Esileht Beebi ja mitmikud Beebikaubad – parimad ja mõttetuimad

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )

Teema: Beebikaubad – parimad ja mõttetuimad

Postitas:
Kägu

Millised on olnud teie jaoks parimad beebikaubad, mis beebi esimeste elukuude jooksul kasutasite ja millised tooted sai õhinaga soetatud ning seejärel jäänud kapinurka tolmu koguma?

Esmarasedana on lihtne igast jama kokku osta, seega tahaks kuulda, mis kogenud naised soovitavad.

 

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige lihtsam soovitus – osta kokku nii vähe asju kui võimalik, juurde saab ikka osta, isegi kui beebi kõrvalt pole palju aega. Kui elad linnas, siis ikka saab keegi poest vajaliku ära tuua või jõuad e-poest tellida.

Kindlasti läheb vaja – pepu hooldamiseks Sudocrem, vann, küünekäärid, apteegiasjad – füsioloogiline lahus, saialille tinktuur naba jaoks (kuigi vist võib ka ainult füsiloogilisega puhastada), D-vitamiin. Meie varusime ka palaviku alandamiseks küünlad.

Endale imetamisrinnahoidjad ja imetamistopid (viimased isegi paremad!). Ilmselt nibude hooldamiseks ikka kulub midagi ära – purelan lanoliin kõige kindlam valik. Nibukaitsmed aga juba selline asi, mis võib vaja minna aga ei pruugi. Kuna neid ikka saab ka apteegist, siis jätaks esialgu ostamata ja ostaks siis kui tõesti vaja.

Meil ei läinud vaja – lihtsalt niisama mingisugune beebikreem, rinnapump. Beebi magamiskott oli olemas, aga päris pisikesega ei kasutanud seda, sest mässisime ta baikateki sisse, et kätega siputades end üles ei ajaks. Seega esimene kõige väiksem magamiskott osutus kasutuks, nüüd hiljem kasutame suuremat kotti juba.

Igasugused “nunnud” riided on alguses ikka väga mõttetud. Pisibeebit ikka kleiti ei riieta eriti, poisse ilmselt ka igasugu erilistesse teksadesse vms mitte. Ikka kõige lihtsamad bodid ja püksid on parimad. Seega ebapraktilisi nunnusid asju hankida võimalikult vähe, pildistamisteks ja nii, aga igapäevaseks kandmiseks ilmselt ei kulu neid eriti. Meil oli igasugu nunnut kraami päris palju, mis jõudsid selga heal juhul ühe korra ja siis olidki juba väikesed.

Mähkmekonteiner on üsna hea, aga meie hakkasime agaralt kasutama kohe sünnist saadik, kuigi siis ei lõhna beebi kaka eriti halvasti. Kuna konteinerisse käivad kiled on kallid ja keskkonda saastavad, siis tasuks nende kasutamisega oodata hetkeni, mil laps hakkab lisatoitu sööma ja kaka lõhna tõepoolest vaja peita.

Kohe ei tulegi kõik meelde, aga meie igal juhul ostsime üsna vähe asju ja ei mäletagi, et oleks kohe poodi pidanud jooksma. Ainult sudocrem oli ostmata ja see kulus küll ära.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Järgmise postituse jätkuks (ehk suhtu kriitiliselt ka igasugustesse soovitustesse: Sudocremi pole elu sees vaja olnud; küünekäärid sobivad tavalised, mis endalgi kasutad; mähkmekonteiner – halloo, tavaline prügikast?!; Imetamisrinnakad ja topid pole absoluutselt vajalikud, minul leidsid pigem minimaalset kasutust, aga varusin endale juurde tavalisi pehmeid rinnahoidjaid, nendega väga mugav imetamise perioodil.

Vajalikud on käru, turvahäll, riided, mähkmed, hügieenitarbed (füs lahus, vatitikud), d vitamiin, mingi salv (nt bepanthen, nibude hooldamiseks). Võrevoodi ka, isegi kui laps algul ei maga seal. Muu on maitseasi: bb tool, beebitekid, soojakott kärusse…

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul laps on praegu 5-kuune, seega meeletult kogemust ei ole, kuid midagi siiski. Pigem oli eesmärk võimalikult vähe asju osta.

Riided. Esimesed kuud jäid kasutusest välja kõik üle pea tõmmatavad riided – see tundus liiga keeruline pead mitte hoidva beebiga. Kasutuses olid hõlmikbodid, jalaosaga püksid ja pidžaamad. Sokid kippusid kaduma ja neid püüdsime pigem vältida. Meil on väga palju riideid saadud pereliikmetelt, aga ka interneti kaudu (näiteks SmartSwapist saab postikulu eest), sellest tulenevalt pole omajagu asju kordagi selga saanud. Samas andis võimaluse riideid proovida ning selle alusel oleme asju juurde ostnud.

Pepu peale määrimiseks kergema ärrituse korral Bepanthen, suurema korral Sudocream. Viimast võib vabalt võtta kõige väiksema potsiku, ise võtsime keskmise ja seda pole isegi mitte 1/4 jagu kulunud.

Marlilapid. Esialgu ei olnud, kuid prügi tekkis kaugelt liiga palju. Väga kasulikud nii pepu kuivatamisel, krooksutamisel, mähkimislaual jne. Mulle õmbles ema, aga olen veebis müügil ka näinud.

Vann koos alusraamiga. Põrandal oleva vanni kohal küürutamine on kohutav. Üksi vannitades eelistaksin ka mingit istet, meil üks on, aga kuna see vanni korralikult ei mahu, siis pole kordagi kasutanud.

