Esileht Hobinurk 10a. kass. Kas annab veel midagi teha?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 68 )

Teema: 10a. kass. Kas annab veel midagi teha?

Postitas:
Kägu

Käisime arsti juures kuna kass ei tahtnud enam väga süüa ja hingeõhk halb, süljeeritus suur. Hambapõletik. Tehti 2 süsti ja määrati AB ravi ning anti valuvaigistit kaasa. Esimestel päevadel sõi. Siis ainult jõi piima ja päevapealt loobus ka sellest, joob vaid vett. Täiesti loid. Ainult magab/pikutab.
Täna käisime teise arsti juures, kuulas südant ja kopse, olevat kehvas seisus, kehatemp. 35.2. Ütles, et ei saa enam kuidagi aidata ja soovitas magama panna.
Kas on veel siiski mõtet kuidagiviisi üritada? Külastada veel mõnda arsti?
Soovitusi?
Aitäh!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ravi kestab veel? AB ja valuvaigisti?
Tartus on mõned arstid, kes on kassidele orienteeritud – üks peaks olema Tartu Väikeloomakliinikus ja teine seal aparaadi juures kliinikus.

Võimalik, et hakkab parem kui ravi läbi saab või võimalik, et peakski valuravi jätkama igapäevaselt nii kaua kui vaja.

Iga olukord on aga kahjuks nii unikaalne, et üle neti teel või üldse peale arsti raske midagi soovitada või nõu anda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma käiks kolmanda arsti juures ka, võib-olla ongi olukord lihtsalt halvenenud ja ei saa midagi teha nagu teine arst ütles. Miks te esimese arsti juurde, kes ravi määras, tagasi ei läinud?

Kui ikka tõesti enam midagi teha ei saa, siis vist laseks kassi magama panna. See on raske ja kurb otsus, aga lasta loomal edasi piinelda (kasvõi valuravi toel, millest me tegelikult ei tea, kui palju see aitab, kass ju ei kaeba oma hädasid) oleks minu meelest julm.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisime arsti juures kuna kass ei tahtnud enam väga süüa ja hingeõhk halb, süljeeritus suur. Hambapõletik. Tehti 2 süsti ja määrati AB ravi ning anti valuvaigistit kaasa. Esimestel päevadel sõi. Siis ainult jõi piima ja päevapealt loobus ka sellest, joob vaid vett. Täiesti loid. Ainult magab/pikutab.

Täna käisime teise arsti juures, kuulas südant ja kopse, olevat kehvas seisus, kehatemp. 35.2. Ütles, et ei saa enam kuidagi aidata ja soovitas magama panna.

Kas on veel siiski mõtet kuidagiviisi üritada? Külastada veel mõnda arsti?

Soovitusi?

Aitäh!

oleneb, kas sul on kassi tilgutite alla viimiseks iga päev raha.  Vaata kassi ja mõtle, et kas tal on hea olla, kas ravides on tal hea olla või oleks parem tal lasta minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu hambapõletikuga kassil tõmmati hambad välja, lisaks AB kuur ka. Kass üle 10a vana. Nüüd ongi hambutu, söödud saab ja on rõõmus. Aga kui arst juba soovitas magama panna siis ilmselt ei ole parandatav probleem…

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka tasub teist ja vajadusel kolmandatki arvamust küsida. Mul oli kassil ka üks terviseprobleem, üks arst ütles, et suurt midagi viga pole (kuigi oli), määras ravi, ravisime ja hoidsime puuris kaks kuud, teine ütles, et vaja mitme tuhandest operatsiooni, muidu tuleb magama panna ja operatsiooniga ka ei tea, kas paraneb, kolmas pani õige diagnoosi ja sai lõpuks terveks. See on siis lühidalt pool aastat mööda arste käimise tulemus. Iga kord muidugi ei ole nii ja kui juba kaks arsti väidavad täpselt sama, siis ehk on tõesti tõsi, aga mõnikord räägivad tõesti kõik erinevat juttu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kass ei tohi söömata olla. Neil tekivad kiiresti organite pöördumatud kahjustused. Kui ise ei söö, tuleb sunniviisiliselt toita näiteks süstlast.

