Esileht Beebi ja mitmikud Asjad vastsündinule

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )

Teema: Asjad vastsündinule

Postitas:

Käisin poes, et osta ära vajalikud beebiasjad. Silme eest võttis kirjuks ja lõpuks jäid kõik ostmata. Nüüd sooviksingi teilt uurida, et millised/mis firma asjad olete ostnud. Kas olete rahul või mitte? Näiteks küünekäärid, lutt, lutipudel (silma jäi Tommee Tippee anti-colic), kellel on, kas õigustab ennast? Kas vanni sisse beebialus on vajalik või saab last ka käes hoida? Millistel mähkmetel ei ole sellist keemialõhna (muumi, huggies, libero)? Pepukreem, nabapuhastaja? Kus olete ostnud teki, voodiriided? Mis veel, mille peale kohe ei tule, aga mis oleks vaja?
Tänud, kes viitsivad vastata 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 16:12; 09.01 16:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimest korda ema, ei varunud eelnevalt asju vaid ostsin kui vaja.
Riided riideks (head Lindexi omad kuna topelt trukkidega), aga kreemid ja asjad. Saialilletinktuur silmade ja naba puhastamiseks, d-vitamiin. Vajadusel bephanten (oli nkn kodus, hea kuivale nahale määrida beebil) või sudocrem mähkmelööbe jaoks (kui tekib), spets.kehakreem vajadusel kuivadele kohtadele (kael, kõrvatagused, jalad, jne olid meil kuivad).
Luti ostsin kui beebi oli mõned nädalad vana, enne ei näinud mõtet sest pole vaja harjutada. Hetkel kasutab lutti väga harva ja hea kui näiteks kuskil käies kaasas on. Ostsin mingi odava lihtsalt, muidu MAM lutt on silma jäänud 0-2 kuud, kuna lutiosa pisike.
Tekki ja patja ekstra ei ostnud (sain haiglast), beebil õhuke kingitud tekk peal millega magab + padja jaoks liiga vara veel. Voodipesukomplekti ostsin Ikeast, aga paljudes poodides Eestis ka olemas.
Lutipudelil ei näe enne mõtet kui seda reaalselt vaja. Küünekäärid mõttetud, oma väikeste kääride või küünetangidega saab hakkama.
Vann on mul kokkuvolditav ja beebisisuga. Võid ilma ka osta, aga mul isiklikult hea beebi peput peal hoida, hiljem hakkab ise seal pikutama et ei peaks nii väga hoidma peast.
Mähkmeid ei oska soovitada, kasutan Pamperseid ja mingi lõhn neil siiski on juures. Kasutan ka niiskeid salvrätikuid vahel kodus (näiteks öösel) ja kindlasti külas olles, muul ajal pesen kraani all.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.01 17:21; 08.01 18:26; 02.02 16:54; 02.02 19:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On asju, mida ei tasu ette osta, sest neid ehk ei lähegi vaja. Näiteks lutipudel. Ma pole seda kahe lapsega kordagi kasutanud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liiga väikeseid riideid ei tasu ette osta, suure tõenäosusega need ei lähegi selga. Endal kõik lapsed hakkasid kohe suurus 56 kandma ja needki jäid üsna ruttu väikeseks. Riided peaksid olema väga venivad.
Mähkmetest kasutasin ise Libero touch omi. Enam vähem kõik proovisin läbi ja jäin nende juurde.
Võiks olla mingi tekk, mille sisse pampu teha. Tavaline beebi baikatekk on hea.
Pigem osta vähem ja jooksvalt ostad juurde vastavalt vajadusele.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt sattus lihtsalt viga teksti, aga juhin tähelepanu, sest vb mõni värske ema loeb ja ei tea selle kohta – saialilletinktuuriga võib naba küll puhastada, aga mitte silmi. See sisaldab 70% etanooli. Silmade puhastamiseks kasutada lihtsalt jahutatud keeduvett või füsioloogilist lahust 🙂

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 18:14; 08.01 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haiglas öeldi et saialillega puhastada rähna vms ära. :O

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.01 17:21; 08.01 18:26; 02.02 16:54; 02.02 19:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haiglas öeldi et saialillega puhastada rähna vms ära. :O

Sellist asja ei tohi kohe kindlasti teha ! See on hullem kui viinaga silmade puhastamine

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 18:14; 08.01 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haiglas öeldi et saialillega puhastada rähna vms ära. :O

??? Äkki nad mõtlesid saialilleteed? Tinktuur kõrvetab silmad peast ära. Seda ei tohi küll silma pannq. Kõige parem on silma ikka füsioloogiline lahus. Praegu soovitatakse ka naba ainult füsioloogilisega puhastada.

