Esileht Kodunurk Hädas tervislikuma toiduga

Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )

Teema: Hädas tervislikuma toiduga

Postitas:

Oi jeerum küll – sa päriselt kujutad ette, et pastasalatit ja porgandimuffineid mugides kellegi kaal alaneb???

No kui sinu jaoks on söömine terve plaaditäie mugimine või terve potitäie ahmimine, siis ausaltöeldes ei ole vahet, mida sa mugid, ikka mugid ülemäära.

Minu point on selles, et kaalu alandamiseks ei pea endale ilmtingimata sisse pressima asju, mis ei maitse. Saab korrigeerida olemasolevat söögisedelit. Näiteks sellega, et ei joo igal õhtul kahte õlut või rookida menüüst välja suhkruga joogid. Juba ainuüksi sellest piisab, et kaal hakkaks langema.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.05 17:32; 22.05 20:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on ju asi väga lihtne. Kes õhtusöögi perele teeb, see ju ka otsustab, mis söögi teeb. Kui nii pirtsakas sööja majas on, siis tema järgi asju sättima hakates ei saa iialgi teised süüa kõike seda, mis tahaks. Nii et kui sina teed söögi, siis teegi seda, mida ise tahaksid süüa ja mida tervislikuks pead. Kui sobib, siis sööb, kui ei sobi, otsib kapist midagi muud. Täismees ometi. Ja kui tema teeb söögi ja sulle ei sobi, saad ju iga kell endale ise mingi salati teha ja ongi õhtusöök olemas. Ma ei saa aru, milleks selline jant. Ilmselgelt ajab mees sõrad vastu, sest teda on korraga muutma hakatud, paistab selline kitsarinnaline, kes arvab, et õige mees sööb kartulit ja liha.

Kui ükskord tervisele hakkab, eks siis hakkab mõistma. Ega enne midagi ei muutu, kui inimeses endas mingi sisemine vapustus on ära toiminud. Ja ega kartulis ka midagi halba pole, vägagi kasulik toiduaine. Ainult et sina ei pea seda mehega koos iga päev sööma, kui ei taha.

Igaühel on omad nipid, mis aitavad kaalu langetada. Mul võttis mees paari kuuga 11 kilo alla sedasi, et õhtusöögiks sõi liha ja mingit toorsalatit. õhtused muud näksimised jättis ära, samuti päevased söögikordade vahepeal nosimised. Peamiselt siis jäi menüüs vähemaks nisujahutooteid ja muus osas sõi hästi valgurikkalt. Ma ise olen oma paarist ülekilost lahti saanud sellega, et ühe toidukorra päevas asendan mingi smuutiga, nisujahutooteid söön niigi minimaalselt, nii et selles osas polegi väga midagi ära jätta menüüst.

Ja võib-olla peaks mees ise mõtlema, mida ta enda maitse järgi tervislikku teeks? Enda peres olen tähele pannud, et minu nö tervislikud toidud on selle pärast maitsetumad, et ma koonerdan rasvadega. Kui mees süüa teeb, siis lapsed ka söövad kahe suupoolega ja kiidavad tema ahjuköögivilju, lähevad kõigile nii porgandid-kaalikad kui ka brokoli jmt kraam peale.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihasoustide sisse hautad paaaalju suvikõrvitsat, see on hea köögivili, mingi veiseliha-tomatihautise sisse saab ära keeta kilojagu juurikaid (paprika, suvikõrvits, sibul). Kui kahtled, siis hautad liha ja kõik valmis, tõstad lihatükid välja ja lased saumikseriga kastme ühtlaseks, liha sisse tagasi, keegi ei aimagi, et seal on sibulat ja paprikat. Vabalt võib kõikides toitudes sama teha praesibulaga (kes ei armasta sibulatükke).

