Esileht Erivajadustega laps Soodustused puudega lastele

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 67 )

Teema: Soodustused puudega lastele

Postitas:

https://www.tuulelaevad.ee/index.php?option=com_tuulelaevad&Itemid=34&lang=et&page=2

Eelmisele kirjutajale- minu meelest on seal leheküljel kirjas, et need soodustused kehtivad puudega lapsele ja tema saatjale, puude raskusastet pole täpsustatud ehk et ka keskmine puue peaks soodustuse alla minema. Või jäi mul midagi märkamata?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisele kirjutajale- minu meelest on seal leheküljel kirjas, et need soodustused kehtivad puudega lapsele ja tema saatjale, puude raskusastet pole täpsustatud ehk et ka keskmine puue peaks soodustuse alla minema. Või jäi mul midagi märkamata?

lastel ei lähe puude raskusaste kuskil arvesse. kui on puue määratud, siis soodustus kehtib.
puude raskusaste läheb kõikides soodussüsteemides arvesse alles 16+ vanusest.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.03 21:34; 26.04 14:21; 01.05 16:30; 12.05 10:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lottemaa kohta piletiinfo.
Puudega laps- 5 € ja saatja tasuta.

Tavapileti maksumus on eelmüügist ostes 15 € (kohapealt ostes 17 €). Pileti hind pensionäridele ja täiskasvanud puudega isikutele on 9 €, puudega lapsele on pilet 5 €. Tasuta on lapsed kuni teise eluaastani (2 k.a.) ning puudega lapse üks saatja.

Eelmüügist saab osta: https://piletimasin.ee/cart

PS Pensionäripilet- Pensionitunnistuse ettenäitamisel (piletimasina info)- 9 €, öeldi, et kehtib ainult vanaduspensionäridele (mitte töövõimetuspensionäridele).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.03 22:28; 07.04 12:37; 27.04 22:52; 18.06 14:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitmed muuseumid on tasuta + saatja tasuta, nt tervishoiumuuseum, loodusloomuuseum, ajaloomuuseum, Rocca al mare vabaõhumuuseum.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lottemaa kohta piletiinfo.
Puudega laps- 5 € ja saatja tasuta.

Tavapileti maksumus on eelmüügist ostes 15 € (kohapealt ostes 17 €). Pileti hind pensionäridele ja täiskasvanud puudega isikutele on 9 €, puudega lapsele on pilet 5 €. Tasuta on lapsed kuni teise eluaastani (2 k.a.) ning puudega lapse üks saatja.

Eelmüügist saab osta: https://piletimasin.ee/cart

PS Pensionäripilet- Pensionitunnistuse ettenäitamisel (piletimasina info)- 9 €, öeldi, et kehtib ainult vanaduspensionäridele (mitte töövõimetuspensionäridele).

Vale!
Pensionäripilet kehtib ka töövõimetuspensionärile pensionitunnistuse ettenäitamisel. Info 2 nädalat tagasi Lottemaa avalike suhete inimeselt.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.04 09:18; 23.07 23:16; 13.06 06:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hiiumaale ja Saaremaale sõites koos puudega (raske,sügav) lapsega on auto ülevedu tasuta.Laps tasuta,auto tasuta ja saataja sooduspiletiga.Ei ole vaja( ja ei saagi) bronni teha,saab alati eelisjärjekorras kui selleks vajadus (järjekorra olemasolu) Tuleb minna varakult 30 min enne väljumist, bronni rea kaudu ja esitada puudetõend koos dokumendiga (id),muud toimingud nagu ikka kui ostate pileti kassast.
Eelmüügist ei saa toiminguid ette teha,nagu siin eelpool juttu on,ainult kohapeal.

Kinnitan, käisime just puudega lapsega saartel eelmisel nädalavahetusel, mitte midagi ei ostnud ette, sõitsime lihtsalt meile vajalikul ajal kohale ja bronnitute reale, saime esimestena praamile ja maha. Kuna sõitsime ka saartevahelisel praamil siis nii seal kui ka tagasõites mandrile tegime samamoodi. Kõik ülesõidud läksid kokku 12 EUR kuna olime kolmekesi, üks pidi täispileti ostma, mina poole hinnaga, laps ja auto tasuta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TERE
kas vudilas on soodus puudega lapsel või ei