Pesemisvahendid. Praktiliselt üldse ei ole kasutanud, puhtast veest piisab.

Mähkimislaud. Ostsime Ikeast parajalt kõrge kummuti ja panime mähkimisaluse selle peale. Meie jaoks ilusam ja mõistlikum kui spetsiaalne mähkimislaud. Kahtlesin küll selle vajalikkuses ja sai organiseeritud mehe ema tungival soovitusel. Arvestades, kui kergesti mul kipub selg pärast sünnitust valutama, oli see igati õige samm.

Võrevoodi. Meil algusest peale kasutuses ja just eraldi voodina, mitte suure voodi küljes. Kaalusime ka vooditasku ostmist, kuid siiski loobusime (võrevoodi oli juba olemas). Mul oli omajagu õmblusi ja ei kujuta ette, et ma ise oleks voodist normaalselt välja saanud, kui beebi voodi oleks minu oma küljes olnud.

Veekindel lina. Nii beebi kui enda voodisse. Enda voodis oli isegi olulisem, sest enamus aega sai alguses seal veedetud ja ikka juhtus, et mähe lekkis või piima voolas liiga palju…

Rinnapump. Saatsin abikaasa teisel kodus oldud päeval selle järele, sest piimapais oli nii mulle kui beebile probleemiks. Ostsin käsipumba koos lutipudeliga. Praegu piimapaisuga probleeme ei ole, aga pumpan vahel piima ette.

Nibukreem. Alguses läks vaja küll, aga ma kasutasin seda väga vähe ning nüüd näen vaeva, et sellega midagi peale hakata. Sõbranna soovitas Bepantheni ka nibudel kasutada ja oleks pidanud sellega piirduma.

Nibukaitse ja padjad. Otsin soovituse kohaselt sellise plastikust kupli, mida nibu peale panna ja ei ole seda rohkem kui paar korda kasutanud. Võib-olla kui hambad tulevad, läheb sellist vaja, aga seni seisab. Küll aga kasutan ühekordseid nibupatju.

Kandelina. Sain küla pealt. Mõned korrad proovisin, aga tundub liiga keeruline. Küll aga kaalun mingi kandekoti ostmist.

Riidest mähkmed. Sain küla pealt. Mõned korrad kasutasin ka, aga alguses beebi kakas iga söögikorra järel ja seda kakat maha pesta oli jube. Nüüd juba ühekordsetega harjunud ja ei viitsi riidest mähkmeid välja otsida.

Sapiseep. Hädavajalik kakaplekkide välja saamiseks.

Lamamistool. Me ei poolda üldiselt lamamistooli, aga vahel on hea laps korraks kuskile käest ära panna. Kasutasime selleks mingitel hetkedel auto turvahälli. Praegu küla pealt saadud üsna suvaline ja püüame mitte liiga pikalt last sinna istuma panna.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Parimad ostud olid robot-tolmuimeja ja multikeetja.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lanoliiniga nibukreem. Lukuga tudukombed. Küünetangid. Lutt ja lutikett. Ruutlina. Marlid. Lamamistool. Vanniistmega beebivann.
Kui peab beebiga palju üksi olema siis ongi just kandevahend ja lamamistool asendamatud. Kui mees saab igapäevaselt ka beebiga tegeleda siis pole nood nii vajalikud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Heledad beebiriided olid minu jaoks mõttetud. Beebi kakas koguaeg ja kui suure portsjoni lasi, said riided kollaseid plekke täis. Sapiseep tõesti aitab ja soovitan. Aga ikkagi tumedamate riietega kergem. Mul üks lumivalge body nr 62 ja pole seda kordagi selga pannud.
Väga vajalik on olnud väike kummilina. Laps ajas piima meeletult välja ja muidugi kaka probleem. Lisaks oli mul voodis ka froteerätik. Aga ikkagi suutis beebi ka meie voodisse piima ajada. See muideks läheb madratsi sees haisema ja tekib spetsiifiline hais magamistuppa. Meil kõigi lastega see olnud, sest piim on läinud võrevoodi madratsisse. Seda ei saa sealt kätte ka.
Võrevoodi on meil suure voodi kõrval olnud. Hea laps tema enda voodisse nihutada.
Seekord on väga vajalikuks osutunud ka lamamistool. Pikalt kahtlesin, kas osta Baby Björni tool või mitte. Ei kahetse ostu. Tool meil ainult köögis ja saab rahulikult hommikusöögi ära teha ja kõhu täis süüa. Nüüd laps kohe 4-kuune ja juba mängib ka nende puust mänguasjadega.
Sudocrem on tõesti asi, mida tasub vaid vajadusel osta. Mul ühelgi lapsel ei läinud seda vaja ja viimasel lapsel oli seda hädasti vaja. Pepu koguaeg kakane ja väga punane. Kodus oli tsinkkreem, aga see ei aidanud. Sudocrem aitas väga hästi.
Nibukreemi pole kasutanud, aga olid kompressipadjad. Neid ka kõigil vaja ei lähe, aga ma teadsin juba ette, et need tuleb kohe kasutusele võtta. Mul imetamisega nibud lähevad megavalusaks alguses, nii et pisarad silmis imetamisel.
Rinnapadjad on vajalikud. Kunagi olid riidest ja pestavad padjad. Väga meeldisid. Nüüd neid pole näinud ja kasutusel ühekordsed padjad, mida ma muidugi kasutan ikka pikemalt, kui üks kord. On vajalikud, sest kui ühest rinnast laps imeb, siis teine rind hakkab kohe lekkima. Või kui pole pikalt tissi andnud, siis rinnad annavad märku, et oleks vaja sööta. Tekib mõlemasse rinda valu ja siis ka rinnad lekivad korralikult.
Kohe ei tasu osta ka lutipudeleid. Ainult vajadusel. Ma igaks juhuks ostsin ja see seisab. Lutiga on ka nii ja naa. Pole ükski laps lutti tunnistanud. Nüüd viimasega surusin seda lutti rohkem peale. Aga siiani peab sõrmega hoidma, muidu kukub lutt suust välja. Lutt on meil pigem hädaabinõu.
Mõttetu ost oli turvahälli adapterid kärule. Vist üks kord kasutasin. Ma ostsin kohe kergkäru, mis käib täislamavasse asendisse. Sellega jalutan mööda asfaltteesid kodu lähedal ja käin poes. Vankrikorviga käru on ka olemas ja selle võtan lumega kasutusele.
Beebivanni sisse käiv istumisosa on mõttetuks osutunud. Vannitan beebit üksi ja kindlasti mitte iga päev. Meil pole suurt vanni. On imepisike vannituba ja dušinurk, kuhu siis beebivanni panen. Beebi ikka tahab vee sees sulistada, aga istmega on ta pigem veest väljas. Hakkab jahe. Muidugi kõige parem on, kui suur vann olemas. Siis beebivann täiesti mõttetu ost. Esimesed kolm last kõik suures vannis käinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Järgmise postituse jätkuks (ehk suhtu kriitiliselt ka igasugustesse soovitustesse: Sudocremi pole elu sees vaja olnud; küünekäärid sobivad tavalised, mis endalgi kasutad; mähkmekonteiner – halloo, tavaline prügikast?!; Imetamisrinnakad ja topid pole absoluutselt vajalikud, minul leidsid pigem minimaalset kasutust, aga varusin endale juurde tavalisi pehmeid rinnahoidjaid, nendega väga mugav imetamise perioodil.