Mu vanaema kasutas seda praktikat, et mind sibulat sööma saada. Neil, kes sibulat söövad, on raske aru saada, kui tugev ja spetsiifiline on sibula maitse. Ma ei ole muidu toiduga pirtsutaja, aga sibulat ei suuda süüa, on ta siis tükina või püreestatuna. Tekib tugev okserefleks. Vanemate inimeste sünnipäevadel olen sageli kogemata endale tõstnud toitu, mis on sibulaga tehtud ning siis seda närimata kiirelt alla neelanud, et mitte vanainimest solvata. Korduvalt ka pidanud ennast vabandama ja WC-sse tormama. Ei ole nii, et kõiki toiduaineid saab peita ja kui tekstuuri ei ole, siis ei ole ka algallikat.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on küll õige, et sibulat ei maksa vägisi sööta neile, kes seda ei talu.
Minul on seitsmeaastane poeg kodus, kes pooli asju ei söö, sh tomatit, paprikat, isegi paljusid puuvilju. Hautatud köögivilju sööb pika hambaga. Ma vaikselt loodan, et nii teismelisena saab ta sellest pirtsutamisest üle. Seni panen võimalikult palju köögivilju kotlettidesse ja pikkpoissi jmt toitudesse, supi sees olen tema portsu sees porgandi puruks litsunud. Tomatit panen ka supi sisse, nii et see seal puruks keeb ja välja ei paista. Allergiaid lapsel igal juhul ei ole, lihtsalt umbusk nende toiduainete suhtes.
Võibolla teemaalgataja mees on ka olnud selline umbusklik laps ja teda ei ole kodus vähehaaval harjutatud oma mõtteviisi muutma. Täiskasvanud peast on kindlasti raskem. Aga kui leidub ükskõik mis köögivili, mis mehele maitseb, siis maksab seda kasvõi ülepäeva valmistada.
Kaalu alandamiseks esimene samm võiks olla see, et koju ei osta enam suhkrut sisaldavaid toiduaineid (magusad kohupiimad ja jogurtid, koogid, jäätisest ja kommidest rääkimata), kartulikrõpse, valget saia ja peenleiba – poes on tohutu sepikute ja teraleibade valik. Ilmselt kui inimene üldse mingit salatikraami ei söö, siis tasub purgivitamiine tarvitada. Vitamiinivaegusest muutub ka loiuks ja uimaseks, nii et ei taha trenni minna või üldse kuidagi pingutada. Aga varsti tuleb maasika-aeg – neid mees ikka vast sööb ja need on hea vitamiiniallikas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega need surnuks keedetud aedviljad olegi tervislikud. Katsu ta värsket kraami sööma saada. Süsivesikutest võiks loobuda, liha ja salat on täiesti piisav. Kui inimene ei taha trenni minna, ole ise talle toeks – jookske koos, võimelge, ujuge, sõitke ratast, mängige tennist või sulgpalli.
Üldiselt muidugi kedagi sundida ei saa.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.05 10:01; 23.05 10:06; 23.05 10:16; 09.06 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga nii ka ei käi asjad, et üks on pirtsperse ja teine siis katkestab pooleks end, et teda toita.

Miks täiskasvanud inimest on üldse vaja toita? Inimesed teevad ju kordamööda või vaheldumisi süüa, vaheldust peaks olema? Pealegi on suu peas ja saab ju läbi arutada mida näiteks õhtusöögiks teha. Ma ka ei taha, kui mulle lajatatakse lihtsalt taldrik ette, et hakka sööma ja mind pole enne arutellu kaasatud.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.05 10:01; 23.05 10:06; 23.05 10:16; 09.06 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keeduporgand või selline klassikaline Eesti ühepajatoit on paljudel mingi foobia.

Kõige olulisem küsimus on siin juba küsitud, kas mees päriselt ise tahab alla võtta? Kui tahab, siis saab juba edasi liikuda.

Muidu on siin ka juba häid soovitusi. Esiteks see, et juurikaid nö peita nagu lastele. See ei ole üldse mitte halb plaan, esiteks tervislik ja samas teeb toidud lihtsalt mahlasemaks. Nt kõik kotletid-pikkpoiss jms asjad saab teha nii, et pool lihakogusest on riivitud köögiviljad ja sekka maitserohelist ja muud. Maitsestad korralikult ära ja suvikõrvits-porgand jms läheb niimoodi sisse, et silm ka ei pilgu.

väga tänuväärsed asjad on ka erinevad kaunviljalised, oad ja läätsed nt. Neid annab samamoodi lihaga pooleks teha, erinevatesse hautistesse visata jne. Nt chili con carne vs chili sin carne. Sellisesse punasesse möksi annab nii palju head ja paremat sisse peita, et ei ole mingit nurinat. Saabki teha nt pool ja pool, pool veisehakkliha ja teine osa nt läätsed või oad. Või siis bolognese – punase kastme alustad sibula-küüslaugu-selleriga, viskad peale purgi purustatud tomateid, sisse võid veel panna suvikõrvitsat, seeni, paprikat – mida iganes ????

