jaoks on oluline, et ta sõrmuse kingiks ja paremale põlvele laskuks, siis nii talle ütlegi. Võimalik muidugi, et juba ütlesidki, aga ei miskit! Sel juhul võtaks ma pigem selle pakkumise vastu, et nimed kirja ja teeme ära. Vähemalt saab tehtud!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mehele võinud mainida, et lapsed tulevad ema nimega. igasuguseid suvalisi jorsse laste isaks ei märgi. see ju iganenud traditsioon, et lapsed peavad isa nimega olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hm – olen küll abielus (mehe soovil), aga jäin oma nimele ja sõrmuse paneb mees 1x aastas sõrme – pulmaastapäeval.
Aga mõelge sellele – kui palju head, ilusat ja toredat on olnud 10 aasta jooksul ja kas on väärt see, kõik prügikasti visata?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iseenesest on ju tore, et sa oled endale nii palju kindlaks jäänud, et enne pulmi lapsi ei tule. Kui oleksid selle kaardi ka maha mänginud, siis ilmselt poleks sul erilist võimalust sõrmust sõrme saada. Kui ma oleksin olnud nõus väljaspool abielu lapsi saama, siis ilmselt poleks ka mingeid pulmi tulnud, sest ka minu mees ei pea abiellumist oluliseks. Aga kuna lapsi soovis ja mina neid väljaspool abielu sünnitama ei olnud nõus, siis tulid ka pulmad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen sinuga suht samas paadis. Kohe saab 10a koos oldud, kaks last on ka. Ja mina enam abielluda ei tahakski. Kui nüüd ettepanek lõpuks tuleks, ütleks, et kõlbas siiani koos elada, elame edasi ka samamoodi.
Meil sai algusaegadel ikka omajagu sel teemal räägitud. Mehel endal varasemaid suhtekogemusi polnud, sõbrad kõik siiani vallalised (loe: naise ja lastega), isa tal ka polnud, seega eeskuju null. Mina olen küll nn tervest perest pärit, aga sellist abielu ei tahaks vihavaenlasele ka. Eks ma olen ka patja nutnud, aga ma mõtlesin need asjad endale (enda seisukohast!) selgeks – mehe leidsin hilja, lapsed, keda väga tahtsin, sain – mida ma siin pipardan mingi paberi pärast. Jah, olen vallaline, kahe lapsega. Aga mitte kordagi pole keegi vaadanud, et mul pole sõrmust, seega oleksin justkui rämps. Sõbrad jah vahel küsivad, millal pulma saab, aga nad ka teavad, et see on võimatu missioon. Visata toimiv elu prügisse puhtalt jonni pärast, lõhkuda laste elu, ajada segi enda ja mehe oma – milleks?

Kas ma sain õigesti aru, et teil lapsi pole veel? Siis on muidugi lahkumine mõnevõrra kergem. Aga seda pead sa ise teadma – kas uus mees oleks kindlasti see suur õnn ja koos abiellumisega saabuks ka armastus ja südamerahu? On ju ka neid mehi, kes suht kiirelt armastust avaldavad ja abielluvad, kuid juba mõne aasta pärast on suhe mõrasid täis. Kumb on siis parem – soe kooselu või abielu, kus sa ikkagi justkui üksi oleksid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heh, ma ikka alati imestan seda “teised vaatavad”- asja..
ma olen abielus, kuid ei kanna sõrmust. kumbki ei kanna. ma ei kanna üldse mingeid ehteid, ahistavad. mingit pulmapidu ka ei olnud. tahtsime ISE abielluda ja endale. muide, mees tegi ettepaneku. oma varasemates suhetes pole seda teinud, kuigi elas ka aastaid koos. ütles, ei tahtnud…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, kas osad siinsed vastajad soovivad olla abielus või romantilist ettepanekut? Sain aru, et mehed on nõus abielluma, aga ikka virisete, et see pole see, kui mees põlvili ei lasku?
Olen abielus (käisime vaid kahekesi registreerimas), oma nimega, sõrmust ei kanna. Ei abiellunud sellepärast, et teistele midagi tõestada või näidata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma isegi ei tahaks abielluda, ma tahan, et tema seda tahaks! No ja tegelikult sõrmus võiks ka ikka sõrmes meil olla – see tähendab niivõrd palju minu silmis.

