Esileht Pereelu ja suhted Emotsiooni juhtimine – eks

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 85 )

Teema: Emotsiooni juhtimine – eks

Postitas:
Kägu

Kas isa korda majja ei löönud kogu see aeg?

Sa üldse lugesid ka, mida antud inimene edasi vastas? Kirjutas ju, et isa tal polnud, ema jäi suvalisest rasedaks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas isa korda majja ei löönud kogu see aeg?

Sa üldse lugesid ka, mida antud inimene edasi vastas? Kirjutas ju, et isa tal polnud, ema jäi suvalisest rasedaks.

Mida seal veel vastata? On ju vaks vahet, kas mees ja mitu last või üksik laps, kes ei viitsi süveneda.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mindfulness ja mediteerimine aitavad õppida mõtteid teisiti nägema. Häirivad mõtted võivad küll tekkida, aga õpid neid mööda laskma.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

et pidev väsinud olek on lahendus, lapsed, töö, toimetused, käimised ?

Hingetõmbe aega ei tohi inimestel olla, aega endale, oma mõtetele, üksiolemisele ? Sellest oligi see mõte

Jummel, kõike tohib, aga antud kuhul tahab inimene millestki üle saada ja vältida sellele mõtlemast. Siis on tõesti üheks toimivaks lahenduseks hoida end muude asjadega hõivatuna, et ei mõtleks sellele.
Keegi ei saa maagiliselt ära võluda neid mõtteid, kuni sa oma üksiolemise aega tahad. Üle saamiseks lähebki vaja AEGA, see on paratamatus.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

erinevad arvamused on nii põnevad, kuidas võiks ja oleks ja teeks.. ????

Kui keegi reaalselt ka oma kogemusest kirjutakse, oleks veel parem või on emotsioonide juhtimist ka õppinud või uurinud.

Et ikka kogud artikliks materjali? Päriselt üle saamiseks ongi vaja lugeda meetodite kohta, mitte kägude “omi kogemusi”. Iga kogemus on individuaalne juhtum, sellest pole sulle mingit abi. Abi on meetoditest, mida rakendada just sinu olukorras.
Aga artiklisse muidugi sobivad tõesti konkreetsed kogemused ja lood paremini.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aeg peaks parandama. Aga mitte kõigil, seega ma soovitan terapeudi juurde pöörduda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ise keskendusin ainult eksi vigadele, kellest üle tahtsin saada, kõigele, mis ta halvasti või nõmedasti tegi, ütles ja käitus. Niipea, kui midagi positiivset või ilusat meenutada, tuli kõik meelde ja hakkasin mõtlema teda paremaks inimeseks, kui ta oli. Seetõttu on oluline otsida võimalikult palju vigu eksis ja neid endale pidevalt meelde tuletada. Mõtlesin isegi nõmedusi talle külge-mõne aja pärast sain isegi aru, et nii nõmedaga ei tahagi koos olla ja täiesti savi, mida ta teeb, kellega koos on ja mida üldse mõtleb elust. Kokkusaamised, suhtlemised ühiste tuttavatega-kõik nulli. Tühi koht, keda huvitab. Järgmine.

See aitas mind.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere, on keegi tuttav emotsioonide juhtimise teemaga vastuarmastuse puudumise korral (ekssuhe)?

Kui armastad kedagi ning oled mõtetes temas kinni, samas tead, et see inimene armastab juba kedagi teist, ning meie suhe on läbi, kuid sa ei saa kuidagi ega kuidagi üle, siis mis oleks need tehnikad, mida rakendada, iga kord kui taas see “mõttetu” mitte kuskile viiv emotsioon nimega kurbus ja igatsus peale tuleb.

Kui keegi on käinud emotsioonide juhtimise tehnika kursusel ja teab soovitada võtteid ?

Tõsiselt häirib, et ei saa oma tundeid ja mõtteid kontrollida ning see takistab ka mingil määral uute suhete loomist ning uute inimeste tõsiselt võtmist.

