Esileht Jutud ämmaemandaga Ämmaemand vastab Perekool.ee portaalis 5.-9. aprill

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )

Teema: Ämmaemand vastab Perekool.ee portaalis 5.-9. aprill

Perekool.ee  uus kampaania aprill  2021

Eriolukord ja Covid-19 piirangud mõjutavad meist kõiki. Ämmaemandatena soovime olla naiste ja perede kõrval ning pakkuda toetust aja- ja asjakohase teabe jagamisel.  Ämmaemand on tervishoiutöötaja, kes on oma töös pühendunud toetama naisi,  lapseootel ja lastega peresid kogu elukaare vältel, olles sageli esimene spetsialist, kes pakub tervisenõustamist ning soovitusi.

Mõeldes kõikidele naistele ja peredele  korraldame  veebikogukonnas perekool.ee  kampaania „Ämmaemand vastab“ ajavahemikul 5.-9.aprill.

Kampaania jooksul vastab ämmaemand kasutajate poolt esitatud küsimustele, mis on seotud raseduseelse aja, raseduse, sünnituse ning sünnitusjärgse perioodiga. sh vastsündinu hoolduse ja imetamisega.

Ämmaemand vastab küsimustele ajavahemikul kl. 9-18.

+2
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kas soovitate vaktsineerida kui on käsil rasestumine?

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 11:48; 05.04 11:21;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

mis toidud või toitained aitavad verd vedelamaks saada? 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas raseduse esimestel nädalatel võivad jalgades esineda pidevalt krampe (muidu neid esineb harva)?

Kas rasedus võib olla põhjuseks kui tumedad veresooned tulevad nibuväljadel väga esile (enne pole täheldanud)?

Kui tõenäoline on et rasedustest ei tuvasta rasedust?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Probleem on, et urineerides tekib vaagnapõhjalihastesse selline veider “allavajumise tunne”. Täpsemalt on see tunne just väliste häbememokkade kohal (s.t asub eespool, mitte tupe, lahkliha v päraku pool). Allavajumise tundega koos esineb ka valulikkus.

Sünnitasin 7 nädalat tagasi ja ITK ämmaemandalt sain brožüüri sünnitusjärgseteks harjutusteks vaagnapõhjalihaste treenimiseks, milles seisab, et neid harjutusi peaks hakkama tegema sisuliselt alates sünnitamise päevast (kuigi see brožüür anti mulle alles sünnitusjärgses kontrollis)

Küsimus on, et kui neis lihastes esineb valu (nagu nt urineerides), kas ka siis on õige neid harjutustega koormata? Olen proovinud, valu intensiivistub sellega veelgi. Või on õigem oodata, kuni lihasvalu leeveneb ehk toimub veel mingi sünnitusjärgne paranemisprotsess?

Sünnitusjärgses kontrollis on mul käidud (nädal tagasi) ning sel hetkel ma sellest ä/e-le ei rääkinud, kuna valu polnud nii märgatav, kui nüüd nädal hiljem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas soovitate vaktsineerida kui on käsil rasestumine?

Tere

Vaktsineerimine on iga inimese iseenda otsus. Hetkel läbiviidud uuringute tulemusena võib nii rasedatele kui rinnaga toitvatele emadele pakkuda mistahes COVID-19 vaktsiini. Teie küsite, kui planeerite rasestumist, siis selles osas uuringute tulemused toovad välja, et COVID-19 vaktsiini saanud rasedust planeerivate naiste seas fertiilsusega probleeme ei ole esinenud. Vaktsiinid, mille osas on uuringud läbi viidud on mRNA vaktsiinid (ei sisalda elusvaktsiini) ja ei põhjusta geneetilist muutust kuna  mRNA ei sisene raku tuuma.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas raseduse esimestel nädalatel võivad jalgades esineda pidevalt krampe (muidu neid esineb harva)? Kas rasedus võib olla põhjuseks kui tumedad veresooned tulevad nibuväljadel väga esile (enne pole täheldanud)? Kui tõenäoline on et rasedustest ei tuvasta rasedust?

Tere

Tervislik toitumine hoiab kogu organismi füsioloogia tasakaalus. Toitained ja toidud, mis aitavad kaasa vereloomele on antikoagulante sisaldavad: näiteks kaneel, tumedad viinamarjad, kalaõli, arbuus, melon, köömned. Antikoagulante saab sünteesida ka pajukoorest

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, küsimus siis sünnitamise kohta.