Vajalikud on käru, turvahäll, riided, mähkmed, hügieenitarbed (füs lahus, vatitikud), d vitamiin, mingi salv (nt bepanthen, nibude hooldamiseks). Võrevoodi ka, isegi kui laps algul ei maga seal. Muu on maitseasi: bb tool, beebitekid, soojakott kärusse…

Loodan, et nähvava vastuse kirjutamine tegi olemise paremaks.

Võib-olla sõnastasin tõesti halvasti kui kirjutasin “kindlasti läheb vaja”. Parandan siis end – meil läks vaja.

Nagu teemaalgataja juba vastuste põhjal on näinud, siis kõigi jaoks on erinevad asjad oluliseks osutunud. Minu jaoks mähkemekonteiner vajalik, sest ei taha kakahaisuses toas magada ja iga päev kakaseid mähkmeid ka välja ei viitsi viia. Kui viitsiks, siis muidugi pole vaja mähkmekonteinerit, mille kiled aitavad haisu endas hoida. Küünekäärid minu silmis vajalikud, sest beebide omadel on tömbid otsad. Enda teravate kääridega ei tahaks beebi pisikeste sõrmede-varvaste kallale minna.

Meil oli kasulik ka eraldi vann, sest kuigi meil on suur vann, ei pane ma isegi aastast last veel sinna – vett kuluks nii palju rohkem kui väikeses vannis ja tal on täiesti okei veel beebivannis (mis asub suure vanni sees) sulistada.

Veelkord – osta võimalikult vähe asju ette, sest sa ei teagi, mida läheb või ei lähe vaja teie perel. Ja teine hea nipp – osta palju asju kasutatult. Uuskasutuskeskused ja Facebooki Marketplace on täis selliseid asju nagu vannid, võrevoodid, riided, lamamistoolid. Riiete jaoks eraldi Facebookis ka müügigrupid, eriti tasub kasutatult osta meriinoriided, mis on muidu väga kallid. Väikeste beebide asjad ei kulu peaaegu üldse ja saad väga soodsalt peaaegu uued asjad.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks olid parimad ostud marlilapid, sest lapsel oli suur toidu tagasiheide ja sudocreme, sest lapse pepu oli koguaeg punane. Siis veel sapiseep, lamamistool, mähkimislaud, küünetangid, võrevoodi, kandelina ja kilekotid kakastele mähkmetele, et prügikast haisema ei hakkaks.

Asjad, mis ma olin ostnud aga seisma jäid olid imetamisrinnahoidjad ja topid ning imetamispadi, erinevad beebi kreemid ja pesuvahendid, samuti vanniistet hakkasin alles suurema lapsega kasutama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina soovitan eeskätt osta valmis need asjad, ilma milleta oleksid otsekohe hädas. Minu jaoks olid need:

– apteegikraam, st valuvaigisti küünlad (käisin veel haiglas olles nibukreemi ja lapsele kreemi ostmas, need ostaks valmis, ei ole kallid, kui ka kasutust ei leia)

– riided – ma ei tahtnud kohe poodi minna ja no kui ka oleksin eelistanud hõlmikbodisid, siis kasutada oleksin ikka ju ka teisi saanud. Väikseid numbreid ei ole niikuiniin palju mõtet osta.

– turvahäll

– vanker

– lamamistool – BabyBjörn (külm põrand ja ka paar muud aspekti, mis selle asendamatuks muutsid)

Rinnapadjad ostsin ka, sest ka neid on kohe vaja, kui on. Mul ei olnud vaja.

