Esileht Ilu ja tervis Günekoloogilise läbivaatuse ultraheli neitsil

Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )

Teema: Günekoloogilise läbivaatuse ultraheli neitsil

Postitas:
Kägu

Raseduse tuvastamiseks vaginaalne ultraheli? Tõsiselt? Rutiinselt? (Ma ei ole Eestis rase olnud ega sünnitanud, ses suhtes tõesti uudis minu jaoks.)

Kus riigis 6.-7. nädalal kõhu pealt tuvastatakse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus riigis 6.-7. nädalal kõhu pealt tuvastatakse?

Miks on nii vara üldse uh-ga tuvastada vaja?

Ma olen kolm korda sünnitanud ja mulle ei ole elu jooksul veel kordagi vaginaalset uh tehtud.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus riigis 6.-7. nädalal kõhu pealt tuvastatakse?

Miks on nii vara üldse uh-ga tuvastada vaja?

Ma olen kolm korda sünnitanud ja mulle ei ole elu jooksul veel kordagi vaginaalset uh tehtud.

Ainult enda seisukohast.
Järsku on vägistatud ja soovitakse aborti teha, mida varem, seda kergem. Järsku on rasedus mingite ravimite korral keelatud. Järsku on soodumus emakaväliseks raseduseks või ohtlik ka emale/lootele mingil muul tervislikul põhjusel, kus on vaja rasedust varajaselt tuvastada, et näiteks toetav ravi peale panna vmt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus riigis 6.-7. nädalal kõhu pealt tuvastatakse?

Miks on nii vara üldse uh-ga tuvastada vaja?

Ma olen kolm korda sünnitanud ja mulle ei ole elu jooksul veel kordagi vaginaalset uh tehtud.

Ainult enda seisukohast.

Järsku on vägistatud ja soovitakse aborti teha, mida varem, seda kergem. Järsku on rasedus mingite ravimite korral keelatud. Järsku on soodumus emakaväliseks raseduseks või ohtlik ka emale/lootele mingil muul tervislikul põhjusel, kus on vaja rasedust varajaselt tuvastada, et näiteks toetav ravi peale panna vmt.

Med näidustusel – loomulikult. Aga siin oli jutt lihtsalt raseduse tuvastamisest, sellest ka minu küsimus, et kas tõesti rutiinselt ja kõigile?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus riigis 6.-7. nädalal kõhu pealt tuvastatakse?

Miks on nii vara üldse uh-ga tuvastada vaja?

Ma olen kolm korda sünnitanud ja mulle ei ole elu jooksul veel kordagi vaginaalset uh tehtud.

Ainult enda seisukohast.

Järsku on vägistatud ja soovitakse aborti teha, mida varem, seda kergem. Järsku on rasedus mingite ravimite korral keelatud. Järsku on soodumus emakaväliseks raseduseks või ohtlik ka emale/lootele mingil muul tervislikul põhjusel, kus on vaja rasedust varajaselt tuvastada, et näiteks toetav ravi peale panna vmt.

Med näidustusel – loomulikult. Aga siin oli jutt lihtsalt raseduse tuvastamisest, sellest ka minu küsimus, et kas tõesti rutiinselt ja kõigile?

Minul on küll mõlema raseduse ajal seda täiesti rutiinselt tehtud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Med näidustusel – loomulikult. Aga siin oli jutt lihtsalt raseduse tuvastamisest, sellest ka minu küsimus, et kas tõesti rutiinselt ja kõigile?

Mis see rutiin siia puutub? On ju vastatud, et osadel on kogemus raseduse tuvastamisega ja teistel mitte. Keegi ei mõtle ometi oma kogemust välja, ole nüüd.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millegipärast arstid siiski eelistavad süütutel kõhu pealt UH teha.

Pakun, et suuresti on see psühholoogilistel põhjustel.

Ei ole nii ja enamasti tehakse siiski raseduse tuvastamiseks.

Vot tõesti ei saa sellest väitest aru. Kuidas me üldse selles teemas raseduse tuvastamisei jõudsime, kui teema on süütust neiust!?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vot tõesti ei saa sellest väitest aru. Kuidas me üldse selles teemas raseduse tuvastamisei jõudsime, kui teema on süütust neiust!?

Kas oled pervert? Kes sinu süütuse võttis, ahh? Püsi teemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks on nii vara üldse uh-ga tuvastada vaja?

Ma olen kolm korda sünnitanud ja mulle ei ole elu jooksul veel kordagi vaginaalset uh tehtud.

