Esileht Ilu ja tervis Esteetiline hambaravi – esihammastele kroonid, et oleks ilusam

Näitan 24 postitust - vahemik 31 kuni 54 (kokku 54 )

Teema: Esteetiline hambaravi – esihammastele kroonid, et oleks ilusam

Postitas:

Minul on 6 ylemist hammast samadel põhjustel saanud laminaadid. Olnud juba 4 a. ja muresid pole esinenud. Elu parim otsus!

äkki läks kõik kokku maksma u 3000.- enam ei màleta aga sinna kanti summa jài.

Soojalt soovitan teha ära. Annab ikka enesehinnangule vàga palju juurde

novot, seda minagi. kass töö tuli ilus? palun soovita ka arsti ja kliinikut. arsti nimi vist ikka täahtsam.

ja kas 6-st piisab. Naerdes kõrvalt näha pole? kuidas alumised – kas lihtsalt valgendasid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 11.04 03:11; 17.04 12:26; 17.04 12:37; 17.04 12:40; 17.04 12:42; 17.04 12:59; 18.04 18:38; 23.04 14:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina läksin arsti juurde sama sooviga. Kõigepealt vaadati üle ja öeldi, et siia saab panna küll nii kroonid kui lumineerid, kui on väga suur soov, aga kuna hambad on täiesti terved, siis alustage breketitest. Minu probleemiks oli nn sügavhambumus, alumised hambad olid väga tagapool võrreldes ülemiste hammastega ja sellest lähtuvalt hoidsid ka ülemised hambad pisut sissepoole kaldu, nii et näiteks fotodel jäi alati vari hammastele ja tundus, et kas sahtel tühi või siis väga tumehallid hambad, kuigi tegelikult olid üsna valged.

Läksingi siis ortodondile hoopis, 2 aastat kandsin breketeid. Ravi lõppemisel läksin uuesti sooviga laminaadid või lumineerid panna. Arst vaatas üle, ütles et hambumus on väga ilus, hambad on terved, äkki töötaks hoopis pisut valgendamise nimel. Selgitas, mis on kroonide ja lumineeride miinused ja ka seda, et need ei ole eluaegsed, vaid tuleb hiljemalt 10 aasta pärast vahetada, ja siis enamasti ikkagi kõik korraga, kuna muidu jääb värvi- ja läikevahe. Tegu on siiski kunstmaterjaliga, mis aja jooksul tuhmub, praguneb, ning ei jää sama kenaks kui alguses, ehk siis erinevatel aegadel tehtud üksikud asendused/parandustööd jäävad eristatavaks. Kuna minu algne lugu oli seotud koleda naeratusega fotodel, siis arst selgitas, et mitu aastat suus olnud kroonid jäävad samuti fotodel võltsid, kuigi on muidugi heledad – läige jm on hoopis midagi muud. Ehk siis iga materjal vananeb, aegub ja tuhmub. Lisaks pole nendega soovitav paljusid asju üldse süüa, a la pähklid enne leotada, õunad-pirnid enne noaga viiludeks lõigata, küpsetatud ribi ei tohi hammastega luudelt rebida (absoluutselt suvalised näited) jne. Seda kuulates mulle tundus, et pärast on äkki elu hullem kui proteesidega pensionäril. Ehk siis olin nõus valgendamist proovima. Pärast seda juttu tundus oma loomulike tervete hammaste omamine kuidagi parem variant kui elu aeg megaettevaatlik olemine.

Sain kaped ja 6 süstalt Opalescence’i geeli. Öö läbi tuli valgenduskapesid peal hoida. Aga minu hammastele see valgendamine ei mõjunud. Ka 6 süstla ära kasutamisel oli efekt, ütleme, minimaalne, küll aga sain tundlikud hambad (ajutiselt, läks ca 3 päevaga üle pärast iga valgenduskuuri, tegin neid kuure tsükliliselt).

Seejärel läksin teise hambakliinikusse, tegin hammaste zoom valgenduse. Valgendamise päeval olid hambad tõesti valgemad, aga kuidagi laiguliselt, ja tundusid kohutavalt “poorsed”. Hoidusin igasugustest värvilistest toitudest ja jookidest, nagu hambaarst soovitas, ent sellele vaatamata olid hambad praktiliselt ülejärgmisel päeval juba samasuguses mitte-valges toonis tagasi, nagu algselt. Valgem efekt kadus koos poorsusega. Aga hambad olid külmale tundlikud üle 2 nädala.

