Esileht Kodunurk Argiõhtul külalistele

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Teema: Argiõhtul külalistele

Postitas:

Palun soovitage mingit kiirelt valmivat sooja sööki, mida peale tööpäeva külalistele pakkuda. Võib olla ka midagi sellist, mida eelmine õhtu osaliselt valmis teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.09 23:08; 09.09 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keeda pelmeene 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teeks eelmisel õhtul lasanje valmis ja siis järgmisel päeval soojendaks ahjus. Lasanje on tihtipeale niiviisi seisnuna isegi maitsvam:)

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahjukala (filee või terve) valmib kiirelt. Ahi soojeneb, kuni maitsestad, küpseb ca 20 minutit. Sama aeg kulub nt riisi keetmisele. Kastme saad eelmisel õhtul valmis teha.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.09 09:00; 14.09 13:02; 14.09 17:33; 20.09 00:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Quiche

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb ju sellest, kas tead mida need külalised välistavad või on kõigesööjad. Mina teeksin ahjukartuleid triibuliha viiludega, roheline kõrvale, sobib ka hakklihapallid juustutäidisega, ahjupaadile ritta ja ruttu valmib, juurde kas riisi või praed eelmise päeva keedukartulid, roheline salat. Seljanka saad eelmisel päeval valmis teha, ka mõni plaadikook magustoiduks. Eelnevalt mainitud ahjukala, pastaroad, pitsad. Kui on millest teha, siis minul oleks ideid küllaga, lisaks olen väga kiire koorija, hakkija. Valik on suur.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.09 12:05; 10.09 17:26; 15.09 16:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kana ja kala valmivad küllalt kiiresti, veiselihast steik jms, juurde salat (paprika jms saad ette õhtul kaussi ära lõigata, õigel päeval ainult salatilehed ja kaste peale), kartulid kasvõi poe kartulirosetid vms ahjus soojendatav/ basmatiriis 12min/kuskuss üldse ainult keev vesi peale kallata (pärlkuskuss on hea nt). Magustoite, mida ette saab teha on sadu, tarretised, vahud, kreemid.
Eks loomulikult oleneb, kui pidulik on üritus, palju on rahvast, kas on külmlaud jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igasugused hautised saad enne valmis teha. Guljašš-supp, burgundia pada … neid on palju. Õllega või veiniga või lihtsalt köögiviljadega.
Karjase piruka saad valmis teha. Õhtul puistad ainult riivjuustu peale ja paned ahju.
Vana hea kartulisalati saad valmis hakkida ja koore paned õhtul peale.
Caesari salat, kana teed eelmisel õhtul valmis.
Magustoidud on enamus ette tehtavad, peabki tegema.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõhefileele maitseained ja -taimed peale, mässid lehttaignasse ja ahju.
Kõrvale roheline salat.
Lihtne teha ja näeb efektne välja, eriti kui viitsida taignale kaunistused peale teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodujuustu põhjal plaadipitsa või ahjulõhe värske salatiga on minu meelest kindla peale teostatavad mugavad õhtusöögid argiõhtu külalistele.

Suvikõrvitsa-parmesani plaadipirukas pärmi-lehttaiga põhjal on ka hea, aga siis peab olema võimalus taigen varem sulama võtta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igasugused hautised saad enne valmis teha. Guljašš-supp, burgundia pada … neid on palju. Õllega või veiniga või lihtsalt köögiviljadega.

Karjase piruka saad valmis teha. Õhtul puistad ainult riivjuustu peale ja paned ahju.

Vana hea kartulisalati saad valmis hakkida ja koore paned õhtul peale.

Caesari salat, kana teed eelmisel õhtul valmis.

Magustoidud on enamus ette tehtavad, peabki tegema.

Caesari- ja kartulisalat soojaks toiduks nagu teemaalgataja soovis?! Kastme paned soojana peale vm?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostaks poest valmis toitu ja ei hakkaks rabelema, et kõik peab alati ise tehtud olema.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.09 12:40; 10.09 13:57; 10.09 16:32; 10.09 18:01; 18.09 13:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb, mis üritusega tegu – kas pidulik või niisama sõbranna-pere-hüppas-läbi.
Oleneb kellaajast – mina kl 19 küll mingit ahjukartulit ja triibuliha ei tahaks.
Oleneb ürituse pikkusest – kas ollakse tunnike või viis.
Oleneb maitsetest, harjumustest, talumatusest.
Oleneb inimeste vanusest.
Oleneb ruumikusest (diivanilauale ju seapraadi ei kanna).
Oleneb rahalisest olukorrast.
jne.

