Esileht Pereelu ja suhted Suure ego ja terava ütlemisega mehed

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 87 )

Teema: Suure ego ja terava ütlemisega mehed

Postitas:

Palun peegeldage, kas ja kuidas on teil õnnestunud suhted raske iseloomuga meestega. Minu kaaslane on väga tegus, temaga on huvitav. selle juures on ta ka üsna enesekeskne ja väga terava otsese ütlemisega, kindlasti annab ta ka hinnanguid rohkem kui võiks. Mina olen 100% vastand, alati ette arvestav teise inimese võimalike tekkivate tunnetega, vestluses ükskõik kelle suhtes toetav, kiitev, arvestav, kuulav. Ma leian, et mul ei ole mitte mingisugustki õigust esmamulje pealt anda hinnangut, veel vähem öelda midagi negatiivset. Elud käivad nii erinevaid radu, ma ei tea kunagi, mis oli inimese oleku või arvamuse kujunemise taga.

Mulle väga meeldivad paljud mu kaaslase omadused, tal on tugev mehelik energia, ta on otsustav, temaga on põnev. Aga mul on järjest raskem temaga suhelda, eriti nüüd kui suhtes on saabunud selline vastastikune paikaloksutamise ja esimeste rahulolematuste aeg. Mul on järjest raskem talle oma arvamust avaldada, kuna ta reageerib vahel nii järsult, kas siis hinnanguga või mingi nõuandega, mis mind tegelikult haavab. Justkui teeb sõnadega haiget selleks et näidata oma üleolekut. Ja siis olengi vait, järjest enam, isegi tavalised vestlused maailma teemadel on muutunud raskeks. Järjest enam tunnen, et ta suhte või ühise elu alastes vestlustes justkui lükkab mind vastu seina ja ma ei julge enam olla mina ise, seada oma piire, seista oma arvamuse eest. Ta on üsna osav manipuleerija, saan hiljem aru küll, kuidas ta alustas rasket vestlust mõne kavalalt leitud süüdistusega, millega ta mind kohe alguses nö nurka mängib. Ta teab, et mind on lihtne viia enesesüüdistamise teele ja paistab, et kasutab seda kas alateadlikult või teadlikult, et tema justkui võidaks mängu. Peale seda ei tule kahepoolsest vestlusest eriti midagi välja, sest mina ei suuda enam oma soove ja seisukohti väljendada, lähen täitsa lukku.

Muidugi ma tean, et seal kõva kesta all on õrn, haiget saamist vältiv teistmoodi pool temast. Et see väline pool on tihti näitemäng, et ennast kaitsta. Ja ma tean et ta tegelikult väga hoolib minust aga ta väljendab seda teisiti kui mina vajan.

Need, kes sellises suhtes on olnud, kas olete suutnud sellest raskusest läbi tulla ja edasi minna ühiselt. Julgeda uuesti ennast väljendada ja murda justkui mõlema osapoole kaitsekihtidest läbi. Või tuleks ajaraiskamine lõpetada ja edasi liikuda.

Hakkan järjest enam uskuma, et rasked suhted, need kus on palju omavahelist põrkumist ja väärtuskonflikte, ei ole tegelikult algusest peale olnud õiged. Ja et nendes pole mõtet ennast piinata. Tuleb liikuda edasi ja loota, et kusagil on see kes kuuleb ja mõistab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.06 12:15; 12.06 12:44; 12.06 13:02; 12.06 13:44; 12.06 18:10; 13.06 10:17; 13.06 10:50; 13.06 13:24; 16.06 15:00; 21.06 00:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

🙁 jah sinu jutus on äratundmise hetki. Tema ka vahel saab aru, et tal ei ole korras teistesse inimestesse suhtumine ja et ta peaks olema pehmem. Ta ise ütleb, et ta nii väga tahab, et mina oleks avatum. No aga kuidas ma olen avatum, kui esimese avanemise peale annab vasakhaagi sõnadega.
Aga mis siis teha. Ma saan aru, et elu püüab õpetada mind ennast tingimusteta armastama ja selle abil ennast ka kehtestama kui vaja. Aga no mismoodi, see tundub nii lõputu. Justkui peaksingi harjutama seda kuidas samamoodi eesmärk pühitseb abinõu viisil nurga tagant nõelata, otsides eelnevalt temas kõige valusama koha???
Räägi, mismoodi sinule on võimalik mõjuda? Mismoodi on võimalik sinu kaitsekihist läbi saada ja selle päris sinuga rääkida, ilma egota?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.06 12:15; 12.06 12:44; 12.06 13:02; 12.06 13:44; 12.06 18:10; 13.06 10:17; 13.06 10:50; 13.06 13:24; 16.06 15:00; 21.06 00:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, ega su kaaslane ometi ole suhtes abielumees, kes peab pidevalt midagi varjama, valetama, kedagi halvustama, et end ja oma kibestumisi tõestada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei kindlasti mitte, ta on vaba mees. olen ise selle mahajääjana läbi teinud ja ei teeks mitte iial ühelegi perele seda, et oleksin pere kõrval, see on minu poolt täiesti välistatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.06 12:15; 12.06 12:44; 12.06 13:02; 12.06 13:44; 12.06 18:10; 13.06 10:17; 13.06 10:50; 13.06 13:24; 16.06 15:00; 21.06 00:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakun, et probleem on Sinus. Ja põhjendan ka:

Ta on dominantne isiksus. Selliseks inimeseks saadakse elult peksa saades — kas ta on järjekindel? Kas ta ei anna kunagi alla? Kas ta läheb läbi tule ja vee, et enda tahtmist saavutada? Kui jah, siis julgen väita, et selle inimese järele võivad tekkida ka laibad.