See ei ole armastus, mida sa kirjeldad. See on sõltuvus. Sul tuleb sõltuvust ravida. Armastus teeb vabaks. Oled rõõmus, et teine on üldse olemas ja ei kannata selletõttu, et teine on kaugel ja pole sinuga. Piisab sellest, kui tead, et temaga on kõik hästi. See on armastus.  Tehnika on, et hakkad ennast armastama ja endale tähelepanu pöörama ja otsustad, et teed enda jaoks neid tegusid, mis mulle sobivad. Mis on sinu huvid ja hobid, tegele nendega. Kui sul ei ole midagi, mis sõltuks ainult ja ainult sinust ja see tegevus teeb sind rõõmsaks ja pakub naudingut, siis tuleb see endale luua. Sa määrad end lõputuks piinaks, kui ei õpi iseseisvust. Ka suhtes olles teise küljes rippuda, nimetades seda armastuseks, on suhte surm. Sa tapad iga suhte, kui sa pole suuteline iseseisvalt end hästi tundma ja keskenduma asjadele, mis sõltuvad sinust ja ainult sinust. Mis sõltub sinust ja teeb su enesetunde heaks. Kui ei tea, mõtle välja. Välja mõtlesid, hakka tegema. Sul veab, sul on vaba aega iseendale. Ja teisele soovi aga õnne ja edu edasises elus. Tõeline armastus ei ripu teise küljes ja tõeline armastus ei tekita kannatusi. Nii et ära nimeta sõltuvust armastuseks.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte midagi pole kunagi lõplikult läbi. Tugev inimene võtab katki kukkunud vaasi üles ja teeb korda. Selliseid inimesi on lihtsalt vähe.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte midagi pole kunagi lõplikult läbi. Tugev inimene võtab katki kukkunud vaasi üles ja teeb korda. Selliseid inimesi on lihtsalt vähe.

Misa ta korda peab tegema? Suhte?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

erinevad arvamused on nii põnevad, kuidas võiks ja oleks ja teeks.. ????

Kui keegi reaalselt ka oma kogemusest kirjutakse, oleks veel parem või on emotsioonide juhtimist ka õppinud või uurinud.

Et ikka kogud artikliks materjali? Päriselt üle saamiseks ongi vaja lugeda meetodite kohta, mitte kägude “omi kogemusi”. Iga kogemus on individuaalne juhtum, sellest pole sulle mingit abi. Abi on meetoditest, mida rakendada just sinu olukorras.

Aga artiklisse muidugi sobivad tõesti konkreetsed kogemused ja lood paremini.

mis artikli ? Luulud ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ise keskendusin ainult eksi vigadele, kellest üle tahtsin saada, kõigele, mis ta halvasti või nõmedasti tegi, ütles ja käitus. Niipea, kui midagi positiivset või ilusat meenutada, tuli kõik meelde ja hakkasin mõtlema teda paremaks inimeseks, kui ta oli. Seetõttu on oluline otsida võimalikult palju vigu eksis ja neid endale pidevalt meelde tuletada. Mõtlesin isegi nõmedusi talle külge-mõne aja pärast sain isegi aru, et nii nõmedaga ei tahagi koos olla ja täiesti savi, mida ta teeb, kellega koos on ja mida üldse mõtleb elust. Kokkusaamised, suhtlemised ühiste tuttavatega-kõik nulli. Tühi koht, keda huvitab. Järgmine.

See aitas mind.

see on motiveeriv, sest kui tagantjärgi mõelda, oli ikka negatiivseid omadusi küllaga sel mehel, mis me muidu siis raksutasime ja miks kõik läbi sai 😉 Tänud

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

What? Kas sa tööl käid? On sul lapsi? Kohustusi? Tead kui väsinud on inimene ja kui inimene on väsinud siis ta ei saa mõelda. Murra lahti sellest mustrist. Ei aita ka mingud vanad sõbrad, kes võivad eksi sõbrad olla. Loo uued mälestused uute inimestega!

