Esileht Ilu ja tervis D-vitamiin ülimadal

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )

Teema: D-vitamiin ülimadal

Postitas:
Kägu

Sain vereproovi tulemused kätte ja D-vitamiini näit oli 34. Lugesin nüüd, et alla 50 on juba tõsine vitamiinipuudus. Ja mul on see vist olnud pikka aega, sest laps on 5-aastane ja pärast rasedust pole keegi mul seda testinud.

Arst lubas helistada esmaspäeval, aga ma olen natuke ähmis juba. Kusjuures kõik sümptomid, mis kirjeldatakse, on mul juba pikalt olnud, väsimus, kurvameelsus, kloppiv süda jne jne.

Palun, jagage kogemusi, kellel nii madal tase on olnud, kaua pidite võtma ja mis koguses, et tase normaliseerus? Kui kiiresti enesetunne paranes?

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle pärast nüüd eriti mures küll olema ei pea, see on suuremal osal inimestest meil siin madal. Oli ka mul alla 50-e. Ausalt öelda ei mäleta, palju just võtsin, tellisin suure purgi neid 5000-si, kui ma ei eksi, siis vist esialgu võtsin isegi 2 päevas. Aga vot seda ei mäleta, et enesetunde osas olulist vahet oleks tekkinud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ka sarnane näit olnud ja muud teha ei olegi, kui seda maksimumannisega tõstma hakata. Enesetunne veidi ikka paraneb.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige mugavam on võtta õlitilkadena ja antud juhul siis kõige kangemaid.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

34 ei ole ülimadal. Selline näit on pooltel eestimaalastel. Alla 20 on ülimadal.

Arst.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli d vitamiini tase augustis 34 ja hakkasin arsti soovitusel 2000si d vitamiine võtma. Ei ole neid iga päev võtnud ja tihti ka nädal vahele jäänud nende võtmises aga novembriks oli juba d vitamiini tase normis ja mina tundsin küll enesetundes vahet.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on 16 olnud ja mingeid sümptomeid polnud, täiesti juhuleid. Hakkasin D-vitamiini toidulisandina juurde võtma ja päris kiiresti sai normi. Paanikaks kohe kindlasti põhjust pole, aga hakka lihtsalt D-vitamiini võtma 100 mcg (4000 TÜ) ja küll vähehaaval korda saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli eelmise aasta jaanuaris näit 32, sümptomid kadusid/hakkasid kaduma kuu-kaks peale seda kui olin igapäevaselt 4000dest d vitamiini juurde tarbinud.

Kordusanalüüsi ei tehtud, niiet millal päriselt korda sai või mis näit hetkel on ei oska öelda, kuid olen nüüd sügisest saadik ikka siis kui meelde tuleb d vitamiini juurde tarbinud ning sellel talvel pole antud kaebused mind saatnud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me abikaasga oleme 55 aastat vanad ja ca 5 aastat tagasi hakkasime lihtsalt üldiste soovituste põhjal kõigil R tähte sisaldavatel kuudel võtma D-d 2000 TÜ-d päevas. Apteeker ütles, et kui on liiga palju, siis keha väljutab üleliigse nagunii, Pole aimu ka, kas väljutas või mitte või milline me tase siis oli.
Nüüd analüüsi esimest korda andes oli tase väga ok.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

34 ei ole ülimadal. Selline näit on pooltel eestimaalastel. Alla 20 on ülimadal.

Arst.

Minu töö sisaldab muude analüüside hulgad ka D-vitamiini mõõtmisi, pole küll rutiinsed mõõtmised vaid sellised inimesed, kes ise oma näitajatest huvituvad, aga sellist ülimadalat näitu nagu 34 eriti ei mäletagi kui siis väga harva, pigem jäävad madalad näitajad 40-50 kanti. Pigem võiks öelda, et keskmiselt kõigub see näit pigem 75 ümber, nendel kes d-vitamiini lisaks tarvitavad pigem 57-150 vahel. Ja on olnud ka ülikõrgeid näite, üle 200 ja isegi 250 inimestel, kes tarvitavad D-vitamiini ja lisaks võtavad veel mõningaid retseptiravimeid.