Tavaline tekk ja padi jäta heaga esialgu poodi. Hea on hoopis beebi magamiskott (varrukateta riidest kottkombe). Kohev tekk on ohtlik, sest võib beebi näole sattudes beebi lämmatada. Varu ka üks baikatekk ja paar samas mõõdus lina. Mõnele lapsele meeldib, kui ta teki sisse magamiseks keerata. Samuti on hea beebit voodis või põrandal baikatekile panna.

Ära liiga palju riideid ette varu. Osta paar erinevas stiilis asja. Nt tudukombe (trukkide või lukuga), hõlmikbody sipukatega jms. Ja kui oled erinevaid katsetanud, siis edasi tekib sul kindlasti oma eelistus, mida sa hea meelega kasutad ja see ei pruugi sugugi olla see, mida sõbrannad soovitavad.

Lutipudeli ostis mees, kui sai haiglas selgeks, et imetamine ei suju plaanitult. Lutti ei kasutanud üldse.

Mina ei ole veel kohanud beebide küünekääre, millega oleks võimalik küüsi lõigata. Kasutasin mitte eriti terava otsaga tavalisi küünekääre. Pead jälgima, et kääriotsad oleks alati lapse näost eemale suunatud.

Mähkmed on nii ja naa. Ära neid üldse ette osta. Proovi ära need, mis haiglas antakse. Kui lekivad läbi, siis proovi teisi, vastavalt lapse sünnikaalule võid vajada kohe suuremaid kui newborn või hoopis premature suurust. Kui jalad on väga peenikesed, siis võib olla tõeline raketiteadus sobiva mähkme leidmine.

Vanniiste on mugav, aga tasub valida selline, mille suurust saab beebi kasvades muuta. Mul oli mittemuudetav ja vastsündinu sellel ei püsinud. Parajaks sai nats enne seda, kui beebi juba ise istuma hakkas.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen kolme lapse ema ja mida laps edasi seda minimaalsem on olnud see nimekiri. Hõlmikbodisid mina ei leidnud aga need on praktilisemad ja lihtsam last riietada. 52 ja 56 suurused pakiks sünnitusmajja kaasa- pikkade käistega hõlmikbodid ja püksid, sokid, mütsid. Minul olid apteegist ostetud väga head beebikäärid ümara otsaga. Lõikasid hästi ja polnd teravad. Vaja läheb rinnapatju, soovitan väga NUK omasid. Silmi puhastasin füsioloogilise lahusega ja marli tükkidega mida saab apteegist. Nabale seda lahust kasutasin vatitikkudega. Kreeme on lihtne osta, sudocrem ja bepanthen, ihupiim, vatipadjad, niisked lapid, soovitan ka nibusalvi purelan. Mina last pesin kausis käe peal. Vann oli väga ebamugav, eriti see lamamise osa selles sest ega osadel beebidel see pea ja pepuosa jääb pikkuselt lühikeseks nii et pea jääb ebaasendisse.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.01 21:27; 08.01 21:31; 09.01 19:18; 09.01 21:52; 10.01 11:38; 12.01 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saialille tinktuuriga sai naba kõige alguses puhastatud ja siis hiljem selle füsioloogilise lahusega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.01 21:27; 08.01 21:31; 09.01 19:18; 09.01 21:52; 10.01 11:38; 12.01 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik kiidavad hõlmikbodisid, mina näiteks ei leidnud, et need mugavamad oleks kui muud. Samuti ei leidnud, et trukkidega riideid oleks raske selga panna, raskeks läks see alles kuuenda kuu paiku kui laps aktiivsemaks muutus ja end eest ära keeras, siis tõesti trukkidega asju enam ei saanud kasutada.

Muide, paatkaelusega bodid on mõeldud mõlemat pidi kasutamiseks – võib üle pea tõmmata, aga võib ka üle keha. Mina tavaliselt panin selga üle pea ja ära võttes tõmbasin hoopis alla.

Beebi küünetangid osutusid meil küll väga vajalikeks, lapsel kasvasid küüned algusest peale väga kiiresti ja tihti pidi lõikama. Nende pisikeste tangidega oli väga mugav, küünekääridega oleks palju raskem olnud.

Lutipudel võiks üks siiski igaks juhuks olla. Paljudel emadel ei ole piisavalt piima (ise olin üks neist) ja peab rpa-d lisaks andma. Ja kui endal on piisavalt piima, võib ikka juhtuda aeg-ajalt, et on vaja kuskil korraks ära käia ja kui saab lapse isa või vanaemaga koju jätta, peab neil olema võimalik teda kuidagi sööta. Beebigrupist jäi silma, et vajadus pudeli järgi tekkis varem või hiljem enamikes peredes, näiteks hakkasid nii mõnedki beebid vanuses 7-9 kuud öösiti nii tihti rinda tahtma, et emad ei saanud enam üldse magada, iga tunni või poole tagant pidi last toitma – sel ajal hakkasid paljud rpa-d andma öösiti ja see aitas lapsed pikemalt magama saada. Aga osad beebid, kes polnud kunagi pudelit saanud, ei olnud üldse nõus seda võtma, mis tegi emade elu palju raskemaks. Seega ei tasu pudelit karta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minuarust on oluline asju mitte üle mõelda. olin ka kord esmakordne ema, aga ei olnud kunagi selliste probleemide ees. Asju saab vajadusel ka juurde osta või välja vahetada, kasutu maha müüa ja siis vajalikum asi asemel osta nt.

