Esileht Pereelu ja suhted Elukaaslane nähvab

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 58 )

Teema: Elukaaslane nähvab

Postitas:
Kägu

Kes sellise asjaga kokku puutunud – elukaaslase suhtlusviis on selline terav ja nähvav. Enda sõnul on ta otsekohene, minu arvates konfliktne. Kas on häid soovitusi sellise inimesega suhtlemiseks. Kui ta tähelepanu juhin, siis ütleb, et tema ei saa midagi aru ja pole midagi halvasti öelnud ja kas tal polegi õigust oma arvamusele. Mulle otsekohesed inimesed väga meeldivad, aga antud juhul on tegemist ebavajalike teravustega, mis mind kinniseks, ebakindlaks ja kurvaks muudavad.

+8
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui see on elukaaslase arvates aus ja otsekohene suhtlusviis, peaksid paluma tal seda ka oma ema, sinu ema, oma ülemuse ja sõprade peal praktiseerida. Kui ta pole nende kõigiga nõus sama ebameeldivalt suhtlema, siis saab ta tegelikult aru – kuskil on midagi halvasti sellise maneeriga. Ja kui ta saab aru, siis palu tal selgitagu, miks ta oma kõige lähedasema inimesega räägib nii, nagu ta ei räägiks oma ema või ülemusega.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elukaaslane võib ju otsekohene olla, aga ega siis otse öeldes ei pea tige, nähvav olema, isegi rõõmsalt ja toredalt saab otsekohene olla. Lisaks ei välista otsekohesus taktitunnet.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, mulle hakkab tunduma, et olen sattunud vaimse vägivalla olukorda ja kui ma sellest räägin, siis nagu oleks probleem minus, et ma nagu tajun valesti.

+12
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ei pruugi olla vaimne vägivald, aga ilmselgelt tekib küsimus, miks peaks olema suhtes kellegagi, kellega end mugavalt ei tunta. Kui “suhtluskeel” ei klapi, siis on üsna lootusetu teist inimest muuta. Kui samamoodi edasi ei sobi, on mõistlik loobuda.

+21
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paistab, et te lihtsalt ei klapi. Mõne teise jaoks poleks selline suhtlusviis  probleem, sinu jaoks on. Võibolla suhtlebki oma emaga nii ja ema meelest on kõik suurepärane. Tähendusi teise inimeste käitumistele mõtleme suures osas ise juurde, nii et kui praegu juba tavaline suhtlemine tekitab sinu jaoks probleeme, soovitaks eluga edasi liikuda.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nähvamine käib selle põhjal, et teda ärritab. Ja neid asju on palju, sest ta seisukohad on nii ekstreemselt paindumatud. Suur osa minu alustatud jututeemasid on asjadest, mis on “täiesti mõttetud”, “pole kunagi kuulnud, ei huvita”. Sageli ka valdkondade kohta, mille kohta ta teab  et mind väga huvitavad. Ta nagu naudiks, kui saab öelda selle kohta “absoluutselt ei huvita”. Kuna ohvrimentaliteet on nõme mu arust, siis ma nagu lähen edasi sellest teemast ja ei viitsi solvuda aga hakkab mõõt täis saama. On päevi, kui meeleolu ok, aga ka selliseid, kus teda mingi enda asi häirib ja siis käib minu ütluste ja tegemiste korrigeerimine. Mõtlengi, et mis nõu veel saada enne lahkumineku otsuse tegemist – mingeid nippe siit kelleltki või minna nõustamisse.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meest samuti selline, koos oldud rohem kui 10 aastat ja hetkel kaalun lahkuminekut. Ta on väga lühikese süütenööriga ja kiire nähvama ja häält tõstma. Kui hiljem sellest temaga rääkida üritan siis keerab ta selle niimoodi, et mina toon temas need küljed välja, mina olen süüdi, iialgi ta ei vabanda oma käitumise pärast ega võta mingitki vastutust. Ausalt olen sellest tüdinud ja väsinud, koguaeg kõnnik nagu munakoortel. Arvan, et kui ikka asi ei sobi siis ei sobi.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes sellise asjaga kokku puutunud – elukaaslase suhtlusviis on selline terav ja nähvav. Enda sõnul on ta otsekohene, minu arvates konfliktne. Kas on häid soovitusi sellise inimesega suhtlemiseks. Kui ta tähelepanu juhin, siis ütleb, et tema ei saa midagi aru ja pole midagi halvasti öelnud ja kas tal polegi õigust oma arvamusele. Mulle otsekohesed inimesed väga meeldivad, aga antud juhul on tegemist ebavajalike teravustega, mis mind kinniseks, ebakindlaks ja kurvaks muudavad.

