Esileht Pereelu ja suhted Isadepäev, ja ei ühtegi selleteemalist sõnavõttu?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Isadepäev, ja ei ühtegi selleteemalist sõnavõttu?

Postitas:

Ma ei ole küll ei ema ega uus ega vana naine, aga lahkuläinud lastega tuttavaid on küll. Mind paneb imestama emade sund lapsi isasid isadepäeval “meeles pidada”, mõtlen neid isasid, kes lastega pea et ei suhtlegi. Miks te seda teete? Tahate jõuga hoida kontakti, mida enam ei ole või tahate isade südametunnistusele vajutada? Miks? Last te ju ära ei peta. Mis see telefonikõne isale annab? Või lapsele?

+5
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.11 13:12; 08.11 13:46; 08.11 14:52; 08.11 14:54; 08.11 17:57; 10.11 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saa emaks ja siis räägi uuesti.

+20
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saa emaks ja siis räägi uuesti.

Kas see muudaks mu arvamust? Ma ei usu. Kui näed, et isa ja lapse vahel enam kontakti ei olegi, siis ei aita see helistamine ju ka enam midagi.  Miks oma last sellise asjaga traumeerida? Kui ta niigi teab, et tema isast talle isa ei ole.

+3
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.11 13:12; 08.11 13:46; 08.11 14:52; 08.11 14:54; 08.11 17:57; 10.11 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on viisakas isa tema sünnipäeval, jõuludel ja isadepäeval meeles pidada. Samamoodi eeldan et isa õnnitleb last sünnipäeval ja jõuludel. Isegi kui muidu eriti ei suhelda. Vanema ja lapse omavaheline suhtlemine on tähtis ja millal siis veel, kui isegi mitte tähtpäevadel ei helistata.

 

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sellepärast peab kontakti otsima, et sünnitunnistusel on mingi mehe nimi isa kohapeal. See ei ole ema süü, kui laps ei taha, isa pole järelikult väärt ja tasemel. Lihtsalt nö. linnuke kirjas midagi vaja teha pole. Kõik isad ei väärigi isa tiitlit, selles ei ole vaja ema süüdistada vaid isa võiks järeldused teha ja peeglisse vaadata. Kui on hea lapsevanem, siis küll see laps ise ka selle tee leiab, et meeles pidada.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole küll ei ema ega uus ega vana naine, aga lahkuläinud lastega tuttavaid on küll. Mind paneb imestama emade sund lapsi isasid isadepäeval “meeles pidada”, mõtlen neid isasid, kes lastega pea et ei suhtlegi. Miks te seda teete? Tahate jõuga hoida kontakti, mida enam ei ole või tahate isade südametunnistusele vajutada? Miks? Last te ju ära ei peta. Mis see telefonikõne isale annab? Või lapsele?

Ja mis sul sellest? Lõid mehe üle, ärgitasid lapsega mitte suhtlema ja nüüd laps ikka helistas isale, mis ajas sind vahutama?

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks palju oleneb sellest, kuidas on lahku mindud. On nii selliseid lahuselavaid isasid, kes hoolivad lastest ja kellele ei ole kahju isadepäeval rõõmu valmistada, kui ka selliseid, kellest kauge kaarega eemale hoitakse, ka isadepäeval.

Ja oma tuttavate pereellu sisse sa ei näe nagunii piisavalt hästi, et teada kuidas ja kui palju suheldakse. Kõige vähem on sinu asi aga kommenteerida, mida nad peaks või ei peaks tegema.

Isa on lapse jaoks ikka tähtsal kohal ja laps ei oska veel mõelda nagu täiskasvanu. Kui lahuselava isa laps ka saab haiget seetõttu, et isa pole isadepäeval olemas, siis saagu vähemalt otse isa käest see hingehaav kätte, ema ei saa takistada seda kui laps soovib isaga kontakti võtta. Muidu pärast hakkab veel ema süüdistama, et tema ei lubanud isaga suhelda ja mõtleb oma isale kuldse kuu selga, kuidas isa nii kangesti tahtis suhelda, aga paha ema ei lubanud.

Mu enda tutvusringkonnas selliseid peresid ei ole, kes SUNNIKSID lapsi isadepäeval isaga suhtlema, lapsed ikka ise soovivad seda. Ma arvan, et ka sinu tuttavate seas keegi ei sunni oma lapsi.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.11 14:41; 08.11 14:53; 08.11 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näiteks seepärast, et lapsest samasugune närakas ei kasvaks kui tema isa?