Rinnapumpa ka ei olnud vaja, aga kui oleks olnud plaan hakata välja pumpama, oleksin ostnud.

Igasugu mugavusasju nagu mähkmekonteiner, kummilinad (kasutasin suurt rätikut) jms saab alati juurde osta, kui vajadust tunned.

Vannitasin alguses suures kausis, hiljem alles ostsin volditava vanni.

Küüsi lõikasin enda kääridega, mul ei olnud probleemi.

Mähkimisalus oli, sest sain selle tasuta. Kui poleks olnud, ei tea, kas oleksin ostnud – saab ka lihtsalt laua peal mähkida.

Riidest mähkmeid hakkasin kasutama hiljem, kui juba rütm olemas.

Kokkuvõttes olid minu jaoks asendamatud: apteegikraam, mähkmed, põhilised riided (aga mitte palju), BB tool, vanker, turvahäll, koht vannitamiseks.

Isiklikult ei soovita igasugu mugavusasju kokku koguda enne lapse sündi, eriti kui lapsel on ka isa.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks mõttetud: mähkmekonteiner- ostsin eraldi prügikasti, füsioloogiline lahus-silmi pesin veega, mähkimisalus- mähin voodi peal, soojakott- hällis on kottkombe ja vankris on korvis, lamamistool- laps on vajadusel tegelustekil v diivanil ümbritsetud patjadega, et vältida mahakukkumist. Rinnapumbast pole kunagi puudust tundnud.

Mulle imetamisrinnahoidjad meeldivad- hea mugav kasutada eriti kui last vaha imetada mujal kui kodus. Beebi küünekääre ohutum kasutada, sest siputab palju. Sudocrem ja bepanthen olemas igaks juhuks, aga poisil kasutanud pole- tüdrukul kasutasin tihti.  Nohu puhul rhinomer ja Humer. Saialilletinktuur naba puhastamiseks, d-vitamiin, efferalgan küünlad beebile palaviku alandamiseks. Mina ostsin lapsele tavalised bodid- hõlmikuid andis kinnitada kui siputas ja kindlasti ilma jalaosata, sest kui pikkus veel sobis, siis varbad enam ära ei mahtunud. Voodipesu ostsin tavalise, panen madratsi ja lina vahele ühekordse lina. Turvahäll ja vanker loogilised. Esimesel lapsel vaja ei läinud ja puudust ka ei tundnud, aga teisele tuli osta- kõhukott.

Ei saa hästi aru viimase kommentaarist, et lapsel on isa ka. Mis see lapseasjade ostmisse v varumisse puutub?

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps esimesel paaril kuul oli lukuga kombedes. Üle pea ajatavaid riideid isegi ei proovinud selga talle, paar korda kandis hõlmikbody.

silmi puhastasin füsioloogilise lahuse ja spets silmatilkadega, sest silmad olid rähmased. Kindlasti läks vaja ka kiude mitte andmaid väikeseid lapikesi ja saialilletinktuuri.

Rinnapadjad ja piimakoguja – ilma mina poleks saanud, teisest rinnast otseses mõttes purskas piima kui ühest rinnast imetasin.

nibukreem ja kompressid – mul kulus kõik ära. Üle kuu oli imetamine valulik kuigi imetamisvõte oli õige

sapiseep ja väike küünehari plekkide välja võtmiseks

pehmed froteerätikud – nende peal vahetasin mähkmeid, kuivatasin peale pepupesu, mähkisi sisse peale vanni, imetades panin alla, pühkisin välja tulnud piima jne

jalgadel beebivann – mulle meeldis et ei pidanud küürutama. Neid on järelturul palju, ära hakka sellise asja eest täishinda maksma

veepudel endale – kui sul veel ei ole, siis osta. Imetamise ajal on megajanu ja hea on lonksu võtta sellsiest pudelis,t mis ka pikali asendis ei leki. Kui kärutamas hakkad käima, kulub ka ära kui vesi alati kaasas on

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks mõttetud: mähkmekonteiner- ostsin eraldi prügikasti, füsioloogiline lahus-silmi pesin veega, mähkimisalus- mähin voodi peal, soojakott- hällis on kottkombe ja vankris on korvis, lamamistool- laps on vajadusel tegelustekil v diivanil ümbritsetud patjadega, et vältida mahakukkumist. Rinnapumbast pole kunagi puudust tundnud.

Mulle imetamisrinnahoidjad meeldivad- hea mugav kasutada eriti kui last vaha imetada mujal kui kodus. Beebi küünekääre ohutum kasutada, sest siputab palju. Sudocrem ja bepanthen olemas igaks juhuks, aga poisil kasutanud pole- tüdrukul kasutasin tihti. Nohu puhul rhinomer ja Humer. Saialilletinktuur naba puhastamiseks, d-vitamiin, efferalgan küünlad beebile palaviku alandamiseks. Mina ostsin lapsele tavalised bodid- hõlmikuid andis kinnitada kui siputas ja kindlasti ilma jalaosata, sest kui pikkus veel sobis, siis varbad enam ära ei mahtunud. Voodipesu ostsin tavalise, panen madratsi ja lina vahele ühekordse lina. Turvahäll ja vanker loogilised. Esimesel lapsel vaja ei läinud ja puudust ka ei tundnud, aga teisele tuli osta- kõhukott.

Ei saa hästi aru viimase kommentaarist, et lapsel on isa ka. Mis see lapseasjade ostmisse v varumisse puutub?

