Esileht Jutud ämmaemandaga 2019 Ämmaemand vastab Perekool.ee portaalis 1.-4. juuni

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 75 )

Teema: 2019 Ämmaemand vastab Perekool.ee portaalis 1.-4. juuni

Postitas:

Tere! Avastasin emakakaelal veenilaiendi ( tekkis peale 1. ivfi).Kas see võib takistada rasestumist ja vajab ravi või on isenesest mööduv? Töö on istuv.

Tere

Rasestumisel see takistuseks ei ole. Ravi otsustab arst, seega soovitame ühendust võtta naistearstiga. Istuv töö soodustab veenilaiendite tekkimist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Avastasin emakakaelal veenilaiendi ( tekkis peale 1. ivfi).Kas see võib takistada rasestumist ja vajab ravi või on isenesest mööduv? Töö on istuv.

Tere

Rasestumisel see takistuseks ei ole. Ravi otsustab arst, seega soovitame ühendust võtta naistearstiga. Istuv töö soodustab veenilaiendite tekkimist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.06 15:01; 01.06 15:05; 01.06 15:07; 01.06 19:59; 01.06 20:55; 01.06 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Avastasin emakakaelal veenilaiendi ( tekkis peale 1. ivfi).Kas see võib takistada rasestumist ja vajab ravi või on isenesest mööduv? Töö on istuv.

Tere

Rasestumisel see takistuseks ei ole. Ravi otsustab arst, seega soovitame ühendust võtta naistearstiga. Istuv töö soodustab veenilaiendite tekkimist.

Emakakaelalt veenilaiendid ise märgata ei ole võimalik. Neid veenilaiendeid, mida inimene ise märkab peavad olema häbememokkadel, välisgenitaalide lähedal, tupe sissekäigus. Nendele saab geeli ise peale määrida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ere

Kas magneesiumit võib tarvitada raseduse lõpuni ja vajadusel ka imetamise ajal edasi?
Nimelt teise trimestri lõpupoole hakkasid jalad öösiti krampi tõmbama ja sellest ajast peale võtan igal õhtul ühe Diasporal 400 graanulipakikese. Kui unustasin võtta või pakk sai tühjaks, siis kohe öösel jälle valus kramp sääremarjas. Samas olen kuulnud, et raseduse lõpus magneesiumi üleküllus võib sünnituse algust edasi lükata. Hetkel on mul 5 päeva tähtajani ja tervis on hea, aga ootusärevus paneb erinevatele teguritele rohkem mõtlema ja uurima.

Ette tänades

Tere

Suure tõenäosusega teie isiklikud magneesiumi varud on raseduse ajal ära kasutatud. Seega ka raseduse lõpul kui jalgades tekivad krambid ja see häirib üldist eluolu, siis jätkake magneesiumi tarbimist: 280 mg päevas, soovitavalt enne magaminemist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Avastasin emakakaelal veenilaiendi ( tekkis peale 1. ivfi).Kas see võib takistada rasestumist ja vajab ravi või on isenesest mööduv? Töö on istuv.

Tere

Rasestumisel see takistuseks ei ole. Ravi otsustab arst, seega soovitame ühendust võtta naistearstiga. Istuv töö soodustab veenilaiendite tekkimist.

Emakakaelalt veenilaiendid ise märgata ei ole võimalik. Neid veenilaiendeid, mida inimene ise märkab peavad olema häbememokkadel, välisgenitaalide lähedal, tupe sissekäigus. Nendele saab Lioton geeli ise peale määrida.

Ei need ei ole häbememokkadel ega tupe sissekäigus. Kui sõrme sügavale tuppe pistan, siis need ulayuvad emakakaela alguseni ( munajas moodustis) ja selle külje peal on veenilaiend ja mitte väike. Sinna pole ka kõige parema tahtmise juures võimalik seda geeli kanda.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.06 15:01; 01.06 15:05; 01.06 15:07; 01.06 19:59; 01.06 20:55; 01.06 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Avastasin emakakaelal veenilaiendi ( tekkis peale 1. ivfi).Kas see võib takistada rasestumist ja vajab ravi või on isenesest mööduv? Töö on istuv.

Tere

Rasestumisel see takistuseks ei ole. Ravi otsustab arst, seega soovitame ühendust võtta naistearstiga. Istuv töö soodustab veenilaiendite tekkimist.