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile käisime Tartus Ahaas, puudega lapse saatja tasuta kuna minu laps koolieelik, siis tema oli niigi tasuta, aga muidu vist on ka. Kassat tuleb küsida. Samuti on tasuta kõik töötoad ja planetaarium.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ohh lahe siis tean kui järgmine kord taas minek on, eelmisel korral loll ostsin täispileti 🙂 Keegi teab veel tartus kohti kus saab soodustust?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas alates sellest aastast on puude pikendamise kord muutunud? Mina pikendan oma lapse puuet kolmandat korda ja kui varem on alati tulnud enne otsuse saamist käia rehabilitatsiooniplaani tegemas, alles siis sai otsuse ja seejärel sai ka info selle kohta kuhu saaks minna rehabilitatsiooniteenusele (nt sanatooriumi), siis sel aastal ei tulnud kuskile kliinikumi minna, vaid tuli koheselt otsus, aga ei mingit rehab. plaani.
Kas puude pikendamise korral saadetakse puudega isiku kaart (see plastik) postiga koju? Ja kui ma nüüd ikka tahaksin lapsega sanatooriumi minna, siis kuidas ma seda peaksin üldse korraldama?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänavu sügisel taotlesin samuti lapsele puude pikendamist ja tõepoolest selgus, et enam pole rehaplaan puude pikendamiseks oluline – seda on vaja teha üksnes siis, kui tõesti rehateenuseid saada tahad. (Meie nt ilmselt ei taha, sest lapse puue on seda sorti, mille puhul rehabiliteerimine on tarbetu riigi raha raiskamine.)

Puudega isiku kaarti koju ei saadetud, aitäh meelde tuletamast, ma peakski selle organiseerima.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.12 15:12; 15.08 21:25; 30.11 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas alates sellest aastast on puude pikendamise kord muutunud? Mina pikendan oma lapse puuet kolmandat korda ja kui varem on alati tulnud enne otsuse saamist käia rehabilitatsiooniplaani tegemas, alles siis sai otsuse ja seejärel sai ka info selle kohta kuhu saaks minna rehabilitatsiooniteenusele (nt sanatooriumi), siis sel aastal ei tulnud kuskile kliinikumi minna, vaid tuli koheselt otsus, aga ei mingit rehab. plaani.
Kas puude pikendamise korral saadetakse puudega isiku kaart (see plastik) postiga koju? Ja kui ma nüüd ikka tahaksin lapsega sanatooriumi minna, siis kuidas ma seda peaksin üldse korraldama?

Mina olen kasvatanud kahte puudega last, kokku 15 aastat. Seega, puuet olen taotlenud ja pikendanud lugematu arv kordi. Minu laste puhul ei ole mitte kunagi olnud nii, et enne tuleb rehaplaan teha ja alles siis saab puudeotsuse. Meil on need kaks teineteisest täiesti sõltumatud. Tavaliselt saab enne täis puude aeg ja siis on vaja seda pikendada. Ja alles paar kuud hiljem on rehaplaani pikendamine. Kummalgi on omad tähtajad. Ju siis teie puhul jooksid tähtajad just nii.

Ühe lapse puhul vist ajasin rohkem moepärast seda rehaplaani asja. Haigus otseselt ei vaja seda toetust. Kõik need sanatooriumid ja teraapiad oleksid pigem nö. lõbu pärast. Küll aga on haigus ise väga kulukas. Ja see puudetoetus kulub meil kõik ära ja lisaks tuleb enda taskust veel väga suur summa peale maksta.

Teise lapse puhul jälle puuduvad kulutused ravimitele ja abivahenditele, kuid on ülioluline saada erinevaid tugiteenuseid. Nendele teenustele lisandub bensiiniraha, mida ma olen küll lõpmatult maha sõitnud erinevate asutuste vahel, aga seda ei kompenseeri keegi.

Kollane plastikust kaart tuleks aga kindlasti taotleda. Seda läheb palju vaja. Ühiskondlik transport on ju neile tasuta (buss, rong, tramm, troll, vist praamisõit ka) ja üle eesti, mitte ainult kohaliku omavalitsuse piirkonnas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.03 17:10; 29.03 17:14; 29.03 22:46; 26.04 22:42; 15.12 21:33; 31.07 23:12; 31.07 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soodustingimustel abivahendite saamiseks on ka uuel 2016.a. vajalik isikliku abivahendi kaart ehk IAK. Kui kaarti taotletakse puudega lapsele esimest korda, peab selleks pöörduma Sotsiaalkindlustusameti poole kas klienditeeninduse, posti või e-posti teel. Vajalik kaasa võtta arstitõend või reha plaan, kus on AV nimetus ära toodud, soovitavalt ka vastav abivahendi kood märgitud. Samuti muutub 2016.a. varasmate nö. kallite abivahendite saamine. Kaovad ära erikomisjonid, teatud ettenähtud juhtedel saab erimenetluse taotluse teha SKA-le, kes otsuse teeb 30 päeva jooksul. Ehk on kellelegi selline info ka oluline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elroni rongis saab puudega laps tasuta sõita ka esimeses klassis, ainult saatjale seal soodustus ei kehti. Meile on esimeses klassis sõitmine olulise näidustusega, kuna laps vajab tingimata istekohta ja suhtelist privaatsust, mis tavaklassis ei ole tagatud. Eelmüügist tuleb sellisel juhul osta lapsele nullpilet.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 09:48; 12.11 16:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lottemaal puudega laps 5eur pilet (tavapilet 17eur) ja saatja tasuta. Eelmine suvi oli veel vastupidi, puudega laps tasuta ja saatjale sooduspilet 9eur.

