Esileht Ilu ja tervis Emaka eemaldus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Emaka eemaldus

Postitas:

Tere!
Küsin, kas kellelgi on emaka eemaldusest taastumine hästi ka läinud? Hetkel ei ole kindel, kas muud organid seal ümber alles jäävad või võetakse ka. Aga kui kellelgi on vaid emakas eemaldatud, kaua taastumine kestis ja milliseid probleeme tekitas (kui üldse).
Kas kellelgi oli õnne käia läbi dr Lehtsaare käe alt Tartus?
Annan endale aru, et kõik inimesed on erinevad.
Guugeldatud on juba väga palju, kuid enamus leitud vastuseid on 10+ aastate tagant, kui ravi ja ravimid ei olnud veel nii efektiivsed.
Suur aitäh vastuste eest!

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.05 08:35; 19.05 17:58; 21.05 10:52; 21.05 10:54; 21.05 17:04; 22.05 18:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tehtud. tallinnas.
avatud kõhukoopaga opp, pikk horisontalne sisselõige alakõhul.
opp oli juuli keskel, taastumine ca 1,5 kuud ja 1.sept olin juba klassi ees.
perearsti väitel oleks võinud tegelikult rahus ka 2 kuud haiguslehel olla.
peale oppi olid mõnel esimesel kuul valud, midagi värsket süüa ei lubatud, midagi tõsta ei tohtinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haiguslehel 2 kuud, vabalt oleks võinud olla 3 kuud. Tunda andis ikka mitu aastat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lehtsaare tehtud ca 10a tagasi. Vaevalt midagi suurt muutunud on. Mul läksid ka munasarjad. Töö on tellija materjalist. Esimestel päevadel pikalt ei kõndinud, valuvaigistid aitasid. Põis ka nõrk. Kuna avatud kõhuõõnega, siis haiguslehel kolm kuud. Arvasin küll, et kosun kiiremini aga ei midagi. Haava kõrvalt läks mingi aeg punaseks, perearst kirjutas salvi määrimiseks. Kui vaja siis vaja, oled heades kätes!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kummaline, kuidas mul siis vedas. Emakas võeti laparoskoopiliselt 5 a tagasi, haiglas 2 ööd, teisel päeval kodus vaikselt jalutasin tänavatel ja jätkasin korralist puhkust suvel, kuna opi sättisin puhkuse alguseks. Mitte mingit pikka taastumist või haiguslehte. Õmblused võttis pereõde välja ja raskusi ei tohtinud teatud aja tõsta…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.05 17:14; 18.05 19:47; 19.05 10:59; 21.05 21:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks emakas eemaldatakse? Kas pahaloomuline kasvaja?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul konkreetselt oli müoom (healoomuline kasvaja), mis hakkas lakkamatult veritsema ja suurenes. Kuid kopeerin lõigus ühest uudisest selle kohta: Ameerikas tehakse emakaeemaldusoperatsioone ühele naisele kolmest. Seejuures on põhjused väga erinevad, alates fibroididest või endometrioosist kuni kroonilise vaagnavaluni. Vähk on sellise lõikuse põhjuseks harva.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.05 17:14; 18.05 19:47; 19.05 10:59; 21.05 21:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul konkreetselt oli müoom (healoomuline kasvaja), mis hakkas lakkamatult veritsema ja suurenes. Kuid kopeerin lõigus ühest uudisest selle kohta: Ameerikas tehakse emakaeemaldusoperatsioone ühele naisele kolmest. Seejuures on põhjused väga erinevad, alates fibroididest või endometrioosist kuni kroonilise vaagnavaluni. Vähk on sellise lõikuse põhjuseks harva.

Tegelikult katkutakse neid siiski liiga palju ära. Väga tihti saaks ka seda müoomi laporoskoopiliselt eemaldada, aga see on kallim ja keerulisem. Lihtsam on kõht lahti lõigata ja emakas ära võtta, kui naine enam lapsi ei soovi. Samas ei ole emakas vaid paljunemisorgan, tema koht muude organite suhtes ja ka üldise organismi toimimise osas on siiski vajalik. Mina niisama lihtsalt oma emakat eemaldada ei laseks, kui väga tõsist põhjust ei oleks.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.05 23:57; 19.05 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas ei ole emakas vaid paljunemisorgan, tema koht muude organite suhtes ja ka üldise organismi toimimise osas on siiski vajalik

