Esileht Pereelu ja suhted Introverdina/sotsiaalärevikuna töökollektiivis

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )

Teema: Introverdina/sotsiaalärevikuna töökollektiivis

Postitas:

Minul on tunne, et ma ei sobi ühegi kollektiiviga. Juba lapsena jäin kampadest kõrvale, täiskasvanuna mitmes töökohas pole häid suhteid kellegagi suutnud luua. Sõbrannasid on ainult üks, temagi kooliajast.

Mitte, et ma tahaks väga sõbrannatada, aga mul puudub igasugune oskus spontaanselt small talki ajada. Mul on piinlik jääda näiteks kohvinurgas kellegagi kahekesi, sest tunnen, et pean olema sotsiaalne, aga ma ei oska. Mul pole huvitavaid kogemusi, mida jagada. Ma käin tööl, trennis, loen raamatuid. Vahel käime abikaasaga kinos või restoranis. Sealt ei teki mingeid põnevaid lugusid, mida jagada. Ma ei oska tühisest asjast suurt juttu kokku keerutada nagu mõni oskab. Enamasti vastan küsimustele konkreetselt ja 1-2 lausega.

Mitme inimese juuresolekul suu avamine on ka üsna võimatu. Olen sotsiaalselt ärev, kardan esinemist. Võimalusel jätan ka sünnipäeva tähistamise tööl ära, sest siis oleks kogu tähelepanu minul. Olen nii kohmakas jne.

Lõunal kolleegidega käia ei saa, sest mul on toidutalumatus, mistõttu võtan iga päev kodust toidu kaasa. Ja kui kunagi käisingi, siis olin totaalselt lukus ja ainult mõne lause poetasin. Osad inimesed on lihtsalt nii ladusad suhtlejad, et ei saagi midagi vahele öelda, jutt põrkub nagu pall 3-4 inimese vahel ja mina ei suuda sinna vahele midagi torgata.

Ei teagi, kuidas tasuks enesega rahu teha, et olengi selline? Kas siin on veel selliseid inimesi? Mida arvate sellisest tagasihoidlikust inimesest?

+34
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.11 23:08; 03.11 14:05;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Hmm, tundub et sa ei ela eriti neid asju, mida teed. Mainid, et käid trennis ja loed ning vahel käid mehega väljas ka – siin on ju küll ainest, millest rääkida. Avalda arvamust mõne teose kohta või mingeid mõtteid mis maailm tekitab viimati loetud uudistega. Kuula, mida lauas räägitakse ja siis vinna end kuidagi poole sõidu pealt vagunisse. Alguses võib kohmakalt välja kukkuda, aga mis seal kaotada on. Kui soovid suhelda.

Teine suund mida võtta on aktsepteerida, et pole suurem asi kohvipausijutustaja, aga miks peaksidki?

 

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen introvert,  kes vajadusel suhtleb vabalt, ehk sotsiaalärevust ega muud taolist pole. Võin teinekord päris jutukas olla, aga saan suurepäraselt ka ilma suhtlemata ja täiesti üksinda hakkama, kasvõi päevi, nädalaid.

Kui midagi rääkida pole, siis polegi vaja rääkida. Eks neid rääkijaid ole ümberringi nii palju, et teinekord mõjub mitterääkiv kolleeg päris värskendavalt.

Kui ei taha end tobedalt tunda, siis paar nippi, mis aitavad nö normaalne välja paista: kui kellegagi silmside tekib, siis naerata kergelt. Kui äsja (sellel päeval) inimest kohtasid ja pole veel teretanud, siis tasuks tere kah öelda. Kui istud kohvinurka ja seal on inimesi, kes omavahel vestlevad, on täiesti normaalne, kui ei sega end vestlusele vahele. Kui jääd kellegagi kohvinurka kahekesi või teistel jutt otsa saab, võib küsida “kuidas läheb?” Eks siis teine vastab, palju soovib ja võibolla areneb vestlus, võibolla piirdutakse lühida vastusega. Mõlemad variandid on OK.