Ja kui mees lõpuks selle ettepaneku teeb ja pulmad tulevad ka, kuid mees otsustab sõrmust mitte kanda, kas siis teed uue teema, et mees ei taha abielusõrmust kanda, järelikult varjab abielus olemist:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina saan tegelikult aru. Need naised tahavad tunnet, et mees päriselt tahab seda abielu ja neile tundub, et romantiline ettepanek mehe poolt näitaks justkui oleks mees ka päriselt huvitatud abiellumisest.

Reaalsuses paljud mehed ei saa üldse sellest romantilise ettepaneku vajadusest aru, nad on küll kuulnud, et kohati seda tehakse, aga kui seni on 10 aastat ilma läbi saadud, siis loodavad nad, et äkki saabki elu elatud ilma selle piinliku ja ebamugava momendita. Sest suur osa mehi ei näe sellistes romantilistes hetkedes muud kui piinavat ebamugavat hetke, mis tuleb kuidagi üle elada. Nende jaoks on koos elamise mõnu justnimelt selles rahulikus üksteisemõistmises ja üksteise abistamises ja üksteisest rõõmu tundmises, mis ei vaja suuri sõnu ja eksponeerimist. Seetõttu suhtuvad nad ka abielusse kui sellisesse täiesti külmalt, abielu ei tekita neis mingeid emotsioone peale “milleks see?”. Kui siis selgub, et naine ikka väga tahab seda, siis tundub see neile sama keeruline ja ebameeldiv tegevus kui lühikese etteteatamisega idioodist hiire mängimine lasteaia lapsevanemate ees. Nad võtavad end kokku ja kohmavad kuidagi “no teeme siis ära!”. Ise suures kergendusetundes, et sai ära öeldud ja see keeruline hetk on möödas. Aga ei, naine tahab ikka neid läägeid sõnu, mis ühel introverdist mehel kuidagi üle huulte ei taha tulla. Need mehed, kes on ekstraverdid ja armastavad esineda, armastavad alati pildil olla, neil ei ole kunagi ka probleemi enese eksponeerimisega, ei idioodist hiirt mängides isadepäevapeol ega ka kõvahäälselt romantiliste sõnade puistamisel. Kui te olete aga valinud enale introvertsema tagasihoidlikuma romantilisi žeste ebasiiraks pidava mehe, siis neile tundub see kõik nii ebavajalik ja lääge eneseületus. Lisaks on mehed sageli selle koha pealt täiesti mitteempaatilised. Kuna nad ise ei näe vajadust abiellumiseks ja romantiliseks ettepanekuks, siis neile tegelikult ka ei jõua kohale, kui tähtis kaasale ikkagi see abielluimine ja romantiline ettepanek on. Nad mõtlevad, et see on hetkeline emotsioon, mis ühel hetkel ohutult mööda läheb. Kui siis ei lähe niisama mööda, siis käituvad nii nagu poisike, keda sunnitakse “vabandust” paluma. Ütlevad mokaotsast, pilk maas. See kõik tegelikult ei tähenda seda, et nad ei armasta. Nad lihtsalt jälestavad sellist enese eksponeerimist ja seega ei tunne abiellumisest mingit rõõmu. Naine aga tahab, et ta sunniviisiliselt abielu üle rõõmu tunneks, sest muidu ju ei armasta… Nokk kinni saba lahti olukord.

Kui oled võtnud mehe, kellele romantilised žestid on raske eneseületus, no anna talle asu ja tunnusta tema “noh registreerime siis ära” eneseületust. Tead ju küll, millise inimtüübiga sa kümme aastat oled koos elanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 17.01 09:00; 17.01 09:36; 17.01 09:49; 17.01 10:13; 17.01 12:55; 17.01 13:25; 18.01 12:45; 19.01 08:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tammsaarel oli pruut lehte kuulutuse pannud, et abielluvad x kuupäeval. Lõpuks olidki pulmad ja asi korras. Kus sa enam ära ütled, kui kõik teavad pulmade toimumisest?