Nüüd ei teagi, mida teha. Tellisin netist Crest valgendusplaastrid, proovin ka need ära. Kui need ei mõju, siis peaks ilmselt proovima tugevama valgendusgeeliga. See Opalescence oli 10% ning lugesin hiljem netist arvustusi, et see ei mõjugi paljudele, aga tugevam geel mõjub. Tugevamat tuleb muidugi vähem aega kapedes hoida, aga mulle see sobibki, sest kapedega magamine oli ebameeldiv.

Ja kui see ka ei aita… siis olen ilmselt nii kaua ikkagi oma hammastega, kuni neid veel on. Kui lagunema hakkavad, võtan selle hammaste katmise ja/või asendamise kindlasti ette. Tahaks nii väga valget naeratust, aga kui mu enda hambad seda ei taha, siis mis teha… Raha mul oleks, aga veidi hirm on ka, ei taha oma ellu mingit “kunsthammastega” seotud stressi, kui omaenda hambad on täiesti stressivabad – ainus viga, ei ole piisavalt valged. Võimalik, et see aktiivne valgendamine neid kuidagi lagundama hakkab, aga eks hoian silma peal ja külastan hoolega hambaarsti.

Edu teemaalgatajale. Kui selle teemaga kusagile rahuldava tulemuseni jõuad, palun anna teada, kuidas läks, kui rahul oled ning kui palju maksis.

Olen Crest plaastid ära proovinud, minul mingit märgatavat efekti polnud. Aga mitmel tuttaval on hambad valgeks läinud. Aga need plaastrid rikuvad ka hambaid muidugi. Ostsin USA-st Cresti hambaapasta. No midagi teeb, aga see on minimaalne. Ja ka need plaastrid ja hambapasta teevad hambad tundlikuks. See hammaste tundlikkus on üks jubedamaid asju minu arust üldse. Ei saa kohi juua ei saa jäätis süüa. Sellepärast mõtlesingi, et kohe kroonid ja asi korras, aga siinse arutelu tulemusel ilmselt vist proovin enne laminaadid. Sest mul hambad täiesti terved ja kroone vist tõesti pole mõtet.

No ma ei tea, kaua ma ootan ja kannatan. 45-selt on ikkagi poole elu ju raudselt läbi. Jah on inimestel hullemaidki probleeme, aga väga paljudel on see eest ka ilusad ja enam vähem ok värvi hambad. Me ei tea ju keegi palju meile antud on. Ikka kuuled siit ja selt, et 39 a suri maovähki või 47 avatsati rinnavähk ja ei tea, kas jääb elama. Ja nii ongi ju, äkki naudiks ikka elu ka veits, sest isegi praegustes koroona pandeemia ajastus pole teada – kauaks seda elukest antud on. Elada tuleb ikka ka praegu, mitte mõelda sõdade jms peale. On ehk tõesti õhk-õrn võimalus, et elan ka mina 90-ni, aga so arvestated seda, et mu mõlemal vanemal surid vähki 70ndates, siis see tõenäosus 90-ni elada on ikka minimaalne. pigem on mul ikka 100% tõenäosus see väha saada millalgi (kahjuks).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 11.04 03:11; 17.04 12:26; 17.04 12:37; 17.04 12:40; 17.04 12:42; 17.04 12:59; 18.04 18:38; 23.04 14:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kehtib ka selle kilode kaupa botoxi süstimise kohta. Tervishoius töötades näen tihti sellega kaasuvaid, alles hiljem ilmnevaid tüsistusi, aga sellest keegi ju ei räägi. Nii suur äri on see..

Mis selle botoxiga on siis? TÜ kliinikumis on vist kolmapäeviti botoxi-päev, ärist pole juttugi seal, on vaid ainus viis mõneks ajaks oma probleemile leevendust saada, sest muud ravi polegi…

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kehtib ka selle kilode kaupa botoxi süstimise kohta. Tervishoius töötades näen tihti sellega kaasuvaid, alles hiljem ilmnevaid tüsistusi, aga sellest keegi ju ei räägi. Nii suur äri on see..