Ma muidugi ei tea, mida sa täpselt mõtled selle all, et isa üldse lapse elus ei osale – kas ta ei maksa ka elatist või lihtsalt ei mängi pühapäeviti lapsega või mida? Ainus juhus, kus ma lausa keelaks lapsel isa meeles pidamast, on kui isa on olnud vägivaldne või lapse vastu muul moel julm. Muul juhul aga õpetaks ma last viisakaks jääma ka nende vastu, kes pole su parimad sõbrad.

Pealegi teab tihti ema paremini kui kõrvaltvaataja, miks see suhe katki läks, miks lapsel enam isa ei ole – ja tihti on selles süüd ju ka emal. Seega pole ju põhjust kogu lahkuminekut süüd isa turjale veeretada.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Isa on see, kellele sa vaatad alt üles, ükskõik kui pikaks sa oled juba sirgunud.    Tundmatu autor”.  Südamlikku isadepäeva kõikidele  isadele! Täname ka neid isasid, kes lastele rahaülekandeid teevad, tänu sellele rahale on lapsed toidetud ja kaetud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole küll ei ema ega uus ega vana naine, aga lahkuläinud lastega tuttavaid on küll. Mind paneb imestama emade sund lapsi isasid isadepäeval “meeles pidada”, mõtlen neid isasid, kes lastega pea et ei suhtlegi. Miks te seda teete? Tahate jõuga hoida kontakti, mida enam ei ole või tahate isade südametunnistusele vajutada? Miks? Last te ju ära ei peta. Mis see telefonikõne isale annab? Või lapsele?

Ja mis sul sellest? Lõid mehe üle, ärgitasid lapsega mitte suhtlema ja nüüd laps ikka helistas isale, mis ajas sind vahutama?

Ei, nagu ma ütlesin, ei ole ma ei uus ega vana naine ega ka mitte veel ema. Meest ka üle ei lööks, ammugi mitte lapsega meest. Sõbrannade pealt näen, et kärgperendus pole küll mitte midagi, mida tahta. Osad isad ei suhtlegi lastega ja sageli ongi uutel naistel selles oma roll (aga naise lastele peab see mees isa eest olema), aga miks survestavad emad sellistele isadele helistama ja head isadepäeva soovima? Miks peab laps see vahelüli olema, selle asemel, et ema ise otse ütleks, et sa pole midagi väärt. Ema ja isa ei suhtle omavahel sõnagi, aga laps peab niiöelda klaarima?

+3
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.11 13:12; 08.11 13:46; 08.11 14:52; 08.11 14:54; 08.11 17:57; 10.11 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga miks survestavad emad sellistele isadele helistama ja head isadepäeva soovima?

Palun kirjelda, kuidas see survestamine täpsemalt käib?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.11 14:41; 08.11 14:53; 08.11 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga miks survestavad emad sellistele isadele helistama ja head isadepäeva soovima?

Palun kirjelda, kuidas see survestamine täpsemalt käib?

Antakse telefon kätte ja kästakse helistada.

Ega ma küll täpselt ei tea, kas see päris nii käib, aga kui muu aja jooksul mingit suhtlemist pole, siis ebaloogiline ju, et laps ise tahaks helistada? Laps teab, et isa ei võta teda ei isadepäevaks ega muuks ajaks enda juurde, ammugi ei käi ühelgi kooli ega lasteaia üritusel ja tahab helistada? See ei ole ju ometi võimalik?

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.11 13:12; 08.11 13:46; 08.11 14:52; 08.11 14:54; 08.11 17:57; 10.11 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga miks survestavad emad sellistele isadele helistama ja head isadepäeva soovima?

Palun kirjelda, kuidas see survestamine täpsemalt käib?

Antakse telefon kätte ja kästakse helistada.

Issandjumal, peaaegu sedasama tegin ma viimasel isadepäeval omaenese mehega (tal poleks muidu meeleski olnud oma isale helistada).

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kui muu aja jooksul mingit suhtlemist pole, siis ebaloogiline ju, et laps ise tahaks helistada?