Aga jah, mulle tundubki niimoodi, et mõned elavad 7-10 aastat koos, pole abielu ega lapsi. Minnakse lahku, leitakse uued kaaslased. Siis aga on tavaline, et üks osapool abiellub järgmise kaaslasega kibekähku, nii aasta pärast kokku hakkamist ning saadakse kohe lapsed. Saa siis aru, miks selle eelmisega 10 aastat venitati, kui järsku kõlbab poolvõõraga abielluda ja lapsi saada.

Sest eelmine ei meeldinult piisavalt.

Elada 10 aastat kellegagi, kes niiväga ei meeldi. Mõni saab lapsedki…
Ja siis tulla ütlema, et niipalju ikka ei meeldi, et abielluda.

Mislaadi puue see on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 17.01 09:06; 17.01 09:23; 17.01 10:26; 17.01 10:37; 17.01 16:58; 19.01 08:27; 19.01 12:54; 19.01 14:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga jah, mulle tundubki niimoodi, et mõned elavad 7-10 aastat koos, pole abielu ega lapsi. Minnakse lahku, leitakse uued kaaslased. Siis aga on tavaline, et üks osapool abiellub järgmise kaaslasega kibekähku, nii aasta pärast kokku hakkamist ning saadakse kohe lapsed. Saa siis aru, miks selle eelmisega 10 aastat venitati, kui järsku kõlbab poolvõõraga abielluda ja lapsi saada.

Sest eelmine ei meeldinult piisavalt.

Elada 10 aastat kellegagi, kes niiväga ei meeldi. Mõni saab lapsedki…
Ja siis tulla ütlema, et niipalju ikka ei meeldi, et abielluda.

Mislaadi puue see on?

Selle kohta on mitu vanasõnagi:

Ega vana saabast tasu minema visata, kui uusi kohe asemele võtta pole.

Ära vanasse kaevu enne sülita, kui uus valmis pole.

Nii et hoiad aga silmad uute saabaste ja kaevu osas lahti ning tallad aga vanu saapaid ja kaevuteed edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge tähtsustage seda ettepaneku tegemist üle. Naised ootavad meestelt filmilikku romantilist abieluettepanekut, põlvele laskumise, õhtusöögi ja roosidega kaetud voodiga. Ja mehed tunnevad, et naised ootavad neilt seda. Aga eesti mees ei ole üldjuhul selline, filmiliku abieluettepaneku tegemine tundub neile midagi hirmutavat ja mitte omast. Seega lükkavad seda edasi ja edasi ja edasi.
See, kuidas ettepanek tehti, pole tegelikult lõppkokkuvõttes üldse oluline. Ausalt. Kui sellest on räägitud ja mõlemad osapooled on nõus abielluma, siis valige lihtsalt kuupäev ja minge tehke avaldus ära.

Ise olen samuti sellise mitteromantilise mehega abielus, ei oodanudki talt suurt ettepanekut. Ükskord autos sõites tuli lihtsalt teema abiellumisest, mõtlesime samas ka kuupäeva välja ja loetud kuud hiljem olimegi abielus. Sellest on 5a möödas ja on näha, et ta tegelikult on uhke selle üle, et abielus oleme. Just seetõttu, et praegusel ajal on abielu ja ühine pere üsna haruldane nähtus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga jah, mulle tundubki niimoodi, et mõned elavad 7-10 aastat koos, pole abielu ega lapsi. Minnakse lahku, leitakse uued kaaslased. Siis aga on tavaline, et üks osapool abiellub järgmise kaaslasega kibekähku, nii aasta pärast kokku hakkamist ning saadakse kohe lapsed. Saa siis aru, miks selle eelmisega 10 aastat venitati, kui järsku kõlbab poolvõõraga abielluda ja lapsi saada.

Sest eelmine ei meeldinult piisavalt.

Elada 10 aastat kellegagi, kes niiväga ei meeldi. Mõni saab lapsedki…
Ja siis tulla ütlema, et niipalju ikka ei meeldi, et abielluda.

Mislaadi puue see on?

