Esileht Pereelu ja suhted Elu iroonia- kuhu armastus kaob?

Näitan 20 postitust - vahemik 61 kuni 80 (kokku 80 )

Teema: Elu iroonia- kuhu armastus kaob?

Postitas:

Oh taevas, kui palju romantikuid.

Nagu Wilde ütles: küünik pole muud kui väsinud romantik ????

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh taevas, kui palju romantikuid.

Nagu Wilde ütles: küünik pole muud kui väsinud romantik ????

Või siis reaalsusse jõudnud romantik.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.10 01:28; 18.10 12:32; 18.10 12:47; 18.10 17:56; 18.10 18:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt tuleks kuidagi jõuda selleni, et mehega koos läbi arutada

Mõnda meest (nt minu oma) ei saa mingi imetrikiga asju läbi arutama.

Mis on armastuse viis keelt?

https://alkeemia.delfi.ee/eneseareng/raamatud/alkeemia-lugemisnurk-millist-armastuse-keelt-raagid-sina?id=81147183

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.10 23:53; 18.10 10:26; 18.10 19:02; 19.10 11:59; 25.10 11:43; 25.10 23:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See vist teemaväline, aga mu mees on üsna nägus ja on olnud olukordi, kus võõras naine täiesti avalikult minu ees flirdib/ mehele kirjutab (Mees alati näitab mulle, petmisteemat pole kordagi pidanud kahtlustama) ning väike doos armukadedust annab küll alati mulle jälle selge nägemise, miks ma ise oma mehesse ära armusin.

Ma proovin su sinisilmsust veidi hajutada ja väidan, et aelline asi ei oleks võimalik, kui mees omalt poolt mingeid signaale ei saadaks. Mul on samuti väga nägus mees, aga teiste naiste suhtes tuim nagu kala. Kellelgi ei tuleks iialgi pähe talle romantilisi kirjakesi saata.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tulevad mängu egoprobleemid, siis elatakse koos vale inimesega ja mingist armastusest ei ole juttugi. Loomulikult võib siis tingimusi seada, aga see pole armastus.

Ei, inimesed on lihtsalt erinevaid ja neid, kellel suhtes egoprobleeme ei ole, on maru vähe. Nii leplikke inimesi on väga üksikuid, keda isegi parima kaasa juures mitte miski ei häiriks. Enamus inimesi ei ole põhimõtteliselt tingimusteta armastuseks partneri vastu võimelised. Ma olen teoreetiliselt nõus, et on olemas nii väikese egoga inimesi, kes ka 20 aastat koos elades mitte kunagi ei tunne suhtes egoprobleeme, aga ma isiklikult pole selliseid kohanud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.10 07:45; 18.10 13:37; 19.10 08:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes väidab, et täiskasvanute suhe on tingimuslik, pole leidnud õiget kaaslast ega tundnud õiget armastust.

Mis elukogemuse pealt on sul viljeletud need 5 kategoorilises vormis arvamust, mind väga huvitaks 🙂 ma ei vaevu mingite tiinekate aforismikogudest innustatud sisutühjade ümberkirjutuste pärast oma 10+ aastast abielu ka ümber hindama sinu meeleheaks ja tean ikka ise küll, kas ja mis on õige armastus. Ela ise koos mituteist aastat ja kasvata mitut last ja räägime siis edasi.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.10 11:02; 17.10 21:22; 18.10 12:15; 18.10 12:39; 19.10 09:29; 19.10 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vahel ütlengi mehele, et appi, mul on sinust kopp nii ees. Kuidas sa selliseks lontruseks muutusid ???? no siis me arutame, teeme nalja, räägime asjadest, mis häirib. See väljaütlemine võtab asjadelt võimu ära, enda sisse jättes läheb käärima ja hakkab aeglaselt mürgitama.