Ütled, et temas on pehmem pool. Ongi. See kalkus, mida sa tunned, on sinna süstitud teiste inimeste poolt — laiskade, muidusööjate poolt, keda Su mees oma suure hingega aitas kuniks sai aru, et tema heasoovlikust ära kasutatakse. Ära kasutati teda seetõttu, et teda saab usaldada — ta leiab igast olukorrast väljapääsu ja igale olukorrale lahendusele. Lollidele ja laiskadele sellised inimesed meeldivad. Kuid nüüd on ta jõudnud arvatavasti kahele suurele järeldusele: ta on aru saanud, et teda ära kasutataksa ehk ta on aru saanud, et erinevalt paljudest-paljudest teistest on tema mees, kes asja ära teeb. Ja teiesks on ta aru saanud, et enamik inimesi ei aitaks teda, kui tema seda vajab ja enamik inimesi ei näe enda ninast kaugemele. Sest olgem nüüd ausad — ta ju ongi üks vähestest inimestest, kes teeb asja ära, vabandusi otsimata, erinevalt paljudest-paljudest teisest. Ta teab seda ja seetõttu tunneb, et on teistest üle.

Miks on probleem Sinus? Ütled: “Järjest enam tunnen, et ta suhte või ühise elu alastes vestlustes justkui lükkab mind vastu seina ja ma ei julge enam olla mina ise, seada oma piire, seista oma arvamuse eest,”. Tugevad inimesed ei austa nõrkasid. Kui Sa annad alla, siis Sa kaotad tema austuse. Sellised inimesed põlgavad nõrkasid inimesi. Sest sa meenutad talle neid inimesi, kes oma luuserlikkuses on teda ära kasutanud.

Kui Sa soovid asja korda saada, siis kehtesta ennast — vaata talle silma, kui vaja, siis kärata, aga Sa pead suutma ennast kehtestada. Ainult nii suudad Sa tema austuse teenida. Ja ära vingu, ära hala ja ära süüdista — emotsioonidega ei saavuta Sa midagi ja kui tahad halada, siis on selleks sõbrannad, mitte abikaasa (üldiselt sünnitab hala alati suuremat hala, seega soovitan üldse selle endast välja juurida).

Kindlalt, konkreetselt ütle talle, mida Sa tahad (mitte mis häirib). Õpetama ära teda hakka, sest ta ei võta Sind hetkel võrdväärsena ja naerab Su välja. Esimeseks sammuks mina soovitaksin enda kehtestamist.

“Mulle ei meeldi, et Sa kritiseerid minu olekut. Mulle meeldib nii ja NII MA KA OLEN. Kui Sa ei suuda seda aktsepteerida, siis on meil suurem mure,”.

Edu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.06 13:09; 12.06 15:27; 13.06 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanemad on ka sellised. Ei olnud nende abielu kerge ning alati oli ema siis see, kes sai teravat kriitikat isalt. Nüüdseks on nad juba ka ammu lahus. Kui olen emaga sellel teemal rääkinud ja küsinud, et kas isa oli kohe nende tutvudes juba selline. Siis jah, oli olnud selline grupi liider, tegutseja ning organisaator, aga ka napsisõber. Ema jällegi selline empaatiline lillelaps. Ema arvas, et ta muudab meest ning peale abiellumist ja lapsi muutub ka isa. Ei, negatiivsed isiksuseomadused hoopis süvenesid.
Nii ongi mu ema mulle terve elu rääkinud, et ära iial arva, et sa suudad ühtegi meest muuta. See on rumal lootus. Aastatega läheb hoopis hullemaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakun, et probleem on Sinus. Ja põhjendan ka:

Ta on dominantne isiksus. Selliseks inimeseks saadakse elult peksa saades — kas ta on järjekindel? Kas ta ei anna kunagi alla? Kas ta läheb läbi tule ja vee, et enda tahtmist saavutada? Kui jah, siis julgen väita, et selle inimese järele võivad tekkida ka laibad.

Ütled, et temas on pehmem pool. Ongi. See kalkus, mida sa tunned, on sinna süstitud teiste inimeste poolt — laiskade, muidusööjate poolt, keda Su mees oma suure hingega aitas kuniks sai aru, et tema heasoovlikust ära kasutatakse. Ära kasutati teda seetõttu, et teda saab usaldada — ta leiab igast olukorrast väljapääsu ja igale olukorrale lahendusele. Lollidele ja laiskadele sellised inimesed meeldivad. Kuid nüüd on ta jõudnud arvatavasti kahele suurele järeldusele: ta on aru saanud, et teda ära kasutataksa ehk ta on aru saanud, et erinevalt paljudest-paljudest teistest on tema mees, kes asja ära teeb. Ja teiesks on ta aru saanud, et enamik inimesi ei aitaks teda, kui tema seda vajab ja enamik inimesi ei näe enda ninast kaugemele. Sest olgem nüüd ausad — ta ju ongi üks vähestest inimestest, kes teeb asja ära, vabandusi otsimata, erinevalt paljudest-paljudest teisest. Ta teab seda ja seetõttu tunneb, et on teistest üle.

Miks on probleem Sinus? Ütled: “Järjest enam tunnen, et ta suhte või ühise elu alastes vestlustes justkui lükkab mind vastu seina ja ma ei julge enam olla mina ise, seada oma piire, seista oma arvamuse eest,”. Tugevad inimesed ei austa nõrkasid. Kui Sa annad alla, siis Sa kaotad tema austuse. Sellised inimesed põlgavad nõrkasid inimesi. Sest sa meenutad talle neid inimesi, kes oma luuserlikkuses on teda ära kasutanud.

Kui Sa soovid asja korda saada, siis kehtesta ennast — vaata talle silma, kui vaja, siis kärata, aga Sa pead suutma ennast kehtestada. Ainult nii suudad Sa tema austuse teenida. Ja ära vingu, ära hala ja ära süüdista — emotsioonidega ei saavuta Sa midagi ja kui tahad halada, siis on selleks sõbrannad, mitte abikaasa (üldiselt sünnitab hala alati suuremat hala, seega soovitan üldse selle endast välja juurida).

Kindlalt, konkreetselt ütle talle, mida Sa tahad (mitte mis häirib). Õpetama ära teda hakka, sest ta ei võta Sind hetkel võrdväärsena ja naerab Su välja. Esimeseks sammuks mina soovitaksin enda kehtestamist.

“Mulle ei meeldi, et Sa kritiseerid minu olekut. Mulle meeldib nii ja NII MA KA OLEN. Kui Sa ei suuda seda aktsepteerida, siis on meil suurem mure,”.

Edu!

