Esileht Kodunurk Autoklaaside puhastus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 47 )

Teema: Autoklaaside puhastus

Postitas:
Kägu

Palun nippe, kuidas saada autoklaasid seest puhtaks. Hädas olen just esi- ja tagaklaasiga. Ükskõik, mis pesuvahendiga ma olen proovinud, puhtaks ei saa. Jäävad täiesti laiguliseks. Eriti õudne on vastu päikest sõita. Siis ei näe väljagi. Ainult üks laiguline udu on klaasil.

Olen kasutanud erinevaid aknapesuvahendeid ja Wetteks lappi. Olen püüdnud ainult majapidamispaberi ja pesuvahendiga teha. Olen püüdnud ka ajalehega. Puhtaks ei saa ja punkt.

Kui ma kodus aknaid pesen, siis ei ole laiguliseks jäämise probleemi mitte kunagi. Saan väga kergelt puhta tulemuse. Aga auto aknaklaas oleks nagu mingist teisest materjalist, või ma ei saa aru…

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle sama vahendiga, mis väljastpoolt klaasi peseb. Kõigepealt proovi puhta veega suurem osa igasugu ainejääkidest puhtaks saada ja siis kasuta seda sama klaasipuhastusvajendit, mis sul seal kapoti all paagis on. Lase puhtale välisklaasile, ära kojameestega ära pühi ja kogu see lapiga/paberiga kokku, kui kanistris seda parajasti ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul olid mingid spetsiaalsed autoklaasipesemise lapid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina nühin esiklaasi seest ainult kuiva klaasilapiga, korralikult poleerides, siis saan kõikidest jälgedest lahti.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise tõesti kõik nühivad?! Pole selle pealegi tulnud, auto käib käsipesulas ja puhtaks nad ta saavad.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingi spetsiaalne vaht on. Ongi mõeldud autoakende pesuks. Peseme sellega ka toaaknaid. Ja tõesti on hea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tee lahus nõudepesuvahendist ja veest. svammiga nühi klaasile ja pühi squegee ehk aknakaabitsaga horisontaalsuunas puhtaks. null triipu.

 

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen kasutanud erinevaid aknapesuvahendeid ja Wetteks lappi. Olen püüdnud ainult majapidamispaberi ja pesuvahendiga teha. Olen püüdnud ka ajalehega. Puhtaks ei saa ja punkt.

Mingi loll jutt. Või miski jube tundmatu auto.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen kasutanud erinevaid aknapesuvahendeid ja Wetteks lappi. Olen püüdnud ainult majapidamispaberi ja pesuvahendiga teha. Olen püüdnud ka ajalehega. Puhtaks ei saa ja punkt.

Mingi loll jutt. Või miski jube tundmatu auto.

Toyota ei tohiks olla tundmatu auto.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toyota ei tohiks olla tundmatu auto.

Pleksiklaas on ees või, et puhtaks ei saa? Ei saa ometi nii saamatu olla. Mul nii odavat autot küll olnud pole, kuid eeldan, et klaas on klaas.

+1
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingi spetsiaalne vaht on. Ongi mõeldud autoakende pesuks. Peseme sellega ka toaaknaid. Ja tõesti on hea.

Mis selle vahu nimi on?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toyota ei tohiks olla tundmatu auto.

Pleksiklaas on ees või, et puhtaks ei saa? Ei saa ometi nii saamatu olla. Mul nii odavat autot küll olnud pole, kuid eeldan, et klaas on klaas.

Jaa, sa juba teises teemas rääkisid, kui äge auto sul on. Et BMW on nõme auto. Ja sina ikka sõidad mersuga.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaa, sa juba teises teemas rääkisid, kui äge auto sul on. Et BMW on nõme auto. Ja sina ikka sõidad mersuga.

Pole kunagi mersuga sõitnud, maga kaineks.

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaa, sa juba teises teemas rääkisid, kui äge auto sul on. Et BMW on nõme auto. Ja sina ikka sõidad mersuga.

Pole kunagi mersuga sõitnud, maga kaineks.

Aitab nüüd!

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äre puhasta seda siis, kui päike peale paistab või klaas soe on, siis kuivavadki triibud iga hea vahendiga peale.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma vahendi leiaks, mureks on pigem klaasideni seestpoolt ulatumine. Keeran ennast või kaheksaks, igasse klaasi nurka ma ikka ei ulatu.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingi spetsiaalne vaht on. Ongi mõeldud autoakende pesuks. Peseme sellega ka toaaknaid. Ja tõesti on hea.

