Esileht Ilu ja tervis 2 nädalat peale puuki palavik

Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )

Teema: 2 nädalat peale puuki palavik

Postitas:
Kägu

Faking närvi ajavad need tarkpead, kes teavad täpselt, kuidas borrelioos nakkab või ei nakka, hoolimata sellest, et teistel inimestel on ometigi reaalsed kogemused borrelioosiga, mis saadud teisiti, kui arstiraamat ütleb! Kui ise aastaid kannataksite diagnoosimata jäänud borrelioosi tõttu, siis oleks teil jutt teine.  Hoidke oma suu parem kinni.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Faking närvi ajavad need tarkpead, kes teavad täpselt, kuidas borrelioos nakkab või ei nakka, hoolimata sellest, et teistel inimestel on ometigi reaalsed kogemused borrelioosiga, mis saadud teisiti, kui arstiraamat ütleb! Kui ise aastaid kannataksite diagnoosimata jäänud borrelioosi tõttu, siis oleks teil jutt teine. Hoidke oma suu parem kinni.

Arstide Liidule kirjutasid juba? F.. tarkpead seal koos, kirjutavad mingeid f…. raamatuid, samas kui teistel inimestel on ometi kogemused!!! Hoidku oma suu parem kinni!

(Kas puugid tulevad ja täidavad sul alati mingi logi- või külalisteraamatu, kuhu panevad kirja, millal tulid ja kaua imesid? Või miks sa arvad, et sul on õrna aimu, kas see puuk oli sul küljes 15 minutit või 15 tundi???)

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu 5-aastane poeg jooksis koduaias ringi, istus terrassile ja siis nägin, kuidas puuk KÕNDIS käe peal. Nädal hiljem pojal borrelioosidiagnoos ning kogu keha üleni punast löövet täis.

Niiet piisab küll ainult nahaga kokkupuutest, ei pea isegi sisse imenud olema, et borrelioos saada.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu 5-aastane poeg jooksis koduaias ringi, istus terrassile ja siis nägin, kuidas puuk KÕNDIS käe peal. Nädal hiljem pojal borrelioosidiagnoos ning kogu keha üleni punast löövet täis.

Niiet piisab küll ainult nahaga kokkupuutest, ei pea isegi sisse imenud olema, et borrelioos saada.

Oh taevas. Kui must kass läheb üle tee ja järgmisel päeval halvasti läheb, siis on sellega ka seos tõestatud?

Jalutavast puugist EI SAA borrelioosi. Ei ole võimalik saada, saad aru? Nakatumismehhanism on selline. See borrelioos tuli tal millestki muust kui sellest puugist. Asjaolu, et borrelioos avastati, ei tõesta kuidagi, et see just sellest jalutavast puugist tuli.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Faking närvi ajavad need tarkpead, kes teavad täpselt, kuidas borrelioos nakkab või ei nakka, hoolimata sellest, et teistel inimestel on ometigi reaalsed kogemused borrelioosiga, mis saadud teisiti, kui arstiraamat ütleb! Kui ise aastaid kannataksite diagnoosimata jäänud borrelioosi tõttu, siis oleks teil jutt teine. Hoidke oma suu parem kinni.

Arstide Liidule kirjutasid juba? F.. tarkpead seal koos, kirjutavad mingeid f…. raamatuid, samas kui teistel inimestel on ometi kogemused!!! Hoidku oma suu parem kinni!

(Kas puugid tulevad ja täidavad sul alati mingi logi- või külalisteraamatu, kuhu panevad kirja, millal tulid ja kaua imesid? Või miks sa arvad, et sul on õrna aimu, kas see puuk oli sul küljes 15 minutit või 15 tundi???)

Sõida seenele! Mina olen üks neist, kes ei näinudki endal puuki, ometigi sain jupp maad hiljem, kui arstid olid mu imelikele tervisehädadele ligi aasta otsa põhjust otsinud, borrelioosidiagnoosi!  Just infektsionist, kes lõpuks haigusele jaole sai, kinnitas mulle, et vahel saab borrelioosi tõepoolest ka nii, et puuk pole korralikult nahale kinnitudagi jõudnud. Usu või mitte, aga borrelioosi nakatumiseks EI PEA puuk 15 tundi imema ja erüteemi ei pruugi samuti üldse olla!

