Esileht Pereelu ja suhted minia ei taha leppida, et ma ei taha lapselast hoida votta

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 169 )

Teema: minia ei taha leppida, et ma ei taha lapselast hoida votta

Postitas:

Kehv provokatsioon. Ilmselt on siin viimasel ajal mitu vanaemade teemat olnud, nii et inspiratsiooni on. Aga haledalt läbi kukkunud. Kes tahab anda pooleaastast (see on ju 6-kuune) nädalavahetuseks inimestele hoida, kel on kodu korrashoiuga probleeme ja kes koerad inimestest ettepoole tõstavad. Mõtle midagi usutavamat välja.

miks peaks keegi teemasid valja motlema? liiga igav elu?
lisaks on su postituses mitmed faktivead sees. beebisid jaetakse ka 1-kuustena teistele hoida ja lausa kasvatada. ning lemmikloomapidamine ei tahenda et kodu korrashoiuga oleks probleeme! see konkreetne vaide raagib paljutki sinu enese kohta!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 08.01 11:34; 08.01 14:02; 08.01 14:09; 08.01 14:26; 08.01 15:48; 08.01 16:25; 09.01 08:28; 09.01 09:26; 09.01 12:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka just selline vanaema nagu teemaalgataja kirjutas. Koeri küll ei ole aga on pingeline töö. Nädalavahetustel hobid, trenn, elukaaslasega matkad, teater, kino. Pojanaisel tuli järjekordne titeisu peale ja nüüd siis sündis mõned ajad tagasi neljas laps. Poeg tihti tööasjus kodus ära. Suurperel on ju suurede väljaminekud. Pojanaine on oma lastekarjast lihtsal väsinud, karjub piskeste laste peale. Kodu koristamata. Mina olen ka paha ämm, ei võta kuus kaks, kolm nädalavahetus lapsi enda juurde hoida.

Ühe nädalavahetuse ikka oled nõus loovutama või ei aitagi üldse? Mitte et sa peaksid, aga kui sa tead, et lapsed närvilise ema pärast kannatavad( nemad ju ei palunud ennast siia ilma sünnitada), siis võiks ikka veidike ehk aidata. Oma lapselapsed siiski.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.01 16:41; 08.01 21:47; 08.01 21:51; 09.01 15:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka just selline vanaema nagu teemaalgataja kirjutas. Koeri küll ei ole aga on pingeline töö. Nädalavahetustel hobid, trenn, elukaaslasega matkad, teater, kino. Pojanaisel tuli järjekordne titeisu peale ja nüüd siis sündis mõned ajad tagasi neljas laps. Poeg tihti tööasjus kodus ära. Suurperel on ju suurede väljaminekud. Pojanaine on oma lastekarjast lihtsal väsinud, karjub piskeste laste peale. Kodu koristamata. Mina olen ka paha ämm, ei võta kuus kaks, kolm nädalavahetus lapsi enda juurde hoida.

Ühe nädalavahetuse ikka oled nõus loovutama või ei aitagi üldse? Mitte et sa peaksid, aga kui sa tead, et lapsed närvilise ema pärast kannatavad( nemad ju ei palunud ennast siia ilma sünnitada), siis võiks ikka veidike ehk aidata. Oma lapselapsed siiski.

See, et minial pidevalt need “titeisud” peale käivad, selles pole mina süüdi. Mina pole palunud niipalju lapsi sünnitada, kui oli juba näha, et kahe lapsega oli raskusi. Olen olnud nõus olnud lapsi paar-kolm tundi hoidma mitte kolm päeva jutti. Kõige noorem on alles 9 kuune.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.01 14:44; 08.01 14:54; 08.01 17:08; 08.01 21:57; 10.01 07:46; 23.01 19:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka just selline vanaema nagu teemaalgataja kirjutas. Koeri küll ei ole aga on pingeline töö. Nädalavahetustel hobid, trenn, elukaaslasega matkad, teater, kino. Pojanaisel tuli järjekordne titeisu peale ja nüüd siis sündis mõned ajad tagasi neljas laps. Poeg tihti tööasjus kodus ära. Suurperel on ju suurede väljaminekud. Pojanaine on oma lastekarjast lihtsal väsinud, karjub piskeste laste peale. Kodu koristamata. Mina olen ka paha ämm, ei võta kuus kaks, kolm nädalavahetus lapsi enda juurde hoida.

Ühe nädalavahetuse ikka oled nõus loovutama või ei aitagi üldse? Mitte et sa peaksid, aga kui sa tead, et lapsed närvilise ema pärast kannatavad( nemad ju ei palunud ennast siia ilma sünnitada), siis võiks ikka veidike ehk aidata. Oma lapselapsed siiski.

See, et minial pidevalt need “titeisud” peale käivad, selles pole mina süüdi. Mina pole palunud niipalju lapsi sünnitada, kui oli juba näha, et kahe lapsega oli raskusi. Olen olnud nõus olnud lapsi paar-kolm tundi hoidma mitte kolm päeva jutti. Kõige noorem on alles 9 kuune.

