Esileht Pereelu ja suhted Alkohooliku tulevik…..

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 92 )

Teema: Alkohooliku tulevik…..

Postitas:
Kägu

On kellelgi jagada kogemusi, milline on olnud inimese saatus, kes reaalselt igal õhtul joob? Kogused ei ole meeletud tema enda arvates, aga mina ei joo ka aastas kokku nii palju kui tema päevaga. Pudel veini, paar koksi või mõned õlled iga õhtu. Paar aastat ei tea mina, et oleks olnud alkovaba päeva ka.

Inimene ise probleemi muidugi ei näe selles. Kaua sellisel inimesel tervis vastu peab? Südame rohte juba tarbib aga ka see ei taksita joomast. Vanus tal 45.

+8
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Surm, aga enne seda kõigis igapäevatoimingites abistamine. Mähkmed, lamatised jne. Kui kiire lõpp, oleneb organismist.

+5
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tean paari juhtumit, kus päris põhjakihi joodikutest said kained inimesed. Selleks oli vaja korralikku terviselaksu ja ehmatust infarki näol ning arsti loengut: sul on valida, kas kaine elu või jätkata joomist ja surra peatselt.

Aga teab ka ühte, kes 52-aastasena ennast sunuks jõi (lahangu tulemus: etanoolimürgitus)

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga teab ka ühte, kes 52-aastasena ennast sunuks jõi (lahangu tulemus: etanoolimürgitus)

Nu see pole taolise joomisharjumuse korral, kus päevas piirdutakse 1 veinipudeli või paari koksiga, kuigi tõenäoline tulevik.

Ega sa ei saagi midagi teha. Pigem jäta ta rahule. Ta kindlasti tegelikult teadvustab enda probleemi, aga ei soovi seda sulle ehk avalikult tunnistada. Mina olin aasta tagasi samasugune kui tema. Nüüdseks olen veidi erinev, ikka üritan koguseid vähendada ja alkovabu päevi on ka oluliselt rohkem kui enne. See pole kerge ning sõltuvalt inimesest on oma vigade või nõrkuste tunnistamine keerulisem või lihtsam. Minul on ka keeruline tunnistada – ja üks põhjusi selleks on, et mu abikaasa on nii pagana ideaalne ja mina siin nüüd selline jobu. Kui mu abikaasa minu kallal kraaksuks, siis ma ilmselt ka trotsist ei saaks endaga ette midagi võtta, mis ta käsutab. Kuna ta aga on targalt vait, siis marineerin ise oma süümepiinades ning teen, mis suudan.

Kuidas tal kehakaal on? Kui suur ning soovib alla võtta, siis sealtkaudu võib olla võimalik mõjutada – inimesed harilikult ei mõtle sellele, millised kaloripommid on dringid ja õlled. Aga ka siis mitte minna näägutama ja torkima, vaid lihtsalt infot jagada.

Võtmeküsimus on aga, miks ta joob. Joodik joob sõltuvusest, aga temasugustel (meiesugustel) pole veel otsest füüsilist sõltuvust, vaid alkohol leevendab mingit probleemi. Igavus, üksindus, mitte toimetulek, pettumus milleski-kelleski, elu eesmärkide hajumine … Kui selle teada saaks ja lahenduse leiaks, saaks ka abi. Mina näiteks ei tea ikka veel, kuigi natuke aiman.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Surm. Minu sellise elustiiliga isa suri aasta tagasi. Samuti suri vanaisa samamoodi.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Surm. Minu sellise elustiiliga isa suri aasta tagasi. Samuti suri vanaisa samamoodi.

Lisan, et pensionini ei jõudnud kumbki.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On kellelgi jagada kogemusi, milline on olnud inimese saatus, kes reaalselt igal õhtul joob? Kogused ei ole meeletud tema enda arvates, aga mina ei joo ka aastas kokku nii palju kui tema päevaga. Pudel veini, paar koksi või mõned õlled iga õhtu. Paar aastat ei tea mina, et oleks olnud alkovaba päeva ka.

Inimene ise probleemi muidugi ei näe selles. Kaua sellisel inimesel tervis vastu peab? Südame rohte juba tarbib aga ka see ei taksita joomast. Vanus tal 45.

