Esileht Sünnitus Epiduraalita sünnitamine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 62 )

Teema: Epiduraalita sünnitamine

Postitas:

Olen viimasel ajal lugenud palju sünnilugusid. Ja mulle tundub, et 90% naistest sünnitab epiduraaliga, 5% on need, kes on tahtnud küsida, aga liiga hilja juba.

Need, kes pole lasknud epiduraali teha? Miks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps on ennem sündinud ????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keiserlõige tehti

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimest korda kuulen, et see % nii kõrge peaks olema. Ise olen 3 last sünnitanud ilma ja ka enamus mu sõbrannasid on epiduraalita sünnitanud. Ja enda puhul ei pidanud vajalikuks, oli talutav ka ilma. Nüüd neljas sünnitus kohe ees ja ilmselt proovin samuti ilma.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin ilma, sest teised valuvaigistavaid meetodid töötasid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolm last sünnitasin ilma mingisuguse valuvaigistiteta , neljandaga sain epiduraali proovida.

Sünnitus kutsuti u nädal enne tähtaega esile vete avamisega ( kardeti, et laps liiga suur . Sundis täiesti normaalne 3836 g, mul 2 last ikka üle 4 kg olnud ) ja päev läbi midagi ei toiminud . Õhtusesse vahetusse tulnud äe oli minu tervise pärast väga mures ( neljas sünnitus , emakas välja veninud , mina kurnatud jne) ja tegi ettepaneku epiduraalile . Lõpuks jõudis siis vastav arst kohale ja tegi ära . Mingi hetk oli mulle küll juba kiirendab tilk ka pandud. Olingi siis nagu ameerika filmis: kanüül tilgaga, et protsessi kiirendada ja epiduraal tehtud, et mitte piinelda. Ja see viimane tund, mis epiduraalist lapse sünnini oli, oli nagu paradiis. Midagi ei tundnud . Äe ütles , millal pressida jne. Naljatamisi ütlesingi, et oleks seda teadnud, oleks kõik lapsed nii sünnitanud 🙂 Mõni aeg peale sünnitust aga lõi kõndides paar korda nagu jala alt ära ( esimene kord suht kohe peale sünnitust ja teine kord esimese aasta jooksul). Sünnitusjärgsest kontrollis mainisin seda oma äe ja ta ütles , et paljudel epiduraali järgselt nii olnud . Kohe 5 aastat möödas ja rohkem kõrvalmõjusid pole olnud .

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain epiduraali, sest olin juba 17 tundi avanenud, aga väga palju edenenud ei olnud. Kuulasin ämmakat ja ta ütles, et epiduraal aitab sellele kaasa. Peale epiduraali läks veel kokku 3,5 tundi, aga sellest ca 1,5 tundi oli väljutusfaas.

Puiklesin alguses vastu, sest olin kuulnud, et see võib imetamisele halvasti mõjuda. Igasugu muudest kõrvalmõjudest, a la kuudepikkustest selja- ja peavaludest lugesin hiljem, õnneks neid ka ei tekkinud. Peale epiduraali oleksin võinud veel 10 tundi sünnitada, see avanemise valu oli ikka meeletu, enne sünnituse algust eelnes 2 päeva esilekutsumist.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesest tugevast valust, mille puhul mõtlesin, et äkki küsiks midagi,  pressideni oli vaid 30 minutit ja presside ajal keegi enam epiduraali ei tee.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesega oli valu täiesti talutav minu jaoks, seega ei tulnud mõttessegi midagi küsida, keegi ei pakkunud ka. Alguses olid lihtsalt päevadelaadsed valud, kui veed tulid, siis läks alles valusamaks ehk siis u 3 h enne lapse sündi. Teisega jõudsin sünnitustoas olla 15 min, siis olid valud küll palju intensiivsemad ja ü ämmakas pakkus naerugaasi, aga laps sündis enne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei küsinud epituraali, sest mulle ei meeldi mõte sellest, et ma oma jalgu või midagi ei tunne (hirm halvatuse tunde osas).