Puutub niipalju, et kui peres on kaks täiskasvanut, siis üks saab kasvõi kohe vajaduse tekkides minna vajalikku asja ostma. Seega ei ole vaja kõike enne ära osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma sain tuttavatelt omajagu riideid, aga enamik seisavad niisama.. kõige praktilisemad on hõlmikbody’d. Ja noh mingid püksid ka ja lukuga onesie’d kuluvad ära. Täitsa väikesele tavalist t-särki selga panna just mugav pole (või mida iganes mida on vaja üle pea tõmmata). Suuruse osas on minuarust 50 üsna mõttetu, aga see muidugi oleneb sellest ka kui suur laps sünnib, ma võtsin kohe 56 kasutusse. Sokke ei lähe lademetes vaja sest mustaks need ei lähegi.

Väga palju oleneb ka aastaajast millal sünnib. Mina väga sellele ei mõelnudki et osad õhukesed mütsid on hetkel juba täiesti kasutud ja kasutust ei leiagi. Aga nt meriinovillased riided üldiselt leiavad nii ühel kui teisel aastaajal kasutust- hingav materjal ja suvel hoiab jahedat, talvel sooja. Saab kasutada nii alumise kihina kui ainsa kihina.

Üldiselt ma soovitaks enne valmis osta suht vähe asju, sest tegelikult on algul beebil vaja väga vähe ja enamik asju on sinu enda mugavuse jaoks. Ning see, millest päriselt kasu võiks olla või mis elu mugavamaks võiks teha, selgub pigem juba jooksvalt. Olemas võiks olla mõned põhiasjad nagu voodi, mähkimisalus (või vähemalt mingi koht kus saab seda hõlpsalt teha ja läheduses mähkmeid hoida), vanker, turvahäll, apteegitooted võiksid muidugi olemas olla (mul täitsa algul olid kasutuses mesofti väiksed marlilapikesed, füsioloogiline lahus, rhinomer.. rohkem tegelt ei tulegi meelde eriti), mingeid kreeme pole nagu väga kasutanud. Mingeid piima/tatilappe võib korralikult varuda.

Imetamisega seoses minu jaoks olid mam kompressid algul asendamatud. Samuti medela piimakogujad (imetades teine rind alati lekib, lisaks algul kui nibud hellad olid kasutasin neid ka niisama pärast imetamist et nibu vastu riiet ei peaks olema) ja rinnapadjad. Rinnapumpa ma ei soovita kohe osta, sest tegelikult ei pruugi üldse vaja minna ka piimapaisuga. Minul imetamispadi kasutust ei leidnud.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ostsin hästi vähe asju, kuna ei tea ju suurust täpselt. Ja õigesti tegin, meie beebi on aeglase kasvuga, kandis 3 esimest kuud nr 56, järgmised 6 kuud 62 ja nüüd on aastane ja on 68 ning mõned asjad 74. Igaks juhuks ütlen, et kasvu- ja kaaluiive on normis.

Nn nunnud asjad on tõesti mõttetud, mingid kleidid ja sitsid-satsid. Ilusaid pilte saab ka tavaliste riietega, sest beebid on niikuinii imeilusad. Ja need nunnud kleidi on väga ebspraktilised.

Mina eelistasin hõlmikbodysid ning alt käivaid. Samuti kinniseid pükse, sest sokid ei püsinud jalas.

Endal oli vaja nibukreemi alguses,  aga kasutasin sama, mis beebi pepule vahel – Bebanthen. Füs lahus ja kraadiklaas, paracetamoli küünlad beebile. Vann, vanker, turvatool koos sinna sobiva tekiga – siis ilma paksu kombeta tooli ja tekk ümber.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga individuaalne. On neid, kellele vajalikud küik mugavusvidinad, mis välja mõeldud. Ja on ka teist äärmust, kellel on okei voodikohal küürutades mähkmeid vahetada ja selg ei hakka valutama, kelle jaoks on okei terve päeva vedeleda laps süles, nii et isegi süüa ei jõua teha (st puuduvad vanemad lapsed).

Minul on ikka asendamatu kõrge mähkimiskoht. Meil on korraldatud see kuivati peale. Väga hea ka, kui saab kohe ka mähkmed, varuriided jmt mugavalt sättida (alguses mahub mähkimisalusele, aga 5-6k beebi eest vaja ära tõsta). Mul selleks riputatud tekstiilist taskutega asjandus.

Lamamistool mitteistuva beebi enda juurde võtmiseks nt kööki, vannituppa vmt, kui beebi ei ole nõus üksi olema (ette ei ostaks, meil leidis rohkem kasutust 1. ja 3. lapsega)

Kõhukott/kandelina oli hädavajalik 3. lapse esimesed 3-4 kuud. Muidu oleksid 4- ja 6-aastased lapsed täitsa unarusse jäänud, sest magas pikalt ainult kotis. 1. lapsega kasutas mees, mulle ei meeldinud nii. Ja 2. laps polnud nõus seal olema, kuigi üritasin igatepidi (ei tahtnud ärkveloleku ajal vankris olla, aga ilusa ilmaga jama oodata kogyaeg uneaega, 2aastasega õue saada).

Vannitermomeetrid kasutasime 1. lapsega 2x ilmselt. Samas oli hea esmakordselt õige temperatuur ära mõõta. Pole ka kallis asi.

Juukseharjad, šampoonid mõttetud, kuigi mul kõik kolm juustega beebid. Tütart hakkasin šampoonitama alles ca 5,5a, siis tundus, et ainult veest ei piisa enam.