Sellised asjad on muhedad öelda ja naljaga vastata, kui kumbki teab, et südamepõhjas see nii ei ole. Aga kui kahe vahele on juba probleeme ja kibedust siginenud ja on põhjust karta, et vähemalt osa öeldut mõeldakse tõsiselt, siis ei tule sellisest ütlemisest midagi head edasi. 🙂
Ma nii tahaks teha “puhta lehe” alguse oma abielus ja kõik miinuse poole saldod nulli tõmmata, aga ega ego väga hästi ei taha lubada, see “aga MINA!!?”. Lihtsam oleks siis teha juba puhas leht ilma meheta. Seda ka nagu ei raatsi veel päriselt ja lõplikult. Küllap tuleb hakata läbi töötama neid “naised, kes annavad liiga palju” naistekaid ja teie soovitusi ellu viima.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.10 11:02; 17.10 21:22; 18.10 12:15; 18.10 12:39; 19.10 09:29; 19.10 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

naised, kes annavad liiga palju

Nad annavad liiga palju seda, mida ise tahaksid saada, mitte seda, mida teine tahab.
See ongi Chapmani raamatu põhiseisukoht: et meil kõigil on vajadus tunda end armastatuna, aga et see, mis meis selle tunde tekitab, on erinev. Isegi viiel keelel on mitmeid dialekte. Inimene, keda teine paneb armastatuna tundma, tahab enamasti vastu anda. Aga teise armastuse keelt tuleb õppida, st tuleb õppida väljendama end teise armastuse keeles ja see ei ole kerge, kui enda armastuse (väljendamise) keel on teistsugune.

Raske on siis, kui partner on veidi autistlike joontega ega saa aru, et teine tunneb asju teisiti kui tema ja pakub järjepidevalt ikka armastust vaid nii, kuidas ta ise tahab saada (eriti kui talle piisab vaid sellest, et teine on tapeet – tapeedi olemasolu on oluline, aga selle heaks ei pea midagi tegema).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.10 23:53; 18.10 10:26; 18.10 19:02; 19.10 11:59; 25.10 11:43; 25.10 23:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes väidab, et täiskasvanute suhe on tingimuslik, pole leidnud õiget kaaslast ega tundnud õiget armastust.

Mis elukogemuse pealt on sul viljeletud need 5 kategoorilises vormis arvamust, mind väga huvitaks ???? ma ei vaevu mingite tiinekate aforismikogudest innustatud sisutühjade ümberkirjutuste pärast oma 10+ aastast abielu ka ümber hindama sinu meeleheaks ja tean ikka ise küll, kas ja mis on õige armastus. Ela ise koos mituteist aastat ja kasvata mitut last ja räägime siis edasi.

Ikka oma elukogemuse põhjal. Olen näinud ääretult halba suhet, vahepealseid ja kogenud harmoonilist elu koos õige inimesega. Paljud kahjuks seda viimast ei koge ja mul on kahju neist. Mina ei sunni kedagi oma tõekspidamisi muutma. Mina jätan endale vabaduse olla armastuses nii äärmuslik ja kategooriline, kui tahan 🙂

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.10 16:08; 18.10 16:14; 18.10 17:48; 18.10 17:51; 18.10 17:53; 19.10 14:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas on nii, et mees, kes oli abielludes kõige parem, kõige hoolitsevam, lahkem, mehelikum, ilusam mees maailmas, muutub 10 aastaga tavaliseks kehvaks abielumeheks, kellele otsa vaadates ei tunne mingitki positiivset tundevirvendust. Ja ma tunnen, et mina ise olen samasuguse languse läbi teinud tema silmis- naisest, keda ta armastas ja kellega lapsed sai, on saanud mõttetu kodune stressiallikas, kes kogu aeg tahab midagi.

Kuhu armastus kaob, see suur ja ilus, mis oli? Kas mattub argielu alla või kaob päriselt. Ma tunnen, et ma ei armasta teda, aga kuna ma ei tea, kas see on lihtsalt “kriis” või lõplik surm, siis ma seda veel kõva häälega välja ei ütle, kuigi murran iga päev pead, mis imeasi mind selle mehega koos hoiab. Kas mälestus sellest, mis oli või on midagi veel alles.

Oleme teineteise tunded unarusse jätnud muidugi ka, aga kui kumbki tunneb, et teine peaks enne andma hakkama, sest mina olen küllalt teinud ja pole küllalt saanud (hoolitsust, tähelepanu, lihtsalt märkamist)- mõlemad on tühaks pigistatud…

Kaldun ühinema mõne eelkõnelejaga, et tegemist oli pigem armumisega.
Tean paare, kes on olnud abielus üle 40 aasta ning nad on tänaseni silmnähtavalt üksteisest sisse võetud. Neil on üksteisega ääriselt hea koos olla, nad on sõbrad, armastajad, lapsevanemad, vanavanemad.

