Esileht Pereelu ja suhted Ei tahagi pereelu

Näitan 16 postitust - vahemik 61 kuni 76 (kokku 76 )

Teema: Ei tahagi pereelu

Postitas:

Asi pole nooruslik olemises, vaid selles, et praegu 20-40 aastat vanad inimesed käituvad ikka enda moodi edasi, mitte ei võta omaks praeguste pensionäride käitumismudelit, kes on hoopis teisest põlvkonnast. Arvutite kasutamist, filmimist, pildistamist, fototöötlust, programmeerimist, arvutimänge jne peetakse eksikombel nooruslikuks, tegelikult on see lihtsalt omane põlvkonnale, kes juhtub praegu olema noorem. Ega nad vanana neid oskuseid kaota.

Ka need, kes on hetkel pensionärid, ei käitu 20. saj keskpaiga vanainimeste moodi. Näiteks on neil teistsugune muusikamaitse, arusaam meeste ja naiste rollidest, seltskondlikust suhtlemisest,romantikast, meeldivad teistsugused filmid, tantsud, oskavad kasutada mobiiltelefoni, rääkimata tavatelefonist või telekast, autot juhtida. 20. saj keskpaiga pensionäri (u 70-90a) jaoks poleks popmuusika üldse muusika ja tants oleks ainult klassikaline ja peotants, mitte näiteks disko. Naised ja mehed sõpradena või kamraadidena ei suhtleks, naistel ja meestel oleks väga erinevad rollid nii kodus kui ka tööl, korralik naine ei istu meeste seltskonnas, sest tööasjus ta sinna ei satuks. Nii mõnigi kahtleks selles, kas naisel on ikka sama palju palka või isegi hääleõigust vaja, mõni igatseks monarhiat ja pärisorjust, kui juhtus olema paremast perest. Mõni pooldaks üldse orjust. Raadio ja televiisor oleks nende jaoks imevidin, mida vaadatakse ja kuulatakse koos kogu külaga ja mis on vaid rikastel. Bussi ja rongiga sõitmine oli nende jaoks luksus, tavaliselt sõideti hobusega. See kõik kõlab väga mittenooruslikult, aga tegelikult on põlvkondade vahe, mitte vanuse – kõik nende eelistused pärinevad ju ajast, kui olid ise noored.

Kui nüüdses põlvkonnas muutub üksi elamine ja lastetus levinumaks, siis kohaldatakse ka vanainimeste tingimusi sellele vastavaks, sest me ise otsustame, kuidas tahame elada. Lisaks tehnoloogia ja arstiteaduse areng, me ei tea üldse, kui terve ja virgas on tuleviku vanainimene, milliste vahendite abil ta saab liikuda. Kindlasti pole ta ainult sanitari kondijõule lootev eraldatud vanur, kes vaatab telekast seebikaid ja peaks millegipärast Kuldse Börsi paberlehte sirvima, et midagi osta või sinna kuulutusi panema, et üks vanainimene otsib teist. Nad teevad täpselt samu asju, mis noorena ehk mis on nende põlvkonnale omased, aga uuemate tehnoloogiliste vahenditega. Nad on ka teadlikumad ja ettevõtlikumad, sest elavad infoühiskonnas, näiteks teavad paremini enda õiguseid, võivad ise luua vanainimeste kommuuni ja riigilt toetust küsida või ühinevad mõnega, nad on ise olnud see põlvkond, kes on enda jaoks seadusi teinud. Ka praegu elavad mõned vanainimesed just neile mõeldud majades, kus juures tegutsevad ka igasugused huviringid, spordiklubid, kus korraldatakse üritusi ja suheldakse igapäevaselt, ollakse vabatahtlik või muidu ühiskondlikult aktiivne, mis siis veel tulevikus?

See on vist näide sellest, kui inimene tahab midagi öelda, aga ei oska seda ühte lausesse panna?

Kui oskad, siis ongi andekus ja kui ei oska, siis kirjutad sellise mitulehekülge pläma?

