Esileht Pereelu ja suhted Et kunagi oleks hea Pärnamäele minna

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )

Teema: Et kunagi oleks hea Pärnamäele minna

Postitas:
Kägu

Kui vaatad tagasi elatud elule, milline see olnud on? Mul on hiiglaslik tänutunne. Hästi palju on tehtud, hästi palju on nähtud.   Ilus on olnud, väga ilus on olnud. Kõik on nii õigestu tehtud, õigesti läinud. Alkoholi ei ole kordagi suhu pannud, rääkimata teistest mõnuainetest. Kõik mis siin elus on tehtud, on tehtud selge peaga. Ei ole päevagi pidanud olema töötu. Lapsed on suured ja neil läheb hästi. Abikaasaga jagatud mured ja rõõmud, usaldusväärne inimene.  Oskus öelda ei, oskus olla valetamata.  Kõik selle nimel, et Pärnamäel oleks kunagi hea olla.

+4
-32
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pärnamäe on täis maetud, ei mahu sa enam sinna.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pärnamäe on täis maetud, ei mahu sa enam sinna.

Sina ei tea kuhu minul puhkekoht on plaanitud, ei ütle ka. Teemaalgatuses on Pärnamägi ülekantud tähenduses. Aga mis sinul oma elust rääkida on? On midagi mida meenutada.

+1
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Pärnamäele mahub veel – haudi matusetalitlused näitavad -mahub.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui vaatad tagasi elatud elule, milline see olnud on? Mul on hiiglaslik tänutunne. Hästi palju on tehtud, hästi palju on nähtud. Ilus on olnud, väga ilus on olnud. Kõik on nii õigestu tehtud, õigesti läinud. Alkoholi ei ole kordagi suhu pannud, rääkimata teistest mõnuainetest. Kõik mis siin elus on tehtud, on tehtud selge peaga. Ei ole päevagi pidanud olema töötu. Lapsed on suured ja neil läheb hästi. Abikaasaga jagatud mured ja rõõmud, usaldusväärne inimene. Oskus öelda ei, oskus olla valetamata. Kõik selle nimel, et Pärnamäel oleks kunagi hea olla.

Mis saavutused on siis, et sind pärast surma mäletatakse pikalt nagu Juhan Liivi meenutatakse tema ande pärast?

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On olnud mitte nii selgeid hetki; on õpitud vabandust paluma, andestama, arvestama. On olnud piinlikke hetki ja hämmastust, musta masendust ja siirast rõõmu. On olnud õnne ja oskust elu kogu tema värvikuses nautida. Ja on pere, sõbrad, lähedased – parimad maailmas.

Ja on veel ilmatuma palju, mida elult saada ja elule anda

 

 

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis saavutused on siis, et sind pärast surma mäletatakse pikalt nagu Juhan Liivi meenutatakse tema ande pärast?

Miks peab meenutama. Endal peab olema hea minna.  Miks sa minu juttu takerdud, kui tahad räägi enda elust, oled rahul elatuga?

+2
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Pärnamäe on täis maetud, ei mahu sa enam sinna.

Sina ei tea kuhu minul puhkekoht on plaanitud, ei ütle ka. Teemaalgatuses on Pärnamägi ülekantud tähenduses. Aga mis sinul oma elust rääkida on? On midagi mida meenutada.

Ei taha ka teada.

Sul on veel üks mägi ületada. Õpi eesti keel ära.

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei taha ka teada. Sul on veel üks mägi ületada. Õpi eesti keel ära.

Mis eesti keel õppimine teemasse puutub praegu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis eesti keel õppimine teemasse puutub praegu?

Nii palju puutub, et ei saa veel Pärnamäele puhkama minna ja oma eluga rahule jääda, kui pole suutnud siiamaani veel eesti keelt elementaarsel tasemel selgeks saada.

+5
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Nii palju puutub, et ei saa veel Pärnamäele puhkama minna ja oma eluga rahule jääda, kui pole suutnud siiamaani veel eesti keelt elementaarsel tasemel selgeks saada.

Aga sa suuda ilma alkoholita ja ad elada. Vot see on saavutus! Sinu eesti keel on see kõige puhtam, pähhh!

+3
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Nii palju puutub, et ei saa veel Pärnamäele puhkama minna ja oma eluga rahule jääda, kui pole suutnud siiamaani veel eesti keelt elementaarsel tasemel selgeks saada.