Ühte asja võiksid proovida – istu oma mehega maha ja räägi temaga ausalt. Küsi, kas tal on sinu vastu tunded ja räägi ausalt, mida sina tunned.
Vahest tasub vaadata, mis edasi saab.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, sellega on nii, et vanemaks saades ei huvitagi sind enam kõrvaltpanemine ka. tahad rahus oma elu elada ilma igasuguse panemiseta . vaadata üksi oma veini ja mingis näkiga oma valitud filmi, mitte koos lastega multikaid vmt ????

Päris ausalt – kas keegi naudib/on kunagi nautinud koos lastega multikate vaatamist?

Päris ausalt naudin. Iga nädal vaatame koos ühe pika multika ja räägime sellest mitu päeva.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina täiega kardan seda aega, tõesti. Ma ei taha ennast leida sellest olukorrast, kus ma hakkan kõrvalt panema.

Tead, sellega on nii, et vanemaks saades ei huvitagi sind enam kõrvaltpanemine ka. tahad rahus oma elu elada ilma igasuguse panemiseta . vaadata üksi oma veini ja mingis näkiga oma valitud filmi, mitte koos lastega multikaid vmt ????

Väga õige jutt ja minuga just nii ongi nüüd. Olen 36, aga ilmselt vana juba. Ei huvita enda mees ja ükski teine ka vähimatki pinget ei paku. Täiesti kama kaks. Saaks rahus olla ja elada vaid omaette, ei mehi ega lapsi ega kohustusi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raske on siis, kui partner on veidi autistlike joontega ega saa aru, et teine tunneb asju teisiti kui tema ja pakub järjepidevalt ikka armastust vaid nii, kuidas ta ise tahab saada

selleks ei pea autistlike joontega olema. Me kõik pakume armastust samamoodi kasvõi alateadlikult nii nagu vastu tahaksime saada.
Mis puutub meeste märkamisvõimet siis sajast paar taipavad ise aidata. Nende arust kui otse appi ei kutsuta siis järelikult pole abi vaja ja ise ei pakuta. Lisaks ei tohi appi kutsuda või pidevalt rääkida vinguva häälega kui raske sul on, siis muutub asi vastumeelseks ja lõpuks on mõlemad tigedad. Las toriseb, see käib asja juurde.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.10 22:24; 25.10 21:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Polegi armastust olemas, on ainult bioloogiline armumine suhteloomiseks. See kestab aasta/kaks olenevalt inimesest. Edasi elatakse lihtsalt koos ja iga aastaga kaugenetakse üksteisest. Selleks, et see elu oleks natukenegi söödavam, mõtles inimene välja armastuse. Koos vegeteerimine on armastus.

Kui anda inimesele miljon eurot, siis pakib ta kohe asjad ja laseb suhtest jalga.

Miks peaks kuhugi jalga laskma?

Kulutaks seda miljonit eurot suurima heameelega mehega koos. Teeks oma kodu veel ilusamaks ja veel mugavamaks, mina tegeleks oma ja mees oma hobidega, reisiks koos mehega jne. jne. Ega suhe siis ainult esimese armumise liblikatel ei põhine. Kui inimesed isiksuste poolest sobivad, võib ka hiljem koos tore “plaani pidada” ja tegutseda olla.

Mis vegeteerimine? Kas inimesed siis sõprade/sõbrannadega suheldes, kellega pole mitte kunagi armumist (selle romantilises tähenduses) olnudki, ka tingimata vegeteerivad või?

Point oli ju selles, et kas sa miljoni eest lahkuksid oma suhtest, mitte selles, kas saate seda koos kulutada. Enamik ilmselt lahkuks tõesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulge teie, kes te siin tingimusteta armastusest räägite – kas te siis ka veel tingimusteta armastate, kui mees teid läbi kolgib? Teid petab? Sest täpselt see “tingimusteta armastus” ongi suhtevägivalla tuumprobleem -. tingimusteta armastades on väga kerge iseennast kaotada, kui fantaasia tingimusetta armastusest on tähtsam kui iseenda heaolu (sest paariline ei pruugi sind tingimusteta armastada – sa ei näe tema sisse).