Mul oli selline juhus, et nii mina ja laps saime loomaaeda tasuta aga sõbrannalt võeti 4 eurot kõrvalkassas. Mõlemal lapsel on raske puue.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vudilas puudega (ilmselt raske ja sügava) laps tasuta, saatja ka.
Kui kassa seda ei tea, las vaatavad mapist järele (mapis oli kirjas).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piusa koobastes saime tasuta. See tähendab, puudega laps oli tasuta. Meie, vanemad maksime enda eest täishinna.
Vaatasin, et hinnakirjas ei olnud seda ära märgitud, et puudega laps on tasuta, kuid küsimise peale oli kassaneiu kohe nõus, et maksta pole vaja. Isegi dokumenti ei tahtnud näha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.03 17:10; 29.03 17:14; 29.03 22:46; 26.04 22:42; 15.12 21:33; 31.07 23:12; 31.07 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie pere Vudilas soodustust ei saanud. Küsisime.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie pere Vudilas soodustust ei saanud. Küsisime.

Saatsin just Vudilasse Anžela Lemberile kirja ja sain vastuse:

“Raske puudega laps saab tasuta sissepääsu koos saatjaga.”
Homme läheme vaatame, kas see reaalselt ka kehtib. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.12 15:12; 15.08 21:25; 30.11 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie pere Vudilas soodustust ei saanud. Küsisime.

Saatsin just Vudilasse Anžela Lemberile kirja ja sain vastuse:

“Raske puudega laps saab tasuta sissepääsu koos saatjaga.”
Homme läheme vaatame, kas see reaalselt ka kehtib. :)

Sain sellise vastuse: “Hetkel on raske kommneteerida, millest on see segadus tekkinud, aga nii
piletikassal kui infotelefonil on teile selle kohta järgmine info: Raske puudega laps saab koos saatjaga tasuta sisse, kui on esitada piletikassas dokument. Keskmise puudega lapsele pakume sooduspiletit 10
eur, saatjale eraldi soodustust sellisel juhul ei ole.”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ERM-is puudega laps ja tema saatja tasuta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigis riigimuuseumides (s.h riigi sihtasutused – vt nimekiri siit: http://www.kul.ee/et/muuseumide-nimekiri) on puudega laps ja tema saatja tasuta. See on lausa seaduses kirjas. https://www.riigiteataja.ee/akt/110072013001?leiaKehtiv PS: ja kuni 8-a (kaasa arvatud) lapsed niikuinii ka kõik tasuta

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah,oleme käinud ja nii mulle kui lapsele sissepääs 0 eurot.

Tallinna Loomaaia kodukal info:

Loomaaeda võivad tasuta külastada:

eelkooliealised lapsed
õigusvastaselt represseeritud isikud (tõendava dokumendi esitamisel)
puuetega inimesed (puudega isiku kaardi või pensionitunnistuse esitamisel)
ajakirjanikud tööülesannete täitmisel (töötõendi esitamisel)
Tallinn Card‘i omanikud
kuni kaks lasteaia- või õpilasrühma saatvat täiskasvanut (õppeasutuse kaaskirjaga)
üks gruppi saatev isik (iga 20 grupiliikme kohta)
ICOM-i, Eesti Bioloogiaõpetajate ühingu, Eesti Muuseumiühingu, Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsi liikmed, Tallinna Loomaaia ja Tallinna Botaanikaaia õpilasringi liikmed ning Tallinna Botaanikaaia või mõne teise loomaaia töötajad (tõendava dokumendi esitamisel või nimekirja alusel)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nädalavahetusel oli segadus Tartus Ahhaa keskuse kassas. Läksin koos kahe koolieelikuga kassasse, üks neist on puudega ning tõendasin seda puudekaardiga. Kassapidaja soovis mult täispileti hinda, sest “koolieelikud on nagunii tasuta”. Küsimusele, kas puudega lapsele ja saatjale siis pole tasuta piletit, ütles ta, et invapilet maksab 10 € ja sel juhul on saatja tasuta. Vaidlesin kassanoormehega, et olen eelnevalt küll puudega koolieelikuga tasuta käinud ning kuna ta minust ära tüdines, siis andiski tasuta saatja pileti, aga kummaline tundus olukord küll. Kuidas teil Ahhaas läinud on? Nii puudega koolieelikuga kui puudega koolilapsega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nädalavahetusel oli segadus Tartus Ahhaa keskuse kassas. Läksin koos kahe koolieelikuga kassasse, üks neist on puudega ning tõendasin seda puudekaardiga. Kassapidaja soovis mult täispileti hinda, sest “koolieelikud on nagunii tasuta”. Küsimusele, kas puudega lapsele ja saatjale siis pole tasuta piletit, ütles ta, et invapilet maksab 10 € ja sel juhul on saatja tasuta. Vaidlesin kassanoormehega, et olen eelnevalt küll puudega koolieelikuga tasuta käinud ning kuna ta minust ära tüdines, siis andiski tasuta saatja pileti, aga kummaline tundus olukord küll. Kuidas teil Ahhaas läinud on? Nii puudega koolieelikuga kui puudega koolilapsega?

