Esileht Tööelu, raha ja seadused. Automaks reaalselt

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 233 )

Teema: Automaks reaalselt

Postitas:

Kui palju te peate reaalselt maksma automaksu oma auto eest? Üsna tühine summa ju.

Ma sain kitsaks maksuks 106 € ja laiaks 156 €.

Auto pole enam uus, on 10 aastat vana.

Kalkulaator on siin:

https://majandus.postimees.ee/7822198/automaksu-kalkulaator-vaata-kui-palju-hakkad-oma-auto-pealt-maksu-maksma

 

 

 

+7
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mul oli 160, auto 5 aastat vana. Mulle küll ei meeldi lihtsalt lambist mingit maksu hakata maksma.

+18
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli lai 219 € ja kitsas 142 €. 2017 aasta auto. Ei ole ka erilises vaimustuses sellest maksust.

Eriti jabur, et 21 aastat vanad ja vanemad autod on kõik 30 eurot aastas. Need ongi kõige hullemad saastajad. Hea rohepööre küll.

+20
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas allkirja olete andnud automaksu vastu?

+7
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Auto pigem võimas kuid vana, aastamaks 49€.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanal autol 68 või 49€ ja uuel 87€ või 130€

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eriti jabur, et 21 aastat vanad ja vanemad autod on kõik 30 eurot aastas. Need ongi kõige hullemad saastajad. Hea rohepööre küll.

Meil:
19a vana: 1.variandiga 51€, teisel 171€,
7a vana: 30€ ja 124€
Lapse auto, 16a vana, pisike auto, väikese mootoriga: 40€ ja 39€

Esimese variandiga tuli meil kõige uuemal autol kõige väiksem summa, tõenäoliselt mängis rolli see, et tegu hästi säästliku kütusekuluga diiselmootoriga.
Aga teise variandi järgi tundub, et sel juhul  rõhutakse eelkõige auto tühimassile ja mootori võimsusele: nö pereautode numbrid tulid oluliselt suuremad võrreldes pisikese autoga.
Auto vanus ei paista üldse erilist mõju avaldavat.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eriti jabur, et 21 aastat vanad ja vanemad autod on kõik 30 eurot aastas. Need ongi kõige hullemad saastajad. Hea rohepööre küll.

Kõige suurema jalajälje jätab auto valmistamine, auto lõpuni kasutamine on oluliselt vähem saastavam uue (elektri)auto ostmisest. Kui auto juba liigselt saastama hakkab, siis see enam lihtsalt ülevaatusest läbi ei saa ja tuleb maha kanda.

+16
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul vanal autol (järgmise aasta lõpus 19a) tuleb 63 või 49 eurot. Uuel autol (järgmisel sügisel 3a) 268 või 192 eurot, kui panin hübriidi võimsuse, siis siis vähenes lai maksumudel 91 euroni. Ilmselgelt ma kasutan rohkem mootori kui hübriidaku võimsust, samas kaalu lisab aku omajagu. Ilmselt mitte 250kg, mis on autode tühimassi vahe, aga osa sellest kindlasti. Mõlemad on sama mark ja mudel, väljalaskeaasta on erinev.

CO2 heite osa oli ligi 40 ühikut uues auto kasuks, mootori võimsus uuel autol tiba väiksem kui vanal.

Ma pole eriti automaksu diskussiooni jälginud, nüüd panin numbrid teemaalgataja antud linki. Ühtepidi ma saan aru, riik võtab nendelt, kellelt midagi võtta on, ega surmgi ei võta sealt kust midagi võtta pole. Kui peaaegu 2 aastat tagasi uue auto ostsime, siis kõlas igal pool jutt, et kohe-kohe keelatakse EL-s sisepõlemismootoriga autod, no kui elektriautot ei osta, siis vähemalt hübriid peab olema. Ostad hübriidi tulevikule mõeldes, nüüd tuleb välja et liiga uus ja liiga raske.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

210 vs 97 eurot tulid minu numbrid.

