Esileht Kodunurk Gaasiga kütjatele ?

Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )

Teema: Gaasiga kütjatele ?

Postitas:
Kägu

Pelleti mahutit täidad max kord nädalas, puudega kütad iga päev.

Kord nädalas või üldse mitte on ju siiski ka suur vahe. Too Kägu vastas sellele, kes väitis, et kõik küttesüsteemid tegutsevad ise. Pellet päris ise ahju ei jaluta.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kord nädalas või üldse mitte on ju siiski ka suur vahe. Too Kägu vastas sellele, kes väitis, et kõik küttesüsteemid tegutsevad ise. Pellet päris ise ahju ei jaluta.

See kägu vastas jah mulle, et puuküttega pead ikka midagi ise tegema. No selge see, mina pidasin ikka silmas gaasi, elektrit, erinevaid pumpasid, kaugkütet jne. Et puuküte ei lähe samasse ooperisse, oli minu arust nagunii selge.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil hetkel korteri renoveerimine pooleli ja küttesüsteemi ehitamine. Puumaja, korter 80 ruutu. Majja tuleb gaas ka sisse. Nüüd mõtlemegi, et kas tasub ikka gaasikatlat panna, kui hind nii palju tõuseb. Õhk-vesi aga kasutab elektrit, see ka odav ei ole. Lisaks on see atribuutika üsna suur.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil hetkel korteri renoveerimine pooleli ja küttesüsteemi ehitamine. Puumaja, korter 80 ruutu. Majja tuleb gaas ka sisse. Nüüd mõtlemegi, et kas tasub ikka gaasikatlat panna, kui hind nii palju tõuseb. Õhk-vesi aga kasutab elektrit, see ka odav ei ole. Lisaks on see atribuutika üsna suur.

Jah, aga ega rohkem variante teil ju polegi. Pliit ehitada? 80m2 ära päris ei kütaks, aga abiks ikka.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas see nii odav siis oli. Mul läks minu arust 7000 eurot ja sedagi 5 aastat tagasi.

Siis see ei olnud sul õhksoojuspump, vaid õhk-vesi soojuspump. Need on erinevad asjad, erineva hinnaga. Õhksoojuspump on kõige odavam ja lihtsam paigaldada.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Puumaja, korter 80 ruutu. Majja tuleb gaas ka sisse. Nüüd mõtlemegi, et kas tasub ikka gaasikatlat panna, kui hind nii palju tõuseb.

Gaasihind on teinud suure hüppe. Kui arvestada, et 80 m2 kütmiseks praeguste ilmadega võiks hind olla umbes 90-100 eurot, siis gaasihinna tõustes tuleks uueks hinnaks umbes 230-250 eurot ja külmaga ilmselt veel rohkem. Pead mõtlema, kas sellise summa maksmine oleks teile jõukohane. Kuna gaasikatla paigaldamine pole odav lõbu ja kui selleks juba raha kulutada, siis on mõistlik ka kasutada, sest niisama seisma pole mõtet jätta.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oleme ka paar korda õhksoojuspumpa kaalunud, aga tasuvusaeg + ümberehituskulud pole siiani piisavalt ahvatlevad tundunud.

Mis ümberehituskuludest ja tasuvusajast sa räägid?! Õhksoojuspumba saad 1000 euroga kätte ja mehed löövad selle sul lihtsalt välja seina külge või maaraami peale, teine osa sisse ja ongi olemas. Ma just lasin paigaldada.

Kui ei ela just ühetoalises, siis sellest 1000 eurost ei piisa küll kuidagi.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Puumaja, korter 80 ruutu. Majja tuleb gaas ka sisse. Nüüd mõtlemegi, et kas tasub ikka gaasikatlat panna, kui hind nii palju tõuseb.

Gaasihind on teinud suure hüppe. Kui arvestada, et 80 m2 kütmiseks praeguste ilmadega võiks hind olla umbes 90-100 eurot, siis gaasihinna tõustes tuleks uueks hinnaks umbes 230-250 eurot ja külmaga ilmselt veel rohkem. Pead mõtlema, kas sellise summa maksmine oleks teile jõukohane. Kuna gaasikatla paigaldamine pole odav lõbu ja kui selleks juba raha kulutada, siis on mõistlik ka kasutada, sest niisama seisma pole mõtet jätta.

Mul oli vaja paar aastat tagasi teha see otsus, kas jääda elektriradikate juurde või panna gaasikatel – jäid radikad. Vähegi normaalne katel maksis nii palju, et tasuvusaeg oleks olnud u 10 aastat (2-toaline korter on, suurema pinnaga oleks kiiremini ära tasunud) ja tootjad annavad praegu katelde elueaks u sama palju. Nii need radikad jäidki. Arvestades seda,et praeguseks on mitmekordistunud nii gaasi kui elektri hind, ei saagi vist öelda, et see vale otsus oli.

0
0
Please wait...

Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )

Esileht Kodunurk Gaasiga kütjatele ?