Esileht Koolilaps 6. klassist B-võõrkeel-saksa või vene?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )

Teema: 6. klassist B-võõrkeel-saksa või vene?

Postitas:

Kumba keelt oleks lapsele mõttekas soovitada? Kumba päriselt võiks rohkem elus vaja minna?

+2
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

vene

aga kui tulevikus plaanib Saksamaale elama siis muidugi saksa

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kumb lapsele endale rohkem huvi pakub? Vene keelt tänapäeval koolis enam selgeks ei saa, kuid silmaringi avardamise eesmärgil võiks algtasemel siiski veidi osata. Gümnaasiumis saab nagunii saksa keele kolmandaks keeleks juurde valida. Ja ka vastupidine variant on võimalik.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult vene keel. Saksa keel on üks mõttetumaid ja ebavajalikumaid keeli üldse.

+16
-28
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 15:08; 18.11 19:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen koolis õppinud A-keelena saksa keelt ja ausalt, mul pole seda praktiliselt kunagi vaja läinud. Ja nüüdseks on see ka nii roostes, et rääkida enam ei suuda. Lugedes ja kuulates natuke veel saan aru. Rääkides hakkab inglise keel segama, mida ma, muide, polegi koolis õppinud.

Vene keel on muidugi raskem, juba tähestik on teistsugune. Aga vaja on mul seda olnud palju rohkem nt  endistes liiduvabariikides reisides. Noh, Eestis muidugi ka.

+12
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvestades reaalsust siis saksakeelne ala on suhteliselt piiratud kui just edaspidistesse plaanidesse ei kuulu. Saksamaa, Austria, Šveits, osaliselt Belgia. Mujal pole sellega suurt midagi teha. Kui minul valida ainult nende vahel lastaks võtaks mõlemad kui võimalik ja pigem pingutaks rohkem.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti vene. Nutame või naerame, aga Venemaa jääb meie suureks naabriks ja vene keeleta hakkama ei saa. Või noh, saab, aga sel juhul anname tööturul eelise vene noortele, kes räägivad puhtalt nii eesti kui vene keeles.

+13
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saksa keel.

+8
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb kuhu gümnaasiumisse tahab minna. Paljudes on nõutav teise keelena vene keel.

+8
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Veider küsimus. Kindlasti vene  keel.

+11
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 18:02; 19.11 17:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti vene. Kui vene ja inglise keel suus, siis saab igal pool hakkama.

+11
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Statistiliselt on vene keelt kõnelevaid inimesi Eestis palju rohkem kui saksa keelt kõnelevaid. Sellest võib järeldada, et vene keel on palju mõistlikum valik  Eestis kui saksa keel. Õppisin koolis A-keelena saksa keelt ja väljaspool kooli on mul seda vaja läinud täpselt null korda. Tänu vene keele oskusele (ei õppinud koolis) olen saanud see-eest nii mõnelegi väga põnevale positsioonile tööalaselt.

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kumba keelt oleks lapsele mõttekas soovitada? Kumba päriselt võiks rohkem elus vaja minna?

Hakkad kuuendasse klassi minema ja nüüd teed Perekoolis eeltööd?

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ta praegu saksa keele valib, siis vene keel tuleb alles keskkoolis c-keelena, jah? Ma pole uuemate haridusreformidega kursis. Aga kunagi üks tuttav vene keele õpetaja rääkis, et vene keelt alustada keskkoolis on suht mõttetu, nad ei saa muhvigi selgeks. Esiteks pidid õpilased saama umbes psühhotrauma, et sellises vanuses pead hakkama TÄHTI õppima. Jupp aega midagi lugeda ega kirja panna ei saa, sest õpid alles tähestikku. See pidi juba vastumeelsust tekitama, suur inimene tahab asjalikku juttu ajada uues keeles mitte õppida tähti kirjutama. Et ühesõnaga, kui tahad, et laps vene keelt oskaks, peab varem alustama.

Mina oma lapse paneks saksa keelde. Vene keelt ma ise õppisin 12 aastat, külge jäi vähe ja päriselus kõik minuvanused ja nooremad vene emakeelega inimesed oskavad eesti keelt paremini kui mina vene keelt. Need igavesti umbkeelsed venelased surevad vähehaaval välja. Ma muidugi oma laste tulevikku Venemaaga ei seosta ka ja ei leia, et Eestis elavate venelaste pärast peaksid eesti lapsed vene keelt õppima.

