Esileht Koolilaps Ajurünnak – mida toob päkapikk sussi sisse?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 61 )

Teema: Ajurünnak – mida toob päkapikk sussi sisse?

Postitas:
Kägu

Mina ostangi nimelt palju väikseid pakendeid, käin reisimas, sõidan oma suure diisemaasturiga üksinda ja prügi EI SORTEERI, kasutust mitte leidvad asjad viskan ära, tarbin kiirmoodi jne. Võta nüüd paar palderjanitabletti või näri mõnd juurikat, mis rahustab.

Ma teen ka seda kõike vahel, aga selle üle uhkust küll ei oska tunda.

Teemaalgatajale: puuvili-köögivili on ju täitsa ok. Eriti kui panna neid, mida muidu võibolla ei osta väga tihti. Lisaks siis pähklid ja kuivatatud puuviljad.  Ise olen pannud  (ka juba 16 ja 18 a) põhiliselt magusat vm söödavat, nt väike actimel või pudelismuuti, aga ka erinevaid asju, mida niikuinii on vaja ka: sokid, hügieeniline huulepulk, pastakas või värviline marker, patsikummid, kindad, küünelakk, järjehoidja, helkur jne

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päkapiku käimine ei ole mingi lihtsalt asja saamine, see on mäng, tore mäng, kus üllatusmoment on kõige olulisem.

Eriti linnukestele ja loomadele, kes neid pakendeid omale sisse söövad ja hingavad. Oled tõesti väga arulage lapsevanem ja mõtteviisilt rohkem kui muumia.

Sa mine kleebi end lennujaama stardirajale või bensiinijaama tankuri külge. Ökosõdalased ärge tekitage siin digiprügi oma kommenteerimisega.

Mina ostangi nimelt palju väikseid pakendeid, käin reisimas, sõidan oma suure diisemaasturiga üksinda ja prügi EI SORTEERI, kasutust mitte leidvad asjad viskan ära, tarbin kiirmoodi jne. Võta nüüd paar palderjanitabletti või näri mõnd juurikat, mis rahustab.

Oled enda üle uhke?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul käisid päkapikud gûmnaasiumi lõpuni ja see oli nii tore.
Kodus 16 aastane poeg,  Samuti nii tore vaadata kuidas suur mees õhonaga sussi sisse vaatab. Saab  erinevaid tervislike batoone, muda hea kooli kaasa võtta, spordi batoonid ja spordijooki trenni kaasa võtmiseks, külmkuivatatud marjad, banaani ja mango krõpsud, lotopilet, paarkorda panen vahetulr enne lapse ärkamist tema lemmik la muu jäätise.
Mulle meeldib  poes käie ja otsida midagi põnevat, mida muidu tavaliselt ei osta.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pisike kätekreem. Eelmisel aastal olid veel vannipommid, shampooni ja dushigeeli minitooted. Niikuinii kulub ära selline kraam.

Kõik minid reostavad 3-4 korda rohkem loodust. Mõtle natuke!

Mille üle siin mõelda on? Asi juba toodetud ja müügil. Ma parem mõtlen kosmeetikatoote ohtusele kui mingi pakendi peale.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui minu laps oli väiksem, siis päkapikk ka kirjutas talle. Tal endal paraku vastu kirjutamise tahtmist ei tekkinud ja mingi hetk mina ka kuidagi ei jaksanud enam. Praegu toob päkapikk sussi sisse väikesi maiustusi. Aga see päkapikk on meil alati käinud ainult advendipühapäevade hommikutel. Igapäevaseks on jõulukalender, selline, kus on erinevad šokolaadist kujukesed. Mul endal oli lapsena vist üks kord selline, ilmselt keegi kuskilt välismaalt tõi või saatis, ja see jättis mulle igavese mälestuse. Laps ütleb ka, et niisugune meeldib talle kõige rohkem, mitte selline, kus on mingid tavalised kommid vm.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsed juba suured, mõlemad gümnaasiumis, aga ikkagi naudivad päkapikumängu (meil kaasneb sellega ka kirjavahetus päkapikuga). Mõlemad on väga terviseteadlikud, rämpsu ei taha, magusaga liialdada ei taha. Väga tore, aga … mida see vaene päkapikk peab tegema? Okei, üks kord viib puuvilja ja üks kord juurvilja. Kord nädalas võib ka maiustada. Üks kord leiab mõne asja, võib-olla kaks korda. Ühe korra langeb nii madalale, et paneb rahatähe. Aga mida veel sokki panna? Ma ise ka armastan seda tegevust, kuidagi nii tore on kuulda, kuidas peaaegu täiskasvanud lapsed hommikul ärgates esimese asjana soki kallale lähevad ???? Ei tahaks veel lõpetada.

