Esileht Pereelu ja suhted Emaga võõrad

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Teema: Emaga võõrad

Postitas:

Eelmine kägu olen. Võib-olla see ei piinaks mind nii palju, aga mu mehel on enda perega väga lähedased ja mõistvad suhted ja tema ei saa üldse aru, kuidas meil nii on läinud. Päris mitu korda on ta täiesti siiralt küsinud, et miks ma emaga ometi rohkem ei suhtle. Aga ma ei oska ju. Seda on ka teised inimesed küsinud, keegi ei taha justkui aru saada, et mul on selline tõrge… Ja isa pole mul ju ka, õdesid-vendi ka mitte… olengi üksi.

Mul on sarnane olukord. Mehel on väga toetavad ja tugevad peresidemed oma ema ja isa ja vendadega. Mina kasvasin üles vaid oma emaga. Kui ma praegu üritan meenutada, mis oleks kõige esimene mälestus hetkest, kui enam mind kallistanud lihtsalt niisama oleks või nunnutanud, siis ütlen ausalt, et ei meenugi sellist mälupilti. Mida aastad edasi, seda kaugemad me olime. Iseloomult oli ema kunstnikuhingega boheem. Mina realist. Kodu oli sassis, kodu interjöör ja kujundus kaootilised/kunstilised. Me ei mõistnud üksteise maailma. Kusagil 10 aastasena olin ma juba nn väike täiskasvanu. Juba selles vanuses oli minul tunne, et mina pean kodu eest vastutama. Mina pean jälgima, mis külmkapist otsa hakkab saama ja selle poenimekirja lisama. Koguaeg oli vaja vastutada. Nüüd täiskasvanuna saan aru, et selle kõige tõttu on mul siiani jäänud selline pidevalt juhtiva inimese roll sisse. Kodus samamoodi olen ohjad haaranud.
Kuid tulles tagasi suhtlemise juurde emaga, siis tagantjärgi muidugi soovin, et oleks võimalus olnud meil suhteid taasluua. Kuid vahel saab saatus sinust ette ning kahjuks mu ema enam pole. Ega ka minu poolseid lähisugulasi. Mu ema oleks saanud sellel aastal esimest korda vanaemaks..

Tunnen sulle kaasa. Aga realistina tead ehk isegi, et suhteid taasluua on väga keeruline. Mu ema ootab ka väga lapselast, aga meil on mehega keerulised ajad ja mul on keeruline rasestuda. Elu vist on selline, keeruline ja imelik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.08 23:34; 08.08 20:37; 08.08 21:30; 13.08 02:46; 18.08 20:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

njaa.. olin oma ema ainus laps. isa suri, kui olin päris noor.
Elasime vanaema juures . Vanaema peksis mind ( ikka korralikult ) iga päev. Ema ei teinud midagi, et seda lõpetada või mind kaitsta ( ise ta ei löönud) . Nooremana ei saanud sellest väga aru, arvasin et mul on normaalne ema ja kõik peabki nii olema. Nüüd, kui endal lapsed- mõtlen, kui keegi mu lapsele näpu külge paneks, annaks ise peksa sellisele inimesele. Ei suuda mõista, kuidas mu emal sai minust nii ükskõik olla.

Sellest on tekkinud vastumeelsus ja vastikustunne. Ema käest ei küsi nõu millegi suhtes. On pigem viisakussuhe- tere, kuidas läheb jne. Mingeid probleeme temaga ei aruta.
Olen iseseisev ja noh- eks kahju on ikka, et ei ole päris ema/ vanaema oma lastele- aga eks kõigil on siin elus oma hädad. Elan üle. Mul on oma mees ja lapsed, proovin mitte oma ema tehtud vigu teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas siin on veel keegi, kes on oma emaga võõrad? Kes pigem ei tutvusta uusi suhteid või kes ei looda ema nõuandele raskemates olukordades? Mina olen, ja mul on sellest väga kahju. Aga me oleme väga erinevad inimesed. Intellektilt, isikuomaduste põhjal, kõiges. Aga ometi ma tahaks temaga lähedasem olla ja ma tean, et tema tahab minuga ka. Aga mingi võõristus on, ja ma ei tea, mis see on ja kus ja kuidas see tekkis.