Mina just hiljuti lugesin kliinik.ee lehel ühe TÜ kliinikumi günekoloogi juttu sellest, et emakal igasugune muu funktsioon puudub.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 10:45; 19.05 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul võetigi laporoskoopiliselt, ilmselt seetõttu taastumine kulges nii kergelt. Asi on selles, et müoom konkreetselt vaid suureneb, kui ta juba sellega pihta hakkab. Teatud suuruses ei ole seda võimalik enam laporoskoopiliselt eemaldada. Kes ei ole seda kogenud, ei saagi öelda, et müoom EI ole piisav põhjus emaka eemaldamiseks. Pealegi võib 1-2% neist ajapikku muutuda pahaloomuliseks. Ei soovinud sellise suureneva tiksuva pommi otsas istuda, sõna otseses mõttes. Minul oli emakas selle tõttu juba nagu 12 nädalat rasedust ja oleks rõõmsalt edasi kasvanud. Pole meeldiv omada kõhtu, mis on täis (hea)loomulist kasvajat, mis surub pealegi põiele ja sunnib iga paari tunni tagant, ka öösiti, vetsus käima ja verd lahmab suvalistel hetkel niipalju, et ükski side ei aita ja pilt läheb mustaks aneemiast. Mina ei soovinud keskeas välja näha nagu rase. Minul konkreetselt ei arvanud see müoom midagi ka kallist hormoonspiraalit Mirena, mis selle peatamiseks emakasse pandi. Koos emakaga eemaldati munajuhad, munasarjad jäeti alles.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.05 17:14; 18.05 19:47; 19.05 10:59; 21.05 21:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul võetigi laporoskoopiliselt, ilmselt seetõttu taastumine kulges nii kergelt. Asi on selles, et müoom konkreetselt vaid suureneb, kui ta juba sellega pihta hakkab. Teatud suuruses ei ole seda võimalik enam laporoskoopiliselt eemaldada. Kes ei ole seda kogenud, ei saagi öelda, et müoom EI ole piisav põhjus emaka eemaldamiseks. Pealegi võib 1-2% neist ajapikku muutuda pahaloomuliseks. Ei soovinud sellise suureneva tiksuva pommi otsas istuda, sõna otseses mõttes. Minul oli emakas selle tõttu juba nagu 12 nädalat rasedust ja oleks rõõmsalt edasi kasvanud. Pole meeldiv omada kõhtu, mis on täis (hea)loomulist kasvajat, mis surub pealegi põiele ja sunnib iga paari tunni tagant, ka öösiti, vetsus käima ja verd lahmab suvalistel hetkel niipalju, et ükski side ei aita ja pilt läheb mustaks aneemiast. Mina ei soovinud keskeas välja näha nagu rase. Minul konkreetselt ei arvanud see müoom midagi ka kallist hormoonspiraalit Mirena, mis selle peatamiseks emakasse pandi. Koos emakaga eemaldati munajuhad, munasarjad jäeti alles.

Loomulikult on emaka eemaldamine teatud juhtudel vajalik ja parandab hiljem naise elukvaliteeti. Aga ütlesin lihtsalt, et günekoloogi esimene soovitus on alati emakas ära võtta ja mõnikord tehakse seda liiga kergekäeliselt.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.05 23:57; 19.05 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ütlesin lihtsalt, et günekoloogi esimene soovitus on alati emakas ära võtta ja mõnikord tehakse seda liiga kergekäeliselt.

Sellepärast ongi see esimene soovitus, et selle ainus eesmärk on olla koht munarakust inimese kasvatamisel. Kui naine rohkem lapsi ei soovi, siis pole ka emakal mingit funktsiooni.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 10:45; 19.05 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ütlesin lihtsalt, et günekoloogi esimene soovitus on alati emakas ära võtta ja mõnikord tehakse seda liiga kergekäeliselt.