+10
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan ka vene keelt. Seda igal pool maailmas v6ib vaja minna 🙂

+8
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Statistiliselt on vene keelt kõnelevaid inimesi Eestis palju rohkem kui saksa keelt kõnelevaid.

Wikist kopitud:
Saksa keel (saksa keeles Deutsch   Kuula i) on indoeuroopa keelkonna germaani rühma kuuluv keel, mida kõneleb emakeelena umbes 90 miljonit inimest peamiselt Kesk-Euroopas. Koos võõrkeelena kõnelejatega on saksa keele rääkijaid üle 120 miljoni.

Vene keel (русский язык, russki jazõk) on idaslaavi keelte hulka kuuluv keel. Valdav osa vene keelt emakeelena rääkijaid elab Venemaal. Suuremad vene keelt emakeelena rääkijate kogukonnad on veel Ukrainas, Kasahstanis, Valgevenes, Saksamaal ja Ameerika Ühendriikides. 2005. aastal oli maailmas eri hinnangutel kokku 255–278 miljonit vene keele oskajat. Vene keel on üks ÜRO ametlikke keeli.

 

Nii et ainult Eesti ei puutu asjasse, vene keel on üle 2 korra suurem keel kui saksa keel, ja seda üle maailma.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 19:12; 18.11 21:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ta praegu saksa keele valib, siis vene keel tuleb alles keskkoolis c-keelena, jah? Ma pole uuemate haridusreformidega kursis. Aga kunagi üks tuttav vene keele õpetaja rääkis, et vene keelt alustada keskkoolis on suht mõttetu, nad ei saa muhvigi selgeks. Esiteks pidid õpilased saama umbes psühhotrauma, et sellises vanuses pead hakkama TÄHTI õppima. Jupp aega midagi lugeda ega kirja panna ei saa, sest õpid alles tähestikku. See pidi juba vastumeelsust tekitama, suur inimene tahab asjalikku juttu ajada uues keeles mitte õppida tähti kirjutama. Et ühesõnaga, kui tahad, et laps vene keelt oskaks, peab varem alustama.

Mina oma lapse paneks saksa keelde. Vene keelt ma ise õppisin 12 aastat, külge jäi vähe ja päriselus kõik minuvanused ja nooremad vene emakeelega inimesed oskavad eesti keelt paremini kui mina vene keelt. Need igavesti umbkeelsed venelased surevad vähehaaval välja. Ma muidugi oma laste tulevikku Venemaaga ei seosta ka ja ei leia, et Eestis elavate venelaste pärast peaksid eesti lapsed vene keelt õppima.

Sina võid ju mitte seostada, aga fakt on see, et normaalset töökohta vene keelt mitteoskav inimene Eestis ei saa.

+8
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 15:08; 18.11 19:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tahad, et sinu lapsest saab kultuurne Euroopa inimene, siis kindlasti saksa. Peale selle, et saksa keeles saab läbi suuremas osas Euroopas – ka seal, kus inglise keelt vaid töngatakse -, on saksa keeles ka väga palju teadus- ja muud teabekirjandust. Või kasvõi niisugune näide, et Wikipedias on väga tihti saksakeelne artikkel oluliselt põhjalikum ja täpsem kui isegi inglisekeelne, rääkimata teistest keeltest. Ka on saksakeelsed infokanalid väga põhjalikud ja neis olev materjal on tihti väga hea (täiendav) alternatiiv inglisekeelsele.

Kui tahad, et sinu lapsest saab Maxima kassapidaja (mitte et mul nende kassapidajate vastu midagi oleks) ja venekeelsete propagandakanalite tarbija, siis muidugi, muidugi vene keel!

Minu gümnaasiumist on möödas pea 20 aastat ja mul pole selle aja jooksul absoluutselt mitte ühtegi korda vene keelt vaja läinud, ei Eestis ega välismaal. Ah ei, vabandust, ükskord supermarketis palus üks hästi armas vanakene vene keeles, et ma talle hapukoore kõrgelt riiulilt alla võtaksin. Aga ausalt öeldes oleksin ma sellest ka kehakeeles aru saanud.