Mis selle botoxiga on siis? TÜ kliinikumis on vist kolmapäeviti botoxi-päev, ärist pole juttugi seal, on vaid ainus viis mõneks ajaks oma probleemile leevendust saada, sest muud ravi polegi…

no botox on ju mürk. Mina ei saa aru, kuidas inimesed seda endale süstida lasevad.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 11.04 03:11; 17.04 12:26; 17.04 12:37; 17.04 12:40; 17.04 12:42; 17.04 12:59; 18.04 18:38; 23.04 14:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka ei kujuta ette, kui koledad peavad hambad olema, et neid hakata maha lihvima ja mingit jama peale panema. Üks tuttav seda aastaid tagasi tegi, on juba 2 korda pidanud kulutama autoraha nende uuendamisele. Polnud tal need nii viletsad ja jubedad midagi, inimese enda peas asi kinni lihtsalt. Kõige jubedam, mis olla saab, on saada endale ebaloomulikult valged hambad, eriti, kui eluaeg oled olnud normaalsetega. Üks tuntud plastikakirurg tegi seda, no õudus kuubis lihtsalt. Loomulik on alati ilusam.

Koledusel ja koledusel on vahe sees. Minul näiteks on geneetiliselt väikesed hambad, seetõttu hammastel ka vahed. Ja ainuke variant mitte olla “rehapulkadega” oligi need millegagi katta. Sellise probleemiga ei aita ka see, kui breketitega vahed kokku tõmmata – esteetiliselt on hammastel oma kõrguse-laiuse suhe ning suhe ka suu, st naeratuse laiusega, mida selline kokkusurumine kahjuks ei lahenda. St kui väikesed hambad kokku tõmmata, näeb see rida välja ebaloomulik. Tinglikult kujuta ette täiskasvanut, kellel on piimahammaste suurused hambad suus. Muide, olen läbinud ka breketiravi ning selle käigus kujundas ortodont ravi teises pooles ükshaaval (st korra kuus) plommimaterjaliga mul iga hamba laiemaks. Mis siis, et toon ei olnud 100% õige, oli see minu jaoks imeline. Lausa nutsin, kui viimane hammas tehtud sai. Mõistagi oli tegu ajutise lahendusega, et hammaste ligikaudne asetus paika saada.

Mina lasin panna 6 krooni, sest ei soovinud valgeid hambaid, vaid enda hambatooniga ühtlast normaalsuuruses hammastega rida ning kuna toonivalik sai kümnesse, õnnestus see hästi. Küll aga tuleb arvestada, et naeratades on näha keskmiselt 8-10 hammast (Julia Robertsil pigem rohkem). Seega ainult 6 hamba vahetamisega ei pääse. Ühtlasi on näha naeratades ja rääkides ka alumised hambad, st kui soov ikkagi loomulikku suud saada, peab ka toon olema ühesugune mõlemas reas, mitte nii, et ülemised hambad säravvalged ja alumised selgelt teist värvi. Hiljuti oli intervjuu Tarbeklaasi kunstnikuga, kellel just selline seis – ülemised hambad säravvalged proteesid, alumised hallikas-pruunikas-kollased enda omad.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no botox on ju mürk. Mina ei saa aru, kuidas inimesed seda endale süstida lasevad.

No kosmeetiliselt ravimina kasutatav botox pole mitte kuidagi organismile kahjulik.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.04 16:14; 19.04 22:31; 20.04 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka ei kujuta ette, kui koledad peavad hambad olema, et neid hakata maha lihvima ja mingit jama peale panema. Üks tuttav seda aastaid tagasi tegi, on juba 2 korda pidanud kulutama autoraha nende uuendamisele. Polnud tal need nii viletsad ja jubedad midagi, inimese enda peas asi kinni lihtsalt. Kõige jubedam, mis olla saab, on saada endale ebaloomulikult valged hambad, eriti, kui eluaeg oled olnud normaalsetega. Üks tuntud plastikakirurg tegi seda, no õudus kuubis lihtsalt. Loomulik on alati ilusam.