Kuna mul on olnud kokku 3 sünnitust neist esimene oli vaginaalne (14a tagasi) teine 11a tagasi erakorraline keiser 32nädalal ja viimane keiser 1a4k tagasi.

Hetkel käsil 4 rasedus ja olen 31+3 rase  Siit ka minu küsimus kas on lootust üldse ise sünnitada või peaks tegema keisri?Oma arstiga pole sellest juttu veel olnud.

Ettetänades, A.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas raseduse esimestel nädalatel võivad jalgades esineda pidevalt krampe (muidu neid esineb harva)?

Kas rasedus võib olla põhjuseks kui tumedad veresooned tulevad nibuväljadel väga esile (enne pole täheldanud)?

Kui tõenäoline on et rasedustest ei tuvasta rasedust?

Tere

Teie küsimus oli, kas jalakrambid võivad esineda raseduse alguses – jah, jalakrambid võivad esineda ka raseduse alguses.

Raseduse ajal võivad naist vaevata jalalihaste krambid. Seda seostatakse emaka survega närvidele, verevarustuse häirumisega, aga ka mineraalainevahetuse häirega. Raseduse ajal on oluline liikumine. Toitumisel valida toite, mis sisaldaksid kaltsiumit ja magneesiumit.

Rasedustest ei tuvasta rasedust, kui testi tehakse liialt vara või mitte hommikusest uriinist. Rasedust tuvastavad kõige enne varajased rasedustestid, mis on mõeldud kasutamiseks juba enne seda, kui menstruatsioonitsükkel on hilinenud (testi saab kasutada juba 8ndast päevast pärast seksuaalvahekorda). Testimiseks on soovitatav kasutada esimest hommikust uriini, kuna see on aeg, mil rasedushormooni (hCG) konsentratsioon on kõige kõrgem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Saan aru, et Tallinna sünnitusmajades on võimalik koostada sünnitusplaan. Kuna ämmaemandad reeglina vahetuvad sünnituse jooksul (kui on pikem sünnitus), siis uurin, kas tavapraktikana vaatab iga uus ämmaemand selle sünnitusplaani ikka üle?

Lisaks sooviksin teada, kas ITKs või Pelgulinna sünnitusmajas lubatakse sünnitada hämaramas valguses?

Ning viimasena – mis on tavapraktika platsenta väljutamiseks – uurin, kuna olen siiralt segaduses, miks meedias jagatakse viimasel ajal nii palju hirmulugusid sellest, kuidas naistele ilma hoiatuseta vajutatakse kõhule ning põhjustatakse valu? Kui tegelikult peaks ootama kuni tunni, et platsenta ise väljuks.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, küsimus siis sünnitamise kohta.

Kuna mul on olnud kokku 3 sünnitust neist esimene oli vaginaalne (14a tagasi) teine 11a tagasi erakorraline keiser 32nädalal ja viimane keiser 1a4k tagasi.

Hetkel käsil 4 rasedus ja olen 31+3 rase Siit ka minu küsimus kas on lootust üldse ise sünnitada või peaks tegema keisri?Oma arstiga pole sellest juttu veel olnud.

Ettetänades, A.

Tere !

Võtke palun ühendust oma ämmaemandaga, kes suunab Teid günekoloogi vastuvõtule sünnitusplaani koostamiseks. Günekoloog vaatab üle Teie käesoleva raseduse kulu ning eelnevad rasedus- ja sünnituslood. Seejärel saab Teile koostada sünnitusplaani.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas mõjutab või võib mõjutada rasestumist see, kui tekib peale covid-19 vaktsiini saamist palavik (selline 38, mitte kõrgem)? Või kui ohtlik on üldse varajases raseduses palaviku teke?

Millega soovitate palavikku alandada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 11:48; 05.04 11:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Probleem on, et urineerides tekib vaagnapõhjalihastesse selline veider “allavajumise tunne”. Täpsemalt on see tunne just väliste häbememokkade kohal (s.t asub eespool, mitte tupe, lahkliha v päraku pool). Allavajumise tundega koos esineb ka valulikkus.