Sünnitusel pisut proovisin naerugaasi, mis ehk pisut leevendas ka, kuid see mask oli nii lämmatav, et ma piirdusin vaid mõne hingetõmbega.

Sünnitus ise oli esilekutsumisega, 2 päeva sünnituseelses osakonnas, kus teise päeva lõpus tekkisid ära hingatavad valud. Sünnitustoas 3. päeval kiirendati protsessi rohuga, lapse sünnini kulus ca 8-9 tundi. Mingil hetkel oli küll tunne, et võtke see laps juba välja või valu ära, aga suhtes see aeg nüüd ülearu kaua ka ei veninud.

Esile kutsuti, sest kardeti väikest kaalu, kuid ajaliselt oli ka juba 2 nädalat algsest tähtajast üle. Sündis 3458 g ehk siis üldse mitte nii väike.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul polnud väga valus sünnitus ja pikalt valutada ei saanud, aga kui ämmaemand küsis, kas ma epiduraali tahan siis ma muidugi soovisin seda, aga oli kahjuks täisavatus ja see jäi saamata. Järgmisega proovin varem kohale jõuda ja enne seda küsida, sest ma ei saa aru, miks peaks lapse sünd valu kannatamine olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 14:15; 25.07 21:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei tahtnud epiduraali, sest paljudel tuttavatel, kes seda saanud on, on siiamaani jamad närvi – ja seljavaluga. Miks ma peaks selle paari tunni puhkuse nimel riskima eluaegsete vaevustega ????

Ei kasutanud ühtegi valuvaigistit, beebi tuli niigi kiiresti. Kell 18 algasid valud ja kell 1 sündis laps. Rohkem sünnitusi pole olnud

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain valuvaigistiteta hakkama, sest intensiivset valu tundsin kokku u kolm tundi. Üldiselt sünnitus läks kiiresti ja kõik sujus. Sünnitus algas hommikul ja olin saanud eelneva öö väga hästi magada. Varsti teine sünnitus ja eks näis, et kuidas läheb. Kui sünnitus venib pikaks ja arstid epiduraali soovitavad, siis kindlasti laseks teha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See 90% asi on väga vale väide ja tundmus, eriti Eestis.

Ise ei kasutanud epiduraali, sest selleks ei olnud vajadust. Lihtne. Täisavatus oli käes ja need valud ei olnud nii hullud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küsisin mitu korda epiduraali ja lõpuks ei saanudki seda. Algul suunati dušši alla, siis vanni. Mul oli põrguvalus ja kui juba mitmendat korda küsisin, siis vaadati enne, et avatus 8cm ja öeldi, et enam pole võimalik.

Sellest on veidi üle aasta möödas, aga ikka ei anna see mulle rahu, et minu soovidega ei arvestatud ja pidin ikka väga tugevat valu mitu h kannatama. Epiduraaliga oleks saanud kaavõi veidi puhata. Teise lapse soov kadus ka kahjuks seetõttu.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sünnitasin ilma valuvaigistiteta. Sünnitus oli kiire (vete puhkemisest 5,5h) ja valu oli talutav. Ei olnud vajadust. Laps ei olnud mul muidugi suur ka (2,8kg).
Gaasi kasutasin siis, kui peale sünnitust arstid verejooksu põhjust otsisid ja paar pistet tegid. See oli minu jaoks sünnituse kõige hullem osa, aga õnneks gaas leevendas.
Käesoleva rasedusega ei plaani samuti epiduraali kasutada, kui kõik sama kergelt läheb.
Käisin sõbrannale sünnitusel tugiisikuks. Tal oli sünnitus esilekutsumisega. Mingi eriti nõme ämmakas oli tööl. Avatust ei kontrollitud ja ega ta epiduraali ise ei pakkunud ka. Pidevalt oli jutt, et avatust katsub arst (lõpuks katsus ikka ise). 12 tunni jooksul oli avatust vast ainult paar cm edenenud. Lõpuks hakkasime ise nõudma, sest nägin, et sõbrannal on igasugune taluvuspiir ammu juba ületatud (siis läks veel ca 2h aega, kui üks kord anasteesia meeskond kohale jõudis). Sealjuures ämmakas midagi ei seletanud, vaid viskas infolehe ja anasteesia küsimustiku ette – loe läbi ja täida ära.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei olnud vajadust. Sünnitus oli kiire ja võiks öelda, et valutu