Koledusel ja koledusel on vahe sees. Minul näiteks on geneetiliselt väikesed hambad, seetõttu hammastel ka vahed. Ja ainuke variant mitte olla “rehapulkadega” oligi need millegagi katta. Sellise probleemiga ei aita ka see, kui breketitega vahed kokku tõmmata – esteetiliselt on hammastel oma kõrguse-laiuse suhe ning suhe ka suu, st naeratuse laiusega, mida selline kokkusurumine kahjuks ei lahenda. St kui väikesed hambad kokku tõmmata, näeb see rida välja ebaloomulik. Tinglikult kujuta ette täiskasvanut, kellel on piimahammaste suurused hambad suus. Muide, olen läbinud ka breketiravi ning selle käigus kujundas ortodont ravi teises pooles ükshaaval (st korra kuus) plommimaterjaliga mul iga hamba laiemaks. Mis siis, et toon ei olnud 100% õige, oli see minu jaoks imeline. Lausa nutsin, kui viimane hammas tehtud sai. Mõistagi oli tegu ajutise lahendusega, et hammaste ligikaudne asetus paika saada.

Mina lasin panna 6 krooni, sest ei soovinud valgeid hambaid, vaid enda hambatooniga ühtlast normaalsuuruses hammastega rida ning kuna toonivalik sai kümnesse, õnnestus see hästi. Küll aga tuleb arvestada, et naeratades on näha keskmiselt 8-10 hammast (Julia Robertsil pigem rohkem). Seega ainult 6 hamba vahetamisega ei pääse. Ühtlasi on näha naeratades ja rääkides ka alumised hambad, st kui soov ikkagi loomulikku suud saada, peab ka toon olema ühesugune mõlemas reas, mitte nii, et ülemised hambad säravvalged ja alumised selgelt teist värvi. Hiljuti oli intervjuu Tarbeklaasi kunstnikuga, kellel just selline seis – ülemised hambad säravvalged proteesid, alumised hallikas-pruunikas-kollased enda omad.

Kui ülemine hambarida või siis üksik hammas on liiga valge- olen ka seda näinud, siis on see mõnes mõttes hambaarsti praak. Ühel noorel kolleegil on neli esihammast täiesti valget värvi, ülejäänud looduslikku valget tooni. Ma pean alati kõvasti pingutama, et temaga rääkides mitte tema hambaid jõllitada. Loomulikult ei hakka keegi proteese tegema alumiste hammaste järgi pruuniks, aga peaks ikka olema enda hambaemailile ligilähedane toon. Peep Preel on kiiskavvalged hambad, raha peaks ju olema, aga tulemus on täiesti ebaloomulik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ülemine hambarida või siis üksik hammas on liiga valge- olen ka seda näinud, siis on see mõnes mõttes hambaarsti praak. Ühel noorel kolleegil on neli esihammast täiesti valget värvi, ülejäänud looduslikku valget tooni. Ma pean alati kõvasti pingutama, et temaga rääkides mitte tema hambaid jõllitada. Loomulikult ei hakka keegi proteese tegema alumiste hammaste järgi pruuniks, aga peaks ikka olema enda hambaemailile ligilähedane toon. Peep Preel on kiiskavvalged hambad, raha peaks ju olema, aga tulemus on täiesti ebaloomulik.

Ei ole hambaarsti praak. Inimesed lihtsalt soovivad oma suure summa raha eest maxtulemust ehk lumivalget. Vahet pole, et ei sobi 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.04 16:14; 19.04 22:31; 20.04 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen nüüdseks kätte saanud ja katsetanud Crest plaastreid. Mõju puudus. Crest hambapastat kasutasin kunagi varem, siis kandsin veel breketeid, mõju samuti puudus.

AGA. (!) Tellisin Hiinast 35% karbamiidperoksiidi (ning muidugi ka e-vitamiini vatipulgad igemete kaitseks). Pärast 2 korda kasutamist (a 30 min, koos sinise valgusega) on valgendusefekt täiesti olemas. Üle ootuste! Ühest süstlast sai 2 päeva koguse, kokku tellisin 10 süstalt, mulle tundub, et saangi omale valged hambad 🙂 Hambad selle kahe korra kasutamise juures ei ole tundlikuks muutunud, ainult igemed on tundlikud ca 3-4 tundi pärast kuuri.

Jah, olen kursis hammaste valgendamise pahupoolega, manitsusi ei oota. Olen “hambateemas” viimased paar aastat süvitsi sees olnud ning uuemaid trende ja kasutajakogemusi uurinud. Nagu juba öeldud, kasutan igemekaitset ning ühtlasi tellisin ka remineraliseeriva geeli süstlad, need peaksid lähiajal jõudma. Samuti on karbamiidperoksiid väidetavalt vähemkahjulik kui vesinikperoksiid. Praegu olen oma Aliexpressi ostuga rahul!