Konkreetsed vastused sinu küsimustele:

küünekäärid, lutt, lutipudel (silma jäi Tommee Tippee anti-colic) – kasutasime tavalisi maniküürikääre, ei ostnud erinevaid. Kusjuures ei võtnud ka sünnitusmajja kääre kaasa, olid hoopis pealekeeratavate varrukatega toakombed alguses. Mingit lutipudelit (ega lutti) küll ette ei ostnud (milleks?), need said soetatud vajadusel. Alguses tõesti juhtus eismese lapsega nii, et pidime piimasegu juurde andma, andsime süstlaga nagu sünnitusmajas õpetati. Lutipudeli ostsime, kui hakkasin kord nädalas trennis käima (mingi suht suvaline poest, kord nädalas kasutamiseks ei ole vaja üle mõelda)

vanni sisse beebialus või saab last ka käes hoida? – üksi vannitamis etarbeks on beebialus mugavam. ka juba 3kuuse lapsega, kes korralikult rapsib ja vehib kätega, mõnuleb vannis, on beebialus mugavam. Aga muidugi saab ka käes hoida, küsimus ongi mugavuses.

Millistel mähkmetel ei ole sellist keemialõhna (muumi, huggies, libero)? Mina olen kah elapsega kasutanud pamperseid ja ei ole kunagi keemia lõhna tundnud. Ehk mul ei ole nii tundlik nina siis. Mis ei sobi ühele, sobib teisele. Pead ise katsetades endale ja lapsele sobivad leidma.

Pepukreem, nabapuhastaja? pepule (ja ka nt atoopilisele nahale) bebanthen salv. Nabale saialilletinktuur (nüüd vist õpetatakse füs lahus)

Kus olete ostnud teki, voodiriided? Tavaline baikatekk sealt, kus müüakse (mõõt 1mx1m on ok). voodipesu õmblesin ise.

vaja oleks turvahäll (ka kui autot pole, aga arvad, et vahel äkki kasutad taksot või sõbrad/sugulased/vanavanemad sõidutavad.
vanker
Kui ei ole plaanis kohe enda voodisse last magama võtta, siis ka võrevoodi+madrats.

Mähkimiskoht läbi mõelda (et ei peaks küürutama, kõrgem mähkimiskoht nt ise kuskile tekitada)

Mingi soojem tekk (nt tegelustekk) põrandale, mille peal last hoida (ei ole päev läbi lamamistoolis ja kui alguses on ok olla diivanil, siis kui laps hakkab end rohkem sirutama, võib see ohtlikuks osutuda)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näiteks küünekäärid, lutt, lutipudel (silma jäi Tommee Tippee anti-colic), kellel on, kas õigustab ennast? Kas vanni sisse beebialus on vajalik või saab last ka käes hoida? Millistel mähkmetel ei ole sellist keemialõhna (muumi, huggies, libero)? Pepukreem, nabapuhastaja? Kus olete ostnud teki, voodiriided? Mis veel, mille peale kohe ei tule, aga mis oleks vaja?