Ei ole ebaloogiline. Laps mõtleb, et kui muul ajal isa kätte ei saa, siis äkki isadepäeval ikka saab. Laps on selline, et lootus sureb viimasena ja isegi kui ta isaga üldse ei suhtle, siis ta oma mõtetes ilustab oma isa, ta võib 1000 põhjust välja mõelda, miks isa temaga suhelda ei saa ja need põhjused ei ole koledad, et näiteks isa ei armasta teda või on halb inimene.

Palju oleneb ka lapse vanusest ja sellest, missugused on tema kokkupuuted isaga enne vanemate lahkuminekut. Ja kui see laps siis isale helistada proovib, küll ta siis ikka seda soovib ka. Ja see ongi niisugune asi, millest sa saaksid aru alles siis, kui oled ise ema.

Aga muidugi loodetavasti kui sa emaks saad, siis jääd ka laste isaga kokku ja ei pea oma pead sellise probleemiga pikemalt vaevama 🙂

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.11 14:41; 08.11 14:53; 08.11 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes sunnib last joonistama kaarti isale, kes ei suhtle, ei aita ega täida isegi oma materiaalselt kohust? Ma ei tea küll kedagi. Pigem ikka need emad püüavad igati vältida, et see “issi” ühel hetkel pärast aastaid ignoreerimist välja ilmuks ja hirmus isaks hakkaks. Näiteks siis, kui laps on 19.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kui muu aja jooksul mingit suhtlemist pole, siis ebaloogiline ju, et laps ise tahaks helistada?

Ei ole ebaloogiline. Laps mõtleb, et kui muul ajal isa kätte ei saa, siis äkki isadepäeval ikka saab. Laps on selline, et lootus sureb viimasena ja isegi kui ta isaga üldse ei suhtle, siis ta oma mõtetes ilustab oma isa, ta võib 1000 põhjust välja mõelda, miks isa temaga suhelda ei saa ja need põhjused ei ole koledad, et näiteks isa ei armasta teda või on halb inimene.

Palju oleneb ka lapse vanusest ja sellest, missugused on tema kokkupuuted isaga enne vanemate lahkuminekut. Ja kui see laps siis isale helistada proovib, küll ta siis ikka seda soovib ka. Ja see ongi niisugune asi, millest sa saaksid aru alles siis, kui oled ise ema.

Aga muidugi loodetavasti kui sa emaks saad, siis jääd ka laste isaga kokku ja ei pea oma pead sellise probleemiga pikemalt vaevama ????

Sinu vastus oskab mulle selle põhjuse nüüd ära seletada küll. Lisaks kui tuleb survestamist koolist ja lasteaiast, kus nad joonistavad kaarte ja õpivad laule ja luuletusi, sealjuures unustatakse, et osadel lastel ei olegi isa või on isa ainult paberil… Siis ta võibki isadepäeval helistada, see on nagu tema viimane õlekõrs. Tobe muidugi kui ema lapsele olukorda ära ei seleta ja laps muudkui ootab.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.11 13:12; 08.11 13:46; 08.11 14:52; 08.11 14:54; 08.11 17:57; 10.11 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole küll ei ema ega uus ega vana naine, aga lahkuläinud lastega tuttavaid on küll. Mind paneb imestama emade sund lapsi isasid isadepäeval “meeles pidada”, mõtlen neid isasid, kes lastega pea et ei suhtlegi. Miks te seda teete? Tahate jõuga hoida kontakti, mida enam ei ole või tahate isade südametunnistusele vajutada? Miks? Last te ju ära ei peta. Mis see telefonikõne isale annab? Või lapsele?

On ema ja isa millised tahes, emaks ja isaks jäävad nad ikkagi. Sellist meelespidamist on vaja juba selleks, et võetaks tõsiselt oma emaks ja isaks olemist.  KUidas siis sina OMA isa meeles pidasid. Võtad teiste kallal, aga sa ise? Sa ei saaks siin kirjutada, kui sul ei oleks Isa. Miks sa õiendada emade kallal, kes ehk tunnevad süüd, et pole suutnud lapse anda täisperekonnas kasvamist ja seetõttu tahavad lapsele paremat tulevikku. On isa milline tahes, seda, et ta on andnud oma osa, et laps saaks sündida, seda tuleb väärtustada ja elukaaslast tuleb korralikult valida, seetõttu on vaja väga selgelt teadvustada, millised on enda vanemad olnud ja teha järeldusi kui hakkab ise mõtlema pereloomise ja laste sündimise peale.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaevalt küll, et väga palju on inimesi, kes lapse isale, kes mingil juhul isa nime ei vääri, isadepäeval reaalselt helistavad. Kuigi võib-olla peakski sellise südametunnistusele koputama.