Aga sa oled ju täiesti vastiku käitumisega inimene 🙂 Näed, et minia on hädas, kodu korras ei jaksa hoida, aga sa ei aita mitte kuidagi. Kas sul oma lapselastest ei ole kahju? Milles nemad süüdi on? Kui näed, et olukord on ülepea kasvanud, on täiesti tähtsusetu, kes mida tahtis, mõtle oma lapselaste peale ja mine appi.

Minu ämm pole ka kordagi avaldanud soovi lapsi hoida võtta. Vähe sellest, kui külas käivad või külla lääheme, on tal kogu aeg midagi öelda. Kogu aeg on tal vaja lapsi jalust ära oma tuppa saata, kui siin on, ja igatpidi mõista anda, et nad segavad teda.
Ma ei eeldanud, et vanavanemad lapsi hoidma hakkavad, aga ämma käitumisest olin üllatunud küll. Eeldasin, et ta näha vähemasti tahab neid rohkem.

Mu ema on supervanaema see-eest. Emana ta ei olnud midagi erilist, pigem eemalhoidev ja kuidagi nagu kättesaamatu. Lapselastega on aga hoopis teine inimene. Korraldab ja käib ja teeb ja küsib ise neid enda juurde, käivad Eesti piires reisimas ja teevad igasuguseid põnevaid asju. Lapsed nii vaimustuses.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.01 18:25; 08.01 18:42; 08.01 23:45; 09.01 09:05; 09.01 09:59; 23.01 09:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abi lähedaselt palutakse mitte ei nõuta. Abilisele, kes pole pealetükkivalt pakkunud oma abi, küll aga nõustunud aitama ei hakata omapoolseid tingimusi seadma ja nõudma. Abivajajal on probleem mille lahendamisel abi vaja, potentsiaalsel abilisel ei ole. Nõudmised ja nurinad pidage palgalistele abilistele.
Mõned inimesed leiavad jätkuvalt, et vanavanematele lastehoiu pakkumine poolvägisi oleks nagu suuremeelne autasu ja nendepoolne suur vastutulek. Ja kui nad julgevad autasust keelduda siis on nad ürgvastikud ja neid tuleb kogu jõust eirata ja neid kõigile kiruda.
Küll ma olin tänulik oma ja mehe vanematele kui nad pakkusid oma abi, see sai alati tänuga vastuvõetud. Alati tuli meil mehega oma plaanid teha selle järgi kas vanavanematest oli kellelgi aega lapsi hoida. Kui ei olnud, siis otsisime palgalise või jäi asi tegemata.
Kui tehtigi meie arvates midagi valesti siis piirdusime omavahel arutamise ja torisemisega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.01 18:28; 08.01 22:23; 17.01 00:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, mina olen ka koerahuviline:) Tervitused siinkohal sama hobi harrastajale! Mina soovitan sul miniaga selgelt rääkida. Saadad talle meili peale, et sul on koeranäitused 11.-12.märts, 9.aprill ja 29.-30.aprill, 3.juuni. Et edasi sa pole veel otsustanud. Et nendel nädalavahetustel noorpere teaks, et sinu abiga lastehoiul ei saa arvestada. Mina pakuks välja, et vabadel nädalavahetustel, kui sa ei ole oma hobiga hõivatud, võid hoida kuni 24 h järjest. Seega mitte tervet nädalavahetust, kaks ööd, vaid ühe öö ja järgmisel päeval pikemalt, et noored saavad ennast peost välja magada. On ju mõistlik, et toovad sulle lapse nt reedel kell 18.30, ja ära viivad laupäeval kella 12-13 paiku. Kuus on neli nädalavahetust, pole ju palju ohverdada kaheksast vabast päevast üks lapselapse hoidmiseks. Samas pead olema resoluutne, et ongi täpselt see üks päev kuus ja ärgu enamaga arvestagu.
Oleneb, kuidas on noorpere majanduslik olukord, aga nad võiks ka mõelda tasulise lapsehoidja otsimise peale. Minu jaoks, kui lapsed olid veel väikesed, oli see sobivaim lahendus. Tuli meie koju, lapsel kõige mugavam. Mulle meeldis, et rahaga sai sotid selgeks ega pidanud tundma ennast lapsehoidmise eest kellelegi võlgu olevana. Suvel olid lapsed minu ema juures pikemalt, paar nädalat järjest, aga ema elas ka kaugemal ega saanud hoida paar tundi õhtuti, kui meil oli vaja kuhugi sõprade sünnipäevale minna või muule peole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.01 18:35; 10.01 11:54; 31.01 09:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma veel omalt poolt lisaks, et mu vanaemadest üks oli samasugune nagu mu ema – väga lapselaste fänn ja tegeleja. Teine ei huvitunud meist absoluutselt. Ta ei tahtnud meid külla, sest tegime palju lärmi tema jaoks ja ajasime diivanikatte sassi ja sõime ka liiga palju. Kui üks vanaema andis kommi, siis tema peitis meie eest komme. Olgu, lapsed ei peagi komme sööma. Aga see peitmine oli lihtsalt naeruväärne, isegi koolieeliku mõistus sai sellest aru. Ja külas käisime AINULT koos vanematega, mitte mingit hoida võtmise küsimust ei olnud seal. Aga ikka ei tahtnud.
Aga hiljem, kui me täiskasvanud olime, siis eeldas küll, et me peaksime külas käima ja aitama ja tegelema, sest me oleme ometi ju tema lapselapsed. Pere on kõige tähtsam. Jne jne. Aga kus samasugune vaade elule oli siis, kui me lapsed olime?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.01 18:25; 08.01 18:42; 08.01 23:45; 09.01 09:05; 09.01 09:59; 23.01 09:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa mõtetu on selle teemaalgatuse juures rääkida lapselaste ja vanavanemate sidemete mitte tekkimisest jms. Antud juhul on ju tegemist beebiga, kellest ema tahab lihtsalt enda mugavuse huvides nädalavahetuseks vabaneda ja tahab selleks kasutada vanaema. Me ei räägi siin 6-aastasest, keda vanaema saaks enda tegemistesse kaasata, minia tahab pidutseda ja tal on tasuta lapsehoidjat vaja.
Mina ütleks ka, et kahjuks ma ei saa nii väikset võtta, sest esiteks pole mul aega ja teiseks koerad ajavad karvu, limpsivad taldrikuid ja ronivad voodisse, aga hiljem kui laps juba suurem ja nii tundlik ei ole, siis ma võin ta küll endaga näitustele kaasa võtta vms. Rõõmsalt, naeratades ja mitte mingil juhul ennast halvasti tundes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina saan küll teemaalgatajast aru.