Muus osas kahjuks ei oska nõu anda. Kui ikka väga kehvake on ja arst arvab, et midagi teha pole, tuleb minna lasta. Mina ise vist vähemalt prooviks veel kuskilt abi saada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

10a kass on alles keskeas. Hambaprobleemidega kass selles vanuses väga tavapärane. Väga jahmunud veterinaari soovitusest. Endal kaks endist tänavakassi, kel suus polnud enam sisuliselt midagi alles. Üks täitsa pensionär, teine pigem selline 5-7a. Tehti operatsioon, kus sondeeriti ka igemed, pärast 7p valuvaigistit ja mure lahendatud. Söövad kõike ka ilma hammasteta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

10a kass on alles keskeas. Hambaprobleemidega kass selles vanuses väga tavapärane. Väga jahmunud veterinaari soovitusest. Endal kaks endist tänavakassi, kel suus polnud enam sisuliselt midagi alles. Üks täitsa pensionär, teine pigem selline 5-7a. Tehti operatsioon, kus sondeeriti ka igemed, pärast 7p valuvaigistit ja mure lahendatud. Söövad kõike ka ilma hammasteta.

Jah, kassil saab väga edukalt väljatõmbamise ja ravimitega hambaid ravida ja elavad pärast ilusti edasi. Seepärast see nii individuaalne ongi, et pakuks, et kahjustused on juba mujal (või muust). Pikk põletik kurnab organismi, maksa jne.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh vastajatele.
Kass lahkus eile õhtul.
Hingamisraskused.
Ei teagi nüüd, kas see kiire minek tingitud ABst.
Avastasin kahjuks liiga hilja, et arsti poolt määratud kogus oli poole suurem sellest, mis infolehel kirjas ja organism ei pidanud vastu.
Kurb ja raske on olla.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaevalt küll, et AB tõttu see juhtus. Ilmselt oli siis ikkagi üldseisund juba väga halb, kui ära suri. Kui mu koeral oli sarnane seis, siis oli see natuke kergendav asjaolu, et ta ise lahkus, sest mina ei teadnud, millal oleks see õige aeg magama panna. Arst soovitas seda teha, aga mina ei suutnud, sest ta sõi ja jalutas ringi. Mulle tundus jube, et koer vaatab aias ringi ja mina siis kutsun, et tule siia, paneme su magama. Samas mõtlesin, et äkki ta ikkagi nii piinleb ja see on minu egoism, mis ei luba teda magama panna. Olingi niimoodi mures ja segaduses, mida teha, aga ta lahkus ise. Arst ütles, et ilmselt ei surnud veel oma põhihaiguse pärast (tal oli vähk), vaid süda ütles üles, mis oli ka juba väga nõrk. Igal juhul tunnen väga kaasa, sõbra lahkumine on väga kurb.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Avastasin kahjuks liiga hilja, et arsti poolt määratud kogus oli poole suurem sellest, mis infolehel kirjas ja organism ei pidanud vastu.

Lohutuseks et arstid määravadki hoopis teise koguse loomadele kui inimestele, sest neil imendub ja toimib see teistmoodi. Infoleht on lihtsalt üldine AB-del.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei lugenud infolehest, et see kogus, mis arst 4kg kassile määras, on mõeldud hoopis 8+kg koertele… 0.5 tbl asemel pidi ta võtma 0.25 tbl. Seda kinnitas ka üks teine loomaarst
Küllap olid neerud juba enne nõrgad ja kogu organism ei pidanud sellele üleannustamisele vastu.
Aga ehk oleks läinud teisiti, kui oleks annus olnud õige.
Enam pole midagi teha.
Ju nii pidi minema, oli aeg minna. Aga et just sellisel moel.. ei tea, ei tea.
Õppetund ka mulle.
Aati lugeda infolehte enne kasutamist. Ekslikud on kõik.
Aitäh toetuste eest!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaastunne sulle.

Seda on imelik ütelda, aga hea, et kass lahkus ise ja mitte väga pikalt haige olles, mitte ei lasknud teda magama panna.  Olin ise paar nädalat tagasi sunnitud enda kassi osas magamapaneku otsuse vastu võtma (tal oli kasvaja, kassil olid juba tuntavad valud) ja ikka on kohutav süütunne, et ehk oleks veel siiski olnud võimalik veel midagi teha ja rohkem ravida.

