Esileht Tööelu, raha ja seadused. id kaardi taotlemine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 66 )

Teema: id kaardi taotlemine

Postitas:
Kägu

Ppa saatis mulle meeldetuletuse, et id kaart aegub juuni lõpus. Saaavad isegi lingi, et taotle netis ära.Hakkan siis taotlema ja ütleb et sõrmejälgi on vaja uuendada. No selge.

Suundun siia aega bronnima. Ja ajad täis kuni juuli kuuni. Rohkem aegu edasi ei ole hetkel.

Miks need ajad kõik täis on? Ukrainlaste pärast v?

Kes on hiljuti käinud id tegemas? Kas pean nüüd päevakese veetma seal teeninduses järjekorras olles ??

 

.

+8
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ppa saatis mulle meeldetuletuse, et id kaart aegub juuni lõpus. Saaavad isegi lingi, et taotle netis ära.Hakkan siis taotlema ja ütleb et sõrmejälgi on vaja uuendada. No selge.

Suundun siia aega bronnima. Ja ajad täis kuni juuli kuuni. Rohkem aegu edasi ei ole hetkel.

Miks need ajad kõik täis on? Ukrainlaste pärast v?

Kes on hiljuti käinud id tegemas? Kas pean nüüd päevakese veetma seal teeninduses järjekorras olles ??

.

Sõrmejälgi ja pilti saad elava järjekorra alusel lihtsalt kohapeal putkas ka anda ja ülejäänud taotluse netis teha. Paar aastat tagasi vähemalt Tartus see täitsa toimis.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ppa saatis mulle meeldetuletuse, et id kaart aegub juuni lõpus. Saaavad isegi lingi, et taotle netis ära.Hakkan siis taotlema ja ütleb et sõrmejälgi on vaja uuendada. No selge.

Suundun siia aega bronnima. Ja ajad täis kuni juuli kuuni. Rohkem aegu edasi ei ole hetkel.

Miks need ajad kõik täis on? Ukrainlaste pärast v?

Kes on hiljuti käinud id tegemas? Kas pean nüüd päevakese veetma seal teeninduses järjekorras olles ??

Sa ei saagi sõrmejälgede ja pildi jaoks aega bronnida. Nende tegemine käib ikka elavas järjekorras. Ainult kohapeal taotlemiseks saad. Lähed teed oma pildi ära ja siis taotled netis.

Ja neid broneeritavaid aegu pole kunagi olnud liiga palju, ei maksa kohe ukrainlastele turja karata.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma olen ka nö tippajal pidanud ootama max tunni, võtan ristsõna kaasa ja ei ole hullu midagi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma olen ka nö tippajal pidanud ootama max tunni, võtan ristsõna kaasa ja ei ole hullu midagi.

ma ootasin tippajal 5 h. See siis Tartu kohta

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma olen ka nö tippajal pidanud ootama max tunni, võtan ristsõna kaasa ja ei ole hullu midagi.

Praegu oodatakse seal ikka kauem. Kui mina viimati käisin, ei olnud ka kohta kus seista, veel vähem istuda, trügid seal rahvasummas. Mäletan, et sai kuskilt online järjekorranumbri võtta, kas selle jaoks peab sinna kohale minema? Mingi QR koodi pidi sisse skännima, ma mäletan. Aga see võiks ju olla kuskil netis saadaval, siis ma näiteks võtaks järjekorranumbri ära ja alles hiljem läheks sinna kohale. Miks ma pean sinna minema, järjekorranumbri võtma ja siis kuskil ümbruskonnas uitama, et sinna kohale minna. Ja võiks ka need teenindajad umbkaudu osata öelda, et palju näiteks 50 numbri teenindamiseks aega läheb, on see 30 min, 1 h või 3 h. Kui mina seal käisin, siis ei tahtnud keegi seda umbkaudugi pakkuda, pidin ise arvestama, et võin tund aega ära käia ja siis tagasi tulema.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma olen ka nö tippajal pidanud ootama max tunni, võtan ristsõna kaasa ja ei ole hullu midagi.

ma ootasin tippajal 5 h. See siis Tartu kohta

Misasja sa ootasid seal?

+6
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitu kuud enne ID-kaardi aegumist on võimalik uut taotlema hakata?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitu kuud enne ID-kaardi aegumist on võimalik uut taotlema hakata?

Millal iganes võid uut taotleda, ega aegumine siis ainus põhjus ei ole, miks uut taotleda võib vaja olla.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks need ajad kõik täis on? Ukrainlaste pärast v?

.

Ukrainlaste pärast nüud pildi tegemise ja sõrmejälgede andmise ajad küll täis ei ole.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei hakka uut teemat tegema, aga selgus et mul id kaardi passad kadunud. Kogu aeg smart-id kasutanud ja nüüd oli vaja id kaardi passasi. Sealt öeldi mulle, et uusi passasi ei anta peab uue id kaardi tegema??? tõesti on see protseduur nüüd selline?