Saksa keelt läheb mul vaja igapäevaselt infot otsides, ja kohati ka tööasjades, kus minu keeleoskus on mulle väga suurt edumaad loonud, sest korraliku suhtlemise ja asjaajamise tasandil oskavad seda Eestis siiski vähesed. Jah, olen ka mõned aastad elanud kahel saksakeelsel maal. Lisaks saab saksa keelega läbi veel väga paljudes euroopa riikides, sest ka seal peetakse tsiviliseeritud euroopa kodaniku üheks elementaarseks omaduseks inglise, saksa ja prantsuse keele oskust. Vene keele oskust ei ole küll kunagi keegi küsinud ega seda suhtlemiseks välja pakkunud, ka klienditeenindajate rinnamärkidel ei näe seda kunagi, või kui, siis ilmselgelt vastava nimega inimestel.

Ei saa üldse aru neist, kes väidavad, et vene keelest on maailmas liikudes kasu. No ei ole. Kui, siis ainult selleks, et luua endast eelarvamus kui varastavast ja teiste suhtes lugupidamatust kommeteta tümikast. See on minu kogemus.

+9
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 20:02; 18.11 23:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tahad, et sinu lapsest saab kultuurne Euroopa inimene, siis kindlasti saksa. Peale selle, et saksa keeles saab läbi suuremas osas Euroopas – ka seal, kus inglise keelt vaid töngatakse, on saksa keeles ka väga palju teadus- ja muud teabekirjandust. Või kasvi niisugune näide, et Wikipedias on väga tihti saksakeelne artikkel oluliselt põhjalikum ja täpsem kui isegi inglisekeelne, rääkimata teistest keeltest. Ka on saksakeelsed infokanalid väga põhjalikud ja neis olev materjal on tihti väga hea (täiendav) alternatiiv inglisekeelsele.

Kui tahad, et sinu lapsest saab Maxima kassapidaja (mitte et mul nende kassapidajate vastu midagi oleks) ja venekeelsete propagandakanalit tarbija, siis muidugi, muidugi vene keel!

Minu gümnaasiumist on möödas pea 20 aastat ja mul pole selle aja jooksul absoluutselt mitte ühtegi korda vene keelt vaja läinud, ei Eestis ega välismaal. Ah ei, vabandust, ükskord supermarketis palus üks hästi armas vanakene vene keeles, et ma talle hapukoore kõrgelt riiulilt alla võtaksin. Aga ausalt öeldes oleksin ma seda ka kehakeeles aru saanud.

Saksa keelt läheb mul vaja igapäevaselt infot otsides, ja kohati ka tööasjades, kus minu keeleoskus on mulle väga suurt edumaad loonud, sest korraliku suhtlemise ja asjaajamise tasandil oskavad seda siiski vähesed. Jah, olen ka mõned aastad elanud kahel saksakeelsel maal. Lisaks saab saksa keelega läbi veel väga paljudes euroopa riikides, sest ka seal peetakse tsiviliseeritud euroopa kodaniku üheks elementaarseks omaduseks inglise, saksa ja prantsuse keele oskust. Vene keele oskust ei ole küll kunagi keegi küsinud ega seda suhtlemiseks välja pakkunud, ka klienditeenindajate rinnamärkidel ei näe seda kunagi, või kui, siis sinult ilmselgelt vastava nimega inimestel.

Ei saa üldse aru neist, kes väidavad, et vene keelest on maailmas liikudes kasu. No ei ole. Kui, siis ainult selleks, et luua endast eelarvamus kui varastavast ja teiste suhtes lugupidamatust kommeteta tümikast. See on minu kogemus.

Ära aja pada!

Elad kuskil Lõuna-Eestis eks? Lisaks mis jama sa ajad, et saksa keelega saab enamises Euroopas hakkama. Ei saa sa eriti kuskil. Aga no kui tahad juba varakult, et su lapsest just see sama kassapidaja saab, siis las õpib saksa keelt, sest vene keeleta Eestis hakkama ei saa.

