Esileht Koolilaps 1. klassi minevad lapsed

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: 1. klassi minevad lapsed

Postitas:

Tere!

Mõtlesin uurida, kuidas läheb sügisel kooliminevatel lastel, kuna ka mu oma esimene laps läheb kooli. Oleks huvitav lugeda näiteks:
a) milline saab olema lapse koolitee
b) millega hakkab laps tegelema pärast kooli
c) millised oskused on lapsel praegu

Minu poeg hakkab koolis käima Tallinna kesklinnas, elame u 15 min bussisõidu kaugusel. Hakkab käima iseseisvalt bussiga. Kuna minu ja abikaasa töökohad asuvad mujal, hakkab teisest koolipäevast alates üksi kooli sõitma. Oleme lapsega suve jooksul korduvalt koos marsruuti läbi sõitnud. Mõned korrad oleme tal lasknud nüüd ka üksi sõita, nii et telefon on kaasas. Lapsel on teekond selge. Enne kooli algust harjutame igaks juhuks kindlasti veel. Õnneks ümberistumisi ei ole ning buss peatub praktiliselt kooli ees.

Kõige ebaselgem on meie jaoks, mis saab pärast tundide lõppu. Kahel päeval nädalas hakkab lapsel olema trenn (toimub kooli vahetus läheduses) ning ilmselt võiks ta neil päevadel trenni alguseni pikapäevarühmas olla. Ülejäänud päevadel võiks ta iseenesest pärast tunde koju tulla, kuid natuke hirmutab mõte sellest, et laps on 4-5 tundi meie kojutulekuni üksi. Kolmas variant on, et laps läheks pärast tunde oma pensionärist vanatädi juurde, kes elab meie kodu lähedal ning oleks seni seal, kuni meie tööpäevad lõppevad. Vanatädil endal lapselapsi pole ning on pakkunud, et võiks last hoida. Ühesõnaga see teema vajab lähinädalatel veel läbimõtlemist. Oodatud on ka soovitused 🙂

Oskustest: lugemine, kirjutamine, 15 piires arvutamine on selged, silmaring on lapsel minu meelest lai. Tundub, et laps on tehniliselt taiplik. Murekohaks on pigem lapse hajameelsus, mis väljendub eelkõige pidevas asjade ära kaotamises.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Harjutage, mida teha, kui laps sõidab koolist mööda 1-3 peatust. Kas buss teeb kuskil ringi (ja laps saab ringiga kooli tagasi) või peab ta maha minema. Viimasel juhul vaja näidata, kust bussi peale saab.

Laps võib üksi kodus olla küll nii kaua. Vanatädiga võiks kokku leppida, et esimene päev tuleb ta lapsele bussipeatusse vastu. Teine päev ootab maja ees, kolmas päev kodus, neljas päev laps helistab kui koju jõuab ja siis vanatädi alles tuleb jne

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on samuti poeg, kes sel aastal kooliteed alustab. Koolis hakkab käima samuti Tallinna kesklinnas, aga ise elame me Viimsis, seega koolitee saab tal pikk olema. Praegu on plaanis nii, et viin ta autoga Viimsi keskusse ja siis sealt tuleb ise bussiga linna ja jalutab kooli. Ma kavatsen osta talle Põnniradari, et vajaduse korral temaga ühendust saada.

Olen ise kodune sel aastal, kuid poiss on juba väga väikesest peale armastanud üksi kodus olla ja mul pole mingit probleemi, kui ta üksi on. Ta on liikluses ka hästi tubli ja kohusetundlik.

Oskused: loeb, kirjutab, arvutab saja piires, aga tunneb 20ni ka korrutustabelit. Armastab igasugust tehnikat ja sporti. Hobideks on jalgpall ja ujumine.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütar alustab ka kooliteed. Tunneb B2 tasemel nelja võõrkeelt ja vabal ajal meeldib lahendab Pythagorase teoreemi. Tahab saada kosmonaudiks.