Sünnitasin 7 nädalat tagasi ja ITK ämmaemandalt sain brožüüri sünnitusjärgseteks harjutusteks vaagnapõhjalihaste treenimiseks, milles seisab, et neid harjutusi peaks hakkama tegema sisuliselt alates sünnitamise päevast (kuigi see brožüür anti mulle alles sünnitusjärgses kontrollis)

Küsimus on, et kui neis lihastes esineb valu (nagu nt urineerides), kas ka siis on õige neid harjutustega koormata? Olen proovinud, valu intensiivistub sellega veelgi. Või on õigem oodata, kuni lihasvalu leeveneb ehk toimub veel mingi sünnitusjärgne paranemisprotsess?

Sünnitusjärgses kontrollis on mul käidud (nädal tagasi) ning sel hetkel ma sellest ä/e-le ei rääkinud, kuna valu polnud nii märgatav, kui nüüd nädal hiljem.

Tere

Naine kannab rasedust 9 kuud, sama aeg kulub kehal ka rasedusest ning sünnitusest taastumiseks. Allavaje põhjuseks on enamasti vaagnapühjalihaste ja sidekoe nõrkus, mis võibolla tingitud muutustest naise organismis või siis kudede kahjustusest nimetatud piirkonnas erinevatel põhjustel (näiteks raske sünnitus lapse suure sünnikaalu või sünnitusabi operatsioonide tõttu, raske füüsiline töö, sagedane raskuste tõstmine jne.) Palju esineb vaagnapõhjalihaste probleeme just sünnitanud naistel. Kindlasti on mõistlik ja vajalik tegeleda vaagnapõhjalihaste füsioteraapiaga.

Esmalt tuleks siiski välja selgitada valu põhjus. Võimalusel pöörduge oma murega perearstile. Juhul kui perearst ei leia valu põhjust pöörduge kas uuesti oma ämmaemanda visiidile, kes omakorda saab Teid suunata vajadusel günekoloogi kontrolli või füsioterapeudile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis toidud või toitained aitavad verd vedelamaks saada?

Tere

Tervislik toitumine hoiab kogu organismi füsioloogia tasakaalus. Toitained ja toidud, mis aitavad kaasa vereloomele on antikoagulante sisaldavad: näiteks kaneel, tumedad viinamarjad, kalaõli, arbuus, melon, köömned. Antikoagulante saab sünteesida ka pajukoorest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 25.nädalat rase eile öösel 3 paiku ärkasin sellepeale üles et seest keeras ja tahtis nagu oksele ajada aga ei miskit. Täna sama seis olen söönud joonud aga seest selline hõre olla nagu tahaks wcsse oksendama minna aga ei miskit.

Millest see olla võib?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Saan aru, et Tallinna sünnitusmajades on võimalik koostada sünnitusplaan. Kuna ämmaemandad reeglina vahetuvad sünnituse jooksul (kui on pikem sünnitus), siis uurin, kas tavapraktikana vaatab iga uus ämmaemand selle sünnitusplaani ikka üle?

Lisaks sooviksin teada, kas ITKs või Pelgulinna sünnitusmajas lubatakse sünnitada hämaramas valguses?

Ning viimasena – mis on tavapraktika platsenta väljutamiseks – uurin, kuna olen siiralt segaduses, miks meedias jagatakse viimasel ajal nii palju hirmulugusid sellest, kuidas naistele ilma hoiatuseta vajutatakse kõhule ning põhjustatakse valu? Kui tegelikult peaks ootama kuni tunni, et platsenta ise väljuks.

Tere

Sünnitusplaani saab koostada endale iga lapseootel olev naine, täites selleks etteantud vormi või koostada vabas vormis soovid sünnituseks ise. Teid jälgiv ämmaemand tutvub Teie sünnitusplaaniga ning kui lähete sünnitama, siis valves olev ämmaemand tutvub Teie soovidega, andes informatsiooni edasi ka järgmistele kolleegidele.

Igal haiglal on omad kombed ja tavad. Sünnitustoa valgustus sõltub siiski sellest, kui palju vajab personal Teie aitamiseks valgust. Seda situatsiooni ette näha ei ole võimalik.

Iga sünnitus on erakordne ning kordumatu. Miks ühel või teisel juhul on otsustatud nii või teistmoodi tegutseda, ei ole võimalik kommenteerida. Situatsiooni lahendus sõltub protsessi kulust ja hetke vajadusest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas mõjutab või võib mõjutada rasestumist see, kui tekib peale covid-19 vaktsiini saamist palavik (selline 38, mitte kõrgem)? Või kui ohtlik on üldse varajases raseduses palaviku teke?

Millega soovitate palavikku alandada?