Täiesti OK on, ja isegi hea ning viisakas, kui teiste ladusale vestlusele end vahele ei topi. Kui midagi olulist öelda on või ekstra sinu arvamust küsitakse, siis muidugi liitu suhtlusega, aga kunstlikult end igaks juhuks vahele toppida pole mitte mingit vajadust ja see ei näita kedagi paremas valguses, pigem vastupidi.

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise samasugune, aga sinuga võrreldes olen õppinud olema sotsiaalsem. Võin tunda teiste vastu huvi, küsida, kuidas neil nädalavahetus läks vms.

Alati ei peagi midagi rääkima, nt kohvinurgas. Seal võin kolleegi lihtsalt teretada ja oma kohvi võtta, punnitatud small talk oleks nagunii kentsakas. Kui tahab minuga suhelda, siis rääkigu või küsigu ise midagi 🙂

Ma olen lihtsalt endaga rahu teinud, olen selline, nagu olen ja endale olen ma sellisena armas.  Ära keskendu liiga palju sellele, mida teised sinust arvavad. Inimesed on kõik erinevad ja sul on õigus olla täpselt selline, nagu oled.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see on nii ebameeldiv, siis tasuks äkki otsida töö, kus saaksid rohkem omaette olla ja tööd teha, mitte lobiseda. Või minna õppima sellist ametit. Elu ja töö ei peaks olema kannatamine, vaid nautimine või vähemalt mitte ärevust vms põhjustav. Või siis aktsepteerid ennast ja olukorda rohkem. Valikuid on ju kaks: kas kohaned ise või vahetad keskkonda. Esimene on keerukam, aga võib olla õigem, eks sa ise pead aru saama. Küsimusele vastates, siis selliseid inimesi on igal pool. Mõned võibolla teesklevad ekstravertsust, aga see on tegelikult tohutult kurnav ning pikas perspektiivis see tihti ei tööta. Üldiselt kõik saavad aru, et inimesi on igasuguseid ja suhtlemisvajadus on inimestel erinev, aga kui mõned ekstraverdid ka sellest aru ei saa, siis no ei saa. Pole vaja kõigi inimeste arvamusest ka nii palju huvituda, kõigile nagunii ei meeldi. Keegi pole perfektne, aga elu tuleks nautida sellisena, nagu sa oled. Selleks tuleb armastada ennast sellisena, nagu sa oled.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ennast introverdiks ega ammugi sotsiaalärevikuks ei pea, aga mõned kohad tundsin teemaalgatuses ära. Suudan suhelda küll ja kooliajal võeti kampadesse ka, aga sela olin ka pigem selline vaikne kõrvalvaataja. Small talki võin ka rääkida, aga ise pea-aegu kunagi algataja pole, seega kui keegi minuga rääkima ei tule, siis olengi selline kõrvalseisja ja kuulaja.

Eriti teravalt tundsin seda laste lasteaia ja algkooli eas, kõik emad said omavahel nagu sõbrannadeks, minul tekkis vestlus ainult nendega, kes ise minuga juttu alustasid. Klassijuhatajaga sõbrannatasid ka paljud, tegelikus elus tõenäoliselt mitte, aga kooli üritusetel jäi selline mulje. Tundsin ennast ka üsna introverdi ja valge varesena.

Lugusi jagada ja juhtumusi jutustada oleks küll, aga imelik oleks neid lihtsalt niisama rääkima hakata, seda siis natuke võõramate inimestega.  Tööl lähemate kolleegidega küll räägin ja siis mul mingit tõrget pole, aga lugu ise jääb mõnelauseliseks.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui kunagi käisingi, siis olin totaalselt lukus ja ainult mõne lause poetasin. Osad inimesed on lihtsalt nii ladusad suhtlejad, et ei saagi midagi vahele öelda, jutt põrkub nagu pall 3-4 inimese vahel ja mina ei suuda sinna vahele midagi torgata. Ei teagi, kuidas tasuks enesega rahu teha, et olengi selline? Kas siin on veel selliseid inimesi? Mida arvate sellisest tagasihoidlikust inimesest?