2018a diiselauto.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli 160, auto 5 aastat vana. Mulle küll ei meeldi lihtsalt lambist mingit maksu hakata maksma.

Mulle ei meeldi üldse maksud, ainult hüved on meelepärased. Kas see on vôimalik?

+11
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ei meeldi üldse maksud, ainult hüved on meelepärased. Kas see on vôimalik?

Ei tasu siin niiväga hõisata. Eesti on suure maksukoormusega maa ja hullemaks läheb. Ja kui see vint maksudega üle keerata, siis saab riik lõpuks kahju, sest inimesed hakkavad taas maksudega vigurdama. Ma tõesti ei hõiska rõõmust, kui tehakse maks, mis on riikides, kus on sissetulekud kordi suuremad, palju väiksem. Aga kõige hullem pauk tuleb loomulikult maamaks.

+9
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loodan väga, et co2 arvu hakatakse ikka arvestama, 50€ vs 150€ on suur vahe.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui see vint maksudega üle keerata, siis saab riik lõpuks kahju, sest inimesed hakkavad taas maksudega vigurdama.

Kui väikeettevõtlus hakkaks ausalt maksma tööjõuga seotud makste, siis poleks uusi makse ja maksutõuse vajagi. Karta on, et ümbrikupalkadest me niipea lahti ei saa.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ei meeldi üldse maksud, ainult hüved on meelepärased. Kas see on vôimalik?

Ei tasu siin niiväga hõisata. Eesti on suure maksukoormusega maa ja hullemaks läheb. Ja kui see vint maksudega üle keerata, siis saab riik lõpuks kahju, sest inimesed hakkavad taas maksudega vigurdama. Ma tõesti ei hõiska rõõmust, kui tehakse maks, mis on riikides, kus on sissetulekud kordi suuremad, palju väiksem. Aga kõige hullem pauk tuleb loomulikult maamaks.

Ma ka ei hôiska, aga kuskilt peab see raha siiski tulema millega rahastatakse koole, meditsiini, renoveeritakse teid jne jne, mônele hiiglaslikud toetusedki inimôigused. Kuskil täna nelja lapsega pere vingus, et kôik nii kallis, mida peaks kahe lapsega pered tegema, kelledel pole mingitki erilist otsetoetust. Preagu pole veel maksudega hull. Osta môistlik auto, probleeme pole. Meil Arvatavasti automaks alla 50 euro aastas, elame üle. Vinguda on sul lihtne, tegele kasumlikuma tegevusega

+8
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui see vint maksudega üle keerata, siis saab riik lõpuks kahju, sest inimesed hakkavad taas maksudega vigurdama.

Kui väikeettevõtlus hakkaks ausalt maksma tööjõuga seotud makste, siis poleks uusi makse ja maksutõuse vajagi. Karta on, et ümbrikupalkadest me niipea lahti ei saa.

Ümbrikupalgad niikaua toredad, kui sa ei vaja arstiabi vôi pintsi. Môtle natuke ka kaugemale, kes su lapse koolihariduse kinni maksma peaks. Kannataja oled sina ise

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta môistlik auto, probleeme pole. Meil Arvatavasti automaks alla 50 euro aastas, elame üle. Vinguda on sul lihtne, tegele kasumlikuma tegevusega

Mingi vana käru ostmine pole kuidagi mõistlik, see näitabki, et selle maksuga pole mitte midagi läbi mõeldud, saaks aga pappi kokku lükata. Kui riigi rahakasutus oleks mõistlik, ei virisekski, aga kui Eesti on varsti Euroopa kalleim riik kehvade palkadega, ei peaks ka sina siin hõiskama midagi.

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka ei hôiska, aga kuskilt peab see raha siiski tulema millega rahastatakse koole, meditsiini, renoveeritakse teid jne jne, mônele hiiglaslikud toetusedki inimôigused.