Emakakaelalt veenilaiendid ise märgata ei ole võimalik. Neid veenilaiendeid, mida inimene ise märkab peavad olema häbememokkadel, välisgenitaalide lähedal, tupe sissekäigus. Nendele saab Lioton geeli ise peale määrida.

Ei need ei ole häbememokkadel ega tupe sissekäigus. Kui sõrme sügavale tuppe pistan, siis need ulayuvad emakakaela alguseni ( munajas moodustis) ja selle külje peal on veenilaiend ja mitte väike. Sinna pole ka kõige parema tahtmise juures võimalik seda geeli kanda.

Soovitan minna naistearstile, kes vaatab täpsemalt, teeb vajalikud uuringud. Soovitan ise mitte diagnoosida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida kasutada, kui raseduse alguses tupeseen kimbutab? Kas mees vajab ka ravi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Olen 28. nädalat beebiootel ja raseduse algusest saadik hädas olnud hormoonidest tuleneva ninakinnisusega. Olen proovinud kõikvõimalikke vahendeid (meresoola speisid, looduslikke spreisid), aga praegu aitab ainult apteegis käsimüügis olev ninasprei Afrin. Kasutan seda 4-6 korda ööpäevas ja nädalas kulub kindlasti üks pudel, aga hommikuks on ikkagi nina täiesti kinni kuivanud, hingan läbi suu ja suu on täiesti kuiv.

Tean, et ninaspreid ei tohiks üle nädala järjest kasutada, aga hingata on ka vaja. Kardan, et rikun oma nina limaskestad ära ja muutun krooniliseks ninasprei sõltlaseks (tegelikult olengi juba seda).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida kasutada, kui raseduse alguses tupeseen kimbutab? Kas mees vajab ka ravi?

Tere!

Raseduse ajal võib tupeseen olla küllaltki tavapärane. Esmavalikuna soovitame kasutada Clotrimazole tupeküünlaid vähemalt 7 päeva jooksul. Selleks, et tupeseen ei jääks korduma soovitatakse tupe mikrofloora korrastamiseks ravijärselt asetada tuppe piimahappebakterite tupeküünlaid selleks, et tupe keskkond muutuks taas happeliseks ja tupeseene tekitajale oleks see ebasoodne keskkond.
Lisaks on olulisel kohal intiimhügieen, pesukaitsmetest loobumine (intiimpesugeel) ning kindlad valikud dieedis (hoiduda tasuks suhkrurikastest toitudest).

Kui tupeseen jääb korduma, siis on vajalik teha sugulisel teel levivate haiguste analüüsid, sest ka nende tekitajad muudavad tupe keskkonna aluselisemaks, luues seega tupeseene arengule soodsad tingimused.

Kui tupeseen ei kordu, siis ei ole vajadust parnerit ravida. Raseduse ajal rakendame alati lokaalset e tupekaudset ravi.
Vajadusel pidage nõu oma ämmaemandaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 28. nädalat beebiootel ja raseduse algusest saadik hädas olnud hormoonidest tuleneva ninakinnisusega. Olen proovinud kõikvõimalikke vahendeid (meresoola speisid, looduslikke spreisid), aga praegu aitab ainult apteegis käsimüügis olev ninasprei Afrin. Kasutan seda 4-6 korda ööpäevas ja nädalas kulub kindlasti üks pudel, aga hommikuks on ikkagi nina täiesti kinni kuivanud, hingan läbi suu ja suu on täiesti kuiv.

Tean, et ninaspreid ei tohiks üle nädala järjest kasutada, aga hingata on ka vaja. Kardan, et rikun oma nina limaskestad ära ja muutun krooniliseks ninasprei sõltlaseks (tegelikult olengi juba seda).

Tere!

Teie mure on kindlasti oluline, kuid rõõmustavaid uudiseid kahjuks ei ole, sest ninalimaskesta turse ning ninakinnisus on tõepoolest otseses seoses raseduse ja rasedushormoonidega.