Sa oled sellised teemasid siia kümneid vorpinud. Ela oma elu ja jäta teised rahule.

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pudel veini ja paar koksi pole alkohoolikule väga palju. Nii võib aastakümneid elada. Ilmselt ei jää sellisest kogusest ka kuigi täis. Tean inimest, kes joob aastaid 20 purki õlut päevas ja ma arvan, et tal on veel pikk elu ees, sest tervisel pole viga midagi. Hetkel on ta 55. Inimese organism on üllatavalt vastupidav.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh minu isa oli  päris  tugev  alko tarbija. Ma ei tea, mida ta tegi komandeeringus esmaspäevast  neljapäevani aga neljapäeva õhtul või reedel laekus ikka padu joobes koju. Ja jätkas kuni  pühapäeva õhtuni.  Mitte kuskilt ei ole teda kunagi töölt lahti lastud.

Lõpuks  suri 65 aastaselt kospuvähki. Aga tal oli ka töö aspestidega ja ka klaasvillaga. Nii, et  võib minna nii ja naa.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Surm. Minu sellise elustiiliga isa suri aasta tagasi. Samuti suri vanaisa samamoodi.

ja kui vanad nad olid? me kõik sureme, varem või hiljem.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Surm. Minu sellise elustiiliga isa suri aasta tagasi. Samuti suri vanaisa samamoodi.

ja kui vanad nad olid? me kõik sureme, varem või hiljem.

57 ja 63. Ei me kõik ei sure nii vara. Kumbki polnud paadialune, vaid täiesti toimivad kodanikud. Üks oli hinnatud kuldsete kätega meistrimees ja teisel oli oma äri. Seda aga ainult siis kui tsüklis parasjagu polnud. Arste ei kuulanud kahjuks kumbki. Hoiatati korduvalt. Mõlemad surid tugevas alkoholijoobes. Lahkamine tehti mõlemale.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb geenidest, minevikust, mis vanuses igapäevaselt jooma hakkas, mis kell igapäevaselt jooma hakkab, mida sööb, mis kell magama läheb jne.

Ma tean ka mingi viit meest, kes on enda joomisharjumuste tõttu surnud juba enne 50. eluaastat, no nii 40+, aga nemad olid ikka pühendunud alkohoolikud, alustasid juba hommikul ja jutt ei olnud pudelist veinist, vaid pigem ikka liiter viina ja kuuspakk õlut. Hommikupoole lahjemat, õhtupoole kangemat.

Samast grupist on õige mitmed igapäevase joomisharjumusega inimesed aga rahulikult elus, joovad vaikselt ka õlut ja viina, aga mitte nii suurtes kogustes ja vahele jääb ka kaineid päevi. Töötavad. Reisivad. Kõrvalseisjana eriti ei ole märgata, et neil tervis jukerdaks, peale selle, et on kerges ülekaalus, aga keskealiste puhul on see pigem tavaline. 90% mu eakaaslastest on pisut tüsedad, peenikesi on pigem vähe ja nende peenikeste seas ei saa ka öelda, et kõik väga karsked oleksid. Naised joovad veini, mõni on mullifänn. Aastaid, aastaid.  Osalt on töögi selline, et muudkui jälle lähed mõnele vastuvõtule ja seal siis on kokteilid-veinid, siis kellegi juurde edasi ja nii see läheb. Pandeemia ajal joodi üksi kodus, paljud on tunnistanud, et vahepeal enam ei joonudki nii palju, aga pandeemia ajal läks igal õhtul veinitamiseks. Ma ise pole ka sellest patust puhas, kuigi ma ei joonud pudelit veini, kodus piirdun vähemaga, pudel veini kulub 3 päevaga. Ma ise olen nüüd kevadest alates taas tagasi tõmmanud, aga sõber mul ei olegi suutnud, ütleb, et pandeemia algusest alates on igal õhtul purjus olnud. Ta on omal erialal hinnatud spetsialist, 50+ vanuses.