Tere !

Vaktsineerimise järgselt võib esineda temperatuuri tõusu.

Samuti võib raseduse alguses esineda temperatuuri tõusu, mis on füsioloogine leid.

Raseduse ajal on soovitatav palavikku alandada Paracetamoliga. Tava olukorras võib tarbida ka Ibuprofeni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 25.nädalat rase eile öösel 3 paiku ärkasin sellepeale üles et seest keeras ja tahtis nagu oksele ajada aga ei miskit. Täna sama seis olen söönud joonud aga seest selline hõre olla nagu tahaks wcsse oksendama minna aga ei miskit.

Millest see olla võib?

Tere !

Antud tervisehäda põhjuseks võib-olla viirus (näiteks Noroviirus).

Juhul, kui tegu on noroviirushaigusega, ei ole see haigestumine tavaliselt raske kuluga, kuigi inimene võib tunda end väga haigena. Sümptomiteks on iiveldus, oksendamine, kõhulahtisus ja kõhuvalu. Mõnikord võib tekkida ka väike palavik, külmavärinad, peavalu, lihasvalud ning üldine väsimustunne. Haigus algab järsult.

Jooge piisavalt – vett, teed või mahla.

Toiduks tarbige pigem puljongit ja näkileiba. Vältige piimatooteid.

Haigestumine kestab lühikest aega, 24 kuni 48 tundi.

Juhul, kui enesetunne paari päevaga ei taastu, pöörduge palun perearsti või ämmaemanda poole probleemi põhjuse selgitamiseks ning abi saamiseks.

 

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

 

Kas treenimisele on raseduse esimesel trimistril piiranguid? Nimelt kas kergeid kõhulihaste harjutusi võib teha?

Mida süüa, et kõhukinnisust vältida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 14:09; 06.04 18:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Kas karulauk ja kasemahl on rasedusele ohutud? Kas võib süüa importmaasikaid ja arbuusi?

Aitäh

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas treenimisele on raseduse esimesel trimistril piiranguid? Nimelt kas kergeid kõhulihaste harjutusi võib teha? Mida süüa, et kõhukinnisust vältida?

 

Tere, tänan küsimuse eest.

Esimesel trimestril võib tunda end nii kehvasti, et ei suuda treenimisele mõeldagi.  Kui aga enesetunne on hea, siis tohib treenida nii nagu ollakse harjunud.  Vältima peaks vaid neid alasid, kus on füüsilise vigastuse või kukkumise oht . Kõige rohkem energiat on üldjuhul rasedatel teisel trimestril. Siis on tõenäoliselt kõige soodsam treenida – enesetunne on läinud paremaks, samas kõht veel väga suur ja raske ei ole, kuid soovitatakse alates raseduse teisest trimestrist vältida kõhulihase harjutuste tegemist. Lubatud on treenida kere külgmisi lihaseid. Kolmandal trimestril treenides tasub koormust langetada. Kasvav kõht juba iseenesest muudabki treeningu raskemaks ja väsitavamaks. Treeningu eesmärk raseduse ajal ei ole vormi parandamine, vaid pigem vormi säilitamine ja hea enesetunne. Mitte ükski harjutus ei tohi põhjustada valu ega ebamugavustunnet.

Kõhukinnisus on sooletegevuse häire, mille korral roojamise sagedus on vähem kui 3 korda nädalas, või roojamisega kaasneb “punnitamine” või iste konsistents on kõva või pabulakujuline vähemalt veerandil juhtudest.

kõhukinnisus on tänases väheliikuvas maailmas sage probleem. Kõhukinnisust võivad põhjustada mitmed faktorid, üheks põhjuseks on rasedus, kus hormonaalsete muutuste tulemusena aeglustub sooleseinte peristaltika ja tänu sellele liigub soolesisu aeglasemalt edasi. Rooja aeglasel liikumisel jämesooles imendub sellest veelgi vedelikku läbi jämesoole seina ja roojamass muutub tahkemaks, või ka ka pabulakujuliseks.