+14
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks ei oleks üldse valikuprobleemi: kindlasti vene keel. Laste jaoks pole vahet, kas vene või saksa keel, sest keelekeskkonda pole ja külge jääb see, mis koolis õppides jääb. Ehk siis arvestades meie läbi aegade väga kehvana püsinud keeleõppemetoodikat – vähe jääb külge (Mul oma noorusest kogemus Läti noortega, lätlastega ikka, mitte venelastega, kes oskasid pea kõik võrreldes meiega väga hästi vene keelt. Ju siis ikka midagi metoodikas on teisiti.) Aga Eesti tööturul on vene keel kindlasti olulisem kui saksa keel. Üldiselt ma leian ka, nagu üks eelnev kägu, et vene noored haaravad mõne aja pärast võrreldes oma arvuga ebaproportsionaalselt palju häid töökohti, kuna nad oskavad vähemalt kolme keelt.

+9
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 20:32; 21.11 17:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tahad, et sinu lapsest saab kultuurne Euroopa inimene, siis kindlasti saksa. Peale selle, et saksa keeles saab läbi suuremas osas Euroopas – ka seal, kus inglise keelt vaid töngatakse -, on saksa keeles ka väga palju teadus- ja muud teabekirjandust. Või kasvõi niisugune näide, et Wikipedias on väga tihti saksakeelne artikkel oluliselt põhjalikum ja täpsem kui isegi inglisekeelne, rääkimata teistest keeltest. Ka on saksakeelsed infokanalid väga põhjalikud ja neis olev materjal on tihti väga hea (täiendav) alternatiiv inglisekeelsele.

Kui tahad, et sinu lapsest saab Maxima kassapidaja (mitte et mul nende kassapidajate vastu midagi oleks) ja venekeelsete propagandakanalite tarbija, siis muidugi, muidugi vene keel!

Minu gümnaasiumist on möödas pea 20 aastat ja mul pole selle aja jooksul absoluutselt mitte ühtegi korda vene keelt vaja läinud, ei Eestis ega välismaal. Ah ei, vabandust, ükskord supermarketis palus üks hästi armas vanakene vene keeles, et ma talle hapukoore kõrgelt riiulilt alla võtaksin. Aga ausalt öeldes oleksin ma sellest ka kehakeeles aru saanud.

Saksa keelt läheb mul vaja igapäevaselt infot otsides, ja kohati ka tööasjades, kus minu keeleoskus on mulle väga suurt edumaad loonud, sest korraliku suhtlemise ja asjaajamise tasandil oskavad seda Eestis siiski vähesed. Jah, olen ka mõned aastad elanud kahel saksakeelsel maal. Lisaks saab saksa keelega läbi veel väga paljudes euroopa riikides, sest ka seal peetakse tsiviliseeritud euroopa kodaniku üheks elementaarseks omaduseks inglise, saksa ja prantsuse keele oskust. Vene keele oskust ei ole küll kunagi keegi küsinud ega seda suhtlemiseks välja pakkunud, ka klienditeenindajate rinnamärkidel ei näe seda kunagi, või kui, siis ilmselgelt vastava nimega inimestel.

Ei saa üldse aru neist, kes väidavad, et vene keelest on maailmas liikudes kasu. No ei ole. Kui, siis ainult selleks, et luua endast eelarvamus kui varastavast ja teiste suhtes lugupidamatust kommeteta tümikast. See on minu kogemus.

See on väga imelik jutt.

+10
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 19:12; 18.11 21:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa üldse aru neist, kes väidavad, et vene keelest on maailmas liikudes kasu.

mul on isegi hiinas vene keele oskusest kasu olnud, sealsed diplomaadid ja kõrged ametnikud rääkisid parema meelega vene kui inglise keeles.

 

aga lapse osas: soovitan soojalt vaadata, millised on teie kodukandi gümnaasiumide nõuded, kas on vaja vene keelt või ei. tallinnas nii mõneski heas gümnaasiumis on vene k oskus nõutav. kui põhikoolis õppinud ei ole, tuleb ise vajalikule tasemel jõuda.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 22:10; 19.11 12:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sest vene keeleta Eestis hakkama ei saa.

Ma väga vabandan, aga minu jaoks on selline mõtteviis ja avaldus juba riigireetmine.