Nimelt olen selline ema, kelle lapsi kumbki vanaema hoidnud ei ole. Ja ma ei tulekski selle peale, et oma lapsi emale või ämmale nädalavahetuseks hoida viia – nad mõlemad käivad esmaspäevast reedeni tööl ja ma ei kujutaks küll ette, et nad nädalavahetusel veel lastega tegelema peaksid. Kui mehega nn “oma aega” tahame, siis kutsume lapsehoidja ja maksame talle hoidmise eest.

Lähedane side vanavanematega on lastel sellegi poolest – käime üksteisel külas, lisaks sünnipäevad jm pereüritused, kus vanaemad lastega hea meelega asjatavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.01 19:30; 09.01 09:28; 10.01 09:07; 21.01 15:04; 21.01 18:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näen peamise probleemina seda, et ämm ja minia ei paista teineteisele meeldivat: minia on liiga nõudlik ja see surub ämma (teemaalgataja) oma tegemisi kaitsma. Kui nad teineteisele inimestena meeldiksid, ei oleks raske leida lahendust. Aga nüüd on mõlemad oma seisukohas sellevõrra kangemad. Ei ole ju võimatu leida varianti B selle kõrvale, et sa pead hoidma lapselast terve nädalavahetuse. Miks mitte mõned tunnid kahel nädalavahetusel kuus? Kas ta sellise abi lükkaks tagasi? Siis on ise rumal.
Ma usun sinu õigusse oma elu elada, aga sa pead endale aru andma, et paratamatult ka sinu elu natuke muutub sellega, kui sul on lapselaps. Küsimus on selles, KUI kiivalt sa selle astu sõdid. Trenni, matka, koertenäituse, restoranide, kinoskäimiste hulka võiks mahtuda ju ka lapselaps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie vanematel on ikka väga vedanud. Ei ole kunagi arvanud, et vanavanemad on kohustatud meie lapsi hoidma. Vajadusel hoidma, jah, on hoidnud, aga niisama, ei näe põhjust. Vanavanematega on lastel kontakt hea. Kui külas käime, tegelevad mõlemad vanaemad lastega. Lastele väga meeldib. Aga et ma niisama saadan lapsed vanaemade juurde terveks nädalavahetuseks? Ei! Tänapäeval on vanaemad töölkäivad inimesed. Ma ei kujutaks ette, et oma vabal nädalavahetusel toob keegi mulle oma lapsi hoidma. Kui on põhjus (pulm, matus, juubel vms), siis jah, aga ei näe põhjust, miks peaksin oma lapsed kellegi teise hoolde viima, lihtsalt niisama, mitu nädalavahetust kuus. Minu arvates on see egoismi kõrgeim tase.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See arvamus, et vanavanemad tingimata peavad pidevalt tasuta lapsehoidjad olema, on ajast ja arust. Tänapäeva vanavanemad käivad tööl ja nädalavahetused on nende vaba aeg. Mujal maailmas üldiselt ei sokutata küll lapsi vanavanematele, vaid kui noored lapsevanemad tahavad välja minna, palgatakse lapsehoidja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen vanaema ja teemaalgatajast saan aru ainult poolenisti. Ma käin ka loomulikult tööl, kuna vaba Eesti riik ei raatsi ega ole tal ka 25 iseseisvusaastaga tekkinud võimalusi maksta pensioni ja tagada elutingimusi samal määral kui võimaldas meie vanavanematele Nõukogude Liit. Sellest on kahju.
Aga lapselaste hoidmisega on see, et kui vähegi võimalik, alati võtan. Isegi kui olen väsinud, isegi kui on kuhugi minek, kuhu saab lapsi kaasa võtta – ikka võtan. Ma ei ütle eluilmaski ära, nagu minu vanemad ei öelnud ilmaski ära mulle. Tulemus on selline, et mulle endale olid vanavanemad (mõlemalt poolt) lähedasemad kui mu oma vanemad; mu lastele on mu vanemad lähedasemad kui mina, ja loodetavasti armastavad minu lapselapsed kunagi samavõrra mind.
