Esileht Hobinurk Hoovi suurt koera

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: Hoovi suurt koera

Postitas:

Millist soovitate? Pigem võiks olla sellist tüüpi, kes ka korda hoiaks. Ehk, et võõraste peale pigem kuri kui sõbralik. Ja keda oleks ka võimalik koolitada. Mida suurem seda parem.

0
-24
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 14:08; 02.02 14:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas mehega on? Kui on turske ja vihane vend pane ta välja ketti. Ketis pidid kõik kurjaks minema.

+20
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.02 14:15; 02.02 17:20; 02.02 23:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esmalt sa pead teda KINDLASTI koolitama ja seda koertekoolis, Teiseks sa pead omama võimalusi tema raviks, kui peaks midagi juhtuma. Kolmandaks, osta ta normaalsest kennelist, mitte kellegi käest kes suvalisi haigeid omavahel paaritab. Võta kauka või keska, info kennelite kohta on kennelliidu lehel olemas. Ka tõuühing on olemas, googelda.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 02.02 14:16; 02.02 14:21; 02.02 14:45; 02.02 15:01; 02.02 16:15; 02.02 16:35; 03.02 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esmalt sa pead teda KINDLASTI koolitama ja seda koertekoolis, Teiseks sa pead omama võimalusi tema raviks, kui peaks midagi juhtuma. Kolmandaks, osta ta normaalsest kennelist, mitte kellegi käest kes suvalisi haigeid omavahel paaritab. Võta kauka või keska, info kennelite kohta on kennelliidu lehel olemas. Ka tõuühing on olemas, googelda.

Täpselt. Siis tead, mida on oodata. Kindel sugupuu, mitte et ainsana on teada, et ema oli koer ja isa ka koer.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esmalt sa pead teda KINDLASTI koolitama ja seda koertekoolis, Teiseks sa pead omama võimalusi tema raviks, kui peaks midagi juhtuma. Kolmandaks, osta ta normaalsest kennelist, mitte kellegi käest kes suvalisi haigeid omavahel paaritab. Võta kauka või keska, info kennelite kohta on kennelliidu lehel olemas. Ka tõuühing on olemas, googelda.

Täpselt. Siis tead, mida on oodata. Kindel sugupuu, mitte et ainsana on teada, et ema oli koer ja isa ka koer.

Ja sa pead temaga jalutama. Oleneb muidugi hoovi suurusest. Kui on 4000 ruutu ja vaheldusrikas, siis ehk piisab paarist tunnist neli-viis korda nädalas. Kui aga on 1200, siis iga päev koer rihma otsa ja ilusale kõnnile üks-kaks korda päevas.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 02.02 14:16; 02.02 14:21; 02.02 14:45; 02.02 15:01; 02.02 16:15; 02.02 16:35; 03.02 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esmalt sa pead teda KINDLASTI koolitama ja seda koertekoolis, Teiseks sa pead omama võimalusi tema raviks, kui peaks midagi juhtuma. Kolmandaks, osta ta normaalsest kennelist, mitte kellegi käest kes suvalisi haigeid omavahel paaritab. Võta kauka või keska, info kennelite kohta on kennelliidu lehel olemas. Ka tõuühing on olemas, googelda.

Tänud! Jah kindlasti paberitega ja korralikust kohast. Kaukaasia lambakoera leidsin:
http://www.koer.ee/Kaukaasia_lambakoer.html
Aga milline on see teine pakutud tõug?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 14:08; 02.02 14:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keska all mõtles ilmselt kesk-aasia lambakoera.
Njuufa ehk õige nimetusega Newfoundlandi koer on ka selline, et niisama ikka võõras aeda sisse ei astu. Bernhardiin on ka selline, et pigem sõbralik (oma pere vastu), päris ilmaasjata ehk ei astu, aga oma massiga peaks ka võõraid eemal hoidma. Ei hakka keegi väga riskima, et kas hammustab või ei.

Mõni koer on selline, et näiteks võõra oma aeda lubab aga välja enam ei luba, näitab hambaid. Seega üldiselt selle peale kui koer aiatagant sõbralik on siis pigem ei hakata hoovi tulema. Kui just tõesti pole selline aia otsas lakun su surnuks tüüpi.

