Esileht Hobinurk Ei võta reisile last kaasa

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Ei võta reisile last kaasa

Postitas:

Üsna pea on reisile minek, suurema lapse võtame kaasa aga 2-aastane jääb õe juurde hoidu.
ÜHESÕNAGA.. ???? palun rahustadage mind või rääkige enda kogemustest, kuidas “jätta lihtsalt laps maha ja ise mõnulema minna”.. Süda on nii raske, peas käib nii palju mõtteid läbi jne jne. Reisimas pole kunagi käinud, aga praegu küll selline tunne, et jäta või minemata ????????‍♂️. Loodetavasti kedagi see pikk ja lohisev jutt ei häiri ja viitsite mulle nõu anda, et ma ei muretseks nii palju.

+6
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahune maha, 2 aastasega reisida võimatu. Sa kogu aja jooksedki ainult lapse järel ja pärast ei mäleta kus puhkasidki 🙂 ma tegin selle vea ja vajasin hiljem puhkusest puhkust (laps just oli ka see nn võimatu kahene)

+17
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üsna pea on reisile minek, suurema lapse võtame kaasa aga 2-aastane jääb õe juurde hoidu.

ÜHESÕNAGA.. ???? palun rahustadage mind või rääkige enda kogemustest, kuidas “jätta lihtsalt laps maha ja ise mõnulema minna”.. Süda on nii raske, peas käib nii palju mõtteid läbi jne jne. Reisimas pole kunagi käinud, aga praegu küll selline tunne, et jäta või minemata ????????‍♂️. Loodetavasti kedagi see pikk ja lohisev jutt ei häiri ja viitsite mulle nõu anda, et ma ei muretseks nii palju.

Mille pärast sa muretsed? Et jätad suurema lapse reisist ilma, pakud talle kehva reisi? Sa ei lähe ju ilma lapseta. See reis on ju ka suurema lapse heaks ja jaoks. Ja tema on sama oluline ja väga tähtis, nagu see 2 aastanegi. Kui su õde pole usaldusväärne, siis tõesti on vaja kainelt mõelda ja kaaluda kõiki poolt ja vastu olevaid asjaolusid.

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa last siis kaasa ei võta? Imelik.

+9
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kaks tuttavat perekonda just hiljuti käinud lastega reisil ja esimene reaktsioon peale reisi oli, et oleks pidanud ikka lapse koju jätma. Laps on nii väike, et tema nii kui nii reisist midagi ei saaks ja kui laps on kaasas ei saa sina ka ümbrusele keskenduda ja puhkust nautida nii et ära muretse – õige otsus! Küll ta jõuab kaasa reisida kui suuremaks saab 🙂

+14
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2-aastane küll eriti ei mõnule sel reisil. Saab basseinis sulistada, ülejäänust on tal üsna ükskõik. Aga seda saab ju Eestis ka.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.04 07:43; 18.04 08:37; 26.04 00:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2-aastase õe juurde hoida jätmine on pigem mõistlik vali, kui põhjus paanikaks. Kui oma õde usaldad ja tead, et saab hakkama, siis on ju kõik korras. Kui on plaanitud selline puhkusereis, et palju ringi liikumist, matkamist jne, siis kahesele on see üsna kurnav. Ja midagi ta sellest pärast niikuinii ei mäleta.

+16
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 07:50; 18.04 20:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su hormoonid tõõtavad praegu nii, et väiksem on tähtsam ja ta mahajätmine on hülgamine. Suru alla ja võta seda nii, et sa saad reisil taas rohkem suhelda suuremaga, kes selle väiksema pärast on niikunii paar aastat vähem tähelepanu saanud.

Mina käisin täiesti teadlikult suuremaga kord aastas reisil kvaliteetaega veetmas, kui väiksem oli juba suuteline ilma minuta läbi ajama (natuke enne 3 eluaastat). Kuueselt hakkasime ka väiksemat kaasa võtma. Kuna mulle bassein ja peesitamine ei meeldi, siis olid meie reisid niikuinii rohkem seikluslikud maadeavastamised ja lähendasid meid omavahel. Mees ei reisi ja nii sai tema samal ajal kodus väiksemaga sidet luua, kes muidu oli paras memmekas.

Paljud vanemad kipuvad ära unustama, et neil on kohustused MÕLEMA lapse ees. Kui sa võtaks selle kahese kaasa, siis tegeleksite reisil peaasjalikult temaga, käiksite ainult tittedele sobivates kohtades ja see ei oleks suurema suhtes aus. Jõuate ka kõik koos käia.