Minu arust on võti selles viimases lõigus. Sa üritad olla see, kes sa pole – aga sa ei pea ju. Las räägivadki need, kellel see loomulik olek on. Sina kuula ja naudi kuulamist. Ja küll on ka neid hetki, kus sina midagi ütled.
Ma olen üldiselt samasugune, seltskondades harilikult vait, aga seda enam otsin kontakte mõnes sobivas 1:1 olukorras – nii saavad inimesed aru, et ma pole tumm. Kui small-talk ei kuku välja, siis leia need 1:1 olukorrad tööasjades, näita seal oma sisu – ega inimesed lollid ole, saavad aru küll, kes on kes.

Ja kui ei saa, siis no mis parata, siis pole sul ju neid tegelikult vajagi. Sina oled igal juhul võitnud, sina saad ka suhtlemata hakkama.

Aga muidu – tegelikult on suhtlemine õpitav. Iseasi, kas seda õppima peaks. Lääne-Euroopa haritumates ja aristokraatlikumates ringkondades kuulub selline sõbralik vestlemine lapse koolituse hulka. Meie inimesed on selles mõttes hädas, et neid pole kunagi niimoodi sotsiaalset juttu ajama õpetatud. Olin kord ühel peol, kus oli ka külalisi ühest Briti aadliperekonnast. Kogu pere suhtles kõigiga, igaühe kohta oli tehtud eeltööd, teati mingi jutujupp kuskilt üles võtta. Aga peo kolmandal tunnil nägin selle pere vanaprouat ja -härrat vaikselt kõrvaltuppa hiilimas ja seal nad kahekesi istusid siis oma pool tundi kindlasti. Puhkasid ilmselt suurest suhtlemisest. Siis tulid tagasi ja jätkasid oma kohusetäitmist 🙂 Seda oli ilus vaadata, aga tegelikult pani mõtlema, et kas nii on ikka vajalik. Suhtlemine peaks ju ikka fun olema.

+11
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 00:24; 04.11 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise samasugune, aga sinuga võrreldes olen õppinud olema sotsiaalsem. Võin tunda teiste vastu huvi, küsida, kuidas neil nädalavahetus läks vms.

Alati ei peagi midagi rääkima, nt kohvinurgas. Seal võin kolleegi lihtsalt teretada ja oma kohvi võtta, punnitatud small talk oleks nagunii kentsakas. Kui tahab minuga suhelda, siis rääkigu või küsigu ise midagi ????

Ma olen lihtsalt endaga rahu teinud, olen selline, nagu olen ja endale olen ma sellisena armas. Ära keskendu liiga palju sellele, mida teised sinust arvavad. Inimesed on kõik erinevad ja sul on õigus olla täpselt selline, nagu oled.

Üldjuhul kolleeg mõtleb sama, et kui tahab küll siis ise teema ülesse võtad ja ongi kaks häbelikku kohvitajat, kes pärast omа laua taga mõtlevad, et ei tea mida too minust nüüd mõtleb küll !

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.11 00:35; 03.11 12:16; 03.11 16:28; 03.11 17:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millest rääkida – ilmast, seenel käigust, heast raamatust-filmist, huvitavast retseptist või meeldivast toidukogemusest. Näiteks lähed täna tööle ja teed juttu sellest, kui jube tuul  eile surnuaias oli, kui küünlaid viimas käisid ja kui palju oli küünlaid.  Näita huvi teise inimese vastu, tee kompliment.

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 08:01; 03.11 17:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei oska tühisest asjast suurt juttu kokku keerutada nagu mõni oskab. Enamasti vastan küsimustele konkreetselt ja 1-2 lausega.

Mida arvate sellisest tagasihoidlikust inimesest?

Wau!  Minus tekitavad sellised inimesed turvatunde ja usalduse.  Ma ei viitsi tühja lahmimist  kuulata, väsitav on.  Lobisemine on teise inimese kogemus ja sul ei ole sellega midagi peale hakata.  Ära muutu, ole just selline nagu oled.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 08:19; 03.11 09:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on sotsiaalne ärevus, lähen seltskonnas täiesti lukku, suu nagu ei tuleks lahti ja kui vahel on tulnudki mõni sõna, kõlab mu hääl mulle endale täiesti võõrana. Raske on see, et käin ka kõrgkoolis ja oi kui rasked on mulle grupitööd. Ei tea, kas keegi suudab üldse selliseid inimesi aidata? Äkki on mõni ravim olemas?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on sotsiaalne ärevus, lähen seltskonnas täiesti lukku, suu nagu ei tuleks lahti ja kui vahel on tulnudki mõni sõna, kõlab mu hääl mulle endale täiesti võõrana. Raske on see, et käin ka kõrgkoolis ja oi kui rasked on mulle grupitööd. Ei tea, kas keegi suudab üldse selliseid inimesi aidata? Äkki on mõni ravim olemas?