Võib muidugi olla, et inimesed, kes ise oma tervisenäitajatest huvituvad, võtavad vajadusel ka lisaks vitamiine jms ja tsiteeritud arst ravib vanureid, kes kunagi väljas ei käi.

Teemaalgatajal soovitaks oodata esmaspäevani, võib-olla kirjutab arst retseptiga d-vitamiini välja, kui mitte siis võiks hakata maks annust (4000 TÜ) võtma igapäevaselt ja 2-3 kuu pärast uue analüüsi teha, et näha kas näit hakkab tõusma.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

34 ei ole ülimadal. Selline näit on pooltel eestimaalastel. Alla 20 on ülimadal.

Arst.

Minu töö sisaldab muude analüüside hulgad ka D-vitamiini mõõtmisi, pole küll rutiinsed mõõtmised vaid sellised inimesed, kes ise oma näitajatest huvituvad, aga sellist ülimadalat näitu nagu 34 eriti ei mäletagi kui siis väga harva, pigem jäävad madalad näitajad 40-50 kanti. Pigem võiks öelda, et keskmiselt kõigub see näit pigem 75 ümber, nendel kes d-vitamiini lisaks tarvitavad pigem 57-150 vahel. Ja on olnud ka ülikõrgeid näite, üle 200 ja isegi 250 inimestel, kes tarvitavad D-vitamiini ja lisaks võtavad veel mõningaid retseptiravimeid.

Võib muidugi olla, et inimesed, kes ise oma tervisenäitajatest huvituvad, võtavad vajadusel ka lisaks vitamiine jms ja tsiteeritud arst ravib vanureid, kes kunagi väljas ei käi.

Teemaalgatajal soovitaks oodata esmaspäevani, võib-olla kirjutab arst retseptiga d-vitamiini välja, kui mitte siis võiks hakata maks annust (4000 TÜ) võtma igapäevaselt ja 2-3 kuu pärast uue analüüsi teha, et näha kas näit hakkab tõusma.

75-150 vahel tahtsin kirjutada, parandada kahjuks enam ei saa

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen küll 30 ümber tulemusi omajagu näinud. Just noortel inimestel, kes kaebuste tõttu mõõtma jõudnud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli paari aasta eest näiteks 17.
Paar nädalat võtsin 3000 TÜ ööpäevas.
Siis paar järgmist 2000 TÜ.
Ja siis juba läksin säilitusdoosile üle, kuna 1 kuu pärast oli veri ok mul.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Apteeker ütles, et kui on liiga palju, siis keha väljutab üleliigse nagunii, Pole aimu ka, kas väljutas või mitte või milline me tase siis oli.

D on rasvlahustuv, ei toimu mingit erilist väljutamist nüüd ikka küll.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on madal, aga ei midagi NII erakordset. Surema ei hakka, ühesõnaga, võtad kuu-kaks korralikult toidulisandiks d-vitamiini ja ongi kõik, siis tuleb varsti juba kevad. 75-150nmol/l on täiesti tavaline keskmine ja ka norm.  Eks tuleb lihtsalt võtta kas tilkasid või õlikapsleid ca 3000-5000IU igapäevaselt või 10000 üle 2-3 päeva. (1000IU = 25 mikrogrammi) Küllap arst kirjutab esmaspäeval välja natuke kangemad kui käsimüügis on.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

D-vitamiini nüüd küll keha nii lihtsalt ei väljuta, see akumuleerub lihastesse ja verre ja põhjustab kaltsiumi üleküllust kehas. See pole B-vitamiinid, mis kohe välja pissitakse. Suured annused on sobivad defitsiidi raviks, aga mitte pikaajaliselt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain vereproovi tulemused kätte ja D-vitamiini näit oli 34. Lugesin nüüd, et alla 50 on juba tõsine vitamiinipuudus. Ja mul on see vist olnud pikka aega, sest laps on 5-aastane ja pärast rasedust pole keegi mul seda testinud.