Küünekäärid on Tommee Tippee, täitsa head.
Lutipudelit polnud enne vaja kui siis, kui pikemalt ära tahtsin olla.
Vannitasin suures vannis kätel.
Esimesed mähkmed olid Libero, edasi erinevad ökod (teise lapsega proovisin ka vastsündinul, aga ei olnud nii hästi reguleeritavad ja kippusid lekkima, paksemate kintsudega oli juba OK).
Medela saialillesalv oli hea. Nabapuhastaja oleks haiglast kaasa saanud.
Mõni baikatekk võiks olla, neid sai mitmeotstarbeliselt kasutada. Vannirätikud (kapuuts ei olnudki nii oluline, aga võrdse pikkusega küljed meeldisid).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 12:56; 09.01 23:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Katsun siin nimekirja teha:
Turvahäll – kindlasti vaja, kasvõi kojuminekuks. Kui rohkem kasutada, siis soovitan sellele ka soojakott osta, teeb elu mugavamaks. Kui sõitmist palju, on ka isofix väga mugav. Ise soovitaks Maxi-Cosi Cabriofixi (kerge, aga turvaline, see tassimine hakkab üsna ruttu seljale) või siis Cybex Cloud Q (saab pikali asendisse panna).
Vanker – mõtle selle ost hoolega läbi, et vanker vastaks sinu vajadustele.
Riided – mul oli laps sündides üsna suur, kuid saime siiski umbes 3 ndl 50 asju kasutada, 56 oli väga telk tal seljas. Soovitan ka erinevaid asju varuda, minu erilised lemmikud on nt Lindexi lukuga tudukad.
Tekid – mina soovitaks võtta üks Tula tekk, üks baikatekk ja üks minky fliisiga tekk, aga see on enda eelistuse küsimus ja ilmselt sõltub ka kodusest temperatuurist.
Mähkmed – minu arust on haisuvabad Libero, Muumi ja Huggies Elite Soft. Neid kasutasimegi, nüüd on laps riidest mähkmete peal ja soovitan hoopis seda varianti.
Kõhukott/kandelina – minu meelest väga hea asi, ei ole küll hädavajalik, kuid saab vähemalt meil palju kasutust. Võiks vaadata ergonoomilist koos lapsega kasvavat kotti, soovitan liituda FB Lapsekandjate grupiga
Hügieen – beebi küünekäärid ja kammi ostsin, kuid oli üsna mõttetu ost. Lõikan küüsi tavaliste küünekääridega, sest nii on lihtsam. Soovitan osta ka füs. lahuse ampullid, nendega saab puhastada silmi ja naba. Lapse voodisse ostsime veekindla lina, kuid ega ta oma voodis palju ei maga. Meie voodis on tal all tavaline saunarätik, seda soovitan väga kasutada! Ei leki piss, okse, kaka, piim meie madratsisse 🙂 Lihtsalt kord päevas viskan saunalina pessu ja nii lihtne ongi!
Soovitan hankida beebitarvete koti. Spetsiaalsed on päris kallid, saab kindlasti ka enda mõne koti selleks kohandada, kui huvi on, aga see on küll selline asi, mis võiks olemas olla. See seisab meil esikus, sees on alati varumähkmed, rinnapadjad (neid võiksid ka vast ühe paki omale varuda), varuriideid kahte sorti, õhuke marlilina pepupesuks jne. Hea on alati se3 kott kaasa haarata ja jääb igasugune suurem pakkimine ära.
Lutipudelit ma osta ei soovita, kui selgub, et on rohkem vaja, võid neisse investeerida, aga kord nädalas kasutamiseks sobib suvaline ka.
Lutt mu lapsele meeldib (ainult MAM), seega on praktiline olnud ka lutikett (seda just kodust väljas). Esimese MAM luti sain tasuta nime pannes (Tallinn), äkki saad ka 🙂 Ära seega vast ette osta, seda esimestel nädalatel kasutada ei soovitata. Kui hiljem ostad, soovitan ööversiooni – praegu on nii tihti pime, et nt autos on mugav, kui lutt helendab.
Loodan, et sain abiks olla 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mähkmeid ära väga varu, proovi need ära, mis haiglast jaotatakse. Lapsed on erineva kehaehitusega ja nahaga. Meile näiteks Pampers ja Libero ei sobinud, mõlemad lasid läbi ja Pampers tegi pepu ka punaseks. Seega jäid Huggiesed lõpuks ja neid olin koju ühe väikese paki ka valmis ostnud.

Ise kasutasin Bebanthen salvi (mitte kreemi) nii lapsel põskede määrimiseks (õues magades läksid punaseks) kui ka nibude määrimiseks alguses. Lisaks üks beebikreem keha määrimiseks (osta apteegist) peale vanni.

Saialilletinktuur nabale. Silmad jm puhasta sooja veega lihtsalt, mina ei kasutanud mingeid spetsvahendeid ja loengutes ka räägiti, et sooja vett ei maksa karta.

Tsinksalv on ka ülihea asi – kui on pepu mähkmest vms punane, siis paks kiht peale ja ravib tundidega.

Kottkombe magamise jaoks oli meil asendamatu.

Lutt oli meil kohe algusest kasutusel. Samas lutipudelit ei ostnud ja otsustasin, et pean saama imetamisega hakkama. Sain kah. Aga kui on siiski hirm, et äkki ei saa, siis osta üks varuks. Arvestama peab muidugi sellega, et lapsele ei meeldi see konkreetne lutipudeli ots jälle. Meil näiteks luti pealt oli näha, et sobis ainult kirsikujuline latekslutt. Silikoon käis plumps suust välja ja need viltused otsad ka eriti ei sobinud.