+1
-25
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Passad? Passasi? Whaat?

+25
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei hakka uut teemat tegema, aga selgus et mul id kaardi passad kadunud. Kogu aeg smart-id kasutanud ja nüüd oli vaja id kaardi passasi. Sealt öeldi mulle, et uusi passasi ei anta peab uue id kaardi tegema??? tõesti on see protseduur nüüd selline?

“Passadest” ei tea midagi, aga jah, juba eelmise aasta lõpul kirjutas kogu meedia, et kontrollige üle, et teil oleks kõik paroolid teada, peale mingit kuupäeva uusi enam niisama pole võimalik saada, tulebki uus ID-kaart taotleda. Ei viitsi linke otsida, ju leiad ise sama kiiresti.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma ootasin tippajal 5 h. See siis Tartu kohta

See ei ole küll vajalik. Järjekorranumber on võimalik ette ära võtta, st ei pea ootesaalis passima.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõrmejälgede andmiseks ei ole vaja tundide kaupa järjekorras olla. Numbritki pole vaja võtta. Sõrmejälgi saab anda fotoputkas, seal on elav järjekord ja ilmselt läheb mõni(kümmend) minutit. Kui keegi saamatu enne sind juhtub, võib venida, aga üldiselt fotoputkade järjekord läheb ruttu.

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Misasja sa ootasid seal?

Bussi ootas.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ukrainlaste pärast nüud pildi tegemise ja sõrmejälgede andmise ajad küll täis ei ole.

See on küll tõsi, sest nende asjade jaoks ei antagi aegu. Lähed kohale ja seal ootad, millal teha saab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige lihtsam on tõesti teha kohapeal pildid ja anda sõrmejäljed ning siis internetis taotlus esitada.

Mu praegune kogemus ütleb, et viimasele hetkele ei maksa uuendamist jätta, sest dokumendi kätte saamise aeg on tõesti ilmselt lubatud maksimaalne 30 päeva. Ise tegin taotluse märtsi lõpus, nüüd nädal tagasi tuli kiri, et taotlus on heaks kiidetud, kuid dokumenti ennast ei ole veel kuskil.
Varasemalt on nädala, maksimaalselt kahega uue dokumendi kätte saanud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina taotlesin id-kaarti märtsi viimastel päevadel Tallinnas. Pildistamisel vähemalt sel hetkel saba ei olnud, kõik automaadid olid küll hõivatud, aga sabas olin ma esimene. Ei läinud kaua. Valmis väljastamiseks oli kahe nädalaga. Väljastamist ootasin elavas järjekorras, büroo oli küll rahvast täis ja mu ees ~10 inimest (numbril on seda näha), aga aega numbri saamisest kuni dokumenti kättesaamiseni kulus pool tundi. Võimalik, et mul vedas, aga mina küll kurta ei saa.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tehke võimaluse korral väljaspool Tallinna mingis väiksemas kohas. Pole mingit trügimist ega järjekorda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tehke võimaluse korral väljaspool Tallinna mingis väiksemas kohas. Pole mingit trügimist ega järjekorda.

see küll tõele ei vasta. eelmisel nädalal Haapsalus oli järjekorras üle 20 inimese, üks teenindaja. pakun, et need inimesed seisid seal järjekorras 4-5 tundi. justnimelt seisid kitsas umbses ruumis, sest istekohti on seal umbes 6. teenindaja sõnul on selline olukord viimasel ajal täiesti igapäevane.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

see küll tõele ei vasta

Mina käisin Kärdlas tegemas, kolleeg Raplas ja järjekordi ei kohanud.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tehke võimaluse korral väljaspool Tallinna mingis väiksemas kohas. Pole mingit trügimist ega järjekorda.

Sina vist pole kursis viimase aja olukorraga. Praegu vaatasin mingi väiksema koha aegu, et broneeriks aja ette, Jõgeval oli 29. juuni esimene aeg, Viljandis pole kuni juulini ühtegi aega, hilisemaks ei annagi aegu. Järelikult pole siin kuskil midagi paremat.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõrmejälgede andmiseks ei ole vaja tundide kaupa järjekorras olla. Numbritki pole vaja võtta. Sõrmejälgi saab anda fotoputkas, seal on elav järjekord ja ilmselt läheb mõni(kümmend) minutit. Kui keegi saamatu enne sind juhtub, võib venida, aga üldiselt fotoputkade järjekord läheb ruttu.