Kõigepealt küsi ENDALT, milleks on sulle inimest vaja, kes nähvab. Sa ju ise valid endale elukaaslase. Teine inimene ei muutu. Või kui siis aastatega ainult hullemaks.  Kui sa jääd suhtesse, mis sulle ei sobi, siis on see sinu valik. Tegelikult ju sulle meeldib kui sinuga terav ollakse ja nähvakse. Kui ei meeldiks, läheks sa ära või õpid sellises suhtlemise ära, et nähvad ise ka ja teise nähvamine ei tekita sulle enam midagi.  Olen ise kõrval näinud, kuidas üks pool provotseerib ja teine siis on terav ja siis provotseerija solvub ja tõmbub endasse.  Mis siis kui teravus tuleb sellest, et sina käitud teravust väljakutsuvalt ? Ja samamoodi nagu teine ei näe, et on terav, ei näe sina, et provotseerid ja jonnid.

+11
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu
  1. Kes sellise asjaga kokku puutunud – elukaaslase suhtlusviis on selline terav ja nähvav. Enda sõnul on ta otsekohene, minu arvates konfliktne. Kas on häid soovitusi sellise inimesega suhtlemiseks. Kui ta tähelepanu juhin, siis ütleb, et tema ei saa midagi aru ja pole midagi halvasti öelnud ja kas tal polegi õigust oma arvamusele. Mulle otsekohesed inimesed väga meeldivad, aga antud juhul on tegemist ebavajalike teravustega, mis mind kinniseks, ebakindlaks ja kurvaks muudavad.

    Tüübi iseloom, midagi pole teha

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes sellise asjaga kokku puutunud – elukaaslase suhtlusviis on selline terav ja nähvav. Enda sõnul on ta otsekohene, minu arvates konfliktne. Kas on häid soovitusi sellise inimesega suhtlemiseks. Kui ta tähelepanu juhin, siis ütleb, et tema ei saa midagi aru ja pole midagi halvasti öelnud ja kas tal polegi õigust oma arvamusele. Mulle otsekohesed inimesed väga meeldivad, aga antud juhul on tegemist ebavajalike teravustega, mis mind kinniseks, ebakindlaks ja kurvaks muudavad.

Kõigepealt küsi ENDALT, milleks on sulle inimest vaja, kes nähvab. Sa ju ise valid endale elukaaslase. Teine inimene ei muutu. Või kui siis aastatega ainult hullemaks. Kui sa jääd suhtesse, mis sulle ei sobi, siis on see sinu valik. Tegelikult ju sulle meeldib kui sinuga terav ollakse ja nähvakse. Kui ei meeldiks, läheks sa ära või õpid sellises suhtlemise ära, et nähvad ise ka ja teise nähvamine ei tekita sulle enam midagi. Olen ise kõrval näinud, kuidas üks pool provotseerib ja teine siis on terav ja siis provotseerija solvub ja tõmbub endasse. Mis siis kui teravus tuleb sellest, et sina käitud teravust väljakutsuvalt ? Ja samamoodi nagu teine ei näe, et on terav, ei näe sina, et provotseerid ja jonnid.

Tema jaoks on väljakutse see, et ta näeb et ma saan haiget, et mul on halb. Et ma üritan teha nägu, et ma ei pannud tähelegi. See pole nii, et ma teeks midagi, et seda “ära teenida”, tegelt ka! Selles ongi asi, et kui tal endal midagi krutib, siis ta suvalisel hetkel, kui ma rõõmsalt tegutsen või räägin midagi, lihtsalt nähvab. Nagu piitsahoop reaalselt. Asi pole tüli ega võimuvõitluse situatsioonis. Ja pole ka selline olukord, et ma tahan oma tahtmist ja olen kriitiline, passiiv-agressiivne vms. Need on täiesti lambi olukorrad. Ma olen rõõmsa loomuga ja kontrollin end hästi, ei nori, mossita ega tänita.