Nali naljaks. Kui laps saab enam-vähem sõnad kokku, arvutab 10 piires ja kirjutab kergete vigadega (pikad häälikud+ sulghäälikud), lisaks on sotsiaalselt küps (sh. oskab arvestada enda kaaslastega, riietuda, tunneb kella ja käituda tunnis viisakalt). On tal juba kõik eeldused, et koolis suurepäraselt hakkama saada. Esimese klassi programm on väga lihtne ka kesklinna koolides.
Üksi olemist ma väga ei kardaks. Söök võimalusel eelmine päev valmis teha või võilevamaterjal+puuviljad kappi. Õpetada, mida hädaolukorras teha (tulekahju, õnnetus jms) sh. 112 helistamist. Bussiga liiklemise soovitus on ka hea.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 19:03; 18.08 13:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu noorem laps läks küll eelmisel sügisel kooli, aga tahtsin lisada, et see oli eespool hea soovitus- harjutada ka seda, mida teha kui peatusest mööda sõidab. Lisaks (minu vanema lapse näitel) võib veel juhtuda, et kott ununeb bussipeatusesse või õpilaspilet/bussikaart koju. Harjutaga ukse lukust lahti keeramist. Minu laps jooksis suvel enne kooli sõpradega õues,võti paelaga kaelas ja sai piisavalt harjutada. Mõelge läbi, mida teha, kui koduukse taga selgub, et võtit pole. Kui telefoni ka pole? Kas laps teab peast ema/isa nr ja kelle juurde ta helistamiseks võiks minna (vanatädi?). Meil vanema lapsega jällegi korduvalt juhtunud 😀 Meil küsis naabrilt telefoni, et helistada.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie elame Kristiines, kooliks GAG. Oleme harjutanud kooliteed, trolliga Balti Jaama, sealt jala üle trammitee ja siis otse tänava lõpuni ja ongi kooli juures.
Hommikuti viin lapse autoga kooli. Kuna tegemist esimese klassiga, siis kõigi eelduste kohaselt jääb ka pikapäevarühma.
Kirjutab, loeb (ka kirjatähti), arvutab, on iseseisvalt inglise keele selgeks saanud. Seieritega kellast ei saa veel aru ja kahjuks ei oska ka kingapaelu veel siduda.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.08 19:15; 08.08 13:41; 08.08 18:14; 10.08 08:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul läks eelmisel aastal 1. klassi. Kesklinn, jalgsi 10 minutit. Ise hakkas kohe käima. 2-l päeval oli teises kesklinna koolis ujumistrenn, ise läks, lisaks 1 päev oma koolis huviring. Teemaalgataja, uuri oma kooli huviringe ka. Pikapäevarühm oli suur raharöövel minu meelest, sama raha eest parem mingi huviring.

Laps üksi kodus ka palju, peale trenne või 2-l päeval peale kooli otse. Eks ta siis meisterdas ja vahtis telekat. Või ajas lihtsalt kodu segamini, vahel ma ei julenud kojugi minna ????. Vahel jäi klassikaaslastega kooli raamatukokku või sööklasse istuma. Tihti tõi väikevenna lasteaiast. Kevade poole hakkasid sõbrad külas käima peale kooli, ja tema omakorda sõpradel.

Ära muretse, pole nii keeruline see kõik, kui aeg käes, siis loksub kõik paika.

Ma isegi ei mäleta mida ta oskas. Aga eks ta paras loru oli, õppima haklas alles siis kui mina kodus, mitte nagu võiks, et kohe kui koolist-trennist tuli.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma laps küll juba koolis aga kogemuse pealt võin öelda, et oleneb väga lapsest. Mõni kardab üksi kodus olla. Minu oma aga vastupidi väga fännab. Palju ollakse ka peale kooli sõpradega koos kas meil või kellegi teise juures.

Kui teil vanatädi läheduses, siis ma lepiks tema ja lapsega kokku, et vaatate, kuidas kujuneb. Nt mõned päevad laps proovib seal olla ja siis mõned päevad kodus aga kui ei meeldi saab vanatädi juurde minna. Pärast siis saate lõpliku otsuse teha kõigi osapoolte soove ja võimalusi arvestades

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laps läks eelmisel aastal 1. klassi. Oskas lugeda, kirjutada, arvutada, tundis kella jmt. Aga üksi käia ei taha. Marsruut on Lasnamäe-Kesklinn. Hommikul lähme koos, õhtul läheb erinev pereliige järele. Iga päev on paar tundi pikas päevas. Kui vaja trenni minna, siis samuti viime. Ega üksi käima sundida ei saa. Esimene laps tahtis koos käia kuni 2. klassi talveni, siis tundis, et on valmis ise minema.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.08 05:40; 10.08 13:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie elame Kristiines, kooliks GAG.

