Esileht Tööelu, raha ja seadused. Hoiatus – internetipanga ülekanded.

Näitan 16 postitust - vahemik 61 kuni 76 (kokku 76 )

Teema: Hoiatus – internetipanga ülekanded.

Postitas:
Kägu

Sa ise ei saanud asjadest aru.

Tsiteerin teemaalgatajat:

Avastasin , et olin teinud makse klassijuhataja nimele aga mingil müstilisel kombel olin maksekorraldusele pannud lapse kontonumbri.

Tegin uue ülekande õpetajale. Hakkasin siis pangast uurima , et kas on võimalik valesti läinud makse tühistada,

sest lapse arvele raha ei jõudnud ja õpetaja omale ammugi mitte.

jeerum, loe edasi!

kuidas see raha oleks saanud lapse arvele jõuda, kui teemaalgatajal oli lapse nime külge mingi suvaline kontonumber salvestatud!

Jeerum küll, loe ise edasi. Pankadevahelise makse korral vaatab pank kontonumbrit, mitte mingit suvalist nime!

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ise ei saanud asjadest aru.

Tsiteerin teemaalgatajat:

Avastasin , et olin teinud makse klassijuhataja nimele aga mingil müstilisel kombel olin maksekorraldusele pannud lapse kontonumbri.

Tegin uue ülekande õpetajale. Hakkasin siis pangast uurima , et kas on võimalik valesti läinud makse tühistada,

sest lapse arvele raha ei jõudnud ja õpetaja omale ammugi mitte.

jeerum, loe edasi!

kuidas see raha oleks saanud lapse arvele jõuda, kui teemaalgatajal oli lapse nime külge mingi suvaline kontonumber salvestatud!

Jeerum küll, loe ise edasi. Pankadevahelise makse korral vaatab pank kontonumbrit, mitte mingit suvalist nime!

just sellepärast ei jõudnudki ju raha lapse nimele (ja seda korduvalt, pikema aja jooksul), et kontonumber oli vale ja nime vastavust pank ei kontrolli. on sul veel küsimusi?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

just sellepärast ei jõudnudki ju raha lapse nimele (ja seda korduvalt, pikema aja jooksul), et kontonumber oli vale ja nime vastavust pank ei kontrolli. on sul veel küsimusi?

Raha oleks pidanud lapse kontole jõudma ja tõenäoliselt jõudiski.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

just sellepärast ei jõudnudki ju raha lapse nimele (ja seda korduvalt, pikema aja jooksul), et kontonumber oli vale ja nime vastavust pank ei kontrolli. on sul veel küsimusi?

Raha oleks pidanud lapse kontole jõudma ja tõenäoliselt jõudiski.

kui lapse kontonumber oli vale, siis kuidas oleks raha pidanud lapse kontole jõudma?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

või õigem oleks küsida, kuidas oleks see saanud lapse kontole jõuda…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas saab suvalist numbrit kontoks kirjutada? Arvan, et ta oli sellele kontole ka varem kandnud? Saab ju väljavõtte ajaloost vaadata mis nimega see konto nr ennem seotud on olnud

Kuidas laps ei öelnud, et ei ole enam kaua raha saanud?

 

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas saab suvalist numbrit kontoks kirjutada? Arvan, et ta oli sellele kontole ka varem kandnud? Saab ju väljavõtte ajaloost vaadata mis nimega see konto nr ennem seotud on olnud

Kuidas laps ei öelnud, et ei ole enam kaua raha saanud?

need küsimused on juba kaks lk tagasi esitatud…

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas laps ei öelnud, et ei ole enam kaua raha saanud?

Tuleb välja, et see väike laps käib tööl ka, sest palk pidi kontol olema ja seetõttu ei märganud 😀

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli täpselt sama olukord LHVs.

Tegin kaks ülekannet.

Nr 1 lapse eest õpetajale mingi etenduse raha.

Nr 2 lapsele toiduraha, aga minu viga oli see, et unustasin õpetaja konto numbri sinna maksekorraldusse.

Õpetaja helistas, küsis  miks ta on saanud mingi toiduraha lisaks etendusele, ja ta ise kandis raha tagasi.

Ehk siis läbi läks maksekorraldus, mille makse saaja nimi ja konto nr ei klappinud.

Ei mäleta, mis pank õpetajal oli. Olen jube hajameelne, aga SEBs tuleb veateade, kui mingid infoväljad maksekorralduses ei ole vastavuses. Oleks oodanud, et pank ei lase toimuda vigasel ülekandel. Aga ma ei süüdista panka. Oli ehmatav ja õnneks odav õppetund.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nr 2 lapsele toiduraha, aga minu viga oli see, et unustasin õpetaja konto numbri sinna maksekorraldusse.