Ta on suures plaanis hea ja hooliv  inimene ja teeb õigeid asju, aga vilets iseloom ja ekstreemne ärahellitatus lapsena +eeskuju kodust, kus ema jumaldab isa. Ise saeb oma oksa ja kooselud ei püsi.

See selleks, lihtsalt et peab olema paremaid taktikaid kui need mida mina oskan 1. ei tee välja (pole jätkusuutlik); 2. üritan sellest rääkida (“mis ma siis jälle valesti tegin, kas ma ei või oma arvamust avaldada”. Kui ma järele ei anna ja jätkan, venib tüli pikaks, emotsionaalseks, süüdistavaks ja fakte väänavaks).

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa siis sellise inimesega koos oled? Miks sa üldse sellise inimese endale elukaaslaseks valisid?

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vihasta ükskord tõsiselt ja põhjalikult. ütle talle näkku ilma ilustamata, mis sa sellisest nõmetsemisest ja rõõmurikkumisest arvad.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nähvamine käib selle põhjal, et teda ärritab. Ja neid asju on palju, sest ta seisukohad on nii ekstreemselt paindumatud. Suur osa minu alustatud jututeemasid on asjadest, mis on “täiesti mõttetud”, “pole kunagi kuulnud, ei huvita”. Sageli ka valdkondade kohta, mille kohta ta teab et mind väga huvitavad. Ta nagu naudiks, kui saab öelda selle kohta “absoluutselt ei huvita”. Kuna ohvrimentaliteet on nõme mu arust, siis ma nagu lähen edasi sellest teemast ja ei viitsi solvuda aga hakkab mõõt täis saama. On päevi, kui meeleolu ok, aga ka selliseid, kus teda mingi enda asi häirib ja siis käib minu ütluste ja tegemiste korrigeerimine. Mõtlengi, et mis nõu veel saada enne lahkumineku otsuse tegemist – mingeid nippe siit kelleltki või minna nõustamisse.

Miks koos olete üleüldse?

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See selleks, lihtsalt et peab olema paremaid taktikaid kui need mida mina oskan 1. ei tee välja (pole jätkusuutlik); 2. üritan sellest rääkida (“mis ma siis jälle valesti tegin, kas ma ei või oma arvamust avaldada”. Kui ma järele ei anna ja jätkan, venib tüli pikaks, emotsionaalseks, süüdistavaks ja fakte väänavaks).

Ja mis teeb ta siis kui hakkab sama tatikat kasutama ja nähvad talle ka ehk variant 3? HAkkab aru saama, et ei ole nii mõnus või mitte? Muidugi pole selline suhe midagi väärt, aga miks peaks ainult sina peksukott olema suhtes?

Kas nii on kogu aeg olnud (ja kui mitte, siis kuna algas ja kuna üldse olete koos- hakkab suhe maha käima ja hakkategi üksteisele närvidele käima?)? Kas ta suhtleb kõigiga nii või ainult sinuga on tal probleemid?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes sellise asjaga kokku puutunud – elukaaslase suhtlusviis on selline terav ja nähvav. Enda sõnul on ta otsekohene, minu arvates konfliktne. Kas on häid soovitusi sellise inimesega suhtlemiseks. Kui ta tähelepanu juhin, siis ütleb, et tema ei saa midagi aru ja pole midagi halvasti öelnud ja kas tal polegi õigust oma arvamusele. Mulle otsekohesed inimesed väga meeldivad, aga antud juhul on tegemist ebavajalike teravustega, mis mind kinniseks, ebakindlaks ja kurvaks muudavad.

Kõigepealt küsi ENDALT, milleks on sulle inimest vaja, kes nähvab. Sa ju ise valid endale elukaaslase. Teine inimene ei muutu. Või kui siis aastatega ainult hullemaks. Kui sa jääd suhtesse, mis sulle ei sobi, siis on see sinu valik. Tegelikult ju sulle meeldib kui sinuga terav ollakse ja nähvakse. Kui ei meeldiks, läheks sa ära või õpid sellises suhtlemise ära, et nähvad ise ka ja teise nähvamine ei tekita sulle enam midagi. Olen ise kõrval näinud, kuidas üks pool provotseerib ja teine siis on terav ja siis provotseerija solvub ja tõmbub endasse. Mis siis kui teravus tuleb sellest, et sina käitud teravust väljakutsuvalt ? Ja samamoodi nagu teine ei näe, et on terav, ei näe sina, et provotseerid ja jonnid.