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt, ei tea kedagi, kes oleks epiduraaliga sünnitanud (keisrid välja arvatud).

Ise ei küsinud epiduraali kuna algul ei olnud valu nii häiriv ja siis kui valusamaks läks oli sünnitus juba nii kaugel, et enam ei oleks saanud. Sünnitus oli kiire ja poleks jõudnudki.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli esimene sünnitus epiduraaliga. Pikk sünnitus, valu niitis mu maha, ainult röökisin, ei mäleta hästi epiduraali paberi allkirjastamistki, kohutav oli. Tänu epiduraalile hakkas asi edenema.

Teisel sünnitusel plaanisin ka kasutada, aga sünnitus oli kiire ja sünnituse ajal ma enam vajadust selle järgi ei näinudki. Sain “keha kuulata” ja õige hingamine ei olnud ka keeruline. Valu mõistust ei võtnud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt ei tulnud pähe õigel ajal küsida. Tagantjärele hinnates äkki oleks isegi võinud, oleks äkki puhata saanud ja vaakumi abi vältinud. Aga ega seda ei tea, suur laps sündis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolm last sünnitatud ja ei mingit epiduraali. Mitte kordagi keegi ei pakkunud ka ja ise ka nagu ei tulnud selle peale, et küsida. Mul pole ka ükski selline maratonsünnitus olnud, aga valusad on ikka olnud. See taluvuse piir jõuab kätte just enne täisavatust. Pigem üritad igasuguseid asendeid leida. Viimane sünnitus oli kiire. Öösel läksime haiglasse, aga valud tugevad polnud. Kell 9 olid valud üldse kadunud. Avati veed. Siis läks asi alles hulluks. Lõpuks ükski asend ei sobinud. Viimane päästerõngas oli vann. Aga nii kui vanni jõudsin ja paar valu seal talusin oligi täisavatus ja laps sündiski sinna vanni 3 tundi hiljem.
Ma natuke ise kardan epiduraali, sest mul on väga nõrk selg ja pidevalt alaseljavaludega hädas. Kunagi ühel opil käies küsiti ka, kas teevad seljasüsti või täisnarkoosi. Valisin täisnarkoosi, kuigi sellest taastumine oli vaevaline ja seljasüstiga oleks asi lihtsam olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole nelja sünnitusega kordagi huvi pakkunud, kõik kiiresti ja lihtsalt käinud, ilma ühegi valuvaigistita. Hiljem muidugi selgus, et seal haiglas polegi seda võimalust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul hakkasid õhtu  ca kl 11 valud ja laps sündis järgmine päev 1 paiku. Öösel tegin valude leevendamiseks rasedate joogas õpitud harjutusi ja lihtsalt hingasin õigesti, hommiku kõndisin omal jalal sünnitusmajja, kus mõõdeti 8cm avatust. Seal siis lihtsalt valude leevendamiseks kõndisin, hingasin ja tegin jooga harjutusi. Valus oli, kuid mitte väga hull. Olin ka mõttes juba paika pannud, et epiduraali ei soovi, tahtsin ise enda keha kontrollida. Valus oli hoopis see, kui hiljem platsenta tükke välja koogiti :). Järgmine kord prooviks samasid meetodeid ja üritaks ikka ilma hakkama saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3 sünnitust ja ainult esimene nendest epiduraaliga. Naistearst ise soovitas – kui olin juba 20 tundi sünnitanud ja lõppu veel ei paistnud. Pidi sünnitust kiirendama. Nojah, peale seda sünnitasin veel 11 tundi – ei läinud kiiremaks. Aga ilma selleta oleks võibolla veelgi pikemalt läinud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks laps, ilma ühegi valuvaigisti ja rebendita. Sünnituse kestvus 11h. Kas sünnitaks veel? Muidugi 🙂 Kuid hambad ristis pole mõtet kannatada, valu taluvus väga erinev inimestel. Samuti on loterii see, kui vabaks suudad ennast lasta ja kas beebi heas asendis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sünnitasin epiduraalita oma esimese lapse kuna ei läinud vaja. Sünnitus algas vete tulekuga ning kõik kestis kokku natuke alla 13 tunni. Valudega avanemisperiood oli umbes neli tundi, ehk siis esmasünnitaja kohta pigem kiire. Valud sain üle hingata ning sellist maratonsünnituse väsimust ei jõudnud ka tekkida. Pressid kestsid pikemalt (1h 40 min) aga nende jaoks enam epiduraali nagunii ei tehta.