Saan Teie kirjast aru, et kõik võtted on justkui ära kasutatud. Mõnned mõtted veel lisaks:
Humeri kasutamisest kindlasti loobuda ei tasuks, see aitab säilitada ninalimaskest niisutust. Kui käsimüügiravimitest abi ei ole, siis võiks olla asjakohane pöörduda murega kas naistearsti, sisearsti või nina-kõrvaarsti konsultatsioonile. On tõhusamaid ravimeid, mida tuleb kindlasti kasutada ettevaatlikusega, kuid parandaksid Teie elukvaliteeti.
Kodus võiks kasutada õhuniisutajat ning mahamisasend võiks olla tõstetud peaalusega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere
Minul selline küsimus. Olen esmarase nädalaid 23+7. Aga vererõhk on kohati ikka üpris kõrge. Võtan küll südameaspirini. Kas üldse lastakse ise sünnitada kui sünnituse ajal on vererõhk väga väga kõrge? Või peab keisri tegema? sooviksin väga ise sünnitada. Olen kuulnud,et kui vererõhk kõrge, võidakse kunstlikult sünnitus esile kutsuda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.06 19:16; 02.06 20:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, küsimus reesuskonflikti kohta. Olen rase 16 nädalat, esmarasedus. Viimane kord ämmaemanda juures sain teada enda veregrupi- AB reesusnegatiivne. Hiljem kodus uurisin mehe käest tema veregruppi ja selgus, et AB reesuspositiivne. Nüüd olen internetist igasuguseid hirmujutte lugenud. Järgmine ämmaemanda visiit alles juulis. Seni on kõik korras olnud, ämmakas ka veregruppide kohta rohkem midagi ei rääkinud. Olen väga mures, kas on võimalik et lapsel tekib reesuskonflikt või on kuidagi muud moodi lapsele ohtlik?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,olen 36+3 rase. Nädal aega on olnud kõhulahtisus/kõrvetised ja oksendamine. Samuti päevade laadne valu ja survetunne emakas. Jätsin pooleli määratud rauaravi,kuid siiani pole taandunud. Samuti olen kimpus peavaludega. Valude ajal vererõhk 120/90.
Oma arsti juurde lähen paari nädala pärast või peaksin varem pöörduma erakorralisse ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.06 20:09; 02.06 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Minul selline küsimus. Olen esmarase nädalaid 23+7. Aga vererõhk on kohati ikka üpris kõrge. Võtan küll südameaspirini. Kas üldse lastakse ise sünnitada kui sünnituse ajal on vererõhk väga väga kõrge? Või peab keisri tegema? sooviksin väga ise sünnitada. Olen kuulnud,et kui vererõhk kõrge, võidakse kunstlikult sünnitus esile kutsuda?

Tere!

Tavapärase raseduse jälgimise ajal mõõdetakse rasedal vererõhku igal visiidil ning mõlemalt käelt. Normi ülemiseks piiriks on 140/80 mmHg. Kui vererõhk on üle normi uurib ämmaemand, mis võib olla selle põhjuseks. Kui kõik mõjutatavad põhjused on välja lülitatud (kiirustades vastuvõtule tulek, “valge kitli” sündroom, jms) ning vererõhk püsib siiski normist kõrgem, siis vastavalt asutuse sisekorrale suunatakse Teid naistearsti visiidile, kes analüüsib vajadust määrata vererõhku alandavat ravi.
Kõrge vererõhk vajab alati jägimist ning selle põhjused väljaselgitamist. Sünnitusviis ei pruugi olla otseselt seotud kõrgenenud vererõhuga ning sünnituse esile kutsumine võib olla seotud teiste põhjustega. Kindlasti rääkige oma muredest ja hirmudest seoses sünnitusviisiga oma ämmaemandaga.

Teie kirjast jääb ebaselgeks, kas nn südameaspiriini kasutate omal algatusel või olete saanud vastavasisulise soovituse ämmaemandalt või naistearstilt.

Kui teete seda omal algatusel, siis on kindlasti on oluline ka sellest teavitada Teie rasedust jälgivat ämmaemandat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,olen 36+3 rase. Nädal aega on olnud kõhulahtisus/kõrvetised ja oksendamine. Samuti päevade laadne valu ja survetunne emakas. Jätsin pooleli määratud rauaravi,kuid siiani pole taandunud. Samuti olen kimpus peavaludega. Valude ajal vererõhk 120/90.

Oma arsti juurde lähen paari nädala pärast või peaksin varem pöörduma erakorralisse ?