Sa oled endale sisestanud ja valmis mõelnud, et sul on probleem. Kas siis sellepärast peaks hakkama tablette neelama.  Julgen väita, et sa oled  hea kuulaja, tõsimeelne süveneja ja  kaasmõtleja. Inimene, Sa oled puhas kuld ju.  Mis sa grupitöid võõrastad, kool ongi ju koht kus saab kõike harjutada.  Mis on grupitöö mõte? Et mitu pead mõtleks,  teema areneks ja sünniks uusi ideid ja mõtteid. Mis siis saab kui sa hakkaksid mõtlema, et mina olengi selline ja kellele ma ei sobi, siis see on tema, mitte sinu probleem.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 08:19; 03.11 09:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ise rääkida ei soovi/taha/julge – õppige siis kuulama. Ma ise olen ka vähese jutuga, aga kollektiivis saan hästi hakkama. Olengi nn ‘kuulaja’ – kuulan vahel suure (vahel ka väiksema) huviga kolleegide juttu, noogutan kaasa, vahel kommenteerin ka. Midagi pärast kuskil mujal edasi ei lobise ega kellelegi ette ei kanna. Mulle sobib.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on sul juba mitmes samalaadne teema.

Ma sind üldse ei tea ega tööta sinuga koos. Seega küsimus on üldse, mida arvavad sinust sinu töökaaslased, mitte mina. Seda, mida keegi meist arvab, me lõpuni ei tea. Sul on töökoht, järelikult oma tööd sa oskad. See, et sa sööd kodust kaasavõetud toitu, on normaalne. Sedasi teevad paljud. Tõrjutud sa ilmselt pole, kui sa istud kolleegidega koos ja kuuled kolleegide jutuajamisi pealt. Küll aga võid sa jätta ise teisi tõrjuva ja uhke mulje endast, sest keegi ju ei tea, miks sa vaikid ja eelarvamustega inimesed mõtlevad pigem ise mingi põhjuse välja kui et küsivad sinu käest tegelikku põhjust. Seega võid ju teistele mainida, et ma sooviksin väga midagi sekka öelda, sest teie jutt tundub nii huvitav, aga põen sotsiaalset ärevust ja pea on mõtetest tühi kui satun seltskonda. Ärge mõelge minust midagi valesti, et ma selline olen.

+3
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.11 09:45; 03.11 15:04; 03.11 23:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on sotsiaalne ärevus, lähen seltskonnas täiesti lukku, suu nagu ei tuleks lahti ja kui vahel on tulnudki mõni sõna, kõlab mu hääl mulle endale täiesti võõrana. Raske on see, et käin ka kõrgkoolis ja oi kui rasked on mulle grupitööd. Ei tea, kas keegi suudab üldse selliseid inimesi aidata? Äkki on mõni ravim olemas?

Jah jumalate jook on see, mis sind aitab. Klaas või kaksja sa saad ennast vabaks lasta. Pole vaja mingeid ravimifirma mürktooteid neelama hakata.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.11 00:35; 03.11 12:16; 03.11 16:28; 03.11 17:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osad inimesed on lihtsalt nii ladusad suhtlejad, et ei saagi midagi vahele öelda, jutt põrkub nagu pall 3-4 inimese vahel ja mina ei suuda sinna vahele midagi torgata.

Mul on ka nii. Kui inimesi on palju, siis ma ei suuda vestluses osaleda.

Sa võid proovida siis üks-ühele töökaaslastega väikestviisi vestlust arendada. Võta näiteks eesmärgiks, et püüad päeva jooksul vähemalt ühe inimesega väike minivestlus (kasvõi 2 lauset) maha pidada. Küll see suhtlemisoskus areneb, kui vaikselt alustada ja ärevus väheneb ka, kui ennast edusammude eest tunnustad.