Mis selle vahu nimi on?

Hetkel ei leia. Uurin õhtul abikaasa käest, aga pudel on selline nagu õhuvärskendajal ja minu teada sellist saab pigem kuskilt autotarvete poest.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingi spetsiaalne vaht on. Ongi mõeldud autoakende pesuks. Peseme sellega ka toaaknaid. Ja tõesti on hea.

Mis selle vahu nimi on?

Hetkel ei leia. Uurin õhtul abikaasa käest, aga pudel on selline nagu õhuvärskendajal ja minu teada sellist saab pigem kuskilt autotarvete poest.

Selline https://apshop.eu/en/nb-quality/186-nb-quality-106-000006-nb-quality-c24-glass-clean-2000000001869.html

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole mõtet nühkimisega jätkata, see antud juhul ei aita. Jäädki seda esiklaasi nühkima. Aitab klaasi vahetamise uue klaasi vastu. Üldiselt on auto esiklaasi eluiga umbes 10 aastat. Siis on klaas kulunud ja miski ei aita peale vahetuse.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole mõtet nühkimisega jätkata, see antud juhul ei aita. Jäädki seda esiklaasi nühkima. Aitab klaasi vahetamise uue klaasi vastu. Üldiselt on auto esiklaasi eluiga umbes 10 aastat. Siis on klaas kulunud ja miski ei aita peale vahetuse.

No mina tahaks näha seda inimest, kes 10 aasta täitudes autol klaasi vahetama hakkab, sest selle aeg on nüüd täis…

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole mõtet nühkimisega jätkata, see antud juhul ei aita. Jäädki seda esiklaasi nühkima. Aitab klaasi vahetamise uue klaasi vastu. Üldiselt on auto esiklaasi eluiga umbes 10 aastat. Siis on klaas kulunud ja miski ei aita peale vahetuse.

Jutt on seestpoolt klaasi puhastamisest. Et sinna jäävad laigud ja jäljed. No ei kulu seest enamasti autoklaas niimoodi ära, et see pärast puhastamist laiguline jääks.

Ise tõesti kõik nühivad?! Pole selle pealegi tulnud, auto käib käsipesulas ja puhtaks nad ta saavad.

Mu auto käib ka vahel käsipesus, aga kui ma salongipuhastust ei telli, siis seest pole mu klaase küll kunagi puhtaks pestud. Kas see peaks tõesti käima iga käsipesu juurde?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mina tahaks näha seda inimest, kes 10 aasta täitudes autol klaasi vahetama hakkab, sest selle aeg on nüüd täis…

10 aastaga on klaas piisavalt kulunud ja nähtavus läbi klaasi halvenenud. Võib ka nii olla, et TA nühib elu eest klaasi seestpoolt, aga klaas on väljaspoolt juba kulunud ja seestpoolt nühkimine ei paranda nähtavust. Väljaspoolt kahjustavad klaasi, liiv, tolm, lumi, jää, kojameestega pühkimine.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingi spetsiaalne vaht on. Ongi mõeldud autoakende pesuks. Peseme sellega ka toaaknaid. Ja tõesti on hea.

Mis selle vahu nimi on?

Hetkel ei leia. Uurin õhtul abikaasa käest, aga pudel on selline nagu õhuvärskendajal ja minu teada sellist saab pigem kuskilt autotarvete poest.

Selline https://apshop.eu/en/nb-quality/186-nb-quality-106-000006-nb-quality-c24-glass-clean-2000000001869.html

Aitäh! Uurin kindlasti!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole mõtet nühkimisega jätkata, see antud juhul ei aita. Jäädki seda esiklaasi nühkima. Aitab klaasi vahetamise uue klaasi vastu. Üldiselt on auto esiklaasi eluiga umbes 10 aastat. Siis on klaas kulunud ja miski ei aita peale vahetuse.

Ahsoo! Mul on kaks aastat vana auto! Mida kostad?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ahsoo! Mul on kaks aastat vana auto! Mida kostad?

Oled teemaalgataja? Kui sul on kaks aastat vana auto ja esiklaas on seestpoolt must, siis on üks võimalus. Sa oled inimene, kes suitsetab pidevalt kinniste klaasidega autos. Siis läheb klaas seestpoolt tõesti pigiseks ja ta tuleb välja vahetada, miski muu ei aita. Mul vanaonu Elmar omal ajal Zigulis tegi pidevalt suitsu (enamasti Priimat) ja selle auto esiklaasi ei õnnestunud kunagi puhtaks saada.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ahsoo! Mul on kaks aastat vana auto! Mida kostad?