Väsinud inimene on just kehvemas seisus mõttemustrite muutmise osas, sest väsinuna ei jõua nii hoolega jälgida, kuhu poole mõte tormab. See et inimene väsinud on ei tähenda ju ometi, et peas kõik välja lülitub ja ainult kahinat kostub.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väsinud inimene on just kehvemas seisus mõttemustrite muutmise osas, sest väsinuna ei jõua nii hoolega jälgida, kuhu poole mõte tormab. See et inimene väsinud on ei tähenda ju ometi, et peas kõik välja lülitub ja ainult kahinat kostub.

Siin küsiti kogemusi, mitte kõikide inimeste kohta fakte. Sa pole vist väsinud olnud, kui nii räägid. Tavainimene – lapsed kooli/lasteaeda, kl 8-9 tööle, kl 17 koju, lapsed, mingi hobi/tv/sõbrad/sugulased/lapsed, voodisse, uus päev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väsinud inimene on just kehvemas seisus mõttemustrite muutmise osas, sest väsinuna ei jõua nii hoolega jälgida, kuhu poole mõte tormab. See et inimene väsinud on ei tähenda ju ometi, et peas kõik välja lülitub ja ainult kahinat kostub.

Siin küsiti kogemusi, mitte kõikide inimeste kohta fakte. Sa pole vist väsinud olnud, kui nii räägid. Tavainimene – lapsed kooli/lasteaeda, kl 8-9 tööle, kl 17 koju, lapsed, mingi hobi/tv/sõbrad/sugulased/lapsed, voodisse, uus päev.

Tänan et mind eriliseks inimeseks pead aga ma tegelikult olen ka täiesti “tavainimene” 😀 Ja inimene ju mõtleb kogu aeg, aju ju töötab, seoseid luuakse, teadlikkus ümbritsevast on olemas. Mõtlemine ei ole ainult filosofeerimine, vaid valge seina vaatamine ja selle salatiroheliseks värvimise kaalumine on samuti mõtlemine. Meie peas on kogu aeg erinevaid mõtteid, ennast saab treenida valima, millistega neist kaasa joosta ja millistel lihtsalt olla lasta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänan et mind eriliseks inimeseks pead aga ma tegelikult olen ka täiesti “tavainimene” ???? Ja inimene ju mõtleb kogu aeg, aju ju töötab, seoseid luuakse, teadlikkus ümbritsevast on olemas. Mõtlemine ei ole ainult filosofeerimine, vaid valge seina vaatamine ja selle salatiroheliseks värvimise kaalumine on samuti mõtlemine. Meie peas on kogu aeg erinevaid mõtteid, ennast saab treenida valima, millistega neist kaasa joosta ja millistel lihtsalt olla lasta.

Kuidas sind see treening aidanud on? Tavaliselt need, kes jagavad mõtteteri ja jälgivad mingeid gurusid on ikka samas punktis. Samuti, miks on eks eriline? Peeretab ja, sügab kotte nagu nad kõik. Mõtle siis halba.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

teema kaldub sõltuvushäirele ehk kinnisideele. guru järgmises vaevalt ratsionaalset abi saab. ja kinnikiilunud hädaline ei suuda erilisest eksist primitiivset kõhutuule väljutajat ette manada.

 

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

juudas, need kirjavead.              järgima

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

teema kaldub sõltuvushäirele ehk kinnisideele. guru järgmises vaevalt ratsionaalset abi saab. ja kinnikiilunud hädaline ei suuda erilisest eksist primitiivset kõhutuule väljutajat ette manada.

No see teema ongi gurudest ju.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina isiklikult soovitaksin ka psühholoogi, siis on kindel, et saad üle.

Minu emal oli kunagi olukord, kus ta jäeti maha ja ta oli tol ajal 20. Peale seda ta ei suutnudki leida endale meest – ta on siiani vallaline ja ta on 58. Eriti jõhker on see, et ta siiamaani räägib sellest peikast. Ja mitte vahel, vaid peaaegu igakord kui me räägime(3-4x nädalas).

Mul on temast väga kahju, ta ei saanud sellest mehest kunagi üle ja ilmselt see taak on temaga surmani.

No see asi on küll selle inimese peas kinni, see ei ole ju ometi normaalne ju?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere, on keegi tuttav emotsioonide juhtimise teemaga vastuarmastuse puudumise korral (ekssuhe)?