Selle kohta on mitu vanasõnagi:

Ega vana saabast tasu minema visata, kui uusi kohe asemele võtta pole.

Ära vanasse kaevu enne sülita, kui uus valmis pole.

Nii et hoiad aga silmad uute saabaste ja kaevu osas lahti ning tallad aga vanu saapaid ja kaevuteed edasi.

Minumeelest abielluda ainult siis saabki, kui suhe veel värske ja roosad prillid ees. Kui see aeg mööda lastakse, nii 7-10 aastat hiljem, on kooselu enamasti juba muutunud tüdimust tekitavaks rutiiniks ja teine inimene kõikide oma vigadega sulle selge. 7 aastat enamasti toob ka esimese kriisi, mis minumeelest ongi just tüdimusest tingitud. Siis on lapsed väikesed ja elu tundubki üpris igav, raske ja mõttetu.
Mina usun, et kui sellisel ajal abiellutaksegi, siis enamikus juhtudel, kuna naine võtab initsiatiivi või kus mõlemad suhte osapooled on korraliku (kristliku) kasvatusega. Mitte romantilistel põhjustel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 17.01 09:06; 17.01 09:23; 17.01 10:26; 17.01 10:37; 17.01 16:58; 19.01 08:27; 19.01 12:54; 19.01 14:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei hakka kunagi aru saama meestest, kellel abielu peale püksid püüli sõeluvad, aga lapsed kõlbab saada küll. Abielu on laste kõrval ju nii kökimöki- hoiad varad lahus, lahutad kui vaja. Laste eest ei page enam elu lõpuni kuskile, kui ikka mingi isa tahad olla. Maja ostmine kaasomandisse on ka ikka palju püsivam asi kui mingi abielu.
Nüüd mees teab, kui tähtis see abielu ja sõrmus sulle on. Anna nüüd asjale aega settida, ta teab, et kui abielu ei tule, siis sa lähed. Miks sa kohe ei meenutanud seda, kuidas sinu meelest asjade järjekord on, enne abielu, siis maja ja lapsed?
Ta ei saa ka kohe abieluettepanekut teha, siis jääks sulle ka sellest eluks ajaks mõru mälestus, kuidas sa ise selle välja pressima pidid.

Ma olen abielus aastaid ja ei kanna sõrmust, pole selle pealegi tulnud, et kõik nüüd turisti või niisama hoolega vahiva ja oma järeldusi teevad, sa oled ikka parajalt paranoiline ja kinnisideega oma sõrmusega 😛 Paljud abieluinimesed, keda tean, ei kanna sõrmust (mina nt puhtpraktiliselt, mida ma kodus lastega lobistades seda solkima peaks?), panen kätte ainult suure peo puhul.
Ja meil polnudki mingit überromantilist kosimist kuuvalguse ja põlvitamisega, mees õhtusöögil teatas, et varsti siis võiks avalduse sisse viia, et saaks last üritama hakata. No mõeldud, tehtud 😛

Aga 7 ja 10 aasta järel abielluda, no milleks. Inimene on nagu ärakantud suss juba siis, omane ja tuttav ja “parajaks tallatud”, ei hõõru ja ei pigista, mugav ju. Aga põnev või uudne, no ei. Paljud mõlgutavad selle aja peale juba lahkuminekumõtteid, mitte abielu sõlmimise mõtteid.
Kuidas sa ometi seda nii kaua ise edasi lükkasid ja tiksusid aastaid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 09:25; 17.01 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen mees.
Abielukande tegemise riigilõiv on 30€.
Ütle mehele, et teeme avalduse ja maksame pooleks. Veel enam, kinnita, et sinu huvi ongi abielu, mitte romantilis-lääge jura. Ja ongi sul abielu olemas. Ütle mehele, et kui väga vaja, siis lahutamine pole ju keeruline. Selgita ka põhjusi, miks sa abielu soovid – lapsed tuleks ühe nime all (reisimine lihtsam), ühisdeklaratsiooni esitamine jms.