Rotweiler kindlasti on seda tüüpi, et hoiab võõrad eemal, samuti juba oma välimuse tõttu, aga pole nii massiivne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 14:33; 02.02 16:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlesin kesk-aasia lambakoera. vaata siit
Naabritel mul on Leedust ilgelt lahe pirakas kesk-aaslane ja mul endal on lühema karvaga kaukaaslane. FBs otsi, ka on vastav grupp.
Reklaam on keelatud, aga Olga Gui… ja Marge Sher… on märgilised nimed, kui otsid FBst keskaaslast või kaukaaslast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 02.02 14:16; 02.02 14:21; 02.02 14:45; 02.02 15:01; 02.02 16:15; 02.02 16:35; 03.02 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui eesmärk on turvalisus, siis võta parem valveseadmed. Odavam ja vähem jama. Koera ostmine, koolitamine ja ravimine ei ole odav. Pealegi peab temaga igapäevaselt tegelema.

+23
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui eesmärk on turvalisus, siis võta parem valveseadmed. Odavam ja vähem jama. Koera ostmine, koolitamine ja ravimine ei ole odav. Pealegi peab temaga igapäevaselt tegelema.

Õige.

Ka õuekoer vajab tegelemist ja suhtlemist. Osad tõud küll vähem, aga 3 minutist päevas ja nii terve elu koerale ei piisa niikuinii.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 02.02 14:16; 02.02 14:21; 02.02 14:45; 02.02 15:01; 02.02 16:15; 02.02 16:35; 03.02 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

leonberger on ka suur

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valvekoera tüüpi aretusega koera võttes pead endas ikka kindel olema, et jaks loomast üle käib. Ei pea silmas füüsilist jõudu.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

koer

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toita ikka jõuad seda “mida suurem seda parem” koera või? Lõpuks mädanebki kuuri taga keti otsas odavad Chappy krõpsud ees.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esmalt sa pead teda KINDLASTI koolitama ja seda koertekoolis, Teiseks sa pead omama võimalusi tema raviks, kui peaks midagi juhtuma. Kolmandaks, osta ta normaalsest kennelist, mitte kellegi käest kes suvalisi haigeid omavahel paaritab. Võta kauka või keska, info kennelite kohta on kennelliidu lehel olemas. Ka tõuühing on olemas, googelda.

Täpselt. Siis tead, mida on oodata. Kindel sugupuu, mitte et ainsana on teada, et ema oli koer ja isa ka koer.

Ja sa pead temaga jalutama. Oleneb muidugi hoovi suurusest. Kui on 4000 ruutu ja vaheldusrikas, siis ehk piisab paarist tunnist neli-viis korda nädalas. Kui aga on 1200, siis iga päev koer rihma otsa ja ilusale kõnnile üks-kaks korda päevas.

Täiesti õige, iga koeraga tuleb jalutada. Kui ma maapiirkondades jalutan, siis on nii kurb vaadata neid koeri, keda ainult hoovis hoitakse ja kes on nii kurvad, sest neil ei ole võimalust teiste koertega suhelda ja muud maailma näha. Koera ainult hoovis pidamine on sama mis vangi vanglas pidamine. Selle vahega, et vang teab mille eest vangi pandi ja miks tal on sellised tingimused, aga koera nii ei tohiks karistada.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas mehega on? Kui on turske ja vihane vend pane ta välja ketti. Ketis pidid kõik kurjaks minema.

Sa lugesid teemaalgatusest välja sõna “kett”? Copy mulle ka see koht, mul silmanägemisega vist veidi kehvasti…

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.02 16:10; 02.02 16:11; 02.02 16:19; 02.02 19:12; 02.02 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kesk-aaslane

Aaslane? Nagi Anu Sääritsal on “keenlannad” (india naised on vist indlannad :D)

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.02 16:10; 02.02 16:11; 02.02 16:19; 02.02 19:12; 02.02 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldjuhul pidavat need peened tõukoerad väga kehva tervisega olema.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kesk-aaslane

Aaslane? Nagi Anu Sääritsal on “keenlannad” (india naised on vist indlannad :D)

Mida teha. Kesk-aasia lambakoeri nimetatakse rahvasuus keskadeks, asiaatideks või kesk-aaslasteks.
Tahaksid tüli üles võtta, kägulanna?

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 02.02 14:16; 02.02 14:21; 02.02 14:45; 02.02 15:01; 02.02 16:15; 02.02 16:35; 03.02 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kesk-aaslane

Aaslane? Nagi Anu Sääritsal on “keenlannad” (india naised on vist indlannad :D)

Mida teha. Kesk-aasia lambakoeri nimetatakse rahvasuus keskadeks, asiaatideks või kesk-aaslasteks.

Tahaksid tüli üles võtta, kägulanna?

Oh, ei, kulla rahvasuu. Ma ei tea tõesti, kuidas teie külas kutsutakse, ametlikes kanalites pole ma niisuguseid nimemoondusi kohanud.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.02 16:10; 02.02 16:11; 02.02 16:19; 02.02 19:12; 02.02 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kesk-aaslane

Aaslane? Nagi Anu Sääritsal on “keenlannad” (india naised on vist indlannad :D)

Mida teha. Kesk-aasia lambakoeri nimetatakse rahvasuus keskadeks, asiaatideks või kesk-aaslasteks.