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 02:26; 23.04 13:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka ei kujuta ette, kui koledad peavad hambad olema, et neid hakata maha lihvima ja mingit jama peale panema. Üks tuttav seda aastaid tagasi tegi, on juba 2 korda pidanud kulutama autoraha nende uuendamisele. Polnud tal need nii viletsad ja jubedad midagi, inimese enda peas asi kinni lihtsalt. Kõige jubedam, mis olla saab, on saada endale ebaloomulikult valged hambad, eriti, kui eluaeg oled olnud normaalsetega. Üks tuntud plastikakirurg tegi seda, no õudus kuubis lihtsalt. Loomulik on alati ilusam.

Koledusel ja koledusel on vahe sees. Minul näiteks on geneetiliselt väikesed hambad, seetõttu hammastel ka vahed. Ja ainuke variant mitte olla “rehapulkadega” oligi need millegagi katta. Sellise probleemiga ei aita ka see, kui breketitega vahed kokku tõmmata – esteetiliselt on hammastel oma kõrguse-laiuse suhe ning suhe ka suu, st naeratuse laiusega, mida selline kokkusurumine kahjuks ei lahenda. St kui väikesed hambad kokku tõmmata, näeb see rida välja ebaloomulik. Tinglikult kujuta ette täiskasvanut, kellel on piimahammaste suurused hambad suus. Muide, olen läbinud ka breketiravi ning selle käigus kujundas ortodont ravi teises pooles ükshaaval (st korra kuus) plommimaterjaliga mul iga hamba laiemaks. Mis siis, et toon ei olnud 100% õige, oli see minu jaoks imeline. Lausa nutsin, kui viimane hammas tehtud sai. Mõistagi oli tegu ajutise lahendusega, et hammaste ligikaudne asetus paika saada.

Mina lasin panna 6 krooni, sest ei soovinud valgeid hambaid, vaid enda hambatooniga ühtlast normaalsuuruses hammastega rida ning kuna toonivalik sai kümnesse, õnnestus see hästi. Küll aga tuleb arvestada, et naeratades on näha keskmiselt 8-10 hammast (Julia Robertsil pigem rohkem). Seega ainult 6 hamba vahetamisega ei pääse. Ühtlasi on näha naeratades ja rääkides ka alumised hambad, st kui soov ikkagi loomulikku suud saada, peab ka toon olema ühesugune mõlemas reas, mitte nii, et ülemised hambad säravvalged ja alumised selgelt teist värvi. Hiljuti oli intervjuu Tarbeklaasi kunstnikuga, kellel just selline seis – ülemised hambad säravvalged proteesid, alumised hallikas-pruunikas-kollased enda omad.

olen teemaalgataja. Nägin ka seda saadet. See oli tõesti jube. Vast leiab ikka alumistele hammastele ka selle raha.

 

Aga minul see kontrast praegu nii suur pole. Ma arvan, et piisaks ülemiste 10 hambast ja võib-olla siia alumisi valgendada nats.

 

Ei teagi, mida teha. Laminaate väga ei sooviks 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 11.04 03:11; 17.04 12:26; 17.04 12:37; 17.04 12:40; 17.04 12:42; 17.04 12:59; 18.04 18:38; 23.04 14:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on üks hammas eest surnud ja natuke kirju, hambaarst soovitas juba paar aastat tagasi panna esihammastele kroonid, aga käsi ei tõuse. Rahast ei ole kahju, aga lasta teistel tervetel hammastel selline maha viilimine teha (käis siis tüügastega ringi) ja kroonid peale panna – käsi ei tõuse. Aga kui ei eksi, siis 400-500 eurot oli hammas.

Minul oli sama teema, üks esimestest hammastest suri ja muutus teistest tumedamaks, ikka silmnähtavalt tumedamaks. Tohutult häiris, seda enam, et muu välimus oli veatu.

Mina lasin 4 esimest ülemist kroonidega jätta, sest üheainsa surnud hamba kroonimine oleks näha jäänud. Üliloomulik ja superilus tulemus, ei lasknud kriitvalgeid, vaid normaalne A2 nagu mu oma hambadki.