+20
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mulle meeldib oma lastega reisida! Vastavalt laste vanusele organiseerin reisid ja käimegi siis esimestel aastatel Eestis või lähivälismaal, väiksema(te) kasvades juba kaugemal. Pere vanemad lapsed on mõistlikud ja saavad aru, et pereüritused on pereüritused, lihtsalt kogenematuse või vanuse pärast kedagi maha ei jäeta.

Üldsegi on lapsed orgaaniline osa minust ja ma ei oska nii arvestadagi, et võiksin reisida ilma lasteta. Mul oleks kahju nautida uusi kogemusi ja kohti ja mitte seda oma lastega jagada. Kellega siis veel kui mitte just nendega!

Olen lapsevanem juba 19 aastat ja nende aastate jooksul on korduvalt olnud arutluse all mehega kahekesi kuskile “ära põgenemine”. Suure hurraaga hakkan korraldama… ja varem või hiljem on nutt kurku tõusnud, sest lihtsalt nii kahju on, et lapsed plaanitavast toredusest osa ei saa. Olengi jõudnud arusaamisele, et meie punt on nii ühte kasvanud, et oleme perega üksteisele ideaalne reisiseltskond.

Vanema lapse täisealiseks saamisega tekkis korraks küsimus, et kas tema peaks hakkama nüüd perest eraldi reisima edaspidi (ikkagi täiskasvanu ja lisakulud + erinevad huvid), aga ei – oleme ikka leidnud võimalusi reisiseiklusi ühiselt ette võtta. Järgmine mõttekoht tekib ilmselt siis kui täisealine laps abiellub…

+10.5
-19.5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 08:20; 18.04 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanem laps oli rahutu, ei püsinud paigal – seega võtsime ta reisile kaasa, kui oli juba 6-aastane, pisemaga hakkasime reisima 3-kuuselt.
Oleneb reisist – kui on n.ö. soojamaareis, siis sinna sobivad lapsed väga hästi, mõnus vaheldus, valida lastele mõeldud hotell – siis ei ole probleem.
Kui aga plaan on käia ekskursioonidel, siis ei ole tõesti mõtet kaasa võtta.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oleks kahju nautida uusi kogemusi ja kohti ja mitte seda oma lastega jagada. Kellega siis veel kui mitte just nendega!

2-aastasega pole mingeid kogemusi, mida jagada või millest tal oleks kahju ilma jääda. Või mida ta üldse mäletaks. Kuhugi pole kiiret, jõuate koos veel maad ja ilmad läbi käia.
Tõesti, ka suurem tahaks ehk oma vanemate ainus silmatera olla kasvõi nädalaksegi.

+16
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.04 07:43; 18.04 08:37; 26.04 00:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üsna pea on reisile minek, suurema lapse võtame kaasa aga 2-aastane jääb õe juurde hoidu.

ÜHESÕNAGA.. ???? palun rahustadage mind või rääkige enda kogemustest, kuidas “jätta lihtsalt laps maha ja ise mõnulema minna”.. Süda on nii raske, peas käib nii palju mõtteid läbi jne jne. Reisimas pole kunagi käinud, aga praegu küll selline tunne, et jäta või minemata ????????‍♂️. Loodetavasti kedagi see pikk ja lohisev jutt ei häiri ja viitsite mulle nõu anda, et ma ei muretseks nii palju.

Kõik läheb hästi! 🙂
Kas laps jääb oma koju või tädi juurde hoida?
Rääkige lapsele ilusti, mis teoksil (kuigi ta ei pruugi aru saada) ja küll see südamerahu tuleb reisi jooksul. Mõtle sellele, kui tore, et saate reisil palju aega suuremale lapsele pühendada.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie oleme abikaasaga igal aastal nädalasel reisil käinud nii, et kõik kolm last jäävad maha. Muidugi on meil supertublid vanaemad. Parim juhus oli siis, kui üks lastest sõitis rattaga pea lõhki ja viidi kiirabiga traumapunkti õmblema. Vanaemad meile midagi telefonitsi ei rääkinud, sest me poleks ju kaugelt niikuinii midagi teha saanud. Tagantjärele mõistan, et aeg-ajalt lastest eraldumine ja paarisuhtele või iseendale keskendumine tuleb ainult kasuks ja aitab “inimeseks” jääda.