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Evelin Ilves ütles samuti, et pole enda küljes puuki näinud ja oli borrelioosis. Ju siis naksab korra ja sellest piisab, ei pea küljes olema pikka aega.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks Evelin teab kindlasti paremini!

Edu teadlastest paremini teadjatele.

Mõnikord võib trammiistmelt loomulikult ka süüfilise saada, olge ettevaatlikud!!

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Usu või mitte, aga borrelioosi nakatumiseks EI PEA puuk 15 tundi imema ja erüteemi ei pruugi samuti üldse olla!

Ma tõin eespool konkreetsed lingid, kus on kirjas, kuidas borrelioosi nakatutakse. Kui soovid vastu vaielda, siis too mõni adekvaatne link. Jutukesed “a minul küll oli teisiti” on naeruväärsed. Sa ei näinud puuki. See ei tähenda, et puuki ei olnud.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just infektsionist, kes lõpuks haigusele jaole sai, kinnitas mulle, et vahel saab borrelioosi tõepoolest ka nii, et puuk pole korralikult nahale kinnitudagi jõudnud.

Palun nimeta selle infektsionisti nimi, kes nii ütles. Võin mürki võtta, et tegelikult ta midagi sellist ei öelnud. Inimesed kuulevad seda, mida soovivad kuulda.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Usu või mitte, aga borrelioosi nakatumiseks EI PEA puuk 15 tundi imema ja erüteemi ei pruugi samuti üldse olla!

Ma tõin eespool konkreetsed lingid, kus on kirjas, kuidas borrelioosi nakatutakse. Kui soovid vastu vaielda, siis too mõni adekvaatne link. Jutukesed “a minul küll oli teisiti” on naeruväärsed. Sa ei näinud puuki. See ei tähenda, et puuki ei olnud.

Kas sul on lugemispuue? Ma ei ole väitnudki, et mul puuki ei olnud! Ma üritan sulle selgeks teha, et nakatumiseks ei pea puuk 15 tundi küljes istuma, nagu sina kangekaelselt väidad, vaid piisab ka väga põgusast kontaktist, mida inimene ei märkagi.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ole väitnudki, et mul puuki ei olnud! Ma üritan sulle selgeks teha, et nakatumiseks ei pea puuk 15 tundi küljes istuma, nagu sina kangekaelselt väidad, vaid piisab ka väga põgusast kontaktist, mida inimene ei märkagi.

Mina ei väida midagi. TAI koduleht ja Puugiinfo.ee väidavad. Tsiteerin: “Puukborrelioosi nakatumine toimub vähemalt 12–24, kuid reeglina 48 tundi alates puugi hammustusest”. TAI (Tervise Arengu Instituut) väited vs sinu igasuguse allikata ning isiklikul arvamusel põhinevad väited … hmm, ei tea, kumba küll peaks uskuma?? Tõesti keeruline dilemma (nali) …

Proovid nüüd äkki siis mõne allika leida oma väitele taha – või käratad lihtsalt veelkord mind vait?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kopin veel TAI tekstist olulise lõigu siia – tundub, et osad ei oska lingile vajutada ise: “Nakkuse saamiseks kulub vähemalt üle 12 tunni, kuid reeglina üle 1-2 ööpäeva, kuna bakterid paiknevad puugi seedetraktis ning pääsevad sealt süljega välja alles pärast vereportsu sattumist puugi kõhtu. Haiguse esimeste tunnuste ilmnemiseni võib minna 2-4 nädalat. Põhi- ja esmasümptomiks on hammustuskoha ümber tekkiv laienev punetav laik, kuid mõnikord võib see ka puududa.”

Seega – see puuk, mille märkamisest kolme päeva jooksul su (või kelle iganes) borrelioos diagnoositi, oli tõenäoliselt süütuke ning tegelik nakataja oli su küljes mitmed nädalad tagasi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga nemad siis valetavad?