Ja ikka mingi pepukreem võiks olla. Aga sa ette ei tea, mis sobib. Esimese kahega oli meil bebanthen salv – sama, mis sobib nibudele ja sudocremi vaimustusest ei saanud aru. 3. lapsega bebathen ei aidanud ja ostsin ikka sudocremi. Aga mingi asi võiks olla.

Tativoolik, palavikuküünlad jne. Haigus tuleb äkki ja kui valveapteek maja vastas pole, on hea, kui öösel kõik olemas. Ptüi-ptüi, aga küünlaid pole veel kordagi vaja läinud ja viimasega jäi ka varumata.

A ja läbi mõelda mingi tekika, mille peal beebil hea põrandal olla. On siis spets mängukaartega või suvaline – maitse asi.

Vann – võib käia ka koos suures vannis. Aga täitsa ok on pesta ka duši all. Istuval lapsel küll vannis juba lõbusam. Aga ka dušš on neile põnev, veejuga vaadata ja “püüda”.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sünnitasin ka hiljuti oma esimese lapse ja tuttavad hakkasid soovitama igasugu vidinaid mida vaja, aga ma ei ostnud enne sündi vist peaaegu mitte midagi. Riideid saime tuttavatelt ja neid ostsin alles siis kui laps ca 3 kuuseks sai ja need esimesed riided väikseks jäid.

Asjad, millest minule 100% kasu on olnud: mähkimisalus normaalsel kõrgusel, vann ja vannijalad. Kuna ma olen enamuse nädalast lapsega kahekesi, siis mulle on väga kasu ka lamamistoolist (selle saime tasuta, ise ei oleks ostnud). Tati imemise voolik.

Laps magas kohe alguses võrevoodis ja vajadusel minu kõrval, mingit eraldi hälli vajadust ei olnud.

Mõttetud asjad: beebipesa. Arvasin, et nii tore teda sinna sisse panna, kui endal vaja midagi teha jne. Reaalsuses ta ei tahtnud seal üldse olla ja see seisab lihtsalt kasutult. Imetamispadi – mina üldse ei kasutand, tegi asja ainult keerulisemaks.

Kandekott on nii ja naa – minu lapsele seal olla ei meeldi, aga maha ma seda veel ei kanna, äkki leiab veel kasutust. Kui ma oleksin saanud seda enne veidi katsetada ja näinud, et talle seal olla ei meeldi, siis poleks ostnud.

Üldiselt soovitada vist midagi on üpris mõttetu, sest kõigi vajadused on nii erinevad. Aga nagu kõik eelnevad vastajad, siis ma ütlen ka, et mõistlik on võimalikult vähe asju ette osta.

Edu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks parimad ostud olid kandelina (laps saab süles olla samal ajal kui endal on käed vabad, õues on lihtsam käia kui vankriga, trepid ei ole probleemiks, seda on lihtsam kaasa võtta kui ükskõik millist käru), lapsekandmisriided külmaks aastaajaks, tegelustekk ja mähkimislaud.

Mõttetuimad ostud olid vanker (võtab hoiustamisel palju ruumi, vaevaline õue tassida, kuskile autoga minnes võtab pakiruumis kogu ruumi ja porisel aastaajal määrivad rattad ka pakiruumi ära, kõnnitee äärekivid, trepid jms on takistuseks) ja võrevoodi (öiseks imetamiseks peab eraldi üles tõusma ja jälgima, et imetades magama ei jää).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Bambusmähkmed (ilma kaitsmeta).

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mäletan, et kõige suurem abimees oli beebi lamamistool, kuna ma nt ei saanud duši alla minna nii, et ma beebi mind ei näinud. Siis paningi ta duširuumi chillima ja ise rahustasin duši all närve, kõik olid rahul. Samuti soovitan tugitooli, kui on kuhugi panna – on lihtsam imetada.
mõttetu – voodikarussell, magama see küll kedagi ei pannud. lihtsalt ilus asjake, samas võib ju olla ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil ka voodikarussell oli mõttetu.

Mänguasjad – ma ei ostnud ette ühtegi ja eriti ei kingitud neid ka, seega millalgi pärast sündi lõpuks hankisin esimesed kõristid. Võibki ehk oodata, kas kingitakse või mitte ja kui ei siis osta. Või mõni üksik asi juba varuda, kuigi sellega pole nii kiire.

Endale head riided. Ma ei osanud arvata, et imetamine piirab enda riietumist veelgi rohkem kui rasedus. Ostsin pärast sünnitust palju uusi eest nööpidega pluuse ja mõned hõlmikkleidid. Tavaliste kleitide kandmine ei tule enam kõne alla sest ei tea millal ja kus on vaja imetada. Ka ilusad ja mugavad koduriided on hea varuda, sest niiiiiii palju kodus olles on ilusates ja jällegi imetamissõbralikes riietes parem enesetunne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu omast kogemusest:

Mõttetuimad:

Lamamistool – pärast esimest elukuud ta vihkas seal olemist. Ja kui ta magavana sinna suutsin panna, siis oli seda ebamugav ja isegi ohtlik kaasas kanda, moosese korvi taoline asi oli palju etem.

Võrevoodi – ei olnud nõus seal magama ja voodi kõrvale ei saanud seda hästi meie voodi puhul panna. Magab nüüd aastasena siiani minu kaisus. Tagantjärgi tarkusena ostaks pigem vooditasku ja kui on iseseisvam magaja mõtleks eraldi voodi peale hiljem.

Voodikarusell, müramasin jms – vt eelmist punkti.

