Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Märts 2012 Vol.3

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 407 )

Teema: Märts 2012 Vol.3

Postitas:

Jälle siis uus vol. Avastasin, et eelmisse enam kirjutada ei lase.

See siis Vol.2 link: http://www.perekool.ee/index.php?id=55691&class=forum_schnell&action=view_post&post=8456311
Ja see Vol.1 link kui keegi järgi lugeda soovib: http://www.perekool.ee/index.php?id=55691&class=fo%5B…%5D163274

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea kuidas Nublul läheb?

kas kellelgi juba valusaid toonuseid ka on olnud? Mul eile oli. Õnneks ainult üks valulik toonus, teised on ikka valutud olnud seni. Aga vähemalt sain natuke aimu milline sünnitusvalu välja peaks nägema 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahaks ka nii väga teada, kuidas Nublul läheb 🙂 Loodan, et ta varsti endast märku annab.

Mul pole veel toonuseid olnud või pole siis neid tähele pannud. Ja kuna mul pole õrna aimu ka mentstruatsioonivaludest siis ega ei kujutagi neid valusid väga ette.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah mul juba nädalake valusaid toonuseid ja mensese valusid,viimased kolm ööd on päris jubedad,aga kannatan kolmapäevani siis kTG ja arsti aeg.
Ei tea jah kuidas Nublul läheb,tahaks nii teada:)
Mina tean millised need valud on ja suht lähedale sellele mis minuga on nüüd nädalake toimunud:alaselja valu,nagu tahaks vetsu minna,häda tegema,kõht valulik(just alakõht),mensese valu,mis kiirgab jalgadesse,suht ebamugav,magada ei saa,aga päeval jälle kõik korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka täna midagi sarnast. Alaselg ka õrnalt valutab, nagu oleks neeruvalu, aga samas nagu ei ole ka, sest vahepeal kaob valu ära. Või õigemini vahepeal tuleb tagasi ja enamus ajast seda pole. Alakõhus ka on ka imelik tunne… Päevade valu, aga õrnem ja samuti nagu hooti ainult.
Ja toonuseid on hästi palju ja tihti täna. Aga see võib ka sellest olla, et ma pole juba mingi nädal aega magneesiumi võtnud. Eks see annab tunda. Olen ju magneesiumi toonuste pärast võtnud juba 16.nädalast saati…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nikinaki ja lexus00,kas teil ka pisikese liigutused juba valusad ja tugevad?Mul on nii,et kui sirutab tunnen all,põie juures survet ja paremal ribides jube teravat torget,siis küll tunne,et piss tuleb püksi kohe:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa… Ikka päris valusad on liigutused. Eriti kui jalake ribi alla surub. No õudus, tahaks kohe häälega oigata 😀 Mul toksib ka just parema ribi alla. Ja põiele surub ka, siis jooksuga vetsu 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tähtaeg 13.03. ootan teist tütart. Nüüd on juba raske olla, kõht punnis ees kuid juba alla laskunud. Liigutused on harvemad aga väga tugevad. Väga huvitav kas tehakse veel viimane UH, seda saan küsida vaid 31.ndal kuupäeval äe vastuvõtul. Enesetunne on üldjuhul hea, aga tujuga on probleeme, kogu aeg solvun ja nutan. Mehega ei saa üldse suhelda viimasel ajal, käitub nagu siga ja mina aina nutan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Morozova, kuidas sa aru said, et kõht on juba alal vajunud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kirjutasin eile vol.2-e ja alles täna panin tähele, et see polnud kuhugi ülessegi läinud.

Mul olid paar nädalat tagasi enne magama jäämist väga valusad toonused. Kramp krambi järel ja järgi ei tahtnud jääda.. hakkasin juba kõige halvemat kartma, aga õnneks läks üle ja enam ei ole see kordunud. Liigutused on samuti teravaks muutunud – sama lugu, et kui põiele pihta saab, peab jooksuga pissile minema. Täitsa valus on kohe.. 😀
Viimased mõõdud olid 31/90 ja juurde kogunenud 9kg. Seda pole sugugi palju, aga tunne on küll raske ja kohmakas ning öösiti magamine on kõige vaevalisem.