Tahaksid tüli üles võtta, kägulanna?

Oh, ei, kulla rahvasuu. Ma ei tea tõesti, kuidas teie külas kutsutakse, ametlikes kanalites pole ma niisuguseid nimemoondusi kohanud.

Hüva. Sinuga lähedaselt seotud kesk-aasia lambakoerte ringkondade ametlike allikatega pole ma kursis, ka pole mul hetkel kesk-aasia lambakoera. Küll aga olen ma teinud vea ja eelmisi kolme koera keskaaslasteks kutsunud. Ju tänapäeval sinu ametikus koeranimetuste kooskõlastamisringis, ametlikus tõuühingus või kennelliidus on teisiti. Palun vabandust.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 02.02 14:16; 02.02 14:21; 02.02 14:45; 02.02 15:01; 02.02 16:15; 02.02 16:35; 03.02 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kesk-aaslane

Aaslane? Nagi Anu Sääritsal on “keenlannad” (india naised on vist indlannad :D)

Mida teha. Kesk-aasia lambakoeri nimetatakse rahvasuus keskadeks, asiaatideks või kesk-aaslasteks.

Tahaksid tüli üles võtta, kägulanna?

Oh, ei, kulla rahvasuu. Ma ei tea tõesti, kuidas teie külas kutsutakse, ametlikes kanalites pole ma niisuguseid nimemoondusi kohanud.

http://www.eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=kaukaaslane&F=M

Kolmesilbilised ja III vältes ne-liitelised sõnad (nt aastane) käänduvad rööpselt ka 12. tüübi järgi. lane-, line-, kene-, mine-liitelised sõnad (nteestlane) võivad käänduda 10. tüübi järgi, kuid eelistüüp on neil 12 (vt tüüp 12, märkus b).

Kas Sa, kallis inimene, oled eestilanna?

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 14:33; 02.02 16:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas mehega on? Kui on turske ja vihane vend pane ta välja ketti. Ketis pidid kõik kurjaks minema.

Sa lugesid teemaalgatusest välja sõna “kett”? Copy mulle ka see koht, mul silmanägemisega vist veidi kehvasti…

Loe uuesti. Loo seoseid. Mōtle.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.02 14:15; 02.02 17:20; 02.02 23:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa koertest midagi ei tea ja varem kokku puutunud ei ole nende kasvatamisega, siis nagu üks eelnev kägu ütles- paigalda valveseadmed. Alles hiljuti lasime ühe kaukaaslase magama panna, sest ründas peremeest ja eile Tähetornis omanik jäi koerarünnaku kätte. Mida suurem koer, seda rohkem on temaga vaja tegeleda- eriti kaukaaslased, rotveilerid ja muud murdjad koerad ja seda enam on võimalus, et koer ei tunnista omanikku peremehena ja ründab kui võimalus tekib.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tiibeti mastif. Muidugi koertekoolis käisime pikalt aga meil on tore sõbralik ja tark koer. Rahulik sõprade ja pere osas. Võõrale piisab ühest haugatusest. Keegi niisama enam õue ei tule. Elame maal.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kesk-aaslane

Aaslane? Nagi Anu Sääritsal on “keenlannad” (india naised on vist indlannad :D)

Mida teha. Kesk-aasia lambakoeri nimetatakse rahvasuus keskadeks, asiaatideks või kesk-aaslasteks.

Tahaksid tüli üles võtta, kägulanna?

Oh, ei, kulla rahvasuu. Ma ei tea tõesti, kuidas teie külas kutsutakse, ametlikes kanalites pole ma niisuguseid nimemoondusi kohanud.

http://www.eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=kaukaaslane&F=M

Kolmesilbilised ja III vältes ne-liitelised sõnad (nt aastane) käänduvad rööpselt ka 12. tüübi järgi. lane-, line-, kene-, mine-liitelised sõnad (nteestlane) võivad käänduda 10. tüübi järgi, kuid eelistüüp on neil 12 (vt tüüp 12, märkus b).

Kas Sa, kallis inimene, oled eestilanna?

Olen. Ilma raamatust otsitud abita kirjutan ja räägin õigesti. Vaevalt, et sina kõiki tüüpe, välteid, laade ja viise abita perfektselt oskad. “Aaslane” on keelemugandus, nagu ka “keenlane”. Mugandus ja ennast rahvaks pidava inimese “aga nii ju on!” väide.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.02 16:10; 02.02 16:11; 02.02 16:19; 02.02 19:12; 02.02 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas mehega on? Kui on turske ja vihane vend pane ta välja ketti. Ketis pidid kõik kurjaks minema.

