Esileht Koolilaps 1. klassi minevad lapsed

Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Teema: 1. klassi minevad lapsed

Postitas:

Minu meelest on nii tore, et Eestis on lapsed nii iseseisvad, lapsed saavad ise kooli minemisega hakkama ja saavad ka kodus üksi hakkama. Ma elan Lõuna-Euroopas ja siin on täiesti kujutlematu, et 1 klassi lapsed läheksid koolist üksi koju, minu meelest on see seadusega lausa keelatud, veel vähem tohivad alla 11 aastased lapsed üksi kodus olla. Lapsevanemad on siin kõik sellega jännis, et kool lõppeb enne kui töö ja siis on vaja kas töötada poole kohaga või siis leida lapsehoidja nii kaua kuni vanem töölt koju jõuab. Ise ma töötangi poole kohaga, sest pean juba 15.00 lastele järgi minema.

Ma olen ka sellele mõelnud. Kui Eestis esimese, teise klassi laps veel kõigega hakkama ei saa, siis on kohe “lumehelbeke”. Eestis peavad üldse lapsed väga kiiresti suureks kasvama.
Enamus Euroopa riikides pole mõeldav, et laps sellises vanuses üksi tundideks koju jääks ja ise ühistranspordiga liiguks. Ka siis, kui kool on kodumaja kõrval peab täiskasvanu lapse koolini saatma ja vastu võtma.
Itaalias alandati seda vanust alles mõned aastad tagasi 16 aastast 14ne peale (mis on muidugi ekstreemne). Aga 10-12 on päris tavaline.

Samas ma ei ütlesk, et täiskasvanuna muu euroopa inimesed halvemini hakkama saaks kui eestlased.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 19:03; 18.08 13:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene klass, koolikatsetega kesklinna kool, hakkab käima üksi, kodust 2 trammipeatust või 10 min jalutamist.

Hakkab käima lisaks alates 03. septembrist 2korda nädalas ka Kalevis ujumistrennis. Muid huviringe veel ei tea. Kindlasti tuleb pikapäevarühm ja sealt siis kas otse trenni üksi (1 trammipeatus) või siis koju, üksi.
Üksi kodusolemist ma ei pelga, küll aga üksi trenni minek ja muidu liiklemine. Oleme harjutanud ka neid stsenaariume, et mis saab siis kui sõidab peatusest mööda.
Laps ise on väga optimistlik, aga see ema süda ikka väriseb…

Võimalikku koti kusagile unustamist ma isegi veel polnud mõelnud :))
Muidu on asjalik laps, vanemate telefoninumbreid teab juba ammu, aga kui kaob ka telefon? Appi appi, päriselt ka. Aitäh foorum;)
Ning samuti teretulnud nõu, kus hoiavad /hakkavad hoidma teie lapsed oma õpilaspiletit, see ju ka ühistranspordis igapäevaselt kasutatav?

Ma olen ikka täitsakanaema praegu. Peaasi et laps aru ei saaks et ma niimoodi pabistan 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka pabistan. Laps peab sõitma Kakumäelt kesklinna. Oleme koos bussiga sõitmist harjutanud ja laps võib vabalt mõttesse vajuda ja õigest peatusest mööda sõita. Tellisin Elisast Põnniradari aga süda ikka valutab.
Olen vist ka täielik kanaema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ning samuti teretulnud nõu, kus hoiavad /hakkavad hoidma teie lapsed oma õpilaspiletit, see ju ka ühistranspordis igapäevaselt kasutatav?

Meil on ühistranspordi jaoks ostetud eraldi roheline kaart, mis on mingi kaarditasku sees, ja see on väljatõmmatava nööriga jope või koti küljes. Siis ei pea sellega edasi-tagasi sahmima ja alati kindlas kohas bussisõitude jaoks olemas, eriti hea just neil, kellel koolis ka vaja oma õpilaspiletit piiksutada (sööklas nt).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.08 13:14; 19.08 17:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil tüdruk, kes sai 7-aastaseks jaanuaris, läheb koduvalla vallakeskuse gümnaasiumisse. Ise elame samas keskuses (suuremat sorti alev), kool on u 1,5 km kaugusel kodust. Kuna töötan ise samas alevis mõnesaja meetri kaugusel koolist, hakkame ilmselt koos hommikuti minema. Esimesed nädalad vast saadan koolini, hiljem lähme kooli lähedal kumbki omas suunas. Peale kooli ilmselt hakkab tulema mulle töö juurde ning sealt siis edasi sama alevi piires huviringidesse, vajadusel jääb kooli pikapäevarühma, läheb mõne sõbrannaga mänguväljakule (mida näen sisuliselt oma töökohta aknast). Üksi kodus oleku aega püüan jätta kuskil tund-pooltest esialgu. Kuna koolipäev on läbi juba kuskil 12.30 paiku ja päeval kodus meil kedagi pole, siis selline 4-5 tundi lihtsalt üksi kodus oleku aega on palju talle veel. Pigem eelistab ise ka, et see oleks sisustatud.
Kõik esimese klassi alustamiseks vajalikud oskused said lasteaias omandatud, lugemine ja kirjutamine isegi üle ootuste hästi. Kõige raskem on tavaline osutitega kella mõistmine. Sotsiaalse poole pealt on küps, lasteaia tagadisidest selgus, et on tasakaalukas ja mõistlik laps, suudab oodata oma järge, leppida kaotusega, lahendada väiksemat konflikti teise lapsega. Vahel on natuke liiga mugav ja otsib lihtsama vastupanu teed minekut, võib rääkida musta valgeks, kui see on kasulik talle.
Koolis on ees palju tuttavaid lasteaiast, paarist huviringist, kus lasteaia väliselt käis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidu on asjalik laps, vanemate telefoninumbreid teab juba ammu, aga kui kaob ka telefon? Appi appi, päriselt ka.

Õpeta lapsele, et ta julgelt mõne täiskasvanu käest telefoni küsiks. Enamik inimesi on sõbralikud ja abivalmis. Muidugi ka seleta, mis saab siis, kui keegi keeldub või halvasti ütleb, igasugu imelikke on olemas.
Mina laenasin eelmise kooliaasta jooksul tänaval 3 korda koolilastele telefoni. Asjalikud väikesed inimesed küsisid viisakalt- Vabandust, kas ma tohin teie telefoniga emale helistada, mul on aku tühi / telefoni pole /buss läks ära (maaliinid). Endast suuremale teismelisele ilmselt ei annaks, aga väike laps, ranits seljas- muidugi annan telefoni kasutada ja aitan.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )


Esileht Koolilaps 1. klassi minevad lapsed