Võib-olla sa ei saa lihtsalt ise aru. Kirjutan pikemalt, sest tahan detailsemalt kirjeldada ja meeldibki pikalt kirjutada, igasugused messengerid, Tinder ja Facebook on nagunii ühelauselist chatti täis, millel mõtet pole. Või on sinu jaoks tingimus, et kõike peab ühe lausega väljendama? Kas on siis tore, kui Tinderis ja Flirtikus kirjutatakse paari sõnaga, et “ilus oled”, “tre”, “nikku saab ss”? Ja kõik ei kirjuta siin mobiilis.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.09 02:05; 01.09 02:38; 01.09 02:48; 01.09 14:53; 02.09 03:26; 02.09 03:39; 06.09 01:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on vist näide sellest, kui inimene tahab midagi öelda, aga ei oska seda ühte lausesse panna?

Kui oskad, siis ongi andekus ja kui ei oska, siis kirjutad sellise mitulehekülge pläma?

Ilmselt ta tahtis öelda, et kui praegu matkahuviline vanainimene tahab matkale minna, siis vajab ta kellegi noorema abi. Tulevikus aga võtab oma isesõistva auto ja iseliikuva maastikuratastooli ning muudkui läheb, ilma kellegi abita. Samuti on tal võimalik opereerida oma ettevõtet ja teenida tulu, ei pea sõltuma (ainult) pinsist.

Mina aga pidasin silmas rohkem seda, et kas vaimselt ja emotsionaalselt raskeks ei lähe, kui ühiskonnas oleks alles ainult vanad ja noored oleks pildilt puudu? Ma ise pole selles nii kindel.

Sa ei taibanud ikka suuremat pointi ära. See, mida sa nimetad vanainimese käitumiseks, on nende põlvkonnale ja mitte vanusele omane käitumine. Näiteks, et vanainimene ei kasuta nutitelefoni ega saa vanana uusi sõpru – see viitab keskkonnale, kus nad üles kasvasid, nutitelefone polnud ja normaalne eluviis oli mehele, lapsed ja väljaspool pereringi ja väljakujunenud sõprusringkonda ei suheldud, sest polnud võimalik näiteks interneti teel üritusi otsida või inimestele kirjutada. Kui vanurile meeldib vanaaegset muusikat kuulata, siis ka see tuleb tema nooruspõlvest, mitte sellest, et ta on vanuse poolest vana. Noorena meeldis talle sama muusika. Nii et sinu jutu tähenduses pole vanainimesed vanainimeselikud mitte vanuse, vaid meile harjumatute põlvkonnaeelistuste pärast ja seega ei muuda noored neid nooruslikumaks, vaid nad õpivad noorte põlvkonnast uusi teadmisi ja vastupidi.

Kusjuures, seda ma räägingi, et vanurid ei hakka olema ühiskonnast eraldatud, nagu praegu. Nad suhtlevad ka endast noorematega, sest neil on harjumus ja oskus pülvkondadeüleselt suhelda, näiteks arvuti teel ja nad on ühiskondlikult aktiivsemad. Juba praegu on Põhjamaades vabatahtlik olemine vanainimese elu osa ja seal suheldakse igasuguste inimestega. Samuti, pensionär saab endaga hakkama, pole tal mingit kohustust vanadekodus elada, ta võib üürida tuba mõnes korteris, kus elavad erinevas vanuses inimesed kogukondlikult koos. Kui meie põlvkonnale on omane võime interneti teel suhelda ja ka päris elus kontakte luua, siis ei kao see kuhugi. Me ei muutu endale eelnevaks põlvkonnaks lihtsalt seetõttu, et saame vanaks. Inimesed ei kujuta üldse ette, et praegused noored hakkavad olema hoopis teistsugused vanainimesed, kui praegused pensionärid.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.09 02:05; 01.09 02:38; 01.09 02:48; 01.09 14:53; 02.09 03:26; 02.09 03:39; 06.09 01:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega lapse saamine ei tähenda veel, et ta sinu eest hoolitseb, kui vanaks jääd. Laps võib olla tänamatu pohhuist või hoopis ennast 20-selt vastu puud surnuks sõita.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.08 21:19; 29.08 21:29; 30.08 16:26; 02.09 06:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on üks suurimaid müüte üleüldse, et üksikud vanurid on õnnetud ja üksildased.