Arst lubas helistada esmaspäeval, aga ma olen natuke ähmis juba. Kusjuures kõik sümptomid, mis kirjeldatakse, on mul juba pikalt olnud, väsimus, kurvameelsus, kloppiv süda jne jne.

Palun, jagage kogemusi, kellel nii madal tase on olnud, kaua pidite võtma ja mis koguses, et tase normaliseerus? Kui kiiresti enesetunne paranes?

Minul oli aastane kuur ja enesetunne paranes poole aasta pärast märgatavalt. Muutain ka toitumist. Hakkasin kalkulaatori abil jälgima, et mineraalid ja vitamiinid tasakaalus oleksid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

D-vitamiini nüüd küll keha nii lihtsalt ei väljuta, see akumuleerub lihastesse ja verre ja põhjustab kaltsiumi üleküllust kehas. See pole B-vitamiinid, mis kohe välja pissitakse. Suured annused on sobivad defitsiidi raviks, aga mitte pikaajaliselt.

Ilmselt apteeker mõtles sellega, on siiski üliharv leida inimesel nii lausa kõrget D-vitamiini taset, et see hakkaks juba Ca sisaldust veres liiga kõrgeks ajama. Mingi haigusega/mingeid ravimeid võttes võibolla küll (siis peaks raviarst selle eest hoiatama)

Enamasti on aga D-vitamiini tase ikka pigem madal või hädavaevalt normis. Ja pigem on osa inimesi hädas sellega, et D-vitamiin ei omastu hästi – ning siis peavadki tavapärasest suuremaid doose võtma. Näit. mul üks tuttav, kellel on D-vit on krooniliselt madal, aga taset üles saada on õudne vaev ning see ei püsi.

Loomulikult, kui võtta suuremat D-vit doosi, võib aeg-ajalt kasvõi tasuliselt (see analüüs maksab vähe) Ca-taset kontrollida. Et ega äkki pole mingit erandlikku kalduvust Ca-taseme liigseks tõusuks vms.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli 18. Võtsin D-pärleid ehk siis 1000 ühikut päevas, umbes nädala-paariga hakkas suurem väsimus üle minema juba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain vereproovi tulemused kätte ja D-vitamiini näit oli 34. Lugesin nüüd, et alla 50 on juba tõsine vitamiinipuudus. Ja mul on see vist olnud pikka aega, sest laps on 5-aastane ja pärast rasedust pole keegi mul seda testinud.

Arst lubas helistada esmaspäeval, aga ma olen natuke ähmis juba. Kusjuures kõik sümptomid, mis kirjeldatakse, on mul juba pikalt olnud, väsimus, kurvameelsus, kloppiv süda jne jne.

Palun, jagage kogemusi, kellel nii madal tase on olnud, kaua pidite võtma ja mis koguses, et tase normaliseerus? Kui kiiresti enesetunne paranes?

1 kuu võtsin 4000 iu kord päevas ja kuuga tõusis 73 peale suht samalt väärtusel. D vitamiini võetakse kuni kevadeni iga päev.
Mu teismelise näit oli 18.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

D-vitamiini nüüd küll keha nii lihtsalt ei väljuta, see akumuleerub lihastesse ja verre ja põhjustab kaltsiumi üleküllust kehas. See pole B-vitamiinid, mis kohe välja pissitakse. Suured annused on sobivad defitsiidi raviks, aga mitte pikaajaliselt.

Kust seda kaltsiumit üldse igaühel nii metsikult kehasse tuleb, et kohe akumuleeruma hakkab? Meil on pigem probleem, et D3 küll, aga kaltsiumit peaks ilmselt lisaks võtma.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli 18. Võtsin D-pärleid ehk siis 1000 ühikut päevas, umbes nädala-paariga hakkas suurem väsimus üle minema juba.