Hetkekski ei kahetse, elu parim otsus. Olin 25, kui teha lasin, täna 47 ja pole olnud ühtki vaevust ega kroonide purunemist vms senini. Sama ilusad kui panned.

Närin kanatiibu esihammastega jne, normaalne elu, ei tunne ka neid.

Aga laske panna väga profil arstil. Kliinik32 seda kindlasti pole:)))

Nii et mina teeks iga kell sama otsuse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes sul pani:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kroon pannakse üldjuhul siis, kui juur ja alumine osa on korras, aga hamba ülemine osa hävinud, murdunud või plomm plommis kinni (mul just ühe sellise krooniga asendamine pooleli)

krooni hind keskeltläbi 500€ /kroon + sinna juurde kõik muud tegevused vastavalt hinnakirjale (konsultatsioonid, röntgenid, lihvimine, puurimine, jäljendi võtmine jne jne) arvesta ca 800-1000€/hammas kokku.

Kus kohas maksab tehiskrooni panek 1000 euri? Muidugi üks selline ülikallis koht on Tallinnas,Kliinik 32.Seal maksab ka hambaplomm 150.- euri.Pead seda kliinikut silmas? Seal käivad ainult ülirikkad.Normaalhind kroonile on ikka 500.- euri.

Ja Kliinik32 on viimane koht, kuhu minna maailmatasemel hambaravi teenuseid saama. Kaasa arvatud hambamaailma iluteenuseid.

Tohutu raha eest saad alla keskpärase tulemuse…

Ülirikkad käivad tegelt ikka mujal:)

Kliinik32 käivad wannabe rikkad a la tegelik keskklass ja saavad oma kapalauad, millel siniselt kumav ülemine äär silma riivab, liiga suured, liiga paksud ja ei peegelda valgust nagu tippklassi kroon. Inetu tulemus kahekordse hinnaga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina läksin arsti juurde sama sooviga. Kõigepealt vaadati üle ja öeldi, et siia saab panna küll nii kroonid kui lumineerid, kui on väga suur soov, aga kuna hambad on täiesti terved, siis alustage breketitest. Minu probleemiks oli nn sügavhambumus, alumised hambad olid väga tagapool võrreldes ülemiste hammastega ja sellest lähtuvalt hoidsid ka ülemised hambad pisut sissepoole kaldu, nii et näiteks fotodel jäi alati vari hammastele ja tundus, et kas sahtel tühi või siis väga tumehallid hambad, kuigi tegelikult olid üsna valged.

Läksingi siis ortodondile hoopis, 2 aastat kandsin breketeid. Ravi lõppemisel läksin uuesti sooviga laminaadid või lumineerid panna. Arst vaatas üle, ütles et hambumus on väga ilus, hambad on terved, äkki töötaks hoopis pisut valgendamise nimel. Selgitas, mis on kroonide ja lumineeride miinused ja ka seda, et need ei ole eluaegsed, vaid tuleb hiljemalt 10 aasta pärast vahetada, ja siis enamasti ikkagi kõik korraga, kuna muidu jääb värvi- ja läikevahe. Tegu on siiski kunstmaterjaliga, mis aja jooksul tuhmub, praguneb, ning ei jää sama kenaks kui alguses, ehk siis erinevatel aegadel tehtud üksikud asendused/parandustööd jäävad eristatavaks. Kuna minu algne lugu oli seotud koleda naeratusega fotodel, siis arst selgitas, et mitu aastat suus olnud kroonid jäävad samuti fotodel võltsid, kuigi on muidugi heledad – läige jm on hoopis midagi muud. Ehk siis iga materjal vananeb, aegub ja tuhmub. Lisaks pole nendega soovitav paljusid asju üldse süüa, a la pähklid enne leotada, õunad-pirnid enne noaga viiludeks lõigata, küpsetatud ribi ei tohi hammastega luudelt rebida (absoluutselt suvalised näited) jne. Seda kuulates mulle tundus, et pärast on äkki elu hullem kui proteesidega pensionäril. Ehk siis olin nõus valgendamist proovima. Pärast seda juttu tundus oma loomulike tervete hammaste omamine kuidagi parem variant kui elu aeg megaettevaatlik olemine.

Sain kaped ja 6 süstalt Opalescence’i geeli. Öö läbi tuli valgenduskapesid peal hoida. Aga minu hammastele see valgendamine ei mõjunud. Ka 6 süstla ära kasutamisel oli efekt, ütleme, minimaalne, küll aga sain tundlikud hambad (ajutiselt, läks ca 3 päevaga üle pärast iga valgenduskuuri, tegin neid kuure tsükliliselt).