Meie maksime nii nagu Ahhaa kodulehel kirjas, et puudega lapse pilet oli 10€ ja saatja sai tasuta.
http://ahhaa.ee/piletid-ja-info

*** Invapilet kehtib inimesele, kellel on raske või sügav puue, mis takistab iseseisvalt keskuse külastamist ning kes vajab keskuse külastusel saatja abi. Saatja pääseb keskusesse tasuta

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere. lp lapsevanemad!

Lapsehoid Inglitiib Tallinnas ja Männirahu Mõttemaja Padise vallas pakuvad suvevaheajaks raske ja sügava puudega lastele laagreid. Laager on lapsevanemale tasuta, riik maksab. Laagrid on suvel igal nädalal. Pakume abi ka transpordiga. Ootame lapsi, kellel on raske või sügav puue ja olemas ka rehabilitatsiooniplaan.

Korraga on laagris 5 – 6 last ja 2 kasvatajat. Kohti veel on. Igasuguste küsimuste korral või laagrisse saamise soovi korral, palun kirjutage gahtlin@gmail.com. Siis saan saata juhised, mida täpselt kuhu vaja teha on, et riiklikku rahastust saada. Käin siin foorumis harva, et tõesti kirjutage, kui on huvi.

Aitäh!
Gähtlin Leppänen
Inglitiib ja Männirahu laagri koordinaator
gahtlin@gmail.com

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie pere Vudilas soodustust ei saanud. Küsisime.

Saatsin just Vudilasse Anžela Lemberile kirja ja sain vastuse:

“Raske puudega laps saab tasuta sissepääsu koos saatjaga.”
Homme läheme vaatame, kas see reaalselt ka kehtib. ????

Eelmisel nädala käisime Vudilas. Raske puudega laps ja tema saatja tasuta. Pensionärist vanaisa 10 euri pilet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panin tähele, et kui ma pole Tartu püsielanik, siis sel aastal ei saa ma enam puudega lapse saatajana Tartu linnaliinibussides tasuta sõita, vaid pean ostma tavapileti. Eelmisel aastal sain puudega lapse saatjana sõita Tartus samamoodi tasuta kui Tallinnas, aga reeglid on muutunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis küll on juhtunud Elroni klienditeenindajatega?
Viimasel ajal väidavad nad järjekindlalt, et ei ole puudega lapsel õigust esimeses klassis tasuta sõita, kuigi kõik tingimused on minu poolt täidetud. Minul on pilet, lapsel on puudekaart (see kollane plastik). Kodulehel olevad reeglid ei ole muutunud.
https://elron.ee/piletid/piletite-hinnad/soodustused/

Mis lahti?
Kas kellelgi on veel sarnaseid kogemusi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 09:48; 12.11 16:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis küll on juhtunud Elroni klienditeenindajatega?
Viimasel ajal väidavad nad järjekindlalt, et ei ole puudega lapsel õigust esimeses klassis tasuta sõita, kuigi kõik tingimused on minu poolt täidetud. Minul on pilet, lapsel on puudekaart (see kollane plastik). Kodulehel olevad reeglid ei ole muutunud.
https://elron.ee/piletid/piletite-hinnad/soodustused/

Mis lahti?
Kas kellelgi on veel sarnaseid kogemusi?

Kogemusi ei ole, aga Sinu antud lingi põhjal
“NB! Soodustused ei kehti rongi 1. klassis. Sooduspileti kasutamise õigusega isik peab esimeses klassis reisimiseks ostma täispileti.

Koos 1. klassi pileti ostnud reisijaga on võimalus ühel tasuta sõidu õigust omaval inimesel tasuta 1. klassis sõita. 1. klassi istekoha broneerimiseks veebist tuleb neil isikutel osta nullhinnaga pilet (nullpilet) ning tasuda teenustasu.”

võib öelda, et kui Sinul on pilet olemas, siis tema peab saama tasuta. Trüki see kas või välja ja tee markeriga kollaseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.12 15:12; 15.08 21:25; 30.11 10:08;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 67 )


Esileht Erivajadustega laps Soodustused puudega lastele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.