See on küll vaid ettekujutus, et nädala-paariga midagi väga muutub.
Ma küll ei tea oma D-vitamiini algtaset (ei mõõtnud siis), aga olen alates septembri lõpust võtnud 4000 IU päevas ning nüüd nädal tagasi mõõtes ei ole tulemus veel normi alumist piiri kätte saanud (69.8 vs 75)

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oli sama ja hakkasin 5000 tü võtma. kevadeks oli näit 112

nüüd võtan regulaarselt talviti min 1000 kuni 2000

enesetundes muutusi pole, kuid külmetushaigusi põen vähem st viimaste aastatega polegi olnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes te siin kaebustest kirjutate, mis need täpsemalt olid? Väsimus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nüüd võtan regulaarselt talviti min 1000 kuni 2000

Me teeme samuti juba aastaid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli 18. Võtsin D-pärleid ehk siis 1000 ühikut päevas, umbes nädala-paariga hakkas suurem väsimus üle minema juba.

See on küll vaid ettekujutus, et nädala-paariga midagi väga muutub.

Ma küll ei tea oma D-vitamiini algtaset (ei mõõtnud siis), aga olen alates septembri lõpust võtnud 4000 IU päevas ning nüüd nädal tagasi mõõtes ei ole tulemus veel normi alumist piiri kätte saanud (69.8 vs 75)

Ilmselt hakkas mul näit tõusma ja sp enesetunne paranes, väsimust oli vähem. Uue mõõtmise tegin ehk kuu hiljem, tulemust ei mäleta. Siis oli juba normis. Tegu oli kevadise ajaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas  te suvel paevitate palju? Ma paevade viisi päikesevanni monuleja ja koguaeg d vit. Norm. Ilmselt saab suvega palju. Talvel käin d paike solaariumis mis annab just d vitamiini ja lisaks kerget jumet ka. Kes tablette suua ei taha võib ju solaariumit proovida. Lisaks teeb see hea sooja enesetunde ja justkui valgusravi eest, vähemalt mulle..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna siin teemas ka arste liikumas, siis kas selline D vitamiin sobib defitsiidi korral: https://www.azeta.ee/vitamin-d3-pro-expert-4000iu-immuno-n60-olikapslid

Mul näit 58, kuigi olen 1000 ühikuga vitamiini võtnud alates sügisest iga päev, suvel ka palju õues. Jäin kahtlema selle Immuno täienduse pärast, on olemas ka ainult D vitamiin 4000, aga soodustus sellele hetkel väiksem ja kui saab sama kapsliga immuunsuse jaoks midagi teha, siis valiks selle. Või parem oleks ainult D vitamiin, et veri kiiresti korda saada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna siin teemas ka arste liikumas, siis kas selline D vitamiin sobib defitsiidi korral: https://www.azeta.ee/vitamin-d3-pro-expert-4000iu-immuno-n60-olikapslid

Mul näit 58, kuigi olen 1000 ühikuga vitamiini võtnud alates sügisest iga päev, suvel ka palju õues. Jäin kahtlema selle Immuno täienduse pärast, on olemas ka ainult D vitamiin 4000, aga soodustus sellele hetkel väiksem ja kui saab sama kapsliga immuunsuse jaoks midagi teha, siis valiks selle. Või parem oleks ainult D vitamiin, et veri kiiresti korda saada?

Ma võtan seda, sest sellele ei ole värvaineid lisatud https://www.azeta.ee/natura-media-d-vitamiini-olikapslid-100-mcg-4000-iu-n200

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna siin teemas ka arste liikumas, siis kas selline D vitamiin sobib defitsiidi korral: https://www.azeta.ee/vitamin-d3-pro-expert-4000iu-immuno-n60-olikapslid

Mul näit 58, kuigi olen 1000 ühikuga vitamiini võtnud alates sügisest iga päev, suvel ka palju õues. Jäin kahtlema selle Immuno täienduse pärast, on olemas ka ainult D vitamiin 4000, aga soodustus sellele hetkel väiksem ja kui saab sama kapsliga immuunsuse jaoks midagi teha, siis valiks selle. Või parem oleks ainult D vitamiin, et veri kiiresti korda saada?

Ma võtan seda, sest sellele ei ole värvaineid lisatud https://www.azeta.ee/natura-media-d-vitamiini-olikapslid-100-mcg-4000-iu-n200

Suur tänu, sellele ei osanudki tähelepanu pöörata. Proovin neid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )


Esileht Ilu ja tervis D-vitamiin ülimadal