Tere!

Teie kirjeldusest lähtuvalt võib olla tegemist seedetrakti infektsiooniga. Kõhulahtisuse ja oksendamisega võib kaasneda emaka toonuse tõus. Kas peres on veel kellelgi sarnased sümptomid? Igal juhul on hetkel oluline, et suudaksite tagada piisava vedeliku hulk, mida tarbite, et vältida vedelikupuudust. Arvestades raseduse suurusega suureneb potentsiaalne risk sünnituse käivitumiseks. Kui menstruatsioonile sarnased valud siiski püsivad võiks pöörduda siiski erakorraliselt.

Head kosumist!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, küsimus reesuskonflikti kohta. Olen rase 16 nädalat, esmarasedus. Viimane kord ämmaemanda juures sain teada enda veregrupi- AB reesusnegatiivne. Hiljem kodus uurisin mehe käest tema veregruppi ja selgus, et AB reesuspositiivne. Nüüd olen internetist igasuguseid hirmujutte lugenud. Järgmine ämmaemanda visiit alles juulis. Seni on kõik korras olnud, ämmakas ka veregruppide kohta rohkem midagi ei rääkinud. Olen väga mures, kas on võimalik et lapsel tekib reesuskonflikt või on kuidagi muud moodi lapsele ohtlik?

Tere!

Võimaliku reesuskonflikti pärast ei ole hetkel vaja liigselt muretseda. Kui olete esmasrase ning varem ei ole rasedusi olnud, siis on võimalik reesuskonflikti risk minimaalne, ka siis kui Teie abikaasa reesusfaktor on positiivne.
Lähtudes raseduse jälgimise juhendist analüüsitakse Teie veregruppi ning võimalikku reesusantikehade olemasolu vähemalt kahel korral.
Kui hetkel on reesusantikehad negatiivsed, siis on kõik hästi. Järgmine aeg antikehade määramiseks on 28.rasedusnädala paiku, Teie ämmaemand teeb selleks kõik vajaliku.
Seega muretsemiseks ei ole hetkel põhjust ning nautige oma kasvavat beebikõhtu.

Loomulikult, kui soovite lisaks selgitusi või informatsiooni, siis pöörduge julgesti Teie rasedust jälgiva ämmaemanda poole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin 6 kuud tagasi, toidan last siiani ainult rinnapiimal. Kontrollis käisin 2 kuud peale sünnitust, kus kõik oli korras. Eelmine kuu hakkasid päevad ja ovulatsioonitest näitas eile, et ovulatsioon hakkab toimuma.
Tean, et ovulatsioonitestil saadud tulemus ei garanteeri, et ovulatsioon ka tegelikult toimub, seega millal võiks uuesti kontrolli minna? Või oskate ehk öelda, mis tasulisi vereproove võiks teha ise ovulatsiooni kindlaks tegemiseks?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Minul selline küsimus. Olen esmarase nädalaid 23+7. Aga vererõhk on kohati ikka üpris kõrge. Võtan küll südameaspirini. Kas üldse lastakse ise sünnitada kui sünnituse ajal on vererõhk väga väga kõrge? Või peab keisri tegema? sooviksin väga ise sünnitada. Olen kuulnud,et kui vererõhk kõrge, võidakse kunstlikult sünnitus esile kutsuda?

Tere!

Tavapärase raseduse jälgimise ajal mõõdetakse rasedal vererõhku igal visiidil ning mõlemalt käelt. Normi ülemiseks piiriks on 140/80 mmHg. Kui vererõhk on üle normi uurib ämmaemand, mis võib olla selle põhjuseks. Kui kõik mõjutatavad põhjused on välja lülitatud (kiirustades vastuvõtule tulek, “valge kitli” sündroom, jms) ning vererõhk püsib siiski normist kõrgem, siis vastavalt asutuse sisekorrale suunatakse Teid naistearsti visiidile, kes analüüsib vajadust määrata vererõhku alandavat ravi.

Kõrge vererõhk vajab alati jägimist ning selle põhjused väljaselgitamist. Sünnitusviis ei pruugi olla otseselt seotud kõrgenenud vererõhuga ning sünnituse esile kutsumine võib olla seotud teiste põhjustega. Kindlasti rääkige oma muredest ja hirmudest seoses sünnitusviisiga oma ämmaemandaga.