Ma tõesti armastan neid, hoolimata sellest, kas minia mulle meeldib või mitte. Mul pole küll ka sellist nõudlikku miniat. Nii mu lapsed kui ka nende abikaasad üldiselt mõistavad, et ma käin tööl, ja ikka klapitame oma graafikuid ja nädalaid. Ootamatult peale meil ei lennata, aga kui lennatakse, ka siis katsun leida võimaluse. See praegune koormus tasub ennast kunagi intressidega ära. Soovitan kõigile vanavanematele väsimus maha suruda ja investeerida palju armastust oma lastelastesse. Nii palju kui võimalik. Ega lapsed ei ole ka kollid – nad mõistavad, et me käime tööl.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 08.01 21:32; 08.01 22:03; 08.01 22:35; 09.01 10:26; 09.01 22:26; 09.01 22:31; 12.01 18:06; 12.01 18:38; 12.01 19:28; 12.01 21:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Taevas halasta! Minu jaoks on selline arusaam nii kummaline. Hoidis mind minu vanaema, hoidis minu lapsi minu ema (mõlemad nüüd surnud) ja hoian oma lapselast ka mina (9kuune). Käin ka tööl, aga leian ikka aja korra või kaks kuus üheks ööks, et hoida, et tütar saaks veits puhata ja abikaasaga aega veeta. Ega ta rohkem palugi. Peale tööd, õhtuti, olen ka abiks käinud. Ja nädala vahetustel lihtsalt käruga õues jalutamas, kui tütar palub, et ta koristaks või puhkaks. Pole probleemi.
Kui lapselaps juba suurem, lähme koos suvilasse pikemaks ajaks ja muidu rändama. Aega enda jaoks on ka piisavalt, et kinno või teatrisse minna.
Vahest küsin ise, et kuidas tütrel on ja kas vajab abi, vahest helistab tütar ise, et kas ma saaksin hoida. Enamasti saan(ta tihti ei vaja), aga kui ei saa, siis mingit solvumist ma tütre poolt pole küll tundnud.
Meil on hästi vanaemalikud vanaemad olnud naisliini pidi, hästi tore minu arust. Minu mees pole kunagi oma vanaema juures hoida olnud ja ka tema ema oma kahte lapselast pole hoidnud. Hea, et minu suguvõsa teistmoodi on, väga lastesõbralikud ja aitavad lapselapsi kantseldada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.01 16:41; 08.01 21:47; 08.01 21:51; 09.01 15:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen vanaema ja teemaalgatajast saan aru ainult poolenisti. Ma käin ka loomulikult tööl, kuna vaba Eesti riik ei raatsi ega ole tal ka 25 iseseisvusaastaga tekkinud võimalusi maksta pensioni ja tagada elutingimusi samal määral kui võimaldas meie vanavanematele Nõukogude Liit. Sellest on kahju.
Aga lapselaste hoidmisega on see, et kui vähegi võimalik, alati võtan. Isegi kui olen väsinud, isegi kui on kuhugi minek, kuhu saab lapsi kaasa võtta – ikka võtan. Ma ei ütle eluilmaski ära, nagu minu vanemad ei öelnud ilmaski ära mulle. Tulemus on selline, et mulle endale olid vanavanemad (mõlemalt poolt) lähedasemad kui mu oma vanemad; mu lastele on mu vanemad lähedasemad kui mina, ja loodetavasti armastavad minu lapselapsed kunagi samavõrra mind.
Ma tõesti armastan neid, hoolimata sellest, kas minia mulle meeldib või mitte. Mul pole küll ka sellist nõudlikku miniat. Nii mu lapsed kui ka nende abikaasad üldiselt mõistavad, et ma käin tööl, ja ikka klapitame oma graafikuid ja nädalaid. Ootamatult peale meil ei lennata, aga kui lennatakse, ka siis katsun leida võimaluse. See praegune koormus tasub ennast kunagi intressidega ära. Soovitan kõigile vanavanematele väsimus maha suruda ja investeerida palju armastust oma lastelastesse. Nii palju kui võimalik. Ega lapsed ei ole ka kollid – nad mõistavad, et me käime tööl.