Kõhutegevus on tihedalt seotud inimese emotsionaalse seisundiga. Stress võib põhjustada sooletegevuse kiirenemist või aeglustumist.  Ebaregulaarne söömine, vähene vedeliku tarbimine, vähene füüsiline aktiivsus või roojamisel varasemalt kogetud valu võib võimendada vaevusi kõhukinnisusele kalduvuse korral. Kõhukinnisuse ennetamiseks tuleb süüa korrapäraselt ja tervislikult, kindlate vaheaegadega ja aeglaselt. Toit peab sisaldama piisavalt kiudaineid. Tuleb tarbida rohkem puuvilju, juurvilju, salateid, täisteraleiba, kuivatatud ploome, datleid, viigimarju, müslit, ka õIi. Osadele sobib paremini puu- ja juurviljade osakaalu suurendamine menüüs, teistele teraviljade lisamine. Lisaks on vaja juua vedelikku 1,5 – 2 liitrit päevas. Roojamisrefleksi väljakujundamisel on oluline hommikul pärast ärkamist klaasi vee joomine. Ka füüsilisel aktiivsusel on oluline roll soolemotoorika aktiveerimisel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

Kuidas mõjutab covid19 test sünnitusel, kui veebruaris põdesin läbi covid pos, sünnitama lähen mai kuus. Aga testitulemus näitab veel 6kuud pos vastust. Kuigi mai kuus olen täiesti terve aga kohapeal tehakse test olen pos.

Kas ja kuidas ma peaks tõestama, et saaksin sünnitada koos kaaslasega nagu normaalne sünnitus, mitte isolatsioonis üksinda.

Aitäh

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere Kas karulauk ja kasemahl on rasedusele ohutud? Kas võib süüa importmaasikaid ja arbuusi? Aitäh

 

Tere, aitäh küsimuse eest.

Kasemahl on võrdselt kasulik kõigile vanuserühmadele ja inimestele. Kasemahl aitab tugevdada immuunsust, puhastada verd, parandada ainevahetust ja vereloomeprotsesse. Raseduse ajal võib kasemahl keha puhastada, parandada jumet, tugevdada juukseid ja küüsi. Kui soovite, et teie näonahk näeks välja täiuslik, peske nägu kasemahlaga, see annab sellele värskuse ja tervise. Kasemahl on loodusliku toote puhul kasulike ainete ladu. See jook sisaldab kaaliumit, ;magneesiumit, fruktoos ja glükoos; kaltsium; õun- ja glutamiinhapped; fütontsiidid ning tanniinid. Oma koostise tõttu on mahl pinguldav närvi-, kardiovaskulaarsele ja immuunsüsteemile. Lisaks on sellel kerge diureetiline toime, seega igati sobiv jook lapseootel naisele, kui imetavale emale.

Karulauk ei ole esmane vitamiinide allikas raseduse ajal. Soovituse peamine põhjus on karulaugu võimes ärritada emaka lihaseid, mis võib põhjustada erinevaid komplikatsioone. Teiseks põhjuseks on taime omadus suurendada iiveldust ja oksendamist, mis võib naise keha kurnata liigselt juba suurenenud koormuse korral . Siinkohal saabki vastuse ka teine küsimus arbuusi ja maasikate söömise kasulikkusest. Naise vitamiinide ja mineraalainete vajadus raseduse ja imetamise ajal on suurem kui tavaliselt ning värsked marjad on väärtuslikuks energiaks. Välismaiseid puuvilju ja marju tuleks korralikult puhastada ning tsitrustelistelt eemaldada koor. Ära  tuleb lõigata varre ühenduskoht, sest just sinna koguneb kõige rohkem mürgiseid aineid. Allergikutel tuleb importpuuviljadega olla ettevaatlik, sest pestitsiidide ja säilitusainete jäägid võivad põhjustada allergilisi reaktsioone. Vastunäidustusi maasikate ja arbuusi söömisele pole muud, kui et jälgida koguseid (liigne puuviljasuhkur võib suurendada liigselt rasedusaegset kaalutõusu)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Olen 9+3 nädalat rase ja seni ilma ühegi suurema sümptomita, 2 nädalat tagasi oli loote südametegevus tuvastatav. Kui suure tõenäosusega nüüd veel iiveldus/oksendamine tekkida võivad ning kas vähesed sümptomid võivad ka halva endega olla?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas mõjutab covid19 test sünnitusel, kui veebruaris põdesin läbi covid pos, sünnitama lähen mai kuus. Aga testitulemus näitab veel 6kuud pos vastust. Kuigi mai kuus olen täiesti terve aga kohapeal tehakse test olen pos. Kas ja kuidas ma peaks tõestama, et saaksin sünnitada koos kaaslasega nagu normaalne sünnitus, mitte isolatsioonis üksinda. Aitäh

Tere ja aitäh küsimuse eest.