Nii täpne kirjeldus, et 100 plussi paneks Sulle kohe 🙂
Mulle mõjub ka ainult ja ainult konkreetne jutt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige parem on kui elukaaslane leitakse endaga sarnane. Kui meeldib endale elada sissepoole, siis peaks seda elama ka elukaaslane. Kui väljapoole, siis ka elukaaslane samamoodi. Kui elukaaslane on energiline organisaator, väga enda eest seisev, siis tuleb ka ise selline olla. Muidu nõrgem pool kaotab ruttu iseenda ja leiab end üha rohkem allasurutuna. Tugevam pool hakkab end üha rohkem ka nõrgema peal end välja elama, sest vastupanu nagunii ei osutata. Järjest rohkem hakatakse kritiseerima, oma paha tuju välja elama kuni tuleb lõpuks ka vägivald.

Üldiselt pehmikutest ei saa kunagi tugevaid isiksusi. Väga pole mõtet hakata üle oma varju hüppama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.06 13:29; 13.06 10:19; 13.06 10:59; 13.06 14:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei halise ja ma ei veena, pole seda enda arvates kunagi teinud. Ma olen viimasel ajal lihtsalt vait, sest ma ei saa enam rääkida. Minu seest ei tule enam sõnu, lauseid välja. Ja kuna tema on segaduses, et miks ma nüüd teistmoodi reageerin tema väljaütlemistele, siis on tema ka vait ja ei algata enam ise vestlust. Ja siis olemegi koos vait, täiesti mõttetu ummik. Paar korda olen kirjutanud talle, kirjutades suudan ennast väljendada. Konkreetsed väljaütlemised (a la mulle ei sobi kui…, tunnen ennast …., kui ma olen kurb siis ma soovin, et sa ….) lõpevad tema eemaldumisega mitte lähedusega. Ja ma näen et ta püüab. Mulle üldse ei meeldi alla anda.

Aga on sellel minu jaoks mõtet. Ma tean seda, et inimesed harva muutuvad, eriti 40+ vanuses. Head asjad lähevad paremaks, halvad asjad halvemaks. Ta teeb ju järgmine kord jälle tanki. Kas ongi elu selline et sõidame inimestest üle, kehtestame ennast igal võimalusel ja vähemalt minu elu on hea. Et see on lahendus. No krt ei ole. Pigem leian mina oma elus õnne kui tema. Sest ma pole esimene naine, kes loobumas. Ikka pea sama palju kui ühel käel sõrmi on neid. Sealt ka kibestumise alged.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.06 12:15; 12.06 12:44; 12.06 13:02; 12.06 13:44; 12.06 18:10; 13.06 10:17; 13.06 10:50; 13.06 13:24; 16.06 15:00; 21.06 00:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Murrang tuli siis kui taipasin, teine ei taha haiget teha, vaid mina saan haiget. Ja nagu selgus, on ka minu sõnad talle haiget teinud, aga ta pole seda väljendanud. Olen ja olin ka enda meelest väga teistega arvestav, aga selgus, et ikkagi oskasin öelda midagi, mis talle haiget tegi. Me ei tea iial, mis teisele haiget teeb kui ta seda ei väljenda. Ka järsk reageering võib olla vastus valule, mida hinges kogeti. Et siis järsult reageeritakse iseendas toimuva pärast, mitte soovist “ärapanna” või “üleolekut” näidata. Eks on neid ka, kes kasutavad oma sõnaoskust teadlikult haiget tegemiseks. Siis pole enam midagi teha, suhe on hukule määratud. Aga kui selgub ,et teine ei tee seda tahtlikult, siis on lootust mõlemal. Meie jõudsime kokkuleppele, et kui ükskõik kumb saab haiget, siis ta seda ka ütleb. Ja siis arutame juba neid juuri, miks haiget saamine toimub. Kui on valus, ootab veidi ja laseb üksteisel rahuneda ja siis võtame asja uuesti arutada. Kui sa vaikid, et saa mees iial teada, mis sinu sees toimub. Kui kõlbab mehega magad, kõlbab ka tunnistada, et sul on valus(need on minu mehe sõnad, kui ütlesin, et ei julge rääkida oma hingevalust).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei halise ja ma ei veena, pole seda enda arvates kunagi teinud. Ma olen viimasel ajal lihtsalt vait, sest ma ei saa enam rääkida. Minu seest ei tule enam sõnu, lauseid välja. Ja kuna tema on segaduses, et miks ma nüüd teistmoodi reageerin tema väljaütlemistele, siis on tema ka vait ja ei algata enam ise vestlust. Ja siis olemegi koos vait, täiesti mõttetu ummik. Paar korda olen kirjutanud talle, kirjutades suudan ennast väljendada. Konkreetsed väljaütlemised (a la mulle ei sobi kui…, tunnen ennast …., kui ma olen kurb siis ma soovin, et sa ….) lõpevad tema eemaldumisega mitte lähedusega. Ja ma näen et ta püüab. Mulle üldse ei meeldi alla anda.

Aga on sellel minu jaoks mõtet. Ma tean seda, et inimesed harva muutuvad, eriti 40+ vanuses. Head asjad lähevad paremaks, halvad asjad halvemaks. Ta teeb ju järgmine kord jälle tanki. Kas ongi elu selline et sõidame inimestest üle, kehtestame ennast igal võimalusel ja vähemalt minu elu on hea. Et see on lahendus. No krt ei ole. Pigem leian mina oma elus õnne kui tema. Sest ma pole esimene naine, kes loobumas. Ikka pea sama palju kui ühel käel sõrmi on neid. Sealt ka kibestumise alged.

Ah, et tema peab muutuma, aga Sina mitte? Tema peab muutuma pehmemaks, et Sina saaksid edasi olla hellake? Sellisel juhul ütlen kohe, et kergem on lahku minna ja juba tänapäev. Sest lõpp tuleb niikuinii ja see lõpp tuleb suht jube — mida rohkem Sa temast eemaldud, mida rohkem oled vait ehk mida rohkem sa ennast haletseda, seda rohkem ta Sind põlgab.

Sa oled hetkel väga tähtsas kohas — ristteel. Nagu Sinu jutust aru saan, siis oled nõus muutuma — rääkimise asemel oled otsustanud vaikida. Ja nüüd on mees segaduses. Mis Sa arvad, kumba ta eelistab — vaikivat ohvrimeelset nartsu või kõvast puust eesti naist, kes seisab enda eest ja ütleb, mida tema tahab (NB! ütleb, kuidas tema TAHAB, mitte ei kaaguta, kuidas asjad olema peavad).