Tore, et on veel sellise arusaamisega inimesi. Ma juba ehmatasin, et olen üks vähestest, kes lapselast hoiab ja sellest mingit numbrit ei tee.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.01 16:41; 08.01 21:47; 08.01 21:51; 09.01 15:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen vanaema ja teemaalgatajast saan aru ainult poolenisti. Ma käin ka loomulikult tööl, kuna vaba Eesti riik ei raatsi ega ole tal ka 25 iseseisvusaastaga tekkinud võimalusi maksta pensioni ja tagada elutingimusi samal määral kui võimaldas meie vanavanematele Nõukogude Liit. Sellest on kahju.
Aga lapselaste hoidmisega on see, et kui vähegi võimalik, alati võtan. Isegi kui olen väsinud, isegi kui on kuhugi minek, kuhu saab lapsi kaasa võtta – ikka võtan. Ma ei ütle eluilmaski ära, nagu minu vanemad ei öelnud ilmaski ära mulle. Tulemus on selline, et mulle endale olid vanavanemad (mõlemalt poolt) lähedasemad kui mu oma vanemad; mu lastele on mu vanemad lähedasemad kui mina, ja loodetavasti armastavad minu lapselapsed kunagi samavõrra mind.
Ma tõesti armastan neid, hoolimata sellest, kas minia mulle meeldib või mitte. Mul pole küll ka sellist nõudlikku miniat. Nii mu lapsed kui ka nende abikaasad üldiselt mõistavad, et ma käin tööl, ja ikka klapitame oma graafikuid ja nädalaid. Ootamatult peale meil ei lennata, aga kui lennatakse, ka siis katsun leida võimaluse. See praegune koormus tasub ennast kunagi intressidega ära. Soovitan kõigile vanavanematele väsimus maha suruda ja investeerida palju armastust oma lastelastesse. Nii palju kui võimalik. Ega lapsed ei ole ka kollid – nad mõistavad, et me käime tööl.

Mine kassi hänna alla oma lolli jutuga ja nuta oma Nõukogude Liitu kusagil mujal taga. Eks punastel komministidel oli tõesti suur pension ( kes küüditasid, panid inimesi vangi) Tavalisel inimesel oli ka Nõukoguse liidu ajal väike pension

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.01 14:44; 08.01 14:54; 08.01 17:08; 08.01 21:57; 10.01 07:46; 23.01 19:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine kassi hänna alla oma lolli jutuga jas nuta oma Nõukogude Liitu kusagil mujal taga.

Et lapselapsi ei tohigi hoida, see on see loll jutt või?

Mina ei nuta midagi taga, ma lihtsalt konstateerin fakti. Minu vanemad olid 55-aastaselt pensionil. Mina ei pääse ilmselt kunagi, enne suren maha. Aga lapselapsi tahan ikka hoida, olgu tingimused, millised tahes. Mingi riiklik saamatus mind mu lastelastest juba ei võõruta.

Eks punastel komministidel oli tõesti suur pension ( kes küüditasid, panid inimesi vangi) Tavalisel inimesel oli ka Nõukoguse liidu ajal väike pension

Suurt pensioni pole minu ausad ja mittekommunistidest vanemad saanud. Said sellist keskmist, nagu teisedki. Aga sellega sai ära elada.
Keskastme põllumajandusspetsialistid olid, kui huvitab. Küüditanud ja vangi pannud pole nad küll kedagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 08.01 21:32; 08.01 22:03; 08.01 22:35; 09.01 10:26; 09.01 22:26; 09.01 22:31; 12.01 18:06; 12.01 18:38; 12.01 19:28; 12.01 21:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen vanaema ja teemaalgatajast saan aru ainult poolenisti. Ma käin ka loomulikult tööl, kuna vaba Eesti riik ei raatsi ega ole tal ka 25 iseseisvusaastaga tekkinud võimalusi maksta pensioni ja tagada elutingimusi samal määral kui võimaldas meie vanavanematele Nõukogude Liit. Sellest on kahju.
Aga lapselaste hoidmisega on see, et kui vähegi võimalik, alati võtan. Isegi kui olen väsinud, isegi kui on kuhugi minek, kuhu saab lapsi kaasa võtta – ikka võtan. Ma ei ütle eluilmaski ära, nagu minu vanemad ei öelnud ilmaski ära mulle. Tulemus on selline, et mulle endale olid vanavanemad (mõlemalt poolt) lähedasemad kui mu oma vanemad; mu lastele on mu vanemad lähedasemad kui mina, ja loodetavasti armastavad minu lapselapsed kunagi samavõrra mind.
Ma tõesti armastan neid, hoolimata sellest, kas minia mulle meeldib või mitte. Mul pole küll ka sellist nõudlikku miniat. Nii mu lapsed kui ka nende abikaasad üldiselt mõistavad, et ma käin tööl, ja ikka klapitame oma graafikuid ja nädalaid. Ootamatult peale meil ei lennata, aga kui lennatakse, ka siis katsun leida võimaluse. See praegune koormus tasub ennast kunagi intressidega ära. Soovitan kõigile vanavanematele väsimus maha suruda ja investeerida palju armastust oma lastelastesse. Nii palju kui võimalik. Ega lapsed ei ole ka kollid – nad mõistavad, et me käime tööl.

Mine kassi hänna alla oma lolli jutuga ja nuta oma Nõukogude Liitu kusagil mujal taga. Eks punastel komministidel oli tõesti suur pension ( kes küüditasid, panid inimesi vangi) Tavalisel inimesel oli ka Nõukoguse liidu ajal väike pension