+17
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2-aastasega pole mingeid kogemusi, mida jagada või millest tal oleks kahju ilma jääda. Või mida ta üldse mäletaks. Kuhugi pole kiiret, jõuate koos veel maad ja ilmad läbi käia.
Tõesti, ka suurem tahaks ehk oma vanemate ainus silmatera olla kasvõi nädalaksegi.

1. Kõige suurem on AINSA lapsena peres saanud olla pere ainus silmatera. Vähemalt 9 kuud!
2. Kui 2-aastasega hakata käima, siis on 3-aastane juba väga kihvt reisikaaslane ka kaugemate ja eksootilisemate sihtkohtade jaoks. Nii, nagu ei alustata teatri tutvustamist “Estonias” ooperit kuulates, ei alustata väikelapsega ka Aafrika-reisiga.

Minu kogemus 4 lapsega on näidanud, et mida rohkem ühiselt ette võtta, seda paremaks läheb lastevaheline koostöö nii kodus kui reisidel. Esimesed reisid uue pereliikmega võivad olla keerulisemad ja pingelisemad, aga vanemad lapsed on väga tänuväärseks eeskujuks ja peale paari-kolme kodulähedast katsetust saavad ka väiksemad reisipisikust nakatatud.
Väiksem laps oli saanud 3-aastaseks kui kolisime pooleks aastaks Eestist eksootilisemasse riiki elama. Sealt tagasi tulles rääkis kõige pisem aasta aega ainult tagasi minemisest. Täna on ta 8-aastane ja tõdeb, et ei mäleta suurt midagi sellest seiklusest, aga huvi ja põnevus on tema sisse alles jäänud. Fotosid vaadates hõiskab ja meenutab. Tuleb lapsele teadlikult luua reisidel (häid) mälestusi, siis on reisimisest ka kasu.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 08:20; 18.04 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll jõuate selle väiksema lapsega ka elus veel reisida! Ükskord, kui suurem laps on kodunt läinud, reisite väiksemaga ja siis su süda valutab sellepärast, et suuremat kaasas ei ole. Ema süda leiab alati põhjuse valutada 😀
Mina käisin palju ilma lasteta reisimas (nüüd nad juba 16 ja 20) ja mõtlesin alati nii, et see aitab mul end välja puhata, et olla parem ema. Kui käisime koos lastega, siis olidki puhtalt laste reisid, bassein ja rand ja mänguautomaadid. Ise neid reise eriti ei nautinud. Mõtlesin hoopis pingsalt, millised vaatamisväärsused 200 km raadiuses kõik paiknevad ja süda tilkus verd, et ei saa neid vaatama. Mäletan selgelt üht korda Tenerifel, kui peatänava ääres oli romantiline restoran ja mõtlesime mehega üks õhtu kahekesi seal istuda. Lapsed olid üle tee mängusaalis. Aga nad käisid iga 5 min järel meil raha juurde küsimas või tegid niisama asja. Et lõpuks lõime käega, panime lapsed ka meie juurde istuma ja niipalju siis meie kahekesi-õhtust.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina hoidsin oma õde kui ta väike oli. Meil on 20 aastat vanusevahe. Tänu sellele saime väga tugeva sideme terveks eluks. Las sinu laps saab ka sinu õega/oma tädiga lähedaseks. Ära saada sõnumeid, ära torgi pidevalt – las nad toimetavad omaette. Kui miskit juhtub või küsimusi on, küll nad su kätte saavad!

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitmed siin vastajad on rõhutanud, et lapse kaasa võtmine on oluline, et peret liita, sidet luua, et laps harjuks igal pool käima. Selleks ei pea ju temaga välisreisile minema. Me oleme lastega, kui nad väiksemad olid, kõigepealt Eesti-siseseid väikseid ringsõite teinud, niisama matkamas käinud ja väikestel puhkusereisidel siinsamas. Välisreisid lastega tulid, kui nad olid suuremad.