Kui Sa soovid asja parandada ja oled valmis muutuma, siis mina Sinu asemel muutuks selles suunas, mis teid lähendab, mitte selles suunas, mis teid kaugendab. Sest kaotada ei ole Sul enam midagi. Võita aga küll.

Pea püsti! Vaatad sügavalt, rahulikult, tõsiselt talle silma ja ütled, mida SINA TAHAD. Kui ta keerab pilgu ära, siis ütled rahulikult, kuid nõudliku tooniga: “Vaata mulle otsa,”. Ja räägid rahulikult, tõsiselt ja kaalutletult oma mure ära. Mitte ei jäta teemat õhku, ei lase temal midagi otsutada, vaid ise ütled, kuidas Sina edasist suhtlust näed. Kui ta pakub enda poolt midagi välja, siis mine kompromissile, aga olulistes asjades järgi ei anna. Nimelt on temal niikuinii kogu võim juba käes ja temaga arutledes ta lihtsalt võtab endale suuremat kontrolli. Mitte seetõttu, et ta seda vajaks, vaid ta testib, kui tõsine Sa oled. Kui Sa suudad jääda endale kindlaks, siis ta võib küll välja näidata pettumust, kuid usu mind, talle meeldib Sinu käitumine ja ta hakkab Sind austama. Ja edasine suhtlus on palju lihtsam, sest austuse pealt suhtlemine on palju kergem.

Ja lõppede lõppeks — kas tema kirjutaks sellest Perekoolis ja tallaks tühja õhku või läheks ja tegutseks?

Edu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.06 13:09; 12.06 15:27; 13.06 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta võib ka lohutult nutta kassipoja surma üle või töinata pulmades. Ta võib aidata ligimest ja anda talle hinge tagant viimase. Ta ei ole kooner, ta valab parimat veini ja kingib ainult kaunimat. See aga ei takista tal sisistamast poes ees aeglaselt kõndivale inimesele: “Kõtt”, kui ta tahab. Sest tema võib! Sõnades ta teistele oma enda-meelest-ülimuslikkust muidugi kunagi ei tunnista. Ta eelistab, et teised nimetaksid seda konkreetsuseks, tarkuseks ja sihikindluseks…pigem kui madalaks EQks.

mis ood see peaks olema? kas “need# on mingid rikkurid, kes parimal veinil voolata lasevad ja tõesti annavad hädasolijale kõik ära hinge tagant isegi oma maja? Ülim ülim liialdus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.06 16:05; 16.06 13:49; 19.06 17:07; 19.06 18:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 12.06.2017 15:27, oled sina vast tigedik.
Mõned sinu nõuanded kõlbavad küll kasutada, aga su hinnangud ei kõlba kassi saba allagi . Teinekord esita nõuanded ilma hinnanguteta , jätad endast parema mulje.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.06 16:08; 13.06 12:01; 13.06 12:08; 13.06 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ojaa.
Mina ütleks, et jookse.
Sa ei muuda inimest ega pea ka ise muutuma.
Kui sa räägid ja küsid, siis see häirib teda. Kui sa ei päri ega küsi, siis see häirib teda. (nt meie pereelus oli nii. Kui küsisin, mis kell tuleb, siis nähvas, et mis mul selle teadmisega teha on. Kui ei küsinud ja täitsa rahumeelselt oma asju ajasin, siis sain kuulda, et ma ei hooli piisavalt).
See jõuab ikka lõpuks sinnani, et tema teeb kõike õigesti ja sina kõike valesti. Ja sina oled süüdi – sest kui sina poleks nii ja nii teinud, siis ei oleks tema pidanud üldse nii halvasti ütlema.
Selline mees solvab (tahtlikult või tahtmatult), ning tema ainsaks reaktsiooniks on, et saa üle, mis sul viga on.
Alati ei ole nad elult peksa saanud. Küll aga kujutavad ette, et on kuidagi ära kasutatud või muud sellist. Stiilis kasuisa sõi külmkapist viimase viineri ära. Ja see närib neid, ja närib – ei mahu hinge. Nende jaoks võib olla nende isiku solvamine ka see, kui sa end võrdväärseks pead.

Ausalt – ära raiska oma aega.
Selles mehes võib olla palju häid omadusi. Aga sina pole talle õige. Ma näen – minu ekskaasa oli selline. Lõpmatult kõike kritiseeriv – poemüüjast kuni ettekandjani. Kõik teevad kõike valesti. Tema teeks paremini kui ainult tahaks (aga tihti üldse ei tahagi). Nüüd on ta uues suhtes – ta ei kritiseeri, ta ei halvusta, ta ei arva, et on naisest parem, ta poeb nahast välja oma noorema ja kahtlemata minust kenama kaaslase pärast, ta ei ütleks talle kunagi nii inetusti. Võimalik, et ta on leidnud tõelise armastuse. Võimalik, et tema praktiline meel ütleb talle, et see noorem naine ei pruugi teda oma kodus kaua kannatada kui ta seal kõiki paika panema hakkab.

Aga kokkuvõtteks. Kui sa veel liiga vana ei ole, ja see pole su ainus väljavaade, siis lase varvast. Sa ei saa hakata terve elu vastutama teise inimese s.ta meeleolu pärast, mida ta teiste peale välja elada soovid. Ja sina kui kõige lähem, saad kahtlemata kõige suurema koguse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 16:14; 13.06 01:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah sinu jutus on äratundmise hetki. Tema ka vahel saab aru, et tal ei ole korras teistesse inimestesse suhtumine ja et ta peaks olema pehmem. Ta ise ütleb, et ta nii väga tahab, et mina oleks avatum. No aga kuidas ma olen avatum, kui esimese avanemise peale annab vasakhaagi sõnadega.
Aga mis siis teha. Ma saan aru, et elu püüab õpetada mind ennast tingimusteta armastama ja selle abil ennast ka kehtestama kui vaja. Aga no mismoodi, see tundub nii lõputu. Justkui peaksingi harjutama seda kuidas samamoodi eesmärk pühitseb abinõu viisil nurga tagant nõelata, otsides eelnevalt temas kõige valusama koha???
Räägi, mismoodi sinule on võimalik mõjuda? Mismoodi on võimalik sinu kaitsekihist läbi saada ja selle päris sinuga rääkida, ilma egota?