Teie kirjast jääb ebaselgeks, kas nn südameaspiriini kasutate omal algatusel või olete saanud vastavasisulise soovituse ämmaemandalt või naistearstilt.

Kui teete seda omal algatusel, siis on kindlasti on oluline ka sellest teavitada Teie rasedust jälgivat ämmaemandat.

Arst määras selle võtmise

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.06 19:16; 02.06 20:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin 6 kuud tagasi, toidan last siiani ainult rinnapiimal. Kontrollis käisin 2 kuud peale sünnitust, kus kõik oli korras. Eelmine kuu hakkasid päevad ja ovulatsioonitest näitas eile, et ovulatsioon hakkab toimuma.

Tean, et ovulatsioonitestil saadud tulemus ei garanteeri, et ovulatsioon ka tegelikult toimub, seega millal võiks uuesti kontrolli minna? Või oskate ehk öelda, mis tasulisi vereproove võiks teha ise ovulatsiooni kindlaks tegemiseks?

Tere!

Üldjuhul eranditult rinnaga toitmisel ei alga menstruatsioonid ja ovulatsioonid väga varakult pärast sünnitust, kuid kindlasti on erandeid. Veelgi enam, kui laps on 6 kuune ja olete ilmselt alustanud juba lapsele lusikatoidu pakkumisega, siis rinnapiima teket reguleerivate hormoonide tase võib olla langemas ning ovulatoorsed menstruatsioonitsüklid algamas.

Füsioloogiliselt on menstruatsioonitsükkel reguleeritud mitmete hormoonide poolt. Munarakkude arengu ja küpsemise eest on vastutav folliikuleid stimuleeriv hormoon (FSH), ovulatsiooni eest on vastutav luteiniseeriv hormoon (LH), lisaks on oluline roll progesteroonil, östrogeenil, prolaktiinil jt.

Seega on üsna keeruline öelda, milliseid hormoone täpselt määrata oleks vaja, sest hormoonide väärtused on kõik omavahel seotud ning interpreteerimiseks vajate kindlasti spetsialisti konsultatsiooni.

Kui planeerite hetkel uut rasedust, siis tasuks esimeses järjekorras ovulatsioonitesti usaldada ning sellele vastavalt planeerida edasised tegevused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Minul selline küsimus. Olen esmarase nädalaid 23+7. Aga vererõhk on kohati ikka üpris kõrge. Võtan küll südameaspirini. Kas üldse lastakse ise sünnitada kui sünnituse ajal on vererõhk väga väga kõrge? Või peab keisri tegema? sooviksin väga ise sünnitada. Olen kuulnud,et kui vererõhk kõrge, võidakse kunstlikult sünnitus esile kutsuda?

Tere!

Tavapärase raseduse jälgimise ajal mõõdetakse rasedal vererõhku igal visiidil ning mõlemalt käelt. Normi ülemiseks piiriks on 140/80 mmHg. Kui vererõhk on üle normi uurib ämmaemand, mis võib olla selle põhjuseks. Kui kõik mõjutatavad põhjused on välja lülitatud (kiirustades vastuvõtule tulek, “valge kitli” sündroom, jms) ning vererõhk püsib siiski normist kõrgem, siis vastavalt asutuse sisekorrale suunatakse Teid naistearsti visiidile, kes analüüsib vajadust määrata vererõhku alandavat ravi.

Kõrge vererõhk vajab alati jägimist ning selle põhjused väljaselgitamist. Sünnitusviis ei pruugi olla otseselt seotud kõrgenenud vererõhuga ning sünnituse esile kutsumine võib olla seotud teiste põhjustega. Kindlasti rääkige oma muredest ja hirmudest seoses sünnitusviisiga oma ämmaemandaga.

Teie kirjast jääb ebaselgeks, kas nn südameaspiriini kasutate omal algatusel või olete saanud vastavasisulise soovituse ämmaemandalt või naistearstilt.

Kui teete seda omal algatusel, siis on kindlasti on oluline ka sellest teavitada Teie rasedust jälgivat ämmaemandat.