Minu abikaasa sööb küll suht kõike aga tema erilised lemmikud on hoopis igasugused Aasia maitsed. Kui su mehele see meeldib, siis võid ju proovida midagi selles vallas. Erinevad karrid nt või lihtsalt küüslauk-ingver-soja kombo juurikatele peale visata. Või soja-mesi jne.

Mina söön ka kõike aga ütlen ausalt, et väga paljude inimeste arvamus heast salatist on minu jaoks ikka väga mittemidagiütlev. Ei ole hullemat asja kui tellid salati ja siis talvisel ajal on selleks komboks olematult maitsestatud talvine plastiktomat, kurk ja nt hiina kapsas… . No ei ole ju maitsev! Üleüldse oleks aeg kaugemale vaadata sellest tomati-kurgi-salati värgist.

Palju maitsvamaid ja ka odavamaid salateid on olemas. Ise armastan väga erinevaid sooje salateid, mis on ka väga tänuväärsed selleks, et jääkidest lahti saada. Mingi juustulõpp, jupike grillliha, tuunikalakonserv – no mida iganes. Erinevad seemned on ka hea ja toitev lisand.

Proua Kombo, miks neid vaeseid toiduaineid aina VISKAMA peab?

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.05 10:01; 23.05 10:06; 23.05 10:16; 09.06 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toiduga pole ju mingisugust häda vaid pirtsaka mehega. Kui ei kõlba tervislik toit siis mingu välja sööma, kus see probleemne koht siin on? Lihtne ja loogiline kõik!

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihasoustide sisse hautad paaaalju suvikõrvitsat, see on hea köögivili, mingi veiseliha-tomatihautise sisse saab ära keeta kilojagu juurikaid (paprika, suvikõrvits, sibul). Kui kahtled, siis hautad liha ja kõik valmis, tõstad lihatükid välja ja lased saumikseriga kastme ühtlaseks, liha sisse tagasi, keegi ei aimagi, et seal on sibulat ja paprikat. Vabalt võib kõikides toitudes sama teha praesibulaga (kes ei armasta sibulatükke).

Mu vanaema kasutas seda praktikat, et mind sibulat sööma saada. Neil, kes sibulat söövad, on raske aru saada, kui tugev ja spetsiifiline on sibula maitse. Ma ei ole muidu toiduga pirtsutaja, aga sibulat ei suuda süüa, on ta siis tükina või püreestatuna. Tekib tugev okserefleks. Vanemate inimeste sünnipäevadel olen sageli kogemata endale tõstnud toitu, mis on sibulaga tehtud ning siis seda närimata kiirelt alla neelanud, et mitte vanainimest solvata. Korduvalt ka pidanud ennast vabandama ja WC-sse tormama. Ei ole nii, et kõiki toiduaineid saab peita ja kui tekstuuri ei ole, siis ei ole ka algallikat.