Olen märganud (ja palun silmas pidada, et ma ei õigusta end vaid analüüsin), et selle “looma” äratb minus kõige rohkem pugemine. Pugejalikkus, (võlts)alandlikkus.

Näiteks praegu ma olen haiglas. Toodi mind kahesesse palatisse ja palatikaaslane küsis kohe, kas mul on midagi selle vastu, et aken on lahti. Ma vastasin, et ei. Ta küsis, kas paneb äkki ikka natuke koomale. Ma vastasin: kuidas soovite, nii tehke. Ta küsis: kas külm ei ole. Vastasin, ennast vaos hoides, aga jääteravalt: EI. Ta küsis, aga ega tuul ei tõmba. Selkohal ma oleksin tahtnud käratada: LÕPETAGE ÄRA! PALUN JÄÄGE VAIT! Aga suutsin ise jääda vait, teesklesin, et ma ei kuule (mitte, et see palju viisakam oleks) ja panin kõrvaklapid pähe.

Neljandat päeva kõnnin kõrvaklappidega, kuhu ei tule mingit muusikat. Ma põlgan palatikaaslast, kuna ta minu silmis on limajas pugeja (pardon ???? ) Ta on korduvalt iga päev püüdnud minuga mingit pugejalikku ila hakata ajama ( a la “vaadake kui kena päiksekene paistab aknakesse, kas ei tee teiesugusel noorel tugeval inimesel meeleolu heaks..” või “palun vabandust, et teid tüütan, aga kahjuks ma pean tegema ühe kõne, palun andke andeks, ma tean, et ei peaks palatis om asju ajama, aga…”), aga ma ignoreerin teda. Tänaseks on ta õppinud vait olema. Nii kui hakkab mingit kõhistamist ja koogutamist sealt jälle tulema, ma osutan oma kõrvaklappidele. Või lihtsalt ignoreerin.

Kuna sa minult küsisid, mina vastan – ära poe, ära halise, ära ohi, ära küsi 100 korda sama asja. Kui sulle öeldi EI, siis on ei. Tõsi, seda EId saab pöörata JAHiks, aga mitte f***ing ülekuulamisega. “Kas sa kotletti tahad? Aga natukene? See on nii hea! Kas ikka tõstan sulle? Pool? Pärast ehk tahad? Kas panen sulle kõrvale? Mitu? Äkki neli? Või võileiba? Juustuga?” Sellise asja peale ma plahvatan siiamaani kapitaalselt, on see siis mu abikaasa või suvaline muu tüüp suvalises olukorras.

Ära poe, ära võlts-meeliskle, ära jaura, ära halise. Räägi jutt, mis on jutt. Kui sul on probleem, verbaliseeri see nii, et jutul oleks algus ja lõpp ning esita see. Ja siis me lahendame selle probleemi.

Õudne inimene oled. Palatikaaslane soovis lihtsalt suhelda, mitte pugeda. Teemaalgatajale ütleks, et põgene. Sellise egoga koos elades võid lõpetada hullumajas, vaikselt ja märkamatult tõmbab su enesehinnangu alla. Olen ise eelmises abielus läbi teinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 16:29; 13.06 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ise selline väga tugev natuur, aga samas teiste inimestega siiski hoolivalt ümber käiv. Ma ise ei alusta kunagi konflikti ja üldse olen pigem selline “ela ise ja lase teistel elada” tüüp. Kui aga keegi mulle peale hüppama tuleb või minuga halvasti käitub, kahetseb ta seda peagi, sest siis ma tõesti otsin operatiivselt üles kõige nõrgema koha ja salvan väga valusalt. Mõnikord ka ümber nurga sarkastiliselt, nii et teisel võib-olla kulub paar päeva enne kui ta aru saab, kui vastikult talle tegelikult öeldi.

Mul on oma abikaasaga üsna sarnased probleemid nagu teemaalgatajal. Kaks ülikõva kivi on kokku sattunud. Mul lihtsalt ei lähe ealeski meelest kui mulle on ülekohut tehtud ja ma pean leidma selle hetke, kus see samamoodi tagasi teha. Ehk siis pähe astuda ma endale pikemas perspektiivis ei lase, kuigi hetkeliselt võib ju tunduda, et õnnestus minuga manipuleerida. See on omamoodi perversne nauding teisele tagasi lajatada. Aga samas, ega näha ei ole, et abikaasa käitumine sellest muutuks. Ta on ikka jätkuvalt impulsiivne ja trambib kogemata mul otsas. Mille peale mina külmalt kalkuleerides talle õrnal hetkel lajatan ja tema ülekohtust käitumist minu suhtes meelde tuletan. Nii me siis juba oma 15 aastat elutseme. Enamuse meelest ilmselt mitte-aktsepteeritav olukord.

Aga mida ma märganud olen on see, et nõrgad natuurid ei paku mulle pinget. Ma ei suudaks neid piisavalt austada ja mine tea, mis muud probleemid siis veel suhtes tekiksid.