Kas teil omad inimesed ja põhimaksed määratud maksetesse salvestatud ei ole? Pealegi isegi ei pea olema, paned nime ja automaatselt pank haagib kontonumbri sinna taha, kui makse varasemalt teostatud samale adressaadile.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli täpselt sama olukord LHVs.

Tegin kaks ülekannet.

Nr 1 lapse eest õpetajale mingi etenduse raha.

Nr 2 lapsele toiduraha, aga minu viga oli see, et unustasin õpetaja konto numbri sinna maksekorraldusse.

Õpetaja helistas, küsis miks ta on saanud mingi toiduraha lisaks etendusele, ja ta ise kandis raha tagasi.

Ehk siis läbi läks maksekorraldus, mille makse saaja nimi ja konto nr ei klappinud.

Ei mäleta, mis pank õpetajal oli. Olen jube hajameelne, aga SEBs tuleb veateade, kui mingid infoväljad maksekorralduses ei ole vastavuses. Oleks oodanud, et pank ei lase toimuda vigasel ülekandel. Aga ma ei süüdista panka. Oli ehmatav ja õnneks odav õppetund.

see ei olnud lhv viga, see on kõigis pankades nii, et raha läheb selle inimese kontole, kelle kontonumbri sa sisestasid. nime ja kontonumbri vastavust kontrollib süsteem ainult pangasiseselt. need veateated seb-s on sul olnud samasse panka läinud ülekannete kohta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No seda küll, et nime ei kontrollita. Aga ta kirjutas, et pani lapse kontonumbri. Siis pidi see raha ju lapse kontole jõudma. Ei ole nii, et sama kontonumber on erinevates pankades.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No seda küll, et nime ei kontrollita. Aga ta kirjutas, et pani lapse kontonumbri. Siis pidi see raha ju lapse kontole jõudma. Ei ole nii, et sama kontonumber on erinevates pankades.

täiesti uskumatu… on teid mitu või oled sa üksi?

see ei olnud ju lapse kontonumber, mida ta lapsele raha kandmiseks kasutas ????‍♀️

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

täiesti uskumatu… on teid mitu või oled sa üksi?

see ei olnud ju lapse kontonumber, mida ta lapsele raha kandmiseks kasutas ????‍♀️

Teemaalgataja väljendus väga segaselt selle osas.
Ega ta (alguses) otse välja ei öelnud, et numbriga eksis.
Mitu korda korrutas, et kandis lapsele ja lõpuks korraks mainis kuskil muu vahu sees, et “lapsele läks valesti” vm
Siis veel tõi mingid valenimed mängu, nagu nime järgi oleks ülekanne läinud. Väga segane oli see teema algus!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

täiesti uskumatu… on teid mitu või oled sa üksi?

see ei olnud ju lapse kontonumber, mida ta lapsele raha kandmiseks kasutas ????‍♀️

Teemaalgataja väljendus väga segaselt selle osas.

Ega ta (alguses) otse välja ei öelnud, et numbriga eksis.

Mitu korda korrutas, et kandis lapsele ja lõpuks korraks mainis kuskil muu vahu sees, et “lapsele läks valesti” vm

Siis veel tõi mingid valenimed mängu, nagu nime järgi oleks ülekanne läinud. Väga segane oli see teema algus!

Aa, ok, ma tõesti tervet teemat ei lugenud, lugesin mõnda juppi, kus räägiti, et see raha kuidagi “kaduma läks”. Ei läinud, kanti lihtsalt sellele kontole, mille ta ise sisestas.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Swed kontrollib nime algustähtede vastavust konto nr-le

Swed kontrollib isegi väljaminevaid makseid, kuna pettureid nii palju. Aga ülekande jah, ei saa teha, kui nimi ja kontonumber ei klapi.

Seega mulle jääb see teema täielikuks müstikaks. Kunagi kasutasin SEB-t, seal võis ka selline teema olla, aga ma ei ole juba aastakümneid nende klient.

Vahva. Igatahes tasub uurida maksete tagasiküsimist, ei saa olla, et pank ütleb et nad ei saa midagi teha. Küsida ikka saavad ju.

Ära aja palun rumalat juttu. Swed ei saa kontrollida, kas SEBi nii- ja niisuguse numbriga konto omanik on Mari Maasikas, nagu kirjutasid maksekorraldusele, või on hoopis Jüri Juurikas. Ainus, mida ta teise panka mineva raha puhul kontrollib, on see, et kontonumber oleks reaalselt olemas.

Teemaalgataja, sina ei saanud lapse pangas lapse nime ja kellegi teise kontonumbriga makset teha, sest pangasiseselt siiski kontrollitakse, kas kontonumbri omanik on õige.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 61 kuni 76 (kokku 76 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Hoiatus – internetipanga ülekanded.