Aga kõige peamine minu arust on sündmuse pidulikkus. Ilma selleta on väga raske midagi pakkuda.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 07.09 15:59; 14.09 09:27; 14.09 09:28; 18.09 13:25; 18.09 13:30; 18.09 13:32; 21.09 07:02; 23.09 14:30; 23.09 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh kõigile soovitajatele, sain mõned ideed. Saabun külalistega, kes tulevad teisest linnast, koos koju. Ei ole mingi sünnipäev, aga harvadele külalistele tahaks ikka midagi head pakkuda. Ilmselt 3-4 tundi ikka üheskoos veedame ja põöve otsas keegi sööma ei pea, mahuvad kõik korraliku söögilaua taha.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.09 23:08; 09.09 11:18;
To report this post you need to login first.

ette valmis ei saa teha, aga nt seenerisotto valmib mõnusasti lobisedes kerge vaevaga.
Seenekaste valmib ka kiirelt sel ajal kui kartul keeb.

Lihasõpradele võib nt teha ette valmis mingi vahemerelise lihahautise või aeglaselt küpsetatud rebitud liha. Ma teen neid tavaliselt suures koguses, ja pool lähebki sügavkülma kiireteks aegadeks.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul just täna selline olukord. Peale tööd koos külalistega minu juurde. Eile keetsin täiesti nullist potitäie borši. Tegin muretaigna ja panin vormi valmis (kiletasin ära) õhukindlas karbis ootab ka täidis. Nii ei ole muud, kui supp soojendada ja samal ajal panna pirukas ahju. Magusaks on šokolaadimoussee (mis ka juba pokaalides ootab).
Miks nii palju vaeva? Sest näeme harva ja kuna külas on eestlased, kes elavad Eestist kauge, tahan neile pakkuda parimat.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.09 11:55; 20.09 13:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see sõltub, kui kiire on kiire ja mida sa üldse oled valmis külalistele pakkuma. Vabalt võib ju kartulit ja hakklihakastet pakkuda, mis ei võta ka teabmiskaua aega. Ühepajatoit eelmisel õhtul valmis teha jne.

Põhimõtteliselt võid ju ükskõik mis toidu eelmisel õhtul valmis teha, mis kannatab ka soojendamist (nt ka kartulivorm, kapsahautis, supid (sh püreesupp))

Kui väga kodune ei sobi, siis nt põnevama välimusega makarone mingi huvitavama kastmega (see muidugi on vaidlusalune, mis on “huvitav”).

Kala valmib kiirelt, ostad valmis filee, kui rahakott peale hakkab.

Kartulisalat ja viinerid 😉

Pitsa (ostad poest kõik kattematerjalid valmsitükeldatult, põhja teed valmispulbrist)

Lihtsalt mingit näksimist ja mingi ciabatta + hummus või mu määre juurde

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kartulisalat ja viinerid ????

Kas reaalselt ka keegi täna oma külalisi sellise toiduga karistaks?

See on tänapäeval vist vanglatoit.

0
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.09 13:35; 10.09 15:57; 10.09 16:37; 15.09 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kartulisalat ja viinerid ????

Kas reaalselt ka keegi täna oma külalisi sellise toiduga karistaks?

See on tänapäeval vist vanglatoit.

Kartulisalat sardelliga on veel parem “vanglatoit”, aga mis sinuga vaielda, pole ise trellide taga istunud.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.09 12:40; 10.09 13:57; 10.09 16:32; 10.09 18:01; 18.09 13:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kartulisalat sardelliga on veel parem “vanglatoit”, aga mis sinuga vaielda, pole ise trellide taga istunud.

Sa ei peagi minuga vaidlema ja loodame et sinu tuttavad on neile pakutuga (viiner kartulisalatiga) ülirahul.

Loodetavasti vähemalt salati teed ise, kuigi sa vist väga “rabeleda” ei viitsi? (kell 12.40 tuli mingi selline väide)
Poes söödavat kartulisalatit teatavasti ei müüda, Olivier’ salatist rääkimata.

0
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.09 13:35; 10.09 15:57; 10.09 16:37; 15.09 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kartulisalat sardelliga on veel parem “vanglatoit”, aga mis sinuga vaielda, pole ise trellide taga istunud.

Sa ei peagi minuga vaidlema ja loodame et sinu tuttavad on neile pakutuga (viiner kartulisalatiga) ülirahul.

Loodetavasti vähemalt salati teed ise, kuigi sa vist väga “rabeleda” ei viitsi? (kell 12.40 tuli mingi selline väide)

Poes söödavat kartulisalatit teatavasti ei müüda, Olivier’ salatist rääkimata.

Loodetavasti. Sina rabeled siin juba piisavalt et kohe kommentaaride kellaegu välja uurida. Seda ma ka ei viitsiks muide.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.09 12:40; 10.09 13:57; 10.09 16:32; 10.09 18:01; 18.09 13:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda ma ka ei viitsiks muide.

Elada ikka viitsid? Süüa teha ja foorumit lugeda sa ilmselt ei viitsi.

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.09 13:35; 10.09 15:57; 10.09 16:37; 15.09 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kartulisalat ja viinerid ????

Kas reaalselt ka keegi täna oma külalisi sellise toiduga karistaks?

See on tänapäeval vist vanglatoit.