Tingimusteta armastus on tore sõnakõlks täpselt nii kaua, kuni teine pool saab nii suure jamaga hakkama, et ükski ennastarmastav inimene ei saa lubada olukorra jätkamisel. Tingimusteta võime armastada ainult iseendid ja oma lapsi.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 13:26; 25.10 09:23;
To report this post you need to login first.

ma usun ka sellesse, et armastus kellegi teise vastu ja armastatud olemine on võimalik ainult siis, kui kõigepealt armastad iseennast.
Kui ennast väga ei armasta, siis on kõik muu seotud eneseohverduse ja kellegi meele järgi olemisega. Igavesti see kesta ei saa. Paras annus egoismi on vajalik.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 11:11; 25.10 10:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tingimusteta võime armastada ainult iseendid ja oma lapsi.

Iseennast tingimusteta armastada on neetult raske. Ja kui ma ringi vaatan, siis enamik vanemaid seab ka oma laste armastamiseks tingimusi, teadlikult või teadvustamata.
Tingimusteta armastus ei tähenda, et sa pead kõigega nõustuma, see tähendab pigem suutlikkust üle olla neist asjust, millega sa ei nõustu.

Mis puutub meeste märkamisvõimet siis sajast paar taipavad ise aidata. Nende arust kui otse appi ei kutsuta, siis järelikult pole abi vaja ja ise ei pakuta.

Probleem pole enamasti selles, et nad ei märka, vaid sellest, et kui abi palutakse, siis nad eriti ei kiirusta sellega, eriti kui nende meelest pole SOS olukord. Ja kui naine meelde tuletab, siis ta “näägutab”. Põhimõtteliselt on need asjad läbi räägitavad, aga on mehi, kes kardavad igasuguseid läbirääkimisi nagu tuld – näiteid on siin perekooliski küllaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.10 23:53; 18.10 10:26; 18.10 19:02; 19.10 11:59; 25.10 11:43; 25.10 23:36;
To report this post you need to login first.

Tead, sellega on nii, et vanemaks saades ei huvitagi sind enam kõrvaltpanemine ka. tahad rahus oma elu elada ilma igasuguse panemiseta . vaadata üksi oma veini ja mingis näkiga oma valitud filmi, mitte koos lastega multikaid vmt ????

Päris ausalt – kas keegi naudib/on kunagi nautinud koos lastega multikate vaatamist?

Oleneb multikast 🙂 Ma olen oma lastega kinoski multikaid vaatamas käinud ja siis seal rohkem naernud(või nutnud) kui lapsed 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleem pole enamasti selles, et nad ei märka, vaid sellest, et kui abi palutakse, siis nad eriti ei kiirusta sellega, eriti kui nende meelest pole SOS olukord. Ja kui naine meelde tuletab, siis ta “näägutab”.

Mina pidasin veidi teist olukorda silmas. Mitte üldist juttu, et pead seda ja toda millalgi tegema, siis on sul õigus, meenutamist peetakse näägutamiseks. Mina mõtlesin konkreetset olukorda nüüd ja praegu – tule ja aita teha või tee seda ja seda.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.10 22:24; 25.10 21:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina mõtlesin konkreetset olukorda nüüd ja praegu – tule ja aita teha või tee seda ja seda.

Ma usun, et kui oled meest paar korda palunud nt nõud masinasse panna, siis neljandal korral eeldad, et ta juba sai selle selgeks. Et seda ei pea, nagu dementsele, kogu aeg meelde tuletama.
Et sellised “pisiasjad” jätab teine pool meelde. Loomulikust intelligentsist, mitte ainult armastusest. Või et õpib ise nägema, et tolmuimeja on vaja välja võtta, mitte et seda peab iga kord ütlema. Suurem osa naisi ei unista kellegi, rääkimata veel täiskasvanu kamandamisest.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.10 23:53; 18.10 10:26; 18.10 19:02; 19.10 11:59; 25.10 11:43; 25.10 23:36;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 61 kuni 80 (kokku 80 )


Esileht Pereelu ja suhted Elu iroonia- kuhu armastus kaob?