Vankrikiigutaja – mu laps oli ja on siiani suur vankris magaja. Vahepeal ei olnud ta nõus enam seisvas vankris rõdul magama, aga ükski vankrikiigutaja ei täitnud oma eesmärki. Õnneks hakkas mingi aeg uuesti seisvas vankris magama ja teeb seda siiani.

Rinnapadjad – nihkusid kogu aeg paigast ja olid üldse ebamugavad ning märg tunne oli ikka. Pigem magasin maikaga ja panin rätiku alla, päeval vahetasin vajadusel särki.

Iminapaga sööginõud – lahti saab ta need niikuinii ja kui need on kinni siis võtab ta selle ekstra eesmärgiks.

Igasugu püree abivahendid – täidetavad lusikad, täidetavad püreekotid jms. Lapsele ei maitsenud püreed, läks kohe tükilise toidu peale.

 

Parimad:

Kandekott – oli beebi, kellele sobis ainult süles. Kandekotiga jäid mul käed vabaks, kandsin teda ka kodus sellega ringi. Oli ka lina, aga seal talle ei meeldinud.

Paks soojakott – sügisbeebi ja suur vankris magaja, tegi magamapaneku palju mugavamaks, kuna ei pidand spets riietama iga kord.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga lapsega on see erinev. Nt kui esimese lapsega oli suu pühkimise lappe pidevalt vähe ja riideid vaja palju, sest piima tagasiheite pärast oli vaja neid mitu x päevas vahetada, siis teisel lapsel on enamus riided 1-2x ehk seljas olnud, sest mingit toidu välja ajamist ei ole ja nii pole ka suu pühkimise lappe praktiliselt üldse vaja läinud.

Lamamistool oli mõlema lapsega abiks, et teha süüa, võtta vannituppa kaasa vms.

Apteegikraami on mul koju alati varutud, sest kõik õnnetused juhtuvad ja haigused tulevad ootamatult. Palavikualandajad, rhinomer, nacl, saialilletinktuur, haavatampoonid (kasutasin neid silmade puhastamiseks). Kui lapsed juba suuremad, siis soovitan kogu koduapteegi sisu üle vaadata, varuksin nt põletusgeeli jm esmaabi vahendid koju.

Riietest meeldisid mulle esimese lapsega u esimene kuu aega hõlmikbodyd, edasi vältisin neid, sest nende selga panek tundus palju ajakulukam ja nii palju mässamist. Teise lapsega läks samamoodi. Eelistan lukuga tudukombesid, aga kasutan ka trukkidega. Sipukaid peale 56 suurust enam ei ostnud, sest jalalabast olid enamus minu lapsele väiksed. Lisaks on mul mõlemad lapsed üle keskmise kasvuga enda vanuse kohta olnud ja seega riided jäänud väikseks väga kiirelt ja mõlemaga on kohe mitme numbri riiete varu olemas olnud (esimesega lihtsalt ostsin ette kui midagi sobivat nägin, teisega oli juba kõik esimesest olemas).

Meil on vann ka mõlemaga vajalik olnud, aga kui harjutada dušši all käima, siis saab põhimõtteliselt seal ka pestud.

Mähkmekonteiner oli ülihea korteris elades, teise lapsega majas seisab kasutult. Lisaks soovitan riidest mähkmeid. Esimesega julgesin selle ette võtta kui ta oli 6-kuune, kahetsesin, et varem ei proovinud. Teisega hakkasin kasutama kohe kui one size mähkmed jalga läksid ja rinnapiima saava beebiga on nendega väga lihtne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas beebipesa pigem on vajalik või mitte?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõiksugu t-särgid, püksid ja kleidikesed-need on küll mõttetud üsna pikalt. Piisab kui on tudukombe taolised või hõlmikbody tüüpi. Jalavarjud samamoodi mõttetud nii kaua kui ei kõnni.

Vajalik asi oli minu meelest vankrisse riputatav loom või loomad, mida laps sai vaadata vankrisõidu ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vajalik asi oli minu arvates veel lutikett. Kui laps õpib lutti loopima, kipub see päris tihti ära kaduma. Kett hoiab luti kindlamini alles. Hea oleks vaadata ka suurte ratastega vanker, sest talvel lumme kinni jääda on ikka igavene nuhtlus. Umbes aastaselt või veidi enne seda lähed üle tavakärule. Parim asi vankri või käru all on see ruum, mis mõeldud ostude jaoks.

Kindlasti on hea tarvilik asi ka mähkmekott, kuhu alati võiks panna lisaks mähkmetele ka mitu paari varuriideid ja kilekott mustade riiete jaoks varuks. Lapsel ikka jalutamise käigus juhtub, et on vaja mähkmevahetust ja vahel mitu korda järjest. Ei taha ju jalutuskäiku katkestada või poest uusi riideid ostma minna. Vajalikud olid ka tavalised sipupüksid, väga mugavad.

Heledad beebiriided võivad olla, plekkide vastu aitab sapiseep.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas beebipesa pigem on vajalik või mitte?

Ei ole vajalik ning selle puhul tuleb hoolikalt kaaluda, et kas see on ikka ohutu lapsele (lämbumisoht).

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sudocrem pigem varu valmis, pisike potsik ei maksa midagi ja sellest jagub väga kauaks, enne aegub kui otsa saab. Kunagi ei tea mähet vahetades, kas pepu võib punane olla, seega varu valmis pigem. Füsioloogiline lahus, Dvitamiin. Imetamistopid ja imetamisrinnahoidjad täiesti mõttetud, tava rinnahoidjast palju mugavam tiss välja võtta, kui spetsiaalsest konkse või trukke vms otsida, toppidega sama lugu, tõmba lihtsalt särk üles?