Sellepärast ongi see esimene soovitus, et selle ainus eesmärk on olla koht munarakust inimese kasvatamisel. Kui naine rohkem lapsi ei soovi, siis pole ka emakal mingit funktsiooni.

nii lihtne see asi siiski pole, igal organil on kõhuõõnes oma koht ja kui see tühjaks jääb, siis võib sellest igasugu jama tekkida. emaka eemaldamise puhul nt tupe ja põie allavaje ja uriinipidamatus. üldse on igasugune kirurgiline sekkumine riskantne ja peab kaaluma, kas kasu ületab võimaliku kahju.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehtud sellel koledal 10 aastat tagasi ajal, kui teemaalgataja arvates kõik meditsiin, ravimid ja tase oli veel pärit keskajast. Avatud pikk horisontaalne lõikus, haiguslehel 2 nädalat ja rõõmsalt tööle. Mingit hilisemat probleemi ei tekkinud, haav kasvas hästi kinni, arm vaevunähtav. Haava paranemiseni muidugi ei soovitatud raskusi tõsta ja puhitust tekitavaid toite süüa.
Kahtlustati pahaloomulist kasvajat, aga uuringutel see õnneks kinnitust ei leidnud.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 17:26; 19.05 19:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehtud sellel koledal 10 aastat tagasi ajal, kui teemaalgataja arvates kõik meditsiin, ravimid ja tase oli veel pärit keskajast. Avatud pikk horisontaalne lõikus, haiguslehel 2 nädalat ja rõõmsalt tööle. Mingit hilisemat probleemi ei tekkinud, haav kasvas hästi kinni, arm vaevunähtav. Haava paranemiseni muidugi ei soovitatud raskusi tõsta ja puhitust tekitavaid toite süüa.

Kahtlustati pahaloomulist kasvajat, aga uuringutel see õnneks kinnitust ei leidnud.

Suur aitäh Sulle vastuse eest!
Vaevalt, et minul nii hästi läheb. Ma ei tahtnud seda küll oma algses postituses kohe välja öelda, aga mul avastati algstaadiumis vähk.
Ma tean inimesi enda tutvusringkonnast ning ka perekonnast, kel 10+ aastat tagasi teostatud emaka eemaldamise oppidega on kõikvõimalikud probleemid kaasnenud.

Ma ei tea, miks peab keegi siin vastama vastu tahtmist ja mõnitava alatooniga… Aeg on edasi läinud, meditsiinis võib palju muutuda ka ühe aastaga. Mul on väiksed lapsed ja ma tõesti loodan pääseda võimalikult kergelt ning lugeda siit mõne inimese julgustavat edulugu.
Jah, olen väga haavatav hetkel.
See pole vast midagi imekspandavat arvestades diagnoosi raskust.
Mul on väga hea meel, et Sul kõik laabus tookord.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.05 08:35; 19.05 17:58; 21.05 10:52; 21.05 10:54; 21.05 17:04; 22.05 18:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul eemaldati emakas, munajuhad ja emakakael (munasarjad jäid alles) nädal aega tagasi lapsoskoopiliselt, kuna olid müoomid. Jalule aeti juba teisel päeval, siis oli ikka valus, kuid nüüd juba peaaegu ok, homme juba tööle.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaevalt, et minul nii hästi läheb. Ma ei tahtnud seda küll oma algses postituses kohe välja öelda, aga mul avastati algstaadiumis vähk.

