Esileht Ilu ja tervis 45+ aastased, millised tervisehädad teid kimbutavad?

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Teema: 45+ aastased, millised tervisehädad teid kimbutavad?

Postitas:

Toitun tervislikult ja liigun ka – pakun, et tervisehädasid ikka enne 60 eluaastat mul ei tule.

Pean imelikuks, et 40+ vanuses üldse mingitest tervisehädadest peaks rääkima. Et neid üldse on.

Sul on siis siiamaani vedanud. On palju haiguseid, mis ei sõltu elustiilist ja võivad tabada ka noori (näit. autoimmuunhaigused, osad vähivormid), eriti kui geeniloteriis ei ole piletiga nii hästi läinud.

Pean imelikuks, et 40+ vanuses inimene on nii kitsa silmaringiga.

Kuidas saab loetut nii mööda tõlgendada?

See, keda sa tsiteerid pidas loomulikult silmas vanusega lisanduvaid haiguseid. Aga need ilmuvad peale menopausi. Nii et tõesti, ka teemaalgatuses pakutud 45 on vara. Õigem oleks küsida 50 või isegi 55+, kui menopaus on oma töö teinud.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.01 10:29; 09.01 14:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

42 ja kõrge vererõhk, südame rütmihäired, lühinägelikkus ja viimasel ajal ei näe enam lähedale ka hästi, depressioon, närvivalud seljas, sagedased peavalud, akne

ma ka 42, mul päevade ajal seljavalud, peavalud, on visanud ka migreeniks.

akne ka, kuidas sellises eas sellest lahti saab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma 52 ja pole ühtegi häda. Veel. Öine higistamine on, aga seda pean ealiseks iseärasuseks, mitte hädaks. Mingeid liigeseprobleeme küll pole, aga ma olen üsna liikuv ka eluaeg olnud. Koer nõuab.

Kombinatsioon koer + öine higistamine võib vabalt tähendada ka solkmeid. Tee test. Võta Vermoxit.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 33 ja no mul vist päris jama… mis 20 a pärast saab. Praegu juba ei saa jalgu liikuma, puusad kinni, valus kõndida kohe vahel, olen mõelnud, et miskit juba rohkem häda, kas see on norm? Selg on peale 3nda lapse sündi läbi jne.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris 45+ veel ei ole, aga see aastake siia-sinna vast oluliselt ei loe. Olen 44.

Mitu aastat tagasi diagnoositi kilpnäärme alatalitlus, nüüd pean iga päev tabletti võtma. Muus osas on vereproovid olnud ideaalsed, kõik näitajad peale kilpnäärme oma korras.

Lihas- ja närvivalud. Istuva töö ja omaenda laiskuse tõttu peamiselt. On perioode, kui ei viitsi nii sageli võimelda ja teatud lihasgruppidega tegeleda, nii et paremal pool võib esineda kaela-õla-käe närvi- ja lihasvalusid. Alaseljaga sama asi, kuni teen regulaarselt teatud harjutusi on korras, ilma kimbutavad seljavalud. Katsun ikka end regulaarselt liikumas hoida, võimelda, kõndida, trenažööril kodus liikuda jne, sest see tõesti aitab selliseid valusid ennetada, aga on perioode, kui uppun töösse ja siis omad vitsad peksavad.

Üks asi tuli veel meelde. Mastopaatia. See tekkis u 4-5 a tagasi, et enne päevi hakkasid rinnad valusaks minema, käisin ka rinnakabinetis, sest valu oli nagu imetamise ajal rinnapõletikuga ja juba nädal enne päevi oli täiesti talumatu olla. Aga õnneks sain head nõu hakata mungapipra tabletti võtma, see tõesti aitab, nüüd pole enam probleemi olnud. Aga neid tuleb ka pidevalt võtta, looduslik preparaat, ei ravi, aga leevendab.

Nägemisega seni veel OK. Vanemad said prillid mõlemad u 55+ vanuses, nii et loodetavasti on mul veel mõned aastad aega, enne kui lugemiseks prille vaja on. Hammastega on ka geneetiliselt vist juba vedanud, seni ainult üks hammas kogu elu jooksul parandamist vajanud.

Mul vist nii hästi pole vedanud, et võiks mõelda, et enne teatud vanust tervisehädasid ei olegi. Viimase 2 aasta jooksul on kaks kasvajat opereeritud, õnneks olid mõlemad healoomulised.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan suvel 45 ning ptüi-ptü-ptüi tervisehädasid pole. Nägemine ja kuulmine on ok, energiat jagub, liigestest valutab aastaid tagasi murtud jalaluu enne vihma või lund, aga see vist pole eaga seotud.

Krooniline unetus vaevab, aga see on olnud alates 20. nii et ka ei seosta vanusega.

Võimlen, võtan vitamiine, käin palju koeraga jalutamas – see hoiab vist vägagi reipana.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 18:00; 14.01 12:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tore lugeda, et kellelgi pole depressiooni ja paanikahooge.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tore lugeda, et kellelgi pole depressiooni ja paanikahooge.

Põdesin depressiooni nii kümme aastat tagasi, aga sain asjast üle, käisin teraapias ning nüüd on olukord normaliseerunud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 18:00; 14.01 12:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nägemine on vist juba 5 aastat kerges plussis. Prillid on, aga kasutan harva. Ostsin parem 17 tollise ekraaniga läpaka ja nutifoni asemel kasutan 10 tollist tahvlit. Liigesed annavad vahel tunda, aga siis võtan mõne tableti Recoxat ja siis on jälle jupp aega mureta. Karp maksab 5eur ja sellest jätkuks vast paariks aastaks, aga kuna ta enne aegub, siis jagan ka tuttavatele, kel liigesed haiget teevad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile esimest korda elus kükke tehes põlv naksus. Mis nüüd tegema peab

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 11:04; 25.03 22:12;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )


Esileht Ilu ja tervis 45+ aastased, millised tervisehädad teid kimbutavad?