Ei tea, kas teemaalgatajal nüüd sellest heietusest kasu on, aga ehk tekitab mingeid reaktsioone.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 16:32; 13.06 09:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh, mul on väga palju kasu neist, kes on rääkinud enda kui sarnase enesekehtestaja seisukohast. see on oluline peegeldus. Pole selline nagu kirjeldate- kõigega nõus allaheitlik. Aga ma näen, et muutun järjest kinnisemaks, kulgen kõrval, aga süda avatuna ei suuda enam olla.
Muidugi ma olen valmis ise ka õppima ja arenema. Vait olen selle pärast, et tundub kuidagi ületamatult raske sundida ennast asju välja ütlema, kui tean ette, et mulle ei meeldi need reaktsioonid, mis sealt tulevad. Aga jah – kaotada ei ole enam midagi. Nii nagu praegu, ma edasi nõus ei ole olema. Ju siis tuleb välja kannatada mingi suuremat sorti sõda ja loota, et see sõda on ikkagi võimalik lahenduseni välja pidada, mitte ei astuta poole pealt minema mõtlemisajale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.06 12:15; 12.06 12:44; 12.06 13:02; 12.06 13:44; 12.06 18:10; 13.06 10:17; 13.06 10:50; 13.06 13:24; 16.06 15:00; 21.06 00:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seal on vaks vahet, kas ollakse konkreetne ja tugev, või labaselt sõidetakse oma partnerist üle. Kui sa tunned, et pead käima “hea ja õige olemiseks” mööda nööri, ole ettevaatlik. Sealt on vaimse vägivallani väike samm, just niimoodi see algab. Sest sa ju ei taha olla see, kelle vastu tema teravik parajasti suunatud on, kes on tal kuskil ees, aeglane, rumal, teeb midagi valesti. Mina sinu asemel juba lõpetaks ära.
Nende inimestega on see probleem, et argumendid ei mõju, nad mängivadki su nurka, ja sa ei saagi võita. Ja mitte kunagi ei saagi võita, isegi kui sul on tegelikult õigus (ja see on tegelikult kõige hullem tunne, kui alati ise lolliks jääd), ja üsna pea sa hakkad kahtlema, kas sul üldse oligi õigus. Vihjeks – keegi ei ole eksimatu, isegi kui tema end nii serveerib.

Täiendus: lugesin veel su juttu ja nägin, et see protsess on tegelikult juba alanud. Sa juba oled vait, sest sa ei taha seda reaktsiooni, ja varsti, mida keerulisemaks talle meele järele olemine muutub, hakkad sa seda reaktsiooni kartma. Ta õpib sind tundma ja varsti suudab ta sind kahe hästisihitud märkusega endast välja viia. Ja siis oled sina see “närvihaige, liialdad kogu aeg ja pead ravile minema”. Ja üldse on see sinu süü, et ta niimoodi käitub, sest sa tegid X.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.06 18:20; 12.06 22:24; 13.06 08:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellistele mõjub vaid see, kui käitud ise ka nendega nii. Siis on neil kohe probleem ja saadki öelda, et peegeldad teda ja küsida, et kas oli tore nii. Ainult nii tekib neil see empaatiavõime ja võivad hakata mõtlema ja oma käitumist kontrollima, kui on omal nahal tunda saanud. Teine variant on see, et ei lase endast üle sõita ja ütled selgelt ja konkreetselt, et selline käitumine sulle ei sobi ja sinuga ta nii igatahes ei käitu küll. Ka siis võib mõtlema hakata, et kas on tõesti midagi valesti. Mul on ka taoline isend kodus, aga vahest täiesti tunnistab , et on nõmedalt käitunud ja suur saavutus on see, et on isegi vabandama hakanud, mida ta kunagi varem ei teinud ja öelnud ka, et ei kavatsegi. Ei pruugi alati teadlikult olla, vaid inimese loomus on juba selline või on tema vanemad või üks vanematest “eeskuju” andnud. Ei, ma ei õigusta, vaid tahan öelda, et palju on selliseid ja see on alguse saanud kodust ja kõik ei ole psühhopaadid. Vastu tuleb hakata ja enda eest seista.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 12.06 18:26; 12.06 21:52; 12.06 22:18; 12.06 23:15; 13.06 00:21; 16.06 11:31; 16.06 15:12; 16.06 22:19; 19.06 18:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja- ega jutt ei käi ühest 60 aastasest mehest, kelle arvates on kõik teised, peale tema, idioodid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, see ei pruugi nii olla. Empaatia- ja EQpuudega isikul (nagu mina) on enamasti sügavalt savi, kui keegi püüab “tagasi teha”. See on lihtsalt üks hale ja läbikukkumisele mõeldud üritus meiesuguste poolt vaadates. Küsimus “kas on tore nii” võib saada sinu jaoks vastuse, mida sa kuulda ei taha: “sa palun anna mulle teada, kui sa suudad normaalselt suhelda.”

Meiesugused isegi ei haavu selle peale, sest kellegi teise püüd midagi niimoodi peegeldamisega selgitada tundub mõttetu emotsioneerimine. Kui sul on mure, räägi selgete lausetega see ära, siis saame hakata seda lahendama, mitte ära tee halval amatöörtasemel kooliteatrit (mõtleksin mina ja kogemuse järgi ka paljud minu moodi inimesed).

Miks need sinusugused suursugused inimesed siis üksi oma egoga ei ela? Nii võimsad te ka pole eksole, et päris üksi ka hakkama saaks endaga 🙂
Vaata peeglisse ja suhtle sellega. Milleks sul vaja teisi inimesi tüüdata.
Tegelikult on aga hoopis vastupidi. Teiesugustelt ei tule mingit konkreetsust, on vaid keerutamine ja otsustusvõimetus ja see suure ego esitlemine on hoopis enesehinnangu puudus. Sügavalt savi inimene ei hakka isegi mainima, et tal savi on. Nii, et selline näitemäng on veel eriti hale ja läbinähtav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 12.06 18:26; 12.06 21:52; 12.06 22:18; 12.06 23:15; 13.06 00:21; 16.06 11:31; 16.06 15:12; 16.06 22:19; 19.06 18:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas, palun? Kas sinuga on kõik põhimõtteliselt ok?

Kindlasti ei ole mina ennast ei sõnas ea kirjas kunagi suursuguseks nimetanud, vaid EQ ja empaatiapuudega inimeseks. Kui ma sind tüütasin, palun andestust ja lahkun. Pole midagi lihtsamat. Head ööd, klähvik.

Sinu 3 viimast lauset ju ütlevad otse vastupidi, et sa oled vägagi empaatiline. Selle diagnoos on pigem madal enesehinnang, suur hirm haiget saada ja sel põhjusel tugevamalt mitte kellegiga end siduda ja mängida egoisti, et end kaitsta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 12.06 18:26; 12.06 21:52; 12.06 22:18; 12.06 23:15; 13.06 00:21; 16.06 11:31; 16.06 15:12; 16.06 22:19; 19.06 18:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, see ei pruugi nii olla. Empaatia- ja EQpuudega isikul (nagu mina) on enamasti sügavalt savi, kui keegi püüab “tagasi teha”. See on lihtsalt üks hale ja läbikukkumisele mõeldud üritus meiesuguste poolt vaadates. Küsimus “kas on tore nii” võib saada sinu jaoks vastuse, mida sa kuulda ei taha: “sa palun anna mulle teada, kui sa suudad normaalselt suhelda.”

