Esileht Koolilaps Georgias lapsega

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Teema: Georgias lapsega

Postitas:

Tahaks minna teismelisega reisile Georgiasse. Tean, et sinna on vaja teha notariaalselt kinnitatud tõlge sünnitunnistusest jm. Kas keegi oskab öelda, mis need dokumendid maksma võiksid minna? Lähen üksi, st vaja ka teise vanema luba.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.06 22:42; 13.06 08:19; 13.06 09:20; 13.06 09:44; 13.06 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis maalane sa oled?
eesti keeles on sõna Gruusia selle maa kohta.

või plaanid sõita ameerika ühendriikide georgia osariiki? sel juhul saad info usa saatkonna kodulehelt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reisin Atlantasse. Georgia osariiki USAs. Aitäh “abi” eest! Saatkonna lehel ei ole infot selle kohta, mis dokumentide vormistamine maksta võiks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.06 22:42; 13.06 08:19; 13.06 09:20; 13.06 09:44; 13.06 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mis täpselt takistab sul USA saatkonda helistamast/kirjutamast ja infot küsimast? Ei usu, et see raskem oleks kui perekooli postituse tegemine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 08:38; 13.06 10:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saatkonna lehel ei ole infot notariaalsete dokumentide hinna kohta kohta, lootsin, et saan neilt, kes Ameerikas käinud on. Ma ei saa aru, milleks kommenteerida, kui vastata ei oska.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.06 22:42; 13.06 08:19; 13.06 09:20; 13.06 09:44; 13.06 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saatkonna lehel ei ole infot notariaalsete dokumentide hinna kohta kohta, lootsin, et saan neilt, kes Ameerikas käinud on. Ma ei saa aru, milleks kommenteerida, kui vastata ei oska.

Saatkond ei väljasta ju neid dokumente. Notariaalseid dokumente väljastab notaribüroo ja hindade kohta saab infot sealt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, seda minagi, et saatkonna lehel sellist infot pole. Kell 22:42 polnud võimalik ka notaribüroosse helistada. Küsisin siit, et ehk keegi, kellel on kogemus, oskab öelda. Vastuseks tänitati keeleoskuse teemal ning heideti ette, miks ma siit küsin… nii et abi ei saanudki. Helistasin juba notaribüroosse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.06 22:42; 13.06 08:19; 13.06 09:20; 13.06 09:44; 13.06 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saatkonna lehel ei ole infot notariaalsete dokumentide hinna kohta kohta, lootsin, et saan neilt, kes Ameerikas käinud on. Ma ei saa aru, milleks kommenteerida, kui vastata ei oska.

Saatkonnast saad teada, mis dokumente täpselt vaja on.

Jah, seda minagi, et saatkonna lehel sellist infot pole. Kell 22:42 polnud võimalik ka notaribüroosse helistada. Küsisin siit, et ehk keegi, kellel on kogemus, oskab öelda. Vastuseks tänitati keeleoskuse teemal ning heideti ette, miks ma siit küsin… nii et abi ei saanudki. Helistasin juba notaribüroosse.

Alustaks sellest, et paneks oma teemale üheselt mõistetava pealkirja. Kui lähete USA’sse, siis nii kirjutagi. Ja kell 22:42 on interneti otsinugumootorid täiesti töökorras, leidsin praegu selle info kahe minutiga. Õpitud abitus on selle nimi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 08:38; 13.06 10:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsisin päris selgelt Georgia (mis kõigile teadaolevalt asub Ameerika Ühendriikides) ja dokumentide vormistamise hinna kohta. Lootsin saata kiiret ja asjakohast vastust inimestelt, kes äsja käinud vms. Õpitud abitus??? Pigem ütleks, et vastaja(te)l on probleem täitsa kaasasündinud õelusega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.06 22:42; 13.06 08:19; 13.06 09:20; 13.06 09:44; 13.06 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja võiks enne postitamist siiski läbi mõelda, mida ta küsida tahab. alustades pealkirjast “Georgias lapsega”, mis ei anna abs edasi teemapüstituse sisu kuni õige rubriigi valikuni (koolilapse-spetsiifiline probleem?) ja oma soovi selge formuleerimiseni. notariaalselt kinnitatud tõlke hind ei olene muide sellest, kas sa sõidad USA osariiki Georgiasse või kuskile mujale, sh end nõuk liiduvabariiki Georgiasse (jah, see on lubatud vorm). samuti ei ole vandetõlkide teenuste hinnad kuidagi moodi seotud sellegat, kas keegi on hiljuti USAs käinud.