Tema jaoks on väljakutse see, et ta näeb et ma saan haiget, et mul on halb. Et ma üritan teha nägu, et ma ei pannud tähelegi. See pole nii, et ma teeks midagi, et seda “ära teenida”, tegelt ka! Selles ongi asi, et kui tal endal midagi krutib, siis ta suvalisel hetkel, kui ma rõõmsalt tegutsen või räägin midagi, lihtsalt nähvab. Nagu piitsahoop reaalselt. Asi pole tüli ega võimuvõitluse situatsioonis. Ja pole ka selline olukord, et ma tahan oma tahtmist ja olen kriitiline, passiiv-agressiivne vms. Need on täiesti lambi olukorrad. Ma olen rõõmsa loomuga ja kontrollin end hästi, ei nori, mossita ega tänita.

Ta on suures plaanis hea ja hooliv inimene ja teeb õigeid asju, aga vilets iseloom ja ekstreemne ärahellitatus lapsena +eeskuju kodust, kus ema jumaldab isa. Ise saeb oma oksa ja kooselud ei püsi.

See selleks, lihtsalt et peab olema paremaid taktikaid kui need mida mina oskan 1. ei tee välja (pole jätkusuutlik); 2. üritan sellest rääkida (“mis ma siis jälle valesti tegin, kas ma ei või oma arvamust avaldada”. Kui ma järele ei anna ja jätkan, venib tüli pikaks, emotsionaalseks, süüdistavaks ja fakte väänavaks).

Kuidas on võimalik teise inimese iseloomu muuta taktikatega?
Kui pole iseloom, mis see siis on? Saab olla ainult rahulolematus sinu või endaga, mis põhjustab sellist käitumist. Kuid sellisel juhul nagu iseloomugi pärast aitab ainult suhte lõpetamine.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes sellise asjaga kokku puutunud – elukaaslase suhtlusviis on selline terav ja nähvav. Enda sõnul on ta otsekohene, minu arvates konfliktne. Kas on häid soovitusi sellise inimesega suhtlemiseks. Kui ta tähelepanu juhin, siis ütleb, et tema ei saa midagi aru ja pole midagi halvasti öelnud ja kas tal polegi õigust oma arvamusele. Mulle otsekohesed inimesed väga meeldivad, aga antud juhul on tegemist ebavajalike teravustega, mis mind kinniseks, ebakindlaks ja kurvaks muudavad.

Otsi uus elukaaslase. Aastatega asi vaid süveneb.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nähvamine käib selle põhjal, et teda ärritab. Ja neid asju on palju, sest ta seisukohad on nii ekstreemselt paindumatud. Suur osa minu alustatud jututeemasid on asjadest, mis on “täiesti mõttetud”, “pole kunagi kuulnud, ei huvita”. Sageli ka valdkondade kohta, mille kohta ta teab et mind väga huvitavad. Ta nagu naudiks, kui saab öelda selle kohta “absoluutselt ei huvita”. Kuna ohvrimentaliteet on nõme mu arust, siis ma nagu lähen edasi sellest teemast ja ei viitsi solvuda aga hakkab mõõt täis saama. On päevi, kui meeleolu ok, aga ka selliseid, kus teda mingi enda asi häirib ja siis käib minu ütluste ja tegemiste korrigeerimine. Mõtlengi, et mis nõu veel saada enne lahkumineku otsuse tegemist – mingeid nippe siit kelleltki või minna nõustamisse.

Ära nõustamisele raha raiska. See ei ole sinu inimene.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi on tegemist vaimselt vägavaldse inimesega – vahet ei ole, mis need täpsed põhjused tal on. Armasta iseennast ja lahku sellest suhtest võimalikult kiiresti.

Mul oli samasugune ülemus 3 aastat. Lõpuks vahetasin töökohta – ja päriselt – elutahe ja elurõõm hakkavad vaikselt tagasi tulema. Aga endine ülemus ei saanudki aru, mida ta valesti tegi ja käitub sinnajääjatega täpselt samamoodi edasi- ehk siis sellised inimesed ei oskagi ennast muuta ja Sul ei ole mõtet oma elu selle peale raisata.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See selleks, lihtsalt et peab olema paremaid taktikaid kui need mida mina oskan 1. ei tee välja (pole jätkusuutlik); 2. üritan sellest rääkida (“mis ma siis jälle valesti tegin, kas ma ei või oma arvamust avaldada”. Kui ma järele ei anna ja jätkan, venib tüli pikaks, emotsionaalseks, süüdistavaks ja fakte väänavaks).