Aga  mulle meenub üks pisike poiss, kes terve lasteaia isadepäeva peo oma isa ootas ja pärast pidu lohutamatult nuttis. Mingit isa lapsel kuskilt tulemas ei olnud, ta oli üldse lastekodust vastsündinuna võetud ja ema-vanaema kasvatasid. Aga see lootus, et äkki isa siiski tuleb, oli ikka.

Või teine väike tüdruk, kes isa pilti pinalis kandis. Isa oli mingi abielumees, kes temast ei hoolinud. Aga lapse jaoks oli ta tähtis, peaaegu pühak – ikkagi tema isa.

Nii, et kui kuskil peaks olema selline hüpoteetiline juhus, et isale siiski helistatakse, siis tõenäoliselt sellepärast, et laps seda soovib.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida annab kui isale helistab laps ja soovib head isadepäeva? No annab teadmise, et ta on lapsel meeles ja oluline. Kui teemaalgataja peab silmas mehi, kes üldse oma lastega ei suhtle, no kohe üldse, siis jah, ma saan murest aru. Aga on palju mehi, kes näevadki oma lapsi kord kuus sest vahemaad on suured, maksavad elatist. Ja siis ei soovita head isadepäeva ka. No ei ole vast parim tunne.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis sest rääkida, pole isa. On vaid mingi mees, kes valmis tegi, ei suhtle ja elatist pole kunagi maksnud, kuigi oli emaga ka abielus vähest aega. Tal ei jää seegi meelde, et millal mul sünnipäev on ja ei soovi ka õnne.

Ühele lapsele ostsin kommikarbi kätte, et ta viiks oma isale. Tal on normaalne isa, kes last kasvatab samas mahus nagu mina emana. Teine laps tegi oma isale kaardi ja kinkis samuti kommikarbi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No meie kärgperes on ema kes on kõik teinud selleks , et laps ei helistaks oma isale. Kui ta oli väiksem, siis lausa keelati.

Maailm on mitmekesine.

Ju igal emal on oma motiivid miks ta ühel või teisel viisil käitub.

Halb on vaid see kui iseenda pettumust ja elamata elu elatakse välja lapse peal.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga küsi nende tuttavate käest siis, miks nad sunnivad oma lapsi meeles pidama isa, kes neist midagi teada ei taha. Oled sa kindel, et olukord üldse nii on? Kas nad ikka sunnivad? Või kas need isad ikka on nii rongaisad? Võibolla sina ainult arvad, et iga kord, kui vanemad on lahkuläinud, on isa kohe rongaisa, aga see ei ole teps alati mitte nii. Nt oli minu mehe teismeline poeg terve nädalavahetuse meiega. Ja on ka varem olnud, EI ole neil mingit probleemi suhelda ja ei pea posi ema seal kedagi tagant surkima.

Ja väga tihti isegi kui isa on rongaisa, siis lapsed ise ikka igatsevad teda ja tahavad suhelda ja kuna lasteaias on ikka isadepäevateemad, siis see tuletab ka neile meelde ja ema siis pingutab pigem lapse rõõmuks, et laps saaks aegajalt ka isa armastust tunda.

Ma ikka kahtlustan, et sul on endal mingi okas hinges selle teemaga seoses, et oled kuidagi nt asjaosaline, postituste kibestumuse ja õigustuse tase viitab, et oled uus naine, keda häirib, et mehel on lapsed ja ei taha ise seda suhtlust. Aga ise võtsid lastega mehe, nüüd ela sellega. Sa võid ju väita midaiganes, et “ma ei ole”, aga miks muidu nii isiklikult suhtuda, justkui nii täpselt tead, et sõbrannad just nii teevad

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.11 08:37; 09.11 09:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et kui isa just vägivaldne ei olnud,  siis paljud lapsed siiski tahaksid oma isaga suhelda ka peale vanemate eraldi kolimist. Osad lapsed seda tõenäoliselt ei tunnista, et emale mitte haiget teha ja osad (eriti teismelised tüdrukud peale seda, kui isal uus pere on tekkinud)  lihtsalt trotsist.

Need emad on tublid, kes (ei sunni, pigem)  suunavad last isaga suhtlema ka siis, kui ühise perena enam koos ei elata.