Ma olen muidugi muumia juba, aga minu lapsepõlves käis päkapikk ainult jõululaupäeva hommikul ja näärivana vana-aasta õhtul. Igapäevaselt küll mitte. Minu meelest väga normaalne. Seda eriti arvestades praegust olukorda Eestis ja maailmas ning seda, kuidas needsamad sussi sisse toojad räägivad kui ühest suust, kuidas nad “mõttetut ninni-nänni ei taha ega kingi”.

Aa, mul veel üks suurim sussitaja-tuttav halvustab neid, kes paar korda aastas “päris poest” riideid-jalanõusid ostavad, sest “kas te ökoloogilise jalajälje peale üldse ei mõtle?”.

Väga vastumeelne on selline silmakirjalikkus (vabandatakse, et: “Korra aastas võib lastele rõõmu teha”. Jajah, korra aastas kuu aega…).

TA, sa õpeta oma suured lapsed vähem tarbima.

Mnjaa … mina tegin oma lasteaias mittekäinud koduse lapsega seda, et päkapikk käib ainult advendipühapäevade hommikul, kokku neli korda, paar korda olid asjad ka taaskasutusest. Nüüd on ta viisteist ja nõuab jämeda häälega, et temal on igal hommikul jõulurõõmu vaja. Eks siis tuleb midagi välja mõelda.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina pakuks nii suurtele lastele, et teeme selle ninni/nänni asemel jõulurõõmu näiteks kodutute loomade varjupaigale, et ostame selle raha eest neile midagi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina pakuks nii suurtele lastele, et teeme selle ninni/nänni asemel jõulurõõmu näiteks kodutute loomade varjupaigale, et ostame selle raha eest neile midagi.

Ei meeldi mulle selline pealesurutud heategevus. Heategevus on intiimne toiming, milleni jõuab igaüks ise siis, kui on õige aeg. Teiste inimeste ette sellise valiku panemine on vägivald nende suhtes, oma tahte läbipressimine.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pisike kätekreem. Eelmisel aastal olid veel vannipommid, shampooni ja dushigeeli minitooted. Niikuinii kulub ära selline kraam.

Kõik minid reostavad 3-4 korda rohkem loodust. Mõtle natuke!

Mille üle siin mõelda on? Asi juba toodetud ja müügil. Ma parem mõtlen kosmeetikatoote ohtusele kui mingi pakendi peale.

Kui jätaksid ostmata ja veel 100+ inimest nii teeks, saaks tootja signaali, et midagi tuleks muuta.
Hämmastav, kui enesekesksed ja keskkonnavaenulikud tegelikult on inimesed. Meie omad eestlased, käod.
Huvitab, millisesse keskkonda te oma eluõied lahti lasete? Teie enda poolt reostatud maailma, aga keegi seda näha ei taha. Väga kurb tõdemine tuli selles teemas välja. ????

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teiste inimeste ette sellise valiku panemine on vägivald nende suhtes, oma tahte läbipressimine.

Oma tahte? Sina ei taha loomi aidata? Ainult oma perze (vabandust!) ja lapsed on olulised? Keskkond, floora-fauna, kaaskodanikud jm on ükskõik, ainult sina ja su pägalikud? Super eeskuju ikka!

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Komm, smuti jne. Kindlasti mingeid môtetuid vidinaid. Kreeme ostame ikka potskaga.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teiste inimeste ette sellise valiku panemine on vägivald nende suhtes, oma tahte läbipressimine.