Neivelt toetab pankade lisamaksustamist
Neivelt võttis sõna ka Leedus pankade hiigelkasumitele kehtestatud maksu toetuseks ning leidis, et ka Eestis võiks sama teha, kuna see puudutab õiglustunnet

“Olen mitmel korral toonud Leedu näite. Kui nad hakkasid sellest esimest korda rääkima, siis ma mõtlesin, et see on lihtsalt üks populistlik jutt. Aga siis, kui ma nägin, missuguse eelnõuga nad läksid oma parlamenti, siis ma sain aru, et see on nii loogiline, niivõrd hästi läbi mõeldud – ma ju ikka midagi pangandusest tean – ja see tõesti meeldis mulle! See tundus mulle õiglane, väga loogiline. Ja ka see, et nad ütlesid, et see kestab kaks aastat ja see on solidaarsusmaks – me kõik teame, et meil on praegu kulutused suuremad seoses sõjaga Ukrainas. Ja siis need, kellel on rohkem raha, need ka panustavad rohkem,” rääkis ta

“Praegu me ju lükkame maksukoormust tavalise inimese peale, tõstame käibemaksu ja mida kõike veel. Aga need, kellel lihtsalt raha ajab üle, veel kord – pankadel ei ole ju vahet, kas nad teeniksid sel aastal 1,1 miljardit või 950 miljonit eurot kasumit. Sellest ei saa keegi aru ka mitte, sellest 150 miljonist, mis me selle Leedu süsteemiga võtaksime pankadelt ära. See on pankadele põhimõtteliselt nagu taskuraha,” tõdes endine pangajuht.

https://www.err.ee/1609044935/neivelt-andis-havitava-hinnangu-valitsuse-maksupoliitikale

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta môistlik auto, probleeme pole. Meil Arvatavasti automaks alla 50 euro aastas, elame üle. Vinguda on sul lihtne, tegele kasumlikuma tegevusega

Mingi vana käru ostmine pole kuidagi mõistlik, see näitabki, et selle maksuga pole mitte midagi läbi mõeldud, saaks aga pappi kokku lükata. Kui riigi rahakasutus oleks mõistlik, ei virisekski, aga kui Eesti on varsti Euroopa kalleim riik kehvade palkadega, ei peaks ka sina siin hõiskama midagi.

Ära osta vana käru. Kes seda sulle soovitanud on? Minu auto on 4 aastat vana vw. Väiksel riigil ongi kulud muide suuremad kui suurel.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Automaks reaalselt

Automaks reaalselt ju ei tule. Seda juttu ajab ainult see pooletoobine rahandusminister, ajakirjandus jne ära lollitatuid.

Mina usun oma peaministrit, kes ütles, et “Lugege mu huultelt, maksud ei tõuse. Punkt!”
https://www.youtube.com/watch?v=FbhBox5bLYY&ab_channel=AaduBirnbaum

Või, reaalselt perekoolikad arvavate, et teie poolt valitud peaminister teile lihtsalt valetas?
Mina ei arva.

+5
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Automaks reaalselt

Automaks reaalselt ju ei tule. Seda juttu ajab ainult see pooletoobine rahandusminister, ajakirjandus jne ära lollitatuid.

Mina usun oma peaministrit, kes ütles, et “Lugege mu huultelt, maksud ei tõuse. Punkt!”

https://www.youtube.com/watch?v=FbhBox5bLYY&ab_channel=AaduBirnbaum

Või, reaalselt perekoolikad arvavate, et teie poolt valitud peaminister teile lihtsalt valetas?

Mina ei arva.

Sa oled tôest natuke lihtsameelne

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled tôest natuke lihtsameelne

Mida sellega öelda tahad?

Kas seda, et Kaja Kallas on valetaja?