/Ma ei ole üksikema,  vaid lahutatud vanemate praeguseks juba ammu täiskasvanud tütar/

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu vastus oskab mulle selle põhjuse nüüd ära seletada küll. Lisaks kui tuleb survestamist koolist ja lasteaiast, kus nad joonistavad kaarte ja õpivad laule ja luuletusi, sealjuures unustatakse, et osadel lastel ei olegi isa või on isa ainult paberil… Siis ta võibki isadepäeval helistada, see on nagu tema viimane õlekõrs. Tobe muidugi kui ema lapsele olukorda ära ei seleta ja laps muudkui ootab.

Loen ja mõtlen, et küll võib ikka inimese elu olla must-valge. Jälle saan aru, et emaks saamine on mind nii palju muutnud ja silmi avanud, kui keerulised ja mitmetasemelised võivad olla inimestevahelised suhted. Eriti peres.

Erinevalt teistest kägudest, kes arvavad, et sul ikka on mingi mees, kelle rongaisadust püüad õigustada, arvan ma, et järsku on sul hoopis oma isaga suhted metsas. Miks muidu nii kibestunult oskad kirjutada. Kuidas sa nii hästi isegi tead, millised suhted su tuttavate peredes isadel ja lastel on, et seda sundi nii selgelt näed? See, et isa ei suhtle ning ühendust ei hoia, ei pea üldse tähendama, et ta oma last ei armasta ja vastupidi.  Emad ongi peredes sageli need alustalad kes suhteid proovivad soojad hoida, kui meestel ja lastel ei “tule pähe” isegi mitte helistada. Aga kas sina oma isale helistasid?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.11 09:27; 10.11 11:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu vastus oskab mulle selle põhjuse nüüd ära seletada küll. Lisaks kui tuleb survestamist koolist ja lasteaiast, kus nad joonistavad kaarte ja õpivad laule ja luuletusi, sealjuures unustatakse, et osadel lastel ei olegi isa või on isa ainult paberil… Siis ta võibki isadepäeval helistada, see on nagu tema viimane õlekõrs. Tobe muidugi kui ema lapsele olukorda ära ei seleta ja laps muudkui ootab.

Loen ja mõtlen, et küll võib ikka inimese elu olla must-valge. Jälle saan aru, et emaks saamine on mind nii palju muutnud ja silmi avanud, kui keerulised ja mitmetasemelised võivad olla inimestevahelised suhted. Eriti peres.

Erinevalt teistest kägudest, kes arvavad, et sul ikka on mingi mees, kelle rongaisadust püüad õigustada, arvan ma, et järsku on sul hoopis oma isaga suhted metsas. Miks muidu nii kibestunult oskad kirjutada. Kuidas sa nii hästi isegi tead, millised suhted su tuttavate peredes isadel ja lastel on, et seda sundi nii selgelt näed? See, et isa ei suhtle ning ühendust ei hoia, ei pea üldse tähendama, et ta oma last ei armasta ja vastupidi. Emad ongi peredes sageli need alustalad kes suhteid proovivad soojad hoida, kui meestel ja lastel ei “tule pähe” isegi mitte helistada. Aga kas sina oma isale helistasid?

Kusjuures nii on, meestel tihti ei tule paljud asjad pähe, eriti kui mängu tuleb empaatia ja taktitunne. nt pidin oma mehele korduvalt ütlema, et ta oma pojale minu uuest rasedusest privaatselt teataks – mitte aga ei saaks poiss nii teada, et astub meile külla ja siis 5-aastane esimese asjana karjub, et emme-issi saavad uue tita. Mees poleks selle peale tulnudki ise, et see võiks ikka tema kaudu teatavaks saada. Ja muid asju ka, kus mina “mitte niiväga uus naine”, pean talle meelde tuletama, et aga su poeg… Lõpuks on ka minu ja minu laste huvides, et mu mees oleks hea isa kõikidele oma lastele

