Esileht Pereelu ja suhted Igast suhtest laps

Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )

Teema: Igast suhtest laps

Postitas:

Mis seal salata, vaatan viltu.

Veidrik, esimesena viskad kivi, ise samasugune. Oh, vabandust, sinu olukord ju eriline.

Kas ma ütlesin eriline?

Ma ei vaata viltu näiteks sellise naise peale, kes on 15 aasta jooksul saanud 3 last, viimase isaga abielus, ühe lapse isaga petmise pärast lahku läinud, teiselt näiteks korra peksa saanud või vaimne vägivald vms. Või kui näiteks ühe lapse isaga on midagi juhtunud, või kui üks laps on väga noorelt juhtunud. tean ka juhtumit, kus rasedusest saadi teada väga hilja. Ühel vanal klassiõel oli nii, et esimene laps sündis noorelt, mehelt sai peksa. Teise lapse isaga oli abielus ja kõik oli kena, aga millegipärast läksid ikkagi lahku. Nüüd on mõned aastad kolmandaga koos olnud ja ühine laps ka. Teda ma viltu ei vaata. Aga kui inimene on 8 aasta jooksul saanud 5 last, 2 neist juhusuhetest ja 3 viimast kurjategjalt, siis natuke viltu ikka vaatan ja ise ennast samasuguseks tõesti ei pea.

Ma ütlen ausalt, et mina ei pea sellistest inimestest lugu. Mis eeskuju sellised vanemad annavad oma lastele? Lastele jääbki arusaam, et selline elu on täitsa normaalne, kui iga uue kaaslasega laps saadakse.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean ka naist, kel 4 last kolme või nelja erineva mehega – iseloomult üsna sitt, nii et ükski mees temaga üle mõne aasta vastu ei pidanud. Ega tal eriti sõpru ka ei olnud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain esimese lapse väga noorelt. Abiellusime ka peale seda. mees sai surma kui laps oli alla kahe. Seitse aastat hiljem sain uue mehega teise lapse. Kui laps oli alla kahe siis mees jäi petmisega vahele. Andsin andeks ja elasime edasi. Veel seitse aastat hiljem sain kolmanda. Laps on alla kahe ja mees jäi jälle petmisega vahele mis on veel hullem kui eelmine. seekord ei andestanud. Olen jälle lastega üksi. Kohati ma kahetsen, et mehega jäin esimesel korral, kohati olen jälle õnnelik, et see kolmas laps tehtud sai enne uue petmise teada saamist sest kolme erineva mehega tehtud lapsi ka poleks soovinud. Kolme last soovisin aga ilmselt poleks ta sündinud kolmandast suhtest. Niiet jah, alati on asjadel mitu otsa. Minu lastel on suured vanusevahed, et nende saamine oleks kindel kaalutletud otsus kuid ikka läks kõik valesti.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida Perekooli käod arvavad naistest, kellel on igast suhtest laps, nii kolm ja rohkem, ja ikka üksi? Mina mehena sellistest lugu pidada ei oska.

Mul on üks tuttav kellel on erinevate meestega 4 last. Käivad tal igasugused kahtlased ,, kosilased ,, külas aga asja kellestki ei saa. Ja no minu arvamus on see, et milline mees tahab päriselt võtta naist 4 võõra lapsega ja neid kasvatama hakata. Ja see tuttav on alla 30 ja need mehehakatised umbes sama vanad olnud kes tal seal külas käinud ja ükski noor mees ju ei soovi omale saada ,, lisaboonusena ,, karja võõraid lapsi.
Kunagisel parimal sõbrannal ( kusjuures too aeg ta oli ülikorralik ) on erinevate meestega 2 last. Vanemat last ta ise üldse ei kasvata ja nooremat kasvatab sõbranna ema. Ise ta vahetab mehi nagu sokke ja õiget elukohta tal vist ka pole. Pidevalt kolib ühest kohast teise.
Samas mina ise polnud üldse korralik. Aga õnneks leidsin 12 aastat tagasi oma elu armastuse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida Perekooli käod arvavad naistest, kellel on igast suhtest laps, nii kolm ja rohkem, ja ikka üksi? Mina mehena sellistest lugu pidada ei oska.

Mul on üks tuttav kellel on erinevate meestega 4 last. Käivad tal igasugused kahtlased ,, kosilased ,, külas aga asja kellestki ei saa. Ja no minu arvamus on see, et milline mees tahab päriselt võtta naist 4 võõra lapsega ja neid kasvatama hakata. Ja see tuttav on alla 30 ja need mehehakatised umbes sama vanad olnud kes tal seal külas käinud ja ükski noor mees ju ei soovi omale saada ,, lisaboonusena ,, karja võõraid lapsi.