aga kui küsimuse korrektne sõnastamine tundub keeruline, siis pole ka ime, et guugeldades vastuseid ei leia. google.com oskab küll lugeda inimeste mõtteid, kuid siiski ainult teatud piirini.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 11:11; 17.06 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neid Georgia nimelisi kohti on maailmas ikka rohkem. Isegi Ameerikas on rohkem kui see üks, millele teemaalgataja rõhub.
Näiteks ka Vermonti ja Missouri osariikides on sellise nimega linnad nagu Georgia.

Nii et kui ennast kirjapildiga õigustada tahad, siis tasuks tagala ka kindlustada ja ikka päris veendunud olla, et seda ainult ühtviisi mõista saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsisin päris selgelt Georgia (mis kõigile teadaolevalt asub Ameerika Ühendriikides) ja dokumentide vormistamise hinna kohta. Lootsin saata kiiret ja asjakohast vastust inimestelt, kes äsja käinud vms. Õpitud abitus??? Pigem ütleks, et vastaja(te)l on probleem täitsa kaasasündinud õelusega.

Kas sul tuli vastu ööd mõte, et võiks Ameerikasse reisida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis maalane sa oled?

eesti keeles on sõna Gruusia selle maa kohta.

või plaanid sõita ameerika ühendriikide georgia osariiki? sel juhul saad info usa saatkonna kodulehelt.

Gruusia on nõukaaegne riigi nimi ja eest keelde laenatud vene keelest. Äkki austaks nii palju seda rahvast ja nimetaks nende riiki nii, nagu nemad seda soovivad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.06 14:45; 13.06 17:43; 17.06 21:45;
To report this post you need to login first.

Mina küll arvasin, et teemaalgataja sõidab Georgiasse, mis on ikkagi Georgia Demokraatlik Vabariik (sai ka hiljuti 100-aastaseks). Georgia on Gruusia ametlik nimetus, mida eelistavad georgialased ise. Olen nõus, et Gruusia las jääb sinna Gruusia NSV ja RV aegadesse….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

. Äkki austaks nii palju seda rahvast ja nimetaks nende riiki nii, nagu nemad seda soovivad?

Ega sa Hiina kohta äkki Hiina ei ütle, vaid ikka nii, nagu nemad seda nimetavad: Zhōngguó?
Ja jumala pärast, sa ikka austad ukrainlasi piisavalt, et ei hakka nende nime nõukaaegse kujuga solvama – kirjutad ilusti Yкраїна?
Gruusia on küll selgelt eestikeelne kõikide autoriteetsete sõnaraamatute järgi, aga meie austuse juures ütleme ikka Sakhartvelo või Georgia.
Huvitav, et venelaste puhul kutsume neid õige nimega – russid – just siis, kui solvata tahame. Või tuleb see ka suurest austusest nende rahva ja riigi vastu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.06 16:05; 17.06 19:47; 19.06 12:22; 20.06 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega sa Hiina kohta äkki Hiina ei ütle, vaid ikka nii, nagu nemad seda nimetavad: Zhōngguó?
Ja jumala pärast, sa ikka austad ukrainlasi piisavalt, et ei hakka nende nime nõukaaegse kujuga solvama – kirjutad ilusti Yкраїна?
Gruusia on küll selgelt eestikeelne kõikide autoriteetsete sõnaraamatute järgi, aga meie austuse juures ütleme ikka Sakhartvelo või Georgia.
Huvitav, et venelaste puhul kutsume neid õige nimega – russid – just siis, kui solvata tahame. Või tuleb see ka suurest austusest nende rahva ja riigi vastu?

Do you like this?Kiida

Arusadav, et mõni inimene on rumal. Aga miks oma rumalusest niimoodi avalikult teada anda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

. Äkki austaks nii palju seda rahvast ja nimetaks nende riiki nii, nagu nemad seda soovivad?

Ega sa Hiina kohta äkki Hiina ei ütle, vaid ikka nii, nagu nemad seda nimetavad: Zhōngguó?

Ja jumala pärast, sa ikka austad ukrainlasi piisavalt, et ei hakka nende nime nõukaaegse kujuga solvama – kirjutad ilusti Yкраїна?