Huvitav, et minu vanemad olid täiesti tavalised töölised ja said sovetiaegset maksimumpensioni 120 rbl. Nemad pidasid endid küll jõukateks ja olid majanduslikult üsna vabad. Isa käis küll mõned aastad veel tööl, aga seepärast, et tervis oli korras ja niisama kodusistudes oleks väga igav hakanud. Ta oli väga toimekas kogu elu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.01 18:28; 08.01 22:23; 17.01 00:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul ei ole ka vanavanemad lapselapsi hoidnud – mehe ema on surnud, isa on kehva tervisega, minu vanemad elavad kaugel. olen nii palju lapsi sünnitanud, et saan ise hakkama ja vajadusel kasutan lapsehoidja teenust. Loomulikult käime vanavanematega läbi ja lapsed suhtlevad nendega – aga nüüd mossitada ja nõuda teenuse osutamist on jabur ja lapsik.
Naabrite tütar sünnitas 3 last ja siis ema jookseb töö kõrvalt hoidma, kuna tütar hädaldab, et keegi ei hoiatanud, et laste kasvatamine nii raske on! Halleluuja, täiskasvanud naisel võiks olla aru natuke rohkem. Saan aru, et kui on probleem majas – keegi on haige, vaja lähetusse minna jne – loomulikult pannakse õlg alla.
Kui vennal sündis laps, siis aitasin hoida ka. Kord juhtus, et ma ei saanud hoida (olin kutsutud sünnipäevale) – siis tehti pikk nägu vennanaise poolt, et mis tähendab et ei saa, miks ma oma üritust ära ei jäta jne. Ühesõnaga – ükski heategu ei jää karistamata!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 08.01 11:53; 08.01 22:32; 09.01 07:58; 10.01 00:49; 10.01 00:52; 13.01 09:56; 22.01 16:15; 29.01 10:06; 30.01 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu vanemad olid täiesti tavalised töölised ja said sovetiaegset maksimumpensioni 120 rbl. Nemad pidasid endid küll jõukateks ja olid majanduslikult üsna vabad.

Minu vanematega seesama. Ja mul oli veel vanaema ja vanaisagi. Mõlemad said vist natuke vähem, umbes saja rubla ringis, aga ära elasid nemadki täiesti keskmisel tasemel. Vähemalt mingit mittehakkamasaamise juttu ma ei mäleta. Lapselapsi olid kõik mihklid hoidma ja minu käest raha ei tahetud. Mu vanavanemad olid ometigi osa oma tööelust kinkinud kodanlikule EW-le, aga ometi NL maksis neile panuse eest penssi. Panus polnud mingi parteiline, vaid üks oli kolhoosnik, teine külakooliõpetaja.

Praeguse aja noortel on palju raskem kui meil omal ajal oli. Töö- ja elukohta soetada on ikka väga palju keerulisem kui mitte võimatu noorel inimesel iseseisvalt. Sellepärast juba üksi tuleb vanavanematel katsuda pingutada koos noortega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 08.01 21:32; 08.01 22:03; 08.01 22:35; 09.01 10:26; 09.01 22:26; 09.01 22:31; 12.01 18:06; 12.01 18:38; 12.01 19:28; 12.01 21:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt saa lapsed, siis räägime edasi. Praegu on sul küll tühi jutt.

Seda ma arvasin, et mõni selle argumendiga targutama tuleb.

Targutad ju sina ise, kes sa räägid asjast, millest mitte midagi ei tea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

räägid asjast, millest mitte midagi ei tea.

Mida ma ei tea? Suhtumist oma vanematesse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.01 13:56; 08.01 15:37; 08.01 15:37; 08.01 23:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen vanaema ja teemaalgatajast saan aru ainult poolenisti. Ma käin ka loomulikult tööl, kuna vaba Eesti riik ei raatsi ega ole tal ka 25 iseseisvusaastaga tekkinud võimalusi maksta pensioni ja tagada elutingimusi samal määral kui võimaldas meie vanavanematele Nõukogude Liit. Sellest on kahju.
Aga lapselaste hoidmisega on see, et kui vähegi võimalik, alati võtan. Isegi kui olen väsinud, isegi kui on kuhugi minek, kuhu saab lapsi kaasa võtta – ikka võtan. Ma ei ütle eluilmaski ära, nagu minu vanemad ei öelnud ilmaski ära mulle. Tulemus on selline, et mulle endale olid vanavanemad (mõlemalt poolt) lähedasemad kui mu oma vanemad; mu lastele on mu vanemad lähedasemad kui mina, ja loodetavasti armastavad minu lapselapsed kunagi samavõrra mind.
Ma tõesti armastan neid, hoolimata sellest, kas minia mulle meeldib või mitte. Mul pole küll ka sellist nõudlikku miniat. Nii mu lapsed kui ka nende abikaasad üldiselt mõistavad, et ma käin tööl, ja ikka klapitame oma graafikuid ja nädalaid. Ootamatult peale meil ei lennata, aga kui lennatakse, ka siis katsun leida võimaluse. See praegune koormus tasub ennast kunagi intressidega ära. Soovitan kõigile vanavanematele väsimus maha suruda ja investeerida palju armastust oma lastelastesse. Nii palju kui võimalik. Ega lapsed ei ole ka kollid – nad mõistavad, et me käime tööl.

Tore, et on veel sellise arusaamisega inimesi. Ma juba ehmatasin, et olen üks vähestest, kes lapselast hoiab ja sellest mingit numbrit ei tee.