Regionaalhaigla infektsioonikontrolli talituse juhataja dr Mait Altmets: “Nakatumisrisk sõltub puugiga kontaktis oleku kestusest. Risk suureneb, mida kauem on puuk nahas olnud, aga paraku võib nakatuda ka lühiajalise kokkupuute korral.”
https://www.regionaalhaigla.ee/et/borrelioosi-ehk-lyme-tobi-salakaval-haigus

BENU Pärnu Papiniidu Apteegi proviisor Margot Lehari räägib haiguse tõsidusest, toob välja 10 enimlevinud müüti puukborrelioosist ja annab nõu puugitestimiseks.
2. Borrelioosi ei saa, kui puuk pole hammustanud!
See ei vasta tõele! On võimalik, et puuk on lihtsalt “jalutanud” üle naha ja jätnud mälestuseks borrelioosibakteri, mis naha alla poeb.
https://www.virtuaalkliinik.ee/uudised/2017/08/11/puukborrelioosi-voib-nakatuda-lausa-igal-aastal

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga nemad siis valetavad?

Ei oska öelda. Kumbki sinu viidatud allikas pole tegelikult otseallikas, vaid on kellegi arvamusjutt läbi ajakirjaniku sule. Otsi palun mõni otseallikas – haigla koduleht, haiguse infoleht vms, mis sama väidaks. Googeldan inglise keeles, googeldan eesti keeles – igal pool on kirjas, et nakatumiseks on vaja aega – mõnes räägitakse 12 tunnist, teistes 36 tunnist, kolmandas lausa 48 tunnist.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kumbki sinu viidatud allikas pole tegelikult otseallikas, vaid on kellegi arvamusjutt läbi ajakirjaniku sule.

Ära jama. Et haigla avaldab omaenda  kodulehel lihtsalt suvalise ajakirjaniku arvamusartikli, mis põhineb sama haigla osakonnajuhataja sõnadel ja see on vale?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See suur vaidleja siin pole ju arst ega teadlane. Kõik tema sõnavõtud põhinevad netist  leitud rahvahariduslikel artiklitel. Kui ta uuriks põhjalikumalt ka teadusuuringuid ja statistikat, leiaks ilmselt, et lausa 40 protsendil borrelioosi haigestunutest puudub otsene pikaajaline kontakt puugiga.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See suur vaidleja siin pole ju arst ega teadlane. Kõik tema sõnavõtud põhinevad netist leitud rahvahariduslikel artiklitel. Kui ta uuriks põhjalikumalt ka teadusuuringuid ja statistikat, leiaks ilmselt, et lausa 40 protsendil borrelioosi haigestunutest puudub otsene pikaajaline kontakt puugiga.

Lahe. Tulista need uuringute lingid ka.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panustan ka siis “PK ametlikku statistikasse”. Mu lapsel oli max paar tundi küljes, imepisike nümf, aga nähtavas kohas – ja borrelioos käes. Erüteem oli ainus sümptom, sai antibiootikumiravi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Puukborrelioosi nakatumine toimub vähemalt 12–24, kuid reeglina 48 tundi alates puugi hammustusest”.

No hammustabki ära ja sa nakatud. Pole kirjas, et ta su küljes peab olema 12 tundi. Loe korralikult, mõttega!

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Puukborrelioosi nakatumine toimub vähemalt 12–24, kuid reeglina 48 tundi alates puugi hammustusest”.

No hammustabki ära ja sa nakatud. Pole kirjas, et ta su küljes peab olema 12 tundi. Loe korralikult, mõttega!

Loe ise korralikult mõttega, konteksti arvestades. Vajuta lingile, loe kogu tekst läbi, mitte ainult siia kopitud lause. Harjutamine teeb meistriks, sa suudad küll!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas seda nakatumise aega üldse kindlaks tehakse? Keegi ei tea ju, kui kaua puuk ta küljes enne avastamist oli ja kas ta nakatas inimest kohe või tunde hiljem.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panustan ka siis “PK ametlikku statistikasse”. Mu lapsel oli max paar tundi küljes, imepisike nümf, aga nähtavas kohas – ja borrelioos käes. Erüteem oli ainus sümptom, sai antibiootikumiravi.

Kuidas sa puugi eemaldasid? Selline asi võib tekkida, kui valesti puuk eemaldada. Puuki ei tohi mingil juhul pitsitada, siis surud tema sisemusest võimalikud pisikud haavasse, mis muidu, loomulikul teel jätkudes, oleks alles ööpäev hiljem liikvele läinud. Tuleb ta pintsettidega võimalikult naha lähedalt kinni võtta ja siis eemaldada. Just eriti nümfi puhul ongi oht, et kuna tema keha on nii tilluke, siis ei saa teda eemaldada ilma haigustekitajaid välja pressimata.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )


Esileht Ilu ja tervis 2 nädalat peale puuki palavik