Esileht Ilu Hambalaminaadid

Näitan 24 postitust - vahemik 31 kuni 54 (kokku 54 )

Teema: Hambalaminaadid

Postitas:
Kägu

Mina ei aja jama. Jah, implantaat on kruvi ja sellele pannakse peale kroon. Mul on kolm implantaati. Aga mul on ka portselankroonid esihammastel. Need ei ole laminaadid. Täpselt samasugused kroonid nagu pandi selle implantaadi kruvi peale. Esihammastele pandud kroonide all on minu enda väikseks lihvitud hambad, juured ka all.

Sama juttu rääkisin ju ka mina. Keda mina tsiteerisin, ütles, et kui alles on vaid juur, on see implantaat. Ei ole, kroon on nähtav osa hambast, implantaat on lõualuu sees. Krooni võib kinnitada oma juure peale või implantaadikruvi peale. Krooni panekuks peab mingi osa hambast alles olema juure küljes, sinna külge kleebitakse kroon. Kruvi puhul pannakse vahele veel üks jupp, mille külge kroon kinnitatakse. Laminaadid ja lumineerid on katted, mis hamba peale pannakse. Sedasama on ju juba mitmes eri versioonis siin öeldud, miks sina vaidled, kui tegelikult väidad sama, ei saa hästi aru. Kroonid ei ole kaks korda kallimad, hinnaklass on umbes sama kui laminaatidel. Lihtsalt tavaliselt oma hammast lihtsalt välimuse pärast ei hakata köndiks lihvima, et sinna peale kroon panna, aga eks võib igasuguseid asju teha. USA-s nägin palju sellist asja, et oma hambaid kujundati lihvimise ja täidisega natuke ümber, valgendati ära ja olidki ilusad hambad. Ma ei tea, miks seda siin väga ei tehta. Hakatakse kohe mingeid väga kardinaalseid asju tegema ja terveid hambaid rikkuma lihtsalt sellepärast, et värv ei meeldi. USA-s valgendasid kõik suvalised inimesed oma hambaid, see oli niivõrd levinud ja üldse mitte mingi kallis asi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Autor ise lasi panna, hambad lihviti õhemaks ja, protsess poole peal.  Ei jõua ära kahetseda- oleks võinud oma pruunide laikudega edasi olla. Lihtsalt nii kahju on vaadata neid lihvitud hambaid ja karta kas läheb kaaries sisse kuskilt või ei lähe.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Autor ise lasi panna, hambad lihviti õhemaks ja, protsess poole peal.  Ei jõua ära kahetseda- oleks võinud oma pruunide laikudega edasi olla. Lihtsalt nii kahju on vaadata neid lihvitud hambaid ja karta kas läheb kaaries sisse kuskilt või ei lähe.

Ajutiste järgi ju näed, milline portselantulemus saab. Ega sa ju köntidega ringi liigu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei liigu, aga korduvalt katki hammustanud ning pildiga tutvust teinud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

*Ajutisi siis..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

*Ajutisi siis..

Mis siis pahasti on, on liiga paksud? Kole toon? Selgita, palun.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma hamba lõhkumine lihtsalt pole seda väärt.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma hamba lõhkumine lihtsalt pole seda väärt.

Ei kannatanud lumineere peale panna?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pidid katki minema, läbi kumama jne. Lihvi ulatusest mina ei saanud enne teostust aru. Lõpuks tunne et poleks üldse pidanud minema ja rahulikult edasi elama.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pidid katki minema, läbi kumama jne. Lihvi ulatusest mina ei saanud enne teostust aru. Lõpuks tunne et poleks üldse pidanud minema ja rahulikult edasi elama.

Kui sul uued hambad suhu kinnitatakse, oled kindlasti hoopis teist meelt.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laminaat pannakse siis kui oma hammas pole eriti kulunud vaid lihtsalt kosmeetiliselt inetu.

Kroonitakse kui hammas on kulunud ja kahjustunud.

Nende lamineetide ja kroonidega soovitan väga ettevaatlik olla, endal oli ühes tuntud kliinikus väga tuntud tipparstiga negatiivne kogemus. Polnud pikki aastaid hambaarstil käinud ja arst tahtis kohe kroonima hakata, ennem tuleks ikka ülejäänud hambad korda teha. Nüüd käingi tavahambaarstil ja kroonima hakkame alles hiljem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan ka nende “tipp”arstidega ettevaatlik olla, sest need “tipp”arstid tahavad teha sulle “tipp”arvet. Eriti olge ettevaatlik nendega, kes olid “tipus” 20a tagasi, sest oma “tipp”teadmiste tõttu nad uuendamas neid ei käi. Käige parem sellises kliinikus, kus tagasihoidlik, tasemel varustusega prof arst, mitte selline, kes kuulsuseks ja rikastumiseks oma eriala kasutama asunud. Mõttekoht