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Idiootlike MTÜ-de ja (veerand)miljoniliste lollprojektide rahastamise lõpetamine annaks eelarvesse märkimisväärse summa.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja samal ajal tuleb iga päev uudiseid järjekordsete ettevõtete sulgemisest ja selle tagajärjel inimeste töötuks jäämisest. Äkki võiks valitsus uute ebaadekvaatsete maksude asemel ettevõtluskeskkonnaga tegeleda? Ja ärikeskkonna kindlustundega, et Eestisse julgetaks investeeringuid teha. Ühel päeval ühe ja teisel päeval teise jutu rääkimine kohe kindlasti millelegi sellisele kaasa ei aita.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain 30 või 152, kuidas nii suur vahe saab olla, ei tea. 2016 diisel. Aga ka arvele võtmise maks on päris suur, see küll autode lõpuni kasutamist ei soosi.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Automaks reaalselt ju ei tule. Seda juttu ajab ainult see pooletoobine rahandusminister, ajakirjandus jne ära lollitatuid. Mina usun oma peaministrit, kes ütles, et “Lugege mu huultelt, maksud ei tõuse. Punkt!” https://www.youtube.com/watch?v=FbhBox5bLYY&ab_channel=AaduBirnbaum Või, reaalselt perekoolikad arvavate, et teie poolt valitud peaminister teile lihtsalt valetas? Mina ei arva.

Tegelikult rääkis Kallas selle tsitaadi ajal selleaegsest (mõnekuulisest) valitsusest. Mitte ükski erakond ei rääkinud valimistele minnes, et nad hakkavad makse tõstma. Aga kõik rääkisid kaitsekulude tõstmisest, õpetajate palkadest, eakate eest hoolitsemisest jms´st suure suuga, mõni lubas veel pea tasuta elektrit ka igal ajal. Igaühele oli selge, et maksud tõusevad, iroonia ja ving on siin ülearune.  Küsimus oli ja on ainult, mis maksud tõusevad ja kui palju.

Küll aga oleks vaja maksudebatti. Kas need praegu maksuküüru alla jäävad õpetajad ja muud tavalise palga saajad on nõus loobuma oma maksuküüru kaotamisest tekkivast kasust või peavad olulisemaks automaksu jm maksutõusude ärajätmist? Ei saa salata, et kõige suurem kulu ongi praegu need tavalise palga saajad, kelle maksuvabastus toob kaasa suure rahavajaduse.

Isiklikult hakkan juba, täitsa oma senise eelistuse vastaselt, eelistama astmelist tulumaksu, kas tavapärast või no näiteks nii, et tulumaksuvabastus on ainult noortele, kuni 25-aastastele, pensionäridele, puuetega inimestele ja ütleme, et iga lapse pealt sama summa ühele vanemale. Oleks õiglane mu meelest, soodustaks töötamist ja lapsi, toetaks noori ja vanu ja paneks suurema maksukoormuse töötavatele tervetele lastetutele.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas allkirja olete andnud automaksu vastu?

Oled äkki tähele pannud, et valitsuses on teerull mis sõidab sinu allkirjad laiaks?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Automaks reaalselt ju ei tule. Seda juttu ajab ainult see pooletoobine rahandusminister, ajakirjandus jne ära lollitatuid. Mina usun oma peaministrit, kes ütles, et “Lugege mu huultelt, maksud ei tõuse. Punkt!” https://www.youtube.com/watch?v=FbhBox5bLYY&ab_channel=AaduBirnbaum Või, reaalselt perekoolikad arvavate, et teie poolt valitud peaminister teile lihtsalt valetas? Mina ei arva.

Tegelikult rääkis Kallas selle tsitaadi ajal selleaegsest (mõnekuulisest) valitsusest. Mitte ükski erakond ei rääkinud valimistele minnes, et nad hakkavad makse tõstma. Aga kõik rääkisid kaitsekulude tõstmisest, õpetajate palkadest, eakate eest hoolitsemisest jms´st suure suuga, mõni lubas veel pea tasuta elektrit ka igal ajal. Igaühele oli selge, et maksud tõusevad, iroonia ja ving on siin ülearune. Küsimus oli ja on ainult, mis maksud tõusevad ja kui palju.