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.11 08:37; 09.11 09:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen mees. Minu arust need suhete soojashoidmised meeldetuletamise teel on nõmedad. Ma ei soovi neid endale ja teen neid ka teistele nii vähe kui võimalik. Küll aga hoian suhteid soojas nendega, kellega on tahtmine suhelda – vastastikused kutsed üritustele, vastastikune abi, vanavanematele lastelaste viimine, et nad saaks omavahel olla jne. Lihtsalt punnitamise pärast “head …päeva” – “aitäh, sulle ka” ongi rohkem naiste värk. Aga kui vaja näiteks kolimisel kiiret abi ja mees tuleb appi, paneb terve tööpäeva selle alla magama – see on meeste värk.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ütleks ka, saa omale lapsed, ela üle väikelastega (aja, raha, energia kulud hoopis teised, aga ka rõõmud hoopis teised) seotud perekonnaraskused/-rõõmud (sest nende helgete kogemuste valguses üritad viimseni tektitada lastele tagasi ka teine lapsevanem, isegi kui ise lahus) või lahkuminekud ja kärgpere “rõõmud”, siis tead, miks üritatakse või  miks mitte.

Sõltub ju paljuski, kas alles lahku läinud (suurte tülidega või siiski mingite kompromissidega) ja/või tegemist väikelastega (kes vajavad suhtlusel ja läbikäimisel siiski suunamist ja need on täiskasvanute rida, väikelaps ei oskagi ise seda tekitada) ning siiski üritatakse saada suhted (lastega) mingilgi määral toimima  või ammu lahku läinud ja aastate kogemus näitab, et teise vanema poolt suhtusesoovi ei ole ja lapsed ise juba ka nii suured ja loobunud. Kuigi selle viimase variandi puhul ma küll ei tea, et nõutaks ise helistamist ja/või  suudetaks teismeeas lapsele peale suruda mittesoovitud (võõrale või vihatud inimsele) helistamist. Äkki sa ikkagi kõrvalseisjana ei tea kõiki nüansse, kui mittesoovitud, kui vihatud, kui võõras see isa selle lapse jaoks tegelikult ka on.

Äkki pole tõesti teemaalgatajal oma isaga ka parimaid suhteid, sest nii üheselt mustalt ei oskaks kõrvalseisjana, ilma lasteta( omades häid suhteid vanematega)  teiste lastesse ja lapsevanematesse suhtuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie ühiskonnas mehi ja isasid ei hinnata, ka see teemaalgatus on näide sellest. Pole siis ime, et mehed on frustreeritud ja “tõmbavadki uttu”. Lapsele on isa kahtlemata väga oluline, olgu ta milline tahes. Ja ega te naised ju kehvade meestega lapsi ei teegi, onju? Või on tõesti nii, et alguses on mees igati tore, ainult et teiega kooselu muudab nad jobudeks? Nii see vast ikka ei ole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind paneb imestama emade sund lapsi isasid isadepäeval “meeles pidada”, mõtlen neid isasid, kes lastega pea et ei suhtlegi. Miks te seda teete? Tahate jõuga hoida kontakti, mida enam ei ole või tahate isade südametunnistusele vajutada? Miks? Last te ju ära ei peta. Mis see telefonikõne isale annab? Või lapsele?

Sinu imestus on suhteliselt jabur nende jaoks, kellel on tõesti lapsed. Nii emade kui isade jaoks. Proovi parem mitte imestada asjade üle, millest sul mitte mingit aimu pole.
Seletada sulle oleks mõttetu. Alustaks ehk sellega, et küsimus on lapses ja isas, mitte eksnaise ja mehe vaheline, nagu sina paistad arvavat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie ühiskonnas mehi ja isasid ei hinnata, ka see teemaalgatus on näide sellest. Pole siis ime, et mehed on frustreeritud ja “tõmbavadki uttu”. Lapsele on isa kahtlemata väga oluline, olgu ta milline tahes. Ja ega te naised ju kehvade meestega lapsi ei teegi, onju? Või on tõesti nii, et alguses on mees igati tore, ainult et teiega kooselu muudab nad jobudeks? Nii see vast ikka ei ole.

Lapsele on olulised mõlemad vanemad. Laste armastus on tingimusteta ja võrdlusmärkideta. Kui ema on lapse elus iga päev kohal ja isa on kui kuuvarjutus, kas siis sellele isale on laps sama oluline kui emale? Ei ole ju. Seda, kes on kehv isa, sa ette ei näe. Neid mehi, kes sulle maid ja taevaid kokku lubavad, on palju ja hiljem ‘ära kaovad’. Samas kohaliku poe taga jorisev joodik võib olla oma lastele super isa. Seda ei tea kunagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Pereelu ja suhted Isadepäev, ja ei ühtegi selleteemalist sõnavõttu?