Esileht Tööelu, raha ja seadused. Automaks reaalselt

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 233 )

Teema: Automaks reaalselt

Postitas:
Kägu

Vaata meie teedel ringi.

Mida sa seal vaadata soovitad täpsemalt? Autode keskmine vanus on 16 aastat.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata meie teedel ringi.

Mida sa seal vaadata soovitad täpsemalt? Autode keskmine vanus on 16 aastat.

Vaata, mitte ära räägi mingist statistikast.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata, mitte ära räägi mingist statistikast.

Äkki täpsustad siis, mida vaadata tuleb? Elektriauto toetusega ostetud Teslasid?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja lähevad kõikide ettevõttete autod ( neid on kokku ikka üle 40ne)

Kõik samad rõvedused või on mingi parem pill ka?

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju neid rikkaid siis on. 80 protsenti ostjaid pole rikkad ja 2-3 tuhat lisaeurot mõjutavad küll.

Uue auto puhul 2000-3000 ei anna tundagi. Paljud ostavad väga odavad uued autod, mis maksavad 25 000 vms. Vahet pole, kas 25 või 27 ju.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ei meeldi üldse maksud, ainult hüved on meelepärased. Kas see on vôimalik?

Ei tasu siin niiväga hõisata. Eesti on suure maksukoormusega maa ja hullemaks läheb. Ja kui see vint maksudega üle keerata, siis saab riik lõpuks kahju, sest inimesed hakkavad taas maksudega vigurdama. Ma tõesti ei hõiska rõõmust, kui tehakse maks, mis on riikides, kus on sissetulekud kordi suuremad, palju väiksem. Aga kõige hullem pauk tuleb loomulikult maamaks.

Sul vast endal kitsas silmaring kui arvad et Eesti on suure maksukoormusega maa:))))

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu autol tuli seal kalkulaatoris 210 ja 320 eurot. Uus maastur, aga raske ja suure mootoriga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul vast endal kitsas silmaring kui arvad et Eesti on suure maksukoormusega maa:))))

Madala maksukoormusega igatahes ka mitte. Selline täitsa kõrgemapoolne keskmine on oma 54%:

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://taxfoundation.org/taxing-high-income-2019/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rõve maitse teil. Sõida edasi oma Nissan Qashqai’ga.

Mul pole elus midagi nii odavat olnud ???? Korrutaa 3 või 4-ga.

RAM-i ikkagi nii odavalt ei saa, seega hapud viinamarjad.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju neid rikkaid siis on. 80 protsenti ostjaid pole rikkad ja 2-3 tuhat lisaeurot mõjutavad küll.

Uue auto puhul 2000-3000 ei anna tundagi. Paljud ostavad väga odavad uued autod, mis maksavad 25 000 vms. Vahet pole, kas 25 või 27 ju.

On ikka. Saksamaalt auto toomise kulud, kui seda ise teha, on ca 1000. Meie pere nt otsustaski juba varem pigem seda teed minna kui maksta siinsete esinduste juurdehindlust. Ostsime lõpuks Saksamaalt soovitud auto esindusest vähekasutatuna ja 6000 võrra soodsamalt. Kindlasti leidub meid, kes hakkavad variante otsima ka 1000-2000 euro tõttu.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tundub, et võiks veel hindu ja makse tõsta, ruumi küll. Tee, mis tahad, loll eestlane ikka kisab, et no mis, kas ma maksta ei jõu siis või, ega ma mingi vaene pole. Tean üht üsna vähe teenivat inimest, kes ostab kõiki asju täishinnaga, turult hirmkalleid juur- ja puuvilju, sest ega ta mingi vaene pole. Mina teenin temast kolm korda rohkem ja kui on ikka minu jaoks põhjendamatu hind, siis ei osta.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju neid rikkaid siis on. 80 protsenti ostjaid pole rikkad ja 2-3 tuhat lisaeurot mõjutavad küll.