See nädal ostsin ära voodi ja turvahälli.. jäänud on veel vann ja mõned pisiasjad ja ainult poolteist kuud ootamist :))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

znaine: minu kõhubeebi pole mulle veel haiget suutnud teha. Põtkib ja mürrab kõhus täiega aga et kuhugi suruks, seda pole veel olnud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lamma: väga huvitav küll, et millest sul ikka analüüsid korrast ära on ja et põletikunäitaja kõrge. Lamma tee nii nagu su sisestunne ütleb, kui soovid era ämmakat siis võtagi. Vähemalt on keegi koguaeg su kõrval 🙂
Hetkel plaanin küll ikka loomulikul teel sünnitada kuigi keiser tunduks lihtsam. Tean seda, et Tallinnas ei tehta keisrit kui ise soovid aga Tartus pidi omal soovil selle saama. Ega ei kujuta neid valusid ikka ette, mis tulla võivad protsessi käigus. Aga eks kõik on selle üle elanud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kavatsen ka ikka ise sünnitada. Varem arvasin, et tahaks kindlasti keisrit ja et miks peab sünnitusvalusid kannatama kui saaks asja kiirelt ära teha, aga nüüd arvan hoopis teisiti. Vaatasin youtubest keisrilõike videot ja see pole üldse nii lihtne kui arvatakse- naks kõht katki, tita välja ja õmmeldakse kinni. Ja eks lapsele on ka parem ikak loomulikul teel tulla. Valuvaigisteid ma ei välista, samas epiduraali ma kardan, just seda selja süstimise osa…

Mul olid viimased mõõdud 30/97 😀 Kõht on ikka jube suur, ei taha teada kui suureks ta veel kasvada võib… Ja raske on ka. Jalatseid on raske jalga saada, kui liiga palju kummardada, siis lööb kõhtu valu sisse kohe. Sokkidega veel saan hakkama 😀

Sain dekreedirahad ka kätte, nüüd siis saab veel ülejäänud kraami titale ära osta ja siis ongi vaja vaid tema tulekut oodata… 🙂

Millal te lapse voodid ja värgid valmis panete? Ma enne märtsi algust vist ei julge panna…
Milla haiglakoti ära pakite ja mida te üldse pakite sinna?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimased mõõdud annan teile neljapäeval teada, sest siis lähen ämmaka vastuvõtule. Käisin eelmine nädal verd ja uriini andmas. Uriin oli korras aga vere saan ka neljapäeval teada.

Mul hakkab dekreet alles 3.veebruarist praegu naudin 2011 a puhkust. Kaua sul läks nikinaki, et rahad kätte said?

Ma olen vaikselt valmis pannud haiglast kojutoomisriided lapsele ja enda asjad(sidemed,imetamisrinnahoidjad,cd-plaat,nibukreem,nibukaitsmed,aluspüksid). Ega vist endale polegi väga palju vaja, ainult veel mingid riided ja sussid ja laptop,fotokas ning snäkki ja vett.
Koju on vaja osta apteegikraam lapsele ja mõned väiksemad asjad veel.

Millised mähkmed te plaanite koju varuda? Pamperseid ma kindlasti ei osta. Aga mõtlesin libero ja huggiste peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

12.jaanuar jäin dekreeti. Samal päeval viisin veel lehe tööle ja täna hommikul oli raha arvel. Läks siis vähem kui 2 nädalat aega. Ise arvestasin veebruariga, arvasin, et varem ei tule. Aga tuli näed 🙂

Ma pean minema susse ja hommikumantlit ostma. Noh, et haiglasse kaasa võtta. Kui külalised tulevad haiglasse last vaatama, siis peaks ikka kenam hommikumantel seljas olema 😀 Ja susse mul üldse kodus pole, seega need tuleb osta nii endale kui mehele.

Ja mähkmetest ma ostan Liberod. Olen Pampersite kohta pigem halba kui head kuulnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liitun siis ka viimases trimestris. Tähtaeg kõigub 25-29 märts, arstid polegi päris kindlad, milline kuupäev siis see õige. Ootan esimest ja väidetavalt siis poega.
Toonustega on juba pikemat aega üks tegu olnud, hakkasid suht varakult kummitama ja nüüdseks on need juba väga tihedaks läinud (vahel ka valulikud, kuid enamuses õnneks mitte). Terve teise trimestri ja ka praegu jätkuvalt on piinanud pidevad jalakrambid, magneesiumi söömine pole neid vähemaks võtnud, samuti toonuseid pole vähendanud.
Viimane nädal aega on üle käinud iiveldushood, nõrkusetunne ja süda läheb ka imelikult pahaks – millest tingitud ei teagi. Hiljaaegu tehtud analüüsid ok, v.a kerge rauapuudus, aga see enamus rasedatel nii.
Lisaks tüütab veel räige vaagnaliiduse valu käies, öösel keerates jne. Mõni päev on lausa õudukas pükse jalga panna, ei suuda valu tõttu jalgu tõsta. Ei tea kellel veel nii.