Aga seda kõike sa ju ei taha. Sa pole mõelnudki nendele teemadele.
Räägi siis asjadest õigete nimedega.
Et sind ei huvita tegelikult abielu, vaid tahad mehe “kinnitust”, et ta ikka “armastab tõeliselt”, tahad uhket pidu, valget kleiti (leinavärv!), sõrmuseid jne.
On leitud korrelatsioon – mida uhkem pulmapidu, seda lühem abielu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, naise valik on elada mehega, kes ei näe vajadust temaga abiellumiseks. “Ma lihtsalt ei näe vajadust sinuga abielluda, Pille.”

Sina võtad seda versioonis: “Ma ei näe vajadust sinuga abielluda, sest ei armasta sind”.

Tema võtab seda versioonis “Meil on koos mõnus, meil on äärmiselt harmooniline ja meeldiv üksteist hoidev ja armastav suhe olnud palju aastaid. Mida abiellumine juurde annaks, millise lisaväärtuse see tekitaks? Ei tekita ju mingit lisaväärtust, minu jaoks on see vaid tükk paberit ja tüütu pulmapidu. Minu jaoks armastusel ja abielul ei ole mingit seost.”

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 17.01 09:00; 17.01 09:36; 17.01 09:49; 17.01 10:13; 17.01 12:55; 17.01 13:25; 18.01 12:45; 19.01 08:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tammsaarel oli pruut lehte kuulutuse pannud, et abielluvad x kuupäeval. Lõpuks olidki pulmad ja asi korras. Kus sa enam ära ütled, kui kõik teavad pulmade toimumisest?

Aga jah, mulle tundubki niimoodi, et mõned elavad 7-10 aastat koos, pole abielu ega lapsi. Minnakse lahku, leitakse uued kaaslased. Siis aga on tavaline, et üks osapool abiellub järgmise kaaslasega kibekähku, nii aasta pärast kokku hakkamist ning saadakse kohe lapsed. Saa siis aru, miks selle eelmisega 10 aastat venitati, kui järsku kõlbab poolvõõraga abielluda ja lapsi saada.

olen mõne suhtepsühholoogi käest kuulnud sellist teooriat, et inimene abiellub ja saab lapsed täpselt siis, kui ta selleks valmis on ning seda siis selle inimesega, kes tema kõrval nö samal ajal on. Sellepärast ongi tihti nii, et üks ja sama inimene võib olla 10 a ühes suhtes ilma abielu ja lasteta ning peale seda teises suhtes 2 a ning abielus ja lastega. Et siis teooria järgi ei ole oluline, kellega, vaid just “millal”.

ise tegime asja ametlikuks, kui sai koos oldud 10a. Ja meie suhtes olin just mina see, kes ei tahtnud abielluda. Siis üks hetk mõistsin, et olen nii vana juba, kuidas ma oma meest siis õieti nimetama peaksin – poiss-sõber, elukaaslane? Nüüd ütlen uhkusega “abikaasa”, “mees”.
Kusjuures mingit romantilist käe palumist ja pulma ei toimunudki, lihtne otsustamine, et “nüüd” ja “nii” (registreerimine notari juures). Arvan, et ei ole häbiväärne ka öelda naisel, et “abiellume”, kuid pole mõtet oodata neid romantilisi filmistseene, kui mees pole eelneva kooselu jooksul romantilisusega silma paistnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.01 09:39; 17.01 13:07; 17.01 13:22; 19.01 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda ma räägingi, et mees: “Mul on sinuga mõnus ja harmooniline. Ma ei näe sinuga, Pille, abiellumisel aga mingit lisaväärtust. See ei anna mulle midagi juurde. Niikuinii sa ju oled siin ja kuskile sa ei lähe. Abiellu sinuga või ei. Sinuga abiellumine oleks vaid tükk paberit ja tüütu pulmapidu. Nii paln’ju ma sind ka ei armasta, et viitsiksin läbi teha ühe tüütu peo. Lisaks, mis ma sellest SAAN? Mis lisaväärtust? Annad sa mulle ju niikuinii. Ja lisaks, armastusel pole pulmadega midagi seost.”

