Esileht Koolilaps GAG või Reaalkool gümnaasiumiks

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Teema: GAG või Reaalkool gümnaasiumiks

Postitas:

Kumba valida, kui laps saab mõlemasse sisse? Ühes on sees ja arvata võib ka, et teise saab, sest punktid olid väga head. Mis on koolide miinused ja plussid, kelle lapsed õpivad praegu seal gümnaasiumiosas.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, et ma ei vasta otseselt teemaalgatajale, aga vait ka ei suuda enam olla. 😀
Mind siiralt huvitab, eriti viimaste nädalate kooli sisseastumise teemasid lugedes, et kas laps ise üldse ei tea, mida ta tahab? Või et kas lapsele endale antakse ikka otsustada, kuhu kooli ta soovib edasi minna? Lapsevanemad on nii ärevil testipunktide ja vestlusele kutsumiste pärast, nagu astuksid ise gümnaasiumi.
Jah, ma loen neid teemasid, sest endal ka üheksandik gümnaasiumi astumas, aga meil oli pigem vastupidi, laps ei andnud meile võimalustki oma koolivalikul kaasa rääkida. Ma ei kujutanudki ette, et võiks teisiti olla. Aga näed siis.

+9
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa suudad ette kujutada gümnasisti, kelle eest on võimalik lapsevanemal valida ja otsustada? Ei suuda, eks.
Aga kas sa suudad ette kujutada lapsevanemat, kes muretseb, kaasa elab – olgu siis põnevusest või murest? Vast ikka suudad. Täiesti ükskõik on tihti neil, kellel polegi eriti millegi vahel valida.
Ise küll nende hulgas kahjuks pole, kelle laps olümpiaadidega kindla peale lähevad, kuid on tuttavate hulgas ka neid ning enä imet – ka need vanemad on siiski pisut ärevil. Ei juleta rõõmu enne ära sõnuda kui protokoll käes jne.
Niiet millest sa täpsemalt aru ei saa, äkki tahad veelkord selgitada?
Kui lapsed on oma otsustes kindlad ja tublid ja teavad mida tahavad, siis vanematel pole vast keelatud omavahel arutada ja püüda “olukorrast suurt pilti” omale tekitada. Olgugi või foorumis.
Ole sõbralikum

+10
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.05 10:11; 28.05 10:39; 07.06 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie suguvõsas on kõik, kellel oma koolis gümnaasiumiosa olemas, jätkanud omas koolis. kooli vahetavad vaid need, kelle eelmine kool oli 9.klassiline, aga nedki teinud seda pigem 7.klassis juba.

nt kui mu laps, kes oli 0-klassist peale Reaalis õppinud, siis katsete avaldust täites oli ta kergelt nördinud, et pidi tegema linnukesi ka selliste koolide ette, kuhu tal polnud üldse plaanis minna. tema ideaalsoov oli teha selline pingerida: 1.reaalkooli it-klass, 2.reaalkooli reaalklass, 3.reaalkooli majandusklass
noor sugulane, kes jälle samamoodi algusest peale gags õppinud, eelistas sarnaselt gag erinevaid õppesuundi.

üldjuhul on nii, et kooli vahetavad gümnaasiumiosas need, kellel on oma eelmise kooliga mingid probleemid. seda tunnistavad mitte ainult lapsed, vaid ka õpetajad erinevates koolides. kooli vahetus mõjub ka lapse psüühikale, on täitsa tavaline, et 5-lisest saab uues koolis 4-line, 4-lisest kolmeline

+2
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga tubli. Jätkake seal kus olete. Ainult et kui su laps tõesti oleks Reaalis käinud kunagi, siis ei tooks sa tõenäoliselt näiteid viiepallisüsteemsel skaalal .D

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.05 10:11; 28.05 10:39; 07.06 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind siiralt huvitab, eriti viimaste nädalate kooli sisseastumise teemasid lugedes, et kas laps ise üldse ei tea, mida ta tahab? Või et kas lapsele endale antakse ikka otsustada, kuhu kooli ta soovib edasi minna?