Mul tekkis ka sama mulje ja ka rõõm näha, et siiski ikka on neid vanaemasid, kes sellist sidet lapselastega väärtustavad. See vanematega vanavanematel külas käimine ei asenda iial seda lapselapse-vanavanema päris omavahelist aega, see on küll surmkindel. Tean seda oma lapsepõlvest ja näen praegu enda laste ja oma ema suhetest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.01 18:25; 08.01 18:42; 08.01 23:45; 09.01 09:05; 09.01 09:59; 23.01 09:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kehv provokatsioon. Ilmselt on siin viimasel ajal mitu vanaemade teemat olnud, nii et inspiratsiooni on. Aga haledalt läbi kukkunud.

Ei usu, et provokatsioon.
Minu sõbranna on täpselt selline noor vanaema, kellele imikust lapselaps pea iga nädalalõpp hoida tuuakse. Imiku ema lapsele rinda ei anna, sest talle ei meeldi see tegevus ja pealegi on lutipudelid ju olemas… Laps on vanaema hoida olnud pea ühe kuu vanusest saati, sest “noored on ju nii väsinud ja tahavad OMA AEGA ka saada”. Minu meelest õudne, seda enam, et juba soovitakse uut last, nö “ühe soojaga” kätte saada, et siis pärast olevat lihtsam. Lihtsam kellel? Vanaemal? Selle peale need noored ei mõtle, et vanaema soovib ka OMA ISIKLIKKU AEGA veeta ja ei taha iga jumala nädalavahetus imikuga üleval olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 00:12; 10.01 00:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil sama. tunde, mis kulunud lastelaste hoidmisele aastas, saab üles lugeda ühe-kahe käe sõrmedel. küll aga soovivad vanavanemad pühi koos veeta, samas järjest enam ei viitsi meie seda “pere” näitemängu kaasa teha. lastega on side kadumas just olematu eeltöö tõttu, mida aasta jooksul tehakse.

Pereringis on normaalne, et vahel käiakse vanematel külas, vahel käivad vanemad teil külas. Koos peetakse sünnipäevi ja ka pühade ajal saadakse korra kokku. Kui sinu poolt ei ole motivatsiooni neid asju teha ja eeldad, et vanavanemad peavad piisvalt tihedalt lapsi hoiule võtma, siis ongi midagi valesti. On valesti eelkõige seetõttu, et üks lüli on vahelt puudu ja see lüli oled sina koos mehega. Kuna teil ei ole vanematega piisavalt lähedasi suhteid, ei tunne nemad end teie lastega nii lähedastena, et neid pidevalt hoida tahaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu vanemad olid täiesti tavalised töölised ja said sovetiaegset maksimumpensioni 120 rbl. Nemad pidasid endid küll jõukateks ja olid majanduslikult üsna vabad.

Minu vanematega seesama. Ja mul oli veel vanaema ja vanaisagi. Mõlemad said vist natuke vähem, umbes saja rubla ringis, aga ära elasid nemadki täiesti keskmisel tasemel. Vähemalt mingit mittehakkamasaamise juttu ma ei mäleta. Lapselapsi olid kõik mihklid hoidma ja minu käest raha ei tahetud. Mu vanavanemad olid ometigi osa oma tööelust kinkinud kodanlikule EW-le, aga ometi NL maksis neile panuse eest penssi. Panus polnud mingi parteiline, vaid üks oli kolhoosnik, teine külakooliõpetaja.

Praeguse aja noortel on palju raskem kui meil omal ajal oli. Töö- ja elukohta soetada on ikka väga palju keerulisem kui mitte võimatu noorel inimesel iseseisvalt. Sellepärast juba üksi tuleb vanavanematel katsuda pingutada koos noortega.

minu vanaema sai pensioni 27 rubla – kuna nõukogude liit ei tunnistanud teda kodutöötajana (vanaema õmbles kodus ja hooldas oma haiget last). Loomulikult ei elanud ta sellest rahast ära sp. elasime kõik ühes peres. Ometi mäletan, kuidas ta vahest unistas oma kodust, kus saaks üksi elada. saime vanaemaga hästi läbi, aga ikkagi oli tal igatsus oma korterist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 08.01 11:53; 08.01 22:32; 09.01 07:58; 10.01 00:49; 10.01 00:52; 13.01 09:56; 22.01 16:15; 29.01 10:06; 30.01 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu vanemad olid täiesti tavalised töölised ja said sovetiaegset maksimumpensioni 120 rbl. Nemad pidasid endid küll jõukateks ja olid majanduslikult üsna vabad.

Minu vanematega seesama. Ja mul oli veel vanaema ja vanaisagi. Mõlemad said vist natuke vähem, umbes saja rubla ringis, aga ära elasid nemadki täiesti keskmisel tasemel. Vähemalt mingit mittehakkamasaamise juttu ma ei mäleta. Lapselapsi olid kõik mihklid hoidma ja minu käest raha ei tahetud. Mu vanavanemad olid ometigi osa oma tööelust kinkinud kodanlikule EW-le, aga ometi NL maksis neile panuse eest penssi. Panus polnud mingi parteiline, vaid üks oli kolhoosnik, teine külakooliõpetaja.