Oma tahte? Sina ei taha loomi aidata? Ainult oma perze (vabandust!) ja lapsed on olulised? Keskkond, floora-fauna, kaaskodanikud jm on ükskõik, ainult sina ja su pägalikud? Super eeskuju ikka!

Õpi lugema ja talitse raevu. Kirjutasin, et sellised otsused peab iga inimene ise tegema, mitte nii, et ema trambib tuppa ja teatab, et teate, lapsed, nüüd hakkame teie päkapikunduse asemel kutsusid toetama. Ja lapsed noogutavad, sest mis muud neil üle jääb. Siit saab laps kaasa eluaegse vimma heategevuse vastu. Soov heategusid teha peab alguse saama lapsest endast. Ja saab ka, kui lasta lapsel ise areneda ja oma otsuseid teha.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pisike kätekreem. Eelmisel aastal olid veel vannipommid, shampooni ja dushigeeli minitooted. Niikuinii kulub ära selline kraam.

Kõik minid reostavad 3-4 korda rohkem loodust. Mõtle natuke!

Mille üle siin mõelda on? Asi juba toodetud ja müügil. Ma parem mõtlen kosmeetikatoote ohtusele kui mingi pakendi peale.

Kui jätaksid ostmata ja veel 100+ inimest nii teeks, saaks tootja signaali, et midagi tuleks muuta.

Hämmastav, kui enesekesksed ja keskkonnavaenulikud tegelikult on inimesed. Meie omad eestlased, käod.

Huvitab, millisesse keskkonda te oma eluõied lahti lasete? Teie enda poolt reostatud maailma, aga keegi seda näha ei taha. Väga kurb tõdemine tuli selles teemas välja. ????

Savi see keskkond. Planeedi eluiga on veel miljardeid aastaid. Ei näe seda lõppu sina ega mina. Ma ei mõtle kunagi midagi ostes mis see keskkonnale teeb. Eriti veel diiselkütust ostes.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teiste inimeste ette sellise valiku panemine on vägivald nende suhtes, oma tahte läbipressimine.

Oma tahte? Sina ei taha loomi aidata? Ainult oma perze (vabandust!) ja lapsed on olulised? Keskkond, floora-fauna, kaaskodanikud jm on ükskõik, ainult sina ja su pägalikud? Super eeskuju ikka!

Õpi lugema ja talitse raevu. Kirjutasin, et sellised otsused peab iga inimene ise tegema, mitte nii, et ema trambib tuppa ja teatab, et teate, lapsed, nüüd hakkame teie päkapikunduse asemel kutsusid toetama. Ja lapsed noogutavad, sest mis muud neil üle jääb. Siit saab laps kaasa eluaegse vimma heategevuse vastu. Soov heategusid teha peab alguse saama lapsest endast. Ja saab ka, kui lasta lapsel ise areneda ja oma otsuseid teha.

Aga, miks sa oled selline ema, kes sedasi tuppa trambib nagu sa kirjeldada ja oma lastele traumasid tekitad?

Mina tõin selle teema sisse sellises sõnastuses – Mina pakuks nii suurtele lastele, et teeme selle ninni/nänni asemel jõulurõõmu näiteks kodutute loomade varjupaigale, et ostame selle raha eest neile midagi.

Kust kohast sa välja loed, et tegu on sinu poolt kirjeldatud survestamisega?

 

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tõin selle teema sisse sellises sõnastuses – Mina pakuks nii suurtele lastele, et teeme selle ninni/nänni asemel jõulurõõmu näiteks kodutute loomade varjupaigale, et ostame selle raha eest neile midagi. Kust kohast sa välja loed, et tegu on sinu poolt kirjeldatud survestamisega?