Iga asi omal ajal, ei pea lapsi igale poole kaasa võtma, et endale tõestada, et oled hea lapsevanem, see ei tee ilmtingimata heaks lapsevanemaks, kui igal sammul näidata, et oled oma lapsega ikka nii kokku kasvanud, et igal pool vaja koos käia. Lapsevanemale on oluline ka ise omaette olla, ja oluline on ka lastega ükshaaval aega veeta, nii et nad ei ole nagu paarisrakend, vaid ongi aeg ühe lapse jaoks ja tema tegemisteks ja on ajaveetmist ka teisega, peale pere ühiste tegemiste.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 07:50; 18.04 20:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on 3 last ja alati on lapsed olnud reisidel kaasas olenemata vanusest. Vanusevahed on suured ja lastel on erinevad huvid, aga oleme saanud ilusasti klappima. Me oleme üks perekond ja puhkus on aeg, kus me kõik saame lihtsalt koos olla. Ma ei ütleks, et 2-aastasega hullult raske on. Lennukis on küll raske, aga sealt edasi juba täitsa okei.
Homme lähen lastega reisile – 15, 8 ja 2. Lähen mina ja lapsed autoreisile Euroopasse. Isegi vanemad lapsed oleksid kurvad kui noorima maha jätaksime. Me oleme käinud rattaretkedel, mitmepäevastel matkadel, välisreisidel, autoreisidel. Ka väike laps on elevil ja naudib. Lihtsalt tuleb jälgida tema päevakava, et uneajad oleksid paigas nii nagu koduski.
Samuti nagu mul on head kogemused lastega koos reisimisest on mul ka head kogemused laste mahajätmisest. Tööreisidele lapsed (enamasti) kaasa ei tule ja ei juhtu sellest midagi.
Kuna käin täisajaga tööl, siis puhkuse veedan koos lastega ja kedagi maha ei jäta. Koduse emana teeksin võib-olla teisiti, ei tea.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.04 10:03; 23.04 12:35; 26.04 10:16; 29.04 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll jõuate selle väiksema lapsega ka elus veel reisida! Ükskord, kui suurem laps on kodunt läinud, reisite väiksemaga ja siis su süda valutab sellepärast, et suuremat kaasas ei ole. Ema süda leiab alati põhjuse valutada ????

Mina käisin palju ilma lasteta reisimas (nüüd nad juba 16 ja 20) ja mõtlesin alati nii, et see aitab mul end välja puhata, et olla parem ema. Kui käisime koos lastega, siis olidki puhtalt laste reisid, bassein ja rand ja mänguautomaadid. Ise neid reise eriti ei nautinud. Mõtlesin hoopis pingsalt, millised vaatamisväärsused 200 km raadiuses kõik paiknevad ja süda tilkus verd, et ei saa neid vaatama. Mäletan selgelt üht korda Tenerifel, kui peatänava ääres oli romantiline restoran ja mõtlesime mehega üks õhtu kahekesi seal istuda. Lapsed olid üle tee mängusaalis. Aga nad käisid iga 5 min järel meil raha juurde küsimas või tegid niisama asja. Et lõpuks lõime käega, panime lapsed ka meie juurde istuma ja niipalju siis meie kahekesi-õhtust.

Lapsed võtad vaatamisväärsuste juurde kaasa. Suure tõenäosusega meeldib neilegi.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.04 10:03; 23.04 12:35; 26.04 10:16; 29.04 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ütleks, et 2-aastasega hullult raske on. Lennukis on küll raske, aga sealt edasi juba täitsa okei.

Ja kindlasti on ka kogu ülejäänud lennukitäis rahvast megatänulik ja imetlev, et sina oma röökivat titte reisitreenid, eks.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.04 21:45; 25.04 21:47; 26.04 08:01; 26.04 22:09; 26.04 22:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed võtad vaatamisväärsuste juurde kaasa. Suure tõenäosusega meeldib neilegi.

Jaa, ma usun, et enne 3. eluaastat võiks vähemalt Louvre’is käidud olla. Hiljem ei pruugi see kunstiarmastus enam külge hakata.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.04 21:45; 25.04 21:47; 26.04 08:01; 26.04 22:09; 26.04 22:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kindlasti on ka kogu ülejäänud lennukitäis rahvast megatänulik ja imetlev, et sina oma röökivat titte reisitreenid, eks.

Noh, see on suht väike mure. Igaüks, kes liinilennukisse istub, teab, et seal on enamasti ka palju lapsi. Tavaline transpordivahend, pole midagi erinevat rongist või bussist. Kui palju lapsi on eri riikide siselendudel! See ongi normaalne. Nad sõidavad nädalavahetuseks vanaema juurde ka lennates 🙂 Kui maailmas ringi käia tahad, siis ära arvesta vaid eestlastest pirtsutajatega.