Päris ikka ei ole. Minu ema, kes on siiani väga aktiivne ja käib mitmesugustel üritustel rohkem kui kunagi varem elus, tunneb end üksikuna üksi elades, tahaks, et tal oleks teine inimene kõrval, kellega “saaks rääkida” (st suhelda), kassist ja koerast ei piisa selle üksinduse leevenduseks. Kas sotsiaalvõrgustik aitaks, ei oska öelda, paraku on ta on arvutisoskused kaotanud.
Vanas eas üksindustunde suurenemist olen täheldanud ka koerte puhul. Koerad, kes noores eas võisid vabalt pikalt üksi olla ja rahus magada, on hakanud kusagil 9-10-aastaselt nutma (kõrge häälega valjult ja pidevalt haukuma), pererahvast koju hüüdma (kõrge hälega üksikud haugatused iga natukese aja tagant) või üksindusahistuses “lollusi tegema” (närima, kangaid katki rebima jms). See avaldub ainult üksi olles ning teise koera seltskond olukorda ei muuda.
Nii et võimalik, et mingid muudatused siiski toimuvad ajus, mis seda üksindustunnet suurendavad ehk aju paanikakeskust ärritavad.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.08 21:36; 02.09 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja peabki aru andma. Lapse ise ees, miks ta ei saa oma lapsega elada. Lapse ees, miks ta ei saa oma isaga elada. Tuttavate ja sugulaste ees, miks laps elab isata ja miks isa elab lapseta. Võõraste ees tuleb aru anda, kus isa on. Igal pool tuleb aru anda, isegi kui kasutad kunstliku viljastamist, sest ka siis oled lapselt võtnud võimaaluse elada kõigile meeldivat pereelu

Kui naine on näiteks introvertsem ja tahab, et mees võtaks üle sotsiaalse rolli, siis laste kasvatamise puhul ta seda ikkagi ei tee. Lapsed on naise töö. Mõni üksildasem ja introvertsem naine läheb selle peale hulluks. Mehed võiks aru saada, et laste kasvatamine peaks pooleks olema, kui last tahavad ja kui nad on palju sotsiaalsemad, ekstravertsemad ja jutukamad, kui nende naine, siis peaks just nemad peamiselt laste eest hoolitsema. Mina ei saa lapsi ainuüksi sel põhjusel, et ei suuda kogu aeg inimestega koos olla.

Mina introverdina koolitasin oma kaasintroverdist abikaasa välja lastega suhtlema-tegelema. Ni saame vaheldumisi teineteisele hingamisruumi anda. Ja on tegevusi, kus me kumbki eraldivõetuna või
ka koos oleme osavamad. Lapsed sündisid meil mitte egoismist vaid ikka armastusest.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 00:03; 05.09 23:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja peabki aru andma. Lapse ise ees, miks ta ei saa oma lapsega elada. Lapse ees, miks ta ei saa oma isaga elada. Tuttavate ja sugulaste ees, miks laps elab isata ja miks isa elab lapseta. Võõraste ees tuleb aru anda, kus isa on. Igal pool tuleb aru anda, isegi kui kasutad kunstliku viljastamist, sest ka siis oled lapselt võtnud võimaaluse elada kõigile meeldivat pereelu

Kui naine on näiteks introvertsem ja tahab, et mees võtaks üle sotsiaalse rolli, siis laste kasvatamise puhul ta seda ikkagi ei tee. Lapsed on naise töö. Mõni üksildasem ja introvertsem naine läheb selle peale hulluks. Mehed võiks aru saada, et laste kasvatamine peaks pooleks olema, kui last tahavad ja kui nad on palju sotsiaalsemad, ekstravertsemad ja jutukamad, kui nende naine, siis peaks just nemad peamiselt laste eest hoolitsema. Mina ei saa lapsi ainuüksi sel põhjusel, et ei suuda kogu aeg inimestega koos olla.