Beebipesa oli mul vajalik, sest mul oli koer, keda ei usaldanud alguses ja ei saanud neid kahekesi omaette jätta, seega pidin last endaga kaasas kandma, aga kuna ta alguses on nii sült, siis mugavam asemega koos tassida, las tema siis magab seal.

Lamamistooli vajadus tekib hiljem, mijul oli suureks abiks, kui laps oli 2 kuune ja randmed olid lapse hoidmisest juba haiged, samas müüsin maha, kui laps oli 4.5kuune ja ennast sealt juba välja kaapis.  Sos olukordadeks pigem, sest kuhu laps areneb, kui ta lihtsalt ühes asendis vedeleb?

Mähkimislaud oli mul vannitoas kraanikausi kõrval kohe. Ei kujuta ette, et peaks märja pepuga kuskile teise tuppa kummuti peale jooksma (eriti alguses, kus nad kardavad külma), samas ka ei pane teda ju kõvale töötasapinnale?

Lutt kindlasti, lutiketti polnud mul kunagi, rikub riideid ja ei pidanud kordagi lutti kuskilt otsima. Lutiketid ei pruugi ka ohutud olla.

Rinnapump, seda mul alguses polnud, sõbranna laenas, vahest ikka vaja.

Küünekäärid samad, mis enda omadki. Pesemiseks ei midagi muud kui vett, igasugu keemia jäta ära. Kui tekib beebikõõm, siis vôta vatipadi,immuta tavalise toiduõliga ja pane beebile pähe, pärast kammi hambaharjaga kõõm peast ära.

Kandelina- kandekotti mul vaja ei läinud, kuigi olin koguaeg beebiga üksi. Mulle ei meeldinud ja talle ka mitte.

Mugavad riided, ise panin kodus lapsele koguaeg tuduka selga, hea lötakas, samas soe ja mugav.

Sapiseep- kakaplekkide jaoks

Marlirätid- kaupmehest saab 100se rulli megahäid lappe, maksab mingi 5€. Kraani all puhastad ja 10minutiga on juba kuiv, ideaalsed ka kodu koristamisel, väga imavad.

Paratsetamooli emale igasugusteks valudeks.

Mul endal oli ka kapis 1 lutipudel ja SOS olukordadeks aptamil valmispiimasegu. Igakselujuhtumiks, kui minuga midagi peaks juhtuma, et isa saaks kodus lapsele süüa anda. Nt poes käies mõtlesin, et aga mis siis, kui teen avarii ja beebi kodus näljane? Sellisteks juhtudeks. Ja läkski vaja seda SOS piima ja pudelit 🙂

Mähkmed muidugi.

Veekindlaid lappe, vahest tahad beebil lasta peput tuulutada, siis kindlasti pissib 🙂 mul oli kutsikast alles jäänud suur hunnik ja kasutasime neid 😀

Rinnapadjad- minul esimesed 2 kuud tissid voolasid korralikult ja ilma rinnapatjadeta oleksin koguaeg märg olnud.  On ka korduvkasutatavaid olemas.

Soovitan ka gaasipatja- teed mikrokas soojaks ja paned valudes beebi kõhule, meil aitas ja oli iga õhtu kasutuses. Samas mõnel ei aita, aga hea on, kui saad proovida ja gaasivalu ei hüüa tulles 🙂

Jahedal ajal turvahålli ja vankrisse soojakott. Ideaalne asi, keset talve toariietes beebile vaid müts pähe, kotil lukk kinni ja õue! Ei mingit pakkimist ja kombekaid, kindaid jne

Lisaks soovitan mitte hulluks minna meriino ja muude popide materjalide ja lapse eri kihtide riietamisega. Nagu juba ütlesin, tavalised toariided ja kvaliteetsesse soojakotti, pole vaja 3 eri kihti kallist meriino värki.

Voodi, vanker, turvahäll, tekid jne on nii loogiline, et neid vist ei tule pakkuda 🙂

 

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaksin veel autopeegli. Ma ei julgeks vist üldse ilma peeglita enam sõitagi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vajalik asi oli minu arvates veel lutikett. Kui laps õpib lutti loopima, kipub see päris tihti ära kaduma. Kett hoiab luti kindlamini alles. Hea oleks vaadata ka suurte ratastega vanker, sest talvel lumme kinni jääda on ikka igavene nuhtlus. Umbes aastaselt või veidi enne seda lähed üle tavakärule. Parim asi vankri või käru all on see ruum, mis mõeldud ostude jaoks.

Kindlasti on hea tarvilik asi ka mähkmekott, kuhu alati võiks panna lisaks mähkmetele ka mitu paari varuriideid ja kilekott mustade riiete jaoks varuks. Lapsel ikka jalutamise käigus juhtub, et on vaja mähkmevahetust ja vahel mitu korda järjest. Ei taha ju jalutuskäiku katkestada või poest uusi riideid ostma minna. Vajalikud olid ka tavalised sipupüksid, väga mugavad.

Heledad beebiriided võivad olla, plekkide vastu aitab sapiseep.

Mähkmekott minu jaoks mõttetu. Viska see 1-2 mähet vankrisse kaasa? Riideid ei pidanud küll eales vahetama kuskil jalutuskãigul. Sama turvahälliga käies, pane üks mähe hälli kaasa. Ei pea tervet kotti kaasa vedama, millest enamust ei kasuta 99% kordadest.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )


Esileht Beebi ja mitmikud Beebikaubad – parimad ja mõttetuimad