Oled teemaalgataja? Kui sul on kaks aastat vana auto ja esiklaas on seestpoolt must, siis on üks võimalus. Sa oled inimene, kes suitsetab pidevalt kinniste klaasidega autos. Siis läheb klaas seestpoolt tõesti pigiseks ja ta tuleb välja vahetada, miski muu ei aita. Mul vanaonu Elmar omal ajal Zigulis tegi pidevalt suitsu (enamasti Priimat) ja selle auto esiklaasi ei õnnestunud kunagi puhtaks saada.

Jah, olen TA. Ma ei suitseta.

Ja see, kes siin eespool ütles, et vana klaas muutubki selliseks, et läbinähtavus väheneb, siis minu autol ei ole klaasil kulumist, vaid klaas on seest konkreetselt laiguline. Kui näpuga või paberiga üle tõmban, siis läheb konkreetne koht puhtaks (ehk siis on aru saada, et tegelikult on täiesti eemaldatav mustus), aga sellist tulemust ei suuda saavutada, et kogu klaas jääks ühtlaselt puhas. Koguaeg see ei häirigi, aga teatud nurga alt, päikeselisel päeval paistab väga kole ja segab ka nähtavust.

Aitäh sellele, kes siin spetsvahendit pakkus. Ostan ja proovin. Ja see on ka kindlasti hea soovitus, et pesta ei tohi päikeselisel päeval ja kui klaas on päikesest soe. Ilmselt seda viga olengi teinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja see, kes siin eespool ütles, et vana klaas muutubki selliseks, et läbinähtavus väheneb, siis minu autol ei ole klaasil kulumist, vaid klaas on seest konkreetselt laiguline. Kui näpuga või paberiga üle tõmban, siis läheb konkreetne koht puhtaks (ehk siis on aru saada, et tegelikult on täiesti eemaldatav mustus)

Aga mis sa seal autos teed, et klaas seestpoolt nii mustaks läheb? Mul on olnud kümme autot eri vanuses, eri marki ja ühelgi ei ole sellist probleemi olnud. Olen vahetanud esiklaasi mõnel neist, kui klaas on olnud kulunud, aga selle põhjustab väline mõju. Tolm, jää, lumi, kojameeste töö klaasi peal.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja see, kes siin eespool ütles, et vana klaas muutubki selliseks, et läbinähtavus väheneb, siis minu autol ei ole klaasil kulumist, vaid klaas on seest konkreetselt laiguline. Kui näpuga või paberiga üle tõmban, siis läheb konkreetne koht puhtaks (ehk siis on aru saada, et tegelikult on täiesti eemaldatav mustus)

Aga mis sa seal autos teed, et klaas seestpoolt nii mustaks läheb? Mul on olnud kümme autot eri vanuses, eri marki ja ühelgi ei ole sellist probleemi olnud. Olen vahetanud esiklaasi mõnel neist, kui klaas on olnud kulunud, aga selle põhjustab väline mõju. Tolm, jää, lumi, kojameeste töö klaasi peal.

Ei ole TA, aga autoklaas jääb seest n-ö rasvane. Talvised külmetamised-soojendamised arvatavasti mõjutavad seda. Ja puhastades-pestes jääb ikka laiguline.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mis sa seal autos teed, et klaas seestpoolt nii mustaks läheb? Mul on olnud kümme autot eri vanuses, eri marki ja ühelgi ei ole sellist probleemi olnud. Olen vahetanud esiklaasi mõnel neist, kui klaas on olnud kulunud, aga selle põhjustab väline mõju. Tolm, jää, lumi, kojameeste töö klaasi peal.

Midagi ei tee. Nagu eelnev juba ütles, siis ilmselt temperatuuri kõikumine mõjutab. Lisaks ju töötab pidevalt kas soojendus või konditsioneer. Eks see paneb tolmu liikuma ja mingit mustust tõmbavad need ka väljast sisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mingi asi ise tehes ikka ei õnnestu, vii palun ÜKS kord auto pesta, ka salongipesu. ÜHE korra jaksad ikka maksta, selle asemel, et kordi ja kordi ise küürida ning iga kord nentida, et näh, jälle ei tulnud välja.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 47 )


Esileht Kodunurk Autoklaaside puhastus