Kas loomaarst seda ei ütelnud, et kui on põletik, siis ei tohi kassile piimatooteid (piim, koor, hapukoor, kohupiim) anda?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei lugenud infolehest, et see kogus, mis arst 4kg kassile määras, on mõeldud hoopis 8+kg koertele… 0.5 tbl asemel pidi ta võtma 0.25 tbl. Seda kinnitas ka üks teine loomaarst

Küllap olid neerud juba enne nõrgad ja kogu organism ei pidanud sellele üleannustamisele vastu.

Aga ehk oleks läinud teisiti, kui oleks annus olnud õige.

Enam pole midagi teha.

Ju nii pidi minema, oli aeg minna. Aga et just sellisel moel.. ei tea, ei tea.

Õppetund ka mulle.

Aati lugeda infolehte enne kasutamist. Ekslikud on kõik.

Aitäh toetuste eest!

Mina küll ei usu, et ta nüüd sellepärast ära suri, et 0,25 tbl antibiootikumi asemel 0,5 tbl andsid.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei lugenud infolehest, et see kogus, mis arst 4kg kassile määras, on mõeldud hoopis 8+kg koertele… 0.5 tbl asemel pidi ta võtma 0.25 tbl. Seda kinnitas ka üks teine loomaarst Küllap olid neerud juba enne nõrgad ja kogu organism ei pidanud sellele üleannustamisele vastu. Aga ehk oleks läinud teisiti, kui oleks annus olnud õige. Enam pole midagi teha. Ju nii pidi minema, oli aeg minna. Aga et just sellisel moel.. ei tea, ei tea. Õppetund ka mulle. Aati lugeda infolehte enne kasutamist. Ekslikud on kõik.

Su kassile anti suurem doos ravimit, sest tal oli väga tugev põletik. Jah, see võib olla seotud riskiga aga põletik ise on veel ohtlikum. Koertel ja kassidel on täiesti erinevad raviskeemid ja arst ei määra ravi infolehe järgi. Kassidele ei ole üldse soovitav piima anda ja haigele kassile kindlasti mitte koos antibiootikumaga. Neerud olid su kassil korrast ära põletikumürkidest ja valest toitmisest, sest tõepoolest 10 aasta vanune kass on alles keskeas. Parem oleks kui sa kunagi enam loomi ei peaks ja loomaarsti teenuseid ei tarbiks.

 

+8
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arst oli teadlik, et talle ka piima pakkusin ega keelanud seda teha. Tervena olles sai piima väga harva, pigem kassidele mõeldud piima.
Meil on muide kodus ka täies elujõus 15aastane kass, kes söönud samu toite.
Teie kommentaar on lihtsalt õel ja üldsegi mitte abiks.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arst oli teadlik, et talle ka piima pakkusin ega keelanud seda teha. Tervena olles sai piima väga harva, pigem kassidele mõeldud piima.

Meil on muide kodus ka täies elujõus 15aastane kass, kes söönud samu toite.

Teie kommentaar on lihtsalt õel ja üldsegi mitte abiks.

Kui see kommentaar oli mulle (kirjutasin kl 12:33),  siis ma tõesti ei tahtnud olla õel.  Lihtsalt meil loomaarst ütles kohe esimesel visiidil, et kui kass saab piimatooteid, siis tuleb see lõpetada, kuna piimatooted võivad põletikku süvendada.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta ei olnud enne üldse loid ega väsinud, vaid vägagi ergas aga valuliku hamba ja igeme tõttu ei tahtnud mingist hetkest väga süüa. Olukord paranes pärast arsti tehtud süste ja enda antud ab, mis kohe alguses hästi õnnestuda ei tahtnud ja saigi ilmselt talle sobivas annuses sisse manustatud. Ta hakkas jälle isukamalt sööma. Ma sain rohu andmise paremini selgemaks ja õnnestus anda nii palju kui arst soovitas, pärast seda seisund sisuliselt päevapealt muutus. Hommikul veel sõi kõike, õhtul enam mitte. Järgmine päev hingas teisiti ja jõi ainult vett. Süstlaga andsin kassidele mõeldud kalasuppi ja vitamiinipastat. Kõrvadele olin eelnevalt määrinud ka isutõstvat pastat.
Ma ei süüdista ainult ab-d ja arsti. Oleme temalt varasemalt nii mõnedku korrad erinebat abi ja nõu saanud ning olen selle eest tänulik.
Aga et arst määraski kangema koguse, pole nõus. Ta spetsiaalselt uuris, palju kass kaalub, et saaks õige annus ja ta pole siiani ka väitnud, et andis õigesti.
Aga mul ei ole tegelikult vaja end siin õigustada.
Ma tegin, mida suutsin ja oskasin.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No vot, vahest tõesti tegin siis valesti, et piima pakkusin. Ja kõik asjaolud kokku viisid selleni, mis juhtus..