Samuti võib pöörduda mõnesse psühholoogilist abi pakkuvasse asutusse. Tehakse grupiteraapiaid sotsiaalärevuse all kannatavatele inimestele, vajadusel toetatakse seda ka ravimitega.

Seda kõike muidugi juhul, kui sa tahad oma ärevust vähendada ja natuke rohkem või mugavamalt suhtlema hakata. Kui ei taha, siis ei pea oma ärevusega tegelema, võid rahulikult endassetõmbunud olla.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sa ikka endast nii väga pead rääkima ????

Alusta teise inimesega juttu mõne avatud küsimusega, nt kuidas nädalavahetus möödus, kas puhkuseks on plaanid tehtud, mida ta mingist firmas hetkel käimasolevast asjast arvab jne, siis teine inimene räägib ja sina kuulad ja siis ütled midagi vastu, aga see ei pea olema ilmtingimata midagi kohutavalt põnevat. Tavaline viisakas vestlus, mille käigus tunnistatakse teise inimese kohalolu.

Ei tasu keskenduda nii väga sellele, et sa ise oled nii- või naasugune ja siis endale mentaalselt ette kujutada, kuidas sinu eripära sulle piiranguid seab. Pigem just püüa leida võimalusi eneseületamiseks ????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei oska tühisest asjast suurt juttu kokku keerutada nagu mõni oskab. Enamasti vastan küsimustele konkreetselt ja 1-2 lausega.

Miks alati taolistes teemades mainitakse, kuidas suhtlejad inimesed räägivad TÜHISTEST asjadest? Tõepoolest, miks peaks keegi tahtma sinuga suhelda, kui sa nimetad tema juttu tühiseks?

+10
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.11 13:59; 03.11 14:08; 03.11 16:34; 03.11 19:12; 03.11 21:39; 03.11 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei oska tühisest asjast suurt juttu kokku keerutada nagu mõni oskab. Enamasti vastan küsimustele konkreetselt ja 1-2 lausega.

<p style=”text-align: left;”>Miks alati taolistes teemades mainitakse, kuidas suhtlejad inimesed räägivad TÜHISTEST asjadest? Tõepoolest, miks peaks keegi tahtma sinuga suhelda, kui sa nimetad tema juttu tühiseks?

Sest see, mis suppi eile keegi õhtuks sõi, on tõesti tühine info.</p>

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.11 23:08; 03.11 14:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest see, mis suppi eile keegi õhtuks sõi, on tõesti tühine info.

…. ja sa räägiksid pigem….?
(lisa, mis teemal)

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.11 13:59; 03.11 14:08; 03.11 16:34; 03.11 19:12; 03.11 21:39; 03.11 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on minu arust päris raske, mida rääkida. Rääkida nii et see ei näiks uhkustamisena, et kus ma käisin, teisele. Nt reisid võivad teist häirida, teate küll. Poliitikast on ka raske rääkida, kui ei tea teise vaateid. Oma perest…. kas on huvi kuulata? Jne. Mis oleks sobiv teema üldse?

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 14:13; 04.11 13:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on sotsiaalne ärevus, lähen seltskonnas täiesti lukku, suu nagu ei tuleks lahti ja kui vahel on tulnudki mõni sõna, kõlab mu hääl mulle endale täiesti võõrana. Raske on see, et käin ka kõrgkoolis ja oi kui rasked on mulle grupitööd. Ei tea, kas keegi suudab üldse selliseid inimesi aidata? Äkki on mõni ravim olemas?

Kui võimalik, mine suhtlemistreeningule. Mina võtsin sellise kursuse ülikoolis ja sain sealt tagasisidet, et teised ei märka murdosagi ärevusest, mis minu meelest kõigile nähtav on ja sain teada  palju muud kasulikku. Kuigi ma olen suhtlusolukordades endiselt ärev, suudan ma enda mõtteid suunata ja paremini toime tulla.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alusta teise inimesega juttu mõne avatud küsimusega, nt kuidas nädalavahetus möödus, kas puhkuseks on plaanid tehtud, mida ta mingist firmas hetkel käimasolevast asjast arvab jne, siis teine inimene räägib ja sina kuulad ja siis ütled midagi vastu, aga see ei pea olema ilmtingimata midagi kohutavalt põnevat.