Teise sünnituse osas olen sellel seisukohal, et ehk saab jälle ilma hakkama aga kui avanemisperiood peaks olema pikem ja valulikum, siis miks mitte ka teha. Peamine põhjus epiduraaliks ongi tihti see, et ema saaks vahepeal veidi puhata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 3 last. Kiired sünnitused – öösel haiglasse, hommikuks laps käes.

Epituraal pole sünnituste ajal kunagi jutuks tulnud. Enda tuttavatest tean ainult ühte inimest, kellele seda esimesel sünnitusel pakuti. Aga tema sünnitustegevus kestis ka umbes 2 ööpäeva. Arvan, et Eestis ei pakuta seda niisama. Ainult pikaleveninud sünnituste puhul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et TA pakub 90% epiduraaliga. Ma oleks pakkunud, et alla veerandi saab epiduraali. Ei tea, kas kuskil on ta tegelik statistika?

Ma panin epiduraali soovi kirja (haigla antud) sünnitusplaani, mainisin seda vastuvõtus ja mainisin igale ämmaemandale. Kui olin juba valust hullumas, siis öeldi, et vara veel, korralikud valud pole pihta hakanudki. Kui kolmandat korda naerugaasi küsisin, toodi vähemalt seegi. Järgmine kord kui ämmaemand vaatama tuli, oli juba täisavatus. Pärast oli personal rahul endaga, et näe, “ei läinudki epiduraali vaja”. Keegi ei tuleks selle peale, et mehele õlale patsutada, et tubli, saimegi tarkusehamba ilma tuimestuseta kätte. Olen küll kolm last sünnitanud, aga minu jaoks on sünnitus siiski talumatult, metsikult, julmalt valus.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 13:58; 25.07 21:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tehti esimese pikaleveninud sünnituse ajal epiduraal. Aga mingil põhjusel see ei mõjunud üldse, röökisin ikka nagu segane ja olin minestamise äärel. Küll aga vaevasid mind pärast sünnitust mitu kuud jubedad selja ja-peavalud. Järgmistel sünnitustel seda enam ei soovinud, kui valud hulluks läksid palusin keisrit vaid, mida loomulikult ei saanud:D

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin just paar nädalat tagasi epiduraaliga. Epiduraal ei hakanud tööle, küll aga sain kaasa seljavalu, mis pole siiani ära läinud. Loodan väga, et elu lõpuni sandiks ei jää. Järgmise sünnituse puhul kindlasti väldin epiduraali 🙁

PS: Ei ole ökoemme. Enne sünnitust olin vägagi epiduraali usku, aga isiklik kogemus näitas kahjuks muud.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 62 )


Esileht Sünnitus Epiduraalita sünnitamine