Kunagisel parimal sõbrannal ( kusjuures too aeg ta oli ülikorralik ) on erinevate meestega 2 last. Vanemat last ta ise üldse ei kasvata ja nooremat kasvatab sõbranna ema. Ise ta vahetab mehi nagu sokke ja õiget elukohta tal vist ka pole. Pidevalt kolib ühest kohast teise.

Samas mina ise polnud üldse korralik. Aga õnneks leidsin 12 aastat tagasi oma elu armastuse.

Vat see ongi, et tegelikult 3 last ja kolm erinevat isa ei ole mingi asi, mille põhjal inimest hukka mõista. Saab ka 1 või 2 lapsega elada nii, et inimesed hukka mõistavad. Ja ma kujutan ette, et on ka 3-4 lapsega (kellel erinevad isad) naisi, kes näiteks viimase isaga on abielus olnud viimased 10 aastat, elavad ilusas majas, teenivad hästi (ema töölkäimine minu jaoks ei ole määrav, kui see ema kodus reaalselt lastega tegeleb), reisivad, lapsed on kenasti riides ja viisakad ja õpivad hästi jne. No miks ma peaksin siis nende peale viltu vaatama ainuüksi sellepärast, et see naine on oma elus valesid valikuid teinud. Samas võib olla ühel naisel 1 laps, kes on nälgas ja kaltsudes, tuba külm, ema suitsetab ja joob ja veab iga päev uue mehe koju – teda siis vaatame hea pilguga, et “näe, ikkagi üks laps ühe mehega?”

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.03 15:23; 11.03 18:41; 13.03 11:09; 13.03 12:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida Perekooli käod arvavad naistest, kellel on igast suhtest laps, nii kolm ja rohkem, ja ikka üksi? Mina mehena sellistest lugu pidada ei oska.

Mul on üks tuttav kellel on erinevate meestega 4 last. Käivad tal igasugused kahtlased ,, kosilased ,, külas aga asja kellestki ei saa. Ja no minu arvamus on see, et milline mees tahab päriselt võtta naist 4 võõra lapsega ja neid kasvatama hakata. Ja see tuttav on alla 30 ja need mehehakatised umbes sama vanad olnud kes tal seal külas käinud ja ükski noor mees ju ei soovi omale saada ,, lisaboonusena ,, karja võõraid lapsi.

Kunagisel parimal sõbrannal ( kusjuures too aeg ta oli ülikorralik ) on erinevate meestega 2 last. Vanemat last ta ise üldse ei kasvata ja nooremat kasvatab sõbranna ema. Ise ta vahetab mehi nagu sokke ja õiget elukohta tal vist ka pole. Pidevalt kolib ühest kohast teise.

Samas mina ise polnud üldse korralik. Aga õnneks leidsin 12 aastat tagasi oma elu armastuse.

Vat see ongi, et tegelikult 3 last ja kolm erinevat isa ei ole mingi asi, mille põhjal inimest hukka mõista. Saab ka 1 või 2 lapsega elada nii, et inimesed hukka mõistavad. Ja ma kujutan ette, et on ka 3-4 lapsega (kellel erinevad isad) naisi, kes näiteks viimase isaga on abielus olnud viimased 10 aastat, elavad ilusas majas, teenivad hästi (ema töölkäimine minu jaoks ei ole määrav, kui see ema kodus reaalselt lastega tegeleb), reisivad, lapsed on kenasti riides ja viisakad ja õpivad hästi jne. No miks ma peaksin siis nende peale viltu vaatama ainuüksi sellepärast, et see naine on oma elus valesid valikuid teinud. Samas võib olla ühel naisel 1 laps, kes on nälgas ja kaltsudes, tuba külm, ema suitsetab ja joob ja veab iga päev uue mehe koju – teda siis vaatame hea pilguga, et “näe, ikkagi üks laps ühe mehega?”

Naine kes oskab hästi raha teenida, oskab ka muus elus mõistlikult valikuid teha või siis neid tegemata jätta. Seega kolm last eri isadega on veel suhteliselt piiripealne. Aga seitse…
Jah emana võib selline inimene olla super, lapsed on toidetud, kaetud, koolitatud aga selline ema tekitab naisena kahtlusi võimaliku püsisuhte perspektiivi osas. Pole ju mingit alust arvata, et järgmine mees pole lihtsalt üks paljudest pikas reas. Püsisuhet luua ei julgeks olgu, tutvumisperiood kui armas ja ilus tahes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 05:56; 13.03 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida Perekooli käod arvavad naistest, kellel on igast suhtest laps, nii kolm ja rohkem, ja ikka üksi? Mina mehena sellistest lugu pidada ei oska.