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

+3
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.08 12:02; 08.08 17:21; 09.08 16:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie elame Kristiines, kooliks GAG.

Kommemtaar eemaldatud.

Vabandust, mis susserdamisest Sa räägid?

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.08 19:15; 08.08 13:41; 08.08 18:14; 10.08 08:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie elame Kristiines, kooliks GAG.

Kommentaar eemaldatud.

Vabandust, mis susserdamisest Sa räägid?

ootan huviga juhiseid, kuidas saada kristiines elavale lapsele koolikoht gag-i.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.08 12:02; 08.08 17:21; 09.08 16:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie elame Kristiines, kooliks GAG.

Kommentaar eemaldatud.

Vabandust, mis susserdamisest Sa räägid?

ootan huviga juhiseid, kuidas saada kristiines elavale lapsele koolikoht gag-i.

Elukohaks on ametlikult kesklinn, kuid olude sunnil elame Kristiines üürikorteris.
Nii määras Haridusamet meile kooliks GAG, mida ma polnud isegi avaldusse märkinud. Olin päris pahane ja tegin neile isegi kõne, et nende otsuses tõttu jäi võibolla mõni Kalamaja laps antud koolis kohast ilma.
Mingisugust susserdamist elukohaga pole olnud.

Vabandan teemaalgataja ees teema risustamise eest.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.08 19:15; 08.08 13:41; 08.08 18:14; 10.08 08:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elukohaks on ametlikult kesklinn, kuid olude sunnil elame Kristiines üürikorteris.
Nii määras Haridusamet meile kooliks GAG, mida ma polnud isegi avaldusse märkinud.

Huvitav jah, et kui elukohaks on kesklinn, siis haridusamet määrab GAGi aga mitte näiteks Südalinna kooli, kuhu erilist tungi vist pole. Üks tuttav laps sai ka määramise GAGi, kuigi elavad tegelikult linna piiril, aga elukohaks märgitud kesklinn linnaosa täpsusega.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps läheb kodust u 5 km kaugusel olevasse väikesesse maakooli, kuhu viima hakkan teda mina või mees (jääb töö teepeale) ja koju saab soovi korral koolibussiga (u 500 m kõndimist külavaheteel).

Peale kooli võib valida, kas tuleb koolibussiga koju, jääb pikapäevarühma või lähe kohalikku noortekeskusesse, kindlasti on ringid-trennid ka, ma väga ei muretse. Mõni tund võib ta vabalt üksi kodus ka olla, oleme seda juba 2 aastat järk-järguliselt harjutanud, pimedal ajal muidugi ebameeldivam (elame üksikus talus maal metsa sees).

Laps on loomult täielik tuulepea, oma asju väga silmas ei pea ja korras ei hoia. Samas on pigem julge ja enesekindel suhtleja, eks peab õppima oma asju kooli pealt üles otsima, vajadusel abi paluma jne. Lugeda ja kirjutada oskab, arvutab u 20 piires, ise tahab väga kooli minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tubli ema oled!
Ka mina õpetasin lapsele bussiga sõitmise selgeks. Kuna talle meeldis üksi kodus olla, siis tuligi otse koju, kui tantsuringi ei olnud. Minu laps tahtis pärast kooli magada, kodus oli seda hea teha. Aga vanatädiga soojendage kindlasti sõprust! Las laps otsustab, kuidas ta tahab. Iga päev võib ka vanainimesele liiast saada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie elame Kristiines, kooliks GAG.

Kommentaar eemaldatud.

Vabandust, mis susserdamisest Sa räägid?

ootan huviga juhiseid, kuidas saada kristiines elavale lapsele koolikoht gag-i.

Elukohaks on ametlikult kesklinn, kuid olude sunnil elame Kristiines üürikorteris.

Nii määras Haridusamet meile kooliks GAG, mida ma polnud isegi avaldusse märkinud. Olin päris pahane ja tegin neile isegi kõne, et nende otsuses tõttu jäi võibolla mõni Kalamaja laps antud koolis kohast ilma.