Arst määras selle võtmise

Selge, siis on selleks selge näidustus ning soovitustest tuleks kindlasti lähtuda.
Igal juhul räägige oma ämmaemanda või naistarstiga läbi tekkinud murekohad. Seniks nautige kasvavad kõhubeebit!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,olen 36+3 rase. Nädal aega on olnud kõhulahtisus/kõrvetised ja oksendamine. Samuti päevade laadne valu ja survetunne emakas. Jätsin pooleli määratud rauaravi,kuid siiani pole taandunud. Samuti olen kimpus peavaludega. Valude ajal vererõhk 120/90.

Oma arsti juurde lähen paari nädala pärast või peaksin varem pöörduma erakorralisse ?

Tere!

Teie kirjeldusest lähtuvalt võib olla tegemist seedetrakti infektsiooniga. Kõhulahtisuse ja oksendamisega võib kaasneda emaka toonuse tõus. Kas peres on veel kellelgi sarnased sümptomid? Igal juhul on hetkel oluline, et suudaksite tagada piisava vedeliku hulk, mida tarbite, et vältida vedelikupuudust. Arvestades raseduse suurusega suureneb potentsiaalne risk sünnituse käivitumiseks. Kui menstruatsioonile sarnased valud siiski püsivad võiks pöörduda siiski erakorraliselt.

Head kosumist!

Peres kellegil teisel sümptomeid pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.06 20:09; 02.06 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Avastasin emakakaelal veenilaiendi ( tekkis peale 1. ivfi).Kas see võib takistada rasestumist ja vajab ravi või on isenesest mööduv? Töö on istuv.

Tere

Rasestumisel see takistuseks ei ole. Ravi otsustab arst, seega soovitame ühendust võtta naistearstiga. Istuv töö soodustab veenilaiendite tekkimist.

Emakakaelale Liotoni? Kuidas selline soovitus võimalik on?

Edit: Lugesin nüüd, et teised on sama asja küsinud ning lõpuks on öeldud, et välistele suguelunditele. Ikkagi, päris hirmutav kuidas nõu antakse, mõni topibki endale geeli sisse, spetsalist ju käskis. Nõuandes oleks siis pidanud väga selgelt kirjas olema, et ainult välimistele suguelunditele.
Palun tehke algses nõuandepostituses parandus, et kellelegi valeinfo ei läheks!

Tere

Täname tähelepaneku eest. Eelpoolt maha võetud Lioton geeli peale määrimine, sest ravimit saab tõesti ainult nähtavale kohale peale määrida. Eelpool on on nõu antud samuti ainult peale määrimiseks, kuid lugeja võib tõesti erinevalt mõista kirjutatud. Lõplik soovitus on siiski pöördumine naisterstile, et saada täpne diagnoos ja seejärel kas ravi või soovitused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühele eelmisele küsimusele olete vastanud, et tupeseene tagasitulemise vältimiseks oleks hea, kui loobuda pesukaitsmete kasutamisest. Miks? Kuidas nad seda soodustavad? Kas riidest pestavad pesukaitsmed ja ka sidemed on samamoodi soodustavad? Ja kas suures plaanis on ka tampoonid halvad? Kas mooncupi kasutamine hoiab ka ära? Ühesõnaga mida oleks siis hea kasutada, et minimeerida tupeseene tekkimise ohtu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 22:32; 02.06 23:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühele eelmisele küsimusele olete vastanud, et tupeseene tagasitulemise vältimiseks oleks hea, kui loobuda pesukaitsmete kasutamisest. Miks? Kuidas nad seda soodustavad? Kas riidest pestavad pesukaitsmed ja ka sidemed on samamoodi soodustavad? Ja kas suures plaanis on ka tampoonid halvad? Kas mooncupi kasutamine hoiab ka ära? Ühesõnaga mida oleks siis hea kasutada, et minimeerida tupeseene tekkimise ohtu?

Tere!