Intellekti ja isikuomaduste põhjal oled oma emaga võõras?
SUL on EMA olemas, võta temaga ühendust ja klaari ära kõik lahtised otsad, seni kuni sul ema on…
Emata maailm on üsna kõle paik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas siin on veel keegi, kes on oma emaga võõrad? Kes pigem ei tutvusta uusi suhteid või kes ei looda ema nõuandele raskemates olukordades? Mina olen, ja mul on sellest väga kahju. Aga me oleme väga erinevad inimesed. Intellektilt, isikuomaduste põhjal, kõiges. Aga ometi ma tahaks temaga lähedasem olla ja ma tean, et tema tahab minuga ka. Aga mingi võõristus on, ja ma ei tea, mis see on ja kus ja kuidas see tekkis.

Intellekti ja isikuomaduste põhjal oled oma emaga võõras?
SUL on EMA olemas, võta temaga ühendust ja klaari ära kõik lahtised otsad, seni kuni sul ema on…
Emata maailm on üsna kõle paik.

Oi, kullake, emaga maailm võib olla väga kõle paik!
Sinul oli emaga lähedane suhe ja seepärast võtad sa siin alatasa sõna saamata aru, et sinu kogemus ei laiene mitte kõigile inimestele. Huvitaval kombel ei ole sinu head suhted emaga muutnud sind empaatiliseks ega tolerantseks, kuigi võiks ju arvata, et mõistmises kasvamine võiks seda teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.08 16:16; 14.08 18:15; 15.08 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Intellekti ja isikuomaduste põhjal oled oma emaga võõras?
SUL on EMA olemas, võta temaga ühendust ja klaari ära kõik lahtised otsad, seni kuni sul ema on…
Emata maailm on üsna kõle paik.

Mõne emaga kasvamine on sama hea kui ilma emata kasvamine. Õigemini võibolla veel hullemgi, kui sul ema pole, siis vähemalt on see välja paista ja võibolla mõni hea inimene võtab selle rolli enda kanda. Kui füüsiliselt on ema aga on ema olemas, mis siis, et ta ema rolli absoluutselt välja ei kanna, siis oledki täiesti üksi maailmas, sest keegi tõenäoliselt ei märkagi, kui ematu laps sa tegelikult oled …

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 21:08; 16.08 10:16; 16.08 10:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas siin on veel keegi, kes on oma emaga võõrad? Kes pigem ei tutvusta uusi suhteid või kes ei looda ema nõuandele raskemates olukordades? Mina olen, ja mul on sellest väga kahju. Aga me oleme väga erinevad inimesed. Intellektilt, isikuomaduste põhjal, kõiges. Aga ometi ma tahaks temaga lähedasem olla ja ma tean, et tema tahab minuga ka. Aga mingi võõristus on, ja ma ei tea, mis see on ja kus ja kuidas see tekkis.

Intellekti ja isikuomaduste põhjal oled oma emaga võõras?
SUL on EMA olemas, võta temaga ühendust ja klaari ära kõik lahtised otsad, seni kuni sul ema on…
Emata maailm on üsna kõle paik.

Oi, kullake, emaga maailm võib olla väga kõle paik!
Sinul oli emaga lähedane suhe ja seepärast võtad sa siin alatasa sõna saamata aru, et sinu kogemus ei laiene mitte kõigile inimestele. Huvitaval kombel ei ole sinu head suhted emaga muutnud sind empaatiliseks ega tolerantseks, kuigi võiks ju arvata, et mõistmises kasvamine võiks seda teha.

Ja emast olla võõrandudnud intellekti ja isikuomaduste (täpsustamata millised isikomadused need on) põhjal on empaatiline?
Olen näinud väga erisuguseid emasid ja lapsi ja nendevahelisi suhteid ning just seetõttu ma soovitangi emaga asjad korda ajada enne, kui on hilja.
Jah, ka emaga maailm võib olla kõle, ei eitagi. Või nägid sa kusagil mind seda ütlemas, et asjad on teisti?
Ning vaevalt et neid emasid nüüd lademetes on, kes oma lapsi kupeldavad, nende verd müüvad, neid hoolimatult ja hommikust õhtuni peksavad ja vägistada lasevad, emotsionaalselt ja psühholoogiliselt tundide viisi piinavad või totaalsesse hooletusse jätavad.
Need on ikka pigem erandid ja üksikud juhtumid kui norm ja tavaolukord.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellised “emaga võõrad” võiksid tutvuda lastekodulastega, kes igatsevad isegi oma paadialustest vanemaid taga et saaks nendega kasvõi korraks kohtuda.