Praeguse aja noortel on palju raskem kui meil omal ajal oli. Töö- ja elukohta soetada on ikka väga palju keerulisem kui mitte võimatu noorel inimesel iseseisvalt. Sellepärast juba üksi tuleb vanavanematel katsuda pingutada koos noortega.

minu vanaema sai pensioni 27 rubla – kuna nõukogude liit ei tunnistanud teda kodutöötajana (vanaema õmbles kodus ja hooldas oma haiget last). Loomulikult ei elanud ta sellest rahast ära sp. elasime kõik ühes peres. Ometi mäletan, kuidas ta vahest unistas oma kodust, kus saaks üksi elada. saime vanaemaga hästi läbi, aga ikkagi oli tal igatsus oma korterist.

minu vanavanemad olid ka siin kiidetud Nõukogude ajal sunnitud tööl käima, et ära elada.pension ei võimaldanud seda.tööelu alustasid nad juba EV ajal.ja olid lihttöölised. seega neid kes hakkama said, oli ikka väga vähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja olen.
teema on siin juba nii mitmeharuliseks läinud. mõtlesin veel ise meie olukorra läbi ja kuna minia minu argumente peab tühiseks, minu plaane mõttetuks ning näitab üles äärmist empaatiavõimetust, siis äkki peaks vastama talle tema enda vahenditega. näiteks teatan reede õhtul, et sain laupäevaks soodsa spa-paketi ning kavatsen sõbrannaga minna, oma koeratüdrukud stefi ja sofi toon seniks temale. ega nendega muud polegi kui tuleb kaks korda päevas süüa keeta, jalutada-hommikul väike tiir ca kilomeeter, õhtul umb kolmekilomeetrine ring kuna nad vajavad palju liikumist, lisaks on ühel neist jooksuaeg, vaata et siis jooksupükse õigel ajal vahetad ning õhtul on nad harjunud massaazi saatel uinuma. ja loomulikult tahavad nad inimese vahetuses läheduses 24/7 viibida. ja enne kui ta silmi pööritama hakkab, mainin :a mis sul muud ikka teha, sa istud nagunii päevad läbi lapsega kodus.

eks ole, tundub julm. see on aga täpselt see, mida mu pojanaine pidevalt teeb.
nb! oma kutsudele ma ka muidugi midagi sellist ei korraldaks, et annan nad inimese kätte kes neid ei salli.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 08.01 11:34; 08.01 14:02; 08.01 14:09; 08.01 14:26; 08.01 15:48; 08.01 16:25; 09.01 08:28; 09.01 09:26; 09.01 12:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen noor vanaema ja pojanaine eeldab, et votaksin pooleaastase beebi paar korda kuus nadalavahetuseti hoiule. mina aga kain tool ja nadalalopud on mul sisustatud trenni, koertenaituste ja muuga. loppude lopuks tahan ma puhata, lugeda, telekat vaadata jne. lisaks hairib teda, et pean kahte koera ja halvustab pidevalt mu elustiili : koerad ajavad karvu, see pole lapsele hea, koer lakkus taldrikut, vuivui, koer oli voodis, mis nyyd kyll saab jne. armastan oma kaht retriiverit vaga, mul on nendega juba sama vereringe. samuti on koertefann mu mees ja meile meie elustiil vaga sobib. tahaksin ikka, et meil oleks edasi tore, yhtne pere aga nyyd on minia sisse soitnud oma elunagemusega.

eks su poeg võtab peagi omale armukese

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja olen.
teema on siin juba nii mitmeharuliseks läinud. mõtlesin veel ise meie olukorra läbi ja kuna minia minu argumente peab tühiseks, minu plaane mõttetuks ning näitab üles äärmist empaatiavõimetust, siis äkki peaks vastama talle tema enda vahenditega. näiteks teatan reede õhtul, et sain laupäevaks soodsa spa-paketi ning kavatsen sõbrannaga minna, oma koeratüdrukud stefi ja sofi toon seniks temale. ega nendega muud polegi kui tuleb kaks korda päevas süüa keeta, jalutada-hommikul väike tiir ca kilomeeter, õhtul umb kolmekilomeetrine ring kuna nad vajavad palju liikumist, lisaks on ühel neist jooksuaeg, vaata et siis jooksupükse õigel ajal vahetad ning õhtul on nad harjunud massaazi saatel uinuma. ja loomulikult tahavad nad inimese vahetuses läheduses 24/7 viibida. ja enne kui ta silmi pööritama hakkab, mainin :a mis sul muud ikka teha, sa istud nagunii päevad läbi lapsega kodus.

eks ole, tundub julm. see on aga täpselt see, mida mu pojanaine pidevalt teeb.
nb! oma kutsudele ma ka muidugi midagi sellist ei korraldaks, et annan nad inimese kätte kes neid ei salli.

Kahju, et teil selles omavahelises jagelemises meelest läheb, kes selles teemas nagu kõige olulisem peaks olema: lapselaps.

Kas sul poeg on täitsa kõne- ja arusaamisvõimetu seal vahepeal või? Et ok, minia on nö juurdetulnud, ei saa ühele lainele jne. Aga poeg? Temaga ei saa ka räägitud? Ja kui ei saa, siis selles osas pead küll enda otsa vaatama, seda pole kellegi teise kraesse kirjutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.01 18:25; 08.01 18:42; 08.01 23:45; 09.01 09:05; 09.01 09:59; 23.01 09:35;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 169 )


Esileht Pereelu ja suhted minia ei taha leppida, et ma ei taha lapselast hoida votta

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.