Küll aga oleks vaja maksudebatti. Kas need praegu maksuküüru alla jäävad õpetajad ja muud tavalise palga saajad on nõus loobuma oma maksuküüru kaotamisest tekkivast kasust või peavad olulisemaks automaksu jm maksutõusude ärajätmist? Ei saa salata, et kõige suurem kulu ongi praegu need tavalise palga saajad, kelle maksuvabastus toob kaasa suure rahavajaduse.

Isiklikult hakkan juba, täitsa oma senise eelistuse vastaselt, eelistama astmelist tulumaksu, kas tavapärast või no näiteks nii, et tulumaksuvabastus on ainult noortele, kuni 25-aastastele, pensionäridele, puuetega inimestele ja ütleme, et iga lapse pealt sama summa ühele vanemale. Oleks õiglane mu meelest, soodustaks töötamist ja lapsi, toetaks noori ja vanu ja paneks suurema maksukoormuse töötavatele tervetele lastetutele.

Astmelist tulumaksu ei toeta, toetan, et inimestel oleks teenimise môinalus, mitte ei karistataks inimesi maksuküürudega. Normaalse môistliku auto automaks ei ole tappev summa aastas.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ei meeldi üldse maksud, ainult hüved on meelepärased. Kas see on vôimalik?

Ei tasu siin niiväga hõisata. Eesti on suure maksukoormusega maa ja hullemaks läheb. Ja kui see vint maksudega üle keerata, siis saab riik lõpuks kahju, sest inimesed hakkavad taas maksudega vigurdama. Ma tõesti ei hõiska rõõmust, kui tehakse maks, mis on riikides, kus on sissetulekud kordi suuremad, palju väiksem. Aga kõige hullem pauk tuleb loomulikult maamaks.

Ma ka ei hôiska, aga kuskilt peab see raha siiski tulema millega rahastatakse koole, meditsiini, renoveeritakse teid jne jne, mônele hiiglaslikud toetusedki inimôigused. Kuskil täna nelja lapsega pere vingus, et kôik nii kallis, mida peaks kahe lapsega pered tegema, kelledel pole mingitki erilist otsetoetust. Preagu pole veel maksudega hull. Osta môistlik auto, probleeme pole. Meil Arvatavasti automaks alla 50 euro aastas, elame üle. Vinguda on sul lihtne, tegele kasumlikuma tegevusega

Ma ei vinguks kui oleks 100% kindel, et minu maksud jäävad Eestisse. Viimasel ajal muud ei kuule kui suurde summadega välisriike toetatakse ja selle jaoks küll makse juurde ei soovi.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära osta vana käru. Kes seda sulle soovitanud on? Minu auto on 4 aastat vana vw. Väiksel riigil ongi kulud muide suuremad kui suurel.

Kas sa minu postitust lugesid? Ma pole küll vana käru ostnud, ka eelmine auto sai uuena ostetud ja on meid tublilt juba 18a teeninud, aga selle “vana käru” maks tuleb kordades odavam  kui peaaegu 2 a tagasi ostetud hübriidmootoriga auto oma, mille CO2 heide on viiendiku võrra väiksem ja mootori võimsus ka veidi väiksem. Lihtsalt väljalaskeaasta on 15+ aastat uuel autol parem.

Ilmselt on ainult aja küsimus, millal see “vana käru” mingit suuremat ja kulukamat remonti vajab, siiani oleme korralise hooldusega esinduses hakkama saanud. Ühele rattakoopale on juba roosteplekk tekkinud, tõenäoliselt on seda roostet kusagil veel. Ülevaatuselt oleme siiani läbi saanud (nende aastate jooksul on juhtunud ka paar korda märkusega, et midagi tuleb korda teha). Kui uut autot ostsime, võtsime vanale ka hinnapakkumise (2500-3000), kui sinna lisada veel praeguse kava järgi registreeimistasu 600+ eurot, siis müüa seda vaevalt et õnnestub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 233 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Automaks reaalselt