Mis ajal sina siis arsti poole pöörduaid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas teeb günekoloog ultraheli, kui naine on neitsi? Jajaa, tean, et neitsinahk venib, aga kas tõesti nii palju ja see valus pole? Tütar peab minema UH-sse, mõtlen, et kuidas teda selleks ette valmistama peab – kas võib olla valus, kas äkki tehakse hoopis kõhu pealt jms. Uurida soovitakse emaka limaskesta ja munasarju.

………..

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millegipärast arstid siiski eelistavad süütutel kõhu pealt UH teha.

Pakun, et suuresti on see psühholoogilistel põhjustel.

Ei ole nii ja enamasti tehakse siiski raseduse tuvastamiseks.

Vot tõesti ei saa sellest väitest aru. Kuidas me üldse selles teemas raseduse tuvastamisei jõudsime, kui teema on süütust neiust!?

TA pole kordagi lapse vanust välja toonud. Kui sümptomid viitavad rasedusele siis hoolimata sellest, et emme kõrval nt kinnitab, et tütreke on süütu on arstidel mõni kord vaja ka veenduda. Kujutan ette, et mõni kanaema (või nt usklik pere) võib seal 16. aastasel ka kõrval kätt hoida ja kinnitada, et süütuke.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA pole kordagi lapse vanust välja toonud. Kui sümptomid viitavad rasedusele siis hoolimata sellest, et emme kõrval nt kinnitab, et tütreke on süütu on arstidel mõni kord vaja ka veenduda. Kujutan ette, et mõni kanaema (või nt usklik pere) võib seal 16. aastasel ka kõrval kätt hoida ja kinnitada, et süütuke.

Hüümen on hästi näha, ükski arst ei pea seda lõhkuma. Süütus on auasi, mis “süütuke”.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA pole kordagi lapse vanust välja toonud. Kui sümptomid viitavad rasedusele siis hoolimata sellest, et emme kõrval nt kinnitab, et tütreke on süütu on arstidel mõni kord vaja ka veenduda. Kujutan ette, et mõni kanaema (või nt usklik pere) võib seal 16. aastasel ka kõrval kätt hoida ja kinnitada, et süütuke.

Hüümen on hästi näha, ükski arst ei pea seda lõhkuma. Süütus on auasi, mis “süütuke”.

Otseloomulikult, hüümen võib katki minna ka sportimise käigus vmt, mis ei tähenda, et enam süütu poleks. AGA kui arstil on raseduse kahtlus siis vajadusel ei piirdu kõhu pealt UH vaid võimalik, et peabki alla vaatama ja “kontrollima”, st mitte lihtsalt usaldama emme juttu kõrval.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Otseloomulikult, hüümen võib katki minna ka sportimise käigus vmt, mis ei tähenda, et enam süütu poleks. AGA kui arstil on raseduse kahtlus siis vajadusel ei piirdu kõhu pealt UH vaid võimalik, et peabki alla vaatama ja “kontrollima”, st mitte lihtsalt usaldama emme juttu kõrval.

Patsient on tütar ja emme ootab väljas. Protseduurideks on vaja patsiendi nõusolekut.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on raseduse algusjärgus (neid on mitu) alati tehtud UH vaginaalselt. Kui kõht juba suurem, siis alati kõhu pealt.

Edaspidi, kui olen arstil käinud, on tehtud UH alati vaginaalselt. Uuritud on munasarju, limaskesta paksust, polüüpide ja müoomide olemasolu.

Ei tea, kuidas süütul neiul saab neid asju uurida. Olen aru saanud, et siin liigub ka günekolooge ja selle valdkonna õdesid. Ehk keegi oskab TA küsimusele vastata.

Neiu peaks aga kindlasti arstile ka ütlema, kui ta ei ole veel vahekorras olnud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olin 15 ja süütu kui munasarjapõletiku tõttu arsti juurde läksin ja läbivaatuse ajal kraaksatas günekoloog, et millal esimene vahekord oli? Vastasin, et polegi olnud, siis vabandas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olin 15 ja süütu kui munasarjapõletiku tõttu arsti juurde läksin ja läbivaatuse ajal kraaksatas günekoloog, et millal esimene vahekord oli? Vastasin, et polegi olnud, siis vabandas.

Ja tehti peegliga läbivaatus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA pole kordagi lapse vanust välja toonud. Kui sümptomid viitavad rasedusele siis hoolimata sellest, et emme kõrval nt kinnitab, et tütreke on süütu on arstidel mõni kord vaja ka veenduda. Kujutan ette, et mõni kanaema (või nt usklik pere) võib seal 16. aastasel ka kõrval kätt hoida ja kinnitada, et süütuke.

Olen teemaalgataja ja teemas oli täiesti kirjas, mida uurida soovitakse. Arstil on ammu käidud ning UH tehti kõhu pealt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )


Esileht Ilu ja tervis Günekoloogilise läbivaatuse ultraheli neitsil