Esileht Väikelaps 5 aastase R täht ja keelekida

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: 5 aastase R täht ja keelekida

Postitas:

Mul samasugune keelekida nagu lapsel, kunagi pole probleemi olnud, et peaks eemaldama ja kas 5 aastasel peaks olema R hääldus juba ideaalne, mu laps veel seda välja ei ütle korrektselt, aga kas juba peaks ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.02 18:50; 12.04 22:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keelekida kohta ei oska midagi arvata.

Aga R-tähe osas. Kas laps käib lasteaias? Kas lasteaias sügisel logopeed ei vaadanud üle?

Kuigi arvamusi on erinevaid, siis mina isiklikult soovitan 5-aastasega juba logopeedil käia, kui R-i pole. Kahju see ei tee. Minu sügisel 5-seks saanud tütar käib ka hetkel kord nädalas logopeedi juures, lasteaias. Aga kahtlustan, et kui tulemust ei tule, siis peab sügisel paluma perearstilt saatekirja, et iseseisvalt veel lisaks käia kuskil. Võimali, et võtan selle perearstiga juba lähiajal hoopis jutuks. Jama on see, et laps ei ole kodus nõus üldse minuga harjutusi kaasa tegema ja ei taha mulle ka rääkida/näidata, mida ta logopeedi juures teeb 🙁 Nii et ega ma ei teagi, kui asjalik see logopeed seal aias üldse on … lapse jutu järgi nad ainult räägivad, aga samas ma ei tea, millest, et ehk teksti sisse on need harutused peidetud

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5 on jah see iga, kus peaks R olemas olema ja kui ei ole, on aeg logopeedi poole pöörduda. Hullu ei ole, on aega rahulikult tegutseda, kas või aasta aega.
Lõikus ei peaks olema esimene valik, see ikka siis, kui järjepidevalt tehtud harjutused pikka aega ei aita. Üks mu laps on lõigatud keelekidaga, aga tal olid muud probleemid ka. Pärast lõikust tuli R kiiresti, aga logopeedi sõnul oli mu lapsel ka väga hea taastumine, ta kliendid pidavat pärast lõikust reeglina palju pudrusemalt rääkima. Kui on selline lihaseline kida nagu minu lastel (ja mul endal), tulebki n-ö uuesti rääkima harjuda pärast.

Siin oli valik netist leitavat harjutusmaterjali Ri kohta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm, meie logopeed ütles, et kui 7.ndaks eluaastaks r häälikut ei ole tulnud, võtaksime uuesti ühendust.
Käisime logopeedil puuduvate(nö ära söödud) esimeste ja lõpu häälikutega sõnas.
Käisime veidi enne 5a.
Praeguseks peaaegu 6ne ja mõnes sõnas tuleb ilusti ja selgelt ja pigem nendes sõnades, kus r on esimene häälik, ei tule.

Keelekida lõigati sünnitusmajas kui ka 4a uuesti hambaarsti juures.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tuli 5. eluaasta lõpus alles R täht. Mäletan ema oli paanikas, rääkis mulle ikka traktoritest ja redistest, kuid mina talle vastu kaludest ja koeladest. R tähte hakkasin rääkima päevapealt. Laulsin mängides enda ette lalalaaa, mis läks sujuvalt üle rararaaaks.
Ema tuli tuppa ja nuttis rõõmust 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mu laps 7,5 ja mida pole on r. alates kolmandast eluaastats logopeed nii lasteaias kui erakas, lisaks müofunktsionaal teraapia. kurgumulguni kodus harjutuste tegemist. tulemus 0. ma ei teagi mida teha, kuhu pöörduda

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 19:27; 13.04 09:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mu laps 7,5 ja mida pole on r. alates kolmandast eluaastats logopeed nii lasteaias kui erakas, lisaks müofunktsionaal teraapia. kurgumulguni kodus harjutuste tegemist. tulemus 0. ma ei teagi mida teha, kuhu pöörduda

Kas sul pole soovitatud hambaarstile näidata ja keele all olev kida lasta ära naksata. See takistavat keelel õigesse kohta r hääldamiseks liikuda

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.02 18:50; 12.04 22:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mu laps 7,5 ja mida pole on r. alates kolmandast eluaastats logopeed nii lasteaias kui erakas, lisaks müofunktsionaal teraapia. kurgumulguni kodus harjutuste tegemist. tulemus 0. ma ei teagi mida teha, kuhu pöörduda

Kas sul pole soovitatud hambaarstile näidata ja keele all olev kida lasta ära naksata. See takistavat keelel õigesse kohta r hääldamiseks liikuda

kes utles, et tal keelekida on? käin temaga hambaarstil ka iga poole aasta tagant, kõrva-nina-kurgueriarstil. keelekidaga on mu lapsel kõik hästi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 19:27; 13.04 09:00;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Väikelaps 5 aastase R täht ja keelekida