Iga lause saab väänata solvanguks, kui sulle see oluline tundub. Tegelikult võiks naine meest ka ikkagi tunda ja arvestada ka sellega, milline on mees ja millised on tema soovid ja tahtmised. Mees võib samamoodi öelda, et kas sinu armastus minu vastu on tõesti seotud ainult abiellumise detailiga? Et mingid iskuomadused ja meeldiv kooselu ei loe, kõik, mis päriselt on tähtis, on see, et väljaspoole oleks paista, et ma olen tahetud tüdruk ja saaks rõngastatuna ringi käia?

Kooselu ongi üks suur kunst, kus tuleb arvestada mõlemat osapoolt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 17.01 09:00; 17.01 09:36; 17.01 09:49; 17.01 10:13; 17.01 12:55; 17.01 13:25; 18.01 12:45; 19.01 08:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks, mis ma sellest SAAN? Mis lisaväärtust? Annad sa mulle ju niikuinii. Ja lisaks, armastusel pole pulmadega midagi seost.”

Teemaalgataja kirjutab, et mees plaanib, et võiks lapse saada. Abielludes selle naisega ta lapse ka saaks, see olekski tema jaoks abiellumise lisaväärtus, kui muu ei koti.

Armastusel aga on pulmadega vägagi seos, sest kui sa teist inimest armastad, siis ikka soovid talle heameelt valmistada ja kui teise jaoks on see pidu oluline, siis miks mitte seda rõõmu talle pakkuda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga teisalt, kui sa tead, et sinu armastatut teeb rõõmsaks see, kui ta ei pea pulmapidu läbi tegema. Kas naine sel juhul on halb, sest ta ilmselgelt ei armasta oma meest, kui mehele rõõmu ei taha teha?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 17.01 09:00; 17.01 09:36; 17.01 09:49; 17.01 10:13; 17.01 12:55; 17.01 13:25; 18.01 12:45; 19.01 08:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees rääkis ühtelugu abiellumisest, iga paari kuu tagant küsis, millal me pulmad teeme? Arvasin, et aega on. Siis juhtus, et jäin lapseootele kaitsevahenditest hoolimata ja enam mees ei tundnud üldse huvi abielu vastu, ei maininudki kordagi. Siis ütlesin ise, et kui soovime ühiselt last kasvatada, siis sünnib see laps abielus inimestele. Ja siis hakkas mehel kiire pulmade ettevalmistamisega.
Arvan, et mees soovib abielluda selleks, et näidata maailmale, et see naine on “tema”, võetud, hoidke eemale, teised mehed. Laps annab mehele kindluse, et see naine on niikuinii tema oma, ja kogu maailma teistele meestele sõnumi, et see naine on kellegi teise lapse ema, ja teised mehed hoiavad eemale niikuinii, nii et oma mehel pole mõtet pingutada.
Ma elus ei sünnitaks last mitte abielus olles, sest olen näinud kõrvalt niipalju koledust, purunenud lootusi, hüljatud rasedaid, kuuse all imiku emasid, et aru ma ei saa, kuhu naistel on kadunud reaalsus ja mõistus armastusest pime olles. Tööturul ei ole rase või 3 lapse ema mitte iial samal positsioonil kui terve noor mees, selletarvis see abielu ju välja mõeldud ongi.
Ka kõige targem ja kõrgema palgaga naine on hoopis teisel tasandil, kui tal on mitu last üksinda kasvatada..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 10:16; 17.01 21:50; 18.01 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen mõne suhtepsühholoogi käest kuulnud sellist teooriat, et inimene abiellub ja saab lapsed täpselt siis, kui ta selleks valmis on ning seda siis selle inimesega, kes tema kõrval nö samal ajal on. Sellepärast ongi tihti nii, et üks ja sama inimene võib olla 10 a ühes suhtes ilma abielu ja lasteta ning peale seda teises suhtes 2 a ning abielus ja lastega. Et siis teooria järgi ei ole oluline, kellega, vaid just “millal”.