Sa lugesid teemaalgatusest välja sõna “kett”? Copy mulle ka see koht, mul silmanägemisega vist veidi kehvasti…

Loe uuesti. Loo seoseid. Mōtle.

Jutt käib õuekoerast. Mitte ketikoerast. Seosed on nendes peades, kes sedasi tahavad seostada. Loe uuesti ja mõtle!

* kahe õuekoera omanik: koerad raadiopiiretega omal territooriumil, privaatsemaks olemiseks ning ilmastikuolude kaitseks neil oma kuut-maja. Ketid-rihmad olemas igaks juhuks aastase korralise loomaarsti läbivaatuse puhuks.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.02 16:10; 02.02 16:11; 02.02 16:19; 02.02 19:12; 02.02 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jajah, mu naabrinaine võttis ka valvekoera. Algul toimetati suure hurraaga, õpetati, käidi koolis, aga koer kasvas suureks. Järjest vähem viitsiti temaga tegelda. Pandi maja kõrvale ketti, seal viidab ta 98% oma õuesoleku ajast, umbes kolmemeetrise keti otsas. Naabrinaine ise kurtis, et ei saa koeraga enam jalutamas käia, kuna jõud ei käi üle ja nii õpetatud koer pole, et kui kassi/rebast/oravat näeb, siis järele ei jookse.

Sama asi teise tuttavaga, võeti üks tõug, mida peetakse üheks suurimaks. Nii kaua käidi väljas jalutamas, kuni koer kitse järel lippama pani, nii et perenaine taga lohises. Enam koera aiast välja ei viida.

Mõtle hästi järele, mis põhjusel sa koera tahad. Kui see pole armastusest ja huvist koerte vastu, siis ära parem koera võta. Või kui sul pole aega/viitsimist paar tundi päevas koerale pühenduda, siis ka ära parem võta.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teate, õppige lugema, ausalt. Inimene küsib: millist koera soovitate? Ja siis hakkab tulema, et nii kurb kui koer on ketis; kui jalutada ei viitsi siis ära koera võta; kas raviarveid ikka jaksad maksta; paigalda valveseade; kolmest minutis päevas koerale suhtlemisest ei piisa jne jne.
Kuidas üldse on võimalik nii suvalisi seoseid luua või mis annab alust eeldada, et kui keegi soovib omale suurt koera, siis a) ta ei viitsi temaga jalutada ega rohkem tegeleda kui 3 minutit päevas; b) kindlasti hoiab teda ketis; c) ta ei tea koertest mitte midagi; d) tahab koera ainult hoovis hoidmisega karistada.
Küsimusele: “Mõtlen ja mõtlen, kas võtta majavalvuriks aeda suur koer; oleme väga hõivatud ja päeval kedagi kodus ei ole; läheme hommikul vara tööle ja tagasi koju jõuame õhtul hilja – oleks süda rahulikum kui koer maja valvaks” oleksid need vastused täitsa asjakohased.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin bernhardiiniproua omanik, umbes 80 kilo kaalu, suuremat üsna raske leida. Valvekoera mõistes suurim loru, aga massiga hoiab tõesti eemal. Põikpäine ja keeruline õpetada. Jalutada väga ei jaksa, umbes 2 km maksimum ja kui enam ei jaksa, siis viskabki külje maha ja võid kõrval paluda või ahastada, aga minu 80 kilo tuli sellistel juhtudel pagasnikusse tõsta. Õnneks olid tema eripärad teada. Vahva kelgukoer on ja jaksab lapsi vedada, kuid eeldab kuuletumist. Oma massi tõttu on vähe koeri, kellega ta “mängida” saaks – meie omal oli sõbraks lähikonnas elanud tiibeti mastif. Hoolimata vähesest jalutamisest on bernale oluline peremehega koos olla ja tuppa tuleb väheseks ajaks – palav. Talvel magab lumehanges, aga vihmasel ajal tuleb hoolsalt jälgida, et aluskarv ei vettiks. Karvahooldus on üsna igapäevane teema – karv läheb takku ja karvavahetuse ajal tuleb hiigelsuurte tortidena maha. Suvel lamab varjus kiviparketil. Eluiga on lühike – kuus kuni kaheksa aastat, kümnesed on ikka juba väga vanad loomad. Oluline on jälgida puusade korrasolekut, düsplaasiaga loomi on palju liikvel. Keegi eespool kirjutas, et raviarved on suured – nii tõesti on.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )


Esileht Hobinurk Hoovi suurt koera

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.