Mul laps käis märtsis, fotoputkasse ootas 2 tundi, sealne aparaat tema sõrmejälgi ei lugenud, öeldi, et võib uuesti teise aparaadi järjekorda asuda. Sellest ta loobus, hiljem selgus et ligi 5a varem passi tegemiseks antud sõrmejäljed veel kehtivad, seega neid polnudki vaja.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina taotlesin id-kaarti märtsi viimastel päevadel Tallinnas. Pildistamisel vähemalt sel hetkel saba ei olnud, kõik automaadid olid küll hõivatud, aga sabas olin ma esimene. Ei läinud kaua. Valmis väljastamiseks oli kahe nädalaga. Väljastamist ootasin elavas järjekorras, büroo oli küll rahvast täis ja mu ees ~10 inimest (numbril on seda näha), aga aega numbri saamisest kuni dokumenti kättesaamiseni kulus pool tundi.

Mina taotlesin Digi-ID märtsi esimestel päevadel, kui juba üle kuu aja oli mööda läinud, aja ikka mingit teadet polnud, et dokument valmis on, siis helistasin PPA infotelefonile )nende kodulehel isikukoodi sisse toksides tuli vaid kiri, et oodake kui teile teatatakse), tuli välja et dokument on valmis ja ootab. Sain mingil imekombel lisaaja broneeritud kätte saamiseks, aga ootasin üle poole tunni kauem. Dokumendi kuupäeva järgi tundus, et see oli valmis vähem kui nädalaga, aga millal see tegelikult valmis sai, keelduti mulle ütlemast (dokumendil olev kuupäev olevat see päev, millal töösse võeti, no võib-olla tõesti), ilma helistamata ootaksin ilmselt siiani.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tammsaare tee PPA kontoris käisime aprilli keskel, info järgmine:
* seal on kokku 3 elava järjekorraga fotokabiini, kus saab teha pildi, anda allkirjanäidise ja sõrmejäljed – meie seisime seal järjekorras u 30 min;
* broneeritud klientidele on eraldi fotokabiin.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga korraldamata on see asi küll.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma olen ka nö tippajal pidanud ootama max tunni, võtan ristsõna kaasa ja ei ole hullu midagi.

Praegu oodatakse seal ikka kauem. Kui mina viimati käisin, ei olnud ka kohta kus seista, veel vähem istuda, trügid seal rahvasummas. Mäletan, et sai kuskilt online järjekorranumbri võtta, kas selle jaoks peab sinna kohale minema? Mingi QR koodi pidi sisse skännima, ma mäletan. Aga see võiks ju olla kuskil netis saadaval, siis ma näiteks võtaks järjekorranumbri ära ja alles hiljem läheks sinna kohale. Miks ma pean sinna minema, järjekorranumbri võtma ja siis kuskil ümbruskonnas uitama, et sinna kohale minna. Ja võiks ka need teenindajad umbkaudu osata öelda, et palju näiteks 50 numbri teenindamiseks aega läheb, on see 30 min, 1 h või 3 h. Kui mina seal käisin, siis ei tahtnud keegi seda umbkaudugi pakkuda, pidin ise arvestama, et võin tund aega ära käia ja siis tagasi tulema.

Ei oodata praegu kauem.

Ainuke häda on tõesti, et praegu ei õnnestu internetist järjekorra numbrit varem ära võtta nagu varem tegin.

Käisin nüüd aprillis just, Tallinn. Läksin kohale, rahvast oli palju jah, ukrainlasi ikka oligi reaalselt väga palju, koos lastega, vanavanematega, no kogu kambaga ühesonaga täitsid seal paberkandjal dokumente, ametnikud aitasid ja juhendasid.

Aga mis parata, ega nad seda meelega ju tee.

Numbrit vottes olin 40. inimene järjekorras. Mõtlesin, et siia ma jään. Aga ametnik oskas muide väga täpselt aega ennustada ja ütles, et praegu luhike järjekord, ootate umbes 30 minutit. Nii oligi, 35 min hiljem olin uksest väljas, asi aetud.

Seega ei ühtki paha sõna.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma ootasin tippajal 5 h. See siis Tartu kohta

See ei ole küll vajalik. Järjekorranumber on võimalik ette ära võtta, st ei pea ootesaalis passima.

Hetkel see ei toimi. Vähemalt Tallinnas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei hakka uut teemat tegema, aga selgus et mul id kaardi passad kadunud. Kogu aeg smart-id kasutanud ja nüüd oli vaja id kaardi passasi. Sealt öeldi mulle, et uusi passasi ei anta peab uue id kaardi tegema??? tõesti on see protseduur nüüd selline?

Uue kaardi pead pin koodide kadumise korral taotlema juhul, kui sinu olemasoleval id-kaardil pole sõrmejälje funktsiooni. Ja enamasti nii ongi, seega sulle ka öeldi, et uus kaart.

Juhul kui sul oleks sõrmejäljega kaart, siis saaksid ainult uusi pin koode taotleda.

Passadest ma ei tea, mis need on või kust neid antakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 66 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. id kaardi taotlemine