Ma kartulisalatit vist ikka hea isuga sööksin, viiner või sardell ei köida. Mul satub igas vanuses külalisi ja kui olen kartulisalatit teinud oma pere tarbeks, siis on see esimene, mis juhuslikult tulnud külaliste poolt ära süüakse.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.09 12:05; 10.09 17:26; 15.09 16:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib ka grillkana juurde osta või muud liha. Muide praegu on kvaliteetseid sardelle ja viinereid saadaval. Mõnele muidugi vanglatoit.
Mõni ikka peast hulluks läinud oma “isetegemisega”, muidugi kui kodus istud siis teine lugu.
Üleüldse, läheks ostaks ühe hea kringli, kõik söödud. Üks vanilje kringel ja üks soolane kringel.
Soovitan Narva kohvikut Tallinnas kui olete.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.09 12:40; 10.09 13:57; 10.09 16:32; 10.09 18:01; 18.09 13:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ette valmis ei saa teha, aga nt seenerisotto valmib mõnusasti lobisedes kerge vaevaga.

päris valmis ei saa risottot teha, aga põhja saab eelmisel päeval ära teha sinnamaani, kus riis on poolkõva. siis plaadile ja kiirelt jahutada/külmutada ning kinnisesse karpi. järgmisel päeval on ainult lisandiga kokkusegamise vaev ca 15 minutit. ja sööjad juba ootavad. see võte või nipp on mul saadud Jamie Oliver’i raamatust.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kartulisalat ja viinerid ????

Kas reaalselt ka keegi täna oma külalisi sellise toiduga karistaks?

See on tänapäeval vist vanglatoit.

Mu mees käib lõuna ajsl seal balta turu lähedal mingis lonkavas põdras vm sellenimelises söögikohas ja kiidab taevani venelaste tehtud salatit viineritega. Et suur hunnik maksvat miski 2.70.
(Teine lemmik – seljanka – 2€.(
Vanglas pole olnud, on ehituaettevõtja, rahakas ja väga hea majandusliku mõtlemisega. Kas salat-viiner seda veel soodustab, ei oska öelda, aga talle maitsevat (ja hind ka).
Mina ei söö kartulit ega keeduvorsti, olen tiba vähem edukam ja see on minu probleem. Kirjeldatud kombo on lapsepõlveklassika.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 07.09 15:59; 14.09 09:27; 14.09 09:28; 18.09 13:25; 18.09 13:30; 18.09 13:32; 21.09 07:02; 23.09 14:30; 23.09 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kartulisalat ja viinerid ????

Kas reaalselt ka keegi täna oma külalisi sellise toiduga karistaks?

See on tänapäeval vist vanglatoit.

Ma kartulisalatit vist ikka hea isuga sööksin, viiner või sardell ei köida. Mul satub igas vanuses külalisi ja kui olen kartulisalatit teinud oma pere tarbeks, siis on see esimene, mis juhuslikult tulnud külaliste poolt ära süüakse.

Ei, ei – kiluleivad kaovad esimesena! ????????????

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 07.09 15:59; 14.09 09:27; 14.09 09:28; 18.09 13:25; 18.09 13:30; 18.09 13:32; 21.09 07:02; 23.09 14:30; 23.09 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis värk selle narva kringliga on, see on ju absoluutselt jõle. Ja siis veel kapsahautised või ühepajatoidud. Mis ajas me elame? Miks on vaja inimesi selliste asjadega piinata?
Sellistel tingimustel tellitakse catering, tuuakse koju, on sööj käes ja saab pererahvas külalistega suhelda, mitte hakklihskastet teha.

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 10:39; 14.09 14:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellistel tingimustel tellitakse catering, tuuakse koju, on sööj käes ja saab pererahvas külalistega suhelda, mitte hakklihskastet teha.

Kui ma kutsun paar-kolm sõpra oma koju, siis oleks nad ikka väga üllatunud, kui peaks mingit cateringi kraami sööma. Seda saab igal suuremal üritusel-juubelil-kokkutulekul lõputult.
Igal juhul panen parema meelega ühe mõnusa kala ahju, kui juba kodus istume, muidu võiks ju üldse restoranis kokku saada.
See ei sega külalistega vestlemist sugugi. Keegi ei eelda, et koduses miljöös suhtlemiseks peaks kõik kohe maha istuma ja üksteisele otsa vahtima jääma.
Kui külalised on kaugemalt tulnud ja päeva võõras linnas või mujal ringi sõites veetnud, siis kulub ka neil veidi aega enda peale, kes tahab niisama puhata, kes vannituba kasutada, kes lihtsalt ringi vaadata.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.09 09:00; 14.09 13:02; 14.09 17:33; 20.09 00:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, aga see “kala ahju” pole ju kunagi ksla ahju. Ikka on vaja veel kasvõi salateid, suupisteid, jooke.
Aga ok, kui külalised vahepeal võivad tunni kuskil magada ja sa oled üksi köögis.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 10:39; 14.09 14:24;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )


Esileht Kodunurk Argiõhtul külalistele