Riietest – paar komplekti 56 suurust erinevaid riideid ja ülejäänud juba kõik suuremad, sest sellest esimesest nr 56 kasvab ülikähku välja kuigi alguses tundub, et on nagu kotis (minul ei olnud nt ühtegi 50 nr-t), samas bodisid (just tudukaid – pikki) peaks olema siiski mõned paarid, sest neid kakaõnnetusi ikka juhtub. Lisaks sokid, mütsid, sallid, kindad jm õueriided. Mina neid hõlmikbodisid ei salli. Ja kinnitustest meeldisid magnetkinnitustega (tellisin Sportsdirectist) või tõmblukkudega.

Turvahäll on vajalik, et saaks koju haiglast ja hiljem ka liikuma.

Vanker on vajalik. Minu laps magas lambanaha peal ja lambanahkses kotis, aga tean, et osad lambanahksetest asjadest puudust ei tunne üldse. Mulle sobis ja meeldis. Naturaalne. Vankri valisin selle järgi, et soovisin suurte ratastega (4) turvalist ja rasket vankrit, mille korviosa oleks võimalikult pikk ja suur, et laps saaks kaua seal magada.

Pesemisest – beebi vann vajalik. Absoluutselt kasutu asi minu jaoks oli vannialus, me kasutasime korra ainult. Küll aga oli hea termomeeter, et teaks veetemperatuuri. Ei ole esimese lapsega seda kogemust, et oskaks käe järgi kohe paraja vee teha. Hiljem tekib muidugi harjumus ja lapsel ka eelistused (meil tahtis soovituslikust nt natuke soojemat vett). Aga esimestel kordadel vajalik, et saaks pildi ette. Igapäevaseks pepupesuks ostsin ka ühe naturaalse allergikutele mõeldud pumbaga seebipudeli. Varutud oli 2 vannilina, millel see nö kapuutsiosa ka – väga head asjad, aga võta võimalikult suur suurus, nt 1m x 1m.

Küünekääre kasutasin enda omasid, need võtsin kohe haiglasse kaasa ka, sest sünnivad nad ülipikkade küüntega ja alguses, kui titt ainult magab, siis väga hea lõigata.

Voodipesu – mina tellisin jooskvalt kuskilt netist. Ja ostsin kaks seda nö vedelikupidavat aluslina ka. Kui öösel midagi juhtuski, siis sain nii kähku vahetatud tänu sellele – madrats kuiv ja üks kiht maha, teine peale. Mul magas laps muidugi sündimisest saadik ka oma võrekas, mis oli meie voodi vastas, üks külg ära. Tekk oli jällegi lambavillane. Suvel baikatekk. Üks hästi-hästi õhuke padi oli tal ka.

Mida ei ole kohe vaja osta, on kõhukott. Mul oli valmis ostetud, aga reaalselt hakkas vaja minema siiski kuskil 3-4 elukuu kandis. Lisaks, nagu mainisin enne, mõttetu ost oli vannialus. Minul isiklikult ei läinud enda jaoks kunagi vaja ka rinnapatju, paar tükki ainult piimapaisu ajal, aga pärast enam mitte. Kapsapea ja lehed aga olid asendamatud. Mingeid mänguasju pole ka mõtet varuda – neid tuleb lõpuks ikka uksest ja aknast, keegi toob niisama, siis tulevad katsikulised, sünnipäevalised vm tähtpäevad jne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Suured, suured tänud, kes viitsisid vastata. Vanker, voodi, turvahäll ja mõned riided on olemas.Kuna ei taha mõttetult asju varuda, siis küsimus tekkiski just nende igasuguste väikeste vidinatega. Poed on asju täis ja poemüüja arvates läheb kindlasti kõike vaja. Sellepärast mõtlesingi uurida, et mida reaalselt vaja läheb ja kuna firmasid on nii palju erinevaid, siis seda, et mis on teie lemmikud.
Veel kord tänud ja kui keegi veel viitsib oma lemmikud kirjutada, oleksin väga tänulik!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 16:12; 09.01 16:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nr 50 asju suhteliselt vähe, minu lapsed kasvasid 8 ja 9cm kuuga ja +1kg, niiet nr 56 asju läks vaja üsna ruttu.
Saialilletinktuuri naba jaoks sain vanasti sünnitusmajast, viimati öeldi, et peske kraaniveega… naba, silmi, kõike, niipalju olid vahepeal koolkonnad muutunud. Ära sa saialilletinktuuri ehk alkoholilahust silma küll lapsele pane!!! ja ka kummeliteed ja saialilleteed mitte (lisaks korvõielistetundlikkusele ka taimeosakesed, mis taimeteesse ikkagi jäävad ja silma ärritavad), kõige pare füs lahus või keedetud puhas vesi. NAba jaks on see tinktuur siiski hea, desinfitseerib ja kuivatab.