Absoluutselt sama siin. Sibulat ei ole võimalik peita, selle lõhn ja maitse on nii spetsiifiline. Mina ka ei suuda süüa kuumtöödeldud sibulat, sellerit ega porrut, konkreetselt hakkan sõna otseses mõttes oksele. Kui seisan näiteks tööl lõunal söögisabas ja minu kõrval seisja võtab oma kandiku peale sibulatega tehtud hakklihakastme, tunnen seda lõhna tema taldrikust ilmeksimatult. Küsimus ei ole mingites tükkides ega tekstuuris. Kellel sellist kiiksu ei ole, ei mõista jah inimest, kes ei suuda sibulat süüa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.05 13:22; 26.05 12:56; 07.06 17:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kodujuust, omlett, sepik saia asemel, oad, konservherned salati asemel.
Vaadata üle ka peamised kaloriallikad sh joogid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liha, munad, piimatooted, jahutooted, suhkur, riis, on asjad, mis ummistavad organismi. Kartulid (tärklis) ja liha paned kokku ja saad eriti toreda olluse. Ülekilod tulevad paljuski ka sellest, et te olete seest umbes ja seedimine ei tööta enam efektiivselt. Kui tahate kaalu langetada, siis on tähtis, et saaksite palju kiudaineid, mis hakkavad organismist saasta välja viima. Puuviljad, köögiviljad on need asjad. Kuidagi tuleks nende osakaalu suurendada ning ummistavate asjade osakaalu vähendada.
Kui söögikorral on liha, siis parem juurde ainult salatit. Ja kui kartul, riis või pasta, siis pigem mitte liha, vaid köögiviljad, salat.
Juua oleks parem mitte söögi kõrvale, siis seedub toit paremini. 30 min enne/pärast söömist on õigem juua. Ja juua võiks ainult vett.

Inimest sööma ei saa sundida, lihtsalt näita eeskuju. Meil on kogu pere toitumine väga suures osas muutunud, algust tegin ma ise ja aja jooksul tuli ka ülejäänud pere kaasa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui muud teha ei saa, saab teha reegli, et peale 7-set õhtu ei söö. Ja söögiks tuleb lugeda ka alkoholi.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.05 08:50; 06.06 04:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kogenud seda, et mees sööb pea kõike, mitte toorelt, aga keedetult, kapsaga, porgandiga, peeti, kaalikaga sööke. Kõiki suppe, milles juurviljad sees või muul kujul tehtud. Aga kuna need talle meeldivad, siis sööbki kõiki toite palju ja kui ühepajatoitu või värskekapsasuppi ka palju süüa, siis võib neid juurvilju sees olla, palju tahes, ega sellest kaal ei vähene.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Minu mure siis selles, et oleme abikaasaga pika aja vältel järjepidevalt kaalus juurde võtnud. 11a jooksul mina (hetkel 71kg 176cm) 10kg ja tema (109kg/182cm) 20kg. Mind on see häirima hakanud ja tahaksin paremini toituda aga mees ei söö midagi tervislikku. Menüüst on tema puhul välistatud kapsas, kaalikas, kurk, tomat, salat, tatar ja jumal hoidku sibula eest. No reaalselt kõik värske peale kartuli. Ma ei oska midagi enam süüa teha. Üleeile tegin frikadellisuppi – sõi läbi häda ja porgandi noppis välja. Täna tegin singi-juustu salatit. Sõi pigem sinki ja juustu kui salatit seal all. Mida veel teha? Korvpalli trennis ta ka ei käi, elame uues kohas ja ta ei taha minna, sest ei tea kedagi, kes seal käivad. Ma olen nõutu. Kuidas ta kaalu vähendada? Endaga saan hakkama, alustasin jälle jooksmisega ja olen oma toidu suhtes kriitilisem. Muidu sööme sellist kodust lihtsat toitu.

* sa lihtsalt ei tee toitu
* teed vaid tervislikku toortoitu
* lased tal olla ja tegeled endaga

Ma ei saa aru, miks inimestele meeldib endale stressi tekitada?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui muud teha ei saa, saab teha reegli, et peale 7-set õhtu ei söö. Ja söögiks tuleb lugeda ka alkoholi.

7-set?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.05 13:22; 26.05 12:56; 07.06 17:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui muud teha ei saa, saab teha reegli, et peale 7-set õhtu ei söö. Ja söögiks tuleb lugeda ka alkoholi.

7-set?

Numbrite kirjutamine on alati tohutu probleem olnud. Miks see inimestele nii keeruline on, ei oska mitte aimatagi. Eriti tänapäevaste võimaluste juures, kus samast aparaadist kirjutad Perekooli ja samas aparaadis on näiteks EKI väga hea abimaterjal lihtsalt võtta.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.05 10:01; 23.05 10:06; 23.05 10:16; 09.06 20:43;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )


Esileht Kodunurk Hädas tervislikuma toiduga

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.