Seejärel läksin teise hambakliinikusse, tegin hammaste zoom valgenduse. Valgendamise päeval olid hambad tõesti valgemad, aga kuidagi laiguliselt, ja tundusid kohutavalt “poorsed”. Hoidusin igasugustest värvilistest toitudest ja jookidest, nagu hambaarst soovitas, ent sellele vaatamata olid hambad praktiliselt ülejärgmisel päeval juba samasuguses mitte-valges toonis tagasi, nagu algselt. Valgem efekt kadus koos poorsusega. Aga hambad olid külmale tundlikud üle 2 nädala.

Nüüd ei teagi, mida teha. Tellisin netist Crest valgendusplaastrid, proovin ka need ära. Kui need ei mõju, siis peaks ilmselt proovima tugevama valgendusgeeliga. See Opalescence oli 10% ning lugesin hiljem netist arvustusi, et see ei mõjugi paljudele, aga tugevam geel mõjub. Tugevamat tuleb muidugi vähem aega kapedes hoida, aga mulle see sobibki, sest kapedega magamine oli ebameeldiv.

Ja kui see ka ei aita… siis olen ilmselt nii kaua ikkagi oma hammastega, kuni neid veel on. Kui lagunema hakkavad, võtan selle hammaste katmise ja/või asendamise kindlasti ette. Tahaks nii väga valget naeratust, aga kui mu enda hambad seda ei taha, siis mis teha… Raha mul oleks, aga veidi hirm on ka, ei taha oma ellu mingit “kunsthammastega” seotud stressi, kui omaenda hambad on täiesti stressivabad – ainus viga, ei ole piisavalt valged. Võimalik, et see aktiivne valgendamine neid kuidagi lagundama hakkab, aga eks hoian silma peal ja külastan hoolega hambaarsti.

Edu teemaalgatajale. Kui selle teemaga kusagile rahuldava tulemuseni jõuad, palun anna teada, kuidas läks, kui rahul oled ning kui palju maksis.

Kommenteerin ainult seda, et kroonide jutt pole tõsi. Tippklassi kroonid ei tuhmu, tumene ega muuda läiget ega varvi:) Odavamad küll jah muidugi!

Ka ei vaheta neid mitte keegi 10 aasta tagant. Ma räägin, mul 20 aastat praegused ja vahetasin minimaalsete kosmeetiliste põhjuste pärast a la see poole millimeetrine hambavahe, kuna vanusega lõualuu kuju on muutunud. Ka ei vasta tõele, et kroonid mõjuvad suus võõrkehana ja pähkleid v ribi ei sööda tavapäraselt.

Opalescence on niigi väga kange. Oleksin ettevaatlik. Muutused tulevad 10-15 aastaga, aga siis kahjuks pöördumatud.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ülemine hambarida või siis üksik hammas on liiga valge- olen ka seda näinud, siis on see mõnes mõttes hambaarsti praak. Ühel noorel kolleegil on neli esihammast täiesti valget värvi, ülejäänud looduslikku valget tooni. Ma pean alati kõvasti pingutama, et temaga rääkides mitte tema hambaid jõllitada. Loomulikult ei hakka keegi proteese tegema alumiste hammaste järgi pruuniks, aga peaks ikka olema enda hambaemailile ligilähedane toon. Peep Preel on kiiskavvalged hambad, raha peaks ju olema, aga tulemus on täiesti ebaloomulik.

Ei ole hambaarsti praak. Inimesed lihtsalt soovivad oma suure summa raha eest maxtulemust ehk lumivalget. Vahet pole, et ei sobi ????

Ja tipparstid keelduvad selliste soovide täitmisest:)

Rahavabrikud teevad kõike.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laminaadid võivad ikkagi ära kukkuda suvalisel hetkel ja olen palju neid lugusid kuulnud. Mina otsustasin, et minu eluviisi juures ei ole see lihtsalt mõtekas. Armastan reisida, aga mis siis, kui olen kuskil pärapõrgus dzunglis ja hambalt kate ära kukub? Esiteks on paljas hammas väga tundlik ja kuni ära parandamiseni on väga valus isegi vett juua. Teiseks, kuidas keerulistel reisidel siis jõuda hambaarstini – tellin helikopteri endale Nepaali mägedesse järgi või? Eks alati võib juhtuda igasuguseid hädajuhtumeid, aga ma pigem elimineerin need, mille juhtumises ma ise süüdi oleks. Seega sündiski otsus, et minu prioriteet on elu elamine ja mulle meeldivad kogemused vs valged hambad.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Opalescence on niigi väga kange. Oleksin ettevaatlik. Muutused tulevad 10-15 aastaga, aga siis kahjuks pöördumatud.