Hügieenisoovitused tupeseene korral soovitavad loobuda pesukaitsmete igapäevasest ja tampoonide kasutamisest menstruatsiooni ajal. Pesukaitsmete igapäevasel kasutamisel on mitu piirangut, nimelt ei lase nad õhku läbi ning on enamasti lõhnastatud, mis loob pärmseene jaoks soodsad kasvutingimused. Soodsalt mõjub seeninfektsiooni arengule ka seebi,vannivahu, intiimdeodorandi jt. kasutamine intiimhügieenis. Tampoonide kasutamisel on sarnased piirangud. Pärmseent esineb põhimõtteliselt kõigil naistel tupes ja soolestikus, kuid soodustavatel tingimustel hakkab seen paljunema ning tekitab tupepõletikku. Tavaliselt võimendub seen enne ovulatsiooni, menstruatsiooni käigus “uhab” menstruaalveri seeneniidistiku koos menstruaalverega ning enesetunne muutub paremaks. Kui menstruatsiooni ajal kasutatakse tampoone, siis ei ole menstruaalverel võimalik pärmseent eemaldada ning kaebused võivad süveneda. Mooncup’i kasutamine võiks olla soodsam, sest juba materjal, millega tupe limaskest kokku puutub on erinev.
Riidest pesukaitsmete ja sidemete kasutamisel on olulised kaks aspekti, kas need on õhku läbilaskvad, milliste pesuvahenditega ning kuidas neid pesete. Sageli jäävad pesumasinas pestes sidemetesse pesuvahendi jäägid, mis võivad soodustada tupeseene kasvu hoogustumist.

Kokkuvõttes. Tupeseene ennetamiseks soovitatakse kasutada mugavat ja õhku läbilaskvat pesu, eelistama peaks puuvillast aluspesu ning stringide asemel tavalise lõikega aluspükse. Oluline on vahetada pesu iga päev.
Lisaks on oluline teada, et tupeseene tekkimist võivad soodustada antibiootikumid, hormonaalsed rasestumisvastased vahendid, sugulisel teel levivad haigused ning immuunsuse langus mõne viirushaiguse, kroonilise haiguse või ka suurenenud stressi tõttu. Mõnedel andmetel aitab tupeseene vohamisele kaasa saiatoodete, valge jahu, maiustuste, juustu, veini/alkoholi liigne tarvitamine, stress ja ülekaal.

Tupeseene ennetamiseks soovitatakse tarbida piimhappebaktereid sisaldavaid tooteid nagu hapupiim, maitsestamata jogurt ja keefir. Tupe mikrofloora korrigeerimiseks võib kasutada piimahappebaktereid sisaldavaid tupeküünlaid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Avastasin emakakaelal veenilaiendi ( tekkis peale 1. ivfi).Kas see võib takistada rasestumist ja vajab ravi või on isenesest mööduv? Töö on istuv.

Tere

Rasestumisel see takistuseks ei ole. Ravi otsustab arst, seega soovitame ühendust võtta naistearstiga. Istuv töö soodustab veenilaiendite tekkimist.

Emakakaelale Liotoni? Kuidas selline soovitus võimalik on?

Edit: Lugesin nüüd, et teised on sama asja küsinud ning lõpuks on öeldud, et välistele suguelunditele. Ikkagi, päris hirmutav kuidas nõu antakse, mõni topibki endale geeli sisse, spetsalist ju käskis. Nõuandes oleks siis pidanud väga selgelt kirjas olema, et ainult välimistele suguelunditele.

Palun tehke algses nõuandepostituses parandus, et kellelegi valeinfo ei läheks!

Tere

Täname tähelepaneku eest. Eelpoolt maha võetud Lioton geeli peale määrimine, sest ravimit saab tõesti ainult nähtavale kohale peale määrida. Eelpool on on nõu antud samuti ainult peale määrimiseks, kuid lugeja võib tõesti erinevalt mõista kirjutatud. Lõplik soovitus on siiski pöördumine naisterstile, et saada täpne diagnoos ja seejärel kas ravi või soovitused.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun kirjeldada IVF punktsiooni protsessi lähemalt:

1. Kas munarakud võetakse kehast välja tupe kaudu või läbi kõhu naha?
2. Kui suure läbimõõduga augud tehakse kehasse ja mitmesse kohta?
3. Kui kaua kasvavad kehasse tehtud augud kinni?
4. Milliseid instrumente kasutatakse punktsiooni tegemiseks kokkupuutel kehaga?