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et kommentaar õel, mõeldud 12.50le…

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh veelkord kõigile vastajatele…
Ja kaastunne minu poolt neile, kel sarnane olukord olnud…

Süütunne, valu ja kurbus on suur – mida kõike oleksin ise võinud ja saanud teisiti teha aga ei osanud või ei teinud õigel ajal ja õiges kohas, õigel moel.
Ei usugi hetkel veel, et see kõik on päris… Vaid halb uni.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

väga kurb lugemine … kaotasin ise ka paar nädalat tagasi oma 7a kassi täiesti arusaamatu äkksurma tõttu ja arvan teadvat, mida sa tunned 🙁 kuigi minu kassil oli pealtnäha 0 terviseprobleemi, süüdistan ikka end, et ehk jäi mul midagi märkamata … see tühjus, mis temast jäi oli nii ängistav, et otsustasin võtta ruttu uue ja võimalikult sarnase kassi asemele ning nüüd mul möllabki järgmine karvik kodus ja kurvastamiseks enam väga mahti pole 🙂

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

väga kurb lugemine … kaotasin ise ka paar nädalat tagasi oma 7a kassi täiesti arusaamatu äkksurma tõttu ja arvan teadvat, mida sa tunned ???? kuigi minu kassil oli pealtnäha 0 terviseprobleemi, süüdistan ikka end, et ehk jäi mul midagi märkamata … see tühjus, mis temast jäi oli nii ängistav, et otsustasin võtta ruttu uue ja võimalikult sarnase kassi asemele ning nüüd mul möllabki järgmine karvik kodus ja kurvastamiseks enam väga mahti pole ????

Tundud küll väga pealiskaudne inimene olevat. Kaks nädalat peale kassi surma juba sarnane kass kodus ja poleks nagu midagi juhtunudki. Mis nii viga elada.

+6
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

väga kurb lugemine … kaotasin ise ka paar nädalat tagasi oma 7a kassi täiesti arusaamatu äkksurma tõttu ja arvan teadvat, mida sa tunned ???? kuigi minu kassil oli pealtnäha 0 terviseprobleemi, süüdistan ikka end, et ehk jäi mul midagi märkamata … see tühjus, mis temast jäi oli nii ängistav, et otsustasin võtta ruttu uue ja võimalikult sarnase kassi asemele ning nüüd mul möllabki järgmine karvik kodus ja kurvastamiseks enam väga mahti pole ????

Tundud küll väga pealiskaudne inimene olevat. Kaks nädalat peale kassi surma juba sarnane kass kodus ja poleks nagu midagi juhtunudki. Mis nii viga elada.

mis õigusega sa selliseied oletusi pillud?!? ma olen terve oma 40+ elu elanud koos kassi(de)ga ja sa ei kujuta ette, mis tunne on tulla õhtuti korterisse, kui tead, et keegi uksele vastu ei jookse … pidasin vastu täpselt 3 päeva ja hakkasin uut asemele otsima. keda see nutmine aidanud oleks? kindlasti mitte seda turvakodu kassikest, kes nüüdseks endale kodu on leidnud …

 

+20
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mis õigusega sa selliseied oletusi pillud?!? ma olen terve oma 40+ elu elanud koos kassi(de)ga ja sa ei kujuta ette, mis tunne on tulla õhtuti korterisse, kui tead, et keegi uksele vastu ei jookse … pidasin vastu täpselt 3 päeva ja hakkasin uut asemele otsima. keda see nutmine aidanud oleks? kindlasti mitte seda turvakodu kassikest, kes nüüdseks endale kodu on leidnud …

Minu jaoks on see imelik käitumine. Kui mees jalga laseb, kolib ka vist mingi suvaline uus järgmisel päeval sisse, sest sina ju ei kannata kaks päevagi ilma olla ja leinata.