Uue auto puhul 2000-3000 ei anna tundagi. Paljud ostavad väga odavad uued autod, mis maksavad 25 000 vms. Vahet pole, kas 25 või 27 ju.

On ikka. Saksamaalt auto toomise kulud, kui seda ise teha, on ca 1000. Meie pere nt otsustaski juba varem pigem seda teed minna kui maksta siinsete esinduste juurdehindlust. Ostsime lõpuks Saksamaalt soovitud auto esindusest vähekasutatuna ja 6000 võrra soodsamalt. Kindlasti leidub meid, kes hakkavad variante otsima ka 1000-2000 euro tõttu.

Nojaa, eks autosid ostetakse väljamaalt päris palju. Meiegi oleme ostnud, lapsed on ostnud, naabrid samuti.  Tegelikult mitte ainult raha pärast, Eestist lihtsalt pole võtta, kui on väga konkreetne soov. Mees otsis tema vajadustele vastavat vähekasutatud kaubikut üle poole aasta, lõpuks sai Rootsist. Aga esmakordsel registreerimisel peaks ju ikka sama summa maksma? Nagu siit esindusest tutikat ostes?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

RAM-i ikkagi nii odavalt ei saa, seega hapud viinamarjad.

Ei saa 100 000 eest?

Mis hapud-üks rõvedamaid autosid üldse. Piinlik oleks naisena sellisega sõita.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga esmakordsel registreerimisel peaks ju ikka sama summa maksma? Nagu siit esindusest tutikat ostes?

Sel juhul pannakse lihtsalt mõne teise riigi registrisse.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga esmakordsel registreerimisel peaks ju ikka sama summa maksma? Nagu siit esindusest tutikat ostes?

Sel juhul pannakse lihtsalt mõne teise riigi registrisse.

siis tuleb sinna riiki kolida kah

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

siis tuleb sinna riiki kolida kah

Ei tea, miks? Miks ei võiks riik parem napakate maksude kehtestamise asemel mõelda, kuidas saada sama maksutulu ettevõtlust soodustades?

Ah õigus jah, see on ju keeruline. Lihtsam on inimesed surnuks maksustada. Mis järgmiseks? Habememaks nagu Peeter I ajal?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

siis tuleb sinna riiki kolida kah

Ei tea, miks? Miks ei võiks riik parem napakate maksude kehtestamise asemel mõelda, kuidas saada sama maksutulu ettevõtlust soodustades?

Ah õigus jah, see on ju keeruline. Lihtsam on inimesed surnuks maksustada. Mis järgmiseks? Habememaks nagu Peeter I ajal?

miks-miks? seadused on sellised enamasti. kuidas saad registreerida auto riigis, kus sa ei ela? või läheb see skeemitamine palju kallimaks kui need mõned eurod kuus.

järgmiseks registreerid oma kinnistu kusagile uus-meremaale, et vähem maamaksu maksta? (see oli retooriline, ma ei tea, kui suur see maks seal on).

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga esmakordsel registreerimisel peaks ju ikka sama summa maksma? Nagu siit esindusest tutikat ostes?

Sel juhul pannakse lihtsalt mõne teise riigi registrisse.

Mismoodi sa lihtsalt “paned” ja sellise autoga Eesti teedel liikled Eesti elanikuna?

https://auto.geenius.ee/rubriik/hea-nipp/kaua-tohib-valismaalt-toodud-soidukiga-sealse-numbrimargiga-eestis-soita/

Ja millises riigis ei ole registreerimistasu? Automaks on kõigis EL riikides.

 

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Abikaasaga mõlemal Ram-id, kuskil 300-400€ ringi. Aga ei, siia riiki maksma ei hakka. Lähevad läti registrisse ettevõtte autona kirja. Just selline skeemitamine pihta hakkabki, elagu Kaja ja rohepööre.

Rõve maitse teil.