Mina introverdina koolitasin oma kaasintroverdist abikaasa välja lastega suhtlema-tegelema. Ni saame vaheldumisi teineteisele hingamisruumi anda. Ja on tegevusi, kus me kumbki eraldivõetuna või

ka koos oleme osavamad. Lapsed sündisid meil mitte egoismist vaid ikka armastusest.

Ma suudan inimestega suhelda max 2-3 tundi päevas. Lapsed on ju kogu aeg juures. Isegi lemmikloomadega on raske üksi olla, kuigi loomad mulle meeldivad. Lapsed ka tegelikult, aga ei näe end emana, pole kunagi soovinud lapsi saada ega suhet, kus koos elaks. Ma ei kujuta lihtsalt ette, et peaks olema kellegi jaoks 24h ööpäevas kättesaadav ja laste jaoks on see vajalik. Tegelikult osad sõprussidemed on ka liiga koormavad. Mehega ühes toas magada kindlalt ei saa, sest vajan lukustatud ust enda ja teiste vahel. Aga ma olen ka kõige eraklikum inimene, keda ma tean.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.09 02:05; 01.09 02:38; 01.09 02:48; 01.09 14:53; 02.09 03:26; 02.09 03:39; 06.09 01:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on tegelikult kummaline. Kuigi jah, tõsi, omaette elada on lihtsam, ei pea kellegagi arvestama, ei pea mitmel rindel rabama. Kümme aastat elasin täiesti üksi ja iseenesest nautisin elu enda meelest. Aga minul kadusid igasugused stressist tingitud kõhuvalud, kurvameelsushood, isu pateetilist ja kurba muusikat kuulata ära pärast pere ja kolme lapse soetamist. Igasu mõtestatud tegevust ja inimesi, kes sulle tähelepanu pööravad ja sinu jutte kuulavad, on piisavalt palju, ei ole enam põhjust kurvameelselt tõdeda, et kellelegi sind vaja ei ole ja kellelegi oma ideid rääkida ei ole. väga meeldiv on vaadata, kuidas minu poolt lastele edasi antud maailmavaade ja oskused edasi kanduvad.

Mis aga feminismi puutub, siis mina näiteks ei vihka mehi absoluutselt, minule on elutee ette seadnud peamiselt täiesti toredaid ja asjalikke mehi. Aga sellegipoolest ma leian, et pole mingit põhjust pärast tööd kodus rohkem pingutada kui mu kallis kaasa. Palka teenime me võrdselt, seega olgu ka koduseid töid võrdselt. Ega ei peagi ennast pooleks rabama ja kallile mehele igal õhtul sooja sööki pakkuma, kui ta ise peab samasugust pingutust enda poolt kalli vaba aja raiskamiseks. Võtamegi elu mõnuga ja ei keela üksteisel elu nautimast, nii palju, kui laste eest hoolitsemise vajadus seda vähegi lubab. Täiskasvanu saab meie peres üldiselt enese teenindamisega ise hakkama ja eks me aitame üksteist ka seal kus saab, ilma teineteist orjastamata.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.09 07:50; 15.09 08:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga palun, sinu elu, sinu otsus. Mis siin üldse teistel õienada on. Minul on kaks last, aga väga suure vanusevahega, sest meeldib samuti elu nautida ja laste vahel sai seda igati tehtud. Mina hoopis ei taha lemmiklooma rohkem, üks kass on, aga sellega sellist vatti saanud, märgistab toas ka kui tuju tuleb. Armastan loomi, läheb hinge kui loomad kannatavad, olen ka raha annetanud, aga oma koju rohkem ei soovi peale kassi kedagi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oleks pereelu tahtnud küll, kuid alati oli aega selle kiire asjaga. Korralikud mehed minu vastu huvi ka ei tundnud. Planeeritud üksikema ma ei tahtnud olla ning spermadoonoriga lapse saamist pidasin lapse suhtes ebaõiglaseks. Lapsendamiseks ei vasta ma kriteeriumitele. Nii see siis läks.