See pole veel päris näitaja. Ka mina läksin lõikusele teadmisega et mul on vähkkasvaja. Lisaks on on perekonnas mõlemast liinist väga palju vähidiagnoose.
Minu puhul tehti korduvad konisatsioonid mis kõik nagu kinnitasid, et ikka on 90% pahaloomuline kasvaja. Arstid olid väga tõsised. Siis pakuti kogu emaka eemaldamist ja ma nõustusin, lapsi saada enam ei soovinud. Lõpptulemus siis nagu ütlesin. Tegu oli ühega neist HPV tüüpidest mis annab esmastel uuringutel vastuolulisi andmeid. Ainus tõepoolest ebamugavus oli 3 nädalat marineerumine uuringutulemusi oodates, aga see oli momentaalselt tähtsusetu hea teate puhul. Tollal olid ka minul veel väikesed lapsed.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 17:26; 19.05 19:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on algstaadiumis vähiga eemaldatud nii emakas kui ka munasarjad, samuti dr. Lehtsaare poolt. Esialgu uurisin ka ise alternatiivseid meetodeid (teiselt arstilt, mitte netist) ja üritasin mõista, mis on minu võimalused, kuid dr. Lehtsaare järsk suhtumine oli, et kõht lahti ja siis vaatame. Tagantjärele tarkusena oleksin pidanud siiski arsti vahetama, sest selle teema puhul on lisaks heale kirurgikäele vaja inimlikku suhtumist ja selgitamist, eriti inimesele, kes on igapäevaselt muude meditsiiniteemadega seotud. Taastumine võttis aega ca. 2.5 nädalat ja siinkohal on hästi oluline see, et sa ennast ise esimesel võimalusel ja vastavalt med. personali juhistele ja loale üles ajaksid ja voodisse ei unustaks. Ühesõnaga, tee endale selgeks, et nüüd tuleb sinu aeg, sinu võitlus su enda kehaga ja sa vajad selle jaoks aega. Pühendagi aega iseendale! Tartus on osakonnas ka supertublid ja toetavad õed, kes hea meelega juhendavad ja selgitavad, kas, mida ja kuna teha.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb muidugi probleemist, aga tänapäeval tehakse emakaeemaldust ka ilma lahtise operatsioonita. Sõbrannal eemaldati suure ja probleeme tekitava müoomi pärast, operatsioon oli laporoskoopiline ja tehti kahes järgus. Nüüd on sellest üle aasta möödas ja on tekkinud tavalised probleemid pärast emaka eemaldamist, st allavaje, uriinipidamatus. Arst soovitas tupelihaste harjutusi, aga väga ei pidanud aitama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Dr. Lehtsaar on tore, küsi ja vastab. Laporoskoopiline op tehakse sõlmekeste ja müoomide puhul või mõne muu väiksema probleemi korral. Kasvajalise protsessi korral aga lahtine lõikus, et kõik nakatuslik kätte saada. Valu korral küsi tabletti julgesti, tuuakse kohe. Kui on mure, siis Tartus on väga toredad ja abivalmid töötajad osakonnas. Mida rohkem end algul säästad ja hoiad, seda kiiremini paraned. Edu ja küll kõik läheb hästi!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul eemaldati emakas 2 aastat tagasi keisrilõikel tekkinud suure verejooksu tõttu. Järgmisel päeval ajasin end jalule ja hakkasin lapse eest hoolitsema, 4. päeval koju ja hoolitsesin pere ja laste eest nagu ikka. Müstika, milleks seda 2 kuud haiguslehte vaja oli teil…

Mingeid kõrvalnähte nende kahe aasta jooksul esinenud ei ole, loodetavasti ei tule ka.

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Dr. Lehtsaar on tore, küsi ja vastab. Laporoskoopiline op tehakse sõlmekeste ja müoomide puhul või mõne muu väiksema probleemi korral. Kasvajalise protsessi korral aga lahtine lõikus, et kõik nakatuslik kätte saada. Valu korral küsi tabletti julgesti, tuuakse kohe. Kui on mure, siis Tartus on väga toredad ja abivalmid töötajad osakonnas. Mida rohkem end algul säästad ja hoiad, seda kiiremini paraned. Edu ja küll kõik läheb hästi!

Olen Sulle väga tänulik julgustuse eest!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.05 08:35; 19.05 17:58; 21.05 10:52; 21.05 10:54; 21.05 17:04; 22.05 18:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on algstaadiumis vähiga eemaldatud nii emakas kui ka munasarjad, samuti dr. Lehtsaare poolt. Esialgu uurisin ka ise alternatiivseid meetodeid (teiselt arstilt, mitte netist) ja üritasin mõista, mis on minu võimalused, kuid dr. Lehtsaare järsk suhtumine oli, et kõht lahti ja siis vaatame. Tagantjärele tarkusena oleksin pidanud siiski arsti vahetama, sest selle teema puhul on lisaks heale kirurgikäele vaja inimlikku suhtumist ja selgitamist, eriti inimesele, kes on igapäevaselt muude meditsiiniteemadega seotud. Taastumine võttis aega ca. 2.5 nädalat ja siinkohal on hästi oluline see, et sa ennast ise esimesel võimalusel ja vastavalt med. personali juhistele ja loale üles ajaksid ja voodisse ei unustaks. Ühesõnaga, tee endale selgeks, et nüüd tuleb sinu aeg, sinu võitlus su enda kehaga ja sa vajad selle jaoks aega. Pühendagi aega iseendale! Tartus on osakonnas ka supertublid ja toetavad õed, kes hea meelega juhendavad ja selgitavad, kas, mida ja kuna teha.