Meiesugused isegi ei haavu selle peale, sest kellegi teise püüd midagi niimoodi peegeldamisega selgitada tundub mõttetu emotsioneerimine. Kui sul on mure, räägi selgete lausetega see ära, siis saame hakata seda lahendama, mitte ära tee halval amatöörtasemel kooliteatrit (mõtleksin mina ja kogemuse järgi ka paljud minu moodi inimesed).

Miks need sinusugused suursugused inimesed siis üksi oma egoga ei ela? Nii võimsad te ka pole eksole, et päris üksi ka hakkama saaks endaga
Vaata peeglisse ja suhtle sellega. Milleks sul vaja teisi inimesi tüüdata.
Tegelikult on aga hoopis vastupidi. Teiesugustelt ei tule mingit konkreetsust, on vaid keerutamine ja otsustusvõimetus ja see suure ego esitlemine on hoopis enesehinnangu puudus. Sügavalt savi inimene ei hakka isegi mainima, et tal savi on.

Kuidas, palun? Kas sinuga on kõik põhimõtteliselt ok?

Kindlasti ei ole mina ennast ei sõnas ea kirjas kunagi suursuguseks nimetanud, vaid EQ ja empaatiapuudega inimeseks. Kui ma sind tüütasin, palun andestust ja lahkun. Pole midagi lihtsamat. Head ööd, klähvik.

Ja täpselt niimoodi nad funktsioneerivadki. Kes üritab midagi vastu öelda, on klähvik ja saab jalaga. Vahet pole, kas öeldul on tõepõhi all või mitte.

Samas “halval amatöörtasemel kooliteater” on tema meelest selgete lausetega probleemi selgekstegemine, ja emotsionaalsust seal mõistagi pole…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.06 18:20; 12.06 22:24; 13.06 08:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://et.wikipedia.org/wiki/Nartsissism

Kurb tegelikult. Seest tühjad inimesed 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 12.06 18:26; 12.06 21:52; 12.06 22:18; 12.06 23:15; 13.06 00:21; 16.06 11:31; 16.06 15:12; 16.06 22:19; 19.06 18:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei arva, et tegu on suure egoga, pigem siis neuroloogilise mitmekesisuse spektri selle osaga, milles emotsoonidest arusaamise ja empaatiaga on raskusi. Ei ego ega nartsissism puutu asjasse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.06 23:31; 13.06 07:54; 13.06 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun peegeldage, kas ja kuidas on teil õnnestunud suhted raske iseloomuga meestega. Minu kaaslane on väga tegus, temaga on huvitav. selle juures on ta ka üsna enesekeskne ja väga terava otsese ütlemisega, kindlasti annab ta ka hinnanguid rohkem kui võiks. Mina olen 100% vastand, alati ette arvestav teise inimese võimalike tekkivate tunnetega, vestluses ükskõik kelle suhtes toetav, kiitev, arvestav, kuulav. Ma leian, et mul ei ole mitte mingisugustki õigust esmamulje pealt anda hinnangut, veel vähem öelda midagi negatiivset. Elud käivad nii erinevaid radu, ma ei tea kunagi, mis oli inimese oleku või arvamuse kujunemise taga.

Mulle väga meeldivad paljud mu kaaslase omadused, tal on tugev mehelik energia, ta on otsustav, temaga on põnev. Aga mul on järjest raskem temaga suhelda, eriti nüüd kui suhtes on saabunud selline vastastikune paikaloksutamise ja esimeste rahulolematuste aeg. Mul on järjest raskem talle oma arvamust avaldada, kuna ta reageerib vahel nii järsult, kas siis hinnanguga või mingi nõuandega, mis mind tegelikult haavab. Justkui teeb sõnadega haiget selleks et näidata oma üleolekut. Ja siis olengi vait, järjest enam, isegi tavalised vestlused maailma teemadel on muutunud raskeks. Järjest enam tunnen, et ta suhte või ühise elu alastes vestlustes justkui lükkab mind vastu seina ja ma ei julge enam olla mina ise, seada oma piire, seista oma arvamuse eest. Ta on üsna osav manipuleerija, saan hiljem aru küll, kuidas ta alustas rasket vestlust mõne kavalalt leitud süüdistusega, millega ta mind kohe alguses nö nurka mängib. Ta teab, et mind on lihtne viia enesesüüdistamise teele ja paistab, et kasutab seda kas alateadlikult või teadlikult, et tema justkui võidaks mängu. Peale seda ei tule kahepoolsest vestlusest eriti midagi välja, sest mina ei suuda enam oma soove ja seisukohti väljendada, lähen täitsa lukku.

Muidugi ma tean, et seal kõva kesta all on õrn, haiget saamist vältiv teistmoodi pool temast. Et see väline pool on tihti näitemäng, et ennast kaitsta. Ja ma tean et ta tegelikult väga hoolib minust aga ta väljendab seda teisiti kui mina vajan.

Need, kes sellises suhtes on olnud, kas olete suutnud sellest raskusest läbi tulla ja edasi minna ühiselt. Julgeda uuesti ennast väljendada ja murda justkui mõlema osapoole kaitsekihtidest läbi. Või tuleks ajaraiskamine lõpetada ja edasi liikuda.

Hakkan järjest enam uskuma, et rasked suhted, need kus on palju omavahelist põrkumist ja väärtuskonflikte, ei ole tegelikult algusest peale olnud õiged. Ja et nendes pole mõtet ennast piinata. Tuleb liikuda edasi ja loota, et kusagil on see kes kuuleb ja mõistab.

Viimane lõik on täpselt see, mida sa pead tegema. Suhtes pole kohta hirmul ja ärapanemisel!!!!!! Kui te pole ühes paadis ja teine püüab sind alla suruda, ennast süüdi tundma panna ja manipuleerida, siis see pole normaalne suhe. Ega su uus mees juhuslikult Hannes Võrno pole?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 23:32; 12.06 23:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellistele mõjub vaid see, kui käitud ise ka nendega nii. Siis on neil kohe probleem ja saadki öelda, et peegeldad teda ja küsida, et kas oli tore nii. Ainult nii tekib neil see empaatiavõime ja võivad hakata mõtlema ja oma käitumist kontrollima, kui on omal nahal tunda saanud.