Siin peab valima, kellele küsimus esitada, sest ma vastaks neile 2-3 sõnaga ja olekski vestlus läbi ????

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 14:30; 05.11 19:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnipäeva puhul tee nagu teisedki. Kui on kombeks teha tort, pane sinagi tort lauale. Kui teised toovad nii magusat kui soolast, tee samamoodi.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.11 09:45; 03.11 15:04; 03.11 23:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohe ei peagi isiklikest teemadest rääkima, alustuseks hoopis tööst või ilmast.

Mina ka ei rääkinud alguses tööl kellegagi, aga nüüd on tekkinud inimesed, kellega saan vabalt kõigest vestelda. Alguses olid muidugi nemad need, kes juttu alustasid ja küsimusi küsisid.

Suuremas grupis ma sõna sekka ei ütle, aga kahekesi dialoogi pidada suudan küll, kuigi uue inimesega on see väga ebamugav alguses.

Ma ei tea, mis tüüpi tööd sa teed, aga parim viis inimestega sõbruneda on ikkagi koos olles ja kasvõi tööst rääkides, küsides abi ja küsimusi või vastupidi, teist inimest aidates ja juhendades.

Iga inimesega ei tekigi klappi ja ühiseid teemasid, ka see on normaalne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei oska tühisest asjast suurt juttu kokku keerutada nagu mõni oskab.

Sellised on need kõige tüütumad, kes mingist tühjast-tähjast lakkamatult plädisevad. Ma tavaliselt keeran vaikides ümber ja lähen minema, kui mõne sellisega kahekesi jään.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnipäeva puhul tee nagu teisedki. Kui on kombeks teha tort, pane sinagi tort lauale. Kui teised toovad nii magusat kui soolast, tee samamoodi.

Loomulikult! Teised teenivad 1500€ kuus ja tema võibolla 800€ kuus. Tee nagu teised! Las lapsed kodus nälgivad nädal aega peaasi, et ise tööl saad olla “nagu teised”! Päriselt ka, mis teil on selle töö juures välja tegemisega, mingi maniakaalne jooma ja söögihullus!?! Enamus kontoris töötavad on ülekaalulised ja laisad purakad ja ikka vaja endale igal võimalikul viisil pekki kasvatada.

+2
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.11 00:35; 03.11 12:16; 03.11 16:28; 03.11 17:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult! Teised teenivad 1500€ kuus ja tema võibolla 800€ kuus. Tee nagu teised! Las lapsed kodus nälgivad nädal aega peaasi, et ise tööl saad olla “nagu teised”! Päriselt ka, mis teil on selle töö juures välja tegemisega, mingi maniakaalne jooma ja söögihullus!?! Enamus kontoris töötavad on ülekaalulised ja laisad purakad ja ikka vaja endale igal võimalikul viisil pekki kasvatada.

Sul ikka jagub seda armsust kaasfoorumlastele!
Pihta sa muidugi ei saanud, mida see postitaja üldse soovitas.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.11 13:59; 03.11 14:08; 03.11 16:34; 03.11 19:12; 03.11 21:39; 03.11 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võõrastega leelotada tühjast-tähjast? Mille jaoks?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei oska tühisest asjast suurt juttu kokku keerutada nagu mõni oskab. Enamasti vastan küsimustele konkreetselt ja 1-2 lausega.

Miks alati taolistes teemades mainitakse, kuidas suhtlejad inimesed räägivad TÜHISTEST asjadest? Tõepoolest, miks peaks keegi tahtma sinuga suhelda, kui sa nimetad tema juttu tühiseks?

Sest PK ärevik- introvertide jaoks on kõik teised nii tühised ja kasutud inimesed, ainult nemad on sügavad, hingelised ja intelligentsed. Tegelikult pigem suhtlemispuudega foobikud, kes kardavad teretamist, telefonikõnesid ja sünnipäevi.

+7
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )


Esileht Pereelu ja suhted Introverdina/sotsiaalärevikuna töökollektiivis