Tänan Sind!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.05 08:35; 19.05 17:58; 21.05 10:52; 21.05 10:54; 21.05 17:04; 22.05 18:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imestan, et inimesed nimetavad laparoskoopilist operatsiooni ja sellest taastumist lihtsamaks. Mulle tehti paar aastat tagasi steriliseerimine laparoskoopiaga ja hullemat kogemust opijärgses taastumises ei kujuta ausalt ette. See gaas mis sinna sisse pumbatesse tekitab veel ligi nädal aega tunnet, nagu oleks õhupall sees. Mingi paar kuud ei saanud mina isegi oma tavalisi kõrge värvliga teksasid ega aluspükse kanda- lihtsalt naba piirkond oli nii hell, et iga puudutus ajas südame pahaks ja pildi eest. Ja vahepeale jäi siis niitide eemaldamine nabast…jubedaim valu, nutsin ja palusin narkoosi, polikliinikust saadetigi minema koos niitide ja juba sellest katsumisest tekkinud meeletu kõhuvalu ning peaaegu teadvusekaotusega- ega ma haiglasse jõudmist ei mäletagi, tean et taksoga läksin, aga mis teed ja palju maksis ja kuidas ma siis sain selle arsti juurde, kes mind lõikas- mäluauk. Ta oli juba valmis tõesti narkoosi panema jaba helistas anestesioloogile ja ütles et katsetab veel kõige tugevamat tuimestusspreid (siiani ei saa aru, miks perearst ja tema õde ei pakkunud mulle seda varianti väljagi!). Ma ei uskunud, aga ming paari minuti pärast arst toimetas midagi mu kõhu kallal- ma nägin aga ei tundnud, mingid klõpsud kääridega olid kuulda. Tuimesti mõju oli aga paarkümmend minutit, just jõudsin haiglast välja ,kui kukkusin ukse kõrval olevale pingile kokku. Ja selline valu nabapiirkonnas andis ikka mitu kuud tunda, ükskõik mis sinna vastu puutus. Ning isegi nüüd veel, aastaid hiljem on vahest tunda, kuidas naba juures hakkab keerama lihtsalt kui püksinööp vastu puutub nt.
Edaspidi mina enam lap. operatsiooni küll ei lase teha! Soovitan teemaalgatajal ka avatud lõikust- arm jääb ja umbes nädal on ehk valuvaigisteid vaja, siis jääb ainult nõrkus ja kerge tuikamine…no see võib ehk kuu aega olla.

+1
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imestan, et inimesed nimetavad laparoskoopilist operatsiooni ja sellest taastumist lihtsamaks. Mulle tehti paar aastat tagasi steriliseerimine laparoskoopiaga ja hullemat kogemust opijärgses taastumises ei kujuta ausalt ette. See gaas mis sinna sisse pumbatesse tekitab veel ligi nädal aega tunnet, nagu oleks õhupall sees. Mingi paar kuud ei saanud mina isegi oma tavalisi kõrge värvliga teksasid ega aluspükse kanda- lihtsalt naba piirkond oli nii hell, et iga puudutus ajas südame pahaks ja pildi eest. Ja vahepeale jäi siis niitide eemaldamine nabast…jubedaim valu, nutsin ja palusin narkoosi, polikliinikust saadetigi minema koos niitide ja juba sellest katsumisest tekkinud meeletu kõhuvalu ning peaaegu teadvusekaotusega- ega ma haiglasse jõudmist ei mäletagi, tean et taksoga läksin, aga mis teed ja palju maksis ja kuidas ma siis sain selle arsti juurde, kes mind lõikas- mäluauk. Ta oli juba valmis tõesti narkoosi panema jaba helistas anestesioloogile ja ütles et katsetab veel kõige tugevamat tuimestusspreid (siiani ei saa aru, miks perearst ja tema õde ei pakkunud mulle seda varianti väljagi!). Ma ei uskunud, aga ming paari minuti pärast arst toimetas midagi mu kõhu kallal- ma nägin aga ei tundnud, mingid klõpsud kääridega olid kuulda. Tuimesti mõju oli aga paarkümmend minutit, just jõudsin haiglast välja ,kui kukkusin ukse kõrval olevale pingile kokku. Ja selline valu nabapiirkonnas andis ikka mitu kuud tunda, ükskõik mis sinna vastu puutus. Ning isegi nüüd veel, aastaid hiljem on vahest tunda, kuidas naba juures hakkab keerama lihtsalt kui püksinööp vastu puutub nt.