+3
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Laminaadid kestavad umbes 8 aastat. Kuna olen keskealine, olen kaalunud need ehk 10 aasta pärast panna, sest oma hambad muutuvad üha tumedamaks vanusega. Aga isegi sel juhul pean neid mitu korda elu jooksul välja vahetama. Imestusega vaatan neid 20-aastaseid instastaare, kel laminaadid, mis sellest väikesest hambaköndist selle laminaadi all selleks ajaks küll enam alles on kui nad vanemaks hakkavad jääma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mis sellest väikesest hambaköndist selle laminaadi all selleks ajaks küll enam alles on kui nad vanemaks hakkavad jääma?

Arvad, et see kahaneb ajaga?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen ka mõelnud laminaatide peale, kuid kuna minu kõige suurem hirm on muutuda selliseks, nagu on Hommik A-ga saatejuht AV, siis olen siiani kahtleval seisukohal. Pigem siis ikkagi oma hambad, kuid normaalse paksusega. Selline tulemus oleks ikka küll masendav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen ka mõelnud laminaatide peale, kuid kuna minu kõige suurem hirm on muutuda selliseks, nagu on Hommik A-ga saatejuht AV, siis olen siiani kahtleval seisukohal. Pigem siis ikkagi oma hambad, kuid normaalse paksusega. Selline tulemus oleks ikka küll masendav.

Tal on ju oma hambad :O

No vähemalt paar aastat tagasi veel olid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen ka mõelnud laminaatide peale, kuid kuna minu kõige suurem hirm on muutuda selliseks, nagu on Hommik A-ga saatejuht AV, siis olen siiani kahtleval seisukohal. Pigem siis ikkagi oma hambad, kuid normaalse paksusega. Selline tulemus oleks ikka küll masendav.

Tal on ju oma hambad :O

No vähemalt paar aastat tagasi veel olid.

No seda enam. Jube ju.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei julge arstil välja öelda et ei meeldi? Ongi algul rahul ja hiljem mitte? Palju põhjuseid võib olla..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No seda enam. Jube ju.

Paljudel sellised suured hambad. Miks sa arvasid, et need laminaadid? Kannil on võltsid, aga need ka hoopis teistsugused.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

endal oli ühes tuntud kliinikus väga tuntud tipparstiga negatiivne kogemus. Polnud pikki aastaid hambaarstil käinud

No selle kommentaariga jäi küll halvem mulje pigem sinust kui arstist.
Miks sa siis hambaarsti juures “pikki aastaid” ei käinud?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

endal oli ühes tuntud kliinikus väga tuntud tipparstiga negatiivne kogemus. Polnud pikki aastaid hambaarstil käinud

No selle kommentaariga jäi küll halvem mulje pigem sinust kui arstist.

Miks sa siis hambaarsti juures “pikki aastaid” ei käinud?

Mis see sinu asi on?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

endal oli ühes tuntud kliinikus väga tuntud tipparstiga negatiivne kogemus. Polnud pikki aastaid hambaarstil käinud

No selle kommentaariga jäi küll halvem mulje pigem sinust kui arstist.

Miks sa siis hambaarsti juures “pikki aastaid” ei käinud?

Vaata hambaarstide hindasid ja inimeste palkasid ja esita uuesti see küsimus. Võib-olla inimesel polnud rahaliselt võimalik või siis olid nt tervisemured, mul on tuttav alkohoolik, kes ei käinud elu madalseisu ajal hambaarstil, sama lugu sügavas depressioonis inimestega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata hambaarstide hindasid ja inimeste palkasid ja esita uuesti see küsimus. Võib-olla inimesel polnud rahaliselt võimalik või siis olid nt tervisemured, mul on tuttav alkohoolik, kes ei käinud elu madalseisu ajal hambaarstil, sama lugu sügavas depressioonis inimestega.

Riik kompenseerib iga aasta kohta 50 eurot, mis on peaaegu 1 hambaaugu ravimise summa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riik kompenseerib iga aasta kohta 50 eurot, mis on peaaegu 1 hambaaugu ravimise summa.

40 eurot saab ja seda tingimusel, et patsient kompenseerib ise vähemalt 50 protsenti arvest. Seal kus mina käin ühte hambaauku sellega küll ravida ei saa, see võetakse maha suuremast arvest, ise saan siis veidi odavamalt üks kord hambaarsti juures käia. Aga alla 60 euro pole veel elus arvet näinud sellest hoolimata. Viimane kord oli näiteks hambakivi eemaldamine, arve 68 eurot, sealt oli siis see hüvitis maha arvestatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 31 kuni 54 (kokku 54 )


Esileht Ilu Hambalaminaadid