Tead, see ei pruugi nii olla. Empaatia- ja EQpuudega isikul (nagu mina) on enamasti sügavalt savi, kui keegi püüab “tagasi teha”. See on lihtsalt üks hale ja läbikukkumisele mõeldud üritus meiesuguste poolt vaadates. Küsimus “kas on tore nii” võib saada sinu jaoks vastuse, mida sa kuulda ei taha: “sa palun anna mulle teada, kui sa suudad normaalselt suhelda.”

Meiesugused isegi ei haavu selle peale, sest kellegi teise püüd midagi niimoodi peegeldamisega selgitada tundub mõttetu emotsioneerimine. Kui sul on mure, räägi selgete lausetega see ära, siis saame hakata seda lahendama, mitte ära tee halval amatöörtasemel kooliteatrit (mõtleksin mina ja kogemuse järgi ka paljud minu moodi inimesed).

“Küsimus “kas on tore nii” võib saada sinu jaoks vastuse, mida sa kuulda ei taha: “sa palun anna mulle teada, kui sa suudad normaalselt suhelda.””

Just sel hetkel kaoks mul sinu suhtes igasugune lugupidamine. Ja ilmselgelt ei tahaks ma sellise idioodiga enam suhtes olla (kuna suhtes olles tuleb KAASLASEGA ALATI ÜHES PAADIS OLLA), kes nii absurdselt ja üleolevalt nähvab, arvates, et tema väljenduslaad on ainus “normaalne” ja teised teevad vaid teatrit.

Ütlen ausalt: sinusugused suhtlemishälvikud (loe: olematu EQ-ga isikud) ei väärigi seda et neil oleks hea ja normaalne suhe. Ja ilmselgelt teil seda polegi, sest te lihtsalt ise rikute selle suht kiiresti ära…

Parem elage üksi ja ärge raisake normaalsete inimeste aega ja tundeid!!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 23:32; 12.06 23:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Küsimus “kas on tore nii” võib saada sinu jaoks vastuse, mida sa kuulda ei taha: “sa palun anna mulle teada, kui sa suudad normaalselt suhelda.””

Just sel hetkel kaoks mul sinu suhtes igasugune lugupidamine. Ja ilmselgelt ei tahaks ma sellise idioodiga enam suhtes olla (kuna suhtes olles tuleb KAASLASEGA ALATI ÜHES PAADIS OLLA), kes nii absurdselt ja üleolevalt nähvab, arvates, et tema väljenduslaad on ainus “normaalne” ja teised teevad vaid teatrit.

Ütlen ausalt: sinusugused suhtlemishälvikud (loe: olematu EQ-ga isikud) ei väärigi seda et neil oleks hea ja normaalne suhe. Ja ilmselgelt teil seda polegi, sest te lihtsalt ise rikute selle suht kiiresti ära…

Parem elage üksi ja ärge raisake normaalsete inimeste aega ja tundeid!!!

Paraku sellistele see ei loe, et sina ei taha. Nemad peavad saama seda otsustada ja lahkuvad siis, kui nemad tahavad. Sina teed ju vaid teatrit ja mängid lolli ja oled üldse hulluks läinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 12.06 18:26; 12.06 21:52; 12.06 22:18; 12.06 23:15; 13.06 00:21; 16.06 11:31; 16.06 15:12; 16.06 22:19; 19.06 18:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, see ei pruugi nii olla. Empaatia- ja EQpuudega isikul (nagu mina) on enamasti sügavalt savi, kui keegi püüab “tagasi teha”. See on lihtsalt üks hale ja läbikukkumisele mõeldud üritus meiesuguste poolt vaadates. Küsimus “kas on tore nii” võib saada sinu jaoks vastuse, mida sa kuulda ei taha: “sa palun anna mulle teada, kui sa suudad normaalselt suhelda.”

Eriti irooniline on see, et tegelikult peaks teada andma, kui ta suudab normaalselt suhelda, just tsiteeritu… nii et hakka normaalselt suhtlema ja anna teistelegi teada, kui ära õppinud oled.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meiesugused isegi ei haavu selle peale

Tead, see ei pruugi nii olla. Empaatia- ja EQpuudega isikul (nagu mina) on enamasti sügavalt savi, kui keegi püüab “tagasi teha”. See on lihtsalt üks hale ja läbikukkumisele mõeldud üritus meiesuguste poolt vaadates. Küsimus “kas on tore nii” võib saada sinu jaoks vastuse, mida sa kuulda ei taha: “sa palun anna mulle teada, kui sa suudad normaalselt suhelda.”
Meiesugused isegi ei haavu selle peale, sest kellegi teise püüd midagi niimoodi peegeldamisega selgitada tundub mõttetu emotsioneerimine. Kui sul on mure, räägi selgete lausetega see ära, siis saame hakata seda lahendama, mitte ära tee halval amatöörtasemel kooliteatrit (mõtleksin mina ja kogemuse järgi ka paljud minu moodi inimesed).

Vot sellepärast ma ütlengi, et – jookse. Sa ei suuda iial ära arvata, mis on sobiv argumenteerimine ja mis mõttetu emotsionaalsus. Sa ei suuda iial ette näha, mis seda tüüpi inimestele sobib ja mis mitte. See sõltub ma ei tea – ilmakaarest või jumal teab millest. Kas nad isegi teavad. Minu tänane kogemus – kirjutasin ekskaasale, et sa oled ikka hea naljamees (juttu oli lapse trennist toomisest) – ta helistas ja väitis, et olin teda selle lausega jobuks tembeldanud. Sest ärgu ma ajagu ümber nurga juttu vaid öelgu otse kui teda jobuks pean. Nimelt oli lubanud ta kuni kella 12-ni, et toob lapse trennist, siis aga kell 14 teatas, et tal läks auto remonti. Ja andke andeks – kell 14.30 pidin mina siis suutma töölt trenni jõuda (meie laps on mitte just päris tavaline, ta ei sõida ise bussiga)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 16:14; 13.06 01:03;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 87 )


Esileht Pereelu ja suhted Suure ego ja terava ütlemisega mehed

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.