Edaspidi mina enam lap. operatsiooni küll ei lase teha! Soovitan teemaalgatajal ka avatud lõikust- arm jääb ja umbes nädal on ehk valuvaigisteid vaja, siis jääb ainult nõrkus ja kerge tuikamine…no see võib ehk kuu aega olla.

Nii kahju, et Sul nii kehvasti läks…Mu õel läks kahel korral kõik täpselt samamoodi, nagu Sul, ja ma lausa anuksin arstilt lahtist lõikust homsel konsultatsioonil, kui ta hakkab laparoskoopilist pakkuma. Õe piinu näha oli päris õudne.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.05 08:35; 19.05 17:58; 21.05 10:52; 21.05 10:54; 21.05 17:04; 22.05 18:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ma olen ülitänulik, et mul emaka laparoskoopiline lõikus sel juhul nii muretult läks, et lõikus toimus u 10 päeva enne jaanipäeva ja jaanilaupäeval juba sain perega lõkke ääres olla nagu mitte midagi poleks tehtudki. Uskumatu, mis on ikka mõnel juhtunud. Inimesed on erinevad ja järelikult võibki minna nii ja naa. Minul naba kuidagi ei andnud tunda pärast.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.05 17:14; 18.05 19:47; 19.05 10:59; 21.05 21:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti, ei oskaks arvatagi, et see operatsioon võib nii raskete tagajärgedega olla, nagu siit lugeda võib. Mul on mõni aeg tagasi laparoskoopiliselt eemaldatud emakas, emakakael ja munajuhad ning kõik on läinud ideaalselt, vähimategi probleemideta.
Ainus kõrvalnäht oli oluliselt tundlikum seedimine ja kergem gaaside teke – kõhukinnisus ja gaasid saatsid mind vist paar nädalat vähemalt. Aga kui see paar nädalat sai mööda, niidid võeti välja (üks haav nabas, kaks haava puusakondinukkide lähedal) ja mul oligi asi unustatud. Ühtegi kõrvalnähtu pole, päevadega seotud oksendamist, valu ja migreeni pole, vahekorraga seotud valu pole (vahekorrad läksid pärast paranemist palju mõnusamaks, tunnen end poole vabamalt). Omast kogemusest lähtuvalt soovitaksin seda küll kõigile naistele, kes enam ei plaani sünnitada, sest minu elukvaliteet tõusis tuntavalt. Samas on hea seda teemat siit lugeda – nagu näha, on kogemusi seinast seina ja nende nahas, kes valude vm probleemidega pärast maadlema peavad, ei tahaks küll olla. Võimalik, et kunagi saabub mingil määral põiepidamatust (praegu pole vähimatki probleemi) ja kuuldavasti võib menopaus hakata varem kui muidu oleks hakanud, aga need väljavaated mind ei sega vähimalgi määral, sest mul on lihtsalt nii hea meel, et mul emakat ja kõiki sellega seondunud probleeme ja valusid enam ei ole.
Mis mulle ei meeldi, on see, et tänapäeval ei anta enam antibiootikume operatsioonijärgselt. See on ikka päris suur operatsioon ja arvan, et need, kellel järgnesid valud jm ebameeldivused, oleksid võinud saada antibiootikumidega parema tulemuse. Valu on pigem keha võitlus põletikuliste protsessidega. Mina ka antibiootikume ei saanud, aga mul oli kodus karp Clavamoxi ja tegin omale antibiootikumikuuri opijärgselt. Ise arvan, et tänu sellele paranemine oligi nii kiire ja kerge ja probleemivaba. Saan aru, et iseravimine on ohtlik ja bla-bla-blaa, kuid siiski tahan ise otsustada, kas riskin põletiku tekkega või välistan selle võimaluse eos.
Operatsioon tehti Pärnus, dr Vahula. Soovitan.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen.
Tulen just arsti juurest ja sain teada, et igasugu vastikud uuringud on ees lähiajal. Näiteks enne oppi emakakaela süstitav mingi radioaktiivne aine, millega tehakse selgeks, kas on lümfid vaja ära võtta (see süstimise protseduur võib ka untsu minna ja teist korda seda enam teha ei saavat). Ühe lümfi võtavad ära igaks juhuks ka siis, kui kõik kontrastainega ülekerekompuutrid on korras. Igaks juhuks võetakse ära ka 1 munasari, et edaspidi munasarjavähioht oleks 50% väiksem, kuid ei tekiks kohest menopausi. Kui muidugi uuringud näitavad, et kõik vaja võtta, siis võtavad puhtaks kogu platsi pärast keemiat.
Opipäeval peaksid päevad hakkama, olen tavaliselt siis voodis kägaras, ega suuda liigutadagi, ma ei tea, kuidas see kõik (haiglasse minek ja seal enne oppi sellises olekus olemine) hakkab välja nägema.
Kompuutri jaoks pean jooma kontrastainet terve liitri kahel päeval kokku (mu vanaemal hakkas sellest näiteks väga halb).
Arst arvas, et taastun kõigest sellest juba mõne päevaga ja saan oma tavatoimetuste juurde naasta. Siis peale oppi ajavad konsiiliumi kokku ja otsustavad, kas on keemiat vaja, sest kiiritus sinna ei mõjuvat (emakakael).
Kui kompuuter kehva, siis oppi ei tule, tuleb üldse esialgu kohe keemia ja siis kiiritus või oli see vastupidi…
Igatahes olen hirmust sinine nende eelnevate toimingute ja siis vastuste ootamise pärast nii enne, kui peale oppi…
Oleks juba ometi mai 2020????