Mõistan, et see küsimus ei ole otseselt võib olla ämmaemanda pärusmaa, kuid eeldusel, et ka ämmaemand läbib õppeperioodil sellekohase teooria ja et arstid ei kipu opi üksikasju omal algatusel väga avavat, siis siiski loodan siit vastust saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun kirjeldada IVF punktsiooni protsessi lähemalt:

1. Kas munarakud võetakse kehast välja tupe kaudu või läbi kõhu naha?

2. Kui suure läbimõõduga augud tehakse kehasse ja mitmesse kohta?

3. Kui kaua kasvavad kehasse tehtud augud kinni?

4. Milliseid instrumente kasutatakse punktsiooni tegemiseks kokkupuutel kehaga?

Mõistan, et see küsimus ei ole otseselt võib olla ämmaemanda pärusmaa, kuid eeldusel, et ka ämmaemand läbib õppeperioodil sellekohase teooria ja et arstid ei kipu opi üksikasju omal algatusel väga avavat, siis siiski loodan siit vastust saada.

Tere!

Kehaväline viljastamine e IVF tervikuna on arstlik protseduur. Ämmaemand osaleb selles peamiselt nõustajana ning pere toetajana. IVF punktsiooni kohta on võimalik lisainformatsiooni leida erinevate vastavat teenust osutavate tervishoiuasutuste või erakliinikute kodulehtedelt.

Munarakkude punktsiooni ajal kasutatakse reeglina veenisisest lühiajalist narkoosi, mistõttu ei tohi 6 tundi enne plaanitavat protseduuri süüa ega juua. Eeldusel,et punkteeritakse mõlemat munasarja munarakkude kogumiseks, siis võiks olla kaks punkteerimiskohta, kuid teostav naistearst saab selles osas individuaalset tagasisidet anda.

Peale munarakkude punktsiooni, mida teostatakse tupe kaudu, soovitatakse kindlasti vältida vahekorras olemist (kuni rasedustesti tegemiseni, umbes 14 p, kui naistearst ei ole soovitanud teisiti), vannis käimist, aktiivset sportimast ja raskuste tõstmist.

Kindlasti on protseduuri teostaval arstil kohustus Teid kõikidest detailidest informeerida viisil, et tagada informeeritud nõusolek protseduuri teostamiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul nimelt esimene IVF täisring ja homme veretest. Eelmine nädal oli palju sümptomeid, nüüd kahjuks on neid vähemaks jäänud. Mul on nimelt väiksed puusad. Reedel ja laupäev oli selline tunne nagu puusad tahaks katki minna ja tundsin valusid luus. See ei olnud kõhu, selja ega seedekulgla valu. Kas see on normaalne?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tänapäeval tehakse keiser ka üldnarkoosiga kui näiteks üks kaksikutest on valet pidi ees siis on tulemas keiser.Samas ma ei kannata ei proovide võtmist ega ka muid selliseid asju ,hakkab paha ajab oksele ja pilt kaub ära lihtsalt silme ees. Ma ei kujuta ette kui peaks keiser tulema ja nö kuulen kõik mis teevad ja mingil määral näen mis toimub kas on lootus et ikka üldnarkoosis tehakse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.05 00:08; 03.06 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul nimelt esimene IVF täisring ja homme veretest. Eelmine nädal oli palju sümptomeid, nüüd kahjuks on neid vähemaks jäänud. Mul on nimelt väiksed puusad. Reedel ja laupäev oli selline tunne nagu puusad tahaks katki minna ja tundsin valusid luus. See ei olnud kõhu, selja ega seedekulgla valu. Kas see on normaalne?

Tere!

Teie mure on mõistetav. Kehavälise viljastamise korral võib kindlasti tunda igasugust ebamugavust kuni valuaistinguteni välja. Kuna murakkude arengut ja küpsemist on vaja stimuleerida, siis ka sellega võib kaasneda tugev ebamugavus ja venitus munasarjade piirkonnas.

On keeruline öelda, kas üks või teine kaebus kuulub kõikidel naistel kehavälise viljastamise protsessi juurde, sest alati on teatud individuaalsed eripärasd. KUID kõikidest suurenenud ebamugavustest kuni valudeni on kindlasti vajalik teavitada oma naistearsti ning temaga koos töötavat ämmaemanda,et leida parim võimalik viis Teie edasiseks juhendamiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 75 )


Esileht Jutud ämmaemandaga 2019 Ämmaemand vastab Perekool.ee portaalis 1.-4. juuni

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.