Mul on üks tuttav kellel on erinevate meestega 4 last. Käivad tal igasugused kahtlased ,, kosilased ,, külas aga asja kellestki ei saa. Ja no minu arvamus on see, et milline mees tahab päriselt võtta naist 4 võõra lapsega ja neid kasvatama hakata. Ja see tuttav on alla 30 ja need mehehakatised umbes sama vanad olnud kes tal seal külas käinud ja ükski noor mees ju ei soovi omale saada ,, lisaboonusena ,, karja võõraid lapsi.

Kunagisel parimal sõbrannal ( kusjuures too aeg ta oli ülikorralik ) on erinevate meestega 2 last. Vanemat last ta ise üldse ei kasvata ja nooremat kasvatab sõbranna ema. Ise ta vahetab mehi nagu sokke ja õiget elukohta tal vist ka pole. Pidevalt kolib ühest kohast teise.

Samas mina ise polnud üldse korralik. Aga õnneks leidsin 12 aastat tagasi oma elu armastuse.

Vat see ongi, et tegelikult 3 last ja kolm erinevat isa ei ole mingi asi, mille põhjal inimest hukka mõista. Saab ka 1 või 2 lapsega elada nii, et inimesed hukka mõistavad. Ja ma kujutan ette, et on ka 3-4 lapsega (kellel erinevad isad) naisi, kes näiteks viimase isaga on abielus olnud viimased 10 aastat, elavad ilusas majas, teenivad hästi (ema töölkäimine minu jaoks ei ole määrav, kui see ema kodus reaalselt lastega tegeleb), reisivad, lapsed on kenasti riides ja viisakad ja õpivad hästi jne. No miks ma peaksin siis nende peale viltu vaatama ainuüksi sellepärast, et see naine on oma elus valesid valikuid teinud. Samas võib olla ühel naisel 1 laps, kes on nälgas ja kaltsudes, tuba külm, ema suitsetab ja joob ja veab iga päev uue mehe koju – teda siis vaatame hea pilguga, et “näe, ikkagi üks laps ühe mehega?”

Naine kes oskab hästi raha teenida, oskab ka muus elus mõistlikult valikuid teha või siis neid tegemata jätta. Seega kolm last eri isadega on veel suhteliselt piiripealne. Aga seitse…

Jah emana võib selline inimene olla super, lapsed on toidetud, kaetud, koolitatud aga selline ema tekitab naisena kahtlusi võimaliku püsisuhte perspektiivi osas. Pole ju mingit alust arvata, et järgmine mees pole lihtsalt üks paljudest pikas reas. Püsisuhet luua ei julgeks olgu, tutvumisperiood kui armas ja ilus tahes.

No meesterahva poolt mina muidugi ei kujuta ette. Ometi on neid naisi tahetud nii 3 kui 4 lapsega ja erinevate isadega ja isegi julgetud veel lapsi saada. Mind ennast võeti samamoodi nii ära, et mul oli 2 last kahe erineva mehega, ja tol hetkel oli mehel valida minu ja ühe noore lastetu tütarlapse vahel. Valis minu, sai minuga veel ühe lapse ja tahab varsti veel neljandat ka. Ja ei ole minu mees (ega ka 2 eelmist) mingid suvalised ossid, kes teisi ei saaks, kõik korralikest perededest, töötavad, seadusekuulekad, ei peksa naisi. Mõlemal muidugi omad vead, mis lahkumineku tingisid, aga uued naised on neil mõlemal ja mingid suvalised parmud pole. Abikaasa on mul igati eeskujulikust perest, isa kohalik prominent, ema korralik koduperenaine, mehel enne mind olnud 1 pikk suhe, käinud ülikoolis, töötanud kahes kohas koos praegusega. Eks nii mõnigi mõtles kunagi, et miks ta küll minuga koos on. Olen siit perekoolist palju lugenud seda arvamust, et selliseid naisi tahavad ainult mõttetud mehed, kes normaalset lastetut naist ei saa, aga ma ei saa sellega nõus olla.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.03 15:23; 11.03 18:41; 13.03 11:09; 13.03 12:20;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )


Esileht Pereelu ja suhted Igast suhtest laps

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.