See on rumal jutt. 10 protsendiline Opalescence pole kange. USA-s valgendavad praktiliselt kõik hambaid ja ei ole need ära kukkunud ka aastakümnete järel.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

no botox on ju mürk. Mina ei saa aru, kuidas inimesed seda endale süstida lasevad.

Minu farmakoloogia õppejõu sõnul on igasugune ravim ju ka tegelikult mürk. Olulised on ainult kogused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laminaadid võivad ikkagi ära kukkuda suvalisel hetkel ja olen palju neid lugusid kuulnud. Mina otsustasin, et minu eluviisi juures ei ole see lihtsalt mõtekas. Armastan reisida, aga mis siis, kui olen kuskil pärapõrgus dzunglis ja hambalt kate ära kukub? Esiteks on paljas hammas väga tundlik ja kuni ära parandamiseni on väga valus isegi vett juua. Teiseks, kuidas keerulistel reisidel siis jõuda hambaarstini – tellin helikopteri endale Nepaali mägedesse järgi või? Eks alati võib juhtuda igasuguseid hädajuhtumeid, aga ma pigem elimineerin need, mille juhtumises ma ise süüdi oleks. Seega sündiski otsus, et minu prioriteet on elu elamine ja mulle meeldivad kogemused vs valged hambad.

Hull asi küll, kui mingid suva inimesed sind mõnda aega ilma hambaa näevad.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hull asi küll, kui mingid suva inimesed sind mõnda aega ilma hambaa näevad.

Kuidas kellelgi, minul rikuks hamba ärakukkumine küll puhkuse ära. See hammas, millele laminaat on kleebitud, on ju lihvitud mingiks köndiks ja näeb ikka päris õudne välja.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See hammas, millele laminaat on kleebitud, on ju lihvitud mingiks köndiks ja näeb ikka päris õudne välja.

Kroonidega lihvitakse hambad köndiks, sest kroon läheb terve hamba peale. Laminaatidega lihvitakse maha ainult pealmine kiht ning laminaat kinnitub ainult esiküljele.

https://www.youtube.com/watch?v=cQgpHufB-5k

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kroonidega lihvitakse hambad köndiks, sest kroon läheb terve hamba peale. Laminaatidega lihvitakse maha ainult pealmine kiht ning laminaat kinnitub ainult esiküljele.

See ongi siiski väga kole. Suur jupp lihvitakse maha ja see on teistest märkimisväärselt erinev ja väga inetu. Ma ei tea, mis koll sa pead olema, et selline asi üldse ei häiri, kui see kate maha tuleb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See hammas, millele laminaat on kleebitud, on ju lihvitud mingiks köndiks ja näeb ikka päris õudne välja.

Kroonidega lihvitakse hambad köndiks, sest kroon läheb terve hamba peale. Laminaatidega lihvitakse maha ainult pealmine kiht ning laminaat kinnitub ainult esiküljele.

https://www.youtube.com/watch?v=cQgpHufB-5k

Vineerid on teine asi kui laminaadid. Laminaatidega lihvitakse maha palju suurem osa. Vineere enamasti ei saa kasutada, kuna hambad jäävad liiga paksud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hull asi küll, kui mingid suva inimesed sind mõnda aega ilma hambaa näevad.

Lihvitud hammas on tundlik ja selle valuga saab vaevu vett juua, rääkimata korralikult söömisest. Ei öelnud sõnagi midagi teiste inimeste arvamusest. Selle kannataks ära tõesti. Asi on ikka selles, et hambakatte ära kukkumisel on valu ja tundlikkus ilgelt suur ning meditsiinilist abi on koheselt vaja leida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 31 kuni 54 (kokku 54 )


Esileht Ilu ja tervis Esteetiline hambaravi – esihammastele kroonid, et oleks ilusam