Eks see sõltub inimesest endast. Me kõik sureme mingil hetkel ära. Kui keegi joob juba nii palju, et surm hakkab selle tõttu saabuma, siis seda on enne surma ikka märgata, tervis hakkab juba varem vaikselt üles ütlema, ilmnevad erinevad haigused. Kui enam piiri pidada ei oska, siis on suur probleem, aga keegi teine ei saa seda inimese enda eest lahendada, kui sõltuvusse langenu ise ei taha sellest vabaneda. Puudub motivatsioon. Need sõbrad, kes mul viinasurma läinud, olid oma eluga rappa läinud juba noorelt, jooma hakkasid juba teismeeas  ja põhjalikult. Ma pole ise iial niisuguse pühendumusega suutnud juua, kui nüüd musta huumorit sekka visata. Sportlane, jurist, ajakirjanik, reklaamimees, pedagoog. Keegi neist ei olnud poetaguse pingi jota, vähemalt mitte stardipostitsioonilt.

See klõps, et keegi hakkaks oma joomist kontrollima, peab siiski ära käima inimese enda peas. Mõnel ei tulegi seda klõpsu kunagi.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Surm. Minu sellise elustiiliga isa suri aasta tagasi. Samuti suri vanaisa samamoodi.

ja kui vanad nad olid? me kõik sureme, varem või hiljem.

57 ja 63. Ei me kõik ei sure nii vara. Kumbki polnud paadialune, vaid täiesti toimivad kodanikud. Üks oli hinnatud kuldsete kätega meistrimees ja teisel oli oma äri. Seda aga ainult siis kui tsüklis parasjagu polnud. Arste ei kuulanud kahjuks kumbki. Hoiatati korduvalt. Mõlemad surid tugevas alkoholijoobes. Lahkamine tehti mõlemale.

Eesti meeste keksmine suremise vanus ju.

0
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Surm. Minu sellise elustiiliga isa suri aasta tagasi. Samuti suri vanaisa samamoodi.

ja kui vanad nad olid? me kõik sureme, varem või hiljem.

57 ja 63. Ei me kõik ei sure nii vara. Kumbki polnud paadialune, vaid täiesti toimivad kodanikud. Üks oli hinnatud kuldsete kätega meistrimees ja teisel oli oma äri. Seda aga ainult siis kui tsüklis parasjagu polnud. Arste ei kuulanud kahjuks kumbki. Hoiatati korduvalt. Mõlemad surid tugevas alkoholijoobes. Lahkamine tehti mõlemale.

Eesti meeste keksmine suremise vanus ju.

https://www.stat.ee/et/avasta-statistikat/valdkonnad/heaolu/tervis/oodatav-eluiga
Mis sa jutustad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Surm. Minu sellise elustiiliga isa suri aasta tagasi. Samuti suri vanaisa samamoodi.

ja kui vanad nad olid? me kõik sureme, varem või hiljem.

57 ja 63. Ei me kõik ei sure nii vara. Kumbki polnud paadialune, vaid täiesti toimivad kodanikud. Üks oli hinnatud kuldsete kätega meistrimees ja teisel oli oma äri. Seda aga ainult siis kui tsüklis parasjagu polnud. Arste ei kuulanud kahjuks kumbki. Hoiatati korduvalt. Mõlemad surid tugevas alkoholijoobes. Lahkamine tehti mõlemale.

Eesti meeste keksmine suremise vanus ju.

Ma tean üle 90-ne aastaseid mehi ka.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need noorelt alkoholisurma surnud inimesed surevad pigem mingisse õnnetusse, mitte alkoholijoomise põhjustatud tervisehäda tõttu. Minu ema oli alkohoolik ja jõi ikka väga palju, kaine põhimõtteliselt polnudki kunagi. Tervis ei kannatanud selle tõttu üldse, väga hea tervise juures oli. Küll aga pillas ta purjus peaga suitsu maha ja suri selle tõttu, et maja läks põlema. Kui midagi sellist poleks juhtunud, ma arvan, et oleks ikka päris kaua veel elanud.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need noorelt alkoholisurma surnud inimesed surevad pigem mingisse õnnetusse, mitte alkoholijoomise põhjustatud tervisehäda tõttu. Minu ema oli alkohoolik ja jõi ikka väga palju, kaine põhimõtteliselt polnudki kunagi. Tervis ei kannatanud selle tõttu üldse, väga hea tervise juures oli. Küll aga pillas ta purjus peaga suitsu maha ja suri selle tõttu, et maja läks põlema. Kui midagi sellist poleks juhtunud, ma arvan, et oleks ikka päris kaua veel elanud.