Sest kui sellele ettepanekule eitavalt vastad, siis oled ju halb inimene. Sinu enda eelnev reaktsioon oli selle “avaliku arvamuse” ehe näide. Kuidas see oligi, et oma perze ja pägalikud? Küsimuse küsimine, millele saab ainult nõustudes vastata, on survestamine. Mina ei küsi selliseid küsimusi, ka mitte oma lastelt. Küll nad ise leiavad omad viisid heategevuseks – ja leian minagi, ilma lastelt midagi ära võtmata.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tõin selle teema sisse sellises sõnastuses – Mina pakuks nii suurtele lastele, et teeme selle ninni/nänni asemel jõulurõõmu näiteks kodutute loomade varjupaigale, et ostame selle raha eest neile midagi. Kust kohast sa välja loed, et tegu on sinu poolt kirjeldatud survestamisega?

Sest kui sellele ettepanekule eitavalt vastad, siis oled ju halb inimene. Sinu enda eelnev reaktsioon oli selle “avaliku arvamuse” ehe näide. Kuidas see oligi, et oma perze ja pägalikud? Küsimuse küsimine, millele saab ainult nõustudes vastata, on survestamine. Mina ei küsi selliseid küsimusi, ka mitte oma lastelt. Küll nad ise leiavad omad viisid heategevuseks – ja leian minagi, ilma lastelt midagi ära võtmata.

Miks sa oma lapsi alahindad? Minu lapsed on kasvatatud selliselt, et julgevad oma arvamust avaldada, oma seisukohta väljendada, minule vastuvaielda.  Ja ma ei kasuta oma laste kohta kunagi selliseid väljendeid nagu sa välja tood. Kusjuures ei nõustu sellega, et lapsi ei tuleks suunata heategevusega tegelemisele ja seda tulekski teha ühe osana perekonna elus – käime talgutel, teeme varjevõrke jne. Loomulikult meeldiks  lastel voodis vedeleda, selle asemel, et tee äärest teiste prahti korjata, aga nad saavad aru see töö vajalikkuses. võtangi lastel ära laisklemise ja asendan selle vajaliku tööga.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on see aeg möödas, aga ikka tahtsin sõna võtta, et nähtaks, mis teistel on olnud. Sellepärast, et mitte mina pole enesereklaamija, mõtlen hoopis nii, et mina tahan teiste kogemusi alati kuulda. Meil oli ka nii kunagi, et ka hilisteismelistele tõi päkapikk midagi, sest laste vanusevahed olid sellised, et üks oli väike, kui teised olid suured ja suuremad.
Kuna meie olime vaesem pere, siis meil ei olnud neidsamu asju kodus kogu aeg olemas, nii et päkapikk tõi ikka seda sussishokolaadi tüüpi maiust, mandariini tutti-fruttit, väikese tupla või ananassi kommi. Oskasid seda siis ka hinnata. Kui õhtul oli pahandust tehtud või jama, siis ei toonud sellele, kes tegi.
Nüüd tänapäeva. Olen esimest korda ka vanaema ja nüüd toob väike mehike lapselapsele. Ma olen aru saanud ,et ma ei olegi see ülileebe vanaema, kes lapselapse magusaga sooviks üle külvata. Ja mul on tunne, et ma ei saa lapselapsele midagi viia ei sussi sisse ega niisama, kuna tal on ülipalju ja ülearu asju. Päkapikk toob korraga kaks või kolm asja ja mitte ei ole seal see sussishokolaad vms, ikka magus eraldi ja siis mitu mänguasja. Kuhu mina neid veel viin, ma ei suuda seda värki enam hoomatagi. Liiga palju. Sellepärast ma õmblen lapselapsele kingiks kaltsunuku, ühte erilist tüüpi ja väikese voodi koos lapitekiga, mille ka tegin. Kellegi arvmust ei küsi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa oma lapsi alahindad?

Mina ei alahinda oma lapsi. Sina teed seda 🙂

Kusjuures ei nõustu sellega, et lapsi ei tuleks suunata heategevusega tegelemisele

Aga selge siis. Oleme nüüd kõik sinu vaadetest teadlikud.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsed ongi (mängu)asjadega ülekülvatud, toad on Hiina platsmassi täis, mis lõpuks prügikasti ja sealt Iru elektrijaama jõuab. Asjad on kaotanud laste silmis väärtuse.