Aga sa suuda ilma alkoholita ja ad elada. Vot see on saavutus! Sinu eesti keel on see kõige puhtam, pähhh!

Miks peaks? Kõik teised oskavad end paremini väljendada, kui sina kaine peaga.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peaks? Kõik teised oskavad end paremini väljendada, kui sina kaine peaga.

Kõikidel teistel ei ole maksatsirroos! Küta aga! Lõpp on valus, väga valus! very, very JUBE!

+2
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Hea on olla ja minna normaalse inimesena. Ideaalsuse vestapostina on raske elada (ja kui seejuures veel Pärnamäe sihina silme ees, siis ilmselgelt veel raskem)

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea on olla ja minna normaalse inimesena. Ideaalsuse vestapostina on raske elada (ja kui seejuures veel Pärnamäe sihina silme ees, siis ilmselgelt veel raskem)

Just, oleks siis latt vähemalt Metsakalmistugi kõrgusel, aga lihtsalt Pärnamäe … 😀

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just, oleks siis latt vähemalt Metsakalmistugi kõrgusel, aga lihtsalt Pärnamäe … ????

Veel raskem oleks minna kui oma elu oleks pudelisse vaadanud ja kõrist alla lasknud ???????????? ah-haa-haa, ei ole lattigi, millega kõrgust mõõta….????

0
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Misasja ma just lugesin? Kas maksatsirroosiga on Pärnamäel kuidagi halvem olla? Ma saaks aru, kui teemaalgata taevasse minemisest räägiks, aga kuna kõrkus on suurem patt kui joomine, siis see vist ei olnud see teemaks. Jumal pidada joodikuid hoidma.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Misasja ma just lugesin? Kas maksatsirroosiga on Pärnamäel kuidagi halvem olla? Ma saaks aru, kui teemaalgata taevasse minemisest räägiks, aga kuna kõrkus on suurem patt kui joomine, siis see vist ei olnud see teemaks. Jumal pidada joodikuid hoidma.

Nagu suurte silmadega karbi-barbi ilmub kuskilt välja ja küsib mismõtte nagu.                      Küsimus on,  milline siiani elatud elu on olnud.

0
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Elu on olnud täitsa tore ja rahuldustpakkuv, aga viimse puhkepaiga peale küll veel ei mõtle. Tahaks veel elada seda ilusat elu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üllatab, kui vähe vaadatakse tagasivaate peeglisse, küljepeeglisse, tagurdamiskaamerasse. Salongi Mina uhab aga minna. Tore vähemalt kui miinustab. Aga ennast ei märka- mis tehtud, mis pooleli.

0
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mis saavutused on siis, et sind pärast surma mäletatakse pikalt nagu Juhan Liivi meenutatakse tema ande pärast?

Miks peab meenutama. Endal peab olema hea minna. Miks sa minu juttu takerdud, kui tahad räägi enda elust, oled rahul elatuga?

Peale eilset enam ei vasta sulle, nüüd ainult küsin! Kui mina vihastan, siis surmani.

0
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Just, oleks siis latt vähemalt Metsakalmistugi kõrgusel, aga lihtsalt Pärnamäe … ????

Veel raskem oleks minna kui oma elu oleks pudelisse vaadanud ja kõrist alla lasknud ???????????? ah-haa-haa, ei ole lattigi, millega kõrgust mõõta….????

See alkoholi nimetamine teemaalgatuses tundus mulle imelik.

Nüüd, kus olen teemat edasi lugenud, saan aru, et TA-l on mingi eriline kiiks alkoholiga. Et teemaalgatuse tegelik point ongi selles, et rõhutada oma kainust ja karskust ning teistele nende joodiklust ette heita.

Ilmselgelt on TA-l mingi isiklik läbi elamine seoses alkoholiga. Kõige tõenäolisemalt üks vanematest või koguni mõlemad, on sellega kimpus olnud. Miks muidu igas kommentaaris alkoholi rõhutada?

Selle peale sa muidugi ei tulegi, et alkoholi saab ka normaalselt tarvitada. Iga inimene, kes mõnikord pitsi tõstab ei ole alkohoolik. Kõik ei joo end pildituks, ei jää sõltuvusse, ei hakka lolle tegusid tegema. Aga mõistan, et sul on miski lapsepõlvetrauma ning nüüd pead kõiki, kes vähegi tarbivad, joodikuteks.