Lisan sellele veel, et kellegagi koos elavad alkohoolikud elavad palju kauem kui üksikud alkohoolikud, sest need mittejoodikutest kaaslased hoolitsevad nende eest ja seega võivad elada veel kauemgi kui need hoolitsejad ise, kelle närve need jotad igapäevaselt saevad.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need noorelt alkoholisurma surnud inimesed surevad pigem mingisse õnnetusse, mitte alkoholijoomise põhjustatud tervisehäda tõttu. Minu ema oli alkohoolik ja jõi ikka väga palju, kaine põhimõtteliselt polnudki kunagi. Tervis ei kannatanud selle tõttu üldse, väga hea tervise juures oli. Küll aga pillas ta purjus peaga suitsu maha ja suri selle tõttu, et maja läks põlema. Kui midagi sellist poleks juhtunud, ma arvan, et oleks ikka päris kaua veel elanud.

Ei ole tõene. Pankreas või maks juuakse läbi. Sinu ema lihtsalt oli üks neist, kes suri muusse.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole tõene. Pankreas või maks juuakse läbi. Sinu ema lihtsalt oli üks neist, kes suri muusse.

Jah, aga see toimub palju hiljem. Kes surevad varakult, nii viiekümnendates-kuuekümnendates, on tavaliselt muu põhjus, mitte alkohol. Kas õnnetus, enesetapp vms. Alkohol on väga tugev depressant ja joodiku elu pole lõbus. Eks muidugi on kõik individuaalne, aga need joodikud, kes mingil määral ka tervist jälgivad (teevad näiteks vahepeal pause, et maks saaks taastuda) jne võivad elada väga kaua. Inimese organism kohaneb väga paljuga. Neid inimesi, kes selle joodiku tõttu on oma tervise nahka keeranud, on tavaliselt palju rohkem.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole tõene. Pankreas või maks juuakse läbi. Sinu ema lihtsalt oli üks neist, kes suri muusse.

Jah, aga see toimub palju hiljem. Kes surevad varakult, nii viiekümnendates-kuuekümnendates, on tavaliselt muu põhjus, mitte alkohol. Kas õnnetus, enesetapp vms. Alkohol on väga tugev depressant ja joodiku elu pole lõbus. Eks muidugi on kõik individuaalne, aga need joodikud, kes mingil määral ka tervist jälgivad (teevad näiteks vahepeal pause, et maks saaks taastuda) jne võivad elada väga kaua. Inimese organism kohaneb väga paljuga. Neid inimesi, kes selle joodiku tõttu on oma tervise nahka keeranud, on tavaliselt palju rohkem.

Räägin kui meedik, et sa eksid.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Räägin kui meedik, et sa eksid.

Ma räägin kui statistik ja ei eksi.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole tõene. Pankreas või maks juuakse läbi. Sinu ema lihtsalt oli üks neist, kes suri muusse.

Jah, aga see toimub palju hiljem. Kes surevad varakult, nii viiekümnendates-kuuekümnendates, on tavaliselt muu põhjus, mitte alkohol. Kas õnnetus, enesetapp vms. Alkohol on väga tugev depressant ja joodiku elu pole lõbus. Eks muidugi on kõik individuaalne, aga need joodikud, kes mingil määral ka tervist jälgivad (teevad näiteks vahepeal pause, et maks saaks taastuda) jne võivad elada väga kaua. Inimese organism kohaneb väga paljuga. Neid inimesi, kes selle joodiku tõttu on oma tervise nahka keeranud, on tavaliselt palju rohkem.

Räägin kui meedik, et sa eksid.

Ainuke meedik perekoolis?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Räägin kui meedik, et sa eksid.

Ma räägin kui statistik ja ei eksi.

Selge. Lahkhelide vältimuseks jäägu sinu õigus ja ema on piisav valim.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selge. Lahkhelide vältimuseks jäägu sinu õigus ja ema on piisav valim.