+6
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 20:02; 18.11 23:06;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kindlalt saksa. Vene keelt ei saa eesti kodukeelega laps praeguste õpikute ja õpetamismeetoditega koolis selgeks. Olen ise keeleõpetaja ja näinud küll neid abituriente, kes Peterburi ekskursioonil jäätise ostmiseks kioski juures õpetajat appi paluvad, selja taga 6 aastat vene keele õpinguid. Saksa keelt on inglise keele järel oluliselt lihtsam õppida, need üsna sarnased ja kuue aastaga saab ikka miskit selgeks ka. Sellise töö, kus on vaja vene keele oskust, saab endale ikka hoopis noor venelane, kes on hariduse saanud eesti koolis – neid on hetkel ikka juba tubli protsent.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei oska öelda, kas asi on õppemetoodikas või mingi muu teema, aga vene keel tuleb visalt noortele. Tähestikku ei õpetata alguses põhjalikult selgeks ega ka grammatikat, algabki kogu värk sõnade õppimisest ja hääldusest ning lastakse kuidagi väga üle jala koolis. Kui pole süsteemi ees, siis on ju lastel raske aru saada. Vene keel kahtlemata on kasulik. Ise valdan mõlemaid vabalt, aga vene keel on kindlasti rohkem rakendust leidnud. Hetkel näen suurt vaeva, et oma lastele õpetada, kuigi idee järgi peaks nende õpetaja sellega hakkama saama. Minu üllatuseks oli esimest aastat keelt õppivatel lastel kooliaasta alguses vaja õppida selgeks sõna “pesukaru”. Džiisas küll! Ise oleks alustanud ja tõ on ona.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tahad, et sinu lapsest saab kultuurne Euroopa inimene, siis kindlasti saksa. Peale selle, et saksa keeles saab läbi suuremas osas Euroopas – ka seal, kus inglise keelt vaid töngatakse -, on saksa keeles ka väga palju teadus- ja muud teabekirjandust. Või kasvõi niisugune näide, et Wikipedias on väga tihti saksakeelne artikkel oluliselt põhjalikum ja täpsem kui isegi inglisekeelne, rääkimata teistest keeltest. Ka on saksakeelsed infokanalid väga põhjalikud ja neis olev materjal on tihti väga hea (täiendav) alternatiiv inglisekeelsele.

No see on pehmelt öeldes kentsakas peamine argument mingi keele kasuks otsustamise põhimõttena. Igapäevaelu ei koosne Wikipedia artiklite, teaduskirjanduse ja infokanalitega tutvumisest ja kursisolemisest. Loomulikult on iga keele oskus suurepärane ja sellest on kasu, aga reaalne igapäevaelu on hoopis midagi muud. Palju neid töökohtigi on kus eelmainitud infoga kursisolemine on peamine. Enamus inimestest on lihtsurelikud ja see ei tähenda vaid ainult kahte valikut musta või valgena – olla kas teadustöötaja või Maxima kassapidaja. Vahele jääb palju halle varjundeid.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli koolis b võõrkeel saksa, a võõrkeel vene. Vene keelt on elu jooksul korduvalt vaja läinud, eriti just tööl. saksa keeleta olen hakkama saanud. Eks Saksamaa Austria ikka oleks olnud võimalus praktiseerida, aga saab ka inglise keeles. Kolmanda võõrkeelena õppisin ise inglise keelt.

Soovitan kindlasti vene keelt õppida.

 

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 23:48; 18.11 23:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli kolleeg, 20+ noormees. Sõnagi vene keelt ei rääkinud. Väga veider oli, nagu kirjaoskamatu 🙂

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 23:48; 18.11 23:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina õppisin saksa keelt ja kahetsen. Keskkooli läksin teise kooli ja algselt oli meid 6, kes olid hakanud põhikoolis saksa keelt õppima. Peale 10. klassi olin üksi. Minu pärast enam eraldi tundi ei tehtud – pandi kokku õpilastega, kes hakkasid saksa keelt C- keelena õppima. Sain eraldi ülesandeid aga tegelikuses jäin ikkagi varju ja enam õigel tasemel õpet ei saanud. Vene keelt mulle õpetatudki – minu pärast eraldi tundi tunniplaani ei tehtud ja õpetaja ei olnud nõus mind teistega koos tundi võtma.
Lõpetuseks ei oska ma saksa keelt (mida on peale kooli 2x vaja läinud) ega vene keelt.

Enamus töökohti eeldab/soovib vene keele oskust.

Tänaseks ma valiks kindlasti vene keele.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vene

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )


Esileht Koolilaps 6. klassist B-võõrkeel-saksa või vene?