Nüüd loodan, et mineviku valikud mind tulevikus väga koormama ei hakka. Ennetan negatiivseid anonüümikuid ja ütlen, et rahalise poole pealt olen oma elu kindlustanud ning ühiskonnale koormaks ei planeeri hakata.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.09 00:53; 15.09 20:10; 19.09 23:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on üks suurimaid müüte üleüldse, et üksikud vanurid on õnnetud ja üksildased.

Mis sa jamad, sotsiaaltöötajate peamine töö seisneb selle üksinduse leevendamises. Vastupidi, see on täiesti objektiivselt ja mõõdetavalt üks suurimaid probleeme vanaduses. Ega ilmaasjata Jaapanis näiteks selliste tobedustega, nagu rääkivad robotkaaslased ei tegeleta. Selles vanaduses kus su keha ja silmad hakkavad sind alt vedama ja su võimalus ise sõprade juurde liikuda on piiratud ning su sõbrad vaikselt surevad kõrvalt ära ja sina elad veel 30 aastat. Ning mingi tobe probleem näiteks lae all asuva kapiga vms. tekitab sulle uskumatult palju jama, sest sellist teenust, kus tullakse sind taolistes pisiasjades aitama, ei ole ega tule (sest see oleks üle mõistuse kallis teenus). Lisaks napib juba praegu sotsiaaltöötajaid ja tulevik paistab ses osas veel palju tumedam, sest kui meie vanad oleme, ei ole noori, keda tööle võtta. Noori lihtsalt ei ole piisavalt, me ei sünnitanud neid.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.09 07:50; 15.09 08:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas oled see egoist, kes nõuab, et lapsed teda ümmardaks-kummardaks? Jah, veneajal ja varem oli tõesti nii, et kõik elasid koos ja kõigil oli tore. Aeg on edasi liikunud. Pere ei ole enam kommuun, kus erinevad ajastud koos eksisteerivad ja üksteist abistavad. Meil on individualism ehk igaüks enda eest.

Kõik see: “Meil on individualism (või mistahes muu “-ism”), see ja too on igand” on siiski ainult uhked loosungid, millest oma isiklike eluvalikute tegemisel juhindub ainult naiivne.

Kui mainiti veneaega ehk nõukogude aega, siis nõukogudeaegsed muigavad igasugu loosungite ja igandiks kuulutamiste peale tõenäoliselt esimesena, sest nõukogude ajal olid omad loosungid ja igandiks kuulutamised (mis jäid tühjaks kõminaks).

Nõukogude ajal kasvanud inimesed said neid kõmisevaid loosungeid nii palju igast august, et kes ellu jäid, need on igaveseks nende vastu immuunsed. Muuhulgas ka “perekond on ühiskonna algrakuke”, jne, jne. Öök.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ilmaasjata Jaapanis näiteks selliste tobedustega, nagu rääkivad robotkaaslased ei tegeleta.

Miks see on tobedus? Kui noori abistavaid inimesi jääb üha vähemaks ning olemasolevatel on nii tohutu koormus, et ei jõuta lihtsalt kõigiga piisavalt suhelda, siis on üks robotkaaslane igati omal kohal. Robot on alati kohe olemas, ka siis, kui inimene nii kiiresti kohale ei jõua kuid suhelda ju ikkagi sooviks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.09 00:53; 15.09 20:10; 19.09 23:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui oled ükskord vana, siis oled üksi ja üksildane.

See on üks suurimaid müüte üleüldse, et üksikud vanurid on õnnetud ja üksildased.

kahjuks ei ole, käin ise oma kauget sugulast vaatamas – ning nüüd ta kahetseb, et loonud peret. Vahest võtan lapsed kaasa – üks kord tulid tal lausa pisarad silma, et näe elasin valesti. Üks isik kunagi ütles ka, et ei pea vajalikuks peret, et oleks keegi kes surivoodil vett ulataks. Aga haiglas olles oli ikka väga üksildane… See, kas sind lapsed vanaduspõlves meeles peavad – sõltub sinust vanemana.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.09 18:48; 16.09 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oleks pereelu tahtnud küll, kuid alati oli aega selle kiire asjaga. Korralikud mehed minu vastu huvi ka ei tundnud. Planeeritud üksikema ma ei tahtnud olla ning spermadoonoriga lapse saamist pidasin lapse suhtes ebaõiglaseks. Lapsendamiseks ei vasta ma kriteeriumitele. Nii see siis läks.