Ema muidugi ei ole piisav valim, vaid näide. Ehk oskad vahet teha. Kõik muud väited vastavad üldistatud statistika järgi tõele. Kaudselt alkoholismi surnuid on rohkem kui otseselt. Nooremaealised alkoholi kuritarvitajad surevad muudel põhjustel kui kahjustunud maks või põrn, nagu sinu väide oli.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.err.ee/1608238323/uuring-mullu-kasvas-alkoholi-tarbimine-ja-sellest-tingitud-surmade-arv

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selge. Lahkhelide vältimuseks jäägu sinu õigus ja ema on piisav valim.

Ema muidugi ei ole piisav valim, vaid näide. Ehk oskad vahet teha. Kõik muud väited vastavad üldistatud statistika järgi tõele. Kaudselt alkoholismi surnuid on rohkem kui otseselt. Nooremaealised alkoholi kuritarvitajad surevad muudel põhjustel kui kahjustunud maks või põrn, nagu sinu väide oli.

Teeme nii.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On kellelgi jagada kogemusi, milline on olnud inimese saatus, kes reaalselt igal õhtul joob? Kogused ei ole meeletud tema enda arvates, aga mina ei joo ka aastas kokku nii palju kui tema päevaga. Pudel veini, paar koksi või mõned õlled iga õhtu. Paar aastat ei tea mina, et oleks olnud alkovaba päeva ka.

Inimene ise probleemi muidugi ei näe selles. Kaua sellisel inimesel tervis vastu peab? Südame rohte juba tarbib aga ka see ei taksita joomast. Vanus tal 45.

Sa oled sellised teemasid siia kümneid vorpinud. Ela oma elu ja jäta teised rahule.

Vabandused, et sind nii hàirisin. Minu poolt on see teema siiski esimene. Võid alati paluda modedel kontrollida lasta. Ei näe nagu pointi rohkem kui yhte teemat ise teha.

Tänan südamest kõiki vastajaid. Mure on suur ja lähedast aidata ei oska…

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See võib väga erinev olla. Mul lähisugulane joob igapäev ennast täis. Tööpäeviti kohe, kui koju jõuab hakkab jooma ja nv poolest päevast täis. Ikka nii, et hea, et kõnnitud saab. Viina ja õlut. Mees üle 70a, käib 5 päeva nädalas tööl (sõidab autoga tööle), teeb kodus kõik toimetused. Ei mingeid tervise hädasid (suitsetab ka), ei joodiku välimust ega midagi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On kellelgi jagada kogemusi, milline on olnud inimese saatus, kes reaalselt igal õhtul joob? Kogused ei ole meeletud tema enda arvates, aga mina ei joo ka aastas kokku nii palju kui tema päevaga. Pudel veini, paar koksi või mõned õlled iga õhtu. Paar aastat ei tea mina, et oleks olnud alkovaba päeva ka.

Inimene ise probleemi muidugi ei näe selles. Kaua sellisel inimesel tervis vastu peab? Südame rohte juba tarbib aga ka see ei taksita joomast. Vanus tal 45.

Tulevik võib olla mitmesugune. Kui elu armas võib terviserike panna alkoholist loobuma. Nii et tean nii neid, kes on end surnuks joonud kui neid, kes peale 20 aastat joomist loobuvad alkoholist ja elavad ülejäänud elu karsklasena, lisaks hakati sporti tegema. Nii et tulevik on inimese enda teha. teised peaks panustama surmale, siis pole enda petmist

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alkohooliku tulevik…..

Mis tulevik? päev korraga. Palumine ei aita, küll aga aitab lahti laskmine. Lase ta vabaks! Tehku endaga mida tahab.  Mõnel tuleb mõistus siis pähe.

Südame rohte juba tarbib aga ka see ei taksita joomast. Vanus tal 45.

Miks ta neid südame rohte tarbib? Alkoholiga koos need rohud ju nagunii ei aita. Kas süda on alkoholist juba nii ära laienenud, et enam ei pumpa korralikult?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 92 )


Esileht Pereelu ja suhted Alkohooliku tulevik…..