Kui armastad kedagi ning oled mõtetes temas kinni, samas tead, et see inimene armastab juba kedagi teist, ning meie suhe on läbi, kuid sa ei saa kuidagi ega kuidagi üle, siis mis oleks need tehnikad, mida rakendada, iga kord kui taas see “mõttetu” mitte kuskile viiv emotsioon nimega kurbus ja igatsus peale tuleb.

Kui keegi on käinud emotsioonide juhtimise tehnika kursusel ja teab soovitada võtteid ?

Tõsiselt häirib, et ei saa oma tundeid ja mõtteid kontrollida ning see takistab ka mingil määral uute suhete loomist ning uute inimeste tõsiselt võtmist.

Kirjutasin oma eksmehele pikki kirju, kus kallasin kogu hingevalu välja, seejäre põletasin kirjad ära.

Käisin mere ääres karjumas tormiga.

Vaidlesin mõttes temaga igasugusied vaidlusi.

Tegin raskemaid füüsilisi töid nii, et ajasin ennast vihale eksile mõeldes ja siis töölendas käes.

Aega läks kokku mitu aastat, enne kui asjast üle sain, aga tegin selle nimel siiski kõvasti pingutusi.

Nüüdseks on ta kauge mälestus noorusest, ei enamat. Aeg on teinud oma töö, olen uues suhtes.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Armastus teeb vabaks. Oled rõõmus, et teine on üldse olemas ja ei kannata selletõttu, et teine on kaugel ja pole sinuga. Piisab sellest, kui tead, et temaga on kõik hästi. See on armastus.

Ei ole nõus. See on tingimusteta armastus, mida tuntakse oma laste vastu ja oma lemmikloomade vastu. Selline armastus ei ole romantiline armastus, mida tuntakse armastatu vastu, see armastus ei ole tingimusteta. Sa ajad asjad segamini.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kirjutasin oma eksmehele pikki kirju, kus kallasin kogu hingevalu välja, seejäre põletasin kirjad ära. Käisin mere ääres karjumas tormiga. Vaidlesin mõttes temaga igasugusied vaidlusi. Tegin raskemaid füüsilisi töid nii, et ajasin ennast vihale eksile mõeldes ja siis töölendas käes. Aega läks kokku mitu aastat, enne kui asjast üle sain, aga tegin selle nimel siiski kõvasti pingutusi.

Oo õudu. Vaevalt et see sinu eksmees samal ajal midagi samasugust tegi. Lihtsalt elas oma elu rõõmsalt edasi ja põrutas oma uut naist. Sinu hooleks oli pikkade kirjade kirjutamine, mere ääres karjumine, mõttes vaidlemine, füüsiliste tööde tegemine jne. Aastaid lausa?

Vaesed naised.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole nõus. See on tingimusteta armastus, mida tuntakse oma laste vastu ja oma lemmikloomade vastu. Selline armastus ei ole romantiline armastus, mida tuntakse armastatu vastu, see armastus ei ole tingimusteta. Sa ajad asjad segamini.

Selle loogika järgi peaks ülesaamine eriti kerge olema, piisates eksi uuest suhtest ja isaks saamisest, petmisest. Liigub eks, saab liikuda südamevalus naine.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina isiklikult soovitaksin ka psühholoogi, siis on kindel, et saad üle.

Minu emal oli kunagi olukord, kus ta jäeti maha ja ta oli tol ajal 20. Peale seda ta ei suutnudki leida endale meest – ta on siiani vallaline ja ta on 58. Eriti jõhker on see, et ta siiamaani räägib sellest peikast. Ja mitte vahel, vaid peaaegu igakord kui me räägime(3-4x nädalas).

Mul on temast väga kahju, ta ei saanud sellest mehest kunagi üle ja ilmselt see taak on temaga surmani.

No see asi on küll selle inimese peas kinni, see ei ole ju ometi normaalne ju?