Minu meelest rõve mõtteviis.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja millises riigis ei ole registreerimistasu? Automaks on kõigis EL riikides.

Ei ole kõikides EL riikides ei maksu registreerimisel ega ka auto omandimaksu. Kes sellist müüti üldse levitab, et on? Vaadake siit tabelist, kus kuidas on: https://www.acea.auto/files/ACEA_Tax_Guide_2022.pdf

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja millises riigis ei ole registreerimistasu? Automaks on kõigis EL riikides.

Ei ole kõikides EL riikides ei maksu registreerimisel ega ka auto omandimaksu. Kes sellist müüti üldse levitab, et on? Vaadake siit tabelist, kus kuidas on: https://www.acea.auto/files/ACEA_Tax_Guide_2022.pdf

Sa vist ei tee vahet Euroopal ja Euroopa Liidul?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa vist ei tee vahet Euroopal ja Euroopa Liidul?

Pane siis ise tabel, kus on ainult EL riigid. Mina suudan kenasti vahet teha, tänan väga. See ei muuda argumenti, et kõikidel EL riikides ei ole registreerimisel automaksu. Ja kõikides ei ole auto omamise maksu.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pane siis ise tabel, kus on ainult EL riigid. Mina suudan kenasti vahet teha, tänan väga. See ei muuda argumenti, et kõikidel EL riikides ei ole registreerimisel automaksu. Ja kõikides ei ole auto omamise maksu.

Ja siis? Millises EL riigis saab mitte seal elav ega tööluba omav või mitte seal jur.isikuna registreeritud suvaline inimene oma auto rahulikult registreerida?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa vist ei tee vahet Euroopal ja Euroopa Liidul?

Pane siis ise tabel, kus on ainult EL riigid. Mina suudan kenasti vahet teha, tänan väga. See ei muuda argumenti, et kõikidel EL riikides ei ole registreerimisel automaksu. Ja kõikides ei ole auto omamise maksu.

Milliste probleemide küüsis sa veel vaevled

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Abikaasaga mõlemal Ram-id, kuskil 300-400€ ringi. Aga ei, siia riiki maksma ei hakka. Lähevad läti registrisse ettevõtte autona kirja. Just selline skeemitamine pihta hakkabki, elagu Kaja ja rohepööre.

Rõve maitse teil.

Minu meelest rõve mõtteviis.

Kuidas rottidel nii ebamôisiku kûtusekuluga auto ûldse on?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pane siis ise tabel, kus on ainult EL riigid. Mina suudan kenasti vahet teha, tänan väga. See ei muuda argumenti, et kõikidel EL riikides ei ole registreerimisel automaksu. Ja kõikides ei ole auto omamise maksu.

Ja siis? Millises EL riigis saab mitte seal elav ega tööluba omav või mitte seal jur.isikuna registreeritud suvaline inimene oma auto rahulikult registreerida?

Kuidas sa siis aru ei saa? Tal on ju RAM. Mujal riikides makstakse talle peale, kui ta suvatseb oma RAMi seal registreerida. 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Abikaasaga mõlemal Ram-id, kuskil 300-400€ ringi. Aga ei, siia riiki maksma ei hakka. Lähevad läti registrisse ettevõtte autona kirja. Just selline skeemitamine pihta hakkabki, elagu Kaja ja rohepööre.

Ja kütuseaktsiisi sa ka loomulikult Eestis ei maksa, eks?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas rottidel nii ebamôisiku kûtusekuluga auto ûldse on?

Kujuteldav RAM sõidab kujuteldava kütuse peal.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mismoodi sa lihtsalt “paned” ja sellise autoga Eesti teedel liikled Eesti elanikuna?

Küll leitakse variandid. Kasvõi need samad esindused kasutavad oma teise riigi partnereid või loovad ise sinna juriidilise keha ja registreerivad auto enda omandina. Sina liisid. JOKK

Või mõni muu selline skeem.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 233 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Automaks reaalselt