Gruusia on küll selgelt eestikeelne kõikide autoriteetsete sõnaraamatute järgi, aga meie austuse juures ütleme ikka Sakhartvelo või Georgia.

Huvitav, et venelaste puhul kutsume neid õige nimega – russid – just siis, kui solvata tahame. Või tuleb see ka suurest austusest nende rahva ja riigi vastu?

Ise said ka oma postituses aru, et su jutt ei pea paika- vt. oma lauset Georgia kohta. Ma ei räägi omakeelsest nimest vaid rahvusvahelisest nimest, mida kasutavad teised riigid.

Sa muidu nimetad saame ka laplasteks?

Unusta nüüd ära, mis sulle nõukaajal koolis õpetati ja viisakas oleks riike ja rahvusi nimetada niimoodi, nagu nemad ise eelistavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.06 14:45; 13.06 17:43; 17.06 21:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna mina olen oma lapsega USA Georgias käinud, siis kohe linkis, et mõtleb ikka seda USA osariiki. Atlanta oleks vast etem jah olnud teema pealkirjas, kuna lennuk maandub ju nagunii seal. Notariaalsuse kohta ilmselt on teemaalgataja vastuse juba saanud esimesest notaribüroost, aga minul tekkis küsimus, kas nüüd on võimalik siis lihtsalt minna, ilma küllakutseta? Mina käisin, tõsi küll, 2011, kuid käisime tuttavatel külas, oli vaja täita põhjalikud ankeedid ja oodata saatkonnast otsust, ka raha läks maksma jne. Kas võib siis ka niisama minna nüüd?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ma ei teadnud, et ühel USA osariigil/linnal võivad olla erireeglid sissesõiduks, kui teisel osariigil.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 21:22; 14.06 07:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ma ei teadnud, et ühel USA osariigil/linnal võivad olla erireeglid sissesõiduks, kui teisel osariigil.

Ma ei usu, et on. Kummaline küll – tõesti võiks ju teha siis teema Alabamasse sõitmisest või Iowasse vms. Siiski on ju küsimus USA sõidust. Mina olen küll käinud teismelise lapsega ja pole selle pealegi tulnud, et mingeid notariaalseid dokumente võiks vaja olla. Samuti ei olnud kaasas teist lapsevanemat. Teed ESTA ära ja asi korras. Aga kui muretsed, siis uuri Eesti välisministeeriumi konsulaarosakonnast, nemad oskavad ehk adekvaatsemat infot anda kui perekooli käod.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina eestlasena ei tunne end solvatuna, kui soomlane Eesti kohta Viro või lätlane Igaunja ütleb. See veel puuduks, et iga riiki nii peaks nimetama, nagu kohalikud seda teevad.
Kui inimene tahab infot, siis esimene nõue on, et küsimus on selgelt ja ühemõtteliselt sõnastatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.06 02:13; 14.06 03:14; 14.06 13:44; 14.06 14:25; 17.06 03:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

. Äkki austaks nii palju seda rahvast ja nimetaks nende riiki nii, nagu nemad seda soovivad?

Ega sa Hiina kohta äkki Hiina ei ütle, vaid ikka nii, nagu nemad seda nimetavad: Zhōngguó?

Ja jumala pärast, sa ikka austad ukrainlasi piisavalt, et ei hakka nende nime nõukaaegse kujuga solvama – kirjutad ilusti Yкраїна?

Gruusia on küll selgelt eestikeelne kõikide autoriteetsete sõnaraamatute järgi, aga meie austuse juures ütleme ikka Sakhartvelo või Georgia.

Huvitav, et venelaste puhul kutsume neid õige nimega – russid – just siis, kui solvata tahame. Või tuleb see ka suurest austusest nende rahva ja riigi vastu?

Eesti keeles hakati Georgiat venepäraselt Gruusiaks nimetama alles nõukogude okupatsiooni ajal. Võiks siiski jätkata omakeelset traditsiooni, mis järgib rahvusvahelist tava.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.06 02:15; 14.06 07:58; 14.06 08:00; 14.06 13:55; 18.06 20:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eesti keeles hakati Georgiat venepäraselt Gruusiaks nimetama alles nõukogude okupatsiooni ajal. Võiks siiski jätkata omakeelset traditsiooni, mis järgib rahvusvahelist tava.