Mingisugust susserdamist elukohaga pole olnud.

ja sul ei tulnud pähe muuta oma elukoht registris tegelikkusele vastavaks? eriti kui sa nii väga muretsesid selle kalamajas elava lapse pärast, kes nüüd gag-i kohast ilma jäi? ja haridusamet ei tulnud ka sinu täiendavate selgituste peale vastu sinu soovile määrata laps gag-i asemel mõnda kodulähedasse kooli?

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.08 12:02; 08.08 17:21; 09.08 16:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lapsel on nutikell- või telefon, siis jälgimise äpp annab veidike südamerahu. Minu laps kippus uitama pärast kooli, tuias ja venitas vahel mitu tundi, enne kui koju jõudis. Seega mul oli alati võimalus oma telefonist vaadata, kus ta parasjagu on. Kord, kui ära eksis, siis oli ka parem juhendada, kui äpist tema asukohta nägin.
Kõige raskem on koolis püsimatutel lastel, kõik ülejäänud variandid on talutavad. Elaval ja püsimatul on esialgu ikka vägagi raske paigal istuda ja reeglitega kohaneda.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

#3197234:
#3197022:
#3196948:
#3196511:
Meie elame Kristiines, kooliks GAG.

vastik, vastik, vastik. loodetavasti tuleb see susserdamine ükskord sulle ringiga tagasi.

Vabandust, mis susserdamisest Sa räägid?

ootan huviga juhiseid, kuidas saada kristiines elavale lapsele koolikoht gag-i.

Elukohaks on ametlikult kesklinn, kuid olude sunnil elame Kristiines üürikorteris.
Nii määras Haridusamet meile kooliks GAG, mida ma polnud isegi avaldusse märkinud. Olin päris pahane ja tegin neile isegi kõne, et nende otsuses tõttu jäi võibolla mõni Kalamaja laps antud koolis kohast ilma.
Mingisugust susserdamist elukohaga pole olnud.

Kas pöördusid oma kodulähedase kooli poole ja proovisid sinna kohta saada? Pärast määramist toimub alati kohtade liikumine mingil määral ja sugugi mitte kõik lapsed ei lähe määratud kooli. Ju sa vist ikka polnud piisavalt pahane, et oleks viitsinud soovitud kooli avalduse viia.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

#3197234:

#3197022:

#3196948:

#3196511:

Meie elame Kristiines, kooliks GAG.

vastik, vastik, vastik. loodetavasti tuleb see susserdamine ükskord sulle ringiga tagasi.

Vabandust, mis susserdamisest Sa räägid?

ootan huviga juhiseid, kuidas saada kristiines elavale lapsele koolikoht gag-i.

Elukohaks on ametlikult kesklinn, kuid olude sunnil elame Kristiines üürikorteris.

Nii määras Haridusamet meile kooliks GAG, mida ma polnud isegi avaldusse märkinud. Olin päris pahane ja tegin neile isegi kõne, et nende otsuses tõttu jäi võibolla mõni Kalamaja laps antud koolis kohast ilma.

Mingisugust susserdamist elukohaga pole olnud.

Kas pöördusid oma kodulähedase kooli poole ja proovisid sinna kohta saada? Pärast määramist toimub alati kohtade liikumine mingil määral ja sugugi mitte kõik lapsed ei lähe määratud kooli. Ju sa vist ikka polnud piisavalt pahane, et oleks viitsinud soovitud kooli avalduse viia.

Avaldus juba ammu esitatud ja ootan vastust. ????

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.08 19:15; 08.08 13:41; 08.08 18:14; 10.08 08:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kaks last juba koolis. Noorem läheb esimesse klassi aga tema on neist köigist kõige rohkem omaette olija, nii, et ei karda, et ta ei oska pärast kooli oma aega sisustada üksi kodus olles. ta on üksi kodus olnud ka juba lasteaia lõpu poole, sest ta tõesti nohistab tundide viisi vaikselt omaette mängida. Probleemiks on see, et esimese klassi tunnid hakkavad tund aega hiljem. Vanemad lapsed viime kooli autoga (elame maal) noorem laps kas peab tund aega varem koos meiega tulema, või minema bussiga 15 minutit pärast meie lahkumist ja bussini 1 km kõndima, ning bussijaamast koolini ka veel 1 km kõndima. Eks vaatame, kas ta pigem eelistab koolis passida või ise bussiga minna. Koju saamiseks niikuinii peab 2 km kõndima pluss bussisõit. See, kas jääb pikapäevarühma sõltub bussiaegadest. Ainult kolm bussi meie kodu poole liigubki, nende hulgast tuleb valida. Esimese klassi laps meil kohaneb kooliga. Lugemine tal eriti hästi ei lähe, nagu ka mu keskmisel lapsel, on ka temal lugemine üliraskelt tulemas. Seega ei tasu teda üle koormata, koolist väljaspool asuvatesse ringidesse ei pane, niikuinii peab pidevalt õhtuti lugema.