Mähkmeid saad proovimiseks sünnitusmajast, kui miski hakkab meeldima, jõuad osta. Kui kindlasti tahad varuda, siis igat marki väiksem pakk.
Lutiudelit ei pruugi üldse vaja minna, jõuab mees osta küll. Esimeseks on nagunii vaja lapsel rinna imemine selgeks õppida. Lutiga sama, meie lapsed põlgasid lutti südamest. Ei pruugi üldse vaja minna.

Veel on head asjad olnud, mida ma sünnitama minevatele sõbrannadele soovitan: beebi vatitikud, need paksud, millega puhastada vannitamise järel kõrvu, kaelavahet, kõrvatagust! jne, sudocrem, ühekordsed 40×60 kilelinad apteegist mähkimislauale (kui tita kõik täis pissida otsustab, hiljem õhuvanni aluseks jne), head küünekäärid (need tömbi otsaga on kõik mulle sattunud tõelised äpardused, ikka normaalsed maniküürikäärid kohe sünnitusmajja kaasa, tital on tihti teravad pikad küüned, millega ta kohe vehkides võib oma näo ära kriimustada. Olen ma koba või mis, aga laste küünetangidega lõikasin ma esimese hooga lapse imepisikesele näpule sisse, olengi eluaeg küünekääride kasutamisega nüüd).
Nibudele Purelan vms lanoliinkreem, bepathen sobib ka, seda ei pea maha pesema, pehmendab ja ravib kenasti, kui peaks nibulõhed tulema (ai!).
Igasugused beebikosmeetikad on meil olnud mõttetult seisma jäänud, puhast vett ja ainult mõned apteegiasjad. Veel paariaastasena ei pesnud lapsed pead sampooniga. Kui beebi nah kuivab, siis parim on pärast pesu niiskele nahale head õli (ka korralik köögi oliivõli on hea, aga mandli, jojoba jms õlid).
Iseendale on head need püksikujulised suured öömähkmed ja scudotex opijärgne vöö (mina kasutasin keisri järel, hoidis selja ja kõik kuidagi rohkem paigas, sest muidu tundus keskkoht kuidagi “paigast ära” olevat 🙂 mitte ainult talje taastamiseks, aga kõht tõmbas ka ilusti tagasi. KApsas! see lase kohe järgmisel päeval poest tuua, sünnitusmajakoridori külmkapi alumine riiul oli kapsapäid täis 🙂 no ei ole paremat rinnapaisu ravi välja mõeldud kui külm kapsaleht (v.a. laps ise, las laps sööb niipalju kui vähegi jõuab, ei pumpa midagi). Enne söötmist sooja veega pesed rinnad ära, pärast söömist külm kapsaleht rinnahoidjasse.

Meil oli tuba soe, üle baikateki polnud vaja, oligi kogu aeg baikateki sees, ka süües, siis kui magama jäi, saab lapse õrnalt koos tekiga panna voodisse, muidu soojast sülest külma voodisse tõstes on laps kõpsti! üleval. Ja õige hetk last slest oma voodisse poetada on u 5-10 min pärast uinumist, kui saabub sügav uni ja lihased on lõdvad, siis enam nii kergesti ei ärka.
See võrekas vaba küljega oma voodi vastas on hea ja mugav, isegi kui ta tegelikkuses magab 100% kaisus.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 17:20; 09.01 19:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hõlmikbodisid soovitatakse selleks et ei peaks lapsele üle pea miskit selga panema vaid sätid lapse kohe riide peale, käed sisse ja trukid kinni. See on mugav neile kelle jaoks on ebamugav üle pea lapsele riideid selga panna. Mina ei leidnud hõlmikbodisid kahjuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.01 21:27; 08.01 21:31; 09.01 19:18; 09.01 21:52; 10.01 11:38; 12.01 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Komanda lapse ajaks olid ainukesed riietusesemed, mis ostsin, tudukombekad. Jalad kinni, selg kaetud, sokid otsas, kui jalad veel väikesed ja kõveras on. Mõned mütsikesed, mõned paarid sokke ja kindaid (kratsib ja käpib nägu unes). Tudukombe on minu lemmik kuni selle ajani kui laps roomama hakkab, potil käima või püksmähet kandma, siis edasi on püksid-kleidi-pluusid.
Vahetamine on ka lihtna- laps pikali, trukid lahti, käed-jalad välja, laps pessu. Kuivale lapsele külje alla laotada uus kombe, mähe ümber, käed-jalad sisse, trukid kinni, ongi laps riides. Eriti head on lukuga (kui ainult see lukuots lõua alt kratsima ei jää). Väiksemal numbril ka käiseotsas on need kapukad, et sõrmede peale tõmmata, umbes 5-6 tk sellise kombekaga saab ühe suuruse jagu kenasti hakkama (aga see oleneb alati sellest kui tihti pesed pesu ja kui palju tal läbi pissida-kakada ja toitu tagasi heita “õnnestub”)
Täiesti suvaline pilt nextist:

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 17:20; 09.01 19:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellised on head ilma tallata et vaid sokid otsa sest beebi tõmbab jalad konksu ja alumine osa sel kombel jääb rippuma aga kui saab ilma tallata ja sokid otsa siis on eht.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.01 21:27; 08.01 21:31; 09.01 19:18; 09.01 21:52; 10.01 11:38; 12.01 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga head kõige pisemad tudukombekad olid sellised, millel oli kanna taga kumm.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 12:56; 09.01 23:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on väga palju häid nõuandeid juba antud.
Aga tõesti, see saialilletinktuur on nabale, mitte silmadele!!!!

Kõhukoti puhul natuke vaidleks vastu, et pole vaja seda…. Minu esimesel lapsel olid gaasivalud umbes 2-nädalaselt kuni 2-kuuseni umbes. Kõhukott päästis õhtud, sest laps oli mul kõhul ja mina sain samas oma tegemisi teha. Õõtsusin ringi mööda korterit koos lapsega, samas käed olid vabad. See on jälle selline kahe otsaga asi, sest see kõik oleneb lapsest, palju talle meeldib selles kotis olla.

Lutipudelit mina ei poolda. Vastsündinutele antakse rpa-t ikkagi väiksest topsikust või pisikese lusikaga.

Ja sellega olen ka nõus, et osta oma lapsele neid tarbeasju, küll külalised toovad mänguasju. Vastsündinul on mänguasjadest suva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vannitermomeetri asemel me kraadisime vannivett tavalise kraadiklaasiga – elektroonilistel on ka vähemalt ots veekindel (nt suust kraadimiseks).

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.01 08:31; 10.01 09:14; 28.01 10:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olgem ausad, suuremat osa vidinatest ei lähe vaja 🙂 Riideid soovitan osta ka taaskasutusest/kirbukatest. Neid väiksemaid numbreid on ikka väga palju saada, sest reaalselt lähevad selga mõned korrad.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.01 08:31; 10.01 09:14; 28.01 10:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli ka see ergonoomiline kõhukott mida kiidetakse. Gaasitamisi oli kõvasti ja kotita oleks meil olnud beebiiga hulga raskem.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.01 21:27; 08.01 21:31; 09.01 19:18; 09.01 21:52; 10.01 11:38; 12.01 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kolm last, vanim juba teismeline. Seega olen näinud Perekoolis väga-väga palju neid teemasid, mida beebile TEGELIKULT vaja läheb, ja iga kord on vastused seinast seina. Paljud asjad, mida kõige rohkem kiidetakse, on mul endal näiteks kõige vähem kasutust leidnud (nt hõlmikbodid ja tudukombed, vannitamistoed, lutipudelid ja lutid).

Seega… Ära varu liiga palju ette. Kui elad linnas, siis on igas suuremas poes beebitarvete esmatarbevalik olemas ning kui iganes selgub, et midagi on juurde vajab, saab kohe osta.

Ja kui vähegi viitsid, siis osta kasutatud asjad. Tõesti neid beebiriideid on niiiii palju müügil, paljud üks-kaks korda selga saanud ning samas hinnad olematud. Sama ka beebitarvete ja mänguasjadega – järelturg on seda beebikraami paksult täis, kindlasti on ka tutvusringkonnas tegelikult keegi, kes tahaks oma beebikraamist lahti saada, sest seda ikka koguneb… Palju tuuakse ka kingituseks. Riided pese enne kandmist läbi, sest kangas on väga palju mürgiseid jääkaineid (riidevärvid, hallitusvastane töötlus, värvikirgastajad, kangapehmendajad jne jne).

Mähkmeid osta erinevaid ning arvesta, et on üsna tavaline, et esimesel kuul laseb enamus mähkmeid kuskilt läbi. Hiljem läheb beebi paksemaks, mähkmed püsivad paremini ja see lõputu lekkimise probleem kaob – siis võib vabalt juhtuda, et mõni mähe, mis algul ei sobinud, hakkab jälle meeldima.

Mähkimislauale soovitan hankida ühekordsete linade asemel pigem marlisid või kasvõi käterätte. Lased lapsel igal mähkmevahetusel pikemalt palja pepuga olla, pärast loputad lapi kiirelt ära ja viskad pesumasinasse ootama, kuni koguneb piisavalt kraami, et käima panna.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igal apteegiketil on beebipakid. Peale sünnitust id-kaardiga saad, kuni kuuekuusele lapsele. Uuri, mis nendes on, ehk ka midagi vajalikku. Mina esimese lapsega võtsin kaks pakki välja, järgmise kahega ei võtnud ühtegi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelviimase postituse peale kriban et hõlmikbodisid kiidetakse ikka nendele kes küsivad mis riided oleksid praktiline ost beebile kohe alguses et seisma nad sedasi ju ei jää.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.01 21:27; 08.01 21:31; 09.01 19:18; 09.01 21:52; 10.01 11:38; 12.01 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on lapsi 3, kõigi titeajal on eelistused kuidagi muutunud, nii et toon välja asjad, mida muretseksin, kui peaksin neljanda lapse saama. Need on siis asjad, mida olen palju kasutanud ja millest tõenäoliselt puudust tunneksin.