Mõistan teie muret. Erinevatel sünnitusmajadel on erinev nakkusohtlike patsientide käsitlemise kord, seda peate välja selgitama juba ise sellest kliinikust, kus plaanite sünnitada. Covid nakkuse läbipõdemise kohta võiks teil olla perearsti tõend, kuid kuidas kuskil toimetatakse, ei oska ma siinkohal kommenteerida. Kindlam on üle küsida oma rasedust jälgiva ämmaemanda käest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Olen 9+3 nädalat rase ja seni ilma ühegi suurema sümptomita, 2 nädalat tagasi oli loote südametegevus tuvastatav. Kui suure tõenäosusega nüüd veel iiveldus/oksendamine tekkida võivad ning kas vähesed sümptomid võivad ka halva endega olla?

Tere ja tänan küsimuse eest.

Iga naine on eriline ja rasedusega kohanemine ning kandmine on väga individuaalne – mõni naine tajaub väiksematki muutust keha hormonaalses tasakaalus suurte füüsiliste vaevustena (iiveldus, oksendamine, suur unisus, väsimus, jõuetus jne), teine libiseb kõigest sellest kergelt üle. See on müüt, et kui pole halba enesetunnet, siis on rasedusega midagi juhtunud. Kui teil on käsil juba 9 rasedusnädal ja siiani suuri vaevusi tajunud pole, siis arvan küll, et olete üks neist, kes on pääsenud vararasedusaegsetest vaevustest. Olge terve ja rõõmus edasi

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Mul on plaaniline keiser juuli lõpus. Soovisin oma ämmaemandat (erakliinikust) tugiisikuks, kes abistaks peale lõikust, aga piirangute tõttu ei saa. Kas Pelgulinna eraämmaemandad pakuvad taolist teenust, et on olemas abistamas peale sünnitust?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kahtlustatakse südamekujulist (sadulas) emakat. Miks öeldakse “kahtlustatakse”? Kas seda pole võimalik näha, et kas on või ei ole ning kui palju see on?
Lisaks on veel öeldud et retros.

Kuidas need kaks mõjutavad minu rasestumise tõenäosust ja rasedusekäiku?

Tänades
K.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 20:49; 06.04 18:27;
To report this post you need to login first.

Tere

Olen aru saanud, et verest võetud hcg näidud ja ultrahelileiud peaks olema omavahel seotud. Miks juhtub tihti nii, et raseda hcg tase on kõrge, kuid ultrahelis ei ole näha embrüot, rebukotti, südametoone vms?

Minu enda näitel: rasedust päevade järgi 5+6, vaginaalse uh järgi 5+4. Ultrahelis näha 5+4 vastav lootemuna ja rebukott. Loodet näha ei ole. Hcg tase samal päeval 23900. Hcg analüüse tehtud regulaarset, hormoon kasvab topelt stabiilselt paari päevaga. Interneti info järgi võiks sellise hcg puhul juba ka südametöö näha olla.

Kas sellistel puhkudel vōib olla nt embrüo halvas asendis, et pole näha?

Minule määrati uus ultraheli aeg 2 nädala pärast. Üldiselt ma mures pole sest 5+4 on tegelikult normaalne loodet veel ultrahelis mitte näha. Küll aga tekkis küsimus kōrge hcg ning uh leiu (puudumise) vahel.

Lugupidamisega

uudishimulik R

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Mul on plaaniline keiser juuli lõpus. Soovisin oma ämmaemandat (erakliinikust) tugiisikuks, kes abistaks peale lõikust, aga piirangute tõttu ei saa. Kas Pelgulinna eraämmaemandad pakuvad taolist teenust, et on olemas abistamas peale sünnitust?

 

Tere ja tänan küsimuse eest.

igal kliinikul on omad väljakujunenud tavad sünnitusjärgse hoolduse pakkumiseks. usun, et teid ei jäeta hädasse ja üksi pärast lõikust. Kindlasti abistavad ämmaemandad keisrilõike järgselt naisi osakonna võimaluste piires. Sellisest teenusest, et ämmaemand on keisrilõikejärgselt 24/7 teiega, pole ma kuulnud.  Olge julge ja paluge abi, olen kindel, et teid aidatakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )


Esileht Jutud ämmaemandaga Ämmaemand vastab Perekool.ee portaalis 5.-9. aprill

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.