Miks sa midagi küsima pead? Kärata talle peale, et olgu ometi vait ja et sa ei viitsi ta jama kuulata. Et kui normaalselt rääkida suudab, oled nõus temaga edasi vestlema.

Sellisele ei tohi kindlasti meelejärgi hakata olema.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suhe algab kirega ja alguses ei häiri need värgid, mis suhte arenedes välja tulevad.

Võtame sinu-õppisid meesterahvast tundma, aga arvad, et seda käitumist ja eneseväljendust saab muuta. Arvad, et teistega on mees oma pärisloomusega ja sind kiusab. Aga me kõik käitume kodus ühtmoodi ja võõras kohas teistega teistmoodi, mis viitab sellele, et inimenr saab suurepäraselt aru, kuidas ta sinuga käitub. Et sinuga läbi saada, peab end alla suruma või pead sina. Kodus oleme me meie ise. Ma arvan, et mees ei kiusa ainult sind, vaid tal selline iseloom ja isiksusejooned. Ning ta toob sinus välja punkte, mis teda sinu juures häirivad. Kuna kumbki ei saa ennast muuta, siis on suhe õnnetu.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa midagi küsima pead? Kärata talle peale, et olgu ometi vait ja et sa ei viitsi ta jama kuulata. Et kui normaalselt rääkida suudab, oled nõus temaga edasi vestlema.

Sellisele ei tohi kindlasti meelejärgi hakata olema.

Aga miks mitte lahku minna? Miks käratada, kakelda? Olete näinud torisevaid vanapaare?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et ma ka lihtsalt vihastaks ükskord korralikult ja teeks selgeks, et minuga niimoodi ei räägita. Ja päris tõsiselt mõtleksin seda. Kui tüüp aru ei saa, siis hakkan asju pakkima ja kolin välja.

Ma arvan, et mõni inimene ei saagi aru, et ta teisele nähvab, või näägutab või mõnitab. Aga kui talle konkreetselt öelda, et nii ei sobi, siis ehk õpib selgeks, mismoodi sinuga suhelda võib.

Minult näiteks rookis mu mees näägutamise välja (no, peaaegu. Vahel ma ikka taban ennast ütlemas asju häälega, mida ei tohiks. Siis vabandan, segitan). Mina jällegi olen talle õpetanud, et mingit vaikimisterrorit ma ei talu, probleem tuleb lahti rääkida.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes sellise asjaga kokku puutunud – elukaaslase suhtlusviis on selline terav ja nähvav. Enda sõnul on ta otsekohene, minu arvates konfliktne. Kas on häid soovitusi sellise inimesega suhtlemiseks. Kui ta tähelepanu juhin, siis ütleb, et tema ei saa midagi aru ja pole midagi halvasti öelnud ja kas tal polegi õigust oma arvamusele. Mulle otsekohesed inimesed väga meeldivad, aga antud juhul on tegemist ebavajalike teravustega, mis mind kinniseks, ebakindlaks ja kurvaks muudavad.

Too mõni konkreetne näide, et oleks võimalik arvata, kas tegu on otsekohesuse ja asjalikkusega või nähvamisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes sellise asjaga kokku puutunud – elukaaslase suhtlusviis on selline terav ja nähvav. Enda sõnul on ta otsekohene, minu arvates konfliktne. Kas on häid soovitusi sellise inimesega suhtlemiseks. Kui ta tähelepanu juhin, siis ütleb, et tema ei saa midagi aru ja pole midagi halvasti öelnud ja kas tal polegi õigust oma arvamusele. Mulle otsekohesed inimesed väga meeldivad, aga antud juhul on tegemist ebavajalike teravustega, mis mind kinniseks, ebakindlaks ja kurvaks muudavad.

Minu nartsissistist endine elukaaslane nähvas ja nõmetses nii samuti, pani mind kahtlema, kas mina teen või arvan millegist valesti, ehk siis tema oli see püha lehm suhtes.