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.05 08:35; 19.05 17:58; 21.05 10:52; 21.05 10:54; 21.05 17:04; 22.05 18:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kompuutri jaoks pean jooma kontrastainet terve liitri kahel päeval kokku (mu vanaemal hakkas sellest näiteks väga halb).

Kas kõik ja alati peavad kontrastainet enne emaka uuringut jooma? Minule anti ainult kellaaeg teada ja sellest joomisest ei räägitud midagi. Lähen Regionaalhaiglasse (J. Sütiste tee 19).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen.

Tulen just arsti juurest ja sain teada, et igasugu vastikud uuringud on ees lähiajal. Näiteks enne oppi emakakaela süstitav mingi radioaktiivne aine, millega tehakse selgeks, kas on lümfid vaja ära võtta (see süstimise protseduur võib ka untsu minna ja teist korda seda enam teha ei saavat). Ühe lümfi võtavad ära igaks juhuks ka siis, kui kõik kontrastainega ülekerekompuutrid on korras. Igaks juhuks võetakse ära ka 1 munasari, et edaspidi munasarjavähioht oleks 50% väiksem, kuid ei tekiks kohest menopausi. Kui muidugi uuringud näitavad, et kõik vaja võtta, siis võtavad puhtaks kogu platsi pärast keemiat.

Opipäeval peaksid päevad hakkama, olen tavaliselt siis voodis kägaras, ega suuda liigutadagi, ma ei tea, kuidas see kõik (haiglasse minek ja seal enne oppi sellises olekus olemine) hakkab välja nägema.

Kompuutri jaoks pean jooma kontrastainet terve liitri kahel päeval kokku (mu vanaemal hakkas sellest näiteks väga halb).

Arst arvas, et taastun kõigest sellest juba mõne päevaga ja saan oma tavatoimetuste juurde naasta. Siis peale oppi ajavad konsiiliumi kokku ja otsustavad, kas on keemiat vaja, sest kiiritus sinna ei mõjuvat (emakakael).

Kui kompuuter kehva, siis oppi ei tule, tuleb üldse esialgu kohe keemia ja siis kiiritus või oli see vastupidi…

Igatahes olen hirmust sinine nende eelnevate toimingute ja siis vastuste ootamise pärast nii enne, kui peale oppi…

Oleks juba ometi mai 2020????

Kirjeldus kõlab karmilt, aga pole nii hull midagi. Ja pigem võtku igaks juhuks siis rohkem ära, kuu et mõni vähirakk sisse jääb ja pärast üliagressiivselt levib. Kontrastaine on baariumi baasil (kriidi maitsega) ning eakatel ajabki see tihti südame pahaks (maolukuti juba nõrk ja ajab n-ö üles)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Ilu ja tervis Emaka eemaldus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.