+5
-21
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on see imelik käitumine. Kui mees jalga laseb, kolib ka vist mingi suvaline uus järgmisel päeval sisse, sest sina ju ei kannata kaks päevagi ilma olla ja leinata.

Mis need mehed antud juhul siia puutuvad?

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mis õigusega sa selliseied oletusi pillud?!? ma olen terve oma 40+ elu elanud koos kassi(de)ga ja sa ei kujuta ette, mis tunne on tulla õhtuti korterisse, kui tead, et keegi uksele vastu ei jookse … pidasin vastu täpselt 3 päeva ja hakkasin uut asemele otsima. keda see nutmine aidanud oleks? kindlasti mitte seda turvakodu kassikest, kes nüüdseks endale kodu on leidnud …

Minu jaoks on see imelik käitumine. Kui mees jalga laseb, kolib ka vist mingi suvaline uus järgmisel päeval sisse, sest sina ju ei kannata kaks päevagi ilma olla ja leinata.

Kellel on mitu looma olnud (ka paralleelselt) saab aru, et üks ei asenda teist, aga seltskonda ja rõõmu pakub teistmoodi. See ei tähenda, et eelmine unustataks, aga kui ollakse harjunud, et loom on kodus siis üksi on ausalt suht kõle olla. Ning minu arust tehti väga ideaalselt kui pakutakse kodu just eelkõige turvakodu/varjupaiga kassikesele – üks sai sõbra, teine sai kodu. Kuidas keegi suudab siit negatiivset kohe leida.

+17
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisime arsti juures kuna kass ei tahtnud enam väga süüa ja hingeõhk halb, süljeeritus suur. Hambapõletik. Tehti 2 süsti ja määrati AB ravi ning anti valuvaigistit kaasa. Esimestel päevadel sõi. Siis ainult jõi piima ja päevapealt loobus ka sellest, joob vaid vett. Täiesti loid. Ainult magab/pikutab. Täna käisime teise arsti juures, kuulas südant ja kopse, olevat kehvas seisus, kehatemp. 35.2. Ütles, et ei saa enam kuidagi aidata ja soovitas magama panna.

Ta ei olnud enne üldse loid ega väsinud, vaid vägagi ergas aga valuliku hamba ja igeme tõttu ei tahtnud mingist hetkest väga süüa. Olukord paranes pärast arsti tehtud süste ja enda antud ab, mis kohe alguses hästi õnnestuda ei tahtnud ja saigi ilmselt talle sobivas annuses sisse manustatud. Ta hakkas jälle isukamalt sööma. Ma sain rohu andmise paremini selgemaks ja õnnestus anda nii palju kui arst soovitas, pärast seda seisund sisuliselt päevapealt muutus.

Natuke vastukäiv info. Kõik sai justkui korda, tegite instruktsioonide järgi, aga siis pöördusite ikka teise loomaarsti poole? Miks? Kass muutus loiuks ja ei söönud enam midagi siiski enne, kui teine loomaarst alatemperatuuri, südamenõrkuse ja halva kopsude töö diagnoosis? Selle pärast läksitegi teise arsti juurde, et olukord halvenes järsult?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teise arsti juurde läksime, et parandada hambaid ja vajadusel välja tõmmata. Esimene arst sellega ei tegele aga käisime esmalt selle esimese arsrti juures, sest oleme alati tema juures käinud, kui mure on, ja juba harjunud temaga. Meie linnas kaks loomaarsti ongi ja ei teadnud kohe, et teine loomaarst hammaste parandamisega tegeleb, arvasin, et pean pealinna selleks sõitma või mujale… ja nii läksime esmalt esimese arsti juurde üle vaatama, mis seis on ja mida teha saab…
Oleks pidanud ehk kohe teise arsti juurde minema, kui oleks kindlalt teadnud, et ta hammaste parandamisega tegeleb…
Oleks…pidi paha poiss olema.
Oleks teisiti käitunud, oleks ehk kõik teisiti…
Aga läks nii, et teise arsti juurde jõudmise ajaks oli olukord juba väga äkki ja kiirelt halvemuse poole pöördunud… ja öeldi, et ei saa enam aidata…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 68 )


Esileht Hobinurk 10a. kass. Kas annab veel midagi teha?