Aga jah, 2-aastasele võib lennureis küll väga halb tunduda. Olen lennanud 3,5 tundi, kui üks pisike kuskil kaugel tagaotsas nuttis õhkutõusmisest maandumiseni. No mul endal olid pisarad kogu aeg silmas, nii kurb oli ta peale mõelda, ehk see kõrvavalu piinas ja ei läinudki üle…
Aga samas olen palju kordi näinud lennukis ka rõõmsaid väikelapsi, kellel mingit probleemi polnud. Ka 12-tunnistel lendudel.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.04 07:43; 18.04 08:37; 26.04 00:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, see on suht väike mure. Igaüks, kes liinilennukisse istub, teab, et seal on enamasti ka palju lapsi. Tavaline transpordivahend, pole midagi erinevat rongist või bussist. Kui palju lapsi on eri riikide siselendudel! See ongi normaalne. Nad sõidavad nädalavahetuseks vanaema juurde ka lennates ???? Kui maailmas ringi käia tahad, siis ära arvesta vaid eestlastest pirtsutajatega.

Aga jah, 2-aastasele võib lennureis küll väga halb tunduda. Olen lennanud 3,5 tundi, kui üks pisike kuskil kaugel tagaotsas nuttis õhkutõusmisest maandumiseni. No mul endal olid pisarad kogu aeg silmas, nii kurb oli ta peale mõelda, ehk see kõrvavalu piinas ja ei läinudki üle…
Aga samas olen palju kordi näinud lennukis ka rõõmsaid väikelapsi, kellel mingit probleemi polnud. Ka 12-tunnistel lendudel.

Ei, liinilennukites ei ole tavaliselt “palju lapsi”. On siiski mõned üksikud. Kui sina oled siiani lennanud vaid mingitel eesti maakaid täis tuubitud puhkusereisi charterlendudel, siis see on teine teema. Ja ka sinna ei pea mingeid imikuid kaasa tassima.
Liinilendudel lendab enamik inimesi hoopis tööasjus. Inimesed sõidavad olulistele kohtumistele, tahavad puhata, võib-olla kohtumiseks valmistuda, aga selle asemel kuulavad hoopis tunde mingi tite kisa, sest keegi ajudeta kana arvas, et nii lahe oleks oma imikule kultuuriväärtusi näidata – ikkagi kogu pere koos, nii nunnu.
Jah, ma ise olen sellises olukorras korduvalt olnud. Ning, ei, kõik tööasjus lendavad inimesed ei lenda alati ka business classis, kui see on su järgmine argument. Lühematel lendudel ei ole see business class ka kuigivõrd eraldatud.

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.04 21:45; 25.04 21:47; 26.04 08:01; 26.04 22:09; 26.04 22:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma usun, et lapsel tädiga tore koos aega veeta, kui nad ka lähedased on (mul mingi totakas reklaam ees ja esimest postitust näen poolikult).

Aga kõigile lennukis laste vihkajatele, ka teistel peredel on õigus lennata, kui laps on see ei tähenda, et peaksin ta koju jätma või siis perega mitte kuskil käima. Beebiga tegime esimesed lühikesed lennud 5 kuuselt ning magas terve lennu. Nüüd suvel lähme perega Türkki, kui laps 1,5a, kuna perel üritus seal. 3,5h lend nii lühike ja kui peaks väike jonn tulema, usun, et kannatavad teised ka selle ära.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ütleks, et 2-aastasega hullult raske on. Lennukis on küll raske, aga sealt edasi juba täitsa okei.

Ja kindlasti on ka kogu ülejäänud lennukitäis rahvast megatänulik ja imetlev, et sina oma röökivat titte reisitreenid, eks.

Ma ei pidanud silmas, et laps röögib lennukis. 2-aastased reeglina enam ei röögi. Nendega on pigem see raskus, et neid on üsna raske ühe koha peal istumas hoida.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.04 10:03; 23.04 12:35; 26.04 10:16; 29.04 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kõigile lennukis laste vihkajatele, ka teistel peredel on õigus lennata, kui laps on see ei tähenda, et peaksin ta koju jätma või siis perega mitte kuskil käima. Beebiga tegime esimesed lühikesed lennud 5 kuuselt ning magas terve lennu. Nüüd suvel lähme perega Türkki, kui laps 1,5a, kuna perel üritus seal. 3,5h lend nii lühike ja kui peaks väike jonn tulema, usun, et kannatavad teised ka selle ära.