Teised lapsed on mul trennides-ringides hakanud käima alles teisest klassist, siis on nad iseseisvamad, suudavad maalt sõidu ja vahepealse aja täitmise logistikaga paremini toime tulla. Kooliringides on lapsed siiski võimalikult palju käinud aga nad tegelikult ei erista neid ringe suurt koolitundidest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hämmastab veidi see, kuidas laps nii vabalt üksi koju jäetakse.. Mind huvitab, et kuidas on pikapäevarühmad tänapäeval korraldatud? Kas lapsed saavad jääda kooli isegi kuni kella poole kuueni, kui vanematel on normaalsed tööpäevad ja ei taha, et laps kodus üksinda oleks?

0
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hämmastab veidi see, kuidas laps nii vabalt üksi koju jäetakse.. Mind huvitab, et kuidas on pikapäevarühmad tänapäeval korraldatud? Kas lapsed saavad jääda kooli isegi kuni kella poole kuueni, kui vanematel on normaalsed tööpäevad ja ei taha, et laps kodus üksinda oleks?

Hämmastab? See on läbi aegade ikka ju norm olnud, et esimesest klassist hakkavad lapsed mingit aega üksi kodus olema.
Mul enda laste puhul ei ole tekkinud tunnet, et pärast kooli mõned tunnid üksi olla oleks kuidagi ohtlik neile. Mõistlikud inimesed mõlemad, kõik asjad enne selgeks räägitud, mis seal siis häda on?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige ebaselgem on meie jaoks, mis saab pärast tundide lõppu. Kahel päeval nädalas hakkab lapsel olema trenn (toimub kooli vahetus läheduses) ning ilmselt võiks ta neil päevadel trenni alguseni pikapäevarühmas olla. Ülejäänud päevadel võiks ta iseenesest pärast tunde koju tulla, kuid natuke hirmutab mõte sellest, et laps on 4-5 tundi meie kojutulekuni üksi. Kolmas variant on, et laps läheks pärast tunde oma pensionärist vanatädi juurde, kes elab meie kodu lähedal ning oleks seni seal, kuni meie tööpäevad lõppevad. Vanatädil endal lapselapsi pole ning on pakkunud, et võiks last hoida. Ühesõnaga see teema vajab lähinädalatel veel läbimõtlemist. Oodatud on ka soovitused ????

enamikes koolides on olemas koolis nii pikapäevarühm, kogupäevakool ja/või huviringid (nii kooli enda omad kui teiste teenusepakkujate omad).
liga vara (enne kooli) pole mõtet midagi ette ära planeerida, sest koolide huviringid algavad reeglina alles sept lõpust-okt algusest. ning isegi kui sa tead praegu mingit esialgset tunniplani, siis see muutub veel kindlasti, lisaks hakkab see ka tulevikus muutuma vähemalt korra perioodis. koolides toimuvate ringide-trennide ajad muutuvad samuti, kui koolis tunniplaan muutub. aga kui valid lapsele trenni või ringi väljaspool kooli, siis nende ajad ei muutu, kui hiljem selgub, et 2. või 3.perioodist käib su laps hoopis 3.tunniks ja lõpetab ka 2h hiljem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hämmastab veidi see, kuidas laps nii vabalt üksi koju jäetakse.. Mind huvitab, et kuidas on pikapäevarühmad tänapäeval korraldatud? Kas lapsed saavad jääda kooli isegi kuni kella poole kuueni, kui vanematel on normaalsed tööpäevad ja ei taha, et laps kodus üksinda oleks?