Ma arvan, et sellel on päris palju iva sees. Kui ollakse valmis, siis leiatske inimene, kes on ka enam-vähem valmis. Kui ei olda valmis, siis võib suhe ideaalne olla, aga pole nagu tahtmist seda “järgmisele tasemele” upitamisega vaeva nägema hakata. Mulle tundub, et see kehtib päris palju meeste kohta. Ühel hetkel tekib neil ka tahtmine pere ja laste järele ja siis abiellutakse suht esimese ettejäävaga 🙂 aga õnneks enamus on selleks ajaks juba ammu abielus ja isad, sest naise´tel lööb titeisu varem välja. Ma kardan, et meil oligi nii, et mees oli valmis lapsi saama ja abielluma, sellepärast oligi tal pigem kiire selle asjaga, mind abieluteema ei erutanud üldse, aga no vastu ka polnud, pealegi mina tahtsin lapsi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 09:25; 17.01 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

abielu on hea test kas naine tegelikult armastab meest või näitleb. kui naine tunneb suhet mehega raisatud aastatena siis pole mingit armastust kunagi olnudki. ruttu abiellu ja siis lahutus, saamaks raha jne. kahju meestest, koer on ka rohkem sõber kui naine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis tuleb ehk teine mees, kes tahab tõesti naisega koos vanaduseni elada, kelle jaoks oleks pulmapidu kasvõi kahekesi ühikatoas heeringavõileibadega maailma ägedaim pidu ja kelle jaoks abiellumine selle konkreetse neiuga ei oleks mõttetu ja tähtsusetu. Kes ei kujutaks ettegi, kui neiu temaga ei abielluks.

Noo, ma nii sinisilm siiski ei oleks.
See teine mees tegelikult mõtleb SELLEL HETKEL, et ta tahab selle naisega koos vanaduseni elada… SELLEL HETKEL! Need heeringavõileivad jms kinnitab seda HETKEEMOTSIOONI teooriat.
Mis sellest abielust hiljem saab, seda ei tea keegi. Tegemist võib sellisel juhul olla lihtsalt keskmisest emotsionaalsema ja romantilisema mehega, kes samasuguse kirega võib oma naist hiljem vihkama hakata ja uue emotsiooni ajel kellegi uuega minema kapata.

Mõni kümneid aastaid tiksuv kooselu võib tegelikult palju rahulduspakkuvam olla, kui uisapäisa emotsioonide ajel sõlmitud abielu. Ja pole vahet, kas ettepaneku abieluks teeb mees või naine ja kas see tehakse roos hambus põlvitades või köögilaua taga sibulat hakkides.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 17.01 09:06; 17.01 09:23; 17.01 10:26; 17.01 10:37; 17.01 16:58; 19.01 08:27; 19.01 12:54; 19.01 14:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees rääkis ühtelugu abiellumisest, iga paari kuu tagant küsis, millal me pulmad teeme? Arvasin, et aega on. Siis juhtus, et jäin lapseootele kaitsevahenditest hoolimata ja enam mees ei tundnud üldse huvi abielu vastu, ei maininudki kordagi. Siis ütlesin ise, et kui soovime ühiselt last kasvatada, siis sünnib see laps abielus inimestele. Ja siis hakkas mehel kiire pulmade ettevalmistamisega.
Arvan, et mees soovib abielluda selleks, et näidata maailmale, et see naine on “tema”, võetud, hoidke eemale, teised mehed. Laps annab mehele kindluse, et see naine on niikuinii tema oma, ja kogu maailma teistele meestele sõnumi, et see naine on kellegi teise lapse ema, ja teised mehed hoiavad eemale niikuinii, nii et oma mehel pole mõtet pingutada.
Ma elus ei sünnitaks last mitte abielus olles, sest olen näinud kõrvalt niipalju koledust, purunenud lootusi, hüljatud rasedaid, kuuse all imiku emasid, et aru ma ei saa, kuhu naistel on kadunud reaalsus ja mõistus armastusest pime olles. Tööturul ei ole rase või 3 lapse ema mitte iial samal positsioonil kui terve noor mees, selletarvis see abielu ju välja mõeldud ongi.
Ka kõige targem ja kõrgema palgaga naine on hoopis teisel tasandil, kui tal on mitu last üksinda kasvatada..

Mismoodi annab abielu naisele garantii, et lootused ei purune, et teda ei hüljata, et ta kuuse alla ei satu või et tal on tööturul noorte lastetute meestega sama positsioon.