Beebiasjadest pole suurt midagi veel varuda jõudnud (mõned üksikud 50-56 suurus bodyd, sipukad ja särgid), mähkud mingid õnneks on olemas, Liberod. Apteegikraami pole veel vaatama hakanud (ilmselt ostab ainult saialilletinktuuri naba jaoks ja ülejäänu siis jooksvalt juurde kui vaja). Haiglakoti kokkupanekule pole ka veel mõtlema hakanud, tahaks ikka loota, et pisike nii vara sündida ei taha (1 kuu haiglas lapsega olla oleks piin ja siis võib ka rinnaga imetamise ära unustada – aga tahaks just rinnaga toitma hakata). Seega jäävad ostunimekirjast lutid ja lutipudelid välja.
Veebruaris peaks veel vaatama mingi hea kombe (Mis suuruses olete ise vaadanud/ostnud?), vanker-käru ja mõned niisama pudi-padi lapsele/endale.

Ega muud polegi, tegelane on meeletult aktiivne ja niii väga ootan märtsi kuud, et saaks temaga juba kohtuda. Tahaks teda juba kallistada 🙂 nii vahva oleks! Õnneks jäänud 2 kuud ja loodetavasti see aeg läheb kähku..olen päris kärsitu juba 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere Forsteriana! Mul sama jama nende valudega kuskil vaagna piirkonnas. Mõni öö ei lase magadagi. Ja päeva ajal lööb vahest põlve ja siis mingisse teise kohta.. ei tea kas lihtsalt lisa raskusest või millest need tingitud on. Arst arvas, et emaka raskus surub mõne närvi vastu ja teha pole sinna midagi. Peab kannatama! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liitun ka teiega lõpu eel:)
Tähtaeg on 31.03, suure tõenäosusega õde 2-le suuremale vennale. 2 esimest läksid 2 nädalat üle tähtaja, näikse kuidas seekord.
Vaevusi peale suure ja raske oleku pole. A tegelt, kõht läheb toonusesse kui lühikegi maa jalutatud. Olen kogu aeg suht kiire kõnniga olnud, nüüd jaaaluutaan häästi raaahulikult:)
Loen, et kõik on nii tublid ja asjad varutud ja puha. Meil võrevoodi on õnneks vanast ajast, uus madrats tuleb hankida. Turvahäll on samuti olemas. Riietest tuleb teha inventuur enne poodlemist, aga beebiriietekast on konkus kõige alumine ja tagumine. Pole leidnud veel kedagi kes tahaks teised kastid eest ära tõsta:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Heidi00 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tere Forsteriana! Mul sama jama nende valudega kuskil vaagna piirkonnas. Mõni öö ei lase magadagi. Ja päeva ajal lööb vahest põlve ja siis mingisse teise kohta.. ei tea kas lihtsalt lisa raskusest või millest need tingitud on. Arst arvas, et emaka raskus surub mõne närvi vastu ja teha pole sinna midagi. Peab kannatama! :)[/tsitaat]

Just, mullegi sama info öeldud, et mõnel naisel lihtsalt on nii ja mida lähemale sünnitusele, seda hullemaks võivad valud minna. Väidetavalt peaks asi seotud olema ka sellega, kui laps peaseisus (pea vaagnas), siis surub teatud veenidele jne. Soovitatakse bandaa¸i kanda, aga ise sellel nagu mõtet ei näe, kuna bandaa¸ hoiaks vaid kõhtu ja valu täiesti all vaagnas. Samuti tean, et võidakse soovitada kaltsiumi söömist – mis mõju sellel täpsemalt on, ei teagi. Ise olen valuga leppinud ja püüan lõpuni ikka vastu pidada!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka see vaagnavalu. Vahepeal oli täitsa hull, siis kasutasin bandaa¸i mõnda aega ja see aitas. Nüüd on jälle tagasi tulnud, aga nii hull enam pole. Hommikuti annab just tunda. Päeva peale kaob ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leidsin Teid ka lõpuks ülese 🙂 Vaatan et olete väga pikalt siia juba kirjutanud, hetkel ei jõua lugeda aga pärast kindlasti viin end kurssi. Korra vilksamisi nägin et arutate sünnitust et kuidas on. Njaa 🙂 Valus on icc.
Aga see ikka nii individuaalne. Mina näiteks ei tundnudki lõpuni välja emaka kokkutõmbeid ega tuhkusid. Sünnitasin seljavaludega. Ja oi see oli valus.
Päeval kell pool kolm tulid veed õhtuks 23.41 oli pisike käes. Aga sellest võin tiba hiljem pikemalt kirjutada 😉