Ma ise küll ei arva, et see oleks elus mingi saavutus, kui inimene pole mitte iialgi isegi mitte proovinud alkoholi. Arvestades millisel toonil ja sõnastuses sinu teemaalgatusest järgnevad kommentaarid on, siis ei saa mitte kuidagi öelda, et oleksid ideaalne ja meeldiv inimene.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu suurte silmadega karbi-barbi ilmub kuskilt välja ja küsib mismõtte nagu.                      Küsimus on,  milline siiani elatud elu on olnud.

Sa ise nagu tunned, et oled väärtusliku elu elanud? Sinu jutt ja hoiak reedab, et tegemist ei ole rõõmsa ja endaga rahuloleva inimesega.

See, et sa pole elus kordagi alkoholi pruukinud ei tee sind mitte kuidagi tublimaks, meeldivamaks ja paremaks inimseks.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See alkoholi nimetamine teemaalgatuses tundus mulle imelik.

0 puudumist, 0 mäluauku, 0 ei mäleta,  0 millestki ilma jäämist, 0 uimast juttu, 0 maha magamist- mul on kõik just nii nagu peab. Lapsepõlv oli samuti väga ilus! Teemaalgatus on minu elu, seda ei palunud ma kommenteerida. Küsimus oli, kui vaatad tagasi, kuidas sulle enda elu tundub!

0
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Sa ise nagu tunned, et oled väärtusliku elu elanud? Sinu jutt ja hoiak reedab, et tegemist ei ole rõõmsa ja endaga rahuloleva inimesega. See, et sa pole elus kordagi alkoholi pruukinud ei tee sind mitte kuidagi tublimaks, meeldivamaks ja paremaks inimseks.

Milleks selline jutt? Minu elu on minu elu. Sina pead hoolt kandma selle eest, et sinu elu oleks väärtuslik!

0
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma olen introvert. Mulle meeldib olla kodus, mul pole sõpru, ma ei taha üritusi, nt sünnipäevi. Ja kuskil käimine väsitab mind ära.  Meeldib selline rahulik omaette olemine. Aga kuigi see vaikselt kulgemine mulle meeldib, siis on see pannud mind mõtlema, et mida mul elust mäletada. Millised on mu eredamad hetked, kui päevad on ühesugused. Aga et nad on ühesugused, see praegu mulle meeldib. Aga hiljem?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

0 puudumist, 0 mäluauku, 0 ei mäleta,  0 millestki ilma jäämist, 0 uimast juttu, 0 maha magamist- mul on kõik just nii nagu peab. Lapsepõlv oli samuti väga ilus! Teemaalgatus on minu elu, seda ei palunud ma kommenteerida. Küsimus oli, kui vaatad tagasi, kuidas sulle enda elu tundub!

Mulle tundub, et sinu vaimne tervis pole päris normikohane. Selle kõrval on klaas veini igati köki-möki.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui teemaalgataja on alkohoolik ja patoloogiline valetaja, siis on ta tõesti oma elu imeliselt elanud! Nendest asjadest üle saada enesekindluse ja selge mõistusega, mitte kunagi alla andes… Tõesi suur austus sulle.

Mina olen küll oma elus pigem, ma loodan, oma vigadest õppinud ja arenenud. Tore on olnud küll, aga surnuaia peale küll ei mõtle. Elu annab ikka võimalusi kuni viimase hingetõmbeni.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tundub, et sinu vaimne tervis pole päris normikohane. Selle kõrval on klaas veini igati köki-möki.

Mis sul minu vaimsest tervisest ja minu elust?  Mind ei huvita sinu terviseprobleemid ja kannatused, kas peaks?

0
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui teemaalgataja on alkohoolik ja patoloogiline valetaja, siis on ta tõesti oma elu imeliselt elanud! Nendest asjadest üle saada enesekindluse ja selge mõistusega, mitte kunagi alla andes… Tõesi suur austus sulle. Mina olen küll oma elus pigem, ma loodan, oma vigadest õppinud ja arenenud. Tore on olnud küll, aga surnuaia peale küll ei mõtle. Elu annab ikka võimalusi kuni viimase hingetõmbeni.

Kui teemaalgtaja ütleb, et ta ei ole alkoholi suhu võtnud ega kavatse võtta, ei peta, ei valeta, siis nii ongi! Ega enda vananemist ei märka, aga lastel hakkab vanust tulema, sellega seoses hakkab loomulik surm konkretiseeruma, tuleb lähemale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )


Esileht Pereelu ja suhted Et kunagi oleks hea Pärnamäele minna