Ära solvu, aga su jutt on ikka üsna imelik, lisaks tundub mulle, et abielu oma mehega teatud mõttes pressisid välja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 17.01 09:06; 17.01 09:23; 17.01 10:26; 17.01 10:37; 17.01 16:58; 19.01 08:27; 19.01 12:54; 19.01 14:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, naise valik on elada mehega, kes ei näe vajadust temaga abiellumiseks. “Ma lihtsalt ei näe vajadust sinuga abielluda, Pille.”

Sina võtad seda versioonis: “Ma ei näe vajadust sinuga abielluda, sest ei armasta sind”.

Tema võtab seda versioonis “Meil on koos mõnus, meil on äärmiselt harmooniline ja meeldiv üksteist hoidev ja armastav suhe olnud palju aastaid. Mida abiellumine juurde annaks, millise lisaväärtuse see tekitaks? Ei tekita ju mingit lisaväärtust, minu jaoks on see vaid tükk paberit ja tüütu pulmapidu. Minu jaoks armastusel ja abielul ei ole mingit seost.”

Seda ma räägingi, et mees: “Mul on sinuga mõnus ja harmooniline. Ma ei näe sinuga, Pille, abiellumisel aga mingit lisaväärtust. See ei anna mulle midagi juurde. Niikuinii sa ju oled siin ja kuskile sa ei lähe. Abiellu sinuga või ei. Sinuga abiellumine oleks vaid tükk paberit ja tüütu pulmapidu. Nii paln’ju ma sind ka ei armasta, et viitsiksin läbi teha ühe tüütu peo. Lisaks, mis ma sellest SAAN? Mis lisaväärtust? Annad sa mulle ju niikuinii. Ja lisaks, armastusel pole pulmadega midagi seost.”

Kas sa saad mingi erilisi naudingu teisi solvates?

Teemaalgataja, nõustun siin nii mõnegi eelkõnelejaga. See, et mees sind kosinud pole, ei tähenda sugugi, et ta sinust ei hooli või sind ei armasta. Ilmselt ta pole lihtsalt sedatüüpi mees, kes peab abielu oluliseks. Temajaoks on tähtis suhe, mitte paberitükk.
Sõpruskonnas on päris palju pikaajalisi õnnelikke paare, kes ei ole abielus. Ilmselt, kui sa peale käiks, ta su ka ära kosiks. Aga kuna tema jaoks ei ole see tähtis, siis mõtle, kas sa sellist kosimist soovid.
Mõtle hoolega, kas head suhet tasub paberitüki pärast ära rikkuda? Mina igatahes oleks 1000 korda enne heas suhtes ilma abieluta, kui kehvas abielus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 11:27; 18.01 18:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, nõustun siin nii mõnegi eelkõnelejaga. See, et mees sind kosinud pole, ei tähenda sugugi, et ta sinust ei hooli või sind ei armasta. Ilmselt ta pole lihtsalt sedatüüpi mees, kes peab abielu oluliseks. Temajaoks on tähtis suhe, mitte paberitükk.
Sõpruskonnas on päris palju pikaajalisi õnnelikke paare, kes ei ole abielus. Ilmselt, kui sa peale käiks, ta su ka ära kosiks. Aga kuna tema jaoks ei ole see tähtis, siis mõtle, kas sa sellist kosimist soovid.

Siin on küsimus, kas mehe jaoks ei ole oluline abielus olla või tema jaoks on oluline abielus mitte olla. Esimesel juhul – miks ta ei peaks kalli naise rõõmuks selle paberitüki hankima? Kui mehele ei ole vaja eriti peale käia, siis ilmselt polegi tal abielu vastu midagi. Muidugi rääkimine, et nõme igand… ei ole kuigi julgustav, oleks mees öelnud, et oih, ma ei teadnud, et see sulle nii oluline on, abiellume siis pealegi, siis ma ütleksin kah, et lihtsalt tavaline mitteromantiline mees.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 12:20; 17.01 17:04;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 83 )


Esileht Pereelu ja suhted 10 aastat koos ja pole valmis abielluma

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.