kuskohast peaks üks üheksandik seda infot nii meeletus koguses hankima erinevate koolide kohta, et lõdva randmega otsus teha? päris loomulik, et ka lapsevanem püüab foorumitest lisa leida – see ei tähenda ju kaugeltki seda, et ta lapse eest otsustama hakkaks. kui laps kandideeris reaali kõrval ka gag-i re-lo suunda, siis on ju päris arusaadav, et on vaja leida mingid faktorid, mida otsustada aitaksid. ilmselt ei tule siis nõu küsima need, kellel on valida reaalkooli ja gag-i rootsi keele suuna vahel, eks ole.

nt kui mu laps, kes oli 0-klassist peale Reaalis õppinud, siis katsete avaldust täites oli ta kergelt nördinud, et pidi tegema linnukesi ka selliste koolide ette, kuhu tal polnud üldse plaanis minna. tema ideaalsoov oli teha selline pingerida: 1.reaalkooli it-klass, 2.reaalkooli reaalklass, 3.reaalkooli majandusklass

kes neid linnukesi teha käskis? vabalt oleks võinud ka ainult reaalkooli ette linnukese teha ja kogu moos.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.05 11:03; 29.05 22:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult neil gümnaasiumiosadel nii suurt erinevust polegi, kes õppida viitsib, saab hea hariduse mõlemast. Täiesti võimalik on ka individuaalsel subjektiivsel hinnangul lõplik koolivalik teha. Selleks ka koolides neid nö lahtiste uste päevi korraldatakse. Minu laps näiteks peale erinevates koolides ainetundides viibimist otsustas siiski esimeseks valikuks panna oma kooli.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.05 11:48; 07.06 09:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nt kui mu laps, kes oli 0-klassist peale Reaalis õppinud, siis katsete avaldust täites oli ta kergelt nördinud, et pidi tegema linnukesi ka selliste koolide ette, kuhu tal polnud üldse plaanis minna. tema ideaalsoov oli teha selline pingerida: 1.reaalkooli it-klass, 2.reaalkooli reaalklass, 3.reaalkooli majandusklass

noor sugulane, kes jälle samamoodi algusest peale gags õppinud, eelistas sarnaselt gag erinevaid õppesuundi.

Millal see 0-klass Reaalis või mõnes muus koolis viimati eksisteeris?
Ja sellist pingerida poleks ka juba aastaid olnud võimalik teha. Lisaks ei pea Reaalis üldse kandideerimisel suunda valima, seda tehakse pärast sisse saamist.
Üldiselt võiks üks 16-aastane teada, et ei pea kandideerima koolidesse kuhu nagunii minna ei taha. Kui laps ise selle peale ei tule, siis vanemad ometi võiksid. Mina teen väga mitmeid lapsi, kes nelikkatsetel kandideerisidki ainult ühte kooli.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.05 12:22; 30.05 00:07; 31.05 12:54; 05.06 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastus küsimusele – võtaksin GAGi.
Reaalis saad suunda valida alles siis, kui oled sees.

Ja nii tõesti on, et kooli vahetus viib hinded alla, uues koolis kohanemine võtab aega, pool aastat algul kindlasti. Kui sügisel distantsõpe ka veel tuleb, pole tekkinud ühtset klassi tunnet ning siis tuleb üksi õppida ka veel, sest veel ei tunne teisi. Praegu näen, et üheksandikud teevad paljusid asju koos ja suhtlevad iga päev.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kumba valida, kui laps saab mõlemasse sisse? Ühes on sees ja arvata võib ka, et teise saab, sest punktid olid väga head. Mis on koolide miinused ja plussid, kelle lapsed õpivad praegu seal gümnaasiumiosas.

minu lastest üks teadis juba eelmine kevad, et tahab Reaaali. Aga oma kool tegi tõhusat ajupesu ja siiani oli otsus, et ok jääb oma kooli edasi. Kuid siis sai ta Reaalkooli tutvustuse, luges, süvenes, otsis lisa ja otsus tuli, et Reaali ikkagi. No nats ikka küsis meie arvamust ka aga sia ise hästi aru, et oma kooli jääks ta puhtalt emotsioonide baasilt.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

GAGis on vähe kodutööd (seda on öelnud GAGi gümnasistid). Reaalis on jällegi raskem. Tulemused eksamitel väga ei erine üksteisest. Kui lapsel kooli kõrval ka mingid hobid, millega soovib väga tegeleda nt sport, siis soovitaks GAGi. Reaalis on pikemad päevad ja gümnaasiumi läbimiseks tuleb läbida 104 kursust riikliku õppekava 96 asemel( ka GAGis on vähemalt 96 kursust). Samas Reaalkool meeldib oma õpilastele väga.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.05 17:29; 30.05 00:02; 30.05 00:10; 04.06 22:44; 04.06 23:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

GAGis on vähe kodutööd (seda on öelnud GAGi gümnasistid). Reaalis on jällegi raskem.

GAGi gümnasisti emana ma küll seda öelda ei julgeks, et GAGis vähe kodutöid on. vähem kui reaalis, see võib tõsi olla, kuid kindlasti mitte vähe. aga samas, v-o oleneb suunast, et keelesuundades ongi vähem? igatahes minu laps, kes põhikoolis (läbiviielisena) väga harva kodus kooliasju tegi, õpib nüüd ikka iga päev paar tundi ja ndlvahetustel kindlasti kauem.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.05 11:03; 29.05 22:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

GAGis on vähe kodutööd (seda on öelnud GAGi gümnasistid). Reaalis on jällegi raskem.

GAGi gümnasisti emana ma küll seda öelda ei julgeks, et GAGis vähe kodutöid on. vähem kui reaalis, see võib tõsi olla, kuid kindlasti mitte vähe. aga samas, v-o oleneb suunast, et keelesuundades ongi vähem? igatahes minu laps, kes põhikoolis (läbiviielisena) väga harva kodus kooliasju tegi, õpib nüüd ikka iga päev paar tundi ja ndlvahetustel kindlasti kauem.

Võibolla tõesti. Olen kuulnud seda vähese kodutöö juttu GAGi reaalklassi kümnendikelt. Ehk siis 10. klass nii palju veel ei anta. Kindlasti oleneb ka õpetajatest ja suunust. Reaali kümnendikelt olen kuulnud, et ka 10. klass on raske ja kodutööd palju.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.05 17:29; 30.05 00:02; 30.05 00:10; 04.06 22:44; 04.06 23:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla tõesti. Olen kuulnud seda vähese kodutöö juttu GAGi reaalklassi kümnendikelt. Ehk siis 10. klass nii palju veel ei anta. Kindlasti oleneb ka õpetajatest ja suunust. Reaali kümnendikelt olen kuulnud, et ka 10. klass on raske ja kodutööd palju.

Ilmselt räägivad seda juttu need, kes mujalt on sinna kooli läinud ja mitte sama kooli põhikooliosast tulnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.05 12:22; 30.05 00:07; 31.05 12:54; 05.06 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla tõesti. Olen kuulnud seda vähese kodutöö juttu GAGi reaalklassi kümnendikelt. Ehk siis 10. klass nii palju veel ei anta. Kindlasti oleneb ka õpetajatest ja suunust. Reaali kümnendikelt olen kuulnud, et ka 10. klass on raske ja kodutööd palju.

Ilmselt räägivad seda juttu need, kes mujalt on sinna kooli läinud ja mitte sama kooli põhikooliosast tulnud.

See on jah tõsi. Kõik, kes kodutöö kohta maininud on (nii GAGi kui ka Reaali õpilased on tulnud mujalt koolist)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.05 17:29; 30.05 00:02; 30.05 00:10; 04.06 22:44; 04.06 23:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi tõesti valib kooli selle järgi, kas kodutööd on vähem või rohkem? Ja kui rohkem, siis aravatakse, et on kõvem kool?
Äkki see sõltub ka lapse andekusest ja suhtumisest, kui palju peab kodutööd tegema.
Ja imestan ka, et kas lastel ei ole siis sõpru ja tuttavaid kohe üldse, et ema peab Perekooli tulema sellise küsimusega. Või kas siis vanematel ei ole sõpru ja tuttavaid. Ilmselt jäi ka lapsel erinevates koolides vestlustel käies koolist mingi mulje. Aga OK, see selleks. Inimesed erinevad. Kirjutan, mida tean, ehk on abiks.

Mul on lapsel erinevas vanuses sõpru Reaalkoolis ja mõned on tõesti sinna minnes väga palju pidanud õpppima. Mitmed, kes on läinud 7.klassi lisaklassi, on näinud roppu moodi vaeva, et saada järjele. Jõudnud oma pingetega seetõttu ka koolipsühholoogi ja psühholoogide juurde. Ja samas üks mu lapse klassiõde, kes oligi tubli ja andekas laps absoluutselt kõikides õppeainetes, vastas 9 klassi lõppedes, et temale küll seal koolis mitte miski raskusi ei valmistanud, sai kõigega kenasti hakkama ja loomulikult läks ka sinna edasi gümnaasiumisse. Need raskustes olnud lapsed on samuti osad saanud järjele ja jätkanud gümnaasiumis ning nõrgemad eksemplarid ei ole Reaali gümnaasiumisse kas tahtnud või pääsenud.
Suht sama jutt gümnaasiumi läinute osas. On sõpru, kes oma koolis olid tublid viielised, aga mitte siis nii andekad ja Reaali minnes nägid ikka roppu moodi vaeva heade hinnete nimel. Samas andekadmad jällegi ei kurtnud, pidid lihtsalt algul natuke harjuma uue kooliga ning särasid edasi ka Reaalkoolis oma heade teadmistega. Ja tean ka lapsi, kes asjale käega lõid, igal nädalavahetusel kõvasti pidutsesid, õppisid nii vähe kui võimalik ja nii palju kui vajalik Reaalis püsimiseks ja samuti lõpetamas või lõpetanud.
Seega ma arvan, et väga sõltub lapse andekusest, suhtumisest, psüühika tugevusest kuidas Reaalis hakkama saadakse. Kui sellega OK, siis kõik seal ikka oma kooli patrioodid.

Minu oma laps hoopis teisest puust ja õppis gümnaasiumis GAG keeleklassis. Ma ei saa isegi keeleklassi kohta öelda, et 10. klassis vähe õppimist oli. Tempo oli korralik u 11.klassi talvevaheajani. Igavuse üle ei kurda ka keegi tema reaalklassi tuttavatest ja pingutama peab sealgi – andekad vähem, mitte nii andekad rohkem. GAG reaalsuunast on erinevalt Reaalkoolist tulnud mitmed Rakett 69 saate võitjad, osaletakse samuti edukalt olümpiaadidel. Lihtsalt GAG koolina tundub mulle natuke inimlikum ja sõbralikum, peab piisavalt pingutama, aga laseb ka hingata.
Mingeid võrreldavaid kriteeriume ei ole, hindamaks, kas GAG reaalklass on parem või halvem. Riigieksamite tulemused ei näita selles osas midagi, GAGs teevad laia matemaatika eksami ka enamus humanitaarsuundade lõpetajad. Reaalis on see tulemus terve lend reaalklassides õppinute tulemus, GAG-s kahe reaalsuuna klassi ja kahe humanitaarsuuna klassi segu.
Oma isiklikust kogemusest soovitaksin GAG. Mu lapse, tema ja minu sõpruskonna info ja kogemuste põhjal tundub GAG nendest nelikkatsete koolidest lihtsalt kõige toredama õhkkonnaga, kus kõike parasjagu. Mina saan sealt koolist kohe ühe väga õnneliku, korras psüühikaga, heade teadmistega, tõelise oma kooli patrioodi, kelle gümnaasiumiaastad on olnud üks vahva aeg nii õppimise kui seltsielu poolest. Millegi üle kurtmist on olnud üliharva.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.05 09:37; 07.06 08:47; 07.06 09:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tekkis küsimus, kas 1-st klassist Reaalkoolis käiv laps peab Reaali gümnaasiumis jätkamiseks ka katsed tegema?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tekkis küsimus, kas 1-st klassist Reaalkoolis käiv laps peab Reaali gümnaasiumis jätkamiseks ka katsed tegema?

Jah, kui ta ei saa eritingimustel sisse, st olümpiaadide tulemuste alusel.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tekkis küsimus, kas 1-st klassist Reaalkoolis käiv laps peab Reaali gümnaasiumis jätkamiseks ka katsed tegema?

Loomulikult. Ja kui ei tee piisavalt hästi, siis sisse ei saa. Ja lisaks ei pruugi kõik tahtagi seal gümnaasiumis jätkata. Esimesse klassi pannakse lapsed vanema eelistuse põhjal. Laps ise ei pruugi tahtagi reaalaineid nii põhjalikult õppida.
Reaali kodulehel on ka olemas statistika – https://real.edu.ee/meie-kool/statistika/opingute-jatkamine-peale-pohikooli/. Laias laastus kolmandik läheb mujale ja ilmselt on enamus neist just nende seast, kes esimeses klassis sinna kooli läksid, sest seitsmendikud kandideerivad sinna kooli pigem ikka siis kui neil on süvendatud huvi reaalainete vastu.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.05 12:22; 30.05 00:07; 31.05 12:54; 05.06 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas nüüd on otsus tehtud? Meil sama valik ja ei suuda otsustada. Kas Reaalkoolis võib tõesti koormus nii suur olla, et koolivälisteks tegevustest aega ei jää?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga tubli. Jätkake seal kus olete. Ainult et kui su laps tõesti oleks Reaalis käinud kunagi, siis ei tooks sa tõenäoliselt näiteid viiepallisüsteemsel skaalal .D

???? Minu laps lõpetab sel aastal Reaali ja on kogu aeg saanud hindeid viiepallisüsteemis. Sul on omal mingi lühis.

Mina GAGi gümnaasiumi ei oska kirjeldada, aga oskan võrrelda GAGi ja Reaali põhikooliosa koormust. GAGis on koormus oluliselt madalam ja pinge ka, lihtsam on looderdada, samas mulle meeldib, kuidas seal haridust integreeritakse ainete vahel. Reaali tulemused on vist kõvemad, aga kooli õhkkond ja paljukiidetud vaim jätab kuidagi tolmuse ja jäiga mulje, seal on kole lihtne millegi vastu eksida vist ja jumalate viha enda peale tõmmata. Peamine erinevus tundub ikkagi olema selles, et GAGis on ka humanitaarala vibe olemas, Reaalis väga mitte.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 04.06 22:15; 04.06 22:54; 04.06 23:26; 05.06 01:22; 05.06 01:42; 06.06 10:34; 06.06 13:27; 06.06 16:36; 06.06 19:49; 07.06 11:40; 07.06 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolide eksamitulemuste võrdlemises tuleks meeles pidada ka see, et näiteks matemaatika eksamit teevad reaalkoolis ju ainult reaalklassid, aga GAGis ka humanitaarklassid. Samas kiri, mis Reaalkool saatis tundus väga profesionaalne, et õpitakse mitte ainult koolis õpetajate käest, vaid iga suund oli koostöös omaala ekspartidega. Otsust võiks langetada ka selle järgi, et milline kool jättis vestlusel parema mulje.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.05 17:29; 30.05 00:02; 30.05 00:10; 04.06 22:44; 04.06 23:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolide eksamitulemuste võrdlemises tuleks meeles pidada ka see, et näiteks matemaatika eksamit teevad reaalkoolis ju ainult reaalklassid, aga GAGis ka humanitaarklassid.

No samamoodi tuleks siis meeles pidada, et Reaalis teevad emakeele eksamit ainult reaalklassid, GAGis ka humanitaarklassid :). Kas GAGis humanitaarid teevad kitsa või laia matemaatika eksami? Ka seda tuleks arvestada, kui neil on võimalus kitsas teha.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 04.06 22:15; 04.06 22:54; 04.06 23:26; 05.06 01:22; 05.06 01:42; 06.06 10:34; 06.06 13:27; 06.06 16:36; 06.06 19:49; 07.06 11:40; 07.06 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolide eksamitulemuste võrdlemises tuleks meeles pidada ka see, et näiteks matemaatika eksamit teevad reaalkoolis ju ainult reaalklassid, aga GAGis ka humanitaarklassid.

No samamoodi tuleks siis meeles pidada, et Reaalis teevad emakeele eksamit ainult reaalklassid, GAGis ka humanitaarklassid :). Kas GAGis humanitaarid teevad kitsa või laia matemaatika eksami? Ka seda tuleks arvestada, kui neil on võimalus kitsas teha.

Aga palun. Kõike võib internetist leida. Eelmine aasta tegi GAGis lai matemaatika riigieksami 112 õpilast ja 27 tegi kitsa. Ega seal humanitaarklassides siis ainult 27 õpilast pole, enamus humantaarklassidest tegi siis ikkagi laia eksami. Muidugi olen nõus sellega, et GAGi humanitaarklassidel on eesti keele eksamis taas eelis. Tegelikult näitavad need keskmised eksami punktid vaid kooli järku. Tubli laps GAGis võib saada rohkem punkte kui sõber Reaalkoolist ja muidugi ka vastupidi. Otsuse langetamisel ei tohiks kindlasti vaid eksami tulemsutele lootma jääda. Ehk on lapsel koolides mõni sõber/tuttav, kes oskab paremini lapsele soovitada ja oma kooli miinuseid ja plusse välja tuua.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.05 17:29; 30.05 00:02; 30.05 00:10; 04.06 22:44; 04.06 23:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga palun. Kõike võib internetist leida. Eelmine aasta tegi GAGis lai matemaatika riigieksami 112 õpilast ja 27 tegi kitsa. Ega seal humanitaarklassides siis ainult 27 õpilast pole, enamus humantaarklassidest tegi siis ikkagi laia eksami

Siit võib siiski järeldada üht – kas teha kitsast või laia on nende oma valik. Reaalis seda valikut ei ole, kõik teevad laia.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 04.06 22:15; 04.06 22:54; 04.06 23:26; 05.06 01:22; 05.06 01:42; 06.06 10:34; 06.06 13:27; 06.06 16:36; 06.06 19:49; 07.06 11:40; 07.06 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siit võib siiski järeldada üht – kas teha kitsast või laia on nende oma valik. Reaalis seda valikut ei ole, kõik teevad laia.

Reaalis saab ka valida kitsast või laia, aga hea tahte protokolli kätte andes mainiti, et “õige vastus on lai matemaatika”. Samas ma arvan, et kui mõni laps valiks kitsa, siis ega keegi talt hea tahte protokolli nüüd tagasi võtma ka ei hakkaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siit võib siiski järeldada üht – kas teha kitsast või laia on nende oma valik. Reaalis seda valikut ei ole, kõik teevad laia.

Reaalis saab ka valida kitsast või laia, aga hea tahte protokolli kätte andes mainiti, et “õige vastus on lai matemaatika”. Samas ma arvan, et kui mõni laps valiks kitsa, siis ega keegi talt hea tahte protokolli nüüd tagasi võtma ka ei hakkaks.

Ei saa valida Reaalis kitsast. Vähemalt ühtegi nii julget pole olnud aastaid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 04.06 22:15; 04.06 22:54; 04.06 23:26; 05.06 01:22; 05.06 01:42; 06.06 10:34; 06.06 13:27; 06.06 16:36; 06.06 19:49; 07.06 11:40; 07.06 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga palun. Kõike võib internetist leida. Eelmine aasta tegi GAGis lai matemaatika riigieksami 112 õpilast ja 27 tegi kitsa. Ega seal humanitaarklassides siis ainult 27 õpilast pole, enamus humantaarklassidest tegi siis ikkagi laia eksami

Siit võib siiski järeldada üht – kas teha kitsast või laia on nende oma valik. Reaalis seda valikut ei ole, kõik teevad laia.

Innove statistika kohaselt teevad neljandik laia matemaatika programmi järgi õppinutest kitsa matemaatika eksami. Kohustustust teha laia matemaatika eksam ei ole.

GAGi kodulehel on kirjas, et kõikides suundades õpetatakse matemaatikat laia programmi alusel.

https://innovesa.sharepoint.com/sites/SA_Innove_testide_keskus/Shared%20Documents/Forms/AllItems.aspx?originalPath=aHR0cHM6Ly9pbm5vdmVzYS5zaGFyZXBvaW50LmNvbS86Zjovcy9TQV9Jbm5vdmVfdGVzdGlkZV9rZXNrdXMvRXQ2b2RiMWFzN3RMbGc1emdsT3BpVFFCLXo3VkdNaHk4dG9YRE1VSGxHVFlqUT9ydGltZT0tRUV6U2RVSTJFZw&id=%2Fsites%2FSA%5FInnove%5Ftestide%5Fkeskus%2FShared%20Documents%2FRiigieksamid%2FMatemaatika%2F2019%2FL%C3%BChianal%C3%BC%C3%BCs%20%28RE%20matemaatika%202019%20%29%2Epdf&parent=%2Fsites%2FSA%5FInnove%5Ftestide%5Fkeskus%2FShared%20Documents%2FRiigieksamid%2FMatemaatika%2F2019

https://gag.ee/opilasele/gumnaasiumi-oppesuunad/

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Innove statistika kohaselt teevad neljandik laia matemaatika programmi järgi õppinutest kitsa matemaatika eksami. Kohustustust teha laia matemaatika eksam ei ole.

Jajah. Ei ole. Millegipärast pole aga sellist õpilast Reaalis kordagi selle süsteemi algusest peale leidunud, kes kitsast eksamit teeks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 04.06 22:15; 04.06 22:54; 04.06 23:26; 05.06 01:22; 05.06 01:42; 06.06 10:34; 06.06 13:27; 06.06 16:36; 06.06 19:49; 07.06 11:40; 07.06 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Innove statistika kohaselt teevad neljandik laia matemaatika programmi järgi õppinutest kitsa matemaatika eksami. Kohustustust teha laia matemaatika eksam ei ole.

Jajah. Ei ole. Millegipärast pole aga sellist õpilast Reaalis kordagi selle süsteemi algusest peale leidunud, kes kitsast eksamit teeks.

Kuna Reaali sissesaaamine eeldab, et laps jagab matemaatikat üle keskmise, siis miks peaks üldse mõni gümnasist seal kitsa matemaatika valima? Seaduse järgi on jah õigus seda teha, aga mul tekiks sel juhul küsimus, kas laps on endale ikka õige kooli valinud? Ja laia matemaatika eksami tegemine on loogiline jätk ning annab suuremad võimalused ülikoolidesse astumisel.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.05 12:22; 30.05 00:07; 31.05 12:54; 05.06 10:49;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )


Esileht Koolilaps GAG või Reaalkool gümnaasiumiks