Mine parem koos oma beebsuga kooli ja õpi kirjutama.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.04 21:45; 25.04 21:47; 26.04 08:01; 26.04 22:09; 26.04 22:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei pidanud silmas, et laps röögib lennukis. 2-aastased reeglina enam ei röögi. Nendega on pigem see raskus, et neid on üsna raske ühe koha peal istumas hoida.

Jah, su ilastav ringi sebiv titt on sama tüütu muide. Nii nummi ju eesistuja seljatuge rammida 3-4 tundi mingi sulanud küpa käes.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.04 21:45; 25.04 21:47; 26.04 08:01; 26.04 22:09; 26.04 22:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei pidanud silmas, et laps röögib lennukis. 2-aastased reeglina enam ei röögi. Nendega on pigem see raskus, et neid on üsna raske ühe koha peal istumas hoida.

Jah, su ilastav ringi sebiv titt on sama tüütu muide. Nii nummi ju eesistuja seljatuge rammida 3-4 tundi mingi sulanud küpa käes.

Tead, sa oled üks õudne inimene. Kole mõelda, et sinusugune Eestit kuskil esindab…

Tavalistel liinilendudel siiski lendab päris palju lapsi. Aga enamasti sa lihtsalt ei pane neid tähele, sest enamasti ei röögi keegi tervet reisi, ei ilasta, ei togi jalgadega jne. Kui sul on üks halb kogemus, siis ära sõida sellega kõigile selga, palun.

Lendan ka mina palju, miuhulgas olen reisinud oma lapsega ja reisin veel. Enne kolmandat eluaastat on meil lapsega olnud kolm lennureisi ja hulgaliselt muid väljasõite. See on õige, et lapsed on erinevad ja mõnega lihtsalt on keerulisem. Aga kui sul on aktiivsem laps (mul on), siis on lapsevanema asi leida lapsele nii palju tegevust reisi ajaks, et teisi ei segaks. Ei saa suhtuda nii, et panen kõrvaklapid pähe ja ignoreerin.

Aga arvustada selliste inetute sõnadega lapsi….sry, aga pisut näitab siiski sinu iseloomu ja sisemuse kohta. Meeldib sulle endale tõesti kõik, mis peeglist vastu vaatab?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3-4 tunnisel reisil kannatan kõik röökivad lapsed välja. Aga pikad lennud….ohjah…tulime lapsega (9-aastane) Austraaliast ning kui Aasias ümber istusime, olime juba 24 tundi üleval olnud ning lennukis oli ka üks Eesti pere, kes oli tõenäoliselt Tais puhkamas käinud oma mõnekuuse lapsega…..ja see röökis terve lennuaja. Kõik see 8 või 10 tundi, kuipalju iganes see lend kestis (igatahes oli see liiga kaua). Terve lennukitäis inimesi ei saanud magada. KÕIK inimesed olid piinatud nägudega.
Ma ise ei reisiks ilma tungiva vajaduseta väikese lapsega. Loomulikult, kui elatakse Hispaanias, siis on vaja käia Eestis vanavanemaid vaatamas jne. Aga turismireisile pole küll vaja alla 5-6 aastast kaasa võtta. Mingi paketireis sooja vee äärde, no ok – kindlasti ongi lennukis palju lapsi ja see lend ei kesta kaua. Kuid kuskile kohta, kus tuleb ringi käia ja vaatamisväärsusi vaadata – kindlasti mitte! Minu 7-aastanegi tundis Hispaanias käies kõige rohkem rõõmu mingitest õhupallidest, mida kuskil pargis jagati ning tuvidest, mida sai linnaplatsidel taga ajada.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei pidanud silmas, et laps röögib lennukis. 2-aastased reeglina enam ei röögi. Nendega on pigem see raskus, et neid on üsna raske ühe koha peal istumas hoida.

Jah, su ilastav ringi sebiv titt on sama tüütu muide. Nii nummi ju eesistuja seljatuge rammida 3-4 tundi mingi sulanud küpa käes.

Kui räägitakse, et Eesti ei ole lapsesõbralik maa, siis ei ole asi valitsuses, lasteaiakohtade vähesuses vms, vaid eestlastes (eriti naistes), kes lapsi ei salli (eriti teiste lapsi) ja sellise suhtumisega nagu too kägu.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.04 10:03; 23.04 12:35; 26.04 10:16; 29.04 10:55;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Hobinurk Ei võta reisile last kaasa

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.