Esileht Ilu ja tervis 5a lapsel teist päeva 39 palavik, kas kiirabi teema juba?

Näitan 5 postitust - vahemik 61 kuni 65 (kokku 65 )

Teema: 5a lapsel teist päeva 39 palavik, kas kiirabi teema juba?

Postitas:

Selline palavik näitab, et lapse immuunsüsteem töötab. Ole õnnelik ja ära torgi. Ma ei ole ühelgi enda kolmest lapsest nii väikest palavikku torkima hakanud ning kõik on suureks kasvanud ilma ajukahjustusteta. Kui palavik läheneb 40-le, hakkan alandama aga ka siis veel mitte paratsetamooliga. Seda on tõesti loetud korrad ette tulnud, enamasti see nii kõrgeks ei lähegi.

See ei ole päris pädev jutt. Üle 39 palavik hakkab juba organismi kahjustama, lastel varemgi. Arstid soovitavad palavikku alla võtta alates 38.5-st.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.03 19:37; 01.03 19:44; 01.03 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selline palavik näitab, et lapse immuunsüsteem töötab. Ole õnnelik ja ära torgi. Ma ei ole ühelgi enda kolmest lapsest nii väikest palavikku torkima hakanud ning kõik on suureks kasvanud ilma ajukahjustusteta. Kui palavik läheneb 40-le, hakkan alandama aga ka siis veel mitte paratsetamooliga. Seda on tõesti loetud korrad ette tulnud, enamasti see nii kõrgeks ei lähegi.

See ei ole päris pädev jutt. Üle 39 palavik hakkab juba organismi kahjustama, lastel varemgi. Arstid soovitavad palavikku alla võtta alates 38.5-st.

Rahvusvahelised allikad väidavad, et 40c on piiriks. Nii ka minu kogemused. Kõik minu lapsed on üles kasvanud selle teadmisega ning kõik on täiesti terved inimesed. Ka endal ei alanda palavikku kui pole peaaegu 40 käes. Haigused mööduvad paari päevaga, ei vindu.

https://www.webmd.com/first-aid/fever-in-children-treatment#1

https://health.clevelandclinic.org/kids-fevers-when-to-worry-when-to-relax/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 12:51; 01.03 20:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahvusvahelised allikad väidavad, et 40c on piiriks. Nii ka minu kogemused. Kõik minu lapsed on üles kasvanud selle teadmisega ning kõik on täiesti terved inimesed. Ka endal ei alanda palavikku kui pole peaaegu 40 käes. Haigused mööduvad paari päevaga, ei vindu.
https://www.webmd.com/first-aid/fever-in-children-treatment#1
https://health.clevelandclinic.org/kids-fevers-when-to-worry-when-to-relax/

Vabandust, aga sinu enda poolt siia kopitud “rahvusvahelised allikad” räägivad siiski, et kuni 102F (=38.8C) pole vaja palavikku alla võtta, edasi soovitab Tylenoli (mille toimeaine on paratsetamool) ning jahutamist. Mulle jääb täiesti arusaamatuks, kust sa võtsid, et kuni 40C pole vaja midagi teha. Artikkel räägib muretsemisest – jah, MURETSEDA pole tõesti enne 40C vaja, küll aga on vaja 39+ palavik alla võtta.
Pealegi on viidatud artiklid selles mõttes segased, et nad ei räägi, kust mõõdetud kehatemperatuuri mõeldakse – ühes lausa soovitatakse lastel mõõta pärakust, aga pärakust on normaalne temperatuur 0.5 kraadi kõrgem kui kaenla alt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.03 19:37; 01.03 19:44; 01.03 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpselt sobiv teema mulle. Käisin just üleeile hilisõhtul oma 5a lapsega Tallinna Lastehaigla EMO-s, sest lapsel oli 24h olnud palavik 39,8-40,0 vahel ja alla ei võtnud seda ei ibuprofeen ega paracetamol. Ei julgenud ööle vastu minna nii, sest laps vajus juba pildituks ja ma ei olnud kindel, kas ta lihtsalt uinus või minestas. Nohu ja köha polnud, aga lihasvalu kurtis küll. EMO-s ei noominud mind keegi, võeti meid üsna tõsiselt, saime kohe löögile, palavik alandati diclofenaciga, võeti ninast proov RS ja gripi diagnoosimiseks ja näpuveri. Kõik ülejäänud kümmekond last, kes seal ka juba enne meid olid, jäeti igatahes veel pingile ootama ja meiega hakati tegelema – julgen sellest oletada, et neil olid veel mõttetumad mured sinna pöördumiseks siis… Välistati meil igatahes gripp ja RS, verepilt näitas pigem viirust. Anti koju kaasa soovitus, et kui näha, et palavik tõusvas joones, siis mitte jääda ootama maagilist 38,5-t, vaid anda rohi sisse juba 38 pealt. Täna oli kolmas päev palavikku, küll juba madalamat ja tundub, et nüüd hakkab siiski lõppema haigus. Ikkagi ei tunne süümekaid, et EMO-sse julgesin oma “mõttetu” murega minna 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpselt sobiv teema mulle. Käisin just üleeile hilisõhtul oma 5a lapsega Tallinna Lastehaigla EMO-s, sest lapsel oli 24h olnud palavik 39,8-40,0 vahel ja alla ei võtnud seda ei ibuprofeen ega paracetamol. Ei julgenud ööle vastu minna nii, sest laps vajus juba pildituks ja ma ei olnud kindel, kas ta lihtsalt uinus või minestas. Nohu ja köha polnud, aga lihasvalu kurtis küll. EMO-s ei noominud mind keegi, võeti meid üsna tõsiselt, saime kohe löögile, palavik alandati diclofenaciga, võeti ninast proov RS ja gripi diagnoosimiseks ja näpuveri. Kõik ülejäänud kümmekond last, kes seal ka juba enne meid olid, jäeti igatahes veel pingile ootama ja meiega hakati tegelema – julgen sellest oletada, et neil olid veel mõttetumad mured sinna pöördumiseks siis… Välistati meil igatahes gripp ja RS, verepilt näitas pigem viirust. Anti koju kaasa soovitus, et kui näha, et palavik tõusvas joones, siis mitte jääda ootama maagilist 38,5-t, vaid anda rohi sisse juba 38 pealt. Täna oli kolmas päev palavikku, küll juba madalamat ja tundub, et nüüd hakkab siiski lõppema haigus. Ikkagi ei tunne süümekaid, et EMO-sse julgesin oma “mõttetu” murega minna ????

Mina olen ka ikka seda meelt, et kui on ikka väga kõrge palavik ja kui uuesti hakkab tõusma siis juba külmavärinate ajal ikka rohi juba anda. Mina olen nii teinud. Lapsel oli 5 päeva järjest jube kõrge palavik, käisin mitu korda haigla emo-s temaga. Esimene kord sinna jõudes oli palavik juba 40 kraadi. Ainult ibu+parac koos andes alandas. Pärast tuli välja, et lapsel oli mingi herpesviirus või entero, kurgus olid villikobarad igatahes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 21:51; 05.03 20:32;
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 61 kuni 65 (kokku 65 )


Esileht Ilu ja tervis 5a lapsel teist päeva 39 palavik, kas kiirabi teema juba?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.