Vanemad on  hädas, kuna ei oska ise enam lapsele jõulurõõmu teha ega kingitusi osta. Ei sobi see ega teine. Heategevus ei sobi, aga  kätekreem või muu plastmassist jublakas  sobib.

Pakun veel ühe asja välja – tehke mingi kirjalik pakkumine – lauamängude õhtu lapse valitud ajal või ühine söögitegemine.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleme nüüd kõik sinu vaadetest teadlikud.

Sa meietad ennast?

Aga perze ja pägalikud tõin mina jutusse, mitte see kägu, kellega sa riidled. Käskisid mul raevu talitseda – vastan sulle nüüd samaga.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga perze ja pägalikud tõin mina jutusse, mitte see kägu, kellega sa riidled. Käskisid mul raevu talitseda – vastan sulle nüüd samaga.

Minus ei ole raevu.

Sa meietad ennast?

Ei, ma meietan kõiki selle teema lugejaid.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, ma meietan kõiki selle teema lugejaid.

Mina pole luba andnud ennast kuskil ära märkida ja minu eest rääkida.

Sa oled see, kes sotsiaalmeedias ka “rahva nimel” (enda mõtteid) räägib? Paras argpüksilik käitumine, kui iseenda eest kõneleda ei julge.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

toob pähkleid, tumedat shokolaadi ja marjadest/puuviljadest snäkke.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

bandust!) ja lapsed on olulised? Keskkond, floora-fauna, kaaskodanikud jm on ükskõik, ainult sina ja su pägalikud? Super eeskuju ikka!

Loodan siiralt, et sul pole lapsi. Ega tulegi enne, kui oled saanud täiskasvanuks.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina pole luba andnud ennast kuskil ära märkida ja minu eest rääkida.

Mis see norimine sulle annab? Muud ei oska enam vastata, siis hakkad näägutama?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

bandust!) ja lapsed on olulised? Keskkond, floora-fauna, kaaskodanikud jm on ükskõik, ainult sina ja su pägalikud? Super eeskuju ikka!

Loodan siiralt, et sul pole lapsi. Ega tulegi enne, kui oled saanud täiskasvanuks.

Vähe nõrk argument. Ehk oskad enda segast mõtet veidi oaremini lahti seletada? Mis puutub siia sinu “siiras lootus” või minu täiskasvanulikkus? Keskkonda reostad sina ja harjutad ka oma lapsi reostama. Kui nüüd solvusid, et ma su eluõisi pägalikeks nimetasin, siis jah – võõrad lapsed ongi minu jaoks pägalikud.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina pole luba andnud ennast kuskil ära märkida ja minu eest rääkida.

Mis see norimine sulle annab? Muud ei oska enam vastata, siis hakkad näägutama?

Tead, mida tähebdab sõna “näägutama”?

Ma tõesti ei luba enda eest rääkida. Ei soovi vägivaldselt kuuluda mingisse kummalisse “meie” või “kogu rahva” gruppi. Pealegi teen kindlat vahet rahva ja inimeste vahel. Esimesed ongi need meietajad ja mitte kõige intelligentsem seltskond.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tead, mida tähebdab sõna “näägutama”?

Tean küll. Tühja koha peal norima. Nagu sina praegu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tead, mida tähebdab sõna “näägutama”?

Tean küll. Tühja koha peal norima. Nagu sina praegu.

Kui minu eest keegi arvab või kõneleb, siis pole see tühi koht. Vbl sulle see meeldib, on julgem massi sulanduda ja mitte oma arvamust väljendada/omada, aga minu eest pole vaja meietada. Tunnista parem, et läksid liiga hoogu nagu Perekoolis tavaline, ja läheme sõpradena laiali. Edaspidi lihtsalt soovitan mitte enda mõtteid “meie” alt ilmutada.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Edaspidi lihtsalt soovitan mitte enda mõtteid “meie” alt ilmutada.

Me kõik Perekoolis täname sind sinu tarkade soovituste eest. Päev oleks nendeta tühja läinud.

0
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 61 )


Esileht Koolilaps Ajurünnak – mida toob päkapikk sussi sisse?