Nüüd loodan, et mineviku valikud mind tulevikus väga koormama ei hakka. Ennetan negatiivseid anonüümikuid ja ütlen, et rahalise poole pealt olen oma elu kindlustanud ning ühiskonnale koormaks ei planeeri hakata.

Miks sa lapsendamiseks sobilik pole? Vabandust, kui liiga isiklik küsimus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa lapsendamiseks sobilik pole? Vabandust, kui liiga isiklik küsimus.

Ma ei usu, et saaksin pereuuringust läbi. Intervjuud ei ole mul kunagi hästi läinud, ma ei ole sunnitud olukordades hea suhtleja. Ma ei ole ka abielus ega suhtes.

Peale selle ei ole ma ka kunagi palgatööl käinud ega tegele ettevõtlusega. Vaevalt, et noorena saadud pärandus ja eraisikuna üüri- ja investeeringutuludest elamine seaks mind kandidaadina võrdsele pulgale korralikult palgatööl käiva inimese või ettevõtjaga.

Lihtsalt ma ei ole selline keskmine tubli ühiskonnakodanik, kes oleks lapsendajana ideaalne kandidaat. Olen keskmisest inimesest liiga erinev. Lihtsalt hea inimene olemine, kes omadega väga hästi toime tuleb, ei ole ju piisav.

Millegipärast bioloogilisi lapsi saavate inimeste puhul need asjad probleemiks küll ei ole. 😀

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.09 00:53; 15.09 20:10; 19.09 23:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui oled ükskord vana, siis oled üksi ja üksildane.

See on üks suurimaid müüte üleüldse, et üksikud vanurid on õnnetud ja üksildased.

kahjuks ei ole, käin ise oma kauget sugulast vaatamas – ning nüüd ta kahetseb, et loonud peret. Vahest võtan lapsed kaasa – üks kord tulid tal lausa pisarad silma, et näe elasin valesti. Üks isik kunagi ütles ka, et ei pea vajalikuks peret, et oleks keegi kes surivoodil vett ulataks. Aga haiglas olles oli ikka väga üksildane… See, kas sind lapsed vanaduspõlves meeles peavad – sõltub sinust vanemana.

On igasuguseid inimesi. Enda peretuttav, täna u 75 aastane naine, on olnud vähemasti terve minu eluaeg väga rõõmus ja positiivne inimene. Sõbralik, korralik, aga pere ei ole kunagi tahtnud. Peigmehi kuuldavasti tal oli, aga ei midagi tõsist.

Hetkel saab ise hakkama, on terve elu saanud, abistab üht peretuttavat, kes üksikema. Tal on palju-palju lapsi enda sõnul, abistanud eluaeg lastega sõbrannasid ja tuttavaid lapsehoidmisel ja muudes asjades. Vahel vaatan aga, kui häbematult temaga käitutakse — titemammad pidevalt visakavad oma paariaastased ukse vahelt sisse, et hoia ja hoia. Aga daam juba 75, tahtmist võib ju olla, aga jõud ei käi alati üle. Seega siit ka üleskutse — titemammad, palun olge natuke viisakamad, tegemist ikkagi teie lastega ja lapsi planeerides peab ikka vaatamas, kas on võimalik lapsega hakkama saada, teie tittesid ei pea teised kantseldama lõputult! Austage abistajaid, mitte ärge arvake, et seetõttu, et teil lapsed, siis peavad kõik teid ümmardama. Ei pea.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.08 11:26; 30.08 11:34; 30.08 13:51; 31.08 10:53; 31.08 13:32; 20.09 09:44;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 61 kuni 76 (kokku 76 )


Esileht Pereelu ja suhted Ei tahagi pereelu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.