“Sellised emaga võõrad” pole eluvõõrad inimesed, kes ei teaks, kuidas lastekodulapsed oma paadialustest vanemaid taga igatsevad, eks kuskil on alati kellelgi veel halvem. Minu ema ütles mulle kord peale tüli isaga, et isa tahtis mind lastekodusse anda. Õnneks kuulsin ma seda tüli ukse tagant pealt. Ema kirus järjekordselt isale milline halb laps ma olen ning isa ütles seepeale tüdinud ja vihase häälega, et eks ema andku siis mind lastekodusse kui ta minuga hakkama ei saa. Mina mäletan sellest hetkest ainult piinlikkustunnet, et mul selline ema on. Miks ma paha laps olin ei saa ma siiani aru. Ma ei valetanud ega varastanud, õppisin hästi ilma igasuguse vanematepoolse toeta, aga ikka olin halb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.08 16:16; 14.08 18:15; 15.08 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellised “emaga võõrad” võiksid tutvuda lastekodulastega, kes igatsevad isegi oma paadialustest vanemaid taga et saaks nendega kasvõi korraks kohtuda.

Lapsed kahjuks armastavad tingimusteta. Saavad peksa ja sõimata, vanemad on hommikust õhtuni purjus, aga ikka armastavad ja igatsevad. Nagu koeradki, kes jõhkardist peremehele truuks jäävad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellised “emaga võõrad” võiksid tutvuda lastekodulastega, kes igatsevad isegi oma paadialustest vanemaid taga et saaks nendega kasvõi korraks kohtuda.

Miks ma peaksin kohtuma lastekodulastega? Ma ise olingi nagu lastekogulaps, mis sest et tehniliselt elasin emaga kodus. Oleksin soovinud, et mind oleks lastekodusse antud ja keegi oleks mu sealt adopteerinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 21:08; 16.08 10:16; 16.08 10:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ning vaevalt et neid emasid nüüd lademetes on, kes oma lapsi kupeldavad, nende verd müüvad, neid hoolimatult ja hommikust õhtuni peksavad ja vägistada lasevad, emotsionaalselt ja psühholoogiliselt tundide viisi piinavad või totaalsesse hooletusse jätavad.
Need on ikka pigem erandid ja üksikud juhtumid kui norm ja tavaolukord.

Ilmselt on need jah erandid, aga nagu sa ilmselt vastustest võiksid järeldada, siis ka siia teemasse on sattunud mõned selliste emade lapsed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 21:08; 16.08 10:16; 16.08 10:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Intellekti ja isikuomaduste põhjal oled oma emaga võõras?
SUL on EMA olemas, võta temaga ühendust ja klaari ära kõik lahtised otsad, seni kuni sul ema on…
Emata maailm on üsna kõle paik.

Kui suhet emaga pole olnud, pole seal kõledat midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas siin on veel keegi, kes on oma emaga võõrad? Kes pigem ei tutvusta uusi suhteid või kes ei looda ema nõuandele raskemates olukordades? Mina olen, ja mul on sellest väga kahju. Aga me oleme väga erinevad inimesed. Intellektilt, isikuomaduste põhjal, kõiges. Aga ometi ma tahaks temaga lähedasem olla ja ma tean, et tema tahab minuga ka. Aga mingi võõristus on, ja ma ei tea, mis see on ja kus ja kuidas see tekkis.

Intellekti ja isikuomaduste põhjal oled oma emaga võõras?
SUL on EMA olemas, võta temaga ühendust ja klaari ära kõik lahtised otsad, seni kuni sul ema on…
Emata maailm on üsna kõle paik.

Olen nõus, et emata maailm on kõle paik. Sest ma ei mäleta viimast korda, millal ta mu EMA oli. Sellest ka see teema. Miks ma räägin intellektist ja isikuomadustest? Sest ükskõik, mida ma talle lapsena rääkisin, vastuseks tuli ainult “ahah”, ja tavaliselt sain tähelepanu, kui pahandust tegin. Ma ei tundnud, et mu vastu oleks huvi tuntud. Kui tahtsin minna jaapani keelt õppima, öeldi, et selle jaoks raha ei anta, sest Jaapan on nii kauge, et selle keele õppimine on mõttetu. Kui oma muresid kurtsin, öeldi esimese asjana, et äkki olen ise süüdi. Jne. Ma ju tahangi oma emaga kontakti luua, lihtsalt ei tea, kuidas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.08 23:34; 08.08 20:37; 08.08 21:30; 13.08 02:46; 18.08 20:30;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )


Esileht Pereelu ja suhted Emaga võõrad

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.