Muidugi ei ole see normaalne, see on täiesti ebanormaalne. Sellepärast ma soovitasingi TA-l abi otsida.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänan et mind eriliseks inimeseks pead aga ma tegelikult olen ka täiesti “tavainimene” ???? Ja inimene ju mõtleb kogu aeg, aju ju töötab, seoseid luuakse, teadlikkus ümbritsevast on olemas. Mõtlemine ei ole ainult filosofeerimine, vaid valge seina vaatamine ja selle salatiroheliseks värvimise kaalumine on samuti mõtlemine. Meie peas on kogu aeg erinevaid mõtteid, ennast saab treenida valima, millistega neist kaasa joosta ja millistel lihtsalt olla lasta.

Kuidas sind see treening aidanud on? Tavaliselt need, kes jagavad mõtteteri ja jälgivad mingeid gurusid on ikka samas punktis. Samuti, miks on eks eriline? Peeretab ja, sügab kotte nagu nad kõik. Mõtle siis halba.

Sedasi ongi aidanud, et ei jookse enam iga mõttega kaasa, vaid annan endale aru, et mõtted on lihtsalt osa organismi talitlusest ja et need võivad mulle valetada.

Gurude ja mõtteterade “usku” isiklikult ei ole, kuid kui kedagi taolised lähenemised aitavad, siis naeruvääristamiseks põhjust ei näe. Lõppudelõpuks on ju oluline see, et inimene saaks abi ja õpiks funktsioneerima. Me kõik oleme erinevad ja ka lähenemised, mis meid aitavad, on erinevad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Gurude ja mõtteterade “usku” isiklikult ei ole, kuid kui kedagi taolised lähenemised aitavad, siis naeruvääristamiseks põhjust ei näe. Lõppudelõpuks on ju oluline see, et inimene saaks abi ja õpiks funktsioneerima. Me kõik oleme erinevad ja ka lähenemised, mis meid aitavad, on erinevad.

Vaatame, kui TA meile teada annab, kaua läks siiis.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina võin öelda, et aitab aeg. Minul läks eriti kaua, üle 5 aasta sest ma astusin kehva suhtesse peale seda armastust. Ja siis aina mõtlesin ja mõtlesin, küll ma kujutasin ette, et me oleme ju kokku loodud ja kuidas me kohtume. Tegelik reaalsus jõudis kohale ikka siis kui oma praeguse mehe leidsin ja sain aru mis armastus on, kui mind armastatakse. Siis tuli kuidagi eriline selgus, et mind see esimene armastus ju tegelikult ei armastanud ja paras lontrus. Kahju, et nii kaua aega mul selleks läks.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina mõtleks eksist nii: Kui see inimene on juba uues suhtes st, minust saadi kiiresti ja paistab, et valutult üle, ja armastab juba kedagi teist, näitab see ju suurepäraselt ära, mis kvaliteediga partner ta ise on ja mis väärtus on suhtel ja armastusel tema jaoks. Ehk siis mõtteainet oleks kellegi teise väärtushinnangute üle. Mis olid sinu eksi väärtushinnangud, kui olite veel suhtes? Miskipärast ju läksite lahku, järelikult te ei sobinud.

Mulle aga peaksid olema olulised minu väärtushinnangud!! ja pingutaksin, et leida sarnase väärtushinnanguga inimest enda kõrvale.

Sest kui mõtlema hakata, oli see eks sinu kõrval ka kindlasti pea igas muus asjas nagu siga käo kõrval ja kui sa järgi mõtled, näed seda isegi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina mõtleks eksist nii: Kui see inimene on juba uues suhtes st, minust saadi kiiresti ja paistab, et valutult üle, ja armastab juba kedagi teist, näitab see ju suurepäraselt ära, mis kvaliteediga partner ta ise on ja mis väärtus on suhtel ja armastusel tema jaoks.

See oli nüüd küll väike üle kandmine vist? Kahju kui su eks ruttu teise leidis,aga TA pole kirjutanud, kaua aega tagasi suhe lõppes. Võibolla on aasta möödunud. Võibolla ongi uus ja siiras armastus mehel. Miks sa mehe armastust põlastad? Kas mõlemad peaks igavesti õnnetuks jääma?

+3
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 85 )


Esileht Pereelu ja suhted Emotsiooni juhtimine – eks