Täna siis juba saame nädalaseks 🙂
Kolisime eile Mustamäe haiglasse.
Eks kui saame rütmi siin sisse siis annan ka teile väikesi kokkuvõtteid.
Muidu hetkel ikka oleme veel kuvöösis soojas aga oleme juba ilma hingamisaparaadita.
Natuke oleme ka sünnikaalu langetanud. Aga kindlasti hakkame nüüd tõstma kaalu. ( mina ikka langetama ja kutt tõstma;)).
Olge tublid ja kindlasti hoidke end ja ärge veel pudenema hakake ;).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on hea uudis, et teil kõik korras on!
Palju õnne pisikesele esimese nädala puhul. Ilmselt see teil väga kerge pole olnud!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olge tublid seal,me mõtleme teie peale,kutile tugevat tervist ja emmele vastupidamist:)Jääme ootama sinu pikemat ja põnevat juttu:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh kui tore teist kuulda 😀 Ja ülitore, et hästi läheb, küll see kaal ka tõuseb 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on siiralt hea meel, et teiega kõik korras on Nublu29 ja pisike ilmakodanik 🙂
Kiiret kosumist teile ja anna siis hiljem oma ülevaade kõigest.
Veelkord palju õnne sulle ja su perele 🙂 Hoidke ja armastage teineteist 🙂 ÕNNE pisikesele ilmakodanikule kes on vapralt kõigele vastu pidanud ja juba nädalaseks saanud!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, tere uutele 🙂

Kuidas teil venitusarmidega on? Ma eile kohtasin ühte oma kõhul, olen kohe väga õnnetu… Paratamatus tegelikult, ma tean, aga ikkagi…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Avastasin ka siis alles täna, et meil vol.3 avatud. Eile käisin esimeses loengus ja teemaks oli sünnitamine. Tundus päris õudne ja ma naersin enda üle, et siis kui üks käes saan ennast lohutada, et üks veel. Otsustasin, et ma lihtsalt ei mõtle sünnitamise peale, sest see ei anna mulle peale hirmu ja paanika midagi. Täna on mul arstivisiit ja üle pika aja ka UH, seda viimast ei jõua ära oodata. Tahaks juba laste kaalusid ja olukorda teada. Loodan, et pean märtsi alguseni vastu, kuigi kaksikute puhul on see sünnitustähtaeg nii individuaalne, et iial ei või teada. 32 nädalat on juba suht ok ja 40 nädalat vastu pidada on juba ime. Mul on olemas ainult natuke riideid ja vanker ja kuna käin veel tööl ja kõht on hiiglaslik, siis ma ei teagi kust võtta see aeg ja jaks viimased asjad muretseda. Üritan suhtuda asjasse nii, et tuleb mis tuleb ja siis kui tuleb. Õnneks tänapäeval on kõike saada ka viimasel minutil. Annan homme teada kuidas arstil läks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on venitusarmidega sellised lood, et rinnad on täielikult täis neid. ei kata ükski rinnahoidja, 1 puusa peal on triibud ja isegi selja peal. teise puusa peal on praegu veel väike täpp alles, aga eks see ka venib, kõhul veel õnneks ei ole. ptui-ptui-ptui. mul oli ennegi puusadel väiksed armid, aga need olid heledad, nüüd aga on kõik armid punased. kusjuures venitusarmide vastast kreemi hakkasin ma kasutama kohe kui triibud sain, aga ju siis vastab tõele, et need ei aita. olen praeguseks juurde võtnud ka juba u 13 kg, mis mu arsti meelest on liiga palju ,et vb on põhjus ka selles, miks nahk ei jõua järgi venida.ära ole väga kurb, nikinaki, ma mõtlen, et need lähevad heledamaks ja no ma olen täiesti kindel, beebi korvab kõik selle mõne hetkega!
kuidas teil muidu seljavaludega on`? ma tegin üleeile 1 pikema jalutuskägu kui harjunud olin, ja nüüd 2 päeva on lausa meeletud seljavalud, isegi öösel äratab see üles ja eile kannad valutasid. ju see on ilmne märk, et mu kere jalgade jaoks juba liiga raske:D

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole venitusarme, loodan, et neid ei tule ka 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole õnneks veel ühtegi triipu kohanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 407 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Märts 2012 Vol.3

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.