Ühesõnaga aastaid üritas mind “otsekohese” nähvamisega vaimselt murda ning see tal peaaegu õnnestuski, lõpetasin suhte ning enda leidmiseks läks mõned aastad. Ole ettevaatlik selle “otsekohesusega” see ei ole okei, ka sina oled oluline ja sinu arvamus loeb.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks mitte lahku minna? Miks käratada, kakelda? Olete näinud torisevaid vanapaare?

Seda muidugi, kui asi ei parane. Koos pole nii mõtet olla. Suhtes peab hea olla olema ning suhte teine pool peaks (üksi)elule head juurde andma, mitte võtma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nähvamine käib selle põhjal, et teda ärritab. Ja neid asju on palju, sest ta seisukohad on nii ekstreemselt paindumatud. Suur osa minu alustatud jututeemasid on asjadest, mis on “täiesti mõttetud”, “pole kunagi kuulnud, ei huvita”. Sageli ka valdkondade kohta, mille kohta ta teab et mind väga huvitavad. Ta nagu naudiks, kui saab öelda selle kohta “absoluutselt ei huvita”. Kuna ohvrimentaliteet on nõme mu arust, siis ma nagu lähen edasi sellest teemast ja ei viitsi solvuda aga hakkab mõõt täis saama. On päevi, kui meeleolu ok, aga ka selliseid, kus teda mingi enda asi häirib ja siis käib minu ütluste ja tegemiste korrigeerimine. Mõtlengi, et mis nõu veel saada enne lahkumineku otsuse tegemist – mingeid nippe siit kelleltki või minna nõustamisse.

Nõustamine on hea mõte – kui aga selline elukaaslane on nõus sinuga sinna minema.

Võid minna nõustamisele ka üksi, saad vähemalt enda jaoks pildi selgemaks.

Aga mina selle kirjelduse põhjal ei näe siin muud võimalust kui lahku minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks mitte lahku minna? Miks käratada, kakelda? Olete näinud torisevaid vanapaare?

Seda muidugi, kui asi ei parane. Koos pole nii mõtet olla. Suhtes peab hea olla olema ning suhte teine pool peaks (üksi)elule head juurde andma, mitte võtma.

Kas te saate aru, et inimese iseloomu ei saa muuta ja parandada? Nähvata saab igat moodi, ajades fakte ja tõtt mm täpsusega taga või hooopis surudes peale subjektiivset arvamust ehk oma tõde, mitte fakte, neid kumbagi ei saa muuta. Saab nähvata muudel põhjustel, nt mõni tervisehäda, teine naine jmt, siis küll on võimalik midagi äkki parandada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes sellise asjaga kokku puutunud – elukaaslase suhtlusviis on selline terav ja nähvav. Enda sõnul on ta otsekohene, minu arvates konfliktne. Kas on häid soovitusi sellise inimesega suhtlemiseks. Kui ta tähelepanu juhin, siis ütleb, et tema ei saa midagi aru ja pole midagi halvasti öelnud ja kas tal polegi õigust oma arvamusele. Mulle otsekohesed inimesed väga meeldivad, aga antud juhul on tegemist ebavajalike teravustega, mis mind kinniseks, ebakindlaks ja kurvaks muudavad.

Kurb olemine on Perekoolis väga popp. Oleksin üllatunud olnud, kui TA ooleks seda sõna maininud.

Aa, teemasse… No mis variante on veel nähvitsaga suhtlemiseks? Vastus: lahku kolimine ehk mitte suhtlemine.
Kas see on maailma ainus mees või mijs sa ennast vihkad, TA? Ei tuleks ilmaski selle peale, et peaksin kauem kui vältimatult vajalik koos olema inimesega, kes mind ärritab. Sorry – kurvaks teeb.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ebameeldivuste osakaal päevas on suurem kui meeldiva, siis tuleb lahku minna. Üks kord võid proovida tohutut vihastamist ja paikapanekut. Aga kui ise oled rõõmsameelne ja andestav, ega armasta koflikte, siis see tüli laastab sind ennast rohkem kui asi väärt on. Olen sellise suhte üle elanud, talunud nähvamist, vaikimisterrorit, minu probleemide pisendamist jne. See ei muutu, vaid suhte kestes ja mugavustsooni kinnistudes jääbki paika. Hea suhe on ikka selline, kus mõlemad osapooled huvituvad teise jutust ja hoolivad tema meeleolust.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 58 )


Esileht Pereelu ja suhted Elukaaslane nähvab