Meie laps, kes sai just 8 ja eelmisel aastal 1. klassi läks, pole seni ühtki pikka päeva üksi olnud. Minu jaoks oleks see ka imelik. Meie koolis saab pikas päevas olla kuni 17.00, aga meil pole nii pikalt vaja olnud, meil on ära jagatud pereliikmete vahel, kes mis päeval saab ära tuua, meil on töö selline, et on võimalik aega jagada + üks pereliige on tudeng.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.08 05:40; 10.08 13:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hämmastab veidi see, kuidas laps nii vabalt üksi koju jäetakse.. Mind huvitab, et kuidas on pikapäevarühmad tänapäeval korraldatud?

Meie koolis on pikapäevarühm kella 14-ni, nii et pole suurt vahet, kas laps on peale kooli üksinda kodus 4 või 5 tundi.

Kas sinu meelest 7-aastane laps üksinda kodus olla ei tohiks? Ma usun, et normintellektiga 7-8-aastane laps saab vanemate tulekuni kodus üksinda hakkama küll. Parema meelega loomulikult oleksin koos temaga kodus, aga kuna käime E-R täiskohaga tööl, siis pole see lihtsalt võimalik. Ka üksinda kodusolemist saab harjutada – samamoodi nagu kooliteedki.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tõesti huvitav, miks peaks 7-aastasel lapsel olema 4 tundi üksi kodus ohtlik. ma olen paras kanaema, aga pigem muretsen sellepärast, kuidas laps igal pool üksi liiklema hakkab. kodus on kõige hullem asi, et mängib liiga palju telefonimänge või kutsub sõbrad külla ja ajab toa sassi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates on väga tähtis oskus see, et laps oskab iseseisvalt üksinda oma aega sisustada ja planeerida. See oskus ei tule muidugi üleöö, seda tuleb tasapisi harjutada. See on väga hea, et olete enne kooli harjutanud sõitmist. Ka see on väga hea soovitus, et sõitke koos bussiga ka oma kodu ja kooli peatusest mööda, et millised need kohad üldse on ja mida siis teha. Ja mida teha, kui kodu võti on koju jõudes kadunud (kas ootab ukse taga või läheb vanatädi juurde), kui mobiil on kadunud/tühjaks saanud vms. Meil nt juhtus lapsel selline lugu, et telefon jäi sellisesse kohta, kus koti kangas lasi vett läbi ja telefon andis paduvihmaga otsad. Mida teha, kui kodus olles keegi koputab (võõras, politsei vm). Mida teha, kui buss läheb poolel teel katki. Millisest poest võib peale kooli läbi minna. Kuidas külla minemise ja tulemise kokkulepped käivad. Mida teha, kui tunnid saavad ootamatult varem läbi. Soovitan ka päevikusse kirjutada vanemate kontaktid (tel nr), et kui telefon on nt tühi kadunud, saab laps päevikust numbri ja sõbra telefonilt helistada.

Aga üldiselt 8-aastane võiks nelja tundi küll juba osata täiesti üksinda kodus ohutult veeta, eriti, kui see ei ole iga päev. Üleorganiseerimine ei ole ka hea, ka närvisüsteem vajab puhkust. Lõpuks ongi meil sellised lapsed, kellel iga organiseerimata hetk on igav, aga ka igavleda on vaja osata ilma, et mingit jama kokku ei keerata. Aga kui teemaalgataja tõesti tahab kedagi kõrvale, kasvõi alguseks, siis parim lahendus oleks see, kui vanatädi tuleks teie koju, sest esiteks see oleks ka kodus üksi harjutamiseks juba algus, teiseks kodune keskkond on ikkagi lapse ajule parem puhkus, kui külas olek.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.08 13:14; 19.08 17:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on nii tore, et Eestis on lapsed nii iseseisvad, lapsed saavad ise kooli minemisega hakkama ja saavad ka kodus üksi hakkama. Ma elan Lõuna-Euroopas ja siin on täiesti kujutlematu, et 1 klassi lapsed läheksid koolist üksi koju, minu meelest on see seadusega lausa keelatud, veel vähem tohivad alla 11 aastased lapsed üksi kodus olla. Lapsevanemad on siin kõik sellega jännis, et kool lõppeb enne kui töö ja siis on vaja kas töötada poole kohaga või siis leida lapsehoidja nii kaua kuni vanem töölt koju jõuab. Ise ma töötangi poole kohaga, sest pean juba 15.00 lastele järgi minema.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Koolilaps 1. klassi minevad lapsed