*Vanker. Suurte ratastega, ideaalis esirattad pöörlevad ja fikseeritavad.
*Talveks ülisoe ja suur soojakott, lambavill/suled vms.
*Suveks vankrisse üks fliis- või baikatekk vms ja üks õhuke puuvillane, näit tühi tekikott.
*Vankrile vihmakile
*Turvahäll+alus+rattad+soojakott (soojakott on eelkõige turvalisuseks, võib asendada ka sobivate riietega, mis ei oleks puhvis ja õhulised jne).
*Võrevoodi+madrats, millel saab ühe külje eemaldada, et oma voodi kõrvale panna.
*Voodipehmendus, vähemalt 3 kummiga lina, 2 veekindlat lina või madratsikaitset.
*Võimalikult suur äravooluavaga beebivann+vannijalad. Tegelikult meeldib mulle imikut dushi all pesta, aga see on suht riskantne tegevus, laps on pisike ja libe ja keegi peab ta sealt vastu võtma.
*Mähkimisalus+kummut+mingi pehme tekk/kilelinad vms sinna peale. See võiks olla veel mingi selline, kus oleks peal veel paar riiulit, kuhu saaks panna
*D-vitamiini, nabapuhasusvahendid, füsioloogilise lahuse, vatid, vatitikud, tsinksalvi, nibusalvi.
*Marlilapid suu pühkimiseks
*Kõige väiksemad mähkmed
*Niisked salfad
*Talvebeebile s 56 paks villane kombekas, mida saab nii vankris kui turvahällis kasutada. Pealekeeratavate käte-jalgadega ja ilmselt ostaksin mitu suurust.
*50 suuruses paar body ja sipukaid, paar tudukat.
*56 suuruses bodysid ja sipukaid, tudukaid jm toariideid (5 body, 5 paari pükse, 5 tudukat, mõned sokid, 2 erineva paksusega mütsi.
*Imetamisrinnahoidja ja mõned särgid-pluusid imetamisavadega.
*Kuna elan eramajas, siis beebimonitor.
*Mähkimistekk (see nö kapuutsi ja krõpsudega kotike).
*Neid nn ilasalle. Mul pole ükski laps ilastanud, aga toidu tagasiheidet oli pidevalt.
*Maria kapsleid vms, rinnapiima tekke suurendamiseks.
*Mingi lamamistool vms, mis käib täislamavasse.
*Kui toas vähegi ruumi on, siis mingi kiiktool, lebokott vm mugav istumiskoht.

Vat nende asjadega oleks minu kui värske ema elu mugav ja muretu, aga kindlasti pole kõik neist hädavajalikud asjad.

Peale esimest paari päeva kodus vaataks, kas on vaja imetamispatja ja kandelina. Nende asjadega on nii, et ühega kasutasin kogu aeg, teisega polnud üldse vajadust.

Ei ostaks:
2in1 vanker-käru. Peale vankriaega ostaksin pöörlevate esiratastega jalutuskäru.
Kapuutsiga rätikud. Sobib igasugune suur pehme rätik.
Küünetangid on kodus olemas
Lutte ja kette-karpe pole kunagi kasutanud
Rinnapatju pole kunagi kasutanud, ilmselt ei läheks ka neljandaga vaja
Mähkmekotiks sobiva koti ilmselt leian kodust
Lutipudelid, pudeliharjad jne
Piimapulber
Rinnapump ja säilitusnõud
Mänguasjad
Vanniiste
Vannitermomeeter, svamm, pesuvahendid imikule
Voodikarusell
Kamm või juuksehari
Nibukaitsed
Tegelustekk
JA üldiselt kui midagi esimesest nimekirjast välja jäi, siis ilmselt kuulub ta teise.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 15:48; 02.02 16:42; 15.02 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu eelpool juba mainiti-riideid ei tasu palju osta,sest beebi kasvab väga kiiresti.
Mul võttis poisslaps kuu ajaga 6cm juurde,teiseks elukuuks viskas juurde teised 6 cm.

Igaks juhuks tasub ette osta koolikuid leevendavaid tilkasid ( Cuplaton jne),probiootikume,beebiõli massaazhi jaoks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )


Esileht Beebi ja mitmikud Asjad vastsündinule

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.