Georgia on omakeelne traditsioon? 😀
Küllap on hulgem sõnu, mis sündinud nõuka ajal ja vene keele mõjul. Mis teeme, hülgame? Võtame asemele Brüsseli sõnad ja saab parem?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.06 02:13; 14.06 03:14; 14.06 13:44; 14.06 14:25; 17.06 03:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ma ei teadnud, et ühel USA osariigil/linnal võivad olla erireeglid sissesõiduks, kui teisel osariigil.

Ma ei usu, et on. Kummaline küll – tõesti võiks ju teha siis teema Alabamasse sõitmisest või Iowasse vms. Siiski on ju küsimus USA sõidust. Mina olen küll käinud teismelise lapsega ja pole selle pealegi tulnud, et mingeid notariaalseid dokumente võiks vaja olla. Samuti ei olnud kaasas teist lapsevanemat. Teed ESTA ära ja asi korras. Aga kui muretsed, siis uuri Eesti välisministeeriumi konsulaarosakonnast, nemad oskavad ehk adekvaatsemat infot anda kui perekooli käod.

Eks ma mõtlesin seda sarkasmiga. Pealkirjas oleks tulnud kasutada siis sõit USAsse

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 21:22; 14.06 07:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Georgia on omakeelne traditsioon? ????

Jah, meie oma eesti keeles juurdus just see rahvusvaheline ninetus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.06 02:15; 14.06 07:58; 14.06 08:00; 14.06 13:55; 18.06 20:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Georgia on omakeelne traditsioon? ????

Jah, meie oma eesti keeles juurdus just see rahvusvaheline nimetus. Kui ei usu, loe mõnd sõjaeelset raamatut või ajakirja, kus sellest riigist juttu on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.06 02:15; 14.06 07:58; 14.06 08:00; 14.06 13:55; 18.06 20:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Georgia on omakeelne traditsioon? ????

Jah, meie oma eesti keeles juurdus just see rahvusvaheline nimetus. Kui ei usu, loe mõnd sõjaeelset raamatut või ajakirja, kus sellest riigist juttu on.

Kas selle aastakese või paari jooksul, mil Gruusia iseseisev riik oli, jõudis Eestis juurduda mingi nimetus? Tõesti? Aga viita palun, ma ei viitsi otsida ise.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.06 02:13; 14.06 03:14; 14.06 13:44; 14.06 14:25; 17.06 03:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas selle aastakese või paari jooksul, mil Gruusia iseseisev riik oli, jõudis Eestis juurduda mingi nimetus?

Nimi ei ole seotud iseseisvusega, vaid tuleb selle maa kaitsepühakust, kes on Püha Georgi (kreeka originaalis Georgios, meie versioonis Jüri).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.06 02:15; 14.06 07:58; 14.06 08:00; 14.06 13:55; 18.06 20:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nimi ei ole seotud iseseisvusega, vaid tuleb selle maa kaitsepühakust, kes on Püha Georgi (kreeka originaalis Georgios, meie versioonis Jüri).

Ei saa aru. Grusiinid nimetavad oma riiki Sakarthveloks. Ei nimeta Georgiaks. Kaitsepühak on Püha Georgi. Nii. Kuidas aga siit nüüd peaks järelduma, et eestlastes juurdus nimetus Georgia?
Mõnd faktilist tõestust või näidet paluks siiski.
Okei. Jõudsin Ain Kaalepi artiklini Päevalehes http://epl.delfi.ee/news/arvamus/ain-kaalep-kas-gruusia-voi-georgia?id=51019925, autoriteedi juttu usun küll. Kui vastab tõele, et nende jaoks Gruusia ja grusiinid on solvav nimetus, siis tasub ümber harjuda küll. Kuigi väike kahtlus siiski jääb, kas see pole kitsa kliki arvamus, sest on minulgi kauge tuttav Gruusias/Georgias ja pole ta kunagi midagi arvanud sellest, et meie keeles riigi nimeks Gruusia on. Eks küsin nüüd otse järele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.06 02:13; 14.06 03:14; 14.06 13:44; 14.06 14:25; 17.06 03:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

100 a tagasi Georgia majanduse ülevaade: https://dea.digar.ee/cgi-bin/dea?a=d